Sint Philipsland gaat door met verkoop woningwetwoningen BONDSSPAARBANK Eerste Bourgondische krabbenfoor. Vraag inlichtingen bij uw VER MAAT PAK EVEN UW ZAKBOEKJE KAA BEE DAMES, HEREN EN PRUIKEN SALONS Donderdag 19 juli 1979 EENDRACHTBODE 9 Scholenbouw wordt moeilijke zaak. R.P.C.Z. dure zaak. Stationstraat wordt niet verbreed Voor kleine scholen. Wat propaganda voor schooltandarts. Aanpassingswerken haven. Herbestrating. VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Thoolse kampioenschappen touwtrekken Taxaties onroerend goed Welzijnsplanning. Bejaardenwerk. Tholen: Hoogstraat 28, tel. 01660-2338. Oud-Vossemeer: Dorpshuis 'De Vossenkuil'. Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag: Gehele Bosstraat oude gevels. Waterorgel Maat pruiken Mode pruiken Kinder pruikjes Heren haarwerk KAPSALON Gr. Markt 31, Bergen op Zoom. Tel. 01640-34324. Kunstmarkt. Nieuw leven voor het gilde. Aguaria Stop politie Wandelrally J. P. Verburgh hoofd van gezinsverzorging Stratenonderhoud gemeente Tholen Al een aantal jaren is het beleid van de gemeente Sint Philipsland er op gericht, de huurders van woningwetwoningen, die daarvoor in aanmerking komen, de mogelijk heid te bieden de woning te kopen. Daarmee wordt bereikt dat een categorie burgers, met een inkomen dat niet toereikend is voor het kopen van een premie of vrije sector -woning toch in het bezit kan komen van een eigen huis. Te lande wordt hier en daar gesteld, dat dan alleen de goedkoopste woningen aan de man komen en de sociale taak (verhuur woningwetwoningen) niet naar behoren kan worden vervuld. Het dagelijks bestuur van Sint Philipsland maakte een overzicht, waaruit voldoende evenwicht bleek. Dit nu opnieuw voor 3 jaar een beleid moet worden bepaald ten aanzien van de woningwetwoningen. De raad kon dan ook unaniem instemmen met het b en w voorstel het tot dusver gevoerde beleid van woningwetwoningverkoop te vervolgen. De gemeente Sint Philipsland heeft 32 woningen die een huur doen van 200,— per maand, 16 huizen, die tot 300,— lopen, 28 tot 400,— en straks 12 van meer dan 400,— per maand. De laatste 7 jaar werden er 16 verkocht. In vergelijking met het gemiddelde in Nederland liggen de huren in Sint Phi lipsland nog vrij laag. Raadslid A.A. Rijstenbil (PVAB) verklaarde volledig achter het voorstel te staan van b en w. Hij achtte het gewenst op dezelfde voet alls tot dusver gebeurde, door te gaan, waarbij van uitwassen geen sprake was. SGP woordvoerder L. den Engelsman kon hetzelfde onderschrijven. Het is een goede zaak voor hen, die wel een eigen huis willen bezitten, maar geen grote sprongen kunnen maken. Het C.D.A. raadslid J. de Jager wees er op, dat het landelijk hier en daar moei lijk ligt, maar hij kon wel goedkeuren, dat hetzelfde beleid in Sint Philipsland voor een drietal jaren wordt bestendigd. Die niet te lange termijn is ook een goe de zaak om zonodig wat te kunnen af remmen, als de noodzaak daartoe blijkt. Hij had overigens wat meer prognoses voor de toekomst verwacht van b en w. Burgemeester G. van den Berg ant woordde dat het geven van een prognose erg moeilijk is. Er kunnen vele wijzigin gen ontstaan door veranderde voor schriften. De economische omstandig heden spelen een rol, enz. Zo is er nu weer een nieuwe subsidieregeling, waardoor in de toekomst mogelijk ook wat meer premiewoningen naar minder draagkrachtigen gaan. De verkoop van deze woningwetwoningen - ter plaatse blijft dat tot dusver op bescheiden schaal - is eveneens voor de minder draag krachtigen, die op goede wijze aan een eigen huis kunnen komen. We hebben er tot dusver helemaal geen slechte er varingen mee gehad. De moeilijkheden worden vooral veroorzaakt door de wo ningcorporaties zelf. Die hebben perso neel in dienst, het administratieve bes tand is er op gericht, enz. als het op een zo kleine schaal gebeurt als hier, levert dat geen enkel probleem op. Dat leverde het ook niet voor de raad, die het voor: stel tot beleidsbestendiging woningwet woningverkoop unaniem steunde. Aan het begin van de raadsvergadering had de heer Rijstenbil er naar aanlei ding van de notulen van vorige verga dering, waarbij ook scholenbouw in Anna Jacobapolder en het dorp ter sprake was gekomen, gesteld, dat er momenteel geen steen gebroken en ge legd wordt voor verbouw of nieuwe scholen in den lande. Daarom ziet hij het voorlopig ook niet zitten voor Anna Jacobapolder of Sint Philipsland en dat is in feite een trieste zaak. Raadslid de Jager oppert het denkbeeld, dat dhr. Rijstenbil misschien via zijn partij (VVD) er nog eens extra aandacht voor zou kunnen vragen. De heer Den Engelsman, die vorige vergadering verhinderd was, bleek te zijn getroffen door de kritiek van een der raadsleden op een gemeentewerk man, die bloemen zou hebben doodges poten in gemeentelijke beplanting. Hij vond dat onjuist om in een Openbare Raadsvergadering naar voren te bren gen, omdat betrokkene zich niet kan verdedigen. Die mensen timmeren aan de weg en dan moet men ver voorzichtig zijn met kritiek vond de heer Den En gelsman. De heerC. den Braber(PVAB) antwoordde, dat hij destijds geen namen had genoemd, maar de heer Den En gelsman vond dat ieder kon weten, wie werd bedoeld. De heer Den Engelsman vond het voorts wat vreemd, dat nu reeds moet worden bepaald, wat aan het Regionaal Peda- .gogisch Centrum Zeeland in 1980 per inwoner moet worden betaald. Dat blijkt althans uit de ontwerpbegroting 1980. Hij zag hoe de vereniging van burgemeesters, wethouders en secreta rissen in de regio Schouwen, waarbij ook Sint Philipsland is aangesloten nog een afwachtende houding wil aannemen voor het betalen van 36 cent per inwo ner, zoals wordt gevraagd. De heer Den Engelsman wees er verder op, hoe het RPCZ in 1978 een bedrag vergde van 971.000,— een jadr later, dus nu 1 'h miljoen nodig heeft en in. 1980 al 2.545.000,— begroot. In het begin worden er door een Rijksoverheid koei en met gouden horens beloofd, maar zodra men in het schuitje zit, vaar je jaarlijks heel wat duurder mee. De rijkssubsidiekraan is potdicht en de ge meentelijke kraan moet wagenwijd open. Hij las dat Zierikzee niet.hoger wil dan 5,45. De heer Den Engelsman zou niet hoger willen gaan dan de 5,74 die dit jaar wordt verstrekt en vindt dat hoe meer tegengas wordt gegeven voor de RPCZ, hoe beter dat zal zijn. Men kan nu eenmaal niet doorgaan met verho gen. De heer De Jager vond het ook een wat vergaande zaak om in 2 jaar tijd met een miljoen gulden aan kosten te stijgen. Hij had al eerder gesteld, een bedrag per 'leerling een veel eerlijker verdeling te vinden en kon voorts onderschrijven, hetgeen door de heer Den Engelsman was opgemerkt. De heer Rijstenbil wees er op, hoe de hulp van het RPCZ wordt ingeroepen voor het behoud van de kleine scholen op de kleine kernen en dan zullen we er wel wat voor over moeten hebben. Gaan we beknotten, dan lijkt het hem dat vooral die kleine kernen weer gevaar lopen. De heer De Jager vraagt zich toch af wat er voor extra's gebeurt. De heer P. van Hekken (SGP) betwijfelt ook wel of het alles even urgent is. Aan alle ver zoeken voldoen is voor het RPCZ ook niet mogelijk. We zullen de tering wat naar de nering moeten zetten, maar wel tot een uitspraak moeten komen. De voorzitter zette vervolgens ontstaan en ontwikkeling van het RPCZ nog eens op een rijtje. Destijds wilden wé ook al per leerling bijdragen, maar dat werd niet geaccepteerd. Dat dit ingekomen stuk voor kennisneming wordt aange nomen is voldoende, omdat wijsAiet ook slechts ter kennisname kregen. Wel zul len we voor 1 oktober moeten beslissen. Het kleine scholenprobleem is er nu eenmaal, mede als gevolg van een rege ringsbeleid dat groeikernen aanwijst en uitbreiding elders afremt of bevriest. Het voorstel Den Engelsman om niet verder te gaan dan 5,74 kreeg steun van de heer De Jager. De voorzitter waarschuwde nog wel, dat wanneer het merendeel van de gemeenten in deze gemeenschappelijke regeling besluit tot een hoger bedrag, Sint Philipsland ook mee zal moeten gaan. Dat wordt dan nog afgewacht, want voorlopig werd z.h.st.. het voorstel Den Engelsman/De Jager aangenomen. De heer Rijstenbil zag via de ingekomen stukken, dat ter plaatse maar een deel name is van 75 van de 243 schoolkinde ren voor onderzoek bij de schooltand arts. Hij achtte wat meer propaganda voor deze goede zaak gewenst. De voorzitter wees er op, hoe zo'n cijfer ook wat wordt bepaald en beperkt door de verzekerde gezinnen, waardoor de kin deren zo naar de gewone tandarts kun nen laten controleren, terwijl in Sint Philipsland bovendien een tandarts zit ting houdt, wat ook stukken scheelt. De heer Den Engelsman vulde nog aan, hoe bovendien de zesde klas is afgevallen voor tandcontrole bij de schooltandarts. De heer C. den Braber informeert of het aantal de laatste jaren sterk is terugge lopen. De voorzitter antwoordt bevesti gend, maar kan daarmee nog niet beoordelen of nu ook minder kinderen tandcontrole krijgen. Al eerder was er in de raad sprake over aanpassingswerken in verband met dijkverzwaring. Onder meer zou de Sta tionsstraat vanaf de Deensestraat tot aan de Provinciale weg worden verbreed, maar uitvoering van dit werk zou bete kenen dat er voor stratenherstel vrijwel niets meer overblijft. B en w willen aan THOLEN -29 juli: koffietochten 4-5 aug: koffietochten SCHERPENISSE za. 21 juli: braderie POORTVLIET za. 28 juli: zomermarkt SINT MAARTENSDIJK 19-21 juli: zomerfeesten wo. 25 juli: braderie/rommelmarkt za. 28 juli: wielerwedstrijden za. 28 juli: Haestinge, dansavond SINT ANNALAND z.a. 4 aug: braderie trimmer-wielerron- de/kantp. touwtrekken OUD VOSSF.MEER za. 21 juli: wielerronde NIEUW VOSSEMEER tot 15 sept: A.M. de Jonghuis, expositie Bulletje en Bonestaak BERGEN OP ZOOM zo. 22 juli: Markiezenhof, kamermu ziekconcert (radio opname) tot 3 sept: Markiezenhof, Aspecten van de Kunst in Vlaanderen, textiel, kera miek, juwelen BRUINISSE 19-21 juli: visserijdagcn vr. 20 juli: wielerronde Roxy Moonraker 12 j dagelijks 18.30 21.15 u, zo 16, 18.30,21.15 u Jonge meisjes rijp voor porno 18 j vr za 24 u Lucky Luke de Ballade v.d. Daltons a.l. dagelijks 14 u Luxor The Buddy Holly Story a.l. do 14 20 u, vr za 14, 18.45 u, zo 14. 16, 18.45 u, ma, di, wo 14 20 u. Pinkeltje a.l. do, vr,za,ma,di, wo 16 u. Joanna de porno slavin 16 j vr za 21.15 23.30 u, zo. 21.15 u. dat laatste toch wel voorkeur geven en stellen ook al om veiligheidsreden voor de Stationsstraat niet te verbreden. Het havenplateau, dat wordt uitgebreid moet worden bestraat. Een werk dat volgend jaar in uitvoering komt en waarmee 62.000,— is gemoeid. Daar mee zou ook het oude asfalt gedeelte worden verbeterd, maar b en w willen ook dat nog uitstellen. De heer Rijstenbil constateert, dat van alle mooie *plannen, die destijds naar voren zijn gebracht, weinig terecht komt. Toch zegt hij gelukkig te zijn met dit voorstel, omdat het van een voor zichtige aanpak getuigt. De heer Den Engelsman las in het pré-advies dat b en w schrijven hoe het in de bedoeling ligt nog dit zomerseizoen met de werk zaamheden aan de dijk te beginnen, maar hij zou liever zekerheid hebben. De heer De Jager herinnert er aan, dat hij al eerder van oordeel was dat de ge meente wel zou moeten betalen. Hij is van oordeel, dat een gedeeltelijk ver brede Stationsstraat in het donker on veiliger zal zijn dan nu het geval is. Voorts is hij van mening dat men het havenplateau toch maar beter zou kun nen asfalteren. De voorzitter wijst er op, dat de plannen aanbestedingsklaar zijn, maar dat het in Den Haag op het geld stagneert. Het ziet er niet naar uit dat er dit jaar nog wat van komt. Hij kan niet zeggen of de fuik Stationsstraat gevaarlijker zal zijn. Zo'n fuik remt ook de snelheid. Het asfalte ren van het havenplateau zal niet meer onder te brengen zijn in het bestek. De heer van Hekken wijst op de hoge kosten voor verbetering Deensestraat, wanneer die aan de binnenzijde wordt verbreed. Zou het niet aan de buitenzijde kunnen. De voorzitter antwoordt ontkennend omdat de dijk daar moet blijven. Nadat de voorzitter de heer Rijstenbil nog heeft verzekerd dat alle gemaakte plan nen als aanpassing dijkversterking in tact blijven, kan de raad zich met het voorstel verenigen. Er ligt vervolgens het b en w voorstel om de vorstschade aan de straten te herstel len, behalve Wilhelminastraat en daar toe prijsopgaaf te vragen aan een plaat selijk bedrijf. Voorts een gedeelte Zuid- dijk vanaf de Deldensestraat uit te voe ren en daarvoor prijsopgaaf te vragen aan zowel een plaatselijk bedrijf als aan het bedrijf dat nog een deel Wilhelmi nastraat moet maken. In een volgende raadsvergadering komt de lijst van te herstellen straten. De heer Rijstenbil constateerde dat de vorstschade een tien mille beliep. Hij ALLE SOORTEN Zuid-Oostsingel 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Voor de derde achtereenvolgende maal zullen tijdens de jaarlijkse braderie van de Middenstandsvereniging "AKTIVA" te Sint Annaland op zaterdag 4 augustus 1979 de Thoolse kampioenschappen touwtrekken worden gehouden. Het organisatie-comité rekent op de deelname van de ploegen van de vorige jaren, maar zou het daarnaast verheu gend vinden als ook ploegen uit de an dere kernen van_ ons eiland zouden meedoen. Daartoe heeft het organisatie-comité verenigingen uit alle dorpen benaderd via een schrijven, waarin wordt opge roepen binnen de eigen vereniging of organisatie een touwtrek-ploeg samen te stellen en deze in te schrijven voor de Thoolse kampioenschappen op 4 au gustus a.s. Het worden deze keer spannende kam pioenschappen. daar de door de Mid denstandsvereniging "AKTIVA" be schikbaar gestelde wisselbeker "De EX PLOSIE-CUP" reeds tweemaal voor de duur van een jaar is gewonnen door de ploeg van de Fa. J. den Engelsman Zn. te Sint Annaland. Op 4 augustus a.s. zal blijken of deze ploeg er in zal slagen 'ont voor de derd: maal en daarmee de finitief beslag te leggen op de Cup. Verder zijn er door de Middenstands vereniging "AKTIVA" voor de beste vier deelnemende ploegen bekers ter beschikking gesteld. Het organisatie-co mité rekent op een goede opkomst van zowel ploegen als publiek, opdat deze Thoolse kampioenschappen touwtrek ken opnieuw voor veleh één van de hoogtepunten mag zijn in de totale Bra- derieaktiviteiten. De voorronden zullen omstreeks vier uur 's middags worden gehouden, ter wijl de finale-wedstrijden omstreeks acht uur 's avonds, opgeluisterd met muziek van "Accelerando", zullen plaatsvinden op dezelfde plaats als vorig jaar, namelijk het terrein langs de dijk aan de oostzijde van de haven. Aanmelding. Voor deelname-voorwaarden en in schrijvingsformulieren kan men zich wenden tot de heer P.M. Mosselman, Raffeisenstraat 17, Sint Annaland (tel. 01665-2412) of de heer H. van Ommen, Anna van Bourgondiestr. 18, Sint An naland (tel. 01665-2723). vindt dat aannemer van de Velde uit Bruinisse. die vorig maal kwam met materiaal, maar onverrichter zake moest terugkeren nu ook wel wat toekomt. Waarom dan opnieuw laten inschrijven? Na nog wat informatie krijgt het b en w voorstel instemming. B en W willen de administratieve werk zaamheden ten aanzien van de Onroe rend Goed Belastingen opgedragen aan het Administratief Dienstencentrum Zeeland. De hertaxaties kunnen worden gedaan door de laagste inschrijver, Gropatax voor 10.000,— De heer Den Engelsman zegt de notulen vart vorige raadsvergadering over dit onderwerp er op te hebben nagelezen, maar er weinig van te hebben begrepen. Hij vond het maar vreemd, dat er kort yoor de raadsvergadering nog een an dere prijs werd ingediend. De heer De Jager meende dat het een verkeerde zaak is geweest vorige raadsvergadering het voorstel terug te nemen. Hij hoopt dat zoiets niet meer zal voorkomap, ter- 'wijl de heer Rijstenbil informeerde hoeveel de eerste taxatie eigenlijk heeft gekost. De voorzitter zei in antwoord op het onbegrip van <Je heer Den Engels man, dat hij de raad vorig maal wat heeft laten stoeien. Er is toen wel veel gepraat zonder dat het hout sneed. De Jager: een loffelijke opmerking. De voorzitter wees er verder op, dat veel gemeenten met dezelfde organisaties werken en weinig problemen hebben. De heer Van Hekken informeert of de gegevens van de eerste taxatie gebruikt worden. De voorzitter antwoordt beves tigend. Alle mensen krijgen weer bericht en later wordt ook meegedeeld hoe het taxatiebedrag ligt. De heer Rijstenbil vind het belangrijk als op hetzelfde peil wordt getaxeerd. De Schouwse/Philipslandse Vereniging van Burgemeesters, Wethouders en Se cretarissen stelde een ambtelijke werk groep in, die zich bezig houdt met de welzijnsproblenatiek. Door die groep wordt de regionale situatie bestudeerd, ze zal een plan-en programma maken en dat zal in totaal 64 weken vergen. Er kan een redelijk goedkope kracht worden aangetrokken door een benoeming van een militaire dienstweigeraar. Per deel nemende gemeente worden de kosten op 0,56 per inwoner geraamd. De heer Den Engelsman heeft er niet zo hoog van op en citeert zelfs een refrein van een op de welzijnsplanning gemaakt liedje, waarin van de bomen het bos niet wordt gezien. Het zal toch hopelijk geen gemeenschappelijke regeling worden met jaarlijkse verhogingen waar je van rilt, merkt dhr. Den Engelsman op. De heer De Jager is er ook bang voor, dat het weer een zwaarwichtig geheel zal opleveren. Hij twijfelt er zelfs aan, of Sint Philipsland met Schouwen tot een gezamenlijk beleid zal kunnen komen. Iemand komt plompverloren in een ge bied met heel wat verschillende opvat tingen. Raadslid Rijstenbil was het opgevallen, dat er bij Welzijnsplanning altijd wordt gesproken over Tholen en Sint Philips land. In Tholen kómt er echter een op bouwwerker. Doen Tholen en Sint Phi lipsland nu werkelijk samen? Hij wil wel positief achter het voorstel staan, maar is het met dhr. Den Engelsman eens, dat men ten aanzien van een gemeenschap pelijke regeling heel voorzichtig moet zijn. De voorzitter verzekert dat het geen ge meenschappelijke regeling wordt en ook geen zwaarwichtige plannen zijn ge vormd. Het gaat wel decentraliseren. Verenigingen kunnen al vragen en wen sen indienen. De naamsverwarring in deze regio is ten onrechte, zo vervolgde de burgemeester, want op dit gebied is er geen samenwerking met Tholen. De heer Van Hekken wil er mee instemmen, als er geen gevaar inzit om straks ergens aan gebonden te zijn. Dat wordt door de voorzitter erkend. Op wat lauwe wijze gaat de raad akkoord met het voorstel. De Stichting Overkoepelend Orgaan bejaardenwerk Schouwen Duiveland en Sint Philipsland vraagt een bijdrage van 41 cent per inwoner of totaal 902,— De heer De Jager constateert dat deze stichting tot dusver niet te best draaide. Wordt er verbetering verwacht en indien ontkennend, waarom dan subsidiëren. De heer Den Engelsman wil namens de SGP instemmen met het voorstel, maar t.z.t. toch wel horen of het beter draait. De voorzitter antwoordde, dat de stich ting niet draaide omdat er geen coördi natie was. Er zit nu een deskundige bij. Een inventarisatie is al gemaakt en er komt een verpleegtehuis in Noord Zee land. De raad besluit de subsidie te ver lenen. Hoogste spaarrente nü "3 9 De naam is al bekend, want reeds enkele weken geleden kwam het onder ogen van de lezers op Tholen en Sint Philipsland dat de jaarlijkse Bergse braderie voortaan Bourgondische Krabbenfoor zou worden genoemd. Na 14 voorafgaande jaarlijkse hoogtepunten in het Krabbengat, krijgt het eerste Bourgondische Krabbenfoor on getwijfeld hernieuwde belangstelling. Een volgend jaar zal zelfs de Nederlandse Spoorwegen mogelijk reduktie geven op een treinreis naar Bergen op Zoom tijdens de Krabbenfoordagen 1980. Nu is er in elk geval reeds de treinreizigersattraktie, dat men gratis koffie en Bourgondisch gebak wordt aangeboden. Het is niet het enige nieuwe onderdeel, waardoor Bergen op Zoom volgend weekend weer volgepakt zit. Immers 269 winkeliers zullen een rijke variatie aan interessante koopjes presenteren, er is uiteraard weer een kunstmarkt met 33 artistieke verkoopsters of verkopers, er is op de markt een waterorgel, ook een draaiorgel met apen uit Antwerpen en om nog een novum van de Bourgondische Krabbenfoor te noemen: een wandelrally door de braderie-straten, waarmee 1000,— aan prijzen te winnen valt. Men kan van Bergen op Zoom wat ge wend zijn, maar er blijven toch telkens weer verrassingen uit het Krabbenkopje komen. Daarom is het vrijwel zeker, dat als burgemeester nir. L. van de Laar donderdagmiddag om 3 uur de Bour gondische Krabbenfoor officieel inluidt, de straten al propvol zitten met belang stelling uit eigen stad of wijde regio. Tevoren gaat de voorzitter van de stich ting Bergen op Zoomse winkeliers, de heer W.F.G. Besling weer zijn zegje doen over het geen loopt als een trein of om wat nog beter kan. Een rondgang van genodigden na die ceremonie zal aantonen, dat alle 'foor' deelnemers al klaar staan om te ontvangen en te pre senteren. Menige braderiestraat zal zijn specifieke attraktie brengen. De winkeliers in die Bosstraat bijvoorbeeld zullen allemaal zijn voorzien van een oude gevel, want het Bourgondisch festijn dient ook uiterlijk een Middeleeuwse indruk te geven. De Zuivelstraat om nog een an der voorbeeld te noemen zal worden herschapen in een bloementuin na des kundige aanleg. Er is trouwens nog zo veel meer te beleven, zoals een echte poppenkast op de hoek bij het belas tingkantoor, een veldloop, rollerwed strijden, een bandje hier en een orkestje daar. In het Bergse hart, op de Markt is er uiteraard op die dagen zeker veel be zienswaardig en ook te beleven. Al was het alleen maar het waterorgel van zo'n 26 meter met een 600 gloeikoppen, die tot 12.00 uur 's avonds doorgaat met het programma. Daar is inzonderheid op Grote voorraad van bekende merken o.a. Pierre Balmain en Free World. Kijk in onze aangepaste etalage. Als het mogelijk is maak dan 'n afspraak, dan kunnen wij u met meer aandacht helpen in onze aparte behandel ruimte. Levering aan huis, tehuizen en via ziekenfonds. Advertentie IM straat het natje en droogje te vinden met een wijn- en sherrybar, een barbecue en nog veel meer hartigs. Al zijn in de lande de kunstmarkten wat overvoerd geworden en is cr wal de klad in gekomen, in Bergen op Zoom hoort het er zeker bij en daarom kregen de organisatoren ook nog een selectieve groep van 33 deelnemers. Het wordt wal veel ze alle hier te noemen, maar dc ou de kern is er in elk geval, zoals glaze nierster Nellie Poommee uit Halsteren, Agnes Hommes en handgedraaid aar dewerk. Olga Pauw uit Helmond met handgemaakte poppen, Corry v/d Vleuten met wandkleden en batikwerk, Muller-Jabusch met aquarellen en lit ho's, Tini Peels uit Valkenswaard met schapewollen kleden, Frans Mink uit Bergen op Zoom met gedichtenbundels, Marianne Blanken uit Schoonhoven met gouden en zilveren sieraden. Martin en Marja van Scharrenberg uit Allhen met beschilderde tegels, Gerard Carbo uit Lagestein met landschappen en an dere schilderijen. Joke van Daalen uit Rotterdam met geëmailleerde artikelen en nog menige andere variatie. Ze staan er weer op het binnenpleintje ervde An- nastraat, waarbij de stands slingervor- mig tot op de Markt doorlopen en daar zijn ook nog wat oude ambachten te vinden. Deze eerste Bourgondische Krabben foor wordt verder aanleiding om de in oude tijden zo glorieuze Bergse gilden nieuw leven in te blazen. Dat lukt dan mogelijk door de demonstraties van gli des in het volgend weekend uit andere plaatsen. Gildes van 35 - 50 en 42 man sterk Op de Vlasmarkt zal het hand boogschuttersgilde optreden. Verder komt het gilde San Sebastiaan met ven deliers en met een dansgroep. Zaterdag kan men Onze Lieve Vrouwe gilde uit Aerle Rixtel bewonderen, die weer hun specifieke inbreng zullen hebben. Mo gelijk keert daarmee de tijd terug van ook weer eigen Bergse gilden, die in de loop der eeuwen zijn uitgestorven,. De aquariumvereniging Bali brengt in Nu de groep Tholen/St. Philipsland van de Rijkspolitie over een nieuwe auto beschikt, is het goed te wijzen op de nieuwe stopvoorschriften: stoppen in spiegelschrift. Voorheen moesten de politie-auto's soms gevaarlijk een auto passeren en voor het voertuig gaan rij den dat moest stoppen. Op de nieuwe politieauto's zit aan de voorkant een bord waarop in spiegelschrift stop poli tie staat, maar als dat verlicht wordt, ziet u dat helder en duidelijk in uw binnen spiegel. Om te voorkomen dat dit stopteken niet onmiddellijk opvalt, kan de politie een licht- of geluidssignaal geven om uw aandacht tc trekken. Natuurlijk stopt u dan niet plotseling en otfk niet midden op de weg. De politiewagen zal de rech ter richtingaanwijzer in weiding stellen om de voorrijdende auto te helpen bij het zoeken naar een veilige stopplaats. 'De Flollandse Kuyn' tijdens de brade- riedagen een presence van verschillende aquaria met o.a. cichliden, labyrintvis- sen. levendbarende tandkarpers, piran ha's, inheems aquarium enz. Daarnaast een doorlopende dia-presentatie met de N B.A T. over 350 aquaria. De toegang is vrij. t Er zijn uiteraard ook weer de stands van wal men kan noemen de liefdadigheid, zoals Rode Kruis, dierenbescherming, Jos de Graauwfonds, Raad van Kerken. Er is in de Grote Kerk vanwege het 150 jarig bestaan elke avond een kerkcon- cert van 19e, eeuwse orgelmuziek. Er is ook een wandelrally georganiseerd door alle hradcrieslraten, waarbij 20 vragen moeten worden beantwoord. Wie die beantwoording juist heeft en dat kunnen er vele zijn, heelt kans op een eerste prijs van 250, of een 2e prijs van J' 150, een derde van J' 100, of op een van de nog negen overigen prijzen, van elk J' 50, De trekking van deze wandelrallywedslrijd vindt plaats de vrijdag na de Krabbenfoor en zal dan ook ongetwijfeld in deze kolommen worden vermeld. Bij elkaar is niet alleen de naam brade rie veranderd in Bourgondische Krab benfoor, maar hebben de organisatoren weer heel wat nieuws en aantrekkelijks weten in te lassen, om het Bergse Bour gondisch festijn de gewenste impuls te geven en de vele honderden drie dagen plezierig bezig te houden. Bij de Federatie voor Maatschappelijke Dienstverlening 'Noord Zeeland', waar in het Thoolse Welzijnsorgaan partici peert, is benoemd tot staffunctionaris Gezinsverzorging de heer J. Verburgh te Sint-Maartensdijk. De heer Verburgh is al een 9-tal jaren bij het Welzijnsorgaan Tholen in dienst als maatschappelijk werker. Nu de staffunctionaris de heer F. Haverkort bij de G.S.D. te Helmond werd benoemd, solliciteerde de heer Verburgh naar deze functie met een voor hem gunstig resultaat. De staf functionaris heeft de leiding van de ge zinsverzorging. In hoeverre de instelling nu weer kan voorzien in de vakature maatschappelijk werker in de plaats van de heer Verburgh, hangt af van CRM toestemming. Bij de aanbesteding van het stratenon derhoud 1979 in de gemeente Tholen heeft het aannemingsbedrijf Joh. van Vossen uit St. Annaland twee percelen gekregen voor respectievelijk 50.600 (I) en 61.500 (VI) gulden, exclusief btw. Gebr. Moerland uit St. Annaland was de laagste met perceel VII voor 60.700 gul den. A. Klippel uit Stavenisse met 44.200 gulden voor perceel IV. Ook A.v.d. Werf uit Scherpenisse schreef voor alle zeven percelen in. maar hij kreeg er geen. Datzelfde'gold voor Aug. van Dijck-Petit Bergen op Zoom, die voor zes percelen inschreef, maar ner gens de laagste was. W. van Vossen B.V. en Adr. Goedegebuure uit St. Annaland waren ook allebei uitgenodigd, maar ze schreven voor geen enkel perceel in. Perceel 11 ging voor 54.300 gulden naar N. de Rijke, St. Maartensdijk, perceel 111 voor 52.100 gulden naar C.A. Scherpe nisse uit St. Annaland, perceel V voor 62.600 gulden naar C.W. van Haaften uit Stavenisse. Het onderhoud 1979 van de provinciale wegen op Tholen en St. Philipsland ging voor 137.400 gulden naar FLW.Z. te Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 9