Multifunctionele vloer in sportzaal Sint-Annaland. Beslissing stil alarm brandweer Boekennieuws mj? «^8 Bm,m„sum Vervolg plaatselijk nieuws J2èM*. PQORTVLI£T\ m 7 Kerk en recreatie Donderdag 14 juni 1979 EENDRACHTBODE 13 ^AARTENSDl]R i$ ijN i^iif te Poortvliet Sint— Philipsland Het koninklijke boekje Het februariplan Harlequin Co Het Gouden Soepenboek Subsidie dialectenonderzoek Commissie Sportzaken besprak programma van eisen. Geen daglicht. Vloeren. Bergruimte. Ringen. Maandagavond half acht raadsvergadering in St. Maartensdijk Tuttelhoekje. Vuilniszak duurder? Energiebesparing. Lozingsverordening. Dorpshuis. Beheerder. Creatief centrum 0U°- r« VOSStMttR -v ANNA WCOBAPOLDF# Laatste fase 'West' Bouwrijp Om de woningbouwmogelijkheid veilig te stellen, dient nog dit jaar de laatste fase van bestemmingsplan West bouw rijp gemaakt te worden. Het Technisch Adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeente heeft een plan gemaakt, dat direct na de bouwvakva kantie uitgevoerd wórdt. Voor binnen kort gereed komende bejaardenwonin gen dienen trottoirs, tegelpaden en par keerplaatsen aangelegd te worden. De gemeenteraad stelt maandagavond geld beschikbaar voor deze werken. Viswedstrijd Uitslag le vrije wedstrijd te St.Annaland van de H.S.V. "De Zeebaars". 1. A.v. Aart, Halsteren 760 pnt. 2. J. Quist, An na Jacobapolder 710 pnt. M. Bijl 710 pnt. 4. J.K. de Graaf 650 pnt. 5. P.M. Geluk, St. Maartensdijk 605 pnt. 6. Mevr. Munter, 510 pnt. 7. D. Tichem, 380 pnt. 8. P.J. Hage 335 pnt. 9. Mevr.v.d. Werf, 315 pnt. 10. L. Kop- penhol, 315 pnt. Pupillen: 1. Antoine Slager 100 pnt. 2. Kees Boogerd, St.Maartensdijk 99 pnt. 3. Anne Marie Munter 98 pnt. Rondgang muziek De Koninklijke muziekvereniging Con cordia uit Tholen maakt zaterdagmid dag vanaf vier uur een rondgang door Poortvliet vanaf Tolrust in de Stoof- straat. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Huisvesting scholen. Nu de huisvesting van de openbare kleuterschool verzekerd is door de nieuwbouw .van een semi-permanent lokaal bij de O.L.S. de Eevliet in de Ju- lianastraat, kan de huidige openbare kleuterschool 't Wantenwevertje (twee lokalen) aan de nieuwe chr. kleuter school worden overgedragen. B en W komen daartoe maandagavond met een vrstel aan de gemeenteraad. Volgens het college beoogt het schoolbestuur vooruit te lopen op onderwijskundige ontwik kelingen. te weten de integratie tussen het kleuter- en het lager onderwijs. De nieuwe openbare kleuterschool wordt ingericht met materiaal uit het huidige Wantenwevertje. Niet alles is natuurlijk nodig, zodat de rest voor de chr. kleuterschool blijft. Daarnaast moet er nog aanvullend meubilair en ontwik kelingsmateriaal worden aangeschaft. B en w stellen de raad voor, de chr. kleu terschool die medewerking te geven. Het college wil verder meewerken aan de bouw van een verplaatsbaar noodlo- kaal voor de chr. lagere school in ver band met de benoeming van een vierde leerkracht. Door verlaging van de leer- lingenschaal voor kleine scholen kon deze vierde leerkracht benoemd wor den. Volgens de prognoses is het vierde lokaal gedurende vijf jaar nodig. Een verdere verlaging van de leerlingen- schaal maakt dat nog langer. Voor elke uitbreiding is een verklaring van goed keuring van het Ministerie van Onder wijs vereist, maar het schoolbestuur heeft die niet overlegd. B en W menen echter, dat volgens de normen van het Ministerie goedkeuring voor een ver plaatsbaar noodlokaal mogelijk is. Trottoirs Burg. van Doornstr. Nu de bejaardenwoningen aan de Burg. van Doornstraat op korte termijn opge leverd worden, dienen er trottoirs aan gelegd te worden. B en W vragen daar voor maandagavond geld van de ge meenteraad Na de verkoop van grond aan Budel- pack B.V voor de nieuwe vestiging aan de Paasdijkweg is er een andere route gekozen voor de toeleidende weg. Dit gebeurde in in overleg met Budelpack. Als gevolg hiervan kwam er een stukje gemeentegrond tussen de weg en het Budelpack-terrein. B en W hebben in middels overeenstemming bereikt om deze grond aan Budelpack te verkopen. Burgerlijke stand Geboorten: Stefan Pieter, zoon van J.D.J. Porreij en M. Verdurmen, Allewiena, dochter van P. Steijn en J.M.J. van Strien, Neeltje, dochter van J. Noorthoek en C.H. van Dijke. overlijden: A,S. den Braber, 87 jaar, wednr van W. den Braber, G. Noorthoek, 51 jaar, J. Bakker, 60 jaar, echtgenoot van N.L.E. Verwijs, C.M. Meijer, 81 jaar. wednr van G.Boone huwelijken: J.A.. Stols en L.C. van der Reest. J. van den Berg en M.P. Walpot. Auto uitgebrand Op de Provinciale Weg richting Zijpe voorbij de kruising Zuidweg is dinsdag middag om kwart over vier de perso nenauto van dhr. Heeren uit Roosen daal uitgebrand. De brand ontstond vermoedelijk door kortsluiting, 't Ging allemaal zo snel, dat de bestuurder zijn auto nog maar net in de berm kon rijden en zichzelf in veiligheid kon stellen. Via de sirene werd de brandweer gealar meerd, die kon-voorkomen dat de ben zinetank vlam vatte. De auto is na blus sing naar bet industrieterrein gesleept. Dhr. Heeren was All Risk verzekerd voor de uit 1977 daterende auto. Viswedstrijd De Markeel heeft zaterdag 2 juni een onderlinge wedstrijd in de Krabben- kreek gehouden. Koploper M. den En gelsman wist met 400 punten zijn voor sprong te vergroten. 2. Abr. Verwijs Jzn. 375 p 3. M.J, den Braber 125 p 4. A.M. den Braber 125 p, 5. J.P. Kaashoek 115 p 6. T. Geuze 25 p. jeugd 1. Abr. Kosten 155 p 2. Leon de Jonge 110 p. Stand na drie wedstrijden: 1. M. den Engelsman 1110 p 2. W H. de Lindt 635 p 3. J.P. Kaashoek 515 p. Stralende braderie Begunstigd door een stralende zomer zon, vele bezoekers en een feestelijke Voorstraat is zaterdag de braderie zon der meer een succes geworden. Dat was de mening van voorzitter H. Bosman van de Middenstandsvereniging, wat door velen onderschreven werd. 's Mor gens viel de belangstelling tegen, maar De nederlandse tandarts E. van Tuyn, die ook spreekuur houdt op Tholen en St. Philipsland, is de Antwerpse Zoo te hulp gekomen om een grote mensaap van zijn kiespijn le verlossen. Kaisi, zo heet de 25-jarige uit Oost Zaïre afkomstige oostelijke laagland-gorilla, zat echter even langer in de "stoel" dan een Thoolse of Fliplandse patiënt. Van half negen tot half twaalf was tandarts Van Tuyn vorige week woensdag aan het werk in de Antwerpse dierentuin. De gorilla verloor reeds maanden lang gewicht. Dr. de Meurichy. veearts van de dierentuin, en bioloog dr heer van Puyenbroeck waren er achter gekomen, dat er iets mis was met het gebit van Kaisi. Zoo-directeur de heer Geeraerts ontbood tandarts Van Tuyn, die een voortschrijdende paradentose constateerde. Hij stelde voor om de loszittende elementen te verwijderen. De gorilla had geen gaatjes. Mogelijk zijn de kiezen en tanden los gegaan door verkeerde voeding. Professor Mortelmans van het Tropisch Instituut en dokter de Meurichy zorgden voor de verdoving, terwijl de twee verzorgers van de mensapen hun handen vol hadden om Kaisi in bedwang te houden. Tandarts Van Tuyn trok acht tanden en kiezen met een speciaal voor dit doel geconstrueerde extractietang. Hopelijk is Kaisi weer vlug de oude. in de middag en avond was het druk in de Voorstraat. Menige standhouder vraagt zich daarom wel af of het begin niet wat vroeg is en in de toekomst niet wat verder moet worden gebundeld. Behalve de Middenstanders maakten ook de deelnemende verenigingen goe de zaken. Het batig saldo was een wel kome aanvulling in de clubkas. Boven dien kon de jeugd zich, behalve met de koopjes, goed vermaken in de botsau tootjes en het luchtkussen. Van de verlotingen was mevrouw M. Kempeneers uit de Mosselkreekstraat 4 de gelukkige winnaar van de hoofdprijs. Een vierdaagse reis voor 2 personen door Nederland. Die trekking vond 's avonds plaats door burgemeester G. van den Berg. Ook hij bleek gelukkig met de aktiviteit en levendigheid in de ge meente op deze overwegend zonnige zaterdag. De tweede prijs was voor de heer L. Kempeneers, een weekend crui se naar Engeland, terwijl de heer G.C. Boudeling 3 dagen naar Parijs kan als winnaar van de derde prijs. Het varken van d.v. Quickstep ging naar M. Mol en het schaap verhuisde naar J. Voshol. Prijzen waren er verder voor J. Voshol en C. Verwijs en A. van der Klein. De stereo installatie en snijma chine werden eigendom van C. Quist, een workmate en boormachine voor J. van Beveren en Bordrecht, een skelter voor K. ten Hoven uit Anna Jacoba Polder. De spreien van het Rode Kruis gingen naar mevr. A. Kaashoek-Hooglander en Wilna Lindhout te Goes. Een molen was er voor M. Oudenaarde. De brandweer wagen bleek 9940 kg te wegen, wat door C: van Strien slechts 5 kilo te zwaar was geschat, zodat hij winnaar werd van een tuinstoel. Verder had de jeugdbrand weer nog een prijs voor mevrouw J. Verwijs-Quist. Bij de dam-en schaakve reniging was de hoofdprijs een fiets, die werd gewonnen door mevr. de Booij. Bij deze vereniging waren er ook prijzen voor M. Fonteijne en M. van Dijke. De poppewagen van Maranatha was voor mevr. C. Verwijs-Noorthoek die als eer ste eindigde in het knikkerspel. Een ge varieerde braderie met naast heel wat extra aanbiedingen, zoals men hier boven ziet ook heel wat leuke prijzen van de verenigingen. Zelfs al is de 70ste verjaardag van ko ningin Juliana voorbij, wil dat voor de Oranjeklanten niet zeggen, dat de jong ste Oranje-uitgave van Hollandia te Baarn geen bijzonder aantrekkelijk be zit vormt. Het koninklijke boekje is vor stelijk uitgevoerd en voor de inhoud staat Fred J. Lammers borg. Als iemand iets van ons vorstenhuis afweet, is hij het wel. In dit voor 12,50 bij de erkende boekhandel verkrijgbare fraai gebonden werkje wordt op vele vragen een ant woord gegeven, o.a. hoe de opvolging is geregeld, welke leden van de konink lijke familie een uitkering van de staat en hoeveel zij jaarlijks krijgen. Waar de Oranjes wonen, welke vorstelijke be huizingen, welke titels de koningin alle maal meedraagt, wat de taken zijn en dan bovendien foto's van de jongste en oudere vorstenleden, die je niet dage lijks tegenkomt. Een mooi boekje voor die prijs. Een Bruna-uitgave, een Zwart Beertje, de nog steeds meest verkochte pocket. Het verhaal gaat over Philip Corman, een bekende, welgestelde Amerikaanse schrijver, die in Japan gaat onderzoeken wat de oorzaak is van de onverwachte dood van een officier op de Ameri kaanse atoombasis in Tokio. Die officier f was zijn zoon. Corman komt bij dit on derzoek op het spoor van eenwerel- domvattend complot. Een echt span nend Beertje, 7,50 in de erkende boekhandel. In de Zwarte Beertjes ook een verhaal van Morris West. Harlequin, een Zwit serse bankier probeert in zijn eentje strijd te voeren tegen malversaties van een directeur van een gigantisch com putercentrum. Hij wordt geconfronteerd met fraudes, kidnapping, politieke pressie en zelfs huurmoordenaars. Hoe dan een oud bankiershuis in standhouden? Moris West weet de oplossing, nadat Harle quin Co gedwongen wordt samen te werken met een ondergrondse pro-ls- raelische organisatie en met de CIA. Eveneens/ 7,50. Er zijn nogal wat 'specials' over vele on- Ter dekking van de kosten van het dia lectonderzoek verzoekt de Zeeuwsche Vereniging voor Dialectonderzoek haar een jaarlijkse bijdrage te verlenen van 2.500,— Gedeputeerde Staten stellen voor voorlopig tot 1983 deze bijdrage te verlenen. De vereniging kent momen teel een nieuwe bloeiperiode en er is een hernieuwde belangstelling voor taal in Zeeland. Het instituut voor Dialectolo gie te Amsterdam begeleidt op weten schappelijk verantwoorde wijze het werk van de vereniging en neemt de eindcontrole van de verzamelde gege vens voor zijn rekening. Nu veel van de dialecten en het stree keigene aan het verdwijnen is, is het volgens G.S. van belang deze op een wetenschappelijke verantwoorde wijze vast te leggen. Evenals vorige jaren hoopt de Evangeli- sche-commissie, die bestaat uit leden van de Ned. Hervormde en Gerefor meerde kerk van het eiland Tholen, weer lektuur te verspreiden onder de recreanten op de campings en de jacht haven. Tevens zullen haar aktiviteiten worden uitgebreid door van 28 juli t.e.m. 11 au gustus een Evangelisatie tent te plaatsen op de camping "De Pluimpot" te St.Maartensdijk. In deze tent zal de jeugd op de camping regelmatig bezig gehouden worden door jonge leden van genoemde kerken d.m.v. bijbëlvertel- lingen, spelletjes, muziek, puzzeltochten e.d. tevens worden er dan avondsluitin gen gehouden waarin zal worden voor gegaan door predikanten van het eiland. Op deze manier wil de kerk van haar aanwezigheid blijk geven. Corr. adres: Kreeftenstraat 32, Tholen, tel. 01660-2739. derwerpen. Soep op zich kan niet zozeer een specialiteit genoemd worden. Veel meer dagelijkse kost. Daarom echter ook te meer de moeite waard er aan dacht voor te hebben en aan te besteden. Dat kan dan volop via de uitgave van La Rivière Voorhoeve te Zwolle. "Het Gouden Soepenboek" is samengesteld door Jutta Radel met een vertaling door Hetty Kluitenberg. Dan is deskundig heid gewaarborgd. En die deskundig heid valt uit elke pagina op te maken. In het buitenland is het boek onderschei den door de Gastronomische Akademie. Wie denkt, dat een soepeen soep is en niets meer, zal zich lelijk vergissen. Het voornaamste is echter, dat het alle maal zo duidelijk wordt voorgehouden, zodat zelfs een man met verkeerde keu kenhanden een kostelijk soepje kan presenteren. Het gaat dan over heldere, over gebonden, over stevige, over snelle, over koude, over kinder- en over zie- ken-soepen. Een lijst achterin geeft de meer dan 120 soorten aan. Dat wist nog niemand. Bovendien kan de ene nog lekkerder zijn dan de andere, als je de voorschriften in dit boek opvolgt. Een voudige voorschriften, eenvoudige in grediënten, maar daarom niet minder lekker. Wat kan via Het Gouden Soe penboek het dagelijks soepje een ver rassing zijn. De goed gebonden uitvoe ring, de watertanden veroorzakende af beeldingen, maar vooral de zo soep- heldere tekst maakt het voor ontelbaren volop de 22,50 waard. Bij de erkende b9ekhandel. "We zullen er rekening mee moeten houden dat er nog wel eens wat anders in de sportzaal gebeurt dan gymnastiek. B en W en de raad zijn daarom voor een multi-functionele vloer, waarop bijvoor beeld ook een grote ouderavond kan worden gehouden. In Poortvliet hebben we voor de gymzaal 7000 gulden extra uitgetrokken voor een betere vloer". Wethouder C.J. Moerland liet dat dins dagavond weten tijdens de eerste verga dering van de even daarvoor door burge meester E. Baerends geïnstalleerde Commissie Sportzaken. Dhr. Moerland zei een niet al te zware agenda te hebben^emaakt. Als kennis making wilde hij wat babbelen over het programma van eisen van de sportzaal in St. Annaland, die op de huidige ijs baan aan de Hoenderweg/Langeweg gebouwd zal worden. "We zijn echter nog niet aan 't bouwen, want we zullen wel even verder zijn voor we weer over de sportzaal St. Annaland praten. Onze eerste zorg is de sporthal 'Tholen', aldus de wethouder van Sportzaken. De sportzaal krijgt een netto speelop- pervlak van 16 x 28 cm. De obstakelvrije hoogte is 7 m. Volgens het programma van eisen komt er geen daglicht in de zaal en de berging. Dhr. J.L.v.d. Linden uit St. Maartensdijk (korfbalvereniging Emergo) vond dat vreemd. Voor een gymleraar die een hele dag in kunstlicht moet werken, achtte hij dat weinig aan trekkelijk. Dhr. v.d. Linde wilde ten minste lichtkoepels zoals in de sporthal Halsteren. De voorzitter van de Thoolse turnfederatie, dhr. J.P. Smulders uit Oud-Vossemeer, bracht naar voren dat men meer last dan gemak heeft van het daglicht in een sportzaal. Dat geeft na melijk heel vaak valse effecten. Er dient wel ventilatie te zijn. Ambtenaar sport zaken P.v.d. Vlies noemde daglichttoe treding een achterhaald iets, maar dhr. v.d. Linde merkte op, dat er in een nu in aanbouw zijnde sportzaal in Sint Lau rens wel daglichttoetreding komt. Dhr. C.v.d. Berge uit Tholen (tennisvereni ging Eegedima) vroeg zich af, of het wel verstandig was om geen daglicht te laten toetreden. Een sporthal vergt enorm veel elektriciteit en verwarming en met kunstlicht volstaan, geeft nogal een op timistische kijk op het energiebeleid, vond dhr. v.d. Berge. Die opmerkingen waren raadslid M. van Damme uit het hard gegrepen. Gezien de ervaringen in Haestinge achtte dhr van Damme een goede ven tilatie van de vloer in de sportzaal zeker gewenst. De vloer in Haestinge is totaal verrot, zei dhr. v.d. Linde. De sportzaal Haestinge is alleen voor sportschoenen, maar er wordt met spijkerlaarzen en hoge hakken gelopen. Vraagje dan niet om problemen? Dhr. Smulders merkte op. dat een sportzaal heel iets anders is dan een gemeenschapshuis. Hij wees op de mogelijkheid van een zwevende kunststofvloer. Dhr v.d. Berge pleitte voor een zodanige belijning dat er ver schillende sporten beoefend kunnen worden. Hij signaleerde een onnoeme lijke behoefte aan een enkel tennisveld (8x23 m) in de sportzaal voor de winter- training van kinderen. De heren v.d. Linde, Smulders en Van Damme spraken zich uit voor een ruimte voor materiaalberging van 60 in plaats van 40 m2. Dit gezien ook de er varing in Haestinge, waar de toestellen de berging uitpuilen. Aan de wanden van de sportzaal komt 3 m schoon met selwerk. Aan de lange zijde van de zaal komen I of 2 banken voor toeschouwers. Er komen twee kleedruimten van 30 k 35 m2 met voor elk een wasruimte van 15 m2 met acht douches en 1 douchecabine voor gehandicapten en een toilet. Ver der een leraar/scheidsrechter/EHBO ruimte met douche en toilet. Volgens het programma van eisen komt er in de St. Annalandse sportzaal ook een vergader-instructielokaal en een hal met frisdrankenautomaten. Verder een buitenberging van 10 m2. De plaats en de hoogte van de ringen en klimtouwen vormde ook een punt van Mfc Tijdens de eerste vergadering in het ge meentehuis te St. Maartensdijk - maan dagavond om half acht - neemt de Thoolse gemeenteraad een beslissing over invoering van stil alarm voor de brandweer. Er is al verschillende keren over gesproken en na positieve adviezen van de regionale commandant en de commissie financiën, kan de kogel nu door de kerk. In de regio zuidwest Noord-Brabant werkt de brandweer al enige tijd tot te vredenheid met stil alarm. Regionaal commandant M.M. Belonje noemt als voordelen: a. geen hinderlijke belangstelling bij het uitrukken, hoewel dit niet is te voorko men gezien het toenemend gebruik van scanners. b. alle korpsleden worden gealarmeerd, ook zij die buiten gehoorafstand van de sirene wonen. c. geen onrustgevoels wanneer de sirene in werking wordt gesteld voor branda larm of in verband met andere calami teiten. Als nadelen worden genoemd: 1. De alarmontvanger moet altijd wor den meegenomen, doch dit wordt door de leden van de vier korpsen niet als een probleem gezien. 2. De sociale controle van de korpsleden door buren en dergelijke vervalt. 3. De kosten die aan de invoering zijn verbonden. Hoewel B en W oog hebben voor de nadelen, menen ze dat de voordelen hiertegen opwegen. De kosten worden geraamd op 120.000 gulden voor 68 op- roepontvangers (16 per korps 4 re serve) a 1495,— met 18% btw. Met 20.000 gulden afschrijving (in 6 jaar), 10.200 rente 8 !6% (le jaar) en 3200 gul den onderhouds- en reparatiekosten zijn de jaarlijkse lasten 33.400 gulden. De gemeentelijke stortplaats Tuttel hoekje bij Scherpenisse is bijna vol, zo dat er tegelijk met de dijkversterking een uitbreiding moet komen. In nauw over leg met waterschap en provinciale wa terstaat heeft de gemeente een plan ge maakt voor verticale uitbreiding. In de eerste fase kan 119.000 m3 vuil gestort en verwerkt worden, in de tweede fase 81.800 m3. Hoewel een raming bijzon der moeilijk is, denken b en w hiermee 8 a 10 jaar vooruit te kunnen. In die pe riode moet volgens b en w een herbe zinning op de vuilverwerking plaatsvin den. De Afvalstoffenwet, regionale ver werking, vuilverbranding e.d. spelen daarbij een rol. Het college meent, dat een aanzienlijke kostenstijging dan on vermijdelijk lijkt. Een globale bereke ning leerde, dat vuilverbranding op dit moment voor Tholen ongeveer twee keer zo duur zou zijn als de huidige, traditionele verwerkingsmethode. Het nu uit te voeren plan schept overigens ook voldoende mogelijkheden om te kunnen voldoen aan de redelijkerwijs te stellen eisen uit milieu hygiënisch oog punt. Overigens zijn er nog wel een aantal vragen over de juiste uitvoering van het plan. B en W willen in de commissie financiën bespreken in hoeverre de kosten van uitbreiding van het Tuttelhoekje in de prijs van de huisvuilzak moeten worden verwerkt. Ook de financiële gevolgen van een eventuele aanschaf van een verdichtingsmachine worden dan beke ken. Tevens dient nog bekeken te wor den welke maatregelen nodig zijn om de ophaalcapaciteit van de reinigingsdienst te vergroten. Duidelijk is, aldus B en W, dat ook hieraan de nodige financiële consequenties zijn verbonden. Naar aanleiding van een onderzoek willen B en W in enkele schoolgebou wen een proef nemen met energiebes parende voorzieningen. Ze hopen dan een inzicht te krijgen in de mate waarin een besparing op de energiekosten te verwezenlijken zal zijn. B en W hebben hun keuze laten vallen op schoolgebou wen waarin of door de constructie van de c.v. installatie of door de constructie van het bouw een aanzienlijke besparing te bereiken zou zijn. Door het aanbren gen van een optimaliseringsapparaat - zoals voorgesteld door Mampaye Dor drecht - zou zelfs een besparing op de energiekosten te bereiken zijn van 25-30%. Het gaat om de twee lagere scholen in Scherpenisse aan de Laban Deurloosstraat en de kleuterscholen aan de Burg. van Berchemstraat in Tholen. Reserveringen. De begroting 1978 heeft een overschot van ruim 1.5 miljoen gulden. B en W willen voor drie bestemmingen elk vijf ton reserveren: openbare werken, dorpshuizen en sportvoorzieningen. Door eerdere begrotingswijzigingen kon de post voor onvoorziene uitgaven ver hoogd worden met" 40.029,89, 245.246,12, 93.400,51 en 3993,92. De uit 1976 daterende Lozingsverorde ning moet worden herzien. Volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten dient een uitvoeriger opsomming van schadelijke stoffen te worden gege ven. Verder is het artikel met betrekking tot de beroepsmogelijkheden van be langhebbenden herschreven. Doel van de verordening is, ongewenste lozingen te voorkomen. B en W hebben een begin gemaakt met het aanschrijven van be drijven die wellicht onder de werking van de verordening zouden kunnen val len. De tot op heden verstrekte gegevens bevestigen de reeds bestaande indruk dat op Tholen nog geen sprake is van hoogst onaanvaardbare situaties. Niet temin worden de lozingsactiviteiten nauwlettend gevolgd. Het is o.a. verbo- bespreking. Gezien de risico's bij foutief gebruik, achtte dhr. Smulders 7 m voor de klimtouwen le hoog. Volgens ge meentesecretaris T.C. Benoud heeft de onderwijsinspectie echter geen bezwaar tegen die afstand. Wel voor de ringen. Dhr. Smulders dacht aan ringen aan een staalkabel of aan ringen aan een schommelas. Bij de constructie van het gebouw dient daar al rekening mee te worden gehouden. Bij plaatsing van klimtouwen e.d. aan de korte kant van de sportzaal, achtte dhr. Smulders geen hinder voor andere sporten aanwezig. Dhr. v.d. Linde pleitte nog voor goede ventilatie. Hij vond die voor de sportzaal - bij intensieve sportbeoefening -net zo hard nodig als in de'kleed- en wasruim ten, die totaal afgezogen dienen te wor den. Bij de bouw van de sportzaal wordt re kening gehouden met de eventuele aan bouw van een dorpshuis. Dhr. Smulders legde nog wensen op tafel voor de aan sluiting van een geluidsinstallatie en sparingen in de vloer voor bevestiging van verschillende toestellen, o.a. met spankabels. Bij de fundering moet daar al rekening mee gehouden worden. Wethouder Moerland: We zoeken niet voor niks firma's die gespecialiseerd zijn in sporthallen/zalen. De leverancier van de toestellen moet gegevens verstrekken die de bouwer bij het maken van de vloer kan gebruiken. Dhr. v.d. Linde vroeg nog aandacht voor de warmwa tervoorziening, want de douches in Haestinge waren negen van de tien keer niet te gebruiken omdat menging van koud en warm water onmogelijk bleek, Secretaris Benou liet weten, dat dit euvel inniddels is opgelost. Raadslid Van Damme wierp de vraag op. hoe het Beheer van de sportzaal ge regeld wordt. Via de beheerscommissie zoals bij de dorpshuizen? Het kan toch niet dat de werk.ster verantwoordelijk is Wethouder Moerland dacht voor de' sporthal Tholen aan een vaste beheer der, maar voor de sportzaal St. Anna land durfde hij nog geen goed woord te zeggen. Als het dorpshuis erbij komt, ligt dat iets gemakkelijker, maar aan een beheerscommissie denken b en w beslist niet, aldus dhr. Moerland 'Secretaris Benou achtte een goed ge controleerd gebruik belangrijk Hij vond dat een taak van de beheerder, die er elke dag wel komt omdat ook de scholen van de sportzaal gebruik maken. 'Als het aan de verenigingen overgelaten wordt, zal hel een puinhoop worden', meende dhr. Smulders Daarmee was de discussie over het pro gramma van eisen afgerond. Volgens antwoorden van b en w op vragen van raadslid P. van Schetsen in de vergade ring van 23 april zal een tweetal aanne mingsbedrijven worden gevraagd een en ander verder uit te werken. Bij ^Je rond \raag kwam het vergaderritme (in elk geval voor de begrotingsbehandeling) en het ter inzage leggen van stukken nog ter sprake. den stoffen die brand-of explosiegevaar of stankoverlast kunnen veroorzaken, te lozen. B en W stellen de raad voor, de subsidie voor de afdeling Tholen van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming van 9520 te verhogen tot >16.943 gulden. Verschillende begrotingsonderdelen waren te laag geraamd. De inkomsten aan cursusgelden zijn 8500 gulden meer. maar de personeelskosten zijn o.a. door uitbreiding van de activiteiten ook ver hoogd. Verder heeft dhr. G. van Enge lenhoven de huur voor het pand Hoog straat 4 verhoogd. Een belangrijke kos tenfactor is de verhoogde afschrijving op inventaris. Dit was voorheen eigendom van dhr. Van Engelenhoven, maar de inventaris is nu door het instituut over genomen. De eerste vergadering van de Thoolse gemeenteraad in de nieuwe raadszaal te St. Maartensdijk begint maandagavond om half acht. De Zwaluw, St. Maartensdijk, 3-6-1979, Moulins, 45 duiven, le d. 19.51.41 u. A. Bijl 1-7-15, 1 Kwaak 2-3-6, J. Stoutjesdijk 4-11-12, J. Heyboer 5, L.v.d. Berge 8-13-14, C. Andriesse 9, D. Muskee 10, A. Zwagemaker O.V. De Zwaluw, St. Maartensdijk, 3-6-1979, Noyon, 122 duiven, le d. 17-51-40 u. 882.51 m/min. F. v. Beveren 1,1. Kwaak 2-9-12-16-21-34-41, J. Heyboer 3-29, D. Muskee 4-7-23-24-31-32-35-39-IO, J. Stoutjesdijk 5- 11-14-17-19-22-25-38, L. v.d. Berge 6-8- 18-20-30, P. v. Beveren 13-33, P. Bijl 15 O.V., A. Bijl 26-27-28-36-40, D. d Wilde 37. DE ZWALUW OUD VOSSEMEER Noyon, 237 km, los 8.10 u, aankomst eerste duif 11.24.55 met 1221 m/min, laatste duif 12.2931 met 914 m/min., 316 duiven van 29 melkers. H. Buitenhuis 1-26-49-62-71, A. Voormeulen 2-10-16-32-36-34-38-39-63-79-87, J. Schetters 3-68-73-106, J. Potappel 4-19, D. Havermans 5-37-53-59-60-64-78-82-93-95-102, R. Vaders 6-27-47-65-75-96, P. van de Houten 7-104, M.K. Speyer 8-43-80. 1. Berkey 11-12-44-51 - 88. D. Polderman 13-31-35-43-57-85-92, D. Vaders 14-25-100, J. Kruf 15-23-29-33-40- 55-98-105. J. van Ballegooij 17-69-76-94-101. D. Hoogkamer 18, P. Vis 20-41-91, Jac. Vaders 21-61-70, G. Hoek en z.oon 22-24, M. Moerland 28. Mde Graaff 30, A. van Daalen 45-86. R. Mosch 46-103. A. Hommel Jac.zn. 48, G. Hoek jr. 50, A. Lindhout 52-56-66- 83-90. B Quist 54-99, F. Hommel 72-97, J. Potappel 77. J. Egberts 81, C. Hommel A.zn 84, C. van Meer 89. De Reisduif St. Philipsland Orleans, 9-6-1979, 126 duiven, met Zuidwestenwind gelost 8.30 uur, snelheid eerste duif 1075.67 m/m, aan komst 15.27.57, snelheid laatste duif 943.04 m/m, aankomst 16.27.10. A. Faase 1-6-12-14-19-21 en 29. K de Frel 2-4-22-23 en 31. S M. Quist 3 en 5, S. Vermaas 7. A S Hooglander 8, J. Quist 9. Iz. Vermeij 10-13-16 en 27, Adr. Verwijs 11 en 30, Gebr. Fonteijne 15-25 en 32, K A. Reijngoudt 17 en 18. J Walpot 20, Jac. Geense 24, M. Mol 26, L Reijngoudt 28 De Zwaluw, St. Maartensdijk.' 10-6-1979, Louvres, 101 duiven, le d. 11.39.43 u. 1000.05 m/min. i A. Zwagemaker 1-2-4-11-24, I. Kwaak 3-7- 10-12-13-18-21-23, L.v.d. Berge 5-14-26-30-32, A. Bijl 6-16-19-27-28. L. Kie- dijk 8-17-34, J. Stoutjesdijk 9-15-22-29, D Muskee 20-25-31-O.V., C. Priem 33. De Zwaluw Oud-Vossemeer, St. Denis 321 km, los 12.40 u aankomst eerste duif 17.44.44 met 1055 m/min. laatste duif 19.43.25 met 759 m/min, 224 duiven van 26 melkers. B. Quist I. D. Havermans 2-7-8-9-12-30-35- 37-51-58-70-71, D. Polderman 3-33-46-50-53-65-69, J. Potappel 4-15-45-74. I. Berkey 5-10-14-57-66, G. Hoek jr. 6-27-32-44, S. Schetters 11 18-62, A. Lindhout 13-67. A. van Daalen 16, P. van de Houten 17-25-63-73, P. Vis 19, Jac. Vaders 20-47-60, H. Buitenhuis 21-29-34-36-54, A. Voormeu len 22-28-48-68, J. van Ballegooij 23-24-56-59, M. Speyer 26-49, R. Vaders 31-52, C. van Meer 38-40-55. R. Mosch 39-42-64-75, C. Hommel 41, F. Hommel 43. D. Vaders 61-72. Moulins 561 km, los zondag 9.10 uur, aan komst le duif zondag 19.24.43. laatste duif maandag 7.42.47, 105 duiven van 19 melkers. P. van Houten 1-35, A Lindhout 2-5, D. Pol derman 3-12-16. J Egberts 4-17-29, A. Douw 6-11-13-22-31-33. G. Hoek en zn. 7-10, A. Voormeulen 8-18. B Quist 9-27-28. A Hom mel 14-30. J. Kruf 15-23-25-34, Jac. Vaders 19-20. J. Potappel 21, R. Vaders 24. D. Vaders 26. C. Hommel 32.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 13