Plaatselijk nieuws «J line GELUK &/CHliSSlK PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 19 juli 1979 \j®z) «ma jacobapolder Tholen TRICOTAGE Markt 7 Oud- Vossemeer Stavenisse Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland Nieuw Vossemeer DAG EN NACHT VISSER ..^rJsiNT- ^OSSlNvfcR POORmifrV^-S^^^ MAARTENSDIJK Burgerlijke stand Geboorte: Eva-Maria dv. C.A. Krijger en J.A. Janseri, Peter Johannes Jouke zv. G.J. Kalkman en M.P. Bunk, Johanna Andrie dv. C.M.J. Bal en A. de Jong, Marcel zv.'D. Jansen en G.L. Baaij, Ja- coba dv. J.A. Baaij en M. de Heer. Ant- honie Marinus zv. J.A. Geluk en J. Moerland, Robert Fredericus Maria zv. P.L. Theunisse en C.J.A.M. van Baal. Huwelijk: Jozias Schot, 22 jr. met Mar tina Johanna Bout, 19 jr. Pieter Dinge- nus Remijnse, 23 jr uit Wissenkerke met Lena Cornelia Geuze, 23 jr. Jan den Engelsman uit St. Annaland, 29 jr. met Davida Geilings, 34 jr. Hector Jansen, 22 jr. met Jannetje M. Minheere, 19 jr. Eugène C. M. Waasdorp, 23 jr. met Ra chel D.H. van den Berge, 21 jr. uit St. Maartensdijk. Albert Jacob Mulder, 24 jr. met Theo dora C. van Heijningen, 23 jr. Overlijden: Adriana Engelvaart, 80 jr.. Maatje Vermerris, 79 jr., ev. C. Griep, Johanna Kaatje van der Slikke, 62 jr. ev. J.C. Dorst, Arend Vos, 65 jr. ev. J. Len derink, Pieter Anthonius van Keulen, 72 jr. ev. W.M. van Driel. Advertentie 1M Afscheid onderwijzer CNS In de CNS de Regenboog is dinsdag middag 10 juli op bescheiden wijze af scheid genomen van onderwijzer Non- nekens met zijn vrouw en kinderen. Voorzitter B. Baijense en schoolhoofd J.F. Fondse zwaaiden hen lof toe voor alles wat zij voor de school hadden ge daan. Dhr. Nonnekens, die schoolhoofd wordt in Aagtekerke, dankte allen voor de prettige samenwerking. Enerzijds is er het gemis van de gelegde contacten, anderzijds de blijdschap over de pro motie, die zijn gezin van harte is gegund. De fam. Nonnekens toonde grote inzet, ook op ander terrein dan de school, o.a. ten aanzien van de damsport voor de jeugd. Op Walcheren is talent genoeg om daar verder mee door te gaan. Dhr. Nonnekens wordt opgevolgd door dhr. C. van Dis uit Klundert, die pas is ge slaagd aan de Pedagogische Academie in Dordrecht. Hij gaat ook in het huis van zijn voorganger wonen. Aan de kleuterschool van de CNS, de Klimroos, is Cobie Coppoolse uit Serooskerke (Walcheren) benoemd. Leidster mevr. W. Paauwe-den Hertog uit Zonnemaire werd daar hoofdleidster als opvolgster van mevr. Beukema, die met zwanger schapsverlof is gegaan. Simultaan dammen Ook dit jaar wordt er bij het zwembad de Spetter Simultaan dammen gespeeld tegen de kampioen van de onderlinge competitie van de Eendracht, dhr. C. Droogers Dit gebeurt vrijdag 17 augus tus óm kwart over zeven aan het slot van de avondvierdaagse zwemmen. Ieder een is welkom en opgave is nu al moge lijk, want het wordt vast weer dringen bij het zwembad. Afscheid kleuters Ter afsluiting van het schooljaar was er zoals voorgaande jaren woensdag 11 juli groot feest voor de kleuters van Kleu- terlust en de Bijenkorf op het plein van de laatste school. Oudercommissies en personeel van beide Openbare Kleuter scholen hebben wel wat werk gehad aan de organisatie, maar het resultaat was geweldig. Men k ykt er met genoegen op terug. De kleuters mochten verkleed op school komen om beroepen uit te beel den, wat ook in spelletjes naar voren kwam zoals bij de timmerman (spijkers slaan), de bakker (oliebollen halen in een echte kraam), bij de schilder (ver ven), de visser (visjes uit een bad water vissen), de boer (ringsteken), de mole naar (zakken lopen), de melkman (fles sen vullen), de fabrikant (dozen vou wen). de metselaar (muur van dozen plakken), de slager (spek happen), de postbode (op skelter naar de brievenbus met brief) en bij de sportman (door tonnen kruipen, kegelen, klimmen, vo- gelpiek en bal in ton trappen). Met de tractaties zoals limonade, ijs, belegd brood met drinkjoghurt was het een ge weldige feestdag. Bromfietsdiefstal Twee voor bar 't Anker op de markt geparkeerde bromfietsen zijn in de nacht van zaterdag op zondag meege nomen. De ene bromfiets van A.A.M. van B. uit Bergen op Zoom werd 's zon dags teruggevonden in het bosje, maar er waren wel vernielingen aangericht. De koplamp en enkele andere onderde len lagen in de omgeving van de brom fiets. De tweewieler van R.I.J.H. uit Antwerpen, een Suzuki TS, is nog steeds niet terug. Burgerlijke stand Geboorte: Bernadette Catharina dv. LM. Istha en C.G.M. Plompen, Jacöba Pieternella dv. B. Aarnoudse en M. van Dommele. Huwelijk: Petrus Cornelis Floren. 43 jr. uit Breda met Cornelia Adriana Remijn, 38 jr., Izak M. van Poortvliet, 36 jr. met Johanna M. Aarnoudse, 23 jr., Marinus van Poortvliet, 21 jr. met Flora C. Pol derman, 20 jr.. Dirk Adriaan Hendrikse, 22 jr." met Barbara Johanna A. de Klerck, 20 jr. uit Nieuw-Vossemeer. Overlijden: Cornelia van Poortvliet, 87 jr. wed. v. Jacob M. Pipping, Daniël Hendrik van Driel, 26 jr. ev. B.C.A. Vefhees. Fiets meegenomen Mej. S.V. had bij café 't Veer zaterdag avond haar fiets weggezet, maar later kwam ze tot de ontdekking dat de twee wieler gevlogen was. Tot dusver leverde een onderzoek geen resultaat op. Opgave advertenties De aandacht wordt erop gevestigd, dat advertenties voor dinsdagmiddag vier uur dienen te worden opgegeven aan het kantoor van de Eendrachtbode te St. Annaland, postbus 5, tel. 01665-2752, waarbij u ook kunt overleggen over de indeling grootte, enz. Kant- en-klare advertenties kunnen voor dinsdagmid dag twee uur ook worden afgegeven bij onze bezorger A.P. Aarnoudse, Corn. Frankenstraat 31. Er kunnen geen advertenties meer wor den afgegeven aan onze correspondent J. de Leeuw, die uitsluitend voor de re dactionele werkzaamheden is. Vierde leerkracht 0.L.S, Terwijl er verschillende scholen door een teruglopend leerlingenaantal een onderwijskracht kwijt raken, krijgt de openbare die Heentrechtschool er in augustus een onderwijzer(es) bij. "Bij een normale arbeidsmarkt hadden we geen schijn van kans gehad" zegt schoolhoofd J.D. Vroege, die blij is met behulp van het gemeentebestuur z'n personeel te kunnen uitbreiden. Er is wel sprake van een bijzonder geval, want volgens de rijksnormen krijgt een school pas een vierde leerkracht wan neer er bij drie tellingen in een school jaar tenminste 85 leerlingen zijn. Dat was het afgelopen schooljaar niet het geval, maar dat aantal zal in augustus wel worden gehaald. Het Ministerie was echter gevoelig voor het argument van de ongunstige klassenverdeling, zodat men de O.L.S. een jaar eerder dan nor maal, toestemming gaf voor de vierde leerkracht. Een belangrijk punt was ook, dat er geen extra lokaal gebouwd moest worden. De nieuwe onderwijzer(es) krijgt de beschikking over de gemeen schapsruimte. De verwachting is, dat de nieuwe leerkracht twee jaar kan blijven omdat het leerlingenaantal dan weer daalt. De eerste klassers komen in alle rust bij juffrouw M. de Hulster, de 2e en 3e klassers bij de nieuwe onderwij zeres), de 4e en 5e klas bij meester G. Bril en de 6e klas bij schoolhoofd J.D. Vroege. Geslaagde rommelmarkt. De N.H. Kerk blikt met genoegen terug op de rommelmarkt die zaterdag op het grasveld bij de kerk een batig saldo van 3100 gulden opleverde voor restauratie van het gebouw. Na een geslaagde inj- zamelingsactie aan de vooravond kon men reeds vroeg een flink aantal bezoe kers verwelkomen, mede dankzij de goed gevulde campings op Tholen. 't Was gezellig druk en de oliebollen en pannekoeken vonden ook gretig aftrek, evenals de oude meubelen, potten, pan nen, boeken, enz. Tennisvereniging heeft baan. De Oud-Vossemeer tennisvereniging T.O.V., die vorig jaar werd opgericht, beschikt sinds zaterdag over een alter natieve tennisbaan op het voormalige bietenterrein aan de Veerweg. Hierop kunnen de leden zich in de sport verder gaan bekwamen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij B. van Driel-Verhees, Burg. Versluysstraat 34 en M. Verhees, Coentjesweg 27. De contributie be draagt F30,— per jaar. Inschrijfgeld 12,-. Een nieuwe fiets voor Adr. Gunst Woensdagavond is de rijwieldriedaagse van de Eendrachtrijders afgesloten. De laatste rit was volgens de meeste deel nemers tevens de zwaarste: naar Zijpe en terug. Er traden nogal wat tijdsver schillen op. maar rond kwart over negen waren de laatste deelnemers binnen voor het uitreiken van herinnerings vaantjes. De beker voor de oudste man nelijke deelnemer was voor dhr. C. Nie mandsverdriet terwijl mevr. Duine de beker voor de oudste dame in ontvangst mocht nemen. De grootste groep was opnieuw de gymnastiekvereniging Spi- do, die werd gevolgd door de V.V. Vos meer. Zonder ook maar iets af te willen doen aan de prestaties van een der 175 deelnemers dwingt het meedoen van Maat Deurloo ieders bewondering af. Zij is nog steeds herstellende van de zware brandwonden die ze vorig jaar rond deze tijd bij een ongeluk in haar woning heeft opgelopen. Ze wist toch het karakter op te brengen om aan deze driedaagse mee te doen. De traditionele verloting van een fiets werd ditmaal ge wonnen door een der oudere deelne mers dhr. Adr. Gunst, die op deze wijze een blijvende herinnering aan de fiet stochten heeft overgehouden. A.F. Dane, Machalina dv. S.A. v.d. Sande en M. Polderman. Johanna Eli sabeth Monique dv. J.C. Elenbaas en A.J. Smeets. Huwelijk: Jan den Engelsman, 29jr. met Davida Geilings uit Tholen, 34 jr.. Pe trus Johan Bakker, 23 jr. met Maatje Adriana Burger, 23 jr. Overlijden: Marinus Voshol, 71 jr. ev. Willemina Hengstmengel, Marinus Jo hannes Mol. 78 jr. ev. M.C. A. Geluk. Afscheid schoolhoofd Koppejan In het verslag afscheid schoolhoofd J.E. Koppejan is onder het gedeelte 'onnutte dienstknecht' een zinsnede van ouder- j ling Joh. Elenbaas in zijn toespraak tot het nieuwe hoofd dhr. E. van Veldhui zen. niet in z'n juiste verband gezet. Er stond: "U mag nu de vreze Gods in planten bij kinderen....". Volgens ou derling Elenbaas heeft dit aanleiding gegeven tot misverstanden, zodat hij prijs stelt op de volgende rechtzetting: "Dat dhr. van Veldhuizen z'n arbeid zodanig gezegend mag worden, dat de Heere Zijn Vreze in de harten der kin deren mag planten, die het beginsel is van alle ware wijsheid". Gevonden en verloren: Inlichtingen Rijkspolitie, Tienhoven 92, tel. 2929. Gevonden: wit kort jongens jack maat 158, groene jongensjas maat 128, paar grijze wanten, rode muts met zwarte stippen, paar zwarte handschoenen, meetlat, dames polshorloge. Verloren: autosleutels met huissleutel, paarse vouwfiets, rood kinderfietsje met rood mandje. Spuitbal onbeslist Het spuitbal is zaterdagmiddag op de haven onbeslist geëindigd, zodat de be kers niet zijn uitgereikt. In de eerste wedstrijd tussen twee herenploegen van camping Suzanne werd het 1-0, terwijl de twee damesploegen met 1-1 gelijk eindigden. Dat gebeurde ook bij de laatste wedstrijd tussen de brandweer en de herenploeg van de camping. De da mes kregen toen maar wijn en de heren bier, wat nog wel beter smaakte dan een beker. Ook de bingo was 's avonds bij zonder leuk. Het spuitbal trok met name in het begin grote belangstelling, terwijl ook de viswagen gretig aftrek had. Molenaar Verhage gewond Oud-Molenaar L.A. Verhage uit Poort vliet is dinsdinsdagmiddag omstreeks half vier gewond geraakt bij de restau ratie van de molen 'De vier winden' aan de F.M. Boogaardweg/Bierensstraat. Per ambulance werd hij met een hoofd wond en een hersenschudding naar het ziekenhuis in Roosendaal gebracht. Het ongeluk ontstond, toen een ijzer met een gewicht van vijf kilo, dat een dag tevo ren flink was geolied, losraakte en naar beneden tuimelde. Daarbij raakte het zware voorwerp het hoofd van de Mo lenaar. die tegen de vlakte sloeg. Buur vrouw Sturris zag het gebeuren en meende dat dhr. Verhage naar beneden was gevallen. Ze waarschuwde haar zoon in de Weststraat, die zich ijlings naar de molen spoedde. Daar was dhr. J. van Popering al present, nadat hij de dokter gewaarschuwd had. Dokter No- teboom vond vervoer per ambulance gewenst. Zowel de verwonding als de hersenschudding lijken niet zeer ernstig te zijn. Dhr. Verhage is al weer weken lang bezig met de Molenrestauratie. Zo werd een deel van de kap vernieuwd en nu restte er nog slechts wat schilderwerk waarmee de ijverige molenrestaurateur bezig was. Spijtig dat dit werk dinsdag middag plotseling werd onderbroken, maar gelukkig schijnt het ongeluk geen ernstige gevolgen te hebben. Burgerlijke stand Overlijden: Marinus Neele, 84jr. Wedn. v. Lisseija Wesdorp. S.C. STAVENISSE I.v.m. de vakantie wordt er a.s. dinsdag 24 juli geen oud papier opgehaald. U wordt vriendelijk verzocht dit te bewaren tot de volgende ophaalronde op dinsdag 28 augustus a.s. HET BESTUUR. Burgerlijke stand Geboorte: Johannes Matthijs zv. M.D. Geuze en L. Meijers. Anthonia Adriana Geertruida dv. M.J. v.d. Klooster en D. Lindhoud. Evélien dv. P.J. Moerland en Advertentie IM P.J.Z. op reis Om kwart over vier 's morgens vertrok ken donderdag 5 juli 25 enthousiaste PJZ-leden via België, Luxemburg en Frankrijk naar Zwitserland, waar men omstreeks half zes 's middags in het dorpje Ins tussen het meer van Neucha- tel en de Bieler See aankwam. Na een goede maaltijd werden allen verdeeld' over de gastgezinnen. De Zwitserse plattelandsjongeren hadden een leuk programma opgesteld, dat in vijf dagen werd afgewerkt. Zo werden twee land bouwbedrijven, een museum en twee uitkijkposten (Maleson en Chasseral) bezocht. Verder werd een bezoek ge bracht aan Bern Langnau en Murten. De zaterdag- en maandagavond waren met een bandje en een barbecue extra gezellig. Dinsdagmorgen vertrok de bus om kwart over zes door Duitsland rich ting Tholen. Ter afsluiting werd in Weert gegeten en om tien uur reed een onvermoeibare chauffeur het eiland op. Vijf prachtige dagen Zwitserland had den 25 PJZ'ers een onvergetelijke va kantie bezorgd. Vechtpartij In de Kaaistraat ontstond maandag ru zie tussen enkele jongeren, waarbij de 21-jarige LP. zich in het nadeel voelde door de nummerieke tegenstand. Weg lopend liet hij weten: 'Wacht maar, ik ben zo terug'. Hij kwam ook terug, maar nu gewapend met een houwer. Daarmee bracht hij een verwonding toe aan J.W.S. uit Scherpenisse, die met zijn fiets op P. zou zijn ingereden. Dr. J.M. van der Bel verzorgde de hechting en de po litie maakte er verder snel een eind aan. Er ontstond wel de indruk, dat de vechtpartij het gevolg was van meerdere plagerijtjes. Ook daarmee moet men voorzichtig zijn, zoals het ontoelaatbaar is, dat er wapens worden gebruikt. P. kon na verhoor door de politie naar huis terug. Aanrijdingen Op de gedempte haven ontstond dins dag een aanrijding, toen mej. W.T. van T. geen voorrang verleende aan de mo torfietser P.B. De dame liep een hoofd wond op, terwijl ook haar elleboog was gekneusd. Het botsinkje tussen de fietser J.M.S. en de stilstaande auto van V. van H. liep af met een diepe kras op de auto, waarbij de schade onderling werd gere geld.nmv Vernielingen Het schijnt dat een groepje jongeren erop uit is om andermans eigendommen te vernielen. Zo werd woensdagavond 18 juli omstreeks zes uur in de groen- tenkas van dhr. van Gorsel aan de Kas- telijnsweg een deur geforceerd, nadat twee palen van de Toetangsdam uit de grond waren gerukt. Er werden enkele komkommers meegenomen, waarna ook de graanschuur van de Gebr. Koopman een beurt kreeg, althans daarheen leidden komkommersporen, die ook verderop nog werden ontdekt. Aan de Kastelijnsweg was voorts een op het land staande auto in de sloot ge duwd. Bij ontdekking moet niet worden gewacht tot de andere morgen, maar kan beter direct de politie worden ge waarschuwd, zodat de serveillance-auto er meteen op afkan. Ophaaldag rommelmarkt Zaterdag 20 juli is de laatste ophaaldag voor de rommelmarkt van volgende week woensdag. Kijkt u nog even alles na en zet u de spullen dan gereed? Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Muziekver eniging Euterpe. Advertentie IM Burgerlijke stand Geboorte: Anthonij zv. M.H. Smits en M.C. de Rijke, Sarmila dv. M.H. El Ha- jioui en A. El Azzouzi, Jacomina Klara dv. P.W. v.d. Slikke en M.R. Ponse, Pieternella Adriana dv. C.L. Polderman en C.J. Lindhoud. Huwelijk: Meindert S.J. Geertsma, 24jr. uit Breda met Maria van den Hoek, 22 jr., Euge. Eugène C.M. Waasdorp, 23 jr. uit Tholen met Rachel D.H. van den Berge, 21 jr. Overlijden: Cornelia Uijl, 41 jr. ev. Leendert J. van Oeveren. Vrijspraak W. van O., die werd beschuldigd van medeplichtigheid aan oplichting van een verzekeringsmaatschappij is door de Bredase rechtbank vrijgesproken, on danks een eis van de Officier van Justitie van duizend gulden boete. J. van W. uit Steenbergen kreeg 5000 gulden boete en een geheel voorwaar delijke gevangenisstraf van twee maan den. Hij had in Rotterdam zijn auto la ten stelen door een bij de Justitie be ruchte vriend met het doel via valse aangifte de verzekeringsgelden te innen. Het tweede geval van oplichting deed zich voor toen van Wl. samen met van O. een aanrijding op<öi)w zette.-De laatste verklaarde op het aanrijdingsformitlier dat hij geen voorrang had verleend, waardoor van W. via de verzekering geld voor z'n beschadigde auto ontving. Deze verdachte bleek nogal onder in vloed te staan van de slechte vriend, die weer contacten had met de vrouw van de Steenbergenaar. De advocaat van de Smerdiekse verdachte van O. bepleitte vrijspraak Omdat deze niet het schade-, maar het aanrijdingsformulier had on dertekend, maar dat laatste stond niet in de dagvaarding. Burgerlijke stand Huwelijk: Willem Frank Wienen, 21 jr. met Helena Johanria Verseput, 20 jr. Feest in De Blokkendoos De kleuters van De Blokkendoos had den woensdag feest, 's Morgens werd de verjaardag van juf Wil gevierd. Haar stoel was versierd en alle cadeautjes wa ren verstopt. Die moest de juffrouw, toen ze op school kwam, opzoeken en uitpakken. Daarna werd er getracteerd op limonade en hapjes. 's Avonds was het feest voor ouders en kinderen. Eerst werden binnen dia's vertoond van Kerstfeest, kinderspelen op Koninginnedag en een middagje bos. Juffrouw Wil kreeg van de kleuters die de school verlieten, een leren tasje met een gedicht. Daarna werd het feest bui ten voortgezet met spelletjes op het plein zoals sjoelen, bussen gooien, worst hap pen, zakken lopen, spijkerbalk, ballon nen prikken. Jong en oud konden zich te goed doen aan poffertjes, tosti's, slaatjes en stokbrood met Franse kaas. Voor de kinderen was er nog limonade en de groten konden kiezen tussen een glaasje rosé of bier. Kleuters en ouders konden terugzien op een geslaagde feestavond. Wielertourclub Elf leden van Zeelands Welvaren heb ben zondag 70 km gefietst naar Heerle, Huijbergen, Hoogerheide, inclusief de Rijzende Weg. P. Goedegebuure was na lange tijd weer present. Ook de volgwa- gen van de Fam. Bevelander was na twee weken vakantie weer aanwezig. Mevr. v.d. Werf had goed vervangen. Jo Moerland kreeg een lekke band. Voor het W.K. wielrennen op 26 augustus kan men zich nog tot 6 augustus opgeven bij het clubhuis. Caravan's in 't water Enkele caravans op camping De Zeester zijn in het water komen te staan en een, die was opgeperst en scheef was komen te staan, is weggesleept als gevolg van opkomend grondwater door de dijkver sterkingen. Het gebeurde vorige week donderdagmorgen toen er voor de dijk versterkingen zand werd gespoten aan de Gorishoeksedijk. Door de belasting van de grond ontstond er op de camping een bron, die door de slappe ondergrond van heel diep werd gevoed door de ver schillende lagen. Het grondwater ging met de getijbeweging mee. Volgens het Waterschap komt dit wel meer voor in de Scherpenissepolder, met name in grondboringsgaten. Dondêrdagavond was een paar honderd vierkante meter campingterrein drassig, maar vrijdag stopte de bron weer. Om grondmecha- nische redenen past aannemer Troost van 't Verlaat hier droge zandaanvoer toe in plaats van spuiten. O.L.S. gaf 1663 gulden voor Rwanda De Oosterscheldeschool heeft met een spaarpottenactie en een bazar 1663 gul den kunnen afdragen aan het comité 'Zeeland helpt Rwanda', dat geld inza melt voor een waterputtenproject in dat Afrikaanse land. Actie-coördinator C.A. Bachofner uit Middelburg was donder dagavond zelf aanwezig bij de gezellige bazar op het schoolplein. Er was een grabbelton, inheemse stalletjes, maar behalve attracties was er ook fruit en frisdrank. De bazar was een succes met een opbrengst van 400 gulden. De spaarpottenactie, waaraan alle kinderen van de O.L.S. hebben meegedaan, bracht maar liefst 1178 gulden op, ter wijl eerder al 85 gulden was afgedragen. Belangrijk is ook, dat de provincie bij elke gulden die de inwoners bijeen brengen voor Rwanda, een kwartje legt, dus bij de 1663 gulden van de Ooster scheldeschool komen nog eens zestien honderd kwartjes van de provincie. Na de bazar werd er in het Holland Huis afscheid genomen van elf zesde klassers. Ook dit was gezellig, zodat het een ge slaagde avond werd. In het nieuwe schooljaar krijgt de o.l.s. dertien nieuwe eerste klassers. Burgerlijke stand Geboorte: Cornelis Adriaan, zv. P.L. Lisseveld en G.H. v. Tiggele, Adrianus zv. J. Deij en A. Kersbergen, Adriana Geertruida dv. N. Snoei en M. Bultje. Gouden ringen gestolen Bij de Fam. de Rijke aan de Kadijk is maandagmiddag tussen twee uur en half zeven ingebroken. Het w.c. raampje werd ingedrukt en vervolgens kwam men door het verwijderen van een raamhor de woning binnen. Vermist werden een gouden schakelband, een gouden ring voorzien van een edelsteen, een gouden trouwring en een fototoe stel. De schade reikt over de duizend gulden. In samenwerking met de Rijks recherche te Middelburg heeft de Thoolse politie de diefstal in onderzoek. Botsing Op de Kadijk ontstond maandagmiddag omstreeks vijf uur een botsing toen de leerlinge-chauffeur in de instructiewa- gen van autorijschool de Graaf moest remmen toen er een koppel eenden de weg over stak. De achteropkomende auto, bestuurd door J.A. uit Tholen - die een proefrit maakte - zat te dicht op de leswagen om tijdig te kunnen remmen. De schade werd onderling geregeld. Zomermarkt Door de middenstandsvereniging "Poortvliet" wordt voor de vierde maal een zomermarkt georganiseerd op za terdag 28 juli a.s. vanaf 2 uur op de markt. Naast de stands van de plaatselijke middenstanders en diverse verenigin gen, zijn er ook stands van buitenaf, dit dan in de branches welke niet of slechts gedeeltelijk in Poortvliet vertegenwoor digd zijn. Voor de jeugd is er 's-avonds om half zeven een poppenkastvoorstel ling. Het geheel zal muzikaal worden opgevrolijkt door de muziek uit Oud- Vossemeer. Burgerlijke stand Loop der bevolking juni 1979. Geboorten: Marina Neeltje, dochter van P. Kreeft en M.M. Moerland. Elizabeth, dochter van W.L. de Haan en J.J. Klein Zwemdiploma's Erna Beurkens, Erna van Dijke en Elise de Raat zijn in De Spetter te Breda ge slaagd voor het zwemdiploma A, terwijl Janne de Haan het B-diploma ontving. Ze kregen allen hun opleiding in het zwembad De Beek in Steenbergen. De laatste schoolweken in Anna Jacobapolder. De laatste schoolweken op de school met de Bijbel te Anna Jacobapolder waren gevuld met allerlei gebeurtenis sen. Na de schoolreis volgde op vrijdag 6 juli het huwelijk van juffrouw Van Dueren den Hollander. De hele school bezocht dit feest, dat in Fijnaart werd gehouden. Om hun juf feestelijk te ont halen, hadden de kinderen prachtig versierde erebogen gemaakt. Na afloop van de kerkdienst werd een kinderre ceptie gehouden. De kinderen werden getracteerd op limonade met gebak. Toen de kelen weer wat gesmeerd wa ren, werd een toepasselijk feestlied in gezet, waarna enkele leerlingen hun juf en echtgenoot een elektrische friteuse aanboden. Voor de terugreis werd aan vaard, kregen alle kinderen nog een ijs je, wat er bij het warme weer erg goed in ging. Woensdag 11 juli werden de ein drapporten uitgedeeld. Alle kinderen kregen te horen, dat ze na de vakantie in een volgende klas werden verwacht. De twee scheidende zesde-klassers kregen een oorkonde van hun verblijf op de la gere school. Van het bestuur maakten alle ouders van de gelegenheid gebruik om met het schoolteam te spreken over de vorderingen van hun kind(eren). En zo brak de laatste schooldag aan: vrijdag 13 juli. Prachtig verkleed kwam ieder een op school. De kinderen hadden hier samen met hun ouders erg veel werk van gemaakt. In de Wimpel werd een zeskamp ge houden, waarbij de spanning soms te snijden was. Terug in de Polder werden de tafels gedekt en het toetje klaarge maakt. Het hoofdgerecht, frites met kroket, werd inmiddels door enkele moeders bereid. Om 12 uur ging er nie mand thuis eten, want dat gebeurde ge zellig met elkaar in de klas. De dag werd besloten met het vertonen van enkele films, waarbij ook de kleuters aanwezig waren. En zo begon om 14.00 uur de grote zomervakantie. Afscheid juffrouw Vogelaar Mevr. Vogelaar-Francoys heeft donder dagavond in het verenigingsgebouw van de oud Geref. Gent. afscheid genomen van de Koningin Julianaschool, waar aan ze sinds 1 november 1971 verbon den was. Ze kon gebruik maken van de regeling voor vervroegde pensionering, nu de chr. school door het dalend leer lingental het met een leerkracht minder moet doen. Naast bestuur, oudercom missie en collega's kwamen ook veel ouders en oud-leerlingen persoonlijk afscheid nemen van de onderwijzeres, die bijna acht jaar les had gegeven aan de eerste klas met soms nog een gedeelte van de tweede klas. En dat niet zonder i da Jezt waardering, zo bleek déze avond. Juf frouw Francoys uit Middelburg werd in 1937 uit 45 sollicitanten benoemd aan de school met de bijbel in Anna Jacoba polder. Dit dienstverband duurde tot 1940, toen ze in het huwelijk trad met landbouwer Vogelaar. Na het overlijden van haar echtgenoot werd ze waar neemster in de polder. In 1971 deed het bestuur van de Koningin Julianaschool een beroep op haar wegens het tekort aan onderwijzend personeel. Ze kon di rect een vaste benoeming krijgen, maar omdat ze met haar zoon ook de boerde rij moest beheren, nam ze de vaste aan stelling pas na drie maanden aan, toen bleek dat het werk te combineren viel. Nu vindt mevr. Vogelaar het prettig het wat kalmer aan te kunnen doen, maar anderzijds is er toch ook een stukje weemoed dit plezierig werk los te laten. Voorzitter ds. L. Gebraad, bedankte juffrouw Vogelaar voor haar werk, evenals wethouder L. Walpot en hoofd onderwijzer A. Geense, die over de ge lijkenis van de zaaier sprak en daarmee het leven van de onderwijzeres verge leek. Behalve goede woorden waren er ook geschenken zoals een huishoudma- chine en planten. Mevr. Vogelaar dank te tot slot voor de waardering en de ca deaus. Voor de vijfde leerkracht kwam de Koningin Julianaschool 35 leerling tekort. Er moeten namelijk 125 leerlin gen zijn en bij de drie tellingen, was er een keer een aantal van 123. In augustus gaat men nu verder als vierklassige school. Viswedstrijd De Makreel heeft zaterdag in de Krab- benkreek bij de werkhaven een beker wedstrijd gehouden. T. Geuze won met 575 punten 2. A.M. den Braber 375'p 3. M.J. den Braber 325 p 4. K. Mol 265 p 5. M. den Engelsman 225 p. Jeugd: I. Leon de Jonge 220 p 2. C. Mol 60 p. Collecte Een collecte voor de Mbuma-zending heeft in de Oud Geref. Gern. 1510 gul den opgebracht. Dit is het hoogste be drag tot nu toe bijeen gebracht. Afscheid zesde klassers In aanwezigheid van hun ouders, be stuur, oudercommissie!en onderwijzend personeel hebben de zesde klassers van de Chr. school afscheid genomen. Voorzitter ds. L. Gebraad wees hen op de ernst van de tijd, wethouder L. Wal pot hoopte dat de leerlingen goede bur gers zouden worden en schoolhoofd A. Geense sprak over 'maar een ding is nodig' naar aanleiding van een bijbel verhaal over Martha, Maria Lazarus. De leerlingen kregen een bijbeltje, terwijl ze op hun beurt dhr. Geense een elektri sche grasschaar en juffrouw Vogelaar een plant ten geschenke gaven. Hierna waren ze nog gezellig bijeen. Woens dagmiddag namen de zesde klassers van de O.L.S. de Lüyster afscheid. Om een uur vertrokken ze met schoolhoofd J. Plekkenpol naar het visserijmuseum in Vlaardingen, waar een gepensioneerde visser voor een uitgebreide toelichting zorgde. Tenslotte kreeg men een prach tige film over Urk en zijn vissers te zien. Het volgende doel was de diergaarde Blijdorp in Rotterdam, waar ook nog een speurtocht werd gehouden.- De fi nale vormde een diner in Steenbergen, waar dhr. Plekkenpol de getuigschriften uitreikte voor zes jaar lager onderwijs met goed gevolg. Koninklijk zilver gemeente-ontvanger Bij zijn 40-jarig dienstjubileum is ge meente-ontvanger C. van Gurp zater dagmiddag tijdens een bijzondere raadsvergadering onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zijn zuster, mevr. van Loenhout-van Gurp, speldde hem het lintje op. Dhr. van Gurp is een geziene figuur, met name ook bij ver enigingen; die hij met financiële advie zen ter zijde staat. Van de gemeente, de raad en het personeel kreeg de jubilaris verschillende cadeaus waaronder een Delfts blauw wandbord met een afbeel ding van Nieuw-Vossemeer uit handen van burgemeester A.G.O.A. Remery. Kantine tennisvereniging De tennisvereniging wil op het sport park de Danèn een kantine bouwen, waarvoor men een geldlening van 20.000 gulden heeft afgesloten bij de Rabobank. De honderd leden tellende vereniging heeft een houten gebouw ge kocht dat zeer geschikt te maken is als kantine. De gemeenteraad heeft beta ling van rente en aflossing van de lening gegarandeerd. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 22 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 9 u ds. K.E. Bras, Dirksland 17 u dhr. M. Wensel. Roosendaal CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur kand. T.J.H. Krispijn, Leiden R.K. KERK za. 19.Q0 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.30 en 18.30 uur ds. Th. H.W. v.d. Heyden GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 15.00 uur ds. J.C. Wilschut, Willemstad CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK ?a. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur leesdienst 18.00 uur ds. A.B. Cysouw, St. Philips land GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di 24/7 19.30 u ds. A. Moerkerken, Nw. Beijerland GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur kand. J. Quist, Utrecht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.00 uur ds. Th. H.W. v.d. Heyden, Oud-Vossemeer 14.30 uur ds. Wüllschleger, Tholen HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. A. de Bruin, Sliedrecht 19.00 uur ds. M. v.d. Meer, Sassenheim OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 26 juli 19.00 uur ds. J. v. Prooyen, Rhenen GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 25 juli 19.30 u (H.D.) ds. A. Wink, Veenendaal za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur kand. Stelwagen, Vee nendaal GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 25 juli ds. Kleppe, Woerden POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur leesdienst 18.00 uur ds. D. ölié, Linschoten GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 14.30 uur dhr. A.E. Korteweg, Bun- scholen GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur dr. H. Mulder, Amstelveen 15.00 uur ds. P.H. Oberholzer, Ooster hout WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr.v.d. Bel) Dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St.Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 01667-775 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. van Antwerpen, Tholen, tel. 01660-3672 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 20 juli 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro 16.30 uur Con- sult.buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954, WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191. HOOGWATERSTANDEN 20 t/m 26 juli vrijdag 20 1.28-14.16 zaterdag 21 2.40-15.14 zondag 22 3.37-16.04 maandag 23 4.25-16.48 dinsdag 24 5.06-17.29 woensdag 25 5.47-18.03 donderdag 26 6.22-18.38 dinsdag 24 juli Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2