I mj? Plaatselijk nieuws li N.J.G. Jansen P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 21 juni 1979 mim jacobapolder poortvliet Tholen Oud— Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland DAG EN NACHT VISSER r.k. Kerk .z' ivl SINT- MvOSS^ P00ffTVllfr\^>SV^AHH^ MAARTENSDIJK *>J0y Herstel Venkelstraat In verband met het gereedkomen van de nieuwe huizen kunnen de Venkel- en Bosstraat Herbestraat worden. Aan de vlasmarkt komen vijf parkeerplaatsen. Mevr. Deurloo gaf maandagavond in de gemeenteraad toe, dat het moeilijk was, maar aan de bewoners was toch de toe zegging gedaan om van de Venkelstraat een woonerf te maken. Die verwachtin gen zijn gewekt. Wethouder Moerland antwoordde, dat b en w gedaan hadden wat ze konden. Door verschillende soorten materiaal te gebruiken wordt het straatbeeld versmald, wat hopelijk een positieve invloed zal hebben op de snelheid van automobilisten. Met de aanleg van een wandelpad van 330 m op de kruin van de Nieuwe Zeedijk had niemand moeite. Raadslid van Gorsel meende dat hiermee veel Tholenaren een plezier gedaa'n wordt. Alleen wilde hij wel beperkingen voor bromfietsen. De burgemeester zei dat het waterschap dat reeds als voorwaarde had gesteld. Mevr. Deurloo pleitte nog voor. iièt plaatsen van een aantal banken, zodat de wandelaars ook even zouden kunnen rusten. Hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van een demonstratie, geqeven door een specialste van het huis LANCöME op donder dag 28 juni tussen 13.30 en 17.00 uur. Tijdens deze voorlichting kan zij U alles vertellen over de juiste huidverzorging en over alle ''ge heimpjes" van een persoonlijke maquillage. Nadere inlichtingen bij LANCöME DEPOSITAIRE: HOOGSTRAAT Advertentie 1M Kleuters en peuters in gebouw gemeentewerken De gemeenteraad heeft maandagavond 35.600 en 14.000 gulden gesteld om respectievelijk de'kletrters van de Eben Haezers hppl^n van de Fabeltuin i. het voormalige, houten gebouw van gemeentewerken aan de Molenvlietsedijk onder te bren gen. Raadslid J. de Bres (vond het aan de ene kant goed dat er een bestemming was voor het gebouw, maar aan de an dere kant meende hij dat het voor de gemeentelijke Mavo-bestemd was. Ook van Gorsel dacht dat er toezeggingen gedaan waren aan de gem. mavo. Wethouder Versluijs antwoordde dat er tot op dat moment geen aanvraag van de gem. Mavo binnengekomen was. Er kan nog geen zekerheid gegeven worden of er ruimte nodig is, terwijl de Eben Hae- zer kleuterschool voor vijf jaar een der de lokaal nodig heeft, aldus de wethou der. Hij voelde niet voor een aparte in gang aan de zij- of achterkant, waarom van Gorsel had gevraagd. Dan zou er een voorportaal moeten komen of een deel van de leidsterkamer vervallen. Achter de vroegere tekenkamer van ge meentewerken komt er een pad naar de andere twee lokalen van de Eben Hae- zerschool. Op vragen van de Bres zei wethouder Versluijs nog, dat de aanschaf van een natuurkundepracticum voor de gem. Mavo anderhalve maand geleden goed gekeurd is. Nu de peuters naar de Molenvlietsedijk gaan, wilde mevr. Deurloo weten wan neer het huidige gebouw, het cafetaria aan de Eendrachtsweg, gesloopt wordt. De burgemeester vond het ook geen fraai gebouw, maar er zijn veel aanvra gen om het te gebruiken. Als' de ge meente het afbreekt - zoals in het bes temmingsplan staat - moeten er eerst voorzieningen zijn, zodat de achtererven aan het gezicht onttrokken worden. Verbetering Eeweg In opdracht van het waterschap is maandag begonnen met de verbetering van de Eeweg, die vanaf de Postweg naar de Molenvlietseweg loopt en daar mee de verbinding vormt-van Poortvliet naar Dalempolder. Met name voor de fietsende scholieren is de Eeweg van belang en zij zullen na de vakantie meer ruimte hebben als er tegenliggers zijn of achteropkomende auto's. De weg wórdt verbreed van 3.50 naar 4 m. De Eeweg is tijdens de werkzaamheden afgesloten. Het verkeer wordt via de Postweg om geleid. Alcoholcontrole De politie legde dit weekeinde een au tomobilist een rijverbod op toen bij controle bleek dat hij ondanks alcohol gebruik toch nog achter het stuur zat. Tevens werden enkele processen-ver- baal opgemaakt voor andere overtre dingen. Ongewenste gasten In de tuin van dhr. C. kwamen onge wenste gasten in de vorm van een bijen volk. Dhr. C, die van bijen-wanten weet, ontfermde zich over de zwerm en zorgde voor een goede behuizing van de met dit fraaie weer zo nijvere diertjes. Twee katten kwamen er slechter af. Zij lieten het leven door Vergiftiging, maar de daders werden nog niet gevonden. Op straat werd een flesje met rode „ta bletten, fluanxol, gevonden. De "naam van de patiënt bleek onleesbaar te zijn op het etiket, maar de naam van de apotheek was nog wel te zien, zodat de politie daarmee contact kon opnemen. Open deur Een zijdeur van de chr. mavo bleek na schooltijd niet afgesloten te zijn en bij nader onderzoek van de politie bleek er op het parkeerterrein bij het zwembad een auto te staan die ook niet afgesloten was. Er werd zowel in de school als in de auto niets vermist. Aangepaste woning Het onderzoek van de Gemeenschap pelijke Medische Dienst naar de klach ten van mevr. Moeliker over de woning Burg. van Vrijberghestraat 30 loopt nog, zodat nog niets bekend is over het sub sidiëren van voorzieningen in het huis wegens haar handicap. B en w delen dat mee op vragen van de CDA-fractie in de gemeenteraad. De Woningstichting Be ter Wonen wil uit praktische overwe gingen, gelijktijdig voorzieningen tref fen, zodat de woning momenteel nog niet kan worden aangepast. B en w dringen bij de G.M.D. en Beter Wonen op spoed aan. Clubkampioenschap De zaterdag door de drassige velden uitgestelde clubkampióenschappen van Tholense Boys wordt nu a.s. zaterdag gehouden op de sportvelden aan de Zoekweg. Van half elf tot vijf uur strij den zes heren- en een dameselftal op de club. Tegen het eerste en tweede elftal telt een doelpunt dubbel, het vijfde en zesde (A-junioren) elftal beginnen met een voorsprong van 1-0 tegen het eerste en tweede team. Een wedstrijd duurt l2'/i minuut. Na afloop is er barbecue me.t muziek. Jaarvergadering damclub Op 8 juni omstreeks 19.45 uur, opende voorzitter Boogerd, de jaarlijks algeme ne vergadering van de damclub "De Eendracht" in de Gasthuiskapel. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat de belangstelling voor de vergadering zo groot was. Ook de jeugd was goed ver tegenwoordigd. In het bestuur kwam een wijziging: af tredend waren de algemeen adjunct I. Eindhout en voorzitter Boogerd. Lind- hout stelde zich niet meer herkiesbaar, de heer Boogerd wel. Voor Lindhout had hef bestuur J. de Rijke jr. kandidaat gesteld. Met algemene stemmen werden De Rijke en Boogerd in het bestuur ge kozen. De Rijke zal nu de plaats van Lindhout innemen, als algemeen ad junct. Het bestuur heeft reeds vele con tacten met het nieuwe bestuurslid De Rijke, als redakteur van het Mededelin genblad. Hij wordt dan ook met veel •vertrouwen binnengehaald. "Daarna werden+doo^ de ^oorzitter de prijzen uitgereikt, waarbij ook de jeugd niet werd vergeten.'Zij die niet in de prijzen vielen gingen toch met •een vaantje naar huis. Het blijkt dat het destijds geopperde idee, om zo eens een vaantje uit te geven, toch als geslaagd beschouw beschouwd kan worden. Bij de mededelingen had het bestuur gesteld, de onderlinge competitie weer als voorheen te houden Dit stuk pro blematiek is in de damwereld, altijd no gal een heet hangijzer en ook nu werd weer veel over en heen en weer gepraat. Toch kwamen er geen nieuwe gezicht spunten, waar de vergadering in meer derheid achter stond, zodat het door het bestuur gestelde, werd aangenomen. Bij de rondvraag werd nogal wat be langstelling gehoord voor een te houden feestavond in het voorjaar 1980. Voor deze zomer staat nog een simul taan bij het zwembad op het program ma. Simultaanspeler is de heer Droog- ers, die kampioen werd van de A groep. Tevens wordt gedach voor de jeugd, aan een aparte simultaanspeler, indien het voor Droogers teveel wordt. Met de badmeester en zijn assistenten zal overlegd worden gepleegd. Koffie-ochtend. Zoals reeds bij vele afdelingen het geval is, gaat ook de afd. Tholen van de Plat telandsvrouwen aan een koffieochtend doen. Dat gebeurt op 28 juni vanaf half tien in De Kroon. Dan zal mevr. N. Klootwijk van Amnesty International iets vertellen over het werk van die or ganisatie. Het wordt de afsluiting van het seizoen '78-'79. Viswedstrijd. Zaterdag 16 juni werd door WSV "De Kogge" de eerste viswedstrijd georgani seerd. Een commissie onder leiding van J. van 't Hof had goede voorbereidingen getroffen, waardoor men 50 deelnemers had. Na de palaver om 9.00 uur ging de hele vloot, voorzien van aas, hengels getijdeboekjes, maatlatjes, enz. naar visstek de "Hem". Om half elf gingen de hengels in zee en drie moesten ze zijn opgehaald De vangst werd keurig in zakken opgehaald en genoteerd. Onder grote geestdrift werd de vis om 5 uur nm. In De Kroon geveild bij opbod. Vervol gens de prijsuitreiking. Bij de junioren was Iste Dirk van Duivendijk 400 pnt, 2 Liesbeth Bal 370 pnt, 3 Frans de Kok 300 pnt, 4 David Nieuwenhuis 220 pnt, 5 Simon Schot 220 pnt, 6 Robert Kuijk 160 pnt, 7 Carlo de Bruyn 130 pnt, 8 Jobert Schot 120 pnt. Voor alle deelne mers was er een leuke prijs. Senioren: 1 J. Luyk 1370 pnt, 2 N. Winkel 1000 p, 3 J.C. Baay 860 p, 4 W. van Vossen 830 p, 5 mej. D. v.d. Hoven 750 p, 6 J. de Win kel 650 p. 7 T.Bezemer 500 p. Voorzitter C. v.d. Berge dankte allen voor de me dewerking, inzonderheid de commissie voor de uitstekende organisatie. Zwemdiploma's Zaterdag 16 juni heeft zwemvereniging "De Eendracht" de instructiecursus af gesloten met diplomazwemmen in het overdekte zwembad "De Gageldonk" te Bergen op Zoom. Door de grote aan vraag is een cursus o.l. van N. van Ger- ven en Mevr. Soomers reeds van start gegaan. Nadat zaterdag enkele kandidaatjes nog een baantje moesten overzwemmen voor een herbeoordeling door de offical van de KNZB, bleken allen te zijn ge slaagd. Dat waren voor het diploma A Ellen Dake, Marlien Dekker, Yvonne Snepvangers, Patrick Klapwijk, Mar- grieta Hage, Petra Goudzwaard, Lian de Jong, Kitty v.d. Mark, Angela van 't Slot, Marco van Loon, Marco Scherpe- nisse. Jan Fase, Eric v.d. Zande, Kees Fase, Carin Etienne, Ira van Geest, Je roen van Drunen, Lijntje Nagtegaal, Jan Hoogstrate, Martin Hage, Ad Haver- mans, Christian Otte, Eelco v. Weele, Bea Hommel, Ferry van Renssen, Lydia Scherpenisse en Ilse Karman. B diploma: Barbara Priem, Angela Goossens, Marlies van Wezel, Marcel Scherpenisse, Freddy Hommel, Angeli- que van Aart, Anita van Poortvliet, Jo- han Fase, Carla Schijvenaars, Petra de Krom, José Hage, Johan de Vries, Wil liam v.d. Zande, Masja van Renssen, Jeroen Stoffels. Burgerlijke stand Geboorte Dirk-Jan zv E.J. Pater en G.S. Schuur man; Pieternella Alijda Johanna dv H.N. Copier en E. Deurloo; Coen zv L.C.M.M. Haze en M.E. v.d. Linde; Michel zv R. Ie Noble en C. Kruis. Huwelijk Antonius Henricus Capello, 21 jr. met Catharina Jacoba W. van Akkeren, 22 jr.; Alexander Verhoeven, 21 jr. met Dingetje Isabella, Potappel 19 jr. Overlijden Maria Jozina Vermue, 65 jr. ev. J. Jas- perse; Jacob Geuze, 83 jr. wv. P.C. Dorst; Jacobus Deurloo, 64 jr.; Willem Bout, 88 jr. wv. G.L. Baaij; Tannetje Jannetje Blaas, 82 jr. wv. M.D.A. Geuze Muzikale rondgang. Een week geleden maakte de muziek vereniging een rondgang voor contact- versteviging met de bevolking en als er kentelijkheid voor de resultaten van maandelijkse napieraktie en jaarlijkse donateursaktie. Zaterdag werd 3750 kilo oud papier opgehaald. Naar Brugge. Georganiseerd door de dames van het WH maakten de bejaarden een reis naar Noord-België en Zeeuws Vlaande ren. In Brugge is er altijd heel wat te zien en op de terugtocht was er een flinke diner-stop in Hulst. Voor men de laatste fase begon was er nog een afzakkertje in café De Raaijberg, waarna men om streeks 10 uur weer thuis was na een gezellige middag-avondreis. Spelers uit de zestiger jaren. Om half drie spelen zondagmiddag twee elftallen uit de zestiger jaren van Nieuw en Oud-Vossemeer tegen elkaar. In dier .tijd kwamen beide clubs uit in dezelfde' vierde klas KNVB, maar later miste menf dat competitiecontact. Vandaar nog een opfrissertje via een vriendschappelijke partij. Bij Vosmeer wordt een keus gé- daan uit Ko Verhees, Jan Verreyen, Piet Hommel, Piet Etienne, Leen van Driel, Wim Tmans Szn Wim Timmermans Kzn, Kees de Leeuw, Izaaak Potappel, Cor Roggeband, Kees en Ko Hommel, Peet Havermans en Frans de Leeuw. Schapen aangevallen Een hond heeft nogal huisgehouden in de stamboekschapenkudde van fokker M. Geuze aan de Rijkebuurtseweg. De heer N. van Tilburch zag de hond doende en waarschuwde de eigenaar van de schapen. Het bleek de boxer van de heer Van G. te zijn,die twee stam boekooien zodanig had toegetakeld, dat de veearts erbij geroepen moest worden voor hechtingen. De heer Geuze kan het wel vergeten om deze dieren in te zetten op de komende schapenkeuring van de Thoolse Dagen. Hij zal blij zijn, als ze het er levend afbrengen. De politie maakte proces verbaal op tegen de ei genaar van de hond, die verzekerd bleek te zijn. Het komt sporadisch voor dat een boxer schapen aanvalt. Dat is meer het werk van Duitse Herders en bou viers. Maar het kan gebeuren, zoals de heer Geuze heeft ervaren, een reden te meer om de hond aan de lijn te houden. Kermis Vrijdag en zaterdag was er de jaarlijkse kermis, met de eerste dag een matige, maar de tweede dag uitstekende be langstelling tot zelfs topdrukte. Daaron der ook heel wat kermisklanten uit an dere kernen en West Brabant. De klein sten vermaakte zich in de caroussel van Freek Dupoint en Lies Hommel, de wat oudere jeugd vond de schiettent en de botsautootjes als trekpleister. Verder was er aan de grijpkraam, de snoep- en oliebollenkraam gevarieerde belang stelling. Een extra busdienst van de fa. Van de Klundert onderhield het contact met het dorp en 't cafe 't Veer. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie 1M Burgerlijke stand Geboorte Maria Antje Cornelia dv. A. de Vreugd en M. Kersbergen; Marinus Hendrik zv. J.A. van Gorsel en J. v.d. Veen; Philip zv. W. Frasl en M. Geluk. Huwelijk Daniël Adriaan Polderman, 22 jr. met Machelina Janna Moerland, 21 jr. Reis bejaardensoos De bejaardensociëteit heeft het voorne men donderdag 28 juni een reis te ma ken naar Valkenburg in Limburg. Er wordt om half negen vertrokken. Graag deze week opgave bij dhr. Joh. Moer land, tel. 2854. Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft 2280 gulden opgebracht tegenover vorig jaar 2378 gulden, dus een teruggang van bijna honderd gulden. Vorige week werd een bedrag van 3475,25 ge noemd, maar dat was van een ander dorp, hoewel tot op dit moment nog niet bekend is welk. Nieuwe bezorger Als opvolger van de fam. Aarnoudse, die vele jaren voor een goede bezorging van de E.B. zorg droeg, is per 1 juli a.s. de fam. Giljam, Schoolstraat 55, tel. 2657 benoemd. In verband met de komende vakanties kunnen de abonnees die nog cöntant betalen, de fam. Giljam bin nenkort verwachten voor de inning van het abonnement tweede halfjaar.IJ kunt ook de gemakkelijke methode van au tomatisch bank of giro kiezen. Burgerlijke stand Geboorte Maria Filomena dv. C.W. de Jonge en F. Diaz Garcia; Iris dv. P.F. de Rijke en W.P. Fase; Adrianus Johannes zv. H. van Ommen en W.M. de Wit; Antonia Maaike dv. D.J. Theunisse en P. Gou- driaan; Inge Charlotte en Leonie Ber- nadette dv. W.C. van Breda en D.C. van Rijswijk. Huwelijk Pieter Fase, 21 jr. met Neeltje Adriana Hengstmengel, 18 jr. Overlijden Adriaan Marinus Snoep, 56 jr. ev. J. v.d. Boogaard; Cornelia Lena Hage, 80 jr. Uitstapje bejaarden Het bejaardencomité heeft woensdag 13 juni het jaarlijkse uitstapje georgani seerd. Ditmaal ging jjet naaf Dinant in België, 's MorgenS'om zeven uur ver trokken 49 mensen mjt een van de fraaie bussen van Krijger Tours vanaf de Voorstraat. Het weer zag er niet aan lokkelijk uit: er viel wat regen. Via Ant werpen ging het naar Boom, waar koffie werd gedronken. Door mooie streken reed men vervolgens naar Dinant, waar het droog was. Op de citadel had men een prachtig uitzicht. Omstreeks twaalf uur stond de uitgebreide koffietafel ge reed. Daarna werden nog souvenirs of kaarten gekocht om vervolgens via het prachtige berglandschap in Huy aan te komen, waar de theepauze was. In Ant werpen werd tenslotte een rondrit ge maakt om in Nederland terug te keren, waar in Hoogerheide een goed verzorgd diner wachtte. Om half tien waren de bejaarden moe, maar voldaan na een prachtige dag weer thuis. Dhr. C.W. van Prooijen dankte namens alle deelnemers het comité voor het vele werk. Burgerlijke stand Geboorte Marinus Jacobus zv. M.P. van Gorsel en J. Dorst. Huwelijk Marten de Ruiter,-21 jr. met Adriana Cornelia van Haaften, 19 jr. Jongerenmis Zaterdagavond om zeven uur wordt in de Sint Willibrorduskerk een jongeren mis gehouden. Pater Porre uit Bergen op Zoom preekt over 'Even stil staan bij het leven'. Het jongerenkoor Con Amore o.l.v. Leo Hermans verleent z'n mede werking. Concert De muziekvereniging Euterpe geeft za terdagavond om kwart over zeven een concert op de markt, waar een muziek tent geplaatst zal worden. Schoolreis Op vrijdag 15 juni vertrokken 34 kinde ren en 7 volwassenen (personeel en ou dercommissie) van de Juliana van Stol- bergschool om half negen richting Rot terdam. De kinderen van klas 1 en 2 gingen om ong. half tien in Rotterdam het water op met de Spido voor een rondvaart, in gezelschap van ook andere jeugdigen, o.a. Belgische kinderen. De kinderen genoten van deze rondvaart met mooi weer en ook een klein regen buitje. Hierna ging men naar de Wasse- naarse Slag, waar aan het Noordzees trand werd gegeten en een partijtje ge- voetbald. Om ongeveer half twee ging j het richting Wassenaars Dierenpark, waar de Smerdiekse jeugd veel plevier had. Zij zagen o.a. ook het voederen van de dieren en in het bijzonder nog een pas geboren aapje, wat toch wel uniek was voor de kinderen. Om half vijf ging men naar de Rotterdamse Plaswijkse speel tuin, waar de kinderen nog een plezierig uurtje doorbrachten. Moe en tevreden, een mooie dag waren zij om 7 uur weer aangeland in St. Maartensdijk. Toerclub de Bidon. Deze maand kwam het bestuur van de toerclub weer bijeen in vergadering. Met o.a. de volgende punten; bestuurslid Witte Andriesse heeft bedankt. De ver schillende werkzaamheden die hij uit voerde, zijn als volgt verdeeld, Kees Ba zen: uitzoeken en ophangen te rijden routes, innen van demarrages en uitbe talen van volg-auto. Hans v.d. Ree: no teren namen voor klassement. Henny Zwagemaker: ophalen contributies van de leden. Mas Andriesse werkzaamhe den inzake secretariaat en penning meesterschap, maandelijks opmaken klassement. Deze week vanaf 19 juni wordt door Toerclub de Fuik uit Tholen weer de jaarlijkse vierdaagse verreden, met een afstand per avond van 40 km. Zondag 24 juni organiseert de Toerclub de Hoop weer een kennismakingsrit. vertrek te St. Maartensdijk om 10.15 uur en aankomst te St. Annaland om onge veer 12.00 uur. Zondag 1 juli wordt de eerste grote rit verreden. Door Mas An driesse wordt een rit uitgezet in West- Brabant, met zoveel mogelijk bos en overeen afstand van 150/160 km. Zondag 26 augustus worden in Valken burg de wereldkampioenschappen wiel rennen voor profs georganiseerd. Daar zal men met een bus naar toe willen en om de voorbereiding daarvoor te kun nen starten wil het bestuur al weten wie er mee zullen gaan. Nietleden zijn ook van harte welkom. Graag, opgeven bij bestuurslid Kees Bazen. Burgerlijke stand Geboorte Jacob zv. N.J. van Houdt en C.A. Baaij; Jozef Cornelis zv. C.J. Bakker en E.J. Buijk; Marinus Geradus zv. D.F.A.F. Soomers en C.T. de Korte; Machiel Jo hannes zv. M.J. Oostdijk en A. Giljam; Katalina Andrea dv. W.L. van Vossen en J.G. Kleppe. Huwelijk Homine Polderman, 48 jr. met Jacoba Janny van Houdt, 43 jr. Overlijden Johannes Jan Breure, 81 jr. wv. J.M. van Sliedregt; Gerard Hage, 89 jr. wv. A. Zeedijk. Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft het mooie bedrag van 1431 gulden op gebracht. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. IW Advertentie IM Sportinstuif Op woensdag 4 juli 's avonds van 19.00-20.00 uur organiseert de Werk groep Sportieve Rekreatie op het terrein van de Pluumpot een sportinstuif voor iedereen. De deelname is gratis. Het is eqn unieke gelegenheid om eens kennis te'maken met vóór u misschien nog on bekende spelattributen, zoals scoops, indiaca's, slapstickhockey e.d. Ook kunt u deelnemen aan diverse balspelen, trimmen, badmintonspelen, kortom voor elk wat wils. Voor de jeugd worden aparte spelen georganiseerd. Blijf niet in je stoel zitten, maar doe mee. De honderd meter schutterscup In samenwerking met de schietvereni ging "Wolfert" uit Wolfaartsdijk orga niseerde "Prinses Juliana" een schiet wedstrijd op de 100 meter baan. Inzet was de cup voor korpsen, die jaarlijks onder auspiciën van district IX van de Kon. Ned. Schutters Associatie wordt verschoten. Daarnaast waren er fraaie individuele prijzen. Er waren zo'n 80 schutters uit het gewest bijeen en het niveau reikte hoog. Per schutter konden 20 schoten worden afgevuurd. De voor naamste uitslagen zijn: Om de KNSA-cup: 1."Wolfert" uit Wolphaartsdijk met 385 punten (29+10) 2,Artemis uit Goes 385 pnt. (26+10), 3.Westkapelle met 385 pnt. (25 10) 4. Prinses Juliana-Scherpenisse 383 pnt., 5.Kloveniersdoelen-Middel burg 382 pnt. Hoofdklasse: l .J. Lievense-Westkapelle 198 pnt., 2. P. Goetheer, Wolphaartsdijk 198 pnt. 3. C. Andriesse-Scherpenisse 197 pnt., 4. J.J. 'Nijsse-Goes 196 pnt., 5. J. de Bree-Mid- delburg 195 pnt. Klasse A: J. Lons-Westkapelle 195 pnt. 2. J. Lievfense-Westkapelle 195 pnt. 3. L.A. v.d. Kreeke-Wolpaartsdijk 195 pnt., 4. A. Potappel-Scherpenisse 194 pnt. 5. M. Bolier-Scherpenisse 194 pnt. Klasse B 1. Ph. Logman-Wolpaartsdijk 195 pnt., 2. J. A. van Tiggele-Poortvliet 195 pnt. 3. J. Poot-Scherpenisse 192 pnt. M. van Rijen-Tholen 192 pnt., 5. C. Quist-Tho- len 191 pnt. Klasse C. l.H. Pietjouw-Scherpenisse 187 pnt., 2. A. de Graaf-Scherpenisse 185 pnt., 3. H. Scherpenisse-Scherpenisse 184 pnt, 4. H. Adriaanse-Westkapelle 176 pnt., 5. D. van Wel-Wolphaartsdijk 175 pnt. Klasse D I. A.A. Schuit-Wolphaartsdijk 190 pnt., 2. W. Goetheer-Wolphaartsdijk 190 pnt., 3. L. Bijnagte-Scherpenisse 190 pnt. 4. M. van de Kreeke-Wolphaarts- dijk 188 pnt., 5. J.M. van Tiggele-Poort vliet 187 pnt. Burgerlijke stand Overlijden Catharina Kleppe, 82 jr. Beroepen De gereformeerde gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Hofman uit SaJjeveningen. Uitbreiding begraafplaats De Commissie Ruimtelijke Ordening van de Gemeenteraad heeft dinsdag avond b en w geadviseerd, de begraaf plaats uit te breiden. De capaciteit is onvoldoende, zodat er voor de toekomst maatregelen genomen moeten worden. B en w willen daarvoor 4500 m2 weiland aankopen tussen de bestaande begraaf plaats aan de Hogeweg en de Paasdijk- weg. I Aanrijding Op de kruising Poortvlietsedijk/Ko- ningsweg ontstond vorige week woens dag een aanrijding tussen een auto en een bromfiets. R.D.J. de V. uit België verleende geen voorrang aan de brom fietser C.D.J. uit St. Maartensdijk. De snelheid was niet groot, waardoor het tot materiële schade beperkt bleef. Kleuterscholen De gemeenteraad heeft maandagavond de openbare kleuterschool 't Wanten- wevertje beschikbaar gesteld aan de vó rig jaar opgerichte Chr. Kleuterschool. Voor de openbare kleuterschool is een lokaal bij de O.L.S. de Eevliet in aan bouw, terwijl men het materiaal voor 1 klas meeneemt uit 't Wantenwevertje. De rest van het meubilair krijgt de Chr. kleuterschool, die maandagavond van de raad nog aanvullend materiaal kreeg voor het tweede lokaal. Raadslid M. van Damme zei het te betreuren dat men in Poortvliet tot deze splitsing was geko men. De Openbare Kleuterschool moest eruit en daarom had ik me een eleganter oplossing kunnen voorstellen: nieuw meubilair in een nieuw gebouw, aldus de WD-fractievoorzitter. Wethouder Versluijs antwoordde dat de Openbare Kleuterschool een bestaande school is die alleen van gebouw verandert en daarbij het meubilair meeneemt. Je kunt moeilijk een nieuw gestichte school zoals de Chr. kleuterschool tweede hands meubelen geven, aldus de Wet houder van Onderwijs. Burgerlijke stand Geboorte Maria Catharina dv. A.L. Burgers en E. Berrevoets Huwelijk Jan Willem Fokke Verkamman, 21 jr. met Poulina Maria Cornelia van Bem- den, 20 jr.; Cornelis Johannes de Korte, 24jr.met Cornelia Maria Geuze, 21 jr. Woensdag 'luchtaanval'. Woensdagmiddag 27 juni wordt er een militaire oefening gehouden, waarbij een colonne voertuigen van reserve-of ficieren van de aan- en afvoertroepen in de Prins Hendrikpolder een 'luchtaan val' te verduren krijgt. De colonne komt via het Veer Zijpe en trekt dan onder de dijk via Anna Jacobapbldêr naar de Prins Hendrikpolder, waar tussen drie en vijf uur extra lawadi zal zijn v&h''1 laagvliegende straaljagers. Gemeenteraad Wanneer de vliegtuigen van de Ko ninklijke Luchtmacht de raadszaal heel hebben gelaten, komt woensdagavond 27 juni om half acht de gemeenteraad bijeen. Op het programma staat de be leidsnota verkoop woningwetwoningen, waarbij b en w voorstellen wel te verko pen en daarmee het huidige beleid voort te zetten. Het college vraagt een krediet van 1540 gulden om in samenwerking met Schouwse gemeenten een welzims- plan te maken. Dit kan zo goedkoop dankzij de medewerking van een bijna afgestudeerde socioloog, die als gewe tensbezwaarde vervangende dienstp licht vervult. Met dit welzijnsplan kun nen de peuterspeelzaal en het jeugd- en jongerenwerk te maken krijgen. Dhr. M.v.d. Reest en dhr. D. Jansen uit Tholen, die met een Fliplandse trouwt, kunnen voor gemeentegarantie voor hun woningbouwlening in aanmerking komen. Dhr. Ooink, die per 1 september de plaatselijke politie komt versterken, krijgt een huis in de Deensestraat. B en w willen dhr. C. Faasse een woning in de Hengelosestraat toewijzen. De raad be handelt verder het bestemmingsplan voor de kern en enkele redactionele wijzigingen van de verordening voor de begraafrechten en de leges. De vorige maand aangehouden hertax atie voor de onroerend goedbelasting wordt nu opnieuw behandeld. B en w stellen voor, Gropatax uit Goes de her taxatie te laten uitvoeren voor 10.000 gulden, inclusief reis- en verblijfkosten. Tebodin Den Haag wilde het voor 12.750 gulden doen, de stichting Onroe rend Goed Rotterdam in samenwerking met Gropatax voor 18.000 gulden. De administratieve werkzaamheden wor den voor veertien gulden per uur door A.D.Z. Vlissingen uitgevoerd. B en W vragen de raad geld voor herstel van de vorstschade in de Gladiolen-, Eendracht-, Zijpe- en Krammerstraat. Verder moet het gedeelte van de Zuid- dijk vanaf de Deldensestraat richting rioolgemaal herstraat worden. Ook de verbetering van de haven komt woensdagavond nog ter sprake. B en W zullen de raad de laatste stand van zaken meedelen, terwijl het college afraadt om de Stationsstraat te verbreden en het havenplateau aan te passen. Een brede re straat kost niet alleen veel, maar het nodigt ook uit tot hard rijden. Een eventuele verbetering van het haven plateau speelt pas in 1980. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 24 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. L. Wüllschleger 18.30 uur ds. J. Blom, Ridderkerk GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. C.W. v.d. Loo, Sliedrecht (H.A. en Dankz.) CHR. GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 18.30 uur ds. P. Roos, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. de Jonge, Bruinisse R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze, St.-Annaland 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur kand. A.W. de Ruij- ter, Tholen CHR. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. P. Roos, Harder wijk 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. do. 21 juni 19.30 uur ds. A. van Straalen, Barneveld (H.D.) vr. 22 juni: 14.30 uur ds. S. Malan, Rhe- nen (huw. bev.) 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst za. 10,00, zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Th. W. H.jv.d. Heyden. 18 u (H.D.) Ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 27 juni 19.30 uur ds. A.F. Honkoop, GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u Ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom, Ridder kerk HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur? 19.00 uur ds. J. de Jonge, Bruinisse OUD GEREF. GEMEENTE do. 21 juni 19.00 uur ds. E. Du Marchie, Voorthuizen zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D. Budding (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. C. Wisse, Kootwij- kerhroek. 14.00 uur leesdienst di. 26 juni 19.30 uur ds. Van (ielder, Gouda POORTVLIET ,-j iJjLRVORMDE GEMEENTE 10 u. Ds. Evers, Leerbroek 18 u. Ds. D.J. Budding. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. J. Firet, Dordrecht (H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.B. Cysouw (H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 15 u ds. de Jonge, Bruinisse WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St-Annaland, tel. 01665-2400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St-Philipsland Zr. Schot-Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse Zr. van Antwerpen, Tholen, tel. 01660-3672 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN Vrijdag 22 juni 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 22 t/m 28 juni vrijdag 22 3.07 - 15.40 zaterdag 23 4.00-16.30 zondag 24 4.45 -17.13 maandag 25 5.29 -17.51 dinsdag 26 6.06 -18.26 woensdag 27 6.41-18.59 donderdag 28 7.19-1^.33 zondag 24 juni Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2