Plaatselijk nieuws M P0LLIE ZOON B00GAART K. J. Boogaart PREDIKBEURTEN ,a,| Tholen Oud- Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij binnenlopen. Firma Donderdag 28 juni 1979 Zaterdag 30 juni MI-AMIG0-DELTA DRIVE/INN SHOW Bar-Disco Wim en Marja Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse DAG EN NACHT VISSER EENDRACHTBODE «J?""""S S»'Wu«uw ~c=-n«.iiv aaSr -a ...mo' I SINT" OUD- YOSStMtlR l|| POORTVlIErV^tS^^MWRT£NSD,jk Vi^ ANNfl iïCOBAPOLDFR Avondfietsvierdaagse "de Fuik" Het was voor de organisatoren van W.T.C. de Fuik weer een drukke week. Dinsdagavond 19 Juni starten er een 300 fietsers om 4 avonden 15-25 of 40 km te rijden. Ook het weer liet zich van de goede kant zien zodat al direct de eerste avond geslaagd van start ging. Bij de groepen van de scholen was er natuur lijk weer de begeleiding van leden van de Fuik, terwijl de motorclub 'Tikkie Truch" voor de afzetting van de wegen zorgde. 4 Avonden goed weer, zonder manke menten, met controleposten die voor een verfrissing en het zo begeerde stem pel zorgden, maakten dat ook deze ak- tieve fietsclub weer op een geslaagd evenement kan terugzien. Vrijdagavond was er tevens in de zaal van Hof van Holland, de uitbreiding van de prijzen van de ballonnen wedstrijd op Konin ginnedag. 13 Kinderen kwamen in aan merking voor een prijs geschonken door de fam. Hol. De eerste prijs was voor P. Berrevoets, waarvan de ballon 560 km ver in Oost-Duitsland was terechtgeko men. Burgemeester Baerends reikte de prijzen uit van de avondvierdaagse en de ballonnenwedstrijd. Ter Tolne kreeg met de grootste groep deelnemers de eerste prijs, terwijl de Regenboog de 2de prijs in de wacht sleepte. Dit alles was mogelijk doordat het Ho reca bedrijf van Tholen en Bernard van Oost voor de sponsoring zorgden. Zwembad "De Spetter" Deze week is het aantal bezoekers aan het zwembad "De Spetter" de twintig duizend gepasseerd. In 1978 was dat op dezelfde tijd ongeveer 5500 meer. De reden daarvan is te vinden, in het steeds ongunstige weer in dit sejzoen, Gezelligheidstournooi Op 3 juli a.s. hoopt t.v. Eegedima in het kader van het 10 jarige bestaan een vrouwengezelligheidstournooi te orga niseren op het tennispark aan de Zoek weg. Daae worden alle Thoolse tennis verenigingen voor uitgenodigd. Op deze dag worden er dubbelwedstrij- den gespeeld in twee catagorién, zowel voor beginners als Voor gévorderen. De dubbelcombinatie zal door loting plaats vinden voor het begin van de wedstrijden. Voor een nuttige onderbreking van alle tennisinspanningen, zal er om ongeveer 18.00 uur, een gezamenlijke brood maaltijd worden aangeboden door onze club. Het inschrijfgeld voor deze dag is be paald op 5,— per persoon, te voldoen op de dag van de wedstrijden bij het wedstijdsecretariaat. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30: uur aanvang tournooi 14.00 uur: aanvangswedstrijden 18.00 uur: gezamenlijke broodmaaltijd 20.30 uur: prijsuitreiking. Tijdens en na de wedstrijden is er ge noeg mogelijkheid, om een babbeltje te maken. Ook de partners van de deel neemsters, zijn natuurlijk 's avonds van harte welkom op de banen. Clubkampioenschap Tholense Boys Onder werkelijk stralend weer zijn de wedstrijden gespeeld. Het was een ge zellige drukte daar ook menig echtge note of vriendin aanwezig was, al dan niet met tuinstoel. Tot aan het laatst toe was het spannend want ieder kon aan hetzelfde aantal punten komen. De allerlaatste wedstrijd moest de beslissing brengen. Op dat moment had de A- jeugd de beste kansen, maar ze kon wel door het 2e elftal op gelijke punten worden gezet. Daar het 2e een beter doelsaldo had dan de A-jeugd moesten ze de laatste wedstrijd winnen van het le team. Dit feest ging niet door daar het le het 2e versloeg in een spannend duel. Het le had de hele dag onder zware druk moe ten spelen door de diverse handicapreg lementen, maar maakte dat in de laatste wedstrijd weer goed. De dames van Th.ol. Boys wonnen nog een vriend schappelijke wedstrijd tegen de dames uit Oudemolen met 4-1 Voorzitter J. de Laater reikte de beker uit aan de A-junioren en deze moesten daarna nog een keer opdraven, daar ze unaniem door de scheidsrechters als de sportiefste ploeg waren aangewezen. Hiervoor kregen ze een wisseltrofee die geschonken was door bar-dancing 't Anker. Na de prijsuitreiking was het nog een gezellig samenzijn rondom de bar becue. Een muziekje completeerde deze verenigingsdag. Reis naar Tunesië De heer en mevrouw v.d. Zande van de Boomdijk hebben een achtdaagse reis naar Tunesië gewonnen met een prijs vraag van Unilever. Molenaar P B. Vo gel uit Oud-Vossemeer. die grootver pakkingen waspoeder voor agrariërs le vert. reikte de prijs vrijdagavond uit. Om aan de actie mee te doen, moesten vijf waspoeder-labels worden opgestuurd met een slagzin. De heer'V.d. Zande werd met vijftig andere Nederlanders de gelukkige winnaar 'van een reis, die hen van 9 tot 16 oktober naar Noord-Afrika voert. Bezwaar hinderwet De heer Oerlemans heeft donderdag morgen op een openbare zitting in het gemeentehuis mondelinge bezwaren in gediend tegen de aanvraag om een ver gunning volgens de hinderwet van bouwbedrijf Vebo. Het verzoek was in- OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! gediend voor het in werking brengen en houden van een inrichting voor machi nale houtbewerking, waarin diverse elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 33 pk gebruikt zullen worden op het Slachtveld. De heer Oer lemans had bezwaar tegen de geluids hinder en overlast van houtafval uit de motbunker die bij zijn woning staat. Puzzelwandeling In de week voor de vakantie van de La gere Sclen wordt door de vereniging Stadsherstel voor de vijfde en zesde klassers een puzzelwandeling in de stadskern georganiseerd. Voor de beste oplossingen zijn VVV geschenkbonnen van 20, 15 en 10 gulden beschikbaar, terwijl er voor elke deelnemer een ver rassing is. Stadsherstel wil op deze ma nier ook de jeugd betrekken bij het be houd van de historische waarden en her stimuleren van de leefbaarheid. Sleuteluitreiking In aanwezigheid van de hoofdinge nieur-directeur van de Volkshuisvesting in Zeeland en burgemeester E. Baerends zal de Woningstichting Beter Wonen vrijdagmiddag om half drie de sleutel overhandigen aan een van de kopers van de twaalf woningen aan de Bos-en Ven kelstraat. Tevoren is er een ontvangst in de Gasthuiskapel en na de sleuteluitrei king rijdt het bestuur van Beter Wonen met de genodigden naar Dalempolder om daar elf Beschutte-Sfeer-Woningen te bekijken. Deze huizen hebben vier slaapkamers, terwijl de woningen in de Bos- en Venkelstraat drie slaapkamers hebben. Deze aan de oudse stadsomge- ving aangepaste huizen waren aanvan kelijk voor de verhuur bedoeld, maar in verband met de te hoge huur in een later stadium voor de verkoop bestemd. Gereedschap gestolen Herhaaldelijk bereiken de politie klach- ten over vernielingen en diefstallen in I werklokalen en bouwketen,. Dat was ook weer het geval in de Kotterstraat, waar een winkel in aanbouw is. Uit het werklokaal werden enkele gereedschap pen gestolen. Verder verdween de fiets van mevr. C.K., maar de volgende dag werd de tweewieler al teruggevonden. Overbodig alarm In de nacht van vrijdag op zaterdag werd om twee uur de brandweer gealarmeerd. In de Plantagestraat was uit een wit V.W. busje een aansteker met een bran dend lapje stof gegooid. De brandweer hoefde niet in te grijpen, maar de nachtrust van menig inwoner was wel verstoord. Voetballen op straat Uit vrijwel alle kernen komen er klach ten over straatvoetbal. Het euvel neemt altijd wat toe na sluiting van de ge meentelijke sportvelden voor de onder houdsperiode, maar nu lijkt het wat de spuigaten uit te lopen, terwijl er toch hier en daar trapveldjes beschikbaar zijn. Veelal ontstaan er beschadigingen aan gebouwen zoals gebroken ruiten of vernielingen jn tuintjes. Bovendien is het gevaarlijk omdat plotseling een bal voor het wiel van een fiets, brommer of auto kan springen. De politie gaat er strenger op toezien dat niet meer de straten, maar de trapveldjes gebruikt worden om te voetballen. An ders is men de bal kwijt, nog afgezien van aansprakelijkheid voor eventuele beschadigingen. Het kan plezierig wor den gevonden in het eigen straatje te kunnen voetballen, maar de huidige verkeersdrukte en mogelijke beschadi gingen laten dat niet meer toe. Woningzoekenden Per 1 juni stonden er 250 wonii. -oe- kenden geregistreerd: 95 wegens eco. ■>- mische binding (werk in de directe om geving), 63 wegens doorstroming (naar een andere woning), 49 diversen, 38 we gens trouwplannen en 5 forensen. Van de 588 huurwoningen van Beter Wonen en de Stichting Eiland Tholen zijn er 414 in de categorie tot 300 gulden huur per maand: 293 woningwet-, 27 premie- en 84 bejaardenwoningen. In de groep 300-400 maandhuur zitten 173 huizen: 114 woningwet-, 31 premie- en 28 bejaardenwoningen. Er is slechts 1 huis met een maandhuur van meer dan 400 gulden. Schoolreisje Die Heenetrechtschool Vrijdag 22 juni vond weer de jaarlijkse schoolreis van de klassen 1 t/m 4 plaats. Vergezeld van de begeleiders Juffrouw de Hulster. Mevr. Gaakeer-Nortier, Mevr. Van Poortvliet-Stokman. Mevr. Bril en de heren J. Verreyen en meester Bril werd om 8 uur vertrokken richting Beekse Bergen. In het Liesbosch werd de eerste stop gemaakt, om de benen even tc strekken, waarna de reis werd voort gezet en om kwart over tien kwamen ze in de Beekse Bergen aan. De klassen I en 2 gingen als eerste om half twaalf met de studiebus het Safari park in. de klas sen 3 en deden dit om 1 uur en kwamen om half drie weer bij het Strandpark terug. De kinderen konden zich nu allen tot half 5 vermaken met de attracties in het park. Om kwart voor vijf werd de bus weer opgezocht en de terugtocht in gezet. Bij motel Gilze werd gegeten en om 7 uur waren ze weer thuis. Men kan terugzien op een heel geslaagde en leer zame reis. Vosmeer en NVS gelijkwaardig. Zondagmiddag hebben Vosmeer en NSV een stap terug gezet in de tijd voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tussen de elftallen die in de zestiger jaren jaarlijks de Eendrachtder- by speelden in de 4e klas. NVS is reeds geruime tijd terug gevallen naar de tweede klas onderafdeling, waarin men dit jaar het kampioenschap heeft be haald en de eerste stap terug heeft gezet om ook in competitieverband weer aan deze derby toe te komen. De meeste spelers waren enkele tientallen kilo's zwaarder geworden en de snelheid was er bij de meesten na enkele sprints al uit. Dat nam niet weg dat de ongeveer 150 bezoekers toch konden genieten van een leuke wedstrijd, die een sportief verloop had onder leiding van Leo Havermans. Vosmeer had de mogelijkheid om re gelmatig vermoeide spelers te wisselen daar men over 15 man beschikte, terwijl NVS daarentegen slechts met 11 spelers was opgekomen, die de gehele wedstrijd dienden uit te spelen. Dit waren echter meer actieve spelers dan Vosmeer zodat ze dit goed opvingen. Na 23 minuten nam NVS de leiding door Janus de Jong, die alleen voor doelman Vaders geen fout maakte. Kort daarop leek Henk van Loenhout voor 0-2 te gaan zorgen maar doelman Vaders redde op ouderwetse wijze. Vlak voor rust kreeg Vosmeer de beste kans op de gelijkmaker toen Leen van Driel een ouderwetse schuiver los liet, die NVS doelman Jan Laanen niet onder controle kreeg, maar Kees de Leeuw schoot van kortbij in het zijnet. Na rust zag het er lang naar uit dat NVS de kleine voorsprong vast zou kunnen houden, maar Vosmeer bleef strijden voor een beter resultaat. Vier minuten voor tijd kw^rn dit tot stand door een gouden pas van Johan van Daalen op de sprintende Jan Verreyen die voor 1-1 zorgde. Beide ploegen konden metxlit resultaat tevreden zijn. Ze kaartten na afloop uitgebreid na over deze wedstrijd en die van voorbije jaren, die ondanks de derby-sfeer steeds het hoogtepunt van het voetbalseizoen vormde. Jongerenmis. Er was een ruime belangstelling voor de jongerenmis die zaterdagavond in de Sint Willibrorduskerk werd opgedragen door Pater Porre van het Juvenaat van het Heilig Hart uit Bergen op Zoom. Het thema was "Even stil staan bij het leven". De jongeren verzorgden zelf de diverse lezingen en Con Amore zong onder leiding van Leo Hermans de ge zangen. Na afloop door hen werd nog wat nagepraat over het verloop en het thema van de dienst. Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM is de avonddriedaagseSie de vorige week zou plaatsvinden uitgesteld tot 9, 10 en 11 Juli. De Pluus naar nieuw gebouw. De momenteel in de Raadhuisstraat ge vestigde peuterspeelzaal de Pluus heeft van het gemeentebestuur definitief de toezegging gekregen dat men de voor malige brandweergarage bij het sport park de Vossenberg als zodanig mag gaan inrichten. Daar er een flinke ver bouwing voor de deur staat en men ook de inventaris aan de nieuwe situatie moet gaan aanpassen; gaat men met de wielerronde die op 21 juli a.s. wordt ge houden op het parcours een stand in richten waar men tweedehands speel goed, kleuren en plantenstekjes gaat verkopen om zodoende de eerste stap te zetten om aan de benodigde geldmid delen te komen. De stand zal worden ingericht op het pleintje voor "De Kas" in de J.F. Kennedystraat 5 en de inwo ners die gebruikte kleren en speelgoed voor dit doel beschikbaar willen stellen kunnen dit tot 14 Juli dagelijks op dat adres bezorgen. OUD-VOSSEMEER Advertentie IM Eendrachtruiters Vier pony's hebben zaterdag meege daan aan een concours te Klundert. In de L 1 dressuur behaalde Annelies Quist op Alarda 108 punten en Anneke Janse op Sita 115 p. Gieta Roggeband op Connie reed ditmaal zeer sterk met 131 p, wat goed was voor een 4e plaats en 2 winstpunten. In de L 2 klasse reed Marja Brooijmans op Doriam 107 p. Bij het L springen reed Annelies Quist een ver keerd parcours en bij het Z springen had Marja Brooijmans 24 V2 fout: beiden geen prijs. Verbetering trainingsveld De Commissie Sportzaken heeft dins dagavond b en w geadviseerd met het bestuur van WHS te gaan praten over de verbetering van de trainingsaccommo datie. De voetbalvereniging had een verzoek ingediend om het nieuwe trai ningsterrein tussen de tennisbanen en het oude oefenveld van goede drainage te voorzien zodat het ook in de herfst en in de winter te gebruiken is. B en w hebben in de toekomst plannen om een deel van het oude trainingsveld te ge bruiken voor het oplossen van het par keerprobleem. Woningaanvragen Per 1 juni waren er 53 aanvragen voor een eengezinswoning: 24 wegens door stroming, 13 hadden er trouwplannen, 10 diversen en 6 wegens economische binding. Trouwplannen Per 1 juni waren er zestig woningzoe kenden van wie er zestien trouwplannen hadden. Zeventien aanvragers wilden een huis hebben wegens doorstroming, dertien wegens economische binding, terwijl er veertien diversen zijn. Uit gegevens van Beter Wonen en de Stichting Eiland Tholen blijkt dat er momenteel een groot aantal goedkope huurwoningen zijn: maar liefst 168 van de totaal 178 huizen van de twee wo ningstichtingen heeft een huur beneden de 300 gulden per maand. Daarvan zijn er 100 woningwet-, 8 premie- en 60 be jaardenwoningen. Verder zijn er nog 10 woningwetwoningen in de categorie 300-400 gulden huur per maand. Beschutte-Sfeer-woningen Vrijdagmiddag zal de Woningstichting Beter Wonen een feestelijk karakter ge ven aan de oplevering van twaalf Be schutte-Sfeer-Woningen aan de Mare- hoekstraat. Aan een van de kopers zal de sleutel worden uitgereikt in aanwezig heid van de hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting in Zeeland en burgemeester E. Baerends. De sleute luitreiking vindt omstreeks kwart over drie plaats. Met de Beschutte-Sfeer- Woningen, die vier slaapkamers heb ben, wordt de minder draagkrachtige groep aan een eigen, betaalbaar huis geholpen. Dit mede ter compensatie omdat Beter Wonen geen Woningwet woningen aan de bewoners wil verko- pe E Advertentie IM Blijspel St. Joseph De toneelvereniging Sint Joseph zal on der regie van Jan de Kruyk uit Nieuw Vossemeer het blijspel "Een beeld van een man" gaan instuderen. De zes da mes en zes heren zijn: An Havermans- de Leeuw, Nel Zeeman-van de Zande, Ria Moerland-Pippiijg, Maddy Geuze- Hoek, Marina Brouwers-Geuze, Jeanne Timmermans-Hommel, Gerard Uytde- willigen, Johan van Meer, Rien Goede- gebuure. Ad Schoep, Ton Keyzers en André Hommel, die na enkele jaren niet gespeeld te hebben, zijn come back zal maken. De première zal plaatsvinden op vrijdag 15 december in de Vossenkuil. Zomercours Eendrachtrijders. De Oud-Vossemeerse rijwiel en tour club de Eendrachtrijders organiseert a.s. zaterdag 30 Juni zijn jaarlijkse zomer- course waaraan iedereen kan deelne men. Er wordt gereden in drie catego rieën waarbij de c rijders met de plaat selijke favorieten Henk van As, Tjerk van Maanen, Adrie Burghout en Martin van der Jagt om 14.00 uur de spits af bijten, gevolgd door de b rijders en de a rijders bij welke Vin Keyzers de club kleuren moet verdedigen. Inschrijven is vanaf 13.00 uur mogelijk in het clublo kaal Saparow aan de Voorstraat, waar ook de prijzen uitgereikt worden. In verband met technische moeilijkheden Groenstrook Smith-Baasstraat In het dorpshuis is maandagavond 18 juni een geslaagde inspraakavond ge houden over het beplantingsplan Achter de Molen. Het ging met name om een groenstrook achter de Burgemeester Smithstraat en de Burgemeester Baas straat aan de noordkant van het be stemmingsplan. Aangezien het tege lijkertijd gemeenteraad was, werd het gemeentebestuur vertegenwoordigd door de ambtenaren P. van Dijke en M.A. van Loenhout. Zij ontvingen tachtig procent van de betrokken bewo ners, die voor een constructieve discussie zorgden. Er kwamen verschillende sug gesties en verlangens voor de uitvoering van het beplantingsplan en de soort bo men en struiken. De bewoners wilden het gezicht op het open landschap zoveel mogelijk openhouden, terwijl het ge meentebestuur de woonwijk wilde af schermen. Ook de aanleg van een speelveldje werd besproken. B. en W. zullen na deze geslaagde inspraak avond, die een goede indruk achterliet, een beslissing nemen en een voorstel maken voor de gemeenteraad, die dan in augustus geld beschikbaar kan stellen. In het najaar kan de beplanting dan worden aangebracht. Het gemeentebe stuur hoopt met deze avond de bewo- ners ook meer bij de groenstrook te hebben betrokken, zodat vernielingen uitbijven. Geslaagd midzomertoernooi tennisclub De tennisclub heeft vrijdagavond met 42 deelnemers en zonnig weer een gezellig midzomertoernooi gehouden. Van half zeven tot tien uur speelde men gemengd dubbel elk drie partijen van ieder elf minuten. De technische commissie had een sterke dame met een zwakke heer gekoppeld en andersom. In elk van de drie partijen had men steeds een andere partner, 't Ging erom wie in elf minuten de meeste games gewonnen had, waarna de verloren en gewonnen partijen indi vidueel werden opgeteld. Bij de dames gingen de bloemen naar Marjo van- 't Hof met Tineke van Vliet op de tweede plaats. De poedelprijs was voor Ina de Jonge. Bij de heren eiste Tom Moerland de hoogste eer op voor Leen Coomans. De poedelprijs was voor Nathan Snoep. De deelnemers gaven de technische commissie een pluim voor de organisa tie. Het midzomertoernooi leverde een goede bijdrage aan de versteviging van de onderlinge band in de vereniging. Da rkzij het fraaie zomerweer slaagde ook de barbecue met een achtergrond muziekje prima. Tot in de kleine uurtjes bleef het gezellig. Bij het opruimen maakten vele handen licht werk. Voor herhaling vatbaar, concludeerden de le den van de tennisclub. Peuterspeelzaal Het bestuur van de peuterspeelzaal roept 'hoera', want met ingang van het nieuwe schooljaar is het zover dat de peuterspeelzaal kan beginnen. Het ge meentebestuur heeft een lokaal van de O.L.S. beschikbaar gesteld nu er door ■terugloop van het aantal leerlingen in de Casembrootschool een onderwijzeres moet afvloeien. Ouders die hun kind eind augustus in de peuterspeelzaal wil len overbrengen, kunnen dat vrijdag middag tussen 1 en 5 uur melden bij mevr. Gleym Voorstraat 21, die ook verdere informatie verstrekt. Huis niet verkocht. Een bewijs van de momenteel stagne rende woningmarkt was vrijdagavond de in café de Hoop gestrande openbare verkoping van het woonhuis met erf Molendijk 5 van dhr. M. de Graaf. Er waren niet zoveel mensen aanwezig en notaris mr. W. Loof trof ook weinig ko pers aan. Het wilde niet vlotten en op een bedrag van 51.000 gulden, geboden door dhr. W. Rijnberg Abrzn, werd de verkoop ingehouden. Van de 186 woningwet- en bejaarden woningen van Beter Wonen en de Stichting Eiland Tholen hebben er 162 een maandhuur tot 300 gulden: 126 wo ningwet- en 36 bejaardenwoningen. Een 24 tal woningwetwoningen vergt per maand 300 tot 400 gulden huur. Braderie met wielerronde en touwtrekken. Het wordt ter plaatse traditioneel om de braderie te houden op de laatste bouw vak-vakantiezaterdag. Dat wordt dit maal 4 augustus. De braderie-deelne mers kwamen vorige week bijeen ter bespreking van dat gebeuren. De be langstelling van middenstandszijde was zelfs wat groter dan voorgaande jaren, maar het aantal deelnemende vereni gingen bleef beperkt tot drie, namelijk Accelerando, WKS en Rode Kruis. Naast de individuele stands-attrakties is ook de muziekvereniging weer uitgeno digd voor muzikale medewerking in de avonduren. Evenals vorig jaar organi seert toerclub "De Hoop" een wieler ronde aan de Ring, waarvan rond half twee het voorproefje en omstreeks 5 uur de finale. Het kampioenschap touw trekken komt eveneens weer aan bod. Vorig jaar was daarvoor belangstelling van vele honderden. Aangezien het ook nu weer op dezelfde plaats wordt geor ganiseerd, is er voor het publiek weer volop kijkmogelijkheid. Een verzoek van een der deelnemers om ook reeds vrijdagavond braderie te houden, kreeg onvoldoende steun. Gesproken werd nog over andere attrakties, maar voor lopig achtte men het een voldoende be zet programma. Uiteraard zal ook Katy van Vossen op het elektronisch orgel weer medewerking verlenen om de at- traktie van het Braderie-gebeuren te verhogen. Eerst kunnen de bouwvak kers echter nog van een vakantie genie ten, eer het zover is. Schoolreisje De Schalm De 4e, 5e en 6e klas van De Schalm hebben vrijdag 22 juni hun jaarlijks uit stapje gemaakt. Onder de meest gunsti- J ge weersomstandigheden vertrok men 's morgens richting Amsterdam, waar in het Avion en op Schiphol uitvoerig de luchtvaart werd bekeken. Het landen en j opstijgen van de vliegtuigen was voor de i jeugd een fascinerend gezicht. In de j Amsterdamse grachten werd een rond- vaart gemaakt. Men trof een rustig ge- j zeischap, zodat alles wat de gids aan l bezienswaardigheden vertelde, goed I kon worden gevolgd. Toen werd het zachtjesaan tijd om terug te rijden, want ook bosbad Hoeven stond nog op het programma. Met het prachtige weer was dat een uitgelezen plaats. Zonder onge lukken arriveerde men moe en voldaan weer in Stavenisse. Rijverbod Bij verkeerscontrole werd een inwoner een rijverbod opgelegd na het afleggen van de blaasproef. De uitslag was niet boven de 0.5 promille en daarmee niet boven de streep, zodat een tijdelijk rij verbod bij dit alcoholgebruik in het ver- keer voldoende was. I Achttien aanvragen De lijst met woningzoekenden telde per 1 juni achttien namen die voor een een- j gezinswoning in aanmerking wilde ko men. Wegens doorstroming naar een i andere woning en diversen elk zeven, wegens trouwplannen vier. Beter Wonen en de Woningstichting Ei- land Tholen hebben totaal 93 huurwo ningen waarvan er 85 zitten in de cate gorie tot 300 gulden huur per maand. Dat zijn 48 woningwet-, 26 bejaarden en 11 premiewoningen. Acht woning wetwoningen zitten in de groep 300-400 gulden huur per maand. Oud papier De sportclub Stavenisse heeft 3810 kg oud papier opgehaald voor de clubkas. Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft het mooie bedrag van 4.467,34 opge bracht tegenover 4 192,08 vorig jaar. Allen hartelijk dank voor de medewer king. Afscheid zondagschool In de Rehobothkerk is zondag een af- scheidsdienst gehouden voor twaalf kinderen van de zondagschool Robbert Roodsant opende de dienst met een hartelijk welkom, waarna leider C. Rijnberg voorging in gebed en een ver haal las met als thema 'laat de kinder- kens tot mij komen en verhindert ze niet'. De kinderen zongen een aantal liederen. Leidster mevrouw L. Koop man las een gedicht waarin de namen voorkwamen van de kinderen die de zondagschool verlieten. Behalve Rob bert Roodsant waren dat Gert-Jan van Vossen, Adrie Quist, Addy Stoutjesdijk, André Verburgh, Harry Verduit, Heieen de Korte, Helma Stoutjesdijk, Marja Hendrikse, Petra Quaak, Sandra Moor mans en Lianne Vermeulen. Ze kregen allen een kinderbijbel met het nieuwe testament aangeboden. De heer Rijn berg besloot de dienst met dankzegging. Plattelandsvrouwen naar de Betho Begunstigd door prachtig zomerweer zijn een aantal plattelandsvrouwen 19 juni naar de Betho in Tholen gefietst. Na de ontvangst door de heer Hoogedeure en een kopje koffie werd het doel en streven van de sociale werkplaats uiteengezet. Bij de rondleiding was het zeer interessant om de werkstukken te zien maken. Dankzij de Betho is er voor vele mensen passend werk gevonden op ons eiland. De presidente dankte de heer Hoogedeure voor de leerzame middag. De plattelandsvrouwen treffen nu voor bereidingen voor de braderie in Stave nisse ter gelegenheid van de opening van de sportvis-jachthaven. De platte landsvrouwen hebben een koffieshop op het programma staan, demonstratie spinnen, knopen en weven en verkoop van schapenwol en emaillesieraden. De opbrengst is bestemd voor een tehuis voor spastische kinderen in Zeeland. Jongerenkoor treedt op. Het Oud-Vossemeerse R.K. Jongeren koor "Con Amore" zal a.s. zaterdag avond optreden in een Jongerenmis die in "Haestinge" wordt gehouden en op gedragen door Pater Even uit Poortvliet. Het thema van de dienst is "Even stil staan bij het leven". Het koor zal zingen onder leiding van Leo Hermans uit Bergen op Zoom. De aanvang is 19.00 uur. Tennisvereniging Zaterdag 23 juni werd het tweede gezel- ligheidstoernooi gehouden. Het toer nooi begon om 8 uur onder een stralen de zon. Er waren 20 deelnemers ver deeld over twee poules. De eerste twee per poule zouden zich plaatsen voor de halve finales. In poule I werden dit dhr. T. Benou/Mevr. A. Muller en dhr. K. de Nijs/Mevr. L. Padt. In poule II plaatsten zich dhr. J. de KerfiMej. J.v.d. Bel ea Dhr. J.v. Dijke/Mevr. J. Sturris. De uit slagen van de halve finales werden T. Benou/A. Muller - J.v.d Dijke/J. Sturris 6-3, J. de Kerf/J.v.d. Bel - K. de Nijs/L. Padt 6-3. De finae werd omstreeks 4 uur gespeeld tussen T. Benou/ A. Muller - J. de Kerf/ J.v.d. Bel 2-6. Het toernooi dat er op gericht is om vooral beginners er varing op te laten doen kon onder de mooie weersomstandigheden geslaagd worden genoemd. Als afsluiting werden de prijzen (leuke bloemsierstukjes) door de voorzitter Dhr. T. Benou uitgereikt. Woningzoekenden Begin deze maand waren er 99 aanvra gen voor een eengezinswoning geregis treerd waarvan 28 diversen, 27 wegens economische binding, 23 wegens door stroming, 14 wegens trouwplannen, 3 inwoning, 3 forensen en 1 wegens sane ring. Het huidige huurwoningenbestand van Beter Wonen en de Stichting Eiland omvat 535 huizen, waarvan er 479 zitten in de categorie tot 300 gulden huur per maand: 388 woningwet-, 3 vrije sector-. 1 premie- en 87 bejaardenwoningen. Totaal 56 huizen zitten in de groep 300-400 gulden maandhuur: 43 wo ningwet-, 12 premie- en 1 vrije sector woning. T.C. Zeelands Welvaren De plaatselijke tourclub behaalde op de Avondvierdaagse georganiseerd door T.C. de Fuik in de categorie Tourclubs een 2e prijs. Ook is er nu een definitieve datum voor de Mergelland route ge vonden: woensdag 18 Juli in de tweede week van de bouwvakvakantie. Op zon dag 24 Juni werd er na onderling overleg door de slechte weersomstandigheden niet gestart. Voor a.s. Zondag staat er een rit van 70 km op het programma naar Hoogerheide en Huybergen. ROMMELMARKT Zaterdag 30 juni a.s. wordt weer een rondgang gemaakt voor het ophalen van i spullen voor de rommelmarkt. Het Rommelmarktcomité Scherpenisse.^ j De slotavond (toneeluitvoering) van j.v. j Scarpenesse gaat morgenavond (29 juni) NIET door wegens de diploma-uitreikirtg Lt-S-j Advertentie IM zondag 1 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur dhr. J. Kot, Nieuw Lekkerland 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. H. de Valk, Stad aan 't Haringvliet CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant (H.D.) R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden (H.A. en dankz. H.A.) GEREF. KERK 10.00 uur dhr. A. de Jong, Hoogerheide 15.00 uur ds. Wilschut, Willemstad CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uuf leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. L. Wüllschleger, Tholen HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. J. Hietkamp, Goes 19.00 uur ds. J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur (H.A.) en 14.30 uur (nabetr. H.A.) ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse 18.30 uur ds. Blom, Ridderkerk GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 14.30 uur kand. A.A.R. Kamermans, Kamperland GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. M.v.d. Linden, Dirksland GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.A. de Ruiter, Tho len 15.00 uur ds. de Wit, Renesse WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, Tel. 01663-400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse. Zr. Pigmans, Oud-Vossemeer, tel. 01667-758 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur za. 8.30-9.30 uur. In de week normale WELZIJNSORGAAN ThOLEN vrijdag 29 juni 14.30 uur Soc. Psych. Dienst 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro en buro Levens- en Gezinsvragen, 16.30 uur consult, buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640r40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 29juni t/m 5 juli vrijdag 29 7.52 - 20.08 zaterdag 30 8.27 - 20.43 zondag 1 9.05-21.22 maandag 2 9.47 -22.06 dinsdag 3 10.39 - 23.02 woensdag 4 11.45- 0.10 donderdag 5 12.52- 1.14 maandag2juli Eerste Kwartier Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Vervolg op pag. /J Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2