nnuJZs™,HIISSEö so»'t»,sst Plaatselijk nieuws fc/cimsstK line GELUK Tho,en DE KAS" B00GAART K. J. Boogaart PREDIKBEURTEN 2 EENPRACHTBODE Donderdag 14 juni 1979 mm mcobapolder Tholen TRICOTAGE Markt 7 Tel. 2575 DR. MELLEMA geen spreekuur DR. KALE Oud— Vossemeer bint- Annaland Radio r.iT.M. r Wasauto^ maat •',sfèi,ööi-HiFi i- enz. kopeti; eVéW bij binnenlopen. Firma Verenigings bestuurders die voor een stand op de bra derie zijn geinteresseerd wor- 1 den woensdagavond 20 juni om 20.00 uur verwacht bij N. Burggraaf. Middenstandsver. "Activa" Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse DAG EN NACHT VISSER x I siNT- ^OSStWttR m P00Rm/Er\^<S\HV^H^H^y MAARTENSDIJK Oriëntatierit M.A.C. Op zaterdag 9 juni organiseerde M.A.C. Tholen in samenwerking met de jubile rende bakkerij de Toekomst een oriën tatierit. Er starten vanaf de Zoekweg 65 deelnemers die via St. Maartensdijk en Scherpenisse met zo min mogelijk straf- punten moesten zien terug te keren aan de finish. Er waren door de uitzetters weer enkele moeilijke opdrachten in deze rit opge nomen, zoals, het bij de regelmatige deelnemers wel bekende driehoekje aan de Kettingdijk en de Haven te St. Maartensdijk. Ook was de bakkerij ver plaatst wat niet alle deelnemerswas op gevallen, zodat zij nog even een goede controle misten. De sponsor had voor alle deelnemers een prijs beschikbaar gesteld, en voor de verloting. 1. J.F. Kousemaker met 23 strafp, 2. W.v. Slot 76 p, 3. P. Kleppe 106 p, 4. A.M.v. Dijke 132 p, 5. M.P. Tazelaar 135 p, 6. J. Weele 140 p, 7. C. de Rijke 144 p, 8. J. Elsevier 146 p, 9. Mevr. Vinje 153 p, 10. S. Hoven 157 p, 11. M.v.d. Berg 193 p, 12. C. Vos 199 p, 13. H. Roggeband 210 p, 14. Mevr. Jansen 213 p. 15. J. Hage 220 p, 16. P. Bolier 240 p, 17. M. Brooymans 262 p, 18. P. Polderman 265 p, 19. A.J. Hage 274 p, 20. G. Minheere 289 p, 21. J. Brusee 301 p, 22. Mej. Moeliker 336 p, 23. C. Bovee 373 p. 24. G. Bovee 376 p, 25. J. Goorden 386 p. Voor de kaartlezer van de winnaar wa ren er bloemen, beschikbaar gesteld door tuincentrum Eiland Tholen te St. Annaland. De eerst volgende rit die meetelt voor het kampioenschap wordt op zaterdag 1 september verreden. Bericht voor jonge watersporters I.v.m. oprichting jeugdgroep W.S.V. "De Kogge" aanmelding (per briefkaart) voor 1 juli 1979 bij secretariaat: J. Boelhouwers, Postbus 3, Tholen. Advertentie IM Advertentie IM Bestrating Venkelstraat. In verband met het gereed komen van de in aangepaste stijl gebouwde 12 be schutte sfeer woningen in de Venkel- en Bosstraat dient de bestrating hersteld te worden. De materiaalkeuze is aangepast aan de karakteristieke woningen. Te vens komt het plan van B en W tegemoet aan de wensen die door een aantal be woners van de Venkelstraat zijn geuit. Ondermeer zijn aan de Marktzijde van de straat inritbanden geprojecteerd. Er komt verder een redelijk aantal par keerplaatsen. Door gebruik van ver schillende soorten bestratingsmateriaal wordt geprobeerd het straatbeeld qua zicht, smaller te maken. B en W hopen, dat zoiets een positieve invloed heeft op de rijsnelheid van automobilistenen bromfietsen In de Venkelstraat. Wan neer de huizen aan de Bosstraat klaar zijn, wordt het parkeerterrein opgek napt. Wandelpad op dijk. Het waterschap wil op kosten van de gemeente een wandelpad aanleggen op de kruin van de nieuwe zeedijk. De 330 meter vormt een aantrekkelijke wan delroute. Verkeerslichten weg? De verkeerslichten aan de Ten Anker- weg zijn defect en reparatie vergt een aanzienlijk bedrag. Bij wijze van proefis de installatie al geruime tijd buiten werking gelaten. De politie maakt een rapport van de opgedane ervaringen, waarna B en W verder een standpunt zullen bepalen. Aan de Molenvlietsedijk komen twee bordjes 'overstekende eenden'. Zodra de asfalteringswerkzaamheden aan de Mo lenvlietsedijk zijn uitgevoerd - waar schijnlijk deze maand - zullen de zebra paden opnieuw geschilderd worden. B en W zijn niet van plan om de brand- vijver tegenover de Zoekweg af te raste ren. Er zijn meer van dergelijke situaties, waar dat evenmin gebeurd is. Het colle ge wil evenmin bordjes 'verboden over het gras te lopen' bij het Bolwerk plaat sen. Via Tholenderwijs wordt voor dit aspect in het algemeen nog eens de aandacht gevraagd, aldus B en W in antwoord op vragen van verschillende raadsleden. Geen fraai beeld B en W vinden het raadslid W.L. Bijl dat de panden op de hoek Grondweg/Kon. Julianastraat geen fraai beeld scheppen bij de entree. In 1977 is de eigenaren van de panden Grindweg 21, 23, en 25 ge vraagd, er woningen van te maken. Verbetering zou wellicht mogelijk zijn geweest met de toen nog gunstige subsi dieregeling. B en W. zullen nu nog eens overleg plegen met de eigenaren. Bushalte Mossellaan. Er komt binnenkort een bushalte aan de Mossellaan. De route loopt via de Ten Ankerweg, Molenvlietsedijk, Mossel laan. Kon. Julianastraat naar de Grind weg. B en W hopen hiermee de inwoners van Dalempolder van dienst te zijn, maar ook de bewoners van de Parksin gel, want daar komen de bussen dan niet meer. De nu gekozen oplossing is tot stand gekomen na overleg met de bu- Peuterspeelzaal en kleuterschool. De peuterspeelzaal de Fabeltuin gaat verhuizen van het voormalige cafetaria aan de Eendrachtsweg naar de nu leeg gekomen gebouwen van gemeentewer ken aan de Molenvlietsedijk. De Fabel- tuin kampt al jaren met ruimteproble men. Bovendien moet het cafetaria vol gens plan Kom gesloopt worden. De peuterspeelzaal krijgt drie ruimtes van het houten gebouw. Aanpassing en in richting vergt 14.000 gulden. Ook de j Eben Haëzer kleuterschool, die toe is aan een derde lokaal gezien het gestegen aantal leerlingen, komt in het gebouw van gemeentewerken. Het ministerie I van onderwijs, dat in verband met de j bezuinigingen nieuwe huisvesting van I scholen beperkt, heeft dit goedgekeurd. Om het gebouw geschikt te maken voor de kleuterschool is 35.600 gulden nodig. B en W willen met de chr. kleuterschool de Merel een bruikleenovereenkomst aangaan om de tweede leidster met kleuters van de o.k.s. Kleuterlust ruimte te geven. Voor de veiligheid van de leerlingen van Kleuterlust in de Bosstraat worden bor den 'overstekende kinderen' -geplaatst bij de afrit en in de tieogstraat. PRAKTIJK wegens vakantie van 25 juni t/m 13 juli Apotheek van 2 t/m 13 juli ge sloten. Waarneming praktijk en apotheek voor SPOEDGEVAL LEN Molensingel la, tel. 2542 Advertentie IM Dammen Eendracht Einduitslag van de onderlinge competi tie A. en B. groep. A. groep: C. Droogers 24 19 3 2 41 A P.C. van der Velde 24 18 4 2 40 A- P. Nieuwenhuizen 24 17 5 2 39 A söndernemers en de rijksverkeersin spectie. Volgens b en w worden de loopafstanden naar de bushalte voor de bewoners van Dalempolder drastisch verminderd. Ze vinden de Mossellaan als halteplaats uit een oogpunt van ver keersveiligheid het meest gewenst. De haltes aan de Grindweg en de Ten An kerweg blijven gehandhaafd. Speelplaatsen. In de Garnalenstraat en de Oesterstraat komt speelgelegenheid voor kinderen van 3 tot 5 jaar. Dit gebeurt op verzoek van verschillende bewoners, waaronder i de fam. van Klei die daarvoor zelfs een brief aan de gemeenteraad schreef, zoals j uit de raadsagenda voor maandagavond blijkt. Op twee plaatsen komt nu een i zandbak en een speeltoestel met een i passende beplanting. Er wordt nog be- keken of er verdergaande maatregelen j nodig zijn in de vorm van de aanleg van een woonerf. G. Brasser J.A. van Akkeren 757 I. Lindhout A. Boogerd S. Schot A. Slager C. van Dijke A. van Akkeren J. van der Velde 461 B. groep: J. Nagtegaal J. de Rijke sr. 24 16 4 4 36 A 757 24 14 8 2 36 A 24 13 6 5 32 24 13 6 5 32 24 13 5 631 24 11 8 5 30 24 11 4 8 26 24 8 8 8 24 A 671 A 670 leB A- A - B 464 24 96 9 24 A 24 8 8 24 8 8 24 2eB - 7 9 23 3eB de gemeenteraad werd al eens gesigna leerd dat er zelfs uit Brabant illegale stortingen op Tholen plaatsvonden. Bij alcoholcontrole kreeg een inwoner een rijverbod nadat twee blaasproeven positief waren uitgevallen en ook een bloedproef was genomen. Dat gebeurde nadat de automobilist een hond had aangereden. Politieman. Van de politieversterking per I juli komt wachtmeester Bosman uit Zwolle naar Tholen. Concert jeugdband. Zaterdagavond om half acht wordt in de tuin van de Gasthuiskapel een concert gegeven door de jeugd Brassband Onda o.l.v. Dhr. Cevaal uit Middelburg. Vorig jaar was dit korps eerste van de lande lijke afdeling. Bejaarden zagfen Julianafilm. Onder leiding van mevr. L. Deurloo hebben 52 bejaarden woensdag 6 juni de film over Koningin Juliana in Bergen op Zoom bezocht. Er waren ook vijftien bewoners van Ten Anker bij. Veel he rinneringen kwamen boven en ook het kopje koffie smaakte heerlijk. De bus en de koffie waren gratis dankzij de op brengst van de Fancy Fair. Dinsdag 20 juni bekeken twintig bejaarden de prachtige handwerken van de Platte landsvrouwen in Breda. Donderdagmiddag a.s.. 21 juni, is er in het kader van de Thoolse dagen' de tra ditionele ontspanningsmiddag voor be jaarden op het Pluimpotterrein in Scherpenisse. Daar zullen bejaarden ook volksdansen laten zien. De vrou wenraad laat om half twee een bus rij den vanaf de haltes. Jeugdgroep de Kogge. De Watersportvereniging de Kogge is van plan om op korte termijn een aparte jeugdgroep in te stellen. Het doel is een goede begeleiding door middel van in formatie, instructie en wedstrijden. Jon gelui die in 1962 of later zijn geboren, zijn van harte welkom bij de Kogge. Ook jongeren uit de naburige kernen. De contributie is maar 25 gulden per jaar, waarvoor ieder lid bovendien nog een clubvaantje en een sticker ontvangt. Het streven is om deze zomer nog enkele evenementen te organiseren. Alle jeug dige watersporters kunnen zich voor 1 juli bij het secretariaat van de Kogge opgeven. Y.F.C. met Jaap Dieleman. Youth For Christ houdt zaterdagavond om acht uur in het verenigingsgebouw Brugstraat een koffiebar met kunstenaar Jaap Dieleman, die nu in de Gasthuis kapel schilderijen en etsen exposeert. Hij vertoont een diaserie over zijn werk. Na de pauze is er een programma met veel zang en misschien een spel. Jonge lui van 15-25 jaar zijn hartelijk welkom. Alarmering calamiteit B.O.Z. De inwoners krijgen binnenkort een folder van het gemeentebestuur over de alarmering Trfj éfen eventuele Öilamiteit op het industrieterrein Theodorushaven in Bergen op Zoom. Aanleiding'zijn de gasontsnappingen bij General Electric Plastics. Bij een ongeluk kan Tholen in de invloedsfeer van het Bergse indus triegebied terecht komen. Bij dreigend gevaar gaat de B.B. sirene (een onder broken janktoon van drie keer dertig seconden). In geval van verslechtering van de situatie kan met luidsprekerwa gens extra alarm worden gegeven. In de folder staan verder aanwijzingen om binnen te blijven, ramen te sluiten en naar Hilversum I te luisteren. Herbestratingen. In verband met het gereedkomen van woningen in de Marinus Lindhoutstraat en de Marehoekstraat kunnen herbes tratingen worden uitgevoerd en trot toirs. tegelpaden en parkeerplaatsen worden aangelegd. Tevens dient over de waterpartij tussen de Weelhoekstraat en de Sec. Rijstenbilstraat een voetgan gersbruggetje te komen, waardoor er een aantrekkelijke loopverbinding ont staat tussen de Weelhoek-/Marehoek- straat en de Secr. Rijstenbilstraat. De gemeenteraad beslist maandagavond over een krediet. Th. van der Male 24 8 6 10 22 B GarageboilW. 406 J. de Rijke jr. 369 A. Schot W.A. Boogerd H. Bohr J. Moerland R. Nagtegaal R. Quist L. van Dijke Chr. v. Splunter 24 8 6 10 22 B 24 69 921 B- 24 6 8 10 20 B 349 24 7 6 11 20 A 327 24 5 8 II 18 B- 24 4 4 16 12 B 227 24 3 6 15 12 B 171 24 4 2 18 10 B- 24 2 I 21 5 B 13. A. Lindhout 24 0 I 23 I B Op vrijdag 8-6-1979 hield de damclub haar jaarvergadering, die druk bezocht werd. Volgende week wordt hiervan in dit blad een verslag gegeven. Vier zenders ontdekt De politie heeft zaterdagavond bij drie zendamateurs vier zend- en ontvangst- radio-installaties in beslag genomen. Van omwonenden waren klachten bin nengekomen dat men vaak storingen had op radio en t.v. of bij opnamen van programma's. Het onbevoegd uitzenden valt straf rechterlijk onder misdrijven. De red actie ontving een brief voor deze rubriek stemmen van lezeïs over 'verraad' in verband met deze zaak. Anonieme stukken worden echter niet geplaatst. Bij vermelding van naam en adres bestaat wel de mogelijkheid voor plaatsing. i Vuil uit Brabant. De politie maakte proces-verbaal op i tegen een inwoner uit Lepelstraat die 1 aan de Deurlooweg vuil deponeerde. In Twee buren die in de Bou Kooijman- straat hun garage willen uitbreiden, stuiten op de onmogelijkheid volgens het huidige bestemmingsplan. B en W zijn echter bereid aan de wensen van de heren J.P. van Dijke en J.A. P. Etiënne tegemoet te komen door het bestem mingsplan te wijzigen. De gemeente raad neemt daarover maandagavond een voorbereidingsbesluit. Aangezien het onderzoek in de ber oepszaak van dhr. G. Schuier nog niet is afgerond, stellen B en W de raad voor, de termijn met twee maanden te ver dragen. Wettelijk moet namelijk binnen drie maanden na binnenkomst van een beroepsschrift een beslissing genomen worden. Het gaat om het weigeren van een bouwvergunning voor het gedeelte lijk vergroten van een woning aan de Hiksedijk. Advertentie IM Doorgereden Een ter plaatse wonende automobilist reed een vrachtwagentje van K. uit Et- ten Leur aan. De laatste kon het kente ken van eerstgenoemde opnemen, zodat deze werd achterhaald en verhoord. Hij gaf te kennen niet de bedoeling te heb ben gehad om door te rijden, temeer daar er maar lichte schade was ontstaan. Voor hengelsportart. vogels (plm. 50 srt.) vissen, knaagdieren duivenhenocligdheden voeders etc. kooien, manden, bakken naar r f J. F. Kennedystraat 5, OUD-VOSSEMEER Tel. na 18.00 uur 01667-675 Geachte abonnee L) ontvangt uw .tijdschriften niet vrijdag 15 juni. maar maandag 18 juni a.s. Uw wederverkoper Aarnoudse-V aders Andere bejaardenleidster....ook voor Poortvliet. Per 1 juni is mevrouw Thea Tack uit Sint Maartensdijk, die verschillende jaren op Tholen leidster bejaardenhulpverlening was, benoemd als maatschappelijk werkster bij de sociaal pedagogische dienst te Bergen op Zoom. Zij had de laatste tijd met name het rayon Poort vliet en Sint Annaland. In de ontstane vakature kon door het Welzijnsorgaan Tholen worden voorzien met benoe ming van de uit Renkum afkomstige mej. J. Bos. Ze krijgt na het behalen van de akte N20 de eerste praktijk in bovengenoemde functie in hetzelfde rayon. Daarom zal ook mej. Bos al spoedig heel wat Poortvlietse en Sint Annalandse gezinnen leren kennen en waar nodig is leiding geven aan de hulpverlening voor onze oudere mede burgers. Advertentie IM W.I.K. won biljartcup Door de laatste competitie wedstrijd tegen K.O.T. met 6-4 te winnen, is W.I.K. winnaar geworden van de Vos meercup biljarten. Gemiddelden 119 en 1.67 hoogste serie G. Wessels 19 caram boles en beste .gemiddelde 2.80, kortste partij. D. Polderman 24 beurten. L. Ha- vermans C.zn.-C. Wessels 2-0, A. van Poortvliet-D. Polderman 0-2, M. Ver- cammen-M. Goudswaard 0-2, W. Kok- ke-A. Douw jr 2-0, M. van Poortvlifet-J. van Daalen 24) De Treffers wem van Nooit Gedacht met 6-4, gemiddelden 1.92 en 2.19, hoogste serie W. Heyboer 39 caramboles en 5.57 beste gemiddelde, kortste partij J. Geuze 21 beurten. H. Hommel-W. Heyboer 0-2, P. de Leeuw-Th. v.d. Logt 0-2, J. Etienne-P. van Treyen 24), J. Geuze-W. Saparow 2-0, B. den HóTlander-J. van Meer 2-0. De eindstand: 1. Willen is Kunnen 8 wedstrijden, 12 punten, 1.45 gemiddel de, 2. Nooit Gedacht 8 wedstrijden, 10 punten, 2.08 gemiddelde, 3. Krijt op Tijd 8 wedstrijden, 81 punten, 2.30 ge middelde, 4. De Treffers 8 wedstrijden, 6 punten, 1.72 gemiddelde, 5. De Poede- laars 8 wedstrijden. 4 punten, 1.76 ge middelde. Over het hele toernooi bekeken haalde C. Wessels het beste gemiddelde in een partij met 6.95 met W. Heyboer op de 2e plaats met 5.57. Het hoogste gemiddelde over de hele competitie was voor W. Heyboer met 5*25 en C. Wessels op de 2e plaats met 4.88. De hoogste serie van de competitie was voor C. Wessels met 50 caramboles voor W. Heyboer met 39. De kortste partij werd gemaakt door J. Konings in 14 beurten voor D. Polderman en M. Hen- drikse ieder met 16 beurten. Wedstrijdleider J. Heyboer reikte de Vosmeer-cup uit. Het sportieve toernooi heeft de onderlinge bandep tussen de vijf biljartverenigingen weer een extra impuls gegeven. I"0< Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - F.RRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Sloop Tonhuisstraat. De gemeenteraad beslist maandag avond over de aankoop van de garage van dhr. A.J. Theunisse, zodat na ver werving van dit laatste pand, de Ton huisstraat gesloopt kan worden en bes temmingsplan Gedempte Haven wer kelijkheid wordt. B en W hebben op basis van minnelijk overleg, uitgaande van rapporten van de stichting Advies bureau Onroerende Zaken, overeen stemming bereikt. De raadscommissie onroerende zaken is reeds accoord. Twee palen in haven. In de gemeentebegroting 1980 zullen de kosten van twee nieuwe palen bij de be- tonsteiger opgenomen worden, zo ant woorden B en W op vragen van raadslid M.P. van Dijke. Hij meende dat de duc- dalf bij de voorste steiger van de jacht haven kapot was, maar dat blijkt niet het geval te zijn. Dhr. van Dijke kreeg ver der van B en W te horen, dat het her straten van het havenplateau fasegewijs uitgevoerd moet worden wegens de constante aan- en afvoer van materialen en de opslag daarvan. Dit jaar wordt/is de eerste fase uitgevoerd. s Advertentie IM 1 Politieman Van de drie nieuwe politiemannen komt wachtmeester Arends uit Beerta per 1 juli naar St. Annaland. Aanrijding Havenyveg Op de kruising Oude Zeedijk/Haven- weg/Tonhuisstraat ontstond er een aanrijding tussen twee aujo's, bestuurd door B.W. uit St. Philipsland en P.R. uit St. Annaland. Er was enige materiële schade aan de voorkant van beide au to's. De een verweet de ander te hard te hebben gereden en de ander verweet de ene geen voorrang te hebben verleend. Geheel duidelijk werd het ook voor de politie niet, zodat met een waarschu wing werd volstaan. Beide automobilis ten betalen hun eigen schade of probe ren dat op de verzekering te verhalen. Advertentie IM I De zendingscommissie der Ger. Gem. te j Sint-Annaland, hoopt op dinsdag 19 juni weer oud papier op te halen. t 's Avonds om half zeven. Zet U het weer i gereed! Advertentie IM j Doorgereden De politie kon de laatste vijf gevallen van doorrijding na een aanrijding achterhalen. Daarbij was ook den E. die met een busje een in de Cureestraat ge parkeerde auto van C.A.K. uit Assen had beschadigd. Nadat K. wat in het dorp .had rondgereden, ontdekte hij het,, busje. De bestuurder gaf; dè aanrijding toe.^ft; overtuigend bewijs laat de poli tie het lakmonster nog op het laborato rium onderzoeken. Motor gestolen R. kwam tot de ontdekking dat zijn Thomos Tomos buitenboordmotor van zijn bootje in de haven was verdwenen. De eigenaar was verzekerd. Nieuw meubilair kleuterschool Het nu aanwezige meubilair in de Van der Lek de Clercq kleuterschool dateert van 1963, 'zodat de normale levensduur geacht moet worden verstreken te zijn', zoals dat plechtig omschreven staat in het voorstel aan de gemeenteraad. B en W willen namelijk het verzoek van het schoolbestuur inwilligen om medewer king te geven aan de aankoop van nieuw meubilair. Collecte Rode Kruis. De collecte voor het Rode Kruis heeft het mooie bedrag van 3475,25 opge bracht. Allen die daaraan hebben mee- gewerkt, hartelijk dank. Nieuwe Bestelwagen. Een van de Renault bestelwagens van Gemeentewerken wordt vervangen door een Peugeot J7, die geleverd kan worden i door Garage de Viet. Dat is althans het voorstel van B en W aan de gemeente raad, nadat de vervanging al was aan- gekondigd in de gemeentebegroting 1979. Volgens het college heeft de erva ring geleerd, dat de Renault in feite te licht is voor het werk dat ermee gedaan moet worden. Daarom heeft de aan dacht zich gericht op een auto uit een zwaardere categorie. Mede op basis van de voorkeur van de direct betrokken medewerkers is de keus gevallen op de Peugeot J7. De raad neemt maandag avond een beslissing. Woningbouw. Dhr. M.A. van Houte uit Scherpenisse wil aan de Hogeweg grond van de ge meente kopen voor de bouw van een bungalow. Het schetsplan is al door B en W goedgekeurd. De kostprijs van de grond, die onderdeel uitmaakt van het saneringsplan achter 't Bos, is veel hoger dan de reële marktwaarde. Daarom hebben B en W die prijs verlaagd en i meer in verhouding gebracht tot verge lijkbare bungalowkavels in andere ker- nen. Van de bungalowkavels aan de Gladio- lenstraat zijn er nog twee niet verkocht. Een van de kavels is echter al geruime tijd gereserveerd voor dhr. H. de Jong uit Scherpenisse, die nu te kennen heeft gegeven, tot aankoop te willen over gaan. Hij heeft al een bouwvergunning. In overleg met de raadscommissie On roerende Zaken is de grondprijs met 10 procent verhoogd. De nu geldende prijs zit namelijk beneden de marktwaarde, j In diverse andere bestemmingsplannen is de prijs aanzienlijk hoger. Politieman Wachtmeester de Roy van Zuiderwijn uit Enschede gaat per I juli de plaatse lijke politie versterken. Vernieuwing Stadsherberg De Stadsherberg, die in acht jaar een goede naam heeft opgebouwd, heeft een aantal verbeteringsplannen voltooid. Doel was. het café een injectie te geven omdat dhr. en mevr. Corenians nog een groep potentiële klanten misten. Som migen meenden dat de Stadsherberg duur was en dat men niet om een pilsje van 1.25 kon. een borreltje of een kop koffie. Na een onderzoek van het Ko ninklijk Nederlands Ondernemers Ver bond kwamen er adviezen om het gat in de markt op te vullen. Het restaurant, dat floreert en nu pas over een grote, nieuwe keuken beschikt, bleef volop gehandhaafd. Alleen kwamen voor het specialiteiten restaurant "a la carte" een aparte ruimte met circa 40 zitplaatsen. In de herberg met 85 zitplaatsen is er volop gelegenheid voor een biertje en bistro plates. Zaterdag is er een speciale herbergavond met fijne muziek, open haardvuur, een hapje van het huis en een speciale bistrokaart. Bij de plannen die nu zijn afgerond ho ren ook de hotelkamers, met en zonder douche of toilet, en vier' gescheiden ruimtes voor familiefeesten, vergade ringen, enz. Met deze uitbreiding van de mogelijkheden hoopt de Stadsherberg weer velen van dienst te kunnen zijn. Fiets kapot getrapt De bij het zwembad gestolen fiets van O. is, geheel kapot getrapt, in een bosje te ruggevonden, zonder het naamkaartje van de dader (s). Beroepen De kerkeraad van de Hervormde ge meente heeft een beroep uitgebracht op Ds. J.G. van Loon uit Aalst. Oud papier Euterpe heeft dinsdagavond 7 V2 ton oud papier opgehaald voor het instrumen tenfonds, maar vrijdagavond komt de muziekvereniging weer door het dorp. nu voor een extra ophaaldienst met het oog op de rommelmarkt. Oosterscheldevissers Tweede zomercompetitiewedstrijd: on der goede weersomstandigheden werd behoorlijk gevangen. Senioren: Mevr. v.d. Ree 970 p. 2. G. Morelli 900 p. 3. J. Hage 725 p. 4. A. Hengstmengel 710 p. 5. R. Vermaas 685 p. 6. J.v.d. Rhee 580 p. 7. J. Lindhout pzn. 575 p. 8. J. Nettenbreier 550 p. 9. F. Bout 530 p. 10. J. de Graaf 510 p. Junioren: 1. Bram v.d. Male 635 p. 2. Remie Lindhout 585 p. 3. Jos Scherpe nisse 565 p. 4. Corne Stoutjesdijk 480 p. 5. Sjaak Verkerke 475 p. Pupillen: 1. Georgio Morelli 310 p. 2. Diana Hengstmengel 245 p. 3. Marleen Oudesluijs 210 p. 4. Gertjan van Ham 125 p. 5. Maria Hartog 125 p. Schuur in buitengebied B en w stellen de gemeenteraad voor, een voorbereidingsbesluit te nemen om dhr. W.J.J. Brevet in staat te stellen bij zijn woning aan de Hogeweg een schuur van 58 m2 te bouwen. Volgens de hui dige bestemrnrtig'tplJrjrton is dat niet mógelijk'. Vooruitlopend op de herzie ning in de Commissie Ruimtelijke Or dening, wil het college nu al een groter bijgebouw bij dit landhuis toestaan. Tennisvereniging kampioen Zaterdag 2 juni heeft Jacoba van Beie ren I in de zaterdagdistriktscompetitie het kampioenschap behaald. Een uiterst spannende strijd tegen het Zeeuws- Vlaamsche Zaamslag ging hier aan vooraf. De Jacoba spelers konden zich gesterkt voelen door het meelevende publiek. De einduitslag werd 3-3 maar Jacoba won 76 games tegen een verlies van 70 games. Uitslagen: M.Meeuw- sen-F. Witte 6-7 7-5 7-5, W. Brevet- R.Zegers 2-6 5-7 P. Bakx-C.Hamerlink 6-2 6-2 G. Meeuwsen-M.v.Kerkvoort 4-6 5-7 Brevet/G. Meeuwsen-Wit- te/Zegers 5-7 7-6 4-6 Bakx/M. Meeuw- sen-Hamelink/v.Kerkvoort 6-3 6-1. Rommelmarkt Scarpenesse De Jeugdvereniging Scarpenesse orga niseert op de Braderie in juli een rom melmarkt' waarvoor men zaterdag ochtend 16 juni bruikbare spullen komt ophalen. Dat gebeurt ook nog op 30 ju ni. De J.V. was zeer blij mof de ge meentesubsidie en het bezoek van wet houder J. Versluijs en chef Sociale Za ken A.G. v.d. Sande. Vérder werd de laatste ringvergadering van dit seizoen gehouden en zomeractiviteiten bespro ken. Zeelands Welvaren Zondagmorgen vertrokken 16 leden j voor een tocht over 150 km door Zeeland. Men had deze morgen goed weer, zodat men om 9.45 'uur met de veerpont overging naar Zijpe. Toen wa ren er reeds 4 lekke banden geweest. De fietsers gingen richting Goes waar de koffie gebruikt werd. Men moest daar ook het reserve materiaal repareren, omdat door de vele pech al het materiaal opgebruikt was. Via 's Gravenpolder en Hoe'dekenskerke ging men naar Rilland waar ook nog even werd gestopt om wat te eten en te drinken.Over Woensdrecht en Hogerheide reed men naar huis. Er moest onderweg nog dikwijls gestopt worden voor lekke banden. Hierbij spanden Adrie v.d. Werf (5 x lek) en Jo Moerland en Piet Goedegebuure (ieder 2 x) de kroon. Om 4.30 uur was men weer thuis en had men de km te pakken. Zondagmorgen is er een foute van 70 km naar Kruisland. Vervolg op pag. 13 Voor storingen in uw installaties, zowel eleetra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet I el. 01662-462 Advertentie IM zondag 17 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.j en 18.30 uur (dankz. H.A.) ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur dhr. M.A. Lodder, Rotterdam (voorb. H.A. 17.00 uur kand. A. de Ruiter CHR. GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 18.30 uur ds. M.C. Tanis, Sliedrecht GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. Karreman, Den Haag NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. J.A. v.d. Meyden, Dor drecht R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur drs. O.J.v.d. Ploeg, Rotterdam 18.30 uur ds. D.B. van Lokhorst, Slie drecht GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. J.C. Streefkerk. Middelburg CHR. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. M.C. Tanis, Slie drecht 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze (H.A. en dankz. H.A.) GEREF. GEMEENTE do. 14 juni 19.30 uur ds. D. Hakkenberg zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. P. Blok GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw, St. Philips land 14.30 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur (H.A.) en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14:00 en 18.00 uur leesdienst do. 21 juni: 19.00 uur ds. E. Du Marchie, Voorthuizen GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 20 juni 19.30 uur ds. B. Reinders, Hardinxveld. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Evers, Leerdam GEREF. KERK 10.00 uur kand. A. de Ruiter (voorb. H.A.) 14.30 uur dhr. M.A. Lodder, Rotterdam GEREF. GEMEENTE 10.00 (H.A.), 14.30 en 18.30 uur ds. G. Mouw, Tholen SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. A.B. Cysouw (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur student v.d. Heiden, Veen wo. 20 juni: 19.30 uur ds. J.W. Verwey, H.I. Ambacht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. van Gilst, Zwijndrecht 15.00 uur ds. J.W. de Roo, Zwijndrecht WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer. Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377. St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St.Maartensdijk, tel. 01666-2400 St.Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 01667-775. St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 15 juni 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro. 16.30 uur Consult.buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2594 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St.Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 15 t/m 21 juni vrijdag 15 8.23-20.44 zaterdag 16 9.13-21.33 zondag 17 10.05-22.28 maandag 18 11.10-23.34 dinsdag 19 12.18-0.49 woensdag 20 13.36-1.14 donderdag 21 2.05-14.44 zondag 17 juni Laatste kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2