Jubilerende bankdirecteur A.D. Goedegebuure trots op koninklijk goud bij afscheid Koordirigent J.C. Geluk na 55 jaar afscheid INSTALLATIE- CENTR UM T FORT B.V. P. JANSEN Nog 105 mannen (vraag 42) en 74 vrouwen (5) zonder werk KAA BEE I Donderdag 12 juli 1979 EENDRACHTBODE 11 Burgemeester vertrouwensman en steunpilaar voor Sint-Annaland Veertig jaar Kar getrokken Met de paplepel Verlies Zeldzaamheid Zelfde golflengte Leentje buur In 't rood Prachtige loopbaan Dwarsligger Droomwens VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Tien jaar VZOS Gewoekerd met Gods gaven. m 'm - to H ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Dhr. A.D. Goedegebuure uit St Annaland, veertig jaar 'de kassier' van de Rabobank, vijftig jaar actief muzikant bij Accelerando - waarvan ook 38 jaar bestuurslid - en daarnaast nog negen jaar notabel en zes jaar kerkvoogd van de Hervomde gemeente. Bij zijn afscheid, vrijdagmiddag in het dorpshuis, speldde burgemeester Baerends hem de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Orje Nassau, p. Ook mevr. an/ Goedegebuure deelde in de hulde, bloemen en andere geschenken. "Een vertrouwensman en een geliefde persoonlijkheid". Zo kwalificeerde burge- 'meester E. Baerends vrijdagmiddag in een met bloemen feestelijk versierd dorpshuis te Sint-Annaland, de jubilerende en scheidende directeur van de Rabobank, de heer A.D. Goedegebuure. "U hebt niet de eerste viool willen spelen, maar wel vele instru menten beoefend. Dat werd niet alleen zo beleefd door brede lagen van de bevolking, maar ook door Hare Majesteit de Koningin. Het is me dan ook een grote eer om u te kunnen onderscheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau.", zei de Thoolse burgemeester. Na dit plechtige en ontroerende mo ment uitte de heer Goedgebuure zijn dank aan de koningin voor de bijzonde re onderscheiding, de burgemeester voor de uitreiking, de vriendelijke woorden en zijn aanwezigheid en allen die aan de voordracht hadden geholpen. "Er zijn mensen, die een onderscheiding teruggeven of deze wel aannemen, maar er niet voor bedanken, zoals ik pas las. Ik ben echter maar een heel klein, conser vatief mannetje, die ontzettend veel over heef^ voor ons koningshuis. In grote dank heb ik de onderscheiding aan vaard. Ik ben er echt trots op", zei de heer Goedegebuure. De burgemeester zei namens het ge meentebestuur graag deze feestelijke bijeenkomst te hebben willen bijwonen. "Wij hebben grote waardering voor al uw werk. Veertig jaar lang hebt u heel duidelijk uw partij meegeblazen in de St. Annalandse samenleving. In 1939 begon u na het overlijden van vader, maar u zag er meer in dan alleen maar een betrekking. U hebt er meer ingelegd, dat is heel duidelijk gebleken. U was een steunpilaar voor de samenleving. Heel typerend was uw inzet voor andere za ken, zoals de muziekvereniging: vijftig jaar actief lid van Accelerando, waarvan 38 jaar bestuurslid (secretaris en vice- voorzitter). U hebt ook jongeren in de fanfare opgeleid. Daarnaast was er het kerkewerk: negen jaar notabel van de hervormde-gemeente en. zes jaar kerk-, voogd. Uw werk kwam de gehele be volking ten goede", aldus de burge meester, die de wens uitsprak dat de heer Goedegebuure zijn onderscheiding nog vele jaren in gezondheid zou mogen dragen. Verschillende sprekers feliciteerden de heer Goedegebuure vervolgens met zijn koninklijk goud en het jubileum. De voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabo-bank St. Annaland, de heer G. Heijboer, herinnerde aan een uitspraak van de scheidende directeur, datje moet stoppen wanneer je de kar niet meer kunt trekken, maar moet gaan duwen. "Voor ons gevoel heeft Goedegebuure tot het laatste moment de kar getrokken. Wij waren sterk afhankelijk van de des kundigheid van de directeur. Bij het ou der worden wordt de elasticiteit echter minder. Goedegebuure miste toch ook iets van het menselijke van vroeger," want het is nu allemaal zakelijker. In Advertentie IM veertig jaar heeft u echter veel vertrou wen genoten en daarvoor onze felicita ties en dank", aldus de heer Heijboer. Rabo-districtsdirecteur A.P. Klootwijk vond het veertig jaar directeurschap al voldoende reden voor de koninklijke onderscheiding, maar hij noemde het verbazingwekkend, hoeveel facetten de heer Goedegebuure vertoonde. "Ik zou het absoluut niet achter u gezocht heb ben, dat u de altsaxofoon en nu de sop raansax bespeelt, zei de heer Klootwijk. Hij herinnerde eraan, hoe de heer Goe degebuure op 22-jarige leeftijd wegens het overlijden van z'n vader onder min der aangename omstandigheden was gestart. "U was het Rabobankwerk ech ter met de paplepel ingegoten. De fami lie Goedegebuure heeft de Rabobank St. Annaland al 67 jaar geschraagd. Het was de bank van Goedegebuure. U hebt de bank het cachet van persoonlijke bank gegeven. Het verbaasde me, dat u met uw tijd wist mee te gaan. Zo pres teerde u het zich als een der eersten open te stëllen voor nieuwe ontwikkelingen. Het is knap, dat mensen daar steeds voor open staan. U wilde ook vanuit het ge zamenlijk belang opereren. Op bijzon der goede wijze hebt u zo veertig jaar uw steentjes bijgedragen tot het goed func tioneren van deze bank. Dank voor al les", aldus de districtsdirecteur, die de heer Goedgebuure een pen overhandig de om zijn memoires te schrijven. Namens de Rabo-Deltakring en de voormalige ring Tholen/St. Philipsland sprak de heer L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse een felicitatie uit. Hij had wel wat op het lintje gerekend. "Als er iemand is die het verdiend heeft, dan bent u het wel. De jonge kassier uit St. Annaland was een uitstekend secretaris van onze ring. Toch viel het niet altijd mee om St. Annaland mee te krijgen wegens de uitstekende financiële resul taten. Dat was mede aan uw vakkennis en werklust te danken. Uw afscheid is daarom een verlies voor de hele Rabo- familie. Natuurlijk is er gezorgd voor een kundig opvolger, een man waarin we allen vertrouwen hebben. Wij felici teren u met deze bijzonder heugelijke dag en hopen dat u nog vele jaren in gezondheid van uw pensioen mag ge nieten'.', zei de heer Elenbaas, die een grasmachine en tuinstoelen aanbood. "Veertig jaar directeur is heus niet zo gering en het zal ook tot de zeldzaam heden gaan behoren", zei de heer A.v.d. Hoek uit Scherpenisse namens de colle ga's-directeuren op Tholen/St. Philips land en de vereniging van directeuren in de Delta-kring. "Je houd niet van su perlatieven, maar je was een bijzonder bekwame man en een zeer prettig colle ga. Op onze vergaderingen kwam u niet als eerste aan het woord, maar u sprak als de man met ervaring, van wie ik bij mijn start adviezen kreeg. Samen heb ben we een mooie periode beleefd en het geeft een enorm stuk voldoening een uitermate rendabele bank aan uw op volger te kunnen overlaten. Het is ook wel een zucht van verlichting om op je 62e jaar te kunnen ophouden, want je leeft tegenwoordig in stroomversnellin gen. Het streven naar vervroegd pen sioen is dan ook een zinvolle zaak", al dus de heer v.d. Hoek, die een complete hengel met een vis aanbood. Notaris Mr. W. Loof uit Tholen zei met een zekere weemoed afscheid te nemen van een man, waarmee hij lange tijd op zeer prettige wijze had samengewerkt. "Ook als mens hebben we in deze jach tige tijd gezellig kunnen praten nadat het werk klaar was. We zaten op dezelf de golflengte. Toen ik 25 jaar geleden voor het eerst als waarnemer van notaris Bierens naar dit dorp kwam, zat u al in het financiële centrum van St. Anna land. Van dorpsbank (Boerenleenbank) ging het naar de grotere Raiffeisenbank tot het grote Rabo-geheel nu. Mijn op rechte dank voor de samenwerking. De liefde voor St. Annaland is u in 't hart gebrand. Uw zwijgzaam heid heeft me ook bij het vinden van een cadeau parten gespeeld, maar met een prent van zeer oud St. Annaland hoop ik u toch een plezier te doen", zei de heer Loof, die ook veel lof had voor mevrouw Goedegebuure. Hij wenste beiden nog vele jaren toe onder Gods zegen. PTT-kantoorhouder A.J. Scherpenisse getuigde van de zeer goede contacten. We zijn nauw verbonden met de bevol king van St. Annaland en met de nieuwbouw zijn we ook steeds dicht bij elkaar gebleven. We kunnen elkaar niet missen. Wederzijds hebben we hulp ge boden wanneer er te weinig geld was of de kluis door een verkeerde instelling een paar dagen niet open kon. Dan speelden we Leentje buur. Ook in het verenigingsleven hadden we contacten. Hopelijk mag u nog vele jaren van uw rust genieten", aldus de heer Scherpe nisse. Hij liet weten dat de nieuwe di recteur, de heer W.C. van Breda, via zijn tip op de Rabobank van St. Annaland was gekomen door contact met Van Breda sr. uit Halsteren, die bij de PTT- telefoondienst werkt. "Ik hoop dat de nieuwe directeur vele jaren met genoe gen kan werken ten gunste van de ganse bevolking", zo besloot de heer Scherpe nisse. De voorzitter van de Dorpsgemeen schap St. Annaland, de heer J.C. Kooi- jman, dankte speciaal voor de uitnodi ging. "Ik dacht namelijk dat we in 't rood stonden, maar u helpt ook mensen in moeilijkheden", aldus de heer Kooi- jman. Hij liet weten, dat de onderschei ding van de heer Goedegebuure heel St. Annaland eer aandoet. "Goedegebuure, dat was de bank. U had altijd tijd en advies voor ons. Daarvoor dank en heel veel goeds toegewenst", zei de heer Kooijman. De nieuwe directeur W.C. van Breda, sprak namens het personeel. "De familie Goedegebuure heeft de Rabobank op gebouwd van 790.000 gulden omzet in 1922 tot 200 miljoen in 1979. U begon alleen en nu zijn er zeven personeelsle den. U kunt terugzien op een prachtige loopbaan en nu van uw hobby's gaan genieten. Dank voor de prettige samen werking, niets was u teveel", zei de nieuwe directeur, die een aquarium aanbood en bloemen voor mevr. Goe degebuure. Voorzitter A.A. Geluk blikte terug in de historie en zag het als een bankgeheim hoe bankbediende mej. C. Lanooy later mevrouw Goedegebuure werd. Hij bracht naar voren, dat de kassier ook het boekhoudbureau hielp stichten, een as surantieportefeuille beheerde, bietena gent was voor de CSM en administratief werk deed voor de Cavetho en de vei ling. "Veertig jaar lang was u vertrou wensman en raadgever voor velen. U beheerde een echte dorpsbank: een bank voor velen, dichtbij de cliënt", zo besloot voorzitter Geluk, waarna de gordijnen opengingen op de klanken van het electronisch orgel, dat de heer Goedegebuure cadeau kreeg. Voor zijn vrouw waren .er bloemen. In zijn dankwoord zei de jubilaris g en supermens te zijn, ondanks de vel lof- tuitingen en de vorstelijke c? ^eaus. "Van ons zelf hebben we geen een om op te staan", aldus de heer Goedge buure. Hij begon als manusje-van-alles, werd vervolgens kassier, directeur en manager, waarbij je alleen maar mag organiseren, zodat het eigenlijke bank-1 werk erbij inschiet. "Als ik dan toch niet meer mag 'werken', dan ga ik maar met pensioen", zei de scheidende directeur. Hij bracht verder naar voren, dat zijn bank nogal eens dwarsligger was in de ring. "Onze bank zal zich echter niet negatief opstellen. St. Annaland is een zuinig dorp en je kunt er alle kanten mee op, als het maar niet aan de portemon nee komt. Het is ook meegevallen, dat ik van de collega-directeuren nooit de rode kaart kreeg, maar net als in een huwelijk moet je eens flink ruzie hebben", zei de heer Goedegebuure. Hij dankte verder het personeel ?n ver trouwde op hun loyale medewerking aan de nieuwe directeur. "De heer van Breda is vanaf 1971 in onze dienst en ik feliciteer de bank met een opvolger met een grote werklust, kennis en de goede mentaliteit. In deze kapitein heb ik het volste vertrouwen", zei de heer Goede gebuure. Hij bedankte vervolgens de schoolhoof den voor de medewerking bij het schoolsparen, want het schoolsparen had hem destijds van de arbeidsinzet in Duitsland gered. De scheidende direc teur dankte verder bejaardencentrum De Schutse, assurantieadviseur W. Donken, leden, cliënten, familie, Raad van Toezicht en bestuur. De heer Goe degebuure was blij met de goede ver standhouding, de bijzonder prettige sa menwerking en het vele vertrouwen en de armslag die hij van de bankcolleges had gekregen, in het bijzonder ook van voorzitter Geluk. "Behouden vaart en goede wacht", zo besloot de heer Goe degebuure, waarna hij voorzitter Geluk een grote klok aanbood om de be stuursvergaderingen voortaan wat min der lang te laten duren. Na de officiële receptie bracht Accele rando haar koninklijk onderscheiden lid een vorstelijke serenade, die door voor zitter W. Wielaard werd onderstreept met een mondelinge felicitatie. Hij hoopte, dat de heer Goedegebuure als oudste actief lid nog lang zijn belang rijke muzikale steun zou kunnen blijven geyen. Mil NOOR I i /.iiid-Onslsingcl 43 I cl. 34368 BI RGI Ol' /OOM Advertentie IM Zondagmorgen was er in het kerkge bouw "Rehoboth" te Sint Maartensdijk een bijzondere dienst, nu de 78 jarige J.C. Geluk afscheid nam als dirigent van het kerkkoor. Het vrijwel geheel gevulde kerkgebouw had dit maal ook nogal wat gasten van elders, namelijk alle koordi rigenten uit de regio, een bestuursaf- vaardiging van de Verenigde Koren op Tholen en Sint Philipsland en het ook aanwezige bestuur van "VZOS" te Sint Annaland, waarvan de nu scheidende dirigent eveneens jaren leiding had ge geven. Ds. J.J. Roodsant leidde vooraf een normale kerkdienst met zowel litur gie als prediking wel gericht op dit af scheid. Een belangrijke liturgische me dewerking verleende ook het kerkkoor "Rehoboth", nu voor de laatste maal onder leiding van de heer Geluk. En dat met liederen, die verschillende koren in de loop der jaren onder de leidende van de scheidende dirigent ingestudeerd hadden. In dat opzicht toonde de be jaarde dirigent nog duidelijk bezieling gn enthousiasme, maar naar later in een eigen dankwoord yan hem bleek, be schikt hij niet meer voldoende óver zijn stem en dat is mede de reden geweest om er na een zo lange tijd en na een al zo bereikte hoge leeftijd toch mee te moe ten stoppen. Het koor leidde de dienst in met het intochtslied "Is uw paspoort getekend?" Na votum en zang was er gemeentezang uit ps. 68 7 en 12 en na de schuldbelij denis gezang 157 5. Na de genadever- kondiging zong het koor "Ik weet niet waarom", terwijl de geboden werden vervolgd door de samenzang uit gezang 225. Voor het gebed zong het koor "Kom in mijn hart" en na de Schriftle zing was er gemeentezang via Gezang 52.' Ds. Roodsant preekte naar aanlei ding van Mattheus 11 28 en 29a: Komt tot Mij, allen, die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven: neemt mijn juk op u.... In zijn prediking benadrukte Ds. Rood sant, waar in een gejaagde, vermoeiende wereld rust te vinden is. Onder het juk van de wereld bezwijkt men, maar nooit onder het juk van de Heiland, omdat dat niet alleen zacht is, maar de last ook licht. In antwoordt daarop zong het koor "Wandel maar stillekens achter mij aan en na het gebed "Wees mijn Leidsman", gevolgd door gezang 232 1 en 3 door de gemeente. Na de zegenbede waren er enkele toes praken. De voorzitter van VZOS uit Sint Annaland, de heer W. Fase herinnerde aan een 10 jarige periode, dat de heer Geluk leiding gaf aan VZOS. Het bracht voor dat koor een totaal nieuwe bena dering aan de zangkunst, verzekerde de heer Fase. Onder leiding van de heer Geluk groeide het koor belangrijk en heeft nog lang doorgezet. Er zijn blijvende goede contacten in die tijd, zodat dhr. Geluk ook altijd weer aanwezig was tijdens bijzondere VZOS gebeurtenissen. Voor de koorleden was er levenswijsheid op te doen van de nu scheidende dirigent, zo vervolgde de heer Fase, want als we van oordeel wa ren, dat een bepaald stuk wel eens te moeilijk zou kunnen zijn, vroeg hij: "heb je het al geprobeerd? Ik hoor het toch wel als het verkeerd gaat." De heer Fase bracht de heer Geluk niet alleen nog eens dank voor wat hij als. dirigent voor VZOS had gedaan, maar voor de daarna immer betoonde be langstelling. Bij elkaar is het een heel lange periode geworden van muziek- en koordirigentschap, een deel van het leven, waaraan dan nu een eind moest komen. De heer Fase schetste dat muzi kale leven van dhr. Geluk als van een uit te voeren concert, met een preludium, de aanloop, het wat aarzelend begin, om te vervolgen met de periode van hoog tepunten op het gebied van het leiding geven als koordirigent. Dan is er tenslotte ook het wat rustiger ingetogen naspel, maar bij dat alles werd de liefde voor de muziek en de lof voor de Schepper openbaar. De heer Fase besloot met de wens, dat ook het einde een lof van God zou mogen zijn. Namens de verenigde koren in de regio sprak de heer J. Jansens uit Poortvliet. De leeftijd is er uiteraard volop, maar de spijt van dit weggaan is er bij ons ook eveneens, zo merkte de voorzitter van de Verenigde Koren op. Het is nog spij tiger voor het kerkkoor "Rehoboth", temeer omdat de opvol ging nog niet geregeld is. Hij hoopte dat daarin spoedig zou zijn voorzien. De heer Jansens uitte ook zijn dankbaar heid voor wat zoveel jaren aan vrije tijd zo welbesteed werd door dhr. Geluk, waardoor hij zovelen heeft leren zingen. Dank ook voor de medewerking, die u met uw koor altijd wilde verlenen aan het gezamenlijk optreden. God gaven u gave en darmee werd gewoekerd. Mo ge Hij in uw verder leven met u zijn, zo besloot de voorzitter van de Verenigde Koren zijn afscheidswoord. Bestuurs- en vocaal lid van Rehoboth's kerkkoor, de heer J. Stoutjesdijk bracht de erkentelijkheid van bestuur en leden aan de heer geluk in dichtvorm over. Daarin werd verhaald, hoe de scheiden de dirigent meer dan 15 jaar leiding gaf aan Rehoboth. Wees overtuigd van onze bijzondere dank en we wensen u nog een goede toekomst toe, zei de heer Stout jesdijk, die het boekwerk 'Met hem al leen' overhandigde. Dienstdoend ou derling A.F. Bentschap Knook toonde zich namens de Hervormde gemeente Rehobothskerk dankbaar voor wat de heer geluk voor het kerkkoor en daar mee ook voor de gehele kerkelijke ge meente heeft willen doen en wenste hem een gezegende levensavond toe. Het weerwoord van de heer J.C. Geluk was hem vanwege het niet meer goed functioneren van de stembanden, erg moeilijk. Toch wilde hij niet nalaten zijn grote waardering te uiten voor deze sa menkomst, voor de vriendelijke woor den die zijn gesproken en voor de aan wezigheid van zovele bekenden van Sint Maartensdijk en van elders. Een 55-jarig dirigeren is voorbij, het waren voor mij goede jaren temidden van vele zange ressen en zangers. Dank bracht hij ook aan organist Th. C. Benou, die óok deze dienst voor de begeleiding zorgde. Dat was u wel toevertrouwd, zei de heer Geluk tot dhr. Benou. Hij dankte Ds. Roodsant voor deze mooie dienst en zei tenslotte dat hem nog de hoop overblijft eenmaal weer volledig over zijn stem te kunnen beschikken bij de hemelkoren. Zo werd het tenslotte een voor de heer Geluk en voor de aanwezigen ontroe rend afscheid. Keuken» Sanitair Tegel* Elactra Balie-verkoop Opan haardan Cantrala varwarmlng Ook bereikbaar via parkeerplaats Netto-Markt Oldenbarneveldtstraat 5-7 4615 JV BERGEN OP ZOOM Tel 01640-36527 - 35347 Advertentie J Het aanbod van werkloze mannen daalde tijdens de maand juni 1979 op Tholen van 108 naar 105 mannen. De vraag naar mannen daalde van 44 op 42. In vergelijking met het aanbod op eind juni 1978 zijn er nu 15 mannen minder werkloos. De vraag nam ten opzichte van vorig jaar juni toe, t.w. van 29 op 42. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer omtrent de ontwikkeling van de werkloosheid in vergelijking met de vorige maand en de overeenkomstige maanden vanJietjvorigejaar^^_^^ 1*78 Beroepsgroepen Bouwnijverheid 4 Grondwerken 12 Metaalnijverheid 10 Landbouw 3 Niet varend verk. pers. 14 Kantoor/onderw. pers. 10 Los arbeiders 38 Pers. algemene dienst 8 1978 jmii T 11 7 2 10 9 41 9 1979 mei T"^ 10 13 5 2 9 36 13 1979 7 16 2 2 11 34 14 np t r. 1 i. ,1 1 12© 105' Totaal aanvragen mannen 30 29 33 42 VlWW Kapsters etc. 1 1 3 4 Verkoopsters 11 11 5 12 Serveersters 4 5 4 4 Kantoor/onderw. pers. 13 17 24 25 Soc./gen. zorg 10 14 6 U Los arbeidsters 6 6 6 7 Overige beroepsgroepen 12, 13 Totaal aanbod vrouwen 55 66 qif r fi Totaal aanvragen 17 11 8 5 Bouwnijverheid Het aanbod in deze sector, alsmede de vraag naar vaklieden bleef in vergelijking r de maand mei 1979 ongewijzigd. Op eind juni 1978 lag het aanbod iets hoger. Je werkgelegenheidssituatie bleef dus ruim. Er is een directe behoefte aan timmerlie den en metselaars. Grondwerken Het aanbod van grondwerkers nam tijdens de verslagmaand nog verder af. In vergelijking met vorig jaar juni ligt'dit aanbod nu ook lager. De vraag naar grond werkers in eigen rayon is van zeer geringe omvang. De werkgelegenheid in eigen rayon nam toe doordat een aantal dijkverzwaringen in uitvoering zijn genomen. De bedrijvigheid zal na de bouwvakvakantie verder toenemen, m.n. bij de sluizenbouw in de Philipsdam. Bij dit objekt zal dan behoefte ontstaan aan sjouwers en beton- timmerlieden. Betonverwerkende industrie Het aanbod is nihil. Er zijn vacatures voor maatvoerders en produktiepersoneel. Metaalnijverheid Het aanbod nam iets toe door het inschrijven van enkele schoolverlaters. De vraag daalde iets. In vergelijking met de overeenkomstige data van het vorige jaar ligt het aanbod nu hoger. Kleding Er is nog enige behoefte aan jeugdig vrouwelijk personeel voor de kledingindustrie, m.n. ook voor partieel leerplichtigen. Landbouw De verzorgingsperiode in de landbouw is in volle gang. Het aanbod nam daardoor nog iets af. Handel Het aanbod van vrouwen nam in deze sector aanzienlijk toe. Verscheidene school- verlaatsters willen als verkoopster gaan werken. De plaatsingsmogelijkheden zijn echter gering. Het huidige aanbod ligt op hetzelfde niveau als een jaar geleden. Kantoor/onderwijzend personeel Het aanbod in deze sector, m.n. het vrouwelijk aanbod is hoog te noemen. Het huidige aanbod ligt nu ook hoger dan op eind juni 1978. Het hogere aanbod is een gevolg van het feit dat verscheidene jeugdige kantoorbedienden zich als werkzoe kende lieten inschrijven. Los arbeiders Het aanbod van mannen en vrouwen onderging weinig verandering. Jeugdigen Het aantal mannelijke jeugdige werkzoekenden beneden de 19 jaar steeg tijdens de maand juni van 6 tot 10. Dit aanbod is dus van vrij geringe omvang. Het aanbod van jeugdige vrouwelijke werkzoekenden steeg aanzienlijk, t.w. van 29 tot 40. Eind juni 1978 waren er 19 jeugdige vrouwen ingeschreven. Van de 105 werkloze mannen is een 15-tal mannen woonachtig te Sint-Philipsland. Van de 74 werkloze vrouwen is een 6-tal vrouwen afkomstig van laatstgenoemde gemeente. Aan de Streekschool West-Brabant voor Beroepsbegeleidend onderwijs te Berg en op Zoom zijn geslaagd voor het di4 ploma booglassen beginners: B. Bent schap Knook uit St. Maartensdijk, A. Kersbergen uit Oud-Vossemeer en F. de Kok uit Tholen; voor het diploma Au togeen lassen beginners: M. Tholenaar uit Oud-Vossemeer; voor het theorie examen Hulpmonteur Centrale Ver warming: F. Baarends uit Tholen; voor de-Meetkursus Bemetel: W. de Vos uit Stavenisse; voor het diplorpa Autop laatwerker: J. Elenbaas uit Poortvliet; voor het diploma Adspirant gezel schil deren: J. Hage uit St. Maartensdijk en W. Potappel uit Stavenisse; voor het ex amen Chauffeurs: S. Mitchell uit St. Maartensdijk. Aan de Scholengemeenschap 'De Lage Meren' te Bergen op Zoom zijn geslaagd aan de afdeling Bouwtechniek differen tiatie timmeren: J. de Koning uit Tho len; Aan de afdeling Bouwtechniek dif ferentiatie schilderen: J. van Loenhout uit St. Maartensdijk; aan de afdeling Mechanische Technieken: L. van Poortvliet, C. Scheermeyer en H. Hout uit St. Annaland; aan de afdeling Elek trotechniek J. den Braber uit St. Anna land; aan de afdeling Land- en Tuin bouw; H. Teerlink uit Tholen; aan de afdeling Algemene Technieken Metaal- Elektro: F. Hommel uit Oud-Vosse meer; Aan de afdeling Theoretisch Technisch Onderwijs: F. Hommel uit Oud-Vosse- meer. Voor de lascursus (dagschool) slaagde C.G. Scheermeyer uit St. Anna land; Aan de avondschool slaagde voor het diploma booglassen-beginners A.R. Salado uit Tholen en voor booglassen- gevorderden J.T. Tempelaars ook uit Tholen. Aan de opleiding Schoevers te Tilburg slaagde Joyce Groen en F. van Trigt uit Tholen voor secretaresse en M. de Waal uit Tholen voor afdelings-secretaresse. Ad Vos en Jan Quaak uit Oud-Vosse meer zijn aan de Chr. Sch. Gem. voor Beroepsonderwijs te Middelburg ge slaagd voor het diploma Meao. Aan de laboratoriumschool Zeeland in Goes slaagden voor het Mbo-examen klinisch-chemische studierichting mej. M. de Hond uit Tholen en dhr. A. Priem uit Scherpenisse, Hbo-A examen kli nisch-chemische studierichting Johan Snoep uit St. Annaland. Anja Mosselman uit St. Annaland slaagde te Breda voor chemisch analiste. 0 Bij het Instituut Schoevers te Rotterdam behaalde het diploma afdelingssecreta resse Joke Wesdorp uit Scherpenisse. Wilma de Witte, Marian de Wilde en Katie van Vossen kregen daar het se cretaresse-diploma na een opleiding van één jaar. 0 W.J. Contant uit Tholen slaagde aan de W.B. opleiding te Bergen op Zoom voor het diploma Volledig Elektrotechnisch installatiebedrijf.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 11