Première talentenjacht vraagt om reprise De jeugd overtroefde de veteranen Het gaat wel om het fijne lams- en schapenvlees. Kleuters speelden in 't zonnetje T rekker-trekwedstrijd trekpleister fokveedag! Rundvee op Thoolse Dagen. Donderdag 28 juni 1979 EENDRACHTBODE 9 D. Dorst winnaar Th. Dagen Rally Lammeren achterstand door nat voorjaar. De kampioenen. De verdere uitslagen: wmÊmÊmÈ I Beste ramlam v.d. Thoolse Dagen Gepromoveerd. Groepen. De kampioenen: Natuurlijke- en mechanische paardenkrachten Bedrijfscollectie: (3 dieren van 1 jaar en ouder) De jury werd uitgefloten toen Houria Tsouli en Simone van Duivendijk uit Tholen donderdagavond voor hun 'zeer speciale buikdans' tijdens de talenten jacht van de Thoolse Dagen 'maar' 48 punten kregen. De jonge artiesten wer den teruggeroepen voor een toegift en die kwam er ook. De gesluierde meisjes kwamen zelfs nog een derde keer op het toneel toen ze na de prijsuitreiking nog een 'ererondje' draaiden, maar toen had iedereen z'n buik al vol. Dit nieuwe recept van het Thoolse-Da- gen - menu had gesmaakt, zo bleek wel uit de enthousiaste reacties van de vele aanwezigen in de grote tent op het Pluimpot-terrein. Het idee voor dit pro gramma ontstond op de Schalm in Sta- venisse en de gem. Mavo in Tholen, waarna individuele deelnemers en groepjes ijverig repeteerden om goed voor de dag te kunnen komen. Ook aan de kleding werd door velen de nodige aandacht besteed, want het showele ment speelde een belangrijke rol. Af en toe leek de Thoolse-Dagen-tent dan ook een soort Top-Pop-ruimte, waar equi valenten van de damesgroep Luv de computerachtige discogeluiden - zo goed en zo kwaad als dat ging - pro beerden na te bootsen. Er waren twee beoordelingen: een van de deskundige jury, bestaande uit de heren G. Meeuwsen uit St. Maartens dijk, L. Berrevoets uit Tholen en M. Geluk uit Oud-Vossemeer en een beoordeling van de publieksjury, die werd gevormd door mevr. Neele-Bur- gers uit Stavenisse, wethouder C.J. Moerland uit Stavenisse en Thoolse Dagen-voorzitter M.C.J. Kosten uit Tholen. Playback Annelia van Tillo beet het spits af met het zingen bij de plaat Teddybeer, waarbij natuurlijk ook een teddybeer aanwezig was. Voor dit playbacknum mer kreeg ze 38 punten. The Junior Singers van de Mavo, bestaande uit Anita Wielaard, Jeanet Hensing, Mar jan Verhoef en Heieen Breure uit St. Annaland gooiden hogere ogen met hun playback Born to be alive: 45 punten, goed voor een tweede prijs. De groep Love (Dolinda Schot en Lilian van Dijk uit Tholen) kreeg voor het liedje Boys van Dolly Det in playback 43 punten. De Schalm Boys, zesde klasser van de o.l.s. Stavenisse, haalden 38 punten bin nen met hun Save me in playback. Simone van Duivendijk had met Houria Tsouli het meeste succes met zang en dans op de playback van As good as new en Angel eyes, wat goed was voor 50 punten en de eerste prijs in de categorie playback. Arné v.d. Boom Er was een tweede groep met veelal ei gen, Nederlands werk. De vierde klas van de Schalm had op het bekende liedje "Ik ben met Catootje..." een ei gentijds nummer gemaakt op de land bouw en de Thoolse Dagen. Met aange paste, fraaie kleding zongen ze 45 pun ten bij elkaar: een derde prijs. Dezelfde oogst was er voor Simone van Duiven dijk. Heieen Bout en Dianne v.d. Hoven uit Tholen met zang en dans als Black and White met I'm young en The Sound of the River. De Thoolse Dagen Rally was lang niet gemakkelijk, maar toch slaagde ééfa equipe erin slechts vier strafpunten te scoren en daarmee voor een klasserit te zorgen. Dies Dorst en André de Graaf uit St. Maartensdijk en Nico Kodde uit St. Annaland vormden samen het win nende team, dat naast de wisselbeker een pechlamp in ontvangst mocht ne men. Voorzitter M.C.J. Kosten felici teerde de dertien prijswinnaars van de totaal 65 deelnemers. De door dhr. A L. de Rijke georganiseerde rit liep vanaf de Paasdijkweg bij Poortvliet via Oud- Vossemeer en Tholen naar Scherpenis- se. Dc winnaar van vorig jaar, dhr. M L. Geuze uit Prinsenbeek werd nu met 61 strafpunten negende. De PJZ-wisselbe- ker ging naar Wilna van Engelen uit Oud-Vossemeer. die derde werd. 1. D. Dorst St. Maartensdijk 4 p 2. J. Versluijs Scherpenisse 37 p 3. W. van Engelen Oud-Vossemeer 39 p, 4. L. Gaakeer Stavenisse 42 p 5. M. Suurland Stavenisse 43 p 6. C.P. de Rijke Tholen 46 p 7. mevr. Rinses Scherpenisse 59 p 8. B. Bocxe St. Maartensdijk 60 p 9. M.L. Geuze Prinsenbeek 61 p 10. L. Vroegop St. Philipsland 65 p II. J. Overbeeke Tholen 65 p 12. C. Droogers Oud-Vos- semeer 66 p 13. J. Holstein St. Annaland 70 p 14. W van Putten Stavenisse 72 p 15. P. van Poortvliet Oud-Vossemeer 73 p 16. B. van Westen Oud-Vossemeer 83 P- Arné v.d. Boom en Jack v.d. Hoek wer den respectievelijk eerste en tweede in de rubriek zang tijdens de talentenjacht op de Thoolse Dagen. De door speaker Toon Brooijmans als talent van eigen bodem aangekondigde Jack v.d. Hoek uit Stavenisse zong een afscheidslied op Tholen nu hij zijn mooie eiland (ik hou van die ogen, schuin achter 't gordijn) wegens studie gaat verlaten. Hij kreeg voor deze goede tekst 48 punten. Nog meer waardering was er voor de tweede troubadour Arné v.d. Boom uit Tholen, die eveneens met gitaarbegeleiding "De Noordzee" van Boudewijn de Groot zong en een Engels volksliedje. Hij kreeg 51 punten. Jack en Arné zongen samen nog "De nozem en de non" van Cornelis Vreeswijk, waar voor ze 47 punten kregen. Deze luisterliedjes hadden 't in een kleinere ruimte met aandachtiger pu bliek nog beter gedaan. Instrumentaal In de catergorie speciaal ging de eerste prijs naar de buikdanseressen, terwijl in de groep instrumentaal de eer met 48 punten werd opgeëist door Jeanet Stoutjesdijk op accordeon en Hans Schot op gitaar uit St. Maartensdijk. Pianiste Heieen Bout uit Tholen was tweede met 47 punten voor "Für Elise". Les Petits Francais bestaande uit Hans Bolier (orgel), Dick Vermeulen (drums), Ieneke v.d. Ree en Trudie Koppenhol (zang) behaalden met het Abba-num- mer Fernando 34 punten. Ook het kwartet Thoolse Dagen, bestaande uit Laban Hage (drums), Marijke Bax (ac cordeon) en Aukje van Stee en Ria Kleppe (zang) vormden de finale met 46 punten. In afwachting van de prijsuitreiking zong Arné v.d. Boom nog enkele num mers. Wethouder Moerland reikte de prijzen uit (voor elke deelnemer een ge schenkbon). Hij noemde deze talenten jacht een geweldig succes voor de eerste keer. Dhr. Moerland vond ook de kwa liteit behoorlijk goed, zodat hij hoopte dat dit evenement volgend jaar herhaald zou worden. Organisator H. Zwikker had daar wel oren naar, gezien het ver loop van deze première. Toon Brooi jmans, die voor de puntentelling zoals gebruikelijk werd geassisteerd door een charmante assistente - Kitty Stoutjesdijk - verwachtte dat er volgend jaar meer deelnemers zullen zijn, waarbij hij met name ook aan de scholen dacht. Aan de talentenjacht werd verder meegewerkt door de discotheek Scarpenesse. Met de geijkte term dat met de jeugd de toekomst verzekerd is, zit de Thoolse- en Sint Philipslandse rundveehouder in de goede richting. Dat bleek vrijdagmiddag uit de conclusie van de jury, die de koeien op de 23ste fokdag had beoordeeld. Die jury vond het een gunstig teken dat het peil van de aangevoerde jongere koeien hoger ligt dan van de oudere. Er valt nog wel wat te selecteren, maar in afweging van het aantal inzenders was er bij de jongere koeien een goede bovenlaag. De jury adviseerde de veehouders nog in wat groter omvang mee te doen op de fokdag, ook al kan het geheel niet tot de boven laag behoren, maar het kan er wel toe bijdragen tot de juiste selectie te komen. De kampioenen 1979 kwamen uit de stallen P.C. Fase - Sint Annaland, W.J. Hage - Poortvliet, gebr. Noom - Sint Maartensdijk en bij de groepen J.M. Klippel te Stavenisse. Bij de reserve kampioenen waren er bovendien uit de stallen J. Hage te Tholen, D.M. Giljam - Poortvliet, J.M. Klippel te Stavenisse en B.A.v.d. Hoek te Sint Philipsland. De jury voor dc rundveekeuring bestond uit de heren F. Peeters uit F.tten. W. Vijverberg te Ouwerkerk. W. van Sluijs te Roosendaal en A. van Tiggelen uit Wouw. Arbiter was ir. J.A. Beukeboom te Goes. Bij monde van de heren Beu keboom en Van Sluijs werd het belang van de veekeuring nog eens extra bena drukt. Het blijft een middel om onder ling te kunnen beoordelen. Ir. Beuke boom vond het voorts spijtig, dat Tholen er niet in geslaagd was dit jaar voldoen de deelname te krijgen voor een kalve- ren-opfokwedstrijd en dat was eigenlijk op deze fokveedag altijd het unicum. Overigens was met name de secretaris van de fok- en controlevereniging, de heer G.A. de Hond sr. volop tevreden er dit jaar nog in geslaagd te zijn tot een minimum aantal inzendingen te komen, want als er minder dan 70 koeien kun nen worden voorgeleid, is het van de baan. Er waren er ditmaal nog 75. Daaronder was er de stier van die meteen al zeker was van de hoogste en ook enige prijs in deze rubriek, want een andere inschrijver was niet versche nen. De winnende stier bleek goed ge bouwd te zijn. maar nog wat minder omwikkeld om bij grote rivaliteit tot de "hoogste prijs te kunnen komen. Bij de jonge koeien bleek de kampioen een uitspringer te zijn met bovendien de be ste uier en dat is uiteraard een uitste- Bij de inzending schapen op de Thoolse fokveedag waren het voornamelijk drie fokkers, die met de prijzen zijn gaan sle pen. Ook dit jaar was het een breed scala van inzendingen, want de schapenfokke rij op Tholen en Sint Philipsland tiert welig en het Texelse ras is ook goed voor een lekker lamsboutje. Aribter Ir. Beu keboom concludeerde, dat het over het algemeen een goede keuring was, maar er in vergelijking met vorig jaar in zijn totaliteit toch geen vooruitgang in kwa liteit viel te bespeuren. Bij de lammeren werd duidelijk, dat ze een nat voorjaar achter de rug hebben en de nadelige in vloed daarvan was ook al gesignaleerd door fokker M.A. Geuze van De Wouter. Niettemin vond ir. Beukeboom dat er uitstekende kopnummers onder de in zendingen waren en zeker onder de kampioenen zat het neusje van het scha penvlees. Aangezien het toch in feite om dat vlees gaat, waarschuwde ir. Beuke boom dat niet te fijn gefokt moet worden. Er was met het 150 tal schapen heel wat af te keuren, maar men wist het toch zo ongeveer op tijd te versieren. Keuringen zijn immers ook de ontmoètingsplaatsen voor de veehouders en er moet op zo'il fokdag wat tijd overblijven voor de uit wisseling van fokervaring. De jury bij de schapenafdeling werd gevormd door de heren l.J. Risseeuw uit Oostburg en J. de Feijter uit Groede, J.J.A.v.d. Velde uit CMODF.BRILLEN Steenbergsestraat - Tel. 34228 BERGEN OP ZOOM E Advertentie IM De trotse kampioenen schapenfokkers met behaalde ereprijzen. Njeuwerkerk en G.J.A. Ferket te Sluis., Arbiter was ook hier ir. J.A. Beukeboom uit Heinkenszand. j ■- -Ai .j. De kampioen Ram kwam uit de stal van G.M. Geluk te Sint Maartensdijk. Fok ker van dit schaap was M. Goovaerts uit Putte (België). Nummer Z 132 (4393). De reserve kampioen ram kwam van fokker-eigenaar M.A. Geuze te Oud- Vossemeer (Z 272 - 18166). De kam pioen ooi was op zijn beurt van fokker- eigenaar M.A. Geuze uit Oud-Vosse meer (Z 4140 - 16725) en de reserve kampioen ooi was weer van G.M. Geluk - Sint Maartensdijk (Z 2762). Tweejarige en oudere rammen: la G. Geluk - Sint Maartensdijk, lb M.A. De Kleuterdag van de Thoolse en Fli- plandse gymnastiekverenigingen is za terdag op het sportveld te Oud-Vosse meer prima geslaagd dankzij de fraaie weersomstandigheden. Ook de 64 leids ters en leiders konden van de zon ge nieten. waardoor ze met plezier hun vrije zaterdag voor de 259 kleuters op offerden. De Kleuterdag vormde de af sluiting van de gymactiviteiten voor de vakantie. Eerder al hadden de 8-12 jari gen in zebra-verband verenigingswed strijden gehad in Bergen op Zoóm, terwijl de senioren in Zeeuws-Vlaande- ren aan bod kwamen. Zaterdag was de beurt aan de allerkleinsten: jongens en meisjes van 4 t/m 7 jaar van Olympia Tholen, Excelsior Poortvliet, SHF Scherpenisse, WW St. Maartensdijk, Kwiek Stavenisse. Wik St. Annaland. Spido Oud-Vossemeer en de Flippers uit St. Philipsland. Er waren ruim 40 kleuters meer dan vo rig jaar. maar de opgave was met ruim 300 nog groter. Er kwamen echter nog een aantal afmeldingen, o.a. wegens de Thoolse Dagen, hoewel de kleuterdag van 10 tot 2 uur duurde. De voorzitter van de Thoolse Turnfederatie, dhr. J.P. Smulders, was ingenomen met het ple zierig verloop van de kteulerdag. Het ging niet om prijzen, maar om pure re creatie. De bedoeling was om de kinde ren op een sportieve manier aangenaam bezig te laten zijn. Voor elk van de twintig spelletjes kreeg men per groep vijf minuten. Het 'onder zeil kruipen' werd van het programma afgevoerd omdat het te warm was. Er bleef echter genoeg variatie over: waterdragen, evenwichtsbalk, skippyballen, balwer- pen, hoepelrace, balslingeren, hockey race, bal doorgaven, ring gooien, ten- nisrace, snoep zoeken, doel schieten. Dc kinderen van de gymnastiekvereni ging Spido bij het balwerpen, een van de twintig spelletjes tijdens de zonnige kleuterdag van de Thoolse en Fliplandse gymnastiekverenigingen, zaterdag op het sportveld te Oud-Vossemeer. was ophangen, frisby werpen, zaklopen, blokken overbrengen, treinestafette, ke gelen, ringsteken en busgooien. Op het Oud-Vossemeerse sportveld was daarvoor volop ruimte. In de pauzes werd het meegebrachte brood opgege ten, maar ook de limonade en het ijsje smaakten wel. Tot slot kreeg elk kind nog een opbouwviltstift. Zo werd het een fijne dag. De organisatoren konden hun regenprogramma, dat in de schuur van de Fam. Polderman zou worden gehouden, gelukkig in de kast laten. Geuze - Oud-Vossemeer, lc G.L. Geluk en Zn. - Sint Maartensdijk. 2a C.L. Ge luk Zn, 2b M.C.J. Kosten - Tholen, 2c M.A. Geuze - Oud Vossemeer. Rammen geboren in 1977: la G.M. Geluk - St.M'dijk, lb C.L. Ge luk en Zn, lc A. Rinses - Scherpenisse ld M.A. Geuze - Oud-V., Ie idem. 2a M.C.J. Kosten - Tholen, 2b L.A.M. Elenbaas en J. Poot - Scherpenisse, 2d M.A. Geuze, evenals 2e en 2f. Rammen geboren in 1977: la J. van Hemert - Sint M'dijk, lb M.A. Geuze - Oud-V., lc L.A.M. Elenbaas en J. Poot - Scherpenisse, ld M.C.J. Kosten - Tho len. 2a M.A. Geuze, evenals 2b en 2c. 2d G.M. Geluk - St.M'dijk, 2e M.A. Geuze - Oud-V., 2g L.A.M. Elenbaas en J. Poot - Scherpenisse evenals 2g, 2h F.C. van Twist - Sint M'dijk. Enkeling ooien, geboren vóór 1978: la G.M. Geluk - St.M'dijk, lb J.A. van Hemert, St.M'dijk, lc J. van Hemert, ld M.A. Geuze, O-V., Ie G.M. Geluk - St.M'dijk. 2a en 2b M.A. Geuze - Oud-V., 2c C.L. Geluk en Zn, St.M'dijk, 2d G.M. Geluk - St.M'dijk. Enkeling ooien, geboren in 1978: la J. van Hemert, St.M'dijk, lb G.M. Geluk, St.M'dijk, lc M.C.J. Kosten - Tholen, ld J. van Hemert - St.M'dijk. 2a M.A. Geuze - Oud-Vossemeer, 2b mevr. A. Rinses - Scherpenisse, 2c. J.K. de Graaf - Scherpenisse. Enkeling ooien, geboren in 1978: la en lb G.M. Geluk, St.M'dijk, lc. mevr. Rinses - Scherpenisse, ld M.C.J. Kos- ten-Tholen, le G.M. Geluk- St.M'dijk. 2a L.A.M. Elenbaas; J. Poot, Scherpe nisse, 2b M.A. Geuze - Oud-Vossemeer, 2c J. van Hemert - St. M'dijk, 2d A. Rinses - Scherpenisse. Tweetal ooien, geboren in 1978: la en lc J. van Hemert - St.M'dijk, lb G.M. Ge luk - St.M'dijk. Oudere ooien met haar in 1979 geboren ooilam: la J. van Hemert - St.M'dijk, 2a M.C.J. Kosten - Tholen, 3a M.A. Geuze -Oud-V. Oudere ooien met haar in 1979 geboren ooi- of ramlam: la J. van Hemert - St.M'dijk, lb M.A. Geuze - Oud-V., 2a J.K. de Graaf - Scherpenisse, 2b F.C. van Twist - St. M'dijk, evenals 2c, 2d J.K. de Graaf - Scherpenisse. Oudere ooi met haar in 1979 geboren ooilam: la en 1 b J. van Hemert - St.M'dijk, lc en lg J.L. Mol - St.M'dijk, 4d M.A. Geuze - Oud-V., lg M.C.J. Kosten - Tholen. 2a en 2e M.C.J. Kosten - Tholen, 2b, 2d, 2f en 2g F.C. van Twist - St.M'dijk, 2e G.M. Geluk - St.M'dijk, 2h L.L. Mol-St.M'dijk. Oudere ooi met haar in 1979 geboren ramlam: la en lc G.M. Geluk .- St.M'dijk, lb, 2a en 2b M.A. Geuze - Oud-V. 1 jarige ooi met lam: la M.A. Geuze - Oud-V. I. J. van Hemert - St. Maartensdijk, 2. G.M. Geluk - St.M'dijk. evenals 4 en 5. Groep afstammelingen van I vader (5 dieren van 1 jaar en ouder) la J. van Hemert - St.M'dijk, lb G.M. Geluk - St.M'dijk, lc M.A. Geuze - Oud-V. Groep afstammelingen van I vader (5 lammeren) la en lb J. van Hemert - St.M'dijk. lc De kampioensgroepsprijs voor de stal Klippel te Stavenisse, waarmee vader en zoons zijn ingekomen en stamboekhou der Ista de rosetten bevestigd. kende combinatie. Ook voor de kam pioen vaarzen was er jury-lof zowel voor wat de kalf- als de melkvaarzen betreft. De reserve kampioen van de stal Klippel werd eveneens als een goed rastype aangemerkt en ook van behoorlijk for maat. Ten aanzien van de jongere koei en werd in het algemeen gesteld, dat er goede toekomstmogelijkheden inzitten en het peil hoger ligt dan bij de oudere koeien. De reserve kampioen van vorig jaar promoveerde nu als titelhoudster. Een beste produktie koe uit de stal van gebr. Noom, met haar 9 jarige leeftijd boven dien in de volle wasdom. Ook de reserve kampioen uit de stal B.A.v.d. Hoek te Sint Philipsland bleek een goed ontwik keld dier te zijn. De daarop volgende klasseringen bleken ook nog mooie ty pen koeien te zijn, maar wat kleiner van stuk om de kampioen te kunnen ver slaan. Bij de groepen van 3 stuks zelfgefokt melkvee werd het een voor de jury moeilijke beoordeling. Soms was er bij de ene groep een uitspringer, die een extra puntje meekreeg, maar waarbij nummer 2 of 3 het toch weer net niet haalde om tot het hoogste puntentotaal te komen. Bij de groepskeuringen speelt namelijk uniformiteit een grote rol. Na heel wat wikken en wegen bleef toch de stal J.M. Klippel van Stavenisse als de kampioensgroepsprijs over. Doorslag gevend hierbij was niet alleen het mooie rastype, maar vooral ook de uniformi teit. De reserve kampioensgroep was die van D.M. Giljam te Poortvliet.waarvan het type dat van Klippel evenaarde, maar de uniformiteit juist iets minder was. Een prima groep was er eveneens van W.J. Hage uit Poortvliet, die een goede klasse toOnde. maar een enkel puntje in de uniformiteit te kort kwam voor de hoofdprijs. De eindconclusie van de rundveekeu ring was, dat gezien de vrij geringe om vang voor wat het aantal ingeschreven dieren betreft, het voor de inzenders toch wel beslist voor herhaling vatbaar kan zijn, al had dan de ene fokker wat meer geluk dan de andere voor wat de prijzen betreft. Zeker is echter, dat de hoofdprijzen wat gevarieerder terecht kwamen dan in voorgaande jaren en dat is, hoe weinig daaraan te verhelpen of te voorkomen is, toch een plezierige zaak. Het is in elk geval wel het gevolg van het groter aantal stallen dat heeft deelgeno men. De rundveekeuringen 1979 moe ten ook voor hen, die ditmaal verstek lieten gaan het bewijs hebben geleverd, dat de beoordelingen een goede zaak is, waarmee ook wat kan worden gedaan voor de toekomst. De fokdag toonde duidelijk aan, dat wie waagt... ook kan winnen. In de rubriek vaarzen en kalfvaarzen, geboren (ste helft 1978: Heieen van P.C. Fase te Sint Annaland met als vader N. Westfries en als moeder Keetie. De vaars had een produktie van 3.2 - 6764 - 4.47 - 297 - 302 -3.13 -212. Reserve-kampioen: Teuntje van J. Hage te Tholen, gefokt door A.C. de Hond te Oud-Vossemeer, vader H. Toekomst en moeder Tonia 29 en een produktiestaat van 3.10 - 5696 - 3.80 - 338 - 216 - 3.28 - 187. In de rubriek vaarzen: kampioen Lucia 78 van W.J. Hage te Poortvliet, vader Haersma Keimpe en moeder Lucia 72, was geboren februari 1977 en een pro duktie staat van 3.0 - 6104 - 3.53 - 295 - 215 -3.35 - 204. Koeien geboren eerste helft 1976: kam pioen Truus 10 van W.J. Hage te Poort vliet, gefokt door T. Groeneveld te Rot terdam, vader Ceel 2, moeder Truus 6, produktiestaa-t 2.5 - 2064 - 4.14 - 100 - 3.17. Koeien geboren in 1975: reserve kampioen: Maartje van D.M. Giljam - Poortvliet, vader Ruiter Aderna 227, moeder Marijke, produktie 2.1 - 5127 - 4.03 - 367 - 207 - 3.37 - 173. Koeien, langer dan 6 mnd gekalfd, ge boren in 1975: reserve kampioen: Maartje 75 van J.M. Khppel, - Stavenisse vader nuboxer Westfries, moeder Maartje 54, produk tie 2.1 - 4730 - 4.22 - 287 - 200 - 3.53 - 167 Levensproduktieklasse 30.000 kg melk Kampioen Jeltje 12 van gebr. Noom te Sint Maartensdijk. Vader Creillje Keimpe 2, moeder Jeltje 10, prod, staat 32.377-4.31-2264- 1397-3.19- 1032 671 gr vet per dag. Reserve kampioen: 51 Aaltje 69 van B.A.v.d. Hoek - Sint Philipsland, vader Dageraad 21, moeder Aaltje 65, pro duktie 32.319 - 4.22 - 2186 - 1362-3.41 - 1191= 623 kg vet per dag. F.en nieuw nummer op de Thoolse Dagen was vrijdagmiddag de trekker-trekwed- strijd. Talloze kijkers bewonderden on der fraaie weersomstandigheden de spectaculaire krachttoeren van oude en nieuwe tractoren, maar ook van echte paardekrachten. Vier koudbloeden van de stallen Brooijmans behoorden met 38 meter wel niet tot de top, maar ze oogst ten toch veel bewondering bij hun twee optredens. In de klasse oudjes kwam M. den En gelsman uit Poortvliet met een museum trekker van 1958 op de proppen, maar hij was nog goed met 5.50 m. voor M. Stoutjesdijk uit Tholen met 2.30 m. Daarna kwamen de moderne typen aan bod met in de lichte klasse 1 een over winning voor A. van Herk uit St. Phi lipsland met 39.30 m. voor C.P. de Rijke uit Poortvliet met 29 m., L. Menheere uit M.C.J. Kosten - Tholen. ld en le G.M. Geluk - St.M'dijk, If M.A. Geuze - Oud-V., 2a en 2b F.C. van Twist - St.M'dijk, 2c C.L. G. Geluk en Zn. - St.M'dijk. la J. van Hemert. lb G.M. Geluk - St.M'dijk, lc M.A. Geuze - Oud-V., ldJ. van Hemert - St.M'dijk, le G<M. Geluk - St.M'dijk, lg M.A. Geuze - Oud-V.. Fr waren vrijdagmiddag tijdens de trek- ker-trekwedstrijd op de Thoolse dagen niet alleen steigerende paarden, maar ook traetoren die op twee wielen nog een metertje wilden veroveren om de finish te halen. Poortvliet met 28.75 m., Hage van de Vröuwendijk uit Tholen met 13.30 m. en M. Heijboer uit Poortvliet met 9.30 m. In de middelzware klasse 2 haalden er twee deelnemers de finish: Th. den En gelsman uit Poortvliet en P. van Stee uit Stavenisse. In de barrage kwamen ze tot respectievelijk 45 en 40.50 m. Derde werd dhr. de Nood met 49.25 m., die voor deze wedstrijd zelfs uit Zeeuws- Vlaanderen gekomen was. De zware jongens in de klasse 3 gingen met gemak over de finish, behalve Öu- desluijs. die 38.20 m. liet aantekenen. In de barrage haalde Bram Neele opnieuw de finish, waarmee hij winnaar werd omdat Rien Fase uit St. Philipsland maar 41 nr. haalde en J. den Engelsman uit St. Annaland 36.70 m. n Hage voorzag de wedstrijd van com mentaar. De heren L.N. Bax en P. Fase hadden heel wat uurtjes in het maken van de trekinstallatie gestoken, maar ze hadden vrijdagmiddag eer van hun werk gezien de grote belangstelling. Dhr. Bax reikte de wisselbekers uit, die beschik baar gesteld waren door de gezamen lijke loonbedrijven op Tholen en St. Philipsland en landbouwmechanisatie- bedrijf C.I.L. Zandijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 9