Thoolse dagen met talentenjacht en trekker- trek- wedstrijd L.H.N.0. start nieuw school seizoen met 208 leerlingen. 'Lofoffers' van Jaap Dieleman Jan Overeenkam vaderdag Komende week welkom in de Pluimpot Donderdag 14 juni 1979 EENDRACHTBODE 9 Talentenjacht CMODEBRILLEN Motorjacht uitgebracht in haven van Stavenisse. Middenstand aktief Het vee Grootste Zeeuwse schapenkeuring Ringsteken en trekkertrekwedstrijden Veertig rode rozen in "De Oesterschelp Behoudt het goede Ook ZLM trots Twee uitspringers De geslaagden Levensbron Wonderbaarlijk Koffiebar HERENKAPSALON MUNS BUITENVEST 36 BERGEN OP ZOOM vakantie 01640-40182 Donderdags de hele dag volgens afspraak. Ook permanent op afspraak. Eendrachtruiters. Het attraktieve van het jaarlijks regio naal gebeuren blijft dat er toch elk jaar weer iets anders op het programma staat bij al hetgeen dat er als een vast gegeven bijhoort. Een vast gegeven is de fokvee- dag, de paarden, de autorally en een in elk geval zaterdagse kinderattraktie. Dit jaar echter ook een vrijdagse trekker- trekwedstrijd en als noviteit de Thoolse en Sint-Philipslandse talentenjacht. Met op deze pagina het volledig pro gramma wordt wat extra aandacht ge vraagd bij al het bezienswaardige vanaf komende woensdag tot en met zaterdag op het Pluimpotterrein te Scherpenisse voor de tijdens of liever na de veekeu ring te houden trekker-trekwedstrijd en voor de in de grote tent gelanceerde donderdagavond-talentenjacht. De trekker-trekwedstrijd wordt de primeur voor Zeeland. Daarom mogelijk nog wat onvoldoende toegelicht voor mogelijke deelnemers. In feite gaat het om dege nen, die gewend zijn een trekker te bes turen. De wedstrijd bestaat echter uit wat de mechanische paardenkrachten vermogen te doen. Inderdaad zijn daar in categorieën te onderscheiden. Daar om is er ook een groepsindeling. Behal ve de gewone tractoren, van klein tot groot, kunnen ook de tractoren met een wielaandrijving meedoen. Ze worden immers allemaal in de bepaalde groepen ingedeeld, met in elke groep ook prijzen. Men kan zich nog altijd voor dit gebeu ren opgeven bij het secretariaat: Prinses Beatrixstraat 5 te Tholen' tel. 01660- 2805. Wie vrijdagmiddag naast de vee keuringen en het kampioensdéfilé, naast t koudbloedpaarden aan schoonheid presenteren, ook nog getuige wil zijn van natuurlijke en mechanische paarden krachten, zal van de partij willen zijn. Beide vallen te beoordelen, want behal ve de trekkers, zal ook koudbloedpaar- denfokker Jos Brooijmans demonstre ren wat de natuur aan trekkracht weet op te leveren. Het is niet alleen een nieuwe attraktie voor de Thoolse dagen, maar het is zelfs een Zeeuwse primeur. Een andere uitspringer, die nog niet eerder onder het programma van de Thoolse dagen is voorgekomen, is de talentenjacht. Daarbij gaat het voorna melijk om hetgeen op cultureel terrein kan worden gepresenteerd in de ama teursector. Het bleek, dat er voor de ta lentenjacht toch wel een aardige animo was, vooral onder de mavo-scholen. Daar zijn verschillende groepen gefor meerd, die de aanwezigen gezellig zul len bezighouden. Die mavo-groepen verwachten uiteraard heel wat suppor ters uit eigen kring. Verder komt de openbare lagere school uit Stavenisse "De Schalm" ook volop aan bod. Alleen Steenbergsestraat - Tel. 34228 BERGEN OP ZOOM M\ u-- Advertentie IM j Vrijdagavond even na half twaalf is brand uitgebroken op het stalen motor jacht van campingexploitant en jacht- verhuurbedrijf J. van der Sande. Het jachtdag in de haven van Stavenisse en was voor de vakantieperiode verhuurd aan de familie Oppenbrouwer uit Soer- sel (België). De familie was 's middags gearriveerd, de spullen waren aan boord gebracht en nadat men elders was gaan eten, meende men bij terugkeer aan boord enige gaslucht waar te nemen. De ramen en deuren werden opengezet en een onderzoek ingesteld. Een van de fa milieleden kwam rokende het verblijf binnen. Er ontstond toen direct een lichte ontploffing, maar ook ontstond er brand. Twee al slapende kinderen wer den in veiligheid gebracht, maar even later stond het jacht ook in lichte laaie. De plaatselijke brandweer was er snel bij, maar moest eerst een naastliggend jacht in veiligheid brengen. Het vuur werd met enkele stralen bestreden, maar er kon niet worden voorkomen, dat het jacht, uitbrandde. De bezittingen die de familie Oppenbrouwer aanboord had den, gingen eveneens verloren. Tijdens die blussingswerkzaamhedenraakte er nog een van de opvarenden gewond. EHBO-er inclusief brandweerman G. de Moed verleende eerste hulp en vervol gens werd het slachtoffer per auto ver voerd naar dokter Noteboom in Sint Annaland. Daar was het advies om na terugkomst in België wel het ziekenhuis Antwerpen te bezoeken. Tot opluchting van de brandweer bleek het jacht volle dig aan alle veiligheidsvoorschriften te voldoen. De aanwezige gasflessen waren zodanig beveiligd, dat geen direct ont ploffingsgevaar kon bestaan. Ook de brandstoftanks waren beveiligd. Op zich zijn deze schepen dus wel goed uitge rust. De schade, die door verzekering wordt gedekt wordt op bijna anderhalve ton geschat. De ook gewaarschuwde Sint Annalandse brandweer behoefde niet meer op te treden. Als Jos Brooijmans vrijdag met de na tuurlijke paardekrachten gaat demon streren, zijn u en wij benieuwd, wat de mechanische krachten vermogen te doen. Welkom op het Pluimpotterrein vanaf woensdag t/m zaterdag. vanwege deze deelname mag er en thousiaste aanhang zijn. Na de pauze zal "De Schalm" met name het nummer "Ons Tholen" brengen. Daar kan ieder een al benieuwd naar uitzien. Er zijn overigens ook individuele talenten, zoals Arne van de Boom, M.C. van Dij- ke. Jack v.d. Hoek en nog een Thools kwartet. Het lijkt ons dat vanwege dit program mapunt de Pluimpottent donderdag avond 21 juni aardig gevuld zal zijn. Dan valt in elk geval het Thoolse talent te beluisteren. Bijna een kwart eeuw leerde, dat Thoolse dagen onberekenbaar kunnen zijn wat de weersgesteldheid betreft. Positief of negatief. Voor de bezoeksters en bezoekers is daarin dan ook voorzien. De plaatselijke middenstand van Scher penisse gaat nu 4 dagen al die program maleemtes opvullen, die hetzij door weersomstandigheden, hetzij om toch eens wat anders te willen zien, wat va riatie vragen. In de grote tent op het Pluimpotterrein is een voor Scherpenis se niet gering aantal detailhandelaren van de partij om vooral ook de dames te interesseren en verveling te voorkomen. Dat gaat dan al gebeuren vanaf woens dagmiddag 20 juni om 2 uur. 's Avonds is er een bingo-avond, wat kan worden gerangschikt onder het plezierig onder onsje. Er zijn echter wel prijzen te win nen. waarbij men de baard mag aflik ken. De volgende dag is er 's middags een gezellige eilandelijke bejaarden bijeenkomst. Het kwam een keer voor, dat dit programma wat te uitgebreid was, maar daarmee is geleerd. Een niet te lang, maar wel vooral gezellig bezig houden is het motto voor de bejaarden- middag 1979. Dan 's avonds de talen tenjacht, waarover we nu maar niet ver der gaan uitwijden. Het is gewoon de verrassing van de Thoolse dagen. Niemand van de commissie Thoolse dagen wil verbloemen, dat de vrijdag- morgense veekeuring een zodanig en thousiasme oproept, dat men bij hon derden komt kijken. Maar het hoort er wel bij. De Thoolse dagen zijn immers ontstaan om de veeverbetering te be vorderen. Dit jaar bleek het overigens niet eenvoudig, om aan het minimum aantal koeien te komen. De oorzaak daarvan lag niet zo zeer bij de veehou ders dan wel bij het feit dat de organi satoren gedwongen waren de traditio nele eind juni keuring een week te ver vroegen. Dat deed de fokveekeuring op het randje lopen. Dankzij echter het en thousiasme van pioniers uit de begintijd bleken er toch 14 bedrijven (stallen) be reid deel te nemen. Dat is zelfs een rui me voldoende. Die 14 bedrijven zullen een 75 koeien laten keuren. Deskundi gen zijn daarbij van mening dat er nog aardig spel in kan zitten, vooral omdat er in feite wat meer stallen deelnemen dan voorafgaande jaren, ook al is het aantal koeien dan niet gebaseerd op re cordcijfers. Er zitten, zo vertellen ons meer deskundigen, goede dieren onder, die tot een aardige 'bekamping' in staat zijn. Dat mag dan verder aan de des kundige jury worden overgelaten. Ook al is het aantal inschrijvingen voor de schapenkeuring dit jaar iets minder, met de deelname van zo'n 130 tot 140 schapen blijft het op dit onderdeel nog altijd de grootste Zeeuwse keuring. Zo wel op Schouwen, Walcheren, als in Goes kan men op de fokdagen volstaan met twee juryleden, maar Tholen heeft er vanwege het aantal schapen dat ge keurd moet worden, vier nodig. Die jury zal ook dit jaar weer een redelijk aantal dieren in de verschillende rubrieken tegenkomen, al zijn er wat minder ooien met lammeren in vergelijking tot vorige jaren. De rammen daarentegen zijn in de drie rubrieken bijzonder goed verte genwoordigd. De kwaliteitsverwachting is goed, ook al hebben de schapen wat geleden van de lange winter en het natte voorjaar. De produktie loopt toch wel redelijk goed. De inzenders zullen het de jury dan ook niet gemakkelijk maken, want het zal aan de kwaliteitstop drin gen zijn geblazen. Aan de jury de wijs heid uit te maken, wat de kampioenen worden. Die vrijdagmiddag kan toch voor heel wat meer in de regio verblijvenden at- traktief zijn. Niet alleen vanwege het défilé van de kampioenen, maar vooral vanwege het ringsteken voor dames en heren met koudbloedpaarden. Een soort Koudekerkse folklore op het Pluimpot terrein. Dan komt er ook nog een acht span met koudbloedpaarden van Jos Brooijmans, dat altijd weer de moeite waard is er getuige van te zijn. Soms moet je er uren voor rijden om dat te kunnen zien. Die natuurlijke paarden kracht vormt ook het belangwekkend intermezzo bij de trekkertrekwedstrij den. Er is dan 's avonds nog een feeste lijke avond in de grote tent waaromtrent het programma verder informeert. Dit alles zal voor komende week voldoende zijn om geïnformeerd naar het Pluim potterrein te gaan en wat de laatste dag van de Thoolse dagen betreft, kunnen we U in het volgende nummer nader informeren. woensdag 20 juni: 14.00 uur: de middenstand van Scherpenisse exposeert vanaf deze middag ook de drie volgende dagen in de grote tent op het Pluimpotterrein. Zeskamp basisscholen uit de Thoolse kernen op het Pluimpotterrein o.l.v. W. Geelhoed. 20.00 uur: Bingo-avond met als eerste prijs een wereldomroep radioTowel op batterij als op lichtnet. donderdag 21 juni: 14.30 uur: Bejaardenmiddag uit alle kernen van Tholen en Sint-Philipsland met volksdansen, voordracht, muziek en dialectconfe rence. 20.00 uur: Talentenjacht. vrijdag 22 juni: 9.30 u: Opening door voorzitter M.C.J. Kosten 10.00 uur: Rundveekeuring en Schapenkeuring. Demonstratie schapen sche ren en spinnen. 15.00 u: Ringsteken voor dames en heren met koudbloedpaarden. 16.00 u: Trekkertrekwedstrijden. 20.00 u: Familee met successen van Buddy Holly m.m.v. Dark Day zaterdag 23 juni: 13.45 u: Opening door burgemeester E. Baerends. Medewerking Oud-Vos- semeerse muziekvereniging. 14.00 u: Concours hippique en demonstratie Hackneys. Kinderprogramma met de clown Cray in de show "Lachen is troef." Zeskamp o.l.v. W. Geelhoek en de captains van de ploegen W. van Vossen - Sint Annaland, P. Suurland, Scherpenisse, R. Boer - Tholen, W. Steendijk - Stavenisse, H M. Boxe - Sint Maartensdijk. R. Elenbaas - Poortvliet, F. van Treyen - Oud-Vossemeer en H. Zwikker van de Camping. 16.15 u: Modeshow verzorgd door Boddiesjop "Lillian" uit Tholen. 18.00 u: Ralley, start bij O.K. Pomp. Paasdijkweg te Poortvliet. 20.00 u: Slotavond in de tent met uitslag rally, trekking verloting en Trio Los Rancheros m.m.v. Combo '67. Hoofdprijs verloting: weekend busreis geheel verzorgd voor 2 personen naar Olsberg in het Sauerland met bezoek ook aan Bad Berleburg, aangeboden door de gezamenlijke Rabobankën Tholen en Sint Philipsland. 23.45 u: einde. 5.1. .1. sl» 'r't* "r v *p *r *P *r •p'P *1* 'P v*P vt**P In de school voor Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs 'De Oesterschelp' te Tholen had dinsdagmiddag best een Toon Hermans variant over de rode ro zen mogen klinken. Het zou wel een lang herhaald 'bis' zijn geweest, want de di rectrice mevrouw J. Provoost was gul met de bloemen op deze voor 41 gediplo meerden feestelijke dag. Na elk uitge reikt diploma en cijferlijst volgde ook een echte rode roos. Het gaf sfeer in de volle recreatiezaal, waar enkele vaders en vele moeders van de partij waren om het 4-jarig eindresultaat van hun doch ters bekroond te zien. Het is inderdaad een felicitatie waard, want wie meent dat je tegenwoordig een LHNO diploma zo maar uit de mouw schudt, zit er stevig naast. Laat staan, als je bij de 6 ver plichte vakken ook nog een zevende neemt en het C-niveau haalt. Goed voor een verdere opleiding in het middelbaar en soms zelfs voor het hoger beroepson derwijs. Hoe jong van hart ook nog, zullen ook de thans gediplomeerden erkennen in die 4 jaar heel wat te hebben opgestoken. Bij het bovendien zo plezierige, wat je in zo'n periode als vriendinnen onder elkaar kunt meemaken. De feestelijke bijeenkomst met ook de aanwezigheid van de wethouder van onderwijs de heer J. Versluijs, met de consulente afdeling onderwijs van de ZLM Mej. A. van der Leeden uit Goes, met leden van de Beheerscommissie, de Oudercommissie, de complete staf leer krachten en het leerlingenareaal bij de vele ouders begon al heel bloemrijk, want die staf werd om te beginnen een ruiker opgespeld, gevolgd door Mej. van der Leeden, de wethouder, de Beheers en Oudercommissie tot een verraste verslaggever toe. De Onderwijs-Consulente Mej. van der Leeden. die voor de diploma uitreiking het woord voerde, vond het een origi neel en fleurig begin van een bijeen komst om meteen zo in de bloemetjes te worden gezet. Het zal na deze vierjarige leertijd de vraag zijn of er iets van blijft hangen. Voor 95 procent is dat wel aan te nemen. Zij citeerde vervolgens een verhaal uit de vrouwenpagina van het ZLM blad, waarbij het ging om een in een oude kerk gevonden opschrift, met levenswijze woorden, die ook in 1979 nog niet verouderd zijn: Wees kalm, vermijdt lawaai, en haast, wees voor zichtig, streef naar geduld. Toon begrip voor zaken in uw leven die eeuwig heidswaarde hebben, zo besloot Mej. van der Leeden haar citaat. Zij felici teerde vervolgens de ouders en kon erin komen, dat ook zij wel eens gemopperd hadden tijdens die vier jaar, maar ver moedde eveneens dat het goede had overheerst. Dank bracht de onderwijs- consulente vervolgens aan de directrice voor haar grote inzet en in haar ook alle andere docenten. Een speciaal woord richtte ze tot mevr. Telleman-Droogers, die na 3 jaar afscheid nam als lerares. Dank bracht ze eveneens aan beheers en 'oudercommissie en hoopte dat het de gediplomeerden in hun verdere leven wel zou gaan. De voorzitster van de Beheerscommissie mevrouw C.C. Stoutjesdijk-Engelvaart uit Stavenisse verzekerde dat ook de ZLM trots is met deze grote groep ge slaagden. Het feit dat niet allen zijn ge slaagd (40 van de 45) bewijst dat men een diploma niet cadeau krijgt, maar tegelijkertijd wordt er de waarde door verhoogd. Men moet er heus wat voor doen om tot dit resultaat te komen. Men zal als gediplomeerden ook de ouders dankbaar mogen zijn, dat men dit heeft mogen doen. Het lijdt geen enkele twij fel of wat jong geleerd is, brengt later profijt. Voor degenen, die aan het werk willen, hoop ik dat ze spoedig een baan zullen vinden, aldus mevrouw Stoutjes- dijk. Ze gaf de verzekering dat er on danks de zorgen die er in dat opzicht in deze tijd zijn. voor werkwilligen moge lijkheden overblijven. Spreekster kon zich indenken, dat de ouders de laatste tijd zo'n beetje examen hebben meege daan. Ook grote kinderen hebben ou derlijke steun nodig. Probeer hen daar om verder te begeleiden, zo bepleite de voorzitster van de beheerscommissie. Het zal in deze schoolperiode best eens zijn voorgekomen, datje er geen zin in had, maar ook in de toekomst zal door zetten van veel belang zijn. Mevrouw Stoutjesdijk felicteerde vervolgens ook de directrice en verdere docenten met de geslaagden en wenste allen het beste toe voor de toekomst. De vice-voorzitter van de oudercom missie. de heer J.L. Noom uit Scherpe nisse voegde zijn felicitaties bij die van de vorige spreeksters. Hij wees er op hoe het LHNO diploma, zeker met de extra vakken en in de C klasse een basis is voor vele verdere scholingsmogelijkhe den en bracht eveneens dank aan de staf voor wat zij voor de Oesterschelp leer lingen deed. Na de diploma- en cijferlijstuitreiking plus de rode roos en een felicitatie voor elke geslaagde, wees mevr. Provoost er nog op hoe deze (drie) vierde klassen zich op een paar punten hebben onder scheiden in vergelijking met hun voor gangers. Voor het eerst was er voor hen een werkweek in Londen. De andere uitspringer was de bezetting van 'De Oesterschelp' op de laatste schooldag in de eerste meiweek. Onze krant maakte er melding van onder de kop: 'oesters' bliezen stoom af. Toch even een vreem de gewaarwording constateerde het ve rantwoordelijk schoolhoofd mevrouw Provoost bij de herinnering aan de wat kille mei-ochtend. Gelukkig lag het minder 'serieuze' er al vlug zo duidelijk bovenop, dat we ook tot het 'spel' bereid waren. Om 10 voor 10 was alles weer voor elkaar. Mevrouw Provoost ging vervolgens nog wat dieper in op de hui dige diploma-onderscheiding en de daarbij verdere mogelijkheden. Het was ook een klas, die toen het er op aan kwam tot grote inzet bereid bleek te zijn. Mevrouw Provoost hoopte tenslotte dat het diploma zou mogen bijdragen tot datgene wat men in de maatschappij hoopte te bereiken. Ze wenste alle nu scheidende leerlingen het allerbeste toe- Tolk van die geslaagden was Sarina Scherpenisse. die alle docenten dankte en de erkentelijkheid voor allen ver- tolkte met een mooie (gevulde) vaas voor de directiekamer. Er was nog een afscheidswoord voor mevr. Telleman, de lerares gym en naaldvakken en een voor allen wel thuis van mevrouw Pro voost. Het door de gediplomeerden ge zongen afscheidslied was matigjes in gestudeerd of juist op dat moment was er toch wat plankenkoorts. - De Oesterschelpperspectieven liggen gunstig, want na de nu vertrekkende 40 gediplomeerden zijn er al 58 nieuwe leerlingen ingeschreven. Zeker is dat men het nieuwe schoolseizoen op 27 au gustus kan starten met 208 leerlingen en dat is een weer wat hoger aantal dan vorig jaar. Het schooljaar is nu nog niet voor iedereen voorbij, maar dat laatste rukje pikken de overblijvende klassen nog wel even mee. Voor de geslaagden is er wel een periode afgesloten. Een kos telijke tijd. Hopenlijk zullen zij zich vooral dat laatste in de toekomst nog eens herinneren, denkend aan 'de Oes terschelp'. Van Tholen: Dymphi en Jannie van As, Magda Bazen, Lia Bijl, Anthonet Bo- gert, Ellen Bout, Yvonne van den En den, Jacqueline Hollestelle, Diana v.d. Hoven, Anja Jansen, Joleen Knuist, Trudy de Nijs. Gré Potappel, Margreet Quist en Willian van Tillo. Van Poortvliet: Anke Andriesse, Marian van Oudenaarde en Trudie Stokman. Van Scherpenisse: Henny Bolier, Wilma Deurloo, Anneke Keur, Corrie Poot, Nelleke Uyl en Liesbeth Verkerke, Van Sint Maartensdijk: Ellen op den Brouw. Sjaan Guequière. Elsa van Haaften, Wilma Overbeeke en Ingrid Pelgrim. Van Stavenisse: Tini Eerland, Paula GoedegeGoedegebuure, Jacquelien van Gorsel. Marleen .Klippel en Ina van Oeveren. Van Sint Annaland: Tannie Fase, Elly Goedegebuure, Els 't Hart Lianne Kodde. Emmy Moerland en Sarina Scherpenisse. Van Oud-Vossemeer: Jacoline de Vreugd. Burgemeester Baerends: waardering voor variatie in Gasthuiskapel Een twintigtal belangstellenden heeft maandagavond in de gasthuiskapel in Tholen een niet alledaagse opening van een tentoonstelling meegemaakt. Jaap Dieleman (25) uit Leerdam vertelde zeer enthousiast over zijn bekering en geloof in Christus en gaf een uitvoerige verkla ring van z'n werken, die hij 'Lofoffers aan God', noemde. De aanwezigen waren er stil van. Bij verhindering van voorzitter J.v.d. Reydt, opende dhr. W.A.Boogerd na mens de Beheerscommissie van de Gasthuiskapel de bijeenkomst met een woord van welkom. Hij had gezien, dat de natuur de grootste inspiratiebron van Jaap Dieleman was. "Naast vele andere, kunt u in Zeeland een grote inspiratie bron in de natuur vinden en wel de zee en dan met name de Oosterschelde. Het water kan overgaan van een storm in een zacht suizen, zodat de golven Stil wor den. Misschien gaat u ook even langs Zeeuwse dijken om in het zicht van de einder, dit mooie, altijd veranderde schouwspel te zien", aldus dhr. Boogerd. Hij wenste Jaap Dieleman een goede tijd toe in de Gasthuiskapel, Burgemeester E. Baerends bracht na mens het gemeentebestuur z'n dank en waardering over aan de Beheerscom missie, die er steeds in slaagt een inte ressante tentoonstelling te organiseren. "We stellen uw activiteiten op hoge prijs en de variatie waarderen we zeer", zei de burgemeester. Hij vergeleek Leerdam als een kunststad met veel glas en ook historische gebou wen, met de cultuur in Tholen zoals de aasthuiskapel, het stadhuis en het oude klokje Peter. 't Moet iets heerlijks zijn om de inner lijke bewogenheid, het nut van het leven, in de kunst weer te geven. Vanuit de levensbron en dan met name de na tuur. Het is een heerlijke gedachte om je zo te kunnen uiten. In ons werk is dat moeilijker. Vroeger dacht ik dat alleen predikanten en leraren dat naar voren konden brengen, maar ook kunstenaars doen dat. De achtergrond en de diepte in de werken hebben me bijzonder aan gegrepen. De etsen boeien me nog meer dan de schilderijen, aldus de burge meester, die Jaap Dieleman toewenste, dat velen uit Tholen de weg naar de Gasthuiskapel weten te vinden. Jaap Dieleman vertelde eerst over de ingrijpende verandering in z'n leven. Ondanks een christelijke opvoeding in Zeeland was hij afgedwaald omdat hij een heleboel onoprechtheid tegen kwam. Toch bleven bij hem vragen leven als: Waar komt de orde in de na tuur vandaan? Er moet wel 'iets' zijn. Hij ging op zoek naar de zin van het leven via yoga, astrologie, kunst en drugs tot aan de heroïne toe, wat hem tot een wrak maakte. Jaap Dieleman vertelde hoe hij door de verdovende middelen een ontmoeting had met een macht die een verschrikke lijke vernietigingskracht had: de duivel. Hij zocht een uitweg, maar kon die niet vinden. Tijdens een concert ontmoette hij Jezus. "Hij redde mij en heeft me eèn nieuwe geest gegeven en genade waar van ik nu deelgenoot ben. Zonder Christus is geen leven", zei Jaap Diele man. Hij bracht verder naar voren, dat de mensen veel aan het leven, de natuur, voorbij lopen terwijl dat toch zo mooi is. "Wat heeft U alles toch wonderbaarlijk gemaakt, wat bent U groot", zegt Jaap Dieleman over God, wanneer hij in de natuur vertoeft. Zijn bekering, zijn bewust Christen worden Vh jaar 'geleden, vergelijkt hij met een rups (het afsterven van de zon dige mens) en de vlinder: de nieuwe mens. Hij ziet in een zelfportret Christus, Om dat de mens gemaakt is naar het beeld van Christus. In de grote schilderijen van het licht en de ruimte op. Na de toelichting van Jaap Dieleman bij verschillende werken, dankte dhr. C.W. Droogers uit Oud-Vossemeer namens Youth for Christ Tholen voor de be reidheid van de Beheerscommissie om de Gasthuiskapel beschikbaar te stellen. Het gebruikelijke drankje bij de opening was ook puur natuur met sinaasappel-, tomaten-, appelsap, enz. De etsen en schilderijen van Jaap Die leman zijn tot en met 22 juni in de Gasthuiskapel te zien. op werkdagen van 14.30 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19-21 uur en zaterdagmiddag van 14-17 uur. Zaterdagavond a.s. vertelt Jaap Dieleman in het Verenigingsge bouw aan de Brugstraat in Tholen vanaf acht uur nog meer over zijn werk tijdens de koffiebar van Youth for Christ. van 11 t/m 21 juni. SÜ Advertentie IM] De paarden en pony's van de Een drachtruiters hebben zaterdag deelge nomen aan een kringconcours te Ze venbergen. Individuele dressuur paar den klasse B: Jet Brooijmans op Joris 2e met 122 punten, goed voor 1 winstpunt. Liesbeth Verkerke op Isabel 107 punten. Individuele dressuur klasse L paarden: Elles Punt op Eros 4e met 127 punten, goed voor 1 winstpunt.'Margot Bril op Rio 108 punten. Pony individuele dres suur klasse B: Collete Petra de Boer eerste op Nebraska met 126 punten, goed voor 1 winstpunt. In de C en D klasse Jeroen Vroege op Friki 2e met 127 punten, goed voor 1 winstpunt. Rian Mulders op Jonker 122 punten en 1 winstpunt. Lizet van Oorschot en Fredo 119 punten, Leny Hage op Reudo 106 punten. Pony's individuele dressuur klasse L I L2 en M: Anneke Janse op Sita 3e met 117 punten, Gita Roggeband op Connie 103 punten. Annelies Quist op Alarda 85, L2 klasse Marja Brooi jmans 2e met 119 punten. Bij het sprin gen deden alleen pony's mee. Annelies Quist op Alarda won foutloos bij het B springen met een goed voor stijl, wat twee winstpunten betekende en promo tie naar de L klasse. Annette Jansen en Gita Roggeband kwamen niet rond. Bij het Z springen pony's won Marja Brooijmans op Doriam met 7 fouten. Jeroen Vroege werd 7e bij het ponyspel ringsteken op Friki. I i i i 1 i i I I I I I I 't Is Vaderdag, 't is Vaderdag hoe komen we uit de zorgen. We geven pa graag een cadeau, maar wisten we maar wat, o zo. Dan waren wij geborgen, want pa zegt: doe mij nu een lol, geef mij geen das, de kast hangt vol, geen overhemd, geen sokken, geen kop, geen schotel, bak voor as, die kreeg ik op m'n jaardag pas. Geef me ook geen hengelstokken. Want vissen doe ik niet zo graag, ik ben beslist geen dierenplaag, ik laat ze liever leven. Geef ook geen boek. geen portemonnee, want kijk, die heb ik er al twee, ik kan ze zelf weg geven. Stuur geen sigaren op m'n dak, geen pijpen en geen pruimtabak, geen instrument met snaren. geen zakagenda, heb ik al. geen portefeuille, ben je mal, ik heb niets om te sparen. Een langspeelplaat wil ik ook niet, maar wat wil je dan, vraagt Piet. Wat moeten we beginnen, er is niets te verzinnen. 'k Ga maar eens naar een winkel toe en zie dan wel wat of ik doe. De winkelier is als de rest, hij doet nu ook weer goed zijn best. Om cadeautjes te verköften. Zie hoe hij al zijn waren prijst, hij maakte zelfs een hele lijst van Vaderdag-geschenken. Maar hoe men ook zoekt of wat men deed, er is geen mens die nu eens weet, wat hij aan pa zal schenken. Dus werd het net als ieder jaar, sigaren, dan ben je gauw klaar, ook met een das van Jantje. Een groene vogel, een parkiet, kreeg hij present - die had hij niet een speelplaat gaf zus Antje. En moeder kocht een nieuwe pet. Ze had er al eens op gelet de oude was versleten. Katrientje gaf een bak voor as, want die komt altijd wel te pas. En zij kon het wel weten. Ook sokken kreeg pa nog cadeau. Een overhemd van zus Cato. een reistas en wat boeken. Een sleutelring, een portemonnee. daar is hij vast gelukkig mee. Nu hoeft hij niet te zoeken. in gaten en in hoeken. Want vaak was hij zijn sleutels kwijt, maar dat is nu verleden tijd. Zo hebben allen pa bedacht met alles wat hij had verwacht en dat hij best kon missen. zei vader met een blijde lach, wat was hij leukdie vaderdag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 9