G. HEIJBOER Scherpenisse won zeskamp Ringe-ringe-loren op Thoolse Dagen aardappelen w«JO S Vervolg plaatselijk tiieuws MERC P. DEKKER ZN. B.V. 20 40 SCHOOLBOEKEN EN MEER STUW- EN TREKKRACHT, MEER BETROUWBAARHEID PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 28 juni 1979 EENDRACHTBODE 13 i' rOORTVLUT Tonhuisstraat 15 SINT ANNALAND Tel. 01665-2454 of 2733 Voor de vakantie nog bestellen en andere leermiddelen zoals tekenmaterialen e.d. Voor alle vormen van onderwijs. Boek- en kantoorboekhandel Poortvliet Sint— Philipsland Aanslag is uitstekend, maar: IMieuw Vossemeer 10UD- i WSStMttR \Si^" \*^vv ^^itensdijk AflNA WC0B*P0LDF» Bulletje en Boonestaak In het A.M. de Jonghuis is tot 15 sep tember een speciale tentoonstelling in gericht over de serie Bulletje en Boon estaak van A.M. de Jong. Openingstij den: elke woensdag, zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur. Hartstichting Voor de Nederlandse Hartstichting is 949,50 bijeengebracht. Ontvanger jubileert. Corn, van Gurp, commissie-ontvanger van de gemeente, viert 7 juli zijn veer tigjarig dienstjubileum. In een bijzon dere raadsvergadering wordt 's middags j 'om drie uur stilgestaan bij dat jubileum, waarna er een receptie volgt. j Burgerlijke stand. HUWELIJKSAANGIFTEN. Petrus Th. J.M. van Hoek, 22 jaar, tim- J merman, en Maria J.E. Perdaems, 22 jaar, gemeenteambtenaar, Petrus J.C.M. van Geel, 25 jaar, automonteur, Steen bergen en: Elizabeth M. van Meer, 22 jaar. HUWELIJKEN Evert Kooman, 24 jaar, heftruckchauf feur, Dirksland en: Adriana J.C. Slok kers, 18 jaar, modinette, Adrianus G.C. van Hooijdonk, 24 jaar. isolatiemede werker, Halsteren en: Cornelia J.P.M. Bosters, 21 jaar, verkoopster, Antonius S.W. Mathijssen, 22 jaar, chauffeur, en: Cornelia M. Mathijssen, 19 jaar, fa brieksarbeidster, Wilhelmus F. de Wit, 21 jaar, monteur, en: Maria J. Dam, 22 jaar, modinette, Dirk A. Hendrikse, 22 jaar, chauffeur, Tholen en: Barbara J.A. de Klerck, 20 jaar, ponstypiste. Jacobus P.J. van Luijt, 21 jaar, vrachtwagen chauffeur, Bergen op Zoom en: Maria P.C. Slokkers, 20 jaar, modinette. GEBOORTEN. Johannes M.C., zoon van: C.A. Clarijs- Wesdorp. Sietske. dochter van: P. Stut- voet-Rotmans, Paulus D.M., zoon van: C.J.M. Plasmans-van Schilt, Claudia S., dochter van: L.C. van de Velde-Istha, Carolien J.L., dochter van: Th.J.J.M. Debonne-van Schilt, Nicolina C., doch ter van: W. den Haan-Leijdekkers, Pe trus A.J.M., zoon van: J.P.M. Per- daems-Houtepen. Esther, dochter van: W. Kumutat-Dam, Joyce A.P.M.. doch- tervan: M.A. Koolen-Theuns. OVERLIJDEN. F. van Isselt, 84 jaar. gehuwd met: M.A. Ijzermans, J..I. Etienne, 78 jaar, gehuwd met: C. Geers, A. Timmermans, 84 jaar, gehuwd met: J, Brocatus, J. Bosters, 73 jaar, ongehuwd, J.A. Musters, 84 jaar. gehuwd geweest met: P.J. van Loen- hout. ^modehuis nta bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM Als U een pittige motor wilt hebben met de nodige kracht dan moet U een Mere hebben. De Mere 20 is betrouwbaar, bij uitstek geschikt voor een rubberboot, een bijboot of een kleine kajuit kruiser. Wanneer waterskien Uw favoriete sport is levert de Mere 40 de vereiste kracht en snelheid. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD THOLEN za. 30juni: P.J.Z. Schuurfeest 1-15 juli: Koffietochten POORTVLIET vr. 29 juni: De Wig-chelaar, disco avond, 20.00 uur SCHERPENISSE 12-14 juli: Vossenjacht, sportmiddag SINT MAARTENSDIJK ma. 2 juli: 17.45 uur Z.L.M. excursie Rusthoeve za. 7 juli: Haestinge, dartsavond STAVENISSE za. 7 juli: opening sportvissers/jachtha ven braderie SINT ANNALAND za. 7 juli: rëunie- Sticht. Rond- en Plat bodemvaartuigen: admiraalzeilen OUD VOSSEMEER za. 30 juni: wielerwedstrijden R.F.C. SINT PHILIPSLAND 3-6 jalirijwielavondvierdaagse NIEUW VOSSEMEER tot 5 sept: A.M. de Jonghuis, expositie Bulletje en Boonestaak wo, za, zo 2-5 u BERGEN OP ZOOM tot 3 sept: Markiezenhof, Aspecten van de kunst in Vlaanderen, textiel, kera miek en juwelen t/m 15 juli: Sticht. Etcetera, Olieverven, pastels, tekeningen, spuitwerk van Jan van der Kreek (bergse schilder) Roxy: Kentucky fried Movie 16 j do 20 u. vr za 18.45 21.15 u, zo 16, 18.45 21.15 u, ma, di, wo 20 u. Exhibition 18 j vr za 23.30 u Tekenfilmfestival 2 a.l. za, zo, wo 14 u. Luxor Rechter- en linkerhand v.d. Duivel 12 j do 20 u, za. 18.45, zo 16, ma di 20 u. Emmanuelle en de laatste der kanibalen 16 j za 21.15 23.30 u, zo 18.45+"21.15 u. Lady karate en de wurgers 12 j zo 14 u. Jacky v.d. Hoek uit Stavenisse is aan de rijksscholengemeenschap te Bergen op Zoom geslaagd voor atheneum 6. Adri van Engelen uit Tholen is aan de HTS Vlissingen geslaagd voor werk tuigbouwkunde. Na herkansing slaagden aan de chr. Mavo Tholen alsnog v oor het diploam mavo 4: Bram Bout uit Tholen, Janny Duine uit Oud-Vossemeer, Marjan Dijkshoorn en Giel Jansen uit St. Maartensdijk, Ellen Kooy uit St. Phi- lipsland en Jaap v.d. Welle uit Dinte- loord. Aan de R.K.-school voor 'individueel en Jager huishoud- en nijverheidsonderwijs Petrus Canisius te Bergen op Zoom slaagden voor het LNNO-diploma uit Tholen Jeanet Hoogstrate en Jelien v.d. Male, uit Oud-Vossemeer Annelies van Loerrhout, Lizet Steyns. Anky v.d. Zan- de, Anneke van Dijkeen Liesbelh Vos hol, uit Stavenisse Jolanda den Hollan der, uit St. Maartensdijk Marja Bogers, Monique van Esch, Janneke de Jonge en Ria Veniet. Iza Theunisse uit St. Annaland is aan de Kappersschool te Rotterdam geslaagd voor dameskapster. Aan de R.K. dag M.E.A.O.'te Roosen daal werden de eerste geslaagden afge lopen vrijdagmiddag met het behaalde diploma gefeliciteerd. Daaronder waren ook 7 streekgenoten, namelijk: Adrie van ÓrieJ uit Oud-Vossemeer, Elna v.d. Gouwe, Jos van Koudt en Rien Kop- penhol uit Scherpenisse, Gerard Noort- hoek te Sint Philipsland, Ernella Pleune te Sint Maartensdijk en Corrie v.d. Vel de te Anna Jacobapolder. De resultaten bleken boven het landelijk gemiddelde uit te komen. De voormalige burge meester van Wouw, de heer Sanders reikte als voorzitter van de schoolstich ting de diploma's uit. mede in tegen woordigheid van de wethouder van on derwijs de heer De Bruijn uit Roosen daal. Ring 66 SINT-ANNALAND Tel. 01665-2375 Advertentie IM De ploeg van Scherpenisse heeft zater dagmiddag tijdens de zeskamp op de Thoolse Dagen de wisselbeker overge nomen van St. Annaland. die nu tweede werd. Bij het voorlaatste spel had het team van J. Verkerke al een voorsprong, zodat de ploeg van W. van Vossen wel moest winnen om de hoogste eer te kunnen prolongeren. Het lukte niet, want de dames van Scherpenisse kon den meer kilo's aan het touw brengen dan de St. Annalandse meisjes. 1Scherpenisse 58 p 2. St. Annaland 52 p 3. Poortvliet 44 p 4. St. Maartensdijk 43 p 5. Tholen 38 p 6. Stavenisse 36 p 7. camping de Pluimpot 32 p 8. Oud-Vos semeer 30 p. De zeskamp, die minder gesmeerd ver liep dan vorig jaar, stond onder leiding van dhr. H. Zwikker en Toon Brooi- jmans m.m.v. dhr. W. Geelhoed. Er wa ren negen onderdelen: ballenkaatsen. stuitspel, kegelspel, balansspel, traplo- penspei, roeien, waterrace, zaklopen en touwtrekken. Onder aanmoedigingen van de manne lijke leden van de ploeg, trekken de da mes van Scherpenisse zich tijdens de fi nale van de zeskamp over de overwin- ningsstreep tegen naaste concurrent Sint-Annaland. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Woningmarkt In Scherpenisse waren er 1 juni 37 wo ningzoekenden voor een eengezinswo ning waarvan 13 wegens doorstroming, 11 diversen, 8 trouwplannen en 5 eco nomische binding. Van de 112 huurwoningen van Beter Wonen en de Stichting Eiland Tholen zijn er 88 met een maandhuur minder dan 300 gulden: 50 woningwet-, 13 pre mie- en 25 bejaardertwoningen. Verder zijn er nog 24 woningwetwoningen met een huur tussen de 300 en 400 gulden per maand. Bedankt Ds. J.G. van Loon uit Aalst heeft be dankt voor het beroep dat de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente op hem had uitgebracht. Plattelandsvrouwen. De Plattelandsvrouwen hebben woens dag 20 juni een bezoek gebracht aan de Fa. Asselbergs te Bergen op Zoom. On der 't genot van een kopje koffie vertelde de directeur een en ander over het be drijf. Daarna werden de magazijnen en de showrooms bekeken. De dames ont vingen een leuke attentie. Presidente me t. K. Hoek dankte de directie en overhandigde de een bloemstuk. Op 28 juli doen de plattelandsvrouwen weer mee aan de zomermarkt. De andere ac tiviteiten worden opgeschort tot begin september. De bejaarden brachten donderdag een bezoek aan de Thoolse Dagen, wat ook goed in de smaak viel. In de grote tent was er een gevarieerd programma. Een woord van dank aan dc autobezitters die spontaan voor de heen- en terugreis zorgden. Schaken "De Luyster". Voor het pionnendiploma schaken van de KNSB onder leiding van de heer P.Reijrigoudt slaagden elf van de dertien deelnemers. Een uitstekend resultaat. Na de afloop van het examen dankte een afgevaardigde van de oudercom missie van de o.l.s. "De Luyster" de heer Reijngoudt voor zijn bemoeienis in deze en overhandigde een boekenbon. De geslaagden zijn: Jerry Wagemaker, Wim Bout, Marco Verkerke, Edwin Hage, Jan Pronk Wallet, Art Beurkens, Lommeke v.d. Wal, Annet v.d. Hoek, Ester Smit, Tonny Duine en Dianne Reijngoudt. Het is weer donorsavond. Vrijdagavond van 7-10 uur kunnen de inwoners van Sint Philipsland en Anna Jacoba polder weer terecht in De Drui ventros om een halve liter bloed af te staan. Zowel het afdelingsbestuur als de bloedtransfusiedienst zal het bijzonder waarderen, wanneer heel velen tussen de 18 en 65 jaar vrijdagavond van de partij zijn om een halve liter bloed af te staan voor hen die dat dringend behoe ven. Zonder dat men daarvan ook iets merkt, zullen zij die dat bloed nodig hebben nog erkentelijk zijn. Dat bloed een leven kan redden is niet maar een loze kreet. Vele malen is gebleken, dat er voor de inwoners ter plaatse nauwelijks aansporing nodig is, maar het is toch wel goed vooral de jongeren er aan te he- i rinneren, dat een aanculling gewenst is, omdat ouderen boven genoemde leef tijd geleidelijk aan afvallen. Het is dan ook als de slagzin voor de marine: zorg datje erbij komt. Dat kan morgenavond in de bovenzaal. Doe een daad, die de gezondheid niet in 't minst schaadt. Het brengt de zieke heel veel baat... Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 3 juli haalt S.P.S. oud papier op. Zet u het weer gereed? Advertentie IM Prachtige bejaardenreis Het bestuur van de Alg. Ned. Bond van Ouderen (Anbo) heeft met 45 deelne mers woensdag 20 juni een prachtige 3 provincieëntocht gemaakt. Al was het 's morgens om 8 uur nog knap mistig, de bus vertrok toch heel rustig want men had de tijd. Via Bergen op Zoom ging het naar Vlissingen (over de oude weg). Toen was er een pessimist, die zei "wat een pest die mist" maar er was ook een De direkteur van de Interge meentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland maakt voor de inwo ners van SINT-PHILIPSLAND bekend, dat: met ingang van 1 jüli a.s. de Spreekuren van de dienst als volgt zullen luiden: dinsdag van 9.00-12.00 uur in het gemeentehuis van Sint-Philips- land. Het spreekuur op donderdag komt met ingang van dezelfde datum te vervallen. De mogelijkheid van het maken van telefonische afspraken blijft ^gehandhatdc^eMM^^^65^^^ Advertentie IM Viswedstrijd. Zaterdag was er een onderlinge viswed strijd in de Krabbenkreek Van ZHC De 1 Makreel. De vis ging aan de deelne mende junioren voorbij, die dan ook geen punten konden verzamelen. De uitslag was: 1 W.H. de Lindt 520 pnt. 2 "De Zeester" uitgebreid Met het doorknippen van een lint heeft burgemeester E. Baerends woensdag middag 20 juni de uitgebreide horeca- accommodatie van dhr. en mevr. Ro- zendaal-Pluut aan Gorishoek officieel geopend. De burgemeester was met de ondernemers blij met deze kwaliteits verbetering van de recreatieve voorzie ningen. Hij wees op het unieke punt, fraai gelegen aan de Oosterschelde, wa'ar in vroeger jaren veerman Larooy zijn domein had. Nu zijn er honderden recreanten te vinden. Momenteel wordt alles wat bemoeilijkt door de dijkver sterkingen, maar dat is van tijdelijke aard. Dhr. en mevr. Rozendaal begonnen in 1957 op de Smerdiekse Markt met het inmiddels afgebrande "Hof van Hol land", waar nu de Rabobank staat. Een jaar later waren ze op Gorishoek in "De Zeester". Het kleine café maakte zeven jaar geleden plaats voor een groot café restaurant met een beneden- en boven zaal en een cafetaria. Het ontwerp Van architect J. Boelhou wers was opvallend. Zijn vroegere me dewerker Th.Wv, Moerland borduurde daarop voort, tóen bieek dat de ruimte te klein geworden was door de groei van de recreatie. Er kwam een tweede gebouw met verdieping bij. Beneden werd een fraaie zaal gecreëerd voor 165 mensen met een kolossale poster van een schip op het water, aan de wand. Gorishoek heeft hiermee z'n eigen "Dorpshuis" gekregen. Boven kreeg de Fam. Rozen- daal een geriefelijke woonruimte. Een bijzondere accommodatie is de kleed- en doucheruimte voor sportduikers, die in steeds grotere getale de weg naar Gorishoek weten te vinden om de Oos- terschelde onder de zeespiegel te be wonderen. De bouw werd uitgevoerd door Gebr. Moerland, terwijl Van Lammeren voor de staalconstructie zorgde. Verder werkten Installateur Visser, Woningin richting Pleune en Schilder Oudesluijs - de laatste tijd soms dag en nacht - om alles gereed te krijgen. Woensdagmid dag konden ze het resultaat bewonderen met familieleden van dhr. en mevr. Ro zendaal, vertegenwoordigers van het waterschap en collega recreatie-onder nemers, die ook voor verschillende bloemstukken hadden gezorgd. Het parkeerterrein wordt nog uitgebreid, terwijl ook de botenhelling verbeterd wordt. De camping is momenteel wat opgeschoven wegens de dijkversterkin gen, maar na dat karwei vindt ook daar een kwaliteitsverbetering plaats, aange past aan het bestemmingsplan van het gemeentebestuur. M. den Engelsman 470 pnt' 3 T. Geuze 440 pnt. 4 J.P. Kaashoek 375 pnt. 5 K. v.d. Berg 300 pnt, 6 J. van Moort 245 pnt, 7 M.J. Geuze 240 pnt' 8 M.J. den Braber 230 pnt. optimist en die zei" 't trek wel op die mist" en gelukkig kreeg die laatste ge lijk. Koffiedrinken met heerlijk gebak naar keus en nog een extra consumptie werd geserveerd in 't recreatiecentrum 't Vroon in Westkapelle. De chauffeur vertelde alles wat er te zien was en dat was heel veel, tijdèns de rit in de touringcar van de fa. v.d. Klundert. Daarna de warme lunch ('t kon niet be ter) in de Kamperduin "De Banjaard" te Kamperland ook weer met extra con sumptiebonnen. Daarna ging men naar Zierikzee voor een theepauze (het werd wel ijs en limonade) op een heerlijk ter ras Velen gingen er winkelen in de buurt: wat was het mooi weer. Na een fijne rit door de mooiste lanen en wegen (Kees, de chauffeur, wist het wel) gingen de bejaarden voor de klap op de vuurpijl naar het restaurant de Zeven- bergsehoek in Zevenbergen. Daar werd een dinef op tafel gebracht met een heerlijk«glas wijn, waar allen vol lof over waren. Ze waren allen echt uit. Daarna richting Bergen op Zoom om nog eventjes gezellig na te praten zo vlak bij huis, over de prachtige reis, in café rest. de Raayberg. Het kleine stukje naar Poortvliet werd benut door een van de leden om het bestuur van de ANBO te bedanken voor deze fijne dag. 'n Drie werf hoera viel het bestuur ten deel. Voor velen mag het nog een keer dit jaar. UITNODIGING Donderdag 5 juli neemt mevr. Krijger- Jansen, inmiddels moeder van een doch tertje, officieel afscheid als hoofdleidster van de openbare kleuterschool 't Wan- tenwevertje na vijf jaar in Poortvliet te hehben gewerkt. Receptie van 8-9 uur in j 't Ouwe Raed'uus. Iedereen is welkom. De Sjuttelaars De Badmintonvereniging de Sjuttelaars heeft vrijdagavond in De Wimpel een tournooi gehouden om de krachten te meten en de onderlinge band te verste vigen. Eerder werd op 15 juni de jaar- li )cse feestavond in De Druiventros ge- |jhouden met een dansje en een koud buffet. Er was goede belangstelling, zo dat het een geslaagd feest werd. Verkoop woningwetwoningen Bij de discussie over het al dan niet ver kopen van woningwetwoningen wordt de vrees wel eens geuit, dat met name de goedkoopste huizen het meest verkocht worden. Dit heeft dan tot gevolg dat de sociale taak die de verhuurder heeft, niet naar behoren kan worden uitgeoefend. B en w vinden dat dit voor St. Philips land niet opgaat. Het college meent aan de hand van verkopen in het verleden, dat er voldoende evenwicht blijkt te be staan. Er zijn totaal zestien woningwet woningen verkocht: 2 in 1973 in de Mosselkreekstraat, 2 in 1974 in de Del- dense- en Mosselkreekstraat, 1 in 1976 in de Mosselkreekstraat, 4 in 1977 in de Mosselkreek-(2), Hengelose- en Volke- rakstraat. Eveneens 4 in 1978 aan 't Slaak en in de Gladiolen- Eendracht- en Volkerakstraat. Tenslotte in 1979 tot nu toe 3 in de Mosselkreek-, Gladiolen-en Volkerakstraat. De Mosselkreekstraat blijkt dus het gewild bij de huurders. Momenteel loopt er nog 1 aanvraag in de Beatrixstraat. Van de overgebleven huurwoningen zitten er 32 in de huurklarsse tot 200 gul den per maand, 16 van 200-300, 28 van 300-400 en 1 boven de 400 gulden per maand. In deze laatste categorie zijn er nog 11 in aanbouw. B en w concluderen dat de huren vrij laag liggen ten opzichte van andere delen van het land. Zij willen het tot nu toe gevoerde beleid - verkoop van woningwetwoningen - voortzetten omdat volgens het college gebleken is dat hierdoor het lokale volkshuisves tingsbeleid het best wordt gediend. Advertentie IM Doorstroming Bij de 46 woningzoekenden per 1 juni was voor niet minder dan 21 de reden doorstroming naar een ander huis. Ver der tien wegens economische binding, acht wegens trouwplannen en zeven di versen. Er zijn nu 137 huurwoningen van Beter Wonen en de Stichting Eiland Tholen: 100 woningwet- en 27 bejaardenwonin gen met een huur minder dan 300 gul den per maand en 10 woningwetwonin gen in de groep 300-400 maandhuur. De veiling Sint Annaland startte dins dag 26 juni de vroege aardappelveiling en dat was dan 12 dagen later dan vorig jaar, toen het een vroegertje was. Ge middeld ligt de eerste veilingdatum rond 20 juni. Er was meteen flinke aanvoer met 31 ton, zij het dat het hoofdzakelijk telers waren, die met plastic gewerkt hadden. Er was aanvoer van 2 telers uit de zgn. koude grond, namelijk van Ja cob Moerland uit Sint Annaland en de heer Filius uit Poortvliet. Het was geen slechte prijs die met die eerste veiling werd gehaald, maar de kiloprijs haalde toch de gulden niet en wanneer er dan plastickosten zijn gemaakt met boven dien zeker vanuit de koude grond nog ni t te veel kilo's per bos. dan konden de eerste aanvoerders nog wel ongeveer te vreden zijn met de prijs zonder daarover te kunnen juichen. Zo'n eerste veiling is uiteraard niet doorslaggevend voor een totaal opbrengst van de telers. Er zijn nogal wat buitenlandse aardappelen (malta's, enz.) aangevoerd voor een vrij redelijke prijs. Overigens betaalde men vorige week in de winkel voor een kilo dore's ook nog 4,75. De loofontwikkeling is dit jaar vanwege het vele nat geweldig. Voor de aardap pelteelt is het trouwens met de gemid deld zeer gematigde temperaturen een goed seizoen. Het zit er met de huidige aanslag dan ook naar uit, dat er heel wat kilo's aardappelen gerooid kunnen wor den. ook al is het gepote areaal blijkens de veilinginventarisatie (die overigens te Sint Annaland nog steeds niet geheel was afgerond) minder dan vorig jaar. Gisteren werden te Sint Annaland 50 ton dore's geveild voor een prij.< die lag tussen de 70 en 91 cent de kilo. De oogst is begonnen,. Hopelijk met een gunstige prijsstabilisatie, want nog meer klappen kunnen in de agrarische sector moeilijk meer opgevangen worden. Laten we er voorlopig het beste van hopen. Aardappelprijzen dinsdag 26 juni vei ling St. Annaland: dore gewoon 80.20-99.00, Drielingen 60.00-70.00, Kriel 98.40-100,20. aanvoer 31 ton of 1265 kisten. De Vossemeren In het bejaardentehuis De Vossemeren zijn het afgelopen weekeinde een groot aantal fraaie handwerken teboongesteld en ook verkocht. Dit was het resultaat van de activiteiten van een groep dames uit het verzorgingstehuis en van een aantal hoogbejaarden uit het dorp. Aan deze verzameling is ongeveer anderhalf jaar gewerkt o.l.v. Mevr. J. Aarden-de Wit en Mevr. J. van Bavel. Er waren ook nog leuke attracties om dit alles tot een gezellig evenement te maken. Het ringsteken op de koudbloedpaarden van de stallen Brooijmans vormde vrij dagmiddag op de Thoolse Dagen een attractief onderdeel. Onder de stralende zon probeerden vier dames en vier heren hun geluk, maar het viel nog lang niet mee om de Ting eraf te krijgen. Er waren vier herkansingen nodig om de winnaars te kunnen aanwijzen. Bij de dames ging Jany Boogaard uit St. Annaland met de eer strijken voor Wil na van Engelen uit Oud-Vossemeer, Corry Burgers uit St. Maartensdijk en Bea van Stee uit Tholen. Bij de heren moest Arie Ooms uit Tho len, de winnaar van vorig jaar, de zege overlaten aan Piet Fase uit Poortvliet. Derde werd Toon Goorden uit Oud- Vossemeer, vierde Rien Stoutjesdijk uit Tholen. Er kon in de totalisator weer gegokt worden wie het ringsteken zou winnen en voor de gelukkigen lag er een ham metje, kaasje, jenever, taart of kip klaar. Mevr. Ooms-Brooijmans uit Steenber gen had goed gegokt voor P. Geluk uit Dinteloord, Dirk Vroegop uit Scherpe nisse, A. Breure uit St. Annaland. A.L. de Rijke uit Oud-Vossemeer en mevr. T. Brooijmans-Gommans uit Tholen. Dit keer waren er ook vier dames bij het ringsteken, vrijdagmiddag tijdens de zonnige Thoolse Dagen. Hier mevrouw Burgers uit Sint-Maartensdijk in actie. Ze werd derde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 13