Groot ideaal wordt werkelijkheid voor 72 Tholenaren BROEKÜÜIÜ bouman potter Zaterdag opening van jachthaven Stavenisse Zaterdag Admiraalzeilen jachthaven St. Annaland (D Tl ja, De Schelde zomerreünie stamboek ronde en platbodemjachten ik ben in de wolken met m'n Alno van De Schelde Donderdag 5 juli 1979 35e Jaargang no. 34 De tijd heelt... Sleuteluitreiking eerste woningen beschutte sfeer "Een groot ideaal is en gaat voor ons werkelijkheid worden". Met die woorden bracht de heer H. Bungener donderdagavond na de sleuteluitreiking aan de eerste bewoners, de gevoelens onder woorden van de 72 kopers van woningwetwoningen in de beschutte sfeer. Hij sprak zijn hoogste waardering uit voor het bestuur van de stichting Beter Wonen, de medewerkers en de bouwers van dit grootste beschutte-sfeer-project in Zeeland. "Uw arbeid om dit te bewerkstelligen treft ons allen diep. Velen van ons zouden nooit in het bezit van een 'eigen woning' zijn gekomen, ofschoon het een van de grootste idealen is. Onwe tendheid, drempelvrees, - wat het ook zal zijn geweest - u heeft de mogelijkheid geboden ons daarover heen te helpen", aldus de heer Bungener namens de 72 kopers van beschutte sfeer wonin gen in de gemeente Tholen. Eigen huis Goed produkt Flexibel Nieuw project Alle lof Moed in de schoenen Hogere prijs Deze week Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden P7 Molenstraat Poortvliet Met braderie, parachutisten en poppenkast De opening van de sportvis-jachthaven in Stavenisse zal zater dag gepaard gaan met diverse feestelijkheden. Zo is er een braderie in de Voorstraat, een demonstratie van parachutisten, een rommelmarkt, een poppenkast en natuurlijk opgetuigde schepen in de haven. Varende monumenten Hoogaarsen Ballonnen lint Parachutisten V Eendrachtbdde Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ12,50 per halfjaar, per post 1 5,50, losse nummers ƒ0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant inclusief btw. Op rekening 7,00 Hoofdredacteur G. Heijboer Het is ruim tien jaar geleden dat (Je ge meente Sint-Philipsland partner werd in een gemeenschappelijke regeling die rond het nieuwe Schelde-Rijnkanaal tot stand kwam met de gemeenten Tholen, Nieuw-Vossemeer en Steenbergen. Doelstelling was behoud of bevordering van het eigene landschap en het in goede banen leiden van een recreatieve ont wikkeling. Sinds die tijd stroomde er al heel wat water door het kanaal, nu en dan eens wat vuil van olietankers, maar er werden met name ook al heel wat woorden vuil gemaakt door en over het Kanaalschap de Eendracht. Daarbij stond St. Philipsland zeker niet van achter. Als gevolg van de werkhaven aan de Krabbenkreekdam, die, voor de Schelde-Rijnverbinding werd aange legd, was er op vrij eenvoudige wijze een jachthaven aan te leggen. Watersporters zijn er genoeg, dus zo'n accommodatie komt wel vol. Een andere raadssamen- stelling met een SGP-meerderheid bracht in St. Philipsland een geheel an dere gedachte over de door anderen ge wenste impuls, die een jachthaven kan meebrengen. Op zich moet zo'n impuls overigens niet worden overdreven, zo min als een jachthaven die voldoende buiten het dorp ligt, de bewoners veel of zelfs maar enige overlast hoeft te bezor gen. Al eerder werd hiertoe verwezen naar St. Annaland, waar de dorpeling over hehet algemeen nauwelijks iets van een jachthaven merkt. Behalve dan misschien dit weekend, nu er honderd jachten extra arriveren voor het admi- raalzeilen. Dat is dan echter voor het eerst in de vijftien jaar van het bestaan van deze St. Annalandse jachthaven. Terug naar St. Philipsland, waar uit een kroonuitspraak op een beroepsschrift bleek, dat Flipland niet kan worden gedwongen een bestemmingsplan te maken om de jachthaven mogelijk te maken. Bij een gemeenschappelijke re geling mag wel worden verwacht, dat de deelnemende gemeenten loyale mede werking verlenen, maar dat loyale ging voor de SGP te ver. De zondagsheiliging en-rust was voor die fractie in het ge ding, zodat men geen verantwoordelijk heid kon en wilde nemen voor mede werking aan de jachthaven. Anderzijds is het ook vrijwel ondoenbaar zekerheid te geven, dat zondags niet mag worden gevaren. Als een gemeente daartoe een regeling treft, wördt het veelal ongedaan gemaakt via een hoger ƒeikende zon dagswet. Nieuwe raadsverkiezingen brachten in St. Philipsland opnieuw verandering, want daar gaat dat veelal om en om. De SGP hield er nog drie over en daarmee geen raadsmeerderheid. Als men echter ooit mag spreken van de tijd uitkopen, dan is dat zeker hier van toepassing. Evenals de spreuk, dat de tijd alle won den heelt. Wat is namelijk het geval. Zonder een SGP-meerderheid is er toch een raadsmeerderheid voor het afwijzen van de jachthaven. Een CDA-wethou- der gaf de doorslag. Daarom was ook het vriendelijk verzoek van het Kanaal schap om welwillende medewerking te verlenen aan de wijziging van het bes temmingsplan 'buitengebied', lood om het oude SGP-ijzer. Zelfs de eertijds grote voorstanders van zo'n jachthaven - op een enkele uitzondering na - leken hierover heel wat minder enthousiast dan ze ooit waren. Oorzaak daarvan is de in vrij korte tijd veranderde gedachte omtrent een recreatieve ontwikkeling in de Oosterschelde en met name de Krabbenkreek, landschapsverstoring, onrust, lawaai en wat niet al. Jaren terug leek het bijvoorbeeld alleen maar zalig makend te zijn als je flink wat bedrijven kon aantrekken en dat willen we in ons gebied nog wel in beperkte mate, maar dan toch hoogstens een schone indus trie. Ook ten aanzien van de recreatieve ontwikkeling zijn de meningen sterk ve randerd. Gesteld kan dan ook worden, dat de SGP in St. Philipsland de tijd - en vooral de mensen - volop meekreeg. '4 Mogelijk was dat ook de reden, dat in de laatste raadsdiscussie die partij nogal wat nadruk legde op dat milieu. Veel sterk dan ze ooit deed. Het kwam naar buiten wat over als een verzwakking van het eens zo strikt ingenomen standpunt over zondagsheiliging en -rust, maar het behoort wel tot het politieke spel om te profiteren van omstandigheden die in het straatje werken. In het straatje werkte evenzeer de in de loop der jaren toch wat ongelukkige op stelling van het Kanaalschap-bestuur. Met vrijwel te verwaarlozen activiteiten, behalve een stapel papier over jachtha ven-procedures en een aantal bomen. Op bestuurlijk - met name dan het Al gemeen Bestuur - en voorlichtingsni veau timmerde men weinig aan de weg. Men kan van het Kanaalschap bepaald niet zeggen, dat er de jaren door man moedig is gestreden voor verwezenlij king van plannen. Het is nog in haar voordeel, dat de natuur zelf een handje helpt, want de specie-depots ontwikke len zich als het ware zelf tot natuurge bied. Als ooit het Kanaalschap nog eni ge naam in de regio wil overhouden, zal het spoedig uit een ander vaatje moeten gaan tappen dat de laatste jaren het ge val is. Het is mogelijk destijds al bij Bergen op Zoom zo geweest, dat men het niet zag zitten, want die gemeente is ook wel gevraagd als partner. De vlie gende start met grootse plannen lijkt nu te vergelijken met een doodgeboren kindje. Beter Wonen had er donderdag een ge zellig middagje van gemaakt met een rondrit langs de beschutte sfeer wonin gen in alle zeven kernen. Voor de wo ningstichting was het eigenlijk feest, nu na zoveel voorbereidingen de eerste sleutels konden worden uitgereikt. De hoofdingenieur-directeur van de Volks huisvesting in Zeeland, de heer R.J. van der Meulen, was er getuige van met burgemeester E. Baerends, wethouder J. Versluijs, verschillende raadsleden, het wezen-armbestuur St. Annaland, de vrouwen adviescommissie woningbouw, de kernbouwleiders (in elke kern had den de toekomstige bewoners iemand aangewezen om de bouw te begeleiden), aannemers en architect en natuurlijk het algemeen bestuur van Beter Wonen. In de Gasthuiskapel in Tholen werden de genodigden ontvangen, waarbij voorzitter C.J. Moerland een welkomst woord sprak en algemene informatie gaf over het project. Daarna liep het gezel schap via de Venkel- naar de Bosstraat, waar het bruidspaar Jansen-Minheere de sleutel in ontvangst nam van burge meester Baerends. Met Klundert Tours ging het vervolgens naar Oud-Vossemeer, waar in de Mare- hoekstraat het toekomstige echtpaar Steijns-de Koning de sleutel kreeg van de h.i.d., de heer v.d. Meulen. Via Poortvliet, Scherpenisse, St. Annaland en Stavenisse kwam het gezelschap in Haestinge, St. Maartensdijk, waar een feestelijke koffiemaaltijd wachtte, de soep en de broodjes werden afgewisseld met enkele tafelredes. "Een groot ideaal gaat voor ons werke lijkheid worden" kon men vorige week beluisteren uit de mond van de woord voerder van de.72 kopers van woning wetwoningen in de Beschutte Sfeer. Feest dus voor een zeventigtal gezinnen en echtparen in spé die over een eigen huis gaan beschikken, maar ook voor de stichting Beter Wonen, het gemeente bestuur en het Ministerie van Volks huisvesting. Het systeem van Beschutte- Sfeer-Woningen blijkt namelijk niet zo best aangeslagen te zijn in ons land. To taal zijn er maar zo'n 5000 gebouwd en daarvan heeft Tholen er 72 voor z'n re kening genomen: Het grootste project in Zeeland. Wanneer men ziet dat voor een herLeide maandlast van 320 tot 350 gul den per maand een eigen woning met drie of zelfs vier slaapkamers met twee de toilet en een tweede vaste trap gerea liseerd kan worden, kan men zich de vraag stellen, waarom die mogelijkhe den in den lande niet veel meer benut zijn. Tenslotte kon iedere woningstich ting of gemeente die woningwetwonin gen bouwt, inwoners aan een eigen huis helpen via de Beschutte Sfeer. Nu is Beter Wonen wat dat betreft wel meer verplicht ten opzichte van de Tholena ren dan de gemeente St. Philipsland, want daar verkoopt men woningwetwo ningen aan de huurders. Toch is het een prima initiatief van Beter Wonen ge weest om dit project van 72 verkoopwo ningen aan te pakken. Het feit dat ze op twee na verkocht zijn, bewijst de be hoefte. Gezien tegen de landelijke achtergrond, blijkt ook, dat de wonings tichting een aantal medewerkers heeft die zeer goed op de hoogte zijn van de mogelijkheden. Zij hadden door dat er met die Beschutte Sfeer regeling veel te bereiken viel op Tholen. Elders heeft men dat onvoldoende onderkend of men heeft tegen het omvangrijke werk aangekeken. Ook Beter Wonen zonk de moed wel eens in de schoenen, maar gelukkig hield men vol in het belang van vele Thoolse gezinnen. De Beschutte- Sfeer-regeling is nu voorbij, maar er is wel een zogenaamde premie A-regeling. De vertegenwoordiger van het Ministe rie van Volkshuisvesting in Zeeland had daar minder hoge verwachtingen van, maar als men durf heeft, dan lukt het ook met die regeling, was zijn mening. Beter Wonen heeft met het nu gereali seerde project bewezen initiatieven te durven nemen. Daarom mogen er ook in de toekomst daden van de woningstich ting verwacht worden om in de sector van de Sociale Woningbouw, inwoners aan een eigen huis te helpen. Als eerste spreker wees de h.i.d. erop, dat de woningbouw zich in een brede maatschappelijke discussie mag verheu gen. Met woningbouw krijgen we na melijk allemaal vroeg of laat te maken en ten tweede is het bouwproces - wat zich in de open lucht afspeelt - door iedereen te volgen. De heer v.d. Meulen noemde Beter Wonen voor dit beschutte-sfeer-project een bijzondere opdrachtgever, want in de regel bouwt de woningstichting al leen huurwoningen. Nu ging het om koopwoningen en dan nog wel 72 op acht bouwplaatsen in zeven kernen. Dat is geen sinecure, want zoiets vergt veel organisatie. De kwaliteit van de huizen is echter goed: het is een evenwichtig produkt geworden, aldus de h.i.d., die er nog op wees, dat het doel van de eerste woningbouwverenigingen al was, het krijgen van een eigen woning. De heer v.d. Meulen noemde de be schutte sfeer woningen een goede zaak. Zonder enig risico is het mogelijk een project te starten met het etiket koop woningen en als het niet lukt, kunnen ze als woningwetwoningen worden ver huurd. Het is dus een flexibel systeem. De beschutte sfeer is een goede en sim pele zaak, al zijn er dan ambtelijke pro cedures voor nodig. Het is erg jammer, dat die beschutte-sfeer-regeling nu verdwenen is. Het vraagt nu namelijk wat durf om volgens de a- premieregeling koopwoningen te bou wen, zij het dat er hierbij nog meer mo gelijkheden zijn voor de lagere inko mens. Ik hoop dat inventieve mensen de mogelijkheden ontdekken, zodat het experiment van de premie a-woningen goed kan gaan lopen, maar ik heb er wel m'n zorgen over. De premieregeling is namelijk voor een stabiele markt ge maakt. Er is geen relatie met de geld markt en dat is toch wel een moeilijke zaak bij rentewisselingen. Op Tholen is met de beschutte sfeer een goed resultaat bereikt en dat is een feli citatie waard, zo vervolgde de h.i.d. Het zou een goede zaak zijn als u dit voort kunt zetten - ondanks contingentsbe- zwaren van uw bestuur - binnen het raam van de planologische uitgang spunten. Een nieuw project zou stellig niet de dupe hoeven te worden van contingentsbezwaren, zij het dat de hui zen dan wel voor eigen inwoners moeten zijn. Daarvoor hebben we wel gegevens van het gemeentebestuur nodig. Dit project beschutte sfeer woningen Voor het bruidspaar Henk Jansen en Jeanet Minheere uit Tholen was het donderdag in meer dan een opzicht een bijzondere dag. Voor ze elkaar het ja-woord gaven vond er voor hun woning aan de Bosstraat al een feestelijke plechtigheid plaats. Als eigenaar van een van de karakteristieke huizen van het project beschutte-sfeer-woningen kregen ze ter gelegenheid van de oplevering van de eerste huizen van deze bouwstroom, de sleutel uit handen van burgemeester E. Baerends. 'Tk doe dat met plezier, want dat ik de sleutel aan een bruidspaar zou geven, was voor mij wel een verrassing. Het verjongt je zelf, dat is een prettige bijkomstigheid", zei de burgemeester. Hij zei bijzonder blij te zijn op deze zonnige middag in een prachtige omgeving de karakteristieke woning te kunnen overdragen. "Het is een aparte bouw en ik wens u toe, dat u zich samen in dit huis thuisvoelt en er goede dagen tegemoet gaat", aldus de heer Baerends. Aannemer G.P.A.M. Uijtdewilligen overhandigde hem op een fraai kussen de sleutel, die de burgemeester aan het bruidspaar overhandigde. Tevens had hij nog een geschenkenbon namens de woningstichting Beter Wonen. Bestuurslid mevrouw van Tiggele-Geuze bood het bruidspaar namens Beter Wonen nog een bloemetje aan. Henk Jansen, controleur bij Asselbergs-Holland in Bergen op Zoom en Jeanet Minheere, kantinejuffrouw bij de Timpa in Tholen, beschikken sinds donderdag over een eigen woning in een mooie omgeving. vind ik in t bijzonder een felicitatie waard voor uw voorzitter de heer Moerland, die in de spannende dagen van de benoeming van de heer Baerends tot burgemeester van Tholen, in Mid delburg kwam pleiten voor dit project, zo besloot de heer v.d. Meulen zijn ta felrede. Voorzitter Moerland schoof de felicitaties door naar de overige bes tuursleden en medewerkers. Burgemeester Baerends dankte Beter Wonen namens het gemeentebestuur voor dit woningbouwproject. "Oprecht onze heel hartelijke feliej' 'ties. De wijze waarop uw stichting de belangen van het wonen behartigt, is boven alle lof ver heven. 't Geeft het gemeentebestuur groot vertrouwen. Ook de contacten zijn goe dmaar dat verbaast u niet, gezien de directe relatie in de persoon van uw voorzitter, de heer Moerland. Dit alles geeft een goede basis van vertrouwen voor de behartiging van de belangen van de inwoners, die ons beiden lief zijn. Ik heb enorm veel respect en waardering voor de renovatie in de Venkel- en Bos straat in Tholen. Ik hoop dat uw activi teiten inspirerend werken,«zodat ook anderen tot aangepaste bouw overgaan om een leefbaar geheel te krijgen. Als het gemeentebestuur willen we ook in- vulprogramma's voor de open gaten in Tholen en St. Maartensdijk aanpakken. Daarom hoop ik van harte, dat het niet bij djt project blijft. Samen met de wo ningstichting en particulieren dienen we de gaten op te vullen. Het vorige kabi net. dat de renovatie activeerde, wil ik daarvoor de eer geven. We dienen daarmee door te gaan, want juist in Tholen is er nog een grote wachtlijst van woningzoekenden uit het eigen gebied. Er is duidelijk perspectief, zo heb ik vanmiddag uit gesprekken met de h.i.d. begrepen, om daarvoor een oplossing te vinden", zo besloot burgemeester Bae rends. Voorzitter Moerland benadrukte nog eens, dat met name invulprogramma's zoals in de Venkel- en Bosstraat ver schrikkelijk stram lopen. "De voorbe reidingen vergen verschrikkelijk veel werk: om de moed in de schoenen te doen zakken. Daarom durfden we het rond het gemeentehuis in St. Maartens dijk niet aan. Het resultaat in de Ven- keistraat is echter uitstekend en u zult ons de moed in de Wilhelminastraat in St. Maartensdijk niet ontnemen", aldus de heer Moerland. Ook de vrouwen adviescommissie wo ningbouw (v.a.c.w.) was blij met dit project beschutte sfeer woningen, zo liet mevrouw G.A. van Elsacker-Brand we ten. Ze had de uitnodiging erg op prijs gesteld en vond het plezierig op deze prachtige dag alle huizen op ons mooie eiland gezien te hebben. Ook voorzitter M.Ph. van der Weele van het wezen-armbestuur feliciteerde Beter Wonen met het behaalde succes. "Uw bestuur heeft al veel voor Tholen ge daan en ik hoop dat u nog veel kunt doen. Onze erken'Niikheid", aldus de heer v.d. Weele. AannemerG.P.A. Uijtdewilligen dankte Beter Wonen voor het vertrouwen. Hij hoopte ook in de toekomst nog vaak voor de woningstichting te mogen bou wen. Daarbij had de heer Uijtdewilligen nog wel enkele verlangens, die hij de vertegenwoordiger van het ministerie van volkshuisvesting wilde meegeven. Door de grote verscheidenheid (72 hui zen op acht bouwplaatsen in zeven De tijd...heelt alle wonden 0 Raad St. Philipsland weigert medewerking aan jachthaven 0 Koninklijk goud voor een echte Oranjeklant 0 Zaterdag feestelijke opening sportvis-jachthaven Stavenisse 0 Met 'admiraal' Boertien zaterdag zeilen in de Krabbenkreek 0 Lekke tanker strooide olie in Schelde-Rijnkanaal 0 Venekamp stopt met PvdA-fractievoorzitterschap 0 Nu ook een reeks LTS geslaagden 0 Nieuwe voorzitter Vrederust 0 Sportclub Stavenisse onderstreepte uitstekend seizoen 0 Bijna 200 bloedgevers in het Rode Kruisdorp 0 Tijdig subsidie voor sporthal 0 De nieuwe competitie-indeling KNVB 0 VERVELEND NOEMEN WIJ IEMAND DIE SPREEKT TERWIJL WIJ WILLEN DAT HIJ LUISTERT 0 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's woonkernen) wordt het steeds moei lijker om voor de door het ministerie toelaatbare eurveprijs te bouwen. Zo veel bouwplaatsen vergen namelijk vele kilometers van intern transport en ook van woon-werkverkeer. Ik hoop op een paar puntjes meer bij de eurveprijs, al dus de heer Uijtdewilligen. In een slotwoord zei voorzitter Moer land, dat Beter Wonen zoveel mogelijk voor de Thoolse bevolking probeert te doen op het gebied van de woningbouw. We hebben in Middelburg daarbij nooit aan een blinde deur geklopt. Er is nu over een volgend project gesproken, maar iels wat met zoveel succes verlopen is als de beschutte-sfeer-woningen, lijkt moeilijk herhaald te kunnen worden. Het lijkt wel of zoiets maar eenmalig kan zijn. Je mag echter gerust weten, wij zijn er ook trots op: op de beschutte-sfeer-woningen en op Tholen, aldus voorzitter Moerland, donderdag 28 juni bij de sleuteluitreiking van de eerste van 72 woningwetwoningen in de beschutte sfeer op Tholen. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Te!. 01670-33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM Advertentie IM De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, zal zaterdagmiddag om twee uur als admiraal fungeren bij de zomerreünie van de Stichting Stamboek ronde en platbodemjachten. Aan boord van de Zeeuwse poon 'Ouderhoek' zal hij de 100 platbodemjachten inspecteren, waarbij verschillende zeilmanoeuvres moeten plaats vinden. Vanaf de dijk zullen belangstellenden dit aantrekkelijke schouwspel goed kunnen volgen. De zomerreünie brengt vanaf Vrijdag middag volgens verwachting van de watersportvereniging vijfhonderd gas ten in St. Annaland. Daarom temeer is het bestuur van de W.S.V. er trots op dat de jaarlijke reünie in de jacht- en han delshaven van St. Annaland plaatsvindt. Dat is mede te danken aan de unieke ligging in het Oosterscheldegebied en zijn charmante ligging aan de Krabben kreek, want de stichting pleegt bij voor keur wat historische havenplaatsen aan te doen, zoals Antwerpen, Dordrecht, Groningen enz. Havenmeester Joh. den Engelsman zal zijn handen vol hebben om de 'varende monumenten' een plaatsje te geven, maar de handelshaven wordt voor deze reünie speciaal ontruimd. De W.S.V. spreekt van een schitterend zomereve- nement met een vleugje nostalgie en ro mantiek, want er komen jachten die een band hebben met een hele cultuurpe riode van zeilend beroep of bedrijf. Een band ook met vele kleinschalige am bachten die in stand worden gehouden of herleven met bijbehorende kundig heden, gereedschappen en materialen. De W.S.V. verheugt zich erop, dat velen van dit historisch gebeuren kennis kun nen nemen. Men rekent bovendien op een aantrekkelijke impuls voor de plaatselijke middenstand. De reünie wordt op uitnodiging van het gemeentebestuur georganiseerd. Aan vankelijk zou dit evenement in Stave nisse worden gehouden, waar zaterdag de sportvissers-jachthaven wordt geo pend. maar om technische redenen bleek het niet mogelijk daar de vloot onder te brengen. Vrijdagavond wordt het stichtingsbestuur in het gemeente huis ontvangen door b. en w. Zaterdag morgen om tien uur zijn er roeiwed- strijden voor de prille jeugd, waarna er om half een voorbereidingen worden getroffen voor het admiraalzeilen. Er zijn totaal zestien eskaders te zien met houten hoogaarsen en hengst, schok kers, tjalken, lemsteraken, schouwen, houten Staverse jollen en Vollenhoven- se bollen. Na het admiraalzeilen is er in de hal van Cebeco een gezamenlijke maaltijd met de uitreiking van de wisselprijzen. Er is ook een mobiele poffertjeskraam. Het stichtingsbestuur ondersteunt uit drukkelijk het verzoek van de water sportvereniging St. Annaland de plaat selijke zondagsrust te eerbiedigen. Vrijdagavond is er bij gunstig weer al rad van avontuur en voor de jeugd een scooterbaan, vanaf half acht in de Voorstraat. Zaterdagmorgen is er eerst een rommelmarkt in de Voorstraat en een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. De gehele dag is er braderie met diverse attracties en oude ambachten. Er zijn meer stands dan ooit tevoren, want het organisatiecomité heeft ter gelegenheid van de opening van de jachthaven extra voorbereidingèn getroffen. De openingshandeling, het doorvaren van een met ballonnen versierd gespan nen'lint, wordt verricht door Gedepu teerde A.L. van Geesbergen, om 11.50 uur. De genodigden worden om tien uur in het dorpshuis ontvangen, waar er toespraken zijn van burgemeester E. Baerends, Gedeputeerde van Geesber gen, dhr. van Heugten (ligplaatshouder van invaliden-sportvisboot) en de voor zitter van Schuttevaer afdeling Stave nisse. Onder begeleiding van de mu ziekvereniging Euterpe uit St. Maar tensdijk vertrekt het gezelschap naar de haven, waar de genodigden zich insche pen aan boord van de sportvisboot van havenmeester C. Moerland. Men gaat dan even naar open water, maar in het dorpshuis kan vervolgens de honger gestild worden. Om half drie zullen drie parachutisten in de haven landen. De eerste zal een rookpluim voeren, de tweede zal de ontplooide vlag van Stavenisse met zich voeren en de derde heeft een koker bij zich met twee pentekeningen van Ben van Rooy, die namens het feestcomité worden aangeboden aan burgemeester Baerends en Gedeputeerde van Gees bergen. Dat alles wanneer de weersom standigheden tenminste gunstig zijn voor de parachutisten. Om vier uur is er een poppenkast en een goochelaar voor de jeugd. Daarna is er nog volop brade rie in de Voorstraat, zodat er zaterdag volop activiteiten zijn in Stavenisse. Zie verder nog Tholenderwijs en de speciale braderiepagina. M'n droom werd werkelijkheid... 'n Alno-keuken zoals ik hem wenste... Vertrouwd met 5 jaar schriftelijke garantie. Keurig èn korrekt geplaatst door De Schelde... het adres dat een hele goede naam te verliezen heeft! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bi| de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1