GELUK fö/CHlESSER ppq IBEII'HT 2 EENDRACHTBODE Donderdag 31 mei 1979 Tholen Oud— Vossemeer EASTWOOD BAR - DISCO WIM en MARJA Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij B00GAART binnenlopen. Firma K. J. Boogaart Sint Annaiand G. Heijboer Stavenisse Sint Maartensdijk PREDIKBEURTEN Poortvliet Afwezig Sint Philipsland DAG EN NACHT VISSER A.B.O.P. voor het N.F.O.-plan Op dinsdag 22 mei belegde de afdeling Tholen van de Abop een vergadering over het N.F.O.- arbeidsplaatsenplan. Het hoofdthema luidde: kleinere klas sen, beter onderwijs, meer werkgele genheid! Hoewel er die avond naast een t.v.- voetbalwedstrijd nog meer belangrijke vergaderingen op het eiland waren, kon voorzitter van Elsacker toch 25 gasten verwelkomen. Deze goede opkomst was zeker te dan ken aan de spreker Bert van Dalen (hb). In duidelijke en korte bewoordingen zette hij de standpunten van de bond uiteen. Naast de slagzin, dat de bond geen weer wil lozen kwamen nog vele andere onderwerpen sterk naar voren, oa. geen salarisverhoging, i.v.m. trend volgers en sociaal minderdraagkrachti- ge, geen diskriminatie bij benoemingen, standpuntbepaling van de andere bon den etc. Na een zeer intensieve diskussie, waarin bleek dat "een op de vier" onderwijsge venden een ontslag te wachten staat, riep het hb-lid de vergadering op allen aanwezig te zijn op 8 juni as. in de Vee markthallen te Utrecht "om te demon streren tegen het schandalige beleid van deze regering". Hij merkte hierbij op, dat alle bonden hier aan mee zullen doep. Na enkele slotopmerkingen sloot de voorzitter om 22.00 uur de vergade ring en wenste ieder voldoende werk en welthuis. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM' Einde damseizoen jeugd: Aan het einde van de jeugdcompetitie, Was er nog volop spanning. Carlien Moogstraate speelde haar laatste wed strijd tegen Corma-.larrsen. waarbij zij de- eerste plaats verspeelde. Siem Laban en Leen Beth profiteerden hiervan en ein digden samen op de eerste plaats. Na beslissingswedstrijden tussen Siem en Leen, moest Siem voor de tweede maal de eerste plaats prijsgeven (vorig jaar aan Ben Kegge, dit jaar aan Leen Beth). Gezien de leeftijd van Leen Beth (12 jaar), kan de damclub "De Eendracht", naar een toekomstige Thoolse kampioen uitkijken. Na een mooi damseizoen van de jeugd, werd op de laatste avond een sneldam- toernooi gehouden. Hier bleek John Nieuwkoop de beste. De tweede plaats was voor Ben Kegge, de derde plaats voor Corina Jansen. De heer Nieuwen huizen en André Boogerd verzorgden de begeleiding. Eindstand Jeugd: Leen Beth 18 14 2 2 30 Siem Laban 18 14 2 2 30 Carlien Hoogstraate 18 13 2 29 Bennie Kegge 18 12 3 3 27 John Nieuwkoop 18 13 0 5 26 372 J. Moerland 18 12 2 4 26 365 Connie Stobbelaar 18 12 0 6 24 C.Jansen 18 11 1 6 23 R. Verspuy 18 9 4 5 22 P. van Splunter 18 8 4 6 20 L. Nagtegaal 18 7 2 9 16 H.Gakeer 18 6 3 8 15 18 5 2 11 12 M. Kegge 18 4 2 12 10 C. Prince 18 4 13 9 88 D. Scherpenisse 18 4 1 13 9 70 P. Luten 18 3 2 13 8 J. Heuzevelt 18 2 0 16 4 C. Roggeband 18 0 1 17 1 Ook bij de senioren is het eind van de competitie in zicht. Maandagavond werd nog één wedstrijd gespeeld, en wel die tussen Nieuwenhuizen en Boogerd sr. Nieuwenhuizen toonde zonder meer zijn overwicht, in het eindspel. Hij maakte echter een kleine misrekening, waardoor het Boogerd sr. toch nog mo gelijk werd er remise van te maken. Zo zie je maar dat er toch van alles kan gebeuren bij het damspel. Burgerlijke stand Geboorte Wouter zv. P.C. Quist en M. Batenburg. Theodora Cornelia dv. C C. Geluk en M.P.C. Aarnoudse, Maaike Cornelia Elisabeth dv. J.J.M. Dekkers en E.v. Dorst, Jasper zv. L.B.M. Tomesen en M.J.D. Kiepe. Femke dv. J.G.A. Maas en C.E.M. Pijleman. Jan Gerrit Marinus zv. T.v. Dijke en P.A. Goudzwaard. Wjllemina Njlaria dv. W.' Aarnoudse en L. den Braber. Maaike dv. J.H.M. van Erp en V. Septer. Jacoba dv. A.P. Baaij en L. de Heer. Overlijden Catharina van Meer. 89 jr. ongehuwd. Anthonie Dirk Jeroense. 4 jr. zv. P. Je- roense en W.M. van Tiggele. Zilveren CNV-leden De heren D. Geuze en R.J. Damen hebben een gouden speld gekregen we gens hun 25-jarig lidmaatschap van de Hout- en Bouwbond CNV. De onder scheiding werd bij de jubilarissen thuis opgespeld door secretaris S. Jansen en penningmeester J. de Wilde, die de feli citaties van het Bonds- en afdelingsbes tuur overbrachten. Ze spraken de hoop uit, dat beiden hun speld nog lang zou den mogen dragen tot steun van het CNV. Voor de echtgenoten van de jubi larissen was er een bloemetje. Met de tandarts op reis Niet minder dan 161 beugelpatiënten van tandarts E. van Tuyn hebben don derdag in twee autobussen een reis naar de Beekse Bergen gemaakt. De wilde dieren waren het zien meer dan waard. Er waren ook nog andere vermakelijk heden, terwijl de patates frites en de rijksdaalder zakgeld evenmin ontbra ken. Voor de kinderen - die in de drukke praktijk van dhr. van Tuyn altijd voor rang krijgen - was het een plezierig dagje tussen het beugelongemak en frequent tandartsbezoek. Alcoholcontrole Van zaterdag op zondag heeft de rijks politie vijftig auto's aangehouden voor alcoholcontrole. Zeven bestuurders kre gen het blaaspijpje van wie er 1 positief was. Die kreeg ook een bloedproef. Verder werd er nog een boete uitgedeeld voor een gladde band en een defecte uitlaat. Doorgereden, maar opgespoord. Op de wal werd een geparkeerde auto aangereden. Het politie-onderzoek wees uit, dat het waarschijnlijk ook een oranje auto moest zijn geweest die de schade veroorzaakt had. Een uitgebreide zoek actie leverde in Halsteren resultaat op bij W.L., die de aanrijding toegaf. De beschadigde richtingaanwijzer werd voor laboratoriumonderzoek opges tuurd. Tot uw dienst. In Zierikzee gestrande vissers riepen de hulp in van de politie toen ze na een vistocht op de Oosterschelde wegens het ruige weer de Thoolse haven niet kon den bereiken. Daar stonden hun echt genoten echter op de afgesproken tijd wel te wachten. Via het openbaar ver voer kwamen de vissers naar Tholen, maar de dames konden maar niet be grijpen dat Zierikzee over weg en water zover verwijderd was. Auto te water. Een wellicht niet op de handrem staande auto is op de boottrailerhelling in het water gereden. Eigenaar van G. uit Rotterdam was er met zijn bootje op uit. Zijn auto stond al weèr op het droge toen hij terugkwam, want dat lukte met behulp van verschillende automobilis ten. Op de Eendrachtsweg ontstond er auto schade toen J.A. van 't H. vaart minder de, wat de achteropkomende J. de V. niet tijdig in de gaten had. V,T*> Geen voorrang In de Kalisbuurt ontstond een aanrij ding toen A. van P. bij het verlaten van een uitrit geen voorrang gaf aan GP.A.M.U. De eerste had U. niet tijdig gezien. Materiële schade was het gevolg. Vonnis met kogel voltrokken. Een onbekende autobestuurder reed ter hoogte van de Molenweg een poes aan, waardoor het dier half verlamd bleef liggen. De poes was agressief en niet te vervoeren. Toen ook de dierenarts geen hulp kon verlenen, verlostte de politie het dier uit z'n lijden met een genade schot. Maandag 4 juni, 2e Pinksterdag, optreden van de formatie OUD-VOSSEMEER Zaterdag 2 juni disjockey wed strijden. Advertentie IM Onderwijzer jubileerde Dhr. W. Hommel, verbonden aan de Johan Baptist school in Klundert, heeft z'n zilveren onderwijsjubileum gevierd. Hij bood z'n ouders, broers en zusters in de Zevenbergsehoeve een etentje aan, terwijl dhr. Hommel nog voor de va kantie op school wordt gehuldigd. Hij is namelijk ook nog dirigent van het be kende Niervaertkdor. Onthulling naam. Junior Rien Tholenaar zal de door hem bedachte naam voor de gemeentelijke sportaccommodatie - de Vossenberg - maandagmiddag om twee uur onthul len. Dit gebeurt tijdehs een voetbaltoer nooi met eerste elftal: Vosmeer.Smer- diek,,TSC, Boeimeer. Aanvoerder André Hommel neemt afscheid van het .standaardelftal omdat hij in het nieuwe seizoen meer recreatief gaal voetballen. Vin Keyzers fietskampioen. Vin Keyzers is zaterdag in de A- categorie clubkampioen van de Een- drachtrijders geworden. Bij de B-rijders was de titel voor Kees Schot uit Tholen en bij de C-coureurs voor de Bergenaar John Franken. Er was grote deelname, maar wind en zware regenbuien gooiden veel roet in het eten. Behalve lekke banden, waren er vier valpartijen waar door van Dijk uit Sprundel met een ge- Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- ténservice, enz. Advertentie IM broken sleutelbeen naar het ziekenhuis moest. De wedstrijden vonden plaats aan de Hiksedijk, terwijl de prijsuitrei king in zaal Saparow was. In de A- categorie werd Lazeroms uit Ouden bosch winnaar met Vin Keyzers op de tiende plaats. In de B-categorie was Pennings uit Roosendaal eerste met clubkampioen Kees Schot op een goede tweede plaats.nmv Gerrit, Hans en Ad van Dijke uit Tholen eindigden niet bij de eerste tien. In de C-categorie won Verbraak uit Wouw met de plaatselijke favoriet Martin v.d. Jagt op flinke af stand doordat de tube van z'n wiel liep. De Zonnebloem Op Hemelvaartsdag heeft de regio Bergen op Zoom van de Zonnebloem haar traditionele dag gehouden op Ste. Marie te Huijbergen. Op deze ontspan ningsdag waren ruim 250 gasten aan wezig waaronder ook een groep uit Oud Vossemeer. Na de koffie werd met behulp van o.a. scholieren een wandeling gemaakt en na de heerlijke lunch volgde een feestelijk programma waarin verschillende arties ten optraden. Om vijf uur werd de dag afgesloten. Optreden popgroep. Op tweede Pinksterdag zal in de zaal van de heer Saparow in de Voorstraat de popgroep Eastwood optreden. De za terdag ervoor zullen in dezelfde lokali teit discjocky wedstrijden worden ge houden. Optreden zangkoor Maandagavond is het Christelijk ge mengd Zangkoor opgetreden in het be jaarden tehuisde Schutse te Sint Anna- land. Onder leiding van dirigent H. Ridderhof en met orgelbegeleiding van de heer C. Droogers C. zn.zong men achtereenvolgens Gij dienaars van hem, Sjalom voor Israel, Achter hem aan, Ambrosianischer Lobgesang, Lof aan de Heer, het gebed Psalm 112 Ik weet niet waarom Gods gena, Uw trouw is groot, Praise the Lord O My Soul en Gij die alle sterren houdt. Tussendoor werd er een pauze gehouden waarin koffie werd gedronken en aan het begin en het einde van het optreden samenzang. Na afloop bleef men onder het genot van een ape- ritiefje nog geruime tijd gezellig bijeen. Biljarten Op twee ronden van het einde in de strijd om de Vosmeercup biljarten is de spanning ten top gestegen daar Krijt op Tijd, Willen is kunnen en Nooit Ge dacht alle drie aan de leiding gaan met 8 punten uit 6 wedstrijden. Voor eerstge noemde is er het beste puntengemiddel- de. De vierde en vijfde plaats wordt ge deeld door De Poedelaars en de Treffers die beiden 4 punten hebben uit 7 wed strijden. De Poedelaars speelden tegen Krijt op Tijd en verloren met 2-8. De kortste partij, hoogste serie en beste gemiddelde werden gemaakt door Kees Wessels met 20 beurten, 28 caramboles en 6.95 van Krijt op Tijd. R. Pipping-D. Polderman 2-0, H. Bui tenhuis-Kees Wessels 0-2, J. Smit-B. Douw jr 0-2, R. Sterk-R. Goudswaard 0-2, P. Timmermans-H. van Daalen 0-2 In de andere wedstrijd won WIK van de Treffers met 10-0. De kortste partij in 17 beurten de hoogste serie 13 caramboles en het beste gemiddelde kwamen uit de keu van Leo Havermans C.zn. van Wil len is Kunnen. A. van Poortvliet-P. de Leeuw 2-0, R. van Poortvliet-K. Geuze 2-0, W. Kok- ke-P. de Leeuw 2-0, L. Havermans-H. Hommel 2-0 Jeugdienst. Tijdens de jeugddienst van afgelopen zondagavond in de N.H. kerk sprak Ds. Th. H.W. van der Heyden over het the ma "Hoop doet leven". Dit naar aanlei ding van Ezechiël 37: 1-14, waarin ges proken wordt over de Heilige Geëst die nieuw leven brengt. De schriftlezingen werden verzorgd door enkele jongelui, terwijl de samenzang begeleid werd door de heren A. Ridderhof en M. Vos en P. Ridderhof trompet. Ook het jeugdkoor Polyhymnia zong enkele lie deren. Na de dienst werd er door een groot aantal jongeren nog geruime tijd na gepraat. In verband met Pinksteren is er a.s. zondagavond geen repetitie voor het koor. De eerstvolgende wordt gehouden zondagavond 10 juni om half acht in de Gereformeerde kerk in de Hofstraat. Burgerlijke stand Geboorte Maria dv. K.v. Duijn en M. Kersbergen. Pieternella dv. M. Ketting en H.G. van Tiggele. Jannetje Adriana dv. J.J. Stoutjesdijk en J.M. v. Iwaarden. Pieter Jos Adriaan zv. J.J. Burgers en F.C. Reijngoudt. Cornelis Johannis zv. W. Stoutjesdijk en H.C. Voshol Overlijden Jacob Moerland, 81 jr. wv. J. Goedege- buure. Hendrik Keur. 53 ir.'ev. Grietje Hage. Een avondje bakken. De plattelandsvrouwen kregen dinsdag avond in de Oesterschelp te Tholen een korte bakcursus. Directrice mevr. J. Provoost gaf vier recepten op voor soe zen, een taart en twee soorten koekjes. De dames konden zich in allerlei crea ties uitleven en na enige uren de resul taten aanschouwen. Met koffie tussen door was het een gezellige avond. De (mis) baksels werden meegenomen voor ene meer of minder geslaagde tractatie van het thuisfront. Tafeltennis Junioren Smash: Kees Westdorp - Dik de Witte 21-9, 21-14 Dirk Bruijnzeel - Sander Goedegebuure 10-21, 8-21, Johan Moerland - Gabrie Heijboer 2-21, 12-21, Sander Goedegebuure - Gabrie Heij boer 17-21,21-14, 18-21,- Senioren: Marjan v.d. Klooster - Dik Bruijnzeel 8-21, 10-21, Martin v.d. Klooster - Adrie Fase 15-21, 15-21, Adrie Fase - Marjan v.d. Klooster 21-11, 21-11. Gesloten dinsdag en woensdag na Pinksteren. Boek- en kantoorboekhandel Advertentie IM Granaat gevonden. Een laat nakomertje uit de tweede wereldoorlog was de deze week op een perceel land gevonden granaat. De po litie stelde het projectiel veilig, waarna de explosieven opruimingsdienst werd gewaarschuwd^ Iets anders was, dat de politie nogal wat hondenbezitters be trapte op het niet gelijnd meenemen van hun huisdieren. Zoals op het voetbal veld, kwamen de «men in het scheids- rechtersboekje, wat inhoudt dat bij her haalde overtreding onmiddellijk een boete volgt. A.S. woensdagavond wordt er voor de Zending oud papier opgehaald. Advertentie IM Oud papier. S.C. Stavenisse heeft 2794 kg oud papier opgehaald voor de clubkas. Naksdag. Zaterdag 2 juni wordt op het sportter rein weer de NAKS-dag georganiseerd. Oorspronkelijk was dit een volley-korf bal en trimtoernooi. Door omstandig heden echter is dit gereduceerd tot enkel een volleybaltoernooi. Niettemin is het toch wel de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen, want NAKS- dag is altijd een dag vol plezier voor jong en oud voor spelers en niet-spelers. Oosterscheldevissers. Uitslag van de eerste zomercompetitie wedstrijd van de Oosterscheldevissers op 26 mei. Er werd goed vis gevangen, het weer was daarentegen niet zo best als voorgaande wedstrijden. 1. A.v.d. Ree 1310 p, 2. W. Vermaas 800 p, 3. L. Ponse 755 p, 4. Jan v.d. Ree 740 p, 5. Jac. Knuist 650 p, 6. W.v. Dijke 650 p, 7. B. Koopman 650 p, 8. P. Oudesluis 600 p, 9. B. Bogers 595 p, 10. Mevr. H. Vermaas 580 p. Junioren: 1. Sjaak Bazen 875 p, 2. Martin Deurloo 625 p, 3. Ronny v.d. Krocht 610 p, 4. Plip. Hartog 495 p, 5. Rene Moerland 450 p. Pupillen: 1. Gert-Jan van Ham 880 p, 2. Mario Hartog 405 p, 3. Georgio Morelli 320 p, 4. Saskia Smelt 245 p, 5. Diana Hengstmengel 150 p. Solistenfestival. Op donderdag 24 mei gingen 5 jeugdige muzikanten richting De Rijp om mee te doen aan de 18e muziek, zang en solis tenfestival, in de nieuwe sporthal Oos terven. Jeannet Stoutjesdijk speelde ac cordeon en wel de K.L.M. mars van Willy Schotemeyër. Jeannet speelde voor de ereafdeling en deed dit jaar voor de zesde keer mee en kreeg hiervoor 171 punten van de jury toegewezen, wat zij ook wel verdiende met haar talent. Zij kreeg ook de medaille voor de hoogste soliste. Sandra Moormans speelde orgel met het stuk Elévation van F. Dean en kreeg 165 punten en ook een medaille, omdat zij de beste was van de vierde afdeling. Anne Scherpenisse speelde ook orgel met de dansende Moor van P. Black en kreeg 162 punten, Anne en ook Sandra waren voor het eerst op het festival. Corine Oudesluys, ook met orgel, speelde het stuk Alleluja van Mozart en kreeg 162 punten. Corine was er voor de tweede keer. Lian Gebraad, eveneens met orgel. speelde Aritta van F. Dean. Lian was voor de eerste keer aanwezig. De solis ten werden gejureerd door Nico v.d. Linden, Gerard Boer en Leo Smeets en zij kregen les van Han Janssen uit Scherpenisse. Burgerlijke stand Geboorte Kim Ferona dv. H.M. Boel en A A. van Blanken, Marinus zv. P.M. Bazen en W.J. Koopman. Commerijn Corné en Hendrik Marien Erie zv. C. van Haaften en J.R. Pot Overlijden Jan van den Hoek. 81 jr. wv. W. Stouten. Jacomina Cornelia W. van Zalm, 76 jr. ev. J.L. van der Werf. Adriaan Scherpe nisse. 76 jr. ongehuwd. Jozina Moer land. 81 jr. wv. J.C. Bakker. Buitenboordmotor vermist. C.V. uit Breda miste uit zijn boot bij de pier Gorishoek een buitenboordmotor en een accu. Het politie-onderzoek le verde nog geen dader(s) op. Initiatief kleine scholen. Een gezamenlijk initiatief van de klei nere openbare scholen in Scherpenisse, Poortvliet en Oud-Vossemeer bracht de klassen 1 - 2 - 3 en 4 naar Roosendaal, waar de Stichting Amstel Toneel in de zaal "De Kring" het bekende stuk "Beestenspel" van Jan Staal op de planken bracht. De muziek daarbij is van Joop Slokkerman. De jeugd genoot volop van deze toneelprofs. De donder dagavond daarop waren het de klassen 5 en 6, die het stuk "Pas op voor kroko dillen" zagen en hoorden. De auteur hiervan is Mies Bouwhuis en de muziek eveneens van Joop Slokkerman. Ook voor deze hogere klassen uit Oud-Vos- semeer, Poortvliet en Scherpenisse was het een mooie avond. De vier laagste klassen van de üoster- scheldeschool maakten dinsdag een reis naar de Efteling. Met goed weer werd dat een gezellige dag en 's avonds zorg den vier ouders in de bossen bij Bergen op Zoom voor pannekoeken. Dat smaakte wel na zo'n dagje uit. Plattelandsvrouwen puur natuur. Met op 21 juni nog een fietstocht naar Tholen als afsluiting vap het seizoen, was de lezing van mevr. Kruikhof over leef- en eetgewoonten - alles puur na tuur - de laatste binnenactiviteit van de plattelandsvrouwen. Ze vertelde en thousiast over de biologisch-dynamische kwekerij de Kruikenhof die ze samen met haar man exploiteert. Ze kreeg hiervoor een opleiding bij 'de Goede Aarde' in Boxtel. Mevr. Kruikhof bakt haar eigen volkorenbrood en gebruikt bijna nooit vlees. Ze vertelde over krui den en hun uitwerking op de gezond heid van de mens. De dames kregen een kopje muntthee en namen wat kruiden mee naar huis. Presidente mevr. Ver- sluijs hoopte dat de leden na deze inte ressante lezing bewuster zouden gaan leven. Met de afdeling Poortvliet werd de jaarlijkse reis gemaakt. Na een gezellige koffiestop bij Meerkerk met een vlaai, reed men dinsdag door het mooie Gel derland naar het Safaripark bij Arnhem. De leeuwen lagen heerlijk te zonnen en zagen er zachtmoedig -uit. Altijd weer een geweldig inzicht. In Apeldoorn kon men vervolgens wandelen, eten of win kelen. In het rijtuigenmuseum van het Loo was het ook interessant. Na een verfrissing in Grave volgde het diner in de Zevenbergse Hoeve. Na een prachti ge dag en regenbuien bij Steenbergen, kwamen de plattelandsvrouwen om half tien thuis. Burgerlijke stand Geboorte Cornelia Leentje Adriana dv. M.J. Klippel en L.C. Heijboer, Johannis zv. A.S. Heijboer en J.A. de Gast, Esther Thérèse dv. D.C. Storm en H.C. Elen- baas Uitslag 4e Bekerviswedstrijd: 1. W.M. Geluk 3020 pnt, 2. C. Tichem St. Maartensdijk 1065 pnt, 3. P. Ista St. Maartensdijk 800 p, 4. J. Quist Anna Jacobapolder 695 p, 5. PJ. Hage 650 p, 6. Chr.v. Aart Halsteren 620 p, 7. D. Tichem Scherpenisse 550 p, 8. J.C. Bijl 520 p, 9. K. Snijders Raamsdonkveer 460 p, 10. M. Rijnberg Oud-Vossemeer 450 p. Pupillen: 1. Annemarie Munter 215 pnt, 2. Laban Bijl 130 p, 3. Kees Boogerd St. Maar tensdijk 120 p. Stand na 4 wedstrijden: 1C. Tichem St. Maartensdijk 381 pnt, 2. M. Rijnberg Oud-Vossemeer 369 p, 3. S. Schot sr. Tholen 367 p, 4. Chr.v. Aart Halsteren 366 p, W.M. Geluk 366 p, M. Bijl 366 p, 7. P. Ista St. Maartensdijk 365 p, 8. D. Tichem 360 p, J.C. Bijnagte 356 p, 10. C. Bolier 353 p, A.v. Aart Halste ren 353. Junioren: 1. S.L. Schot Tholen 345 p, 2. J. Koele- wijn St. Annaiand 324 p, 3. K. Snijders Raamsdonkveer 264 p, 4. J.W. Scheere 254 p, 5. H. Geluk 233 p. Pupillen: 1. Arjan Rijnberg Oud-Vossemeer 393 p, 2. Ellen de Graaf 391 p, 3. Laban Bijl 299 p, 4. Kees Boogerd St. Maartensdijk 295 p, 5. Jober Schot Tholen 294 p. Zeelands Welvaren Zondagmorgen vertrokken 15 leden voor een tocht over 70 km. door de Wouwse Plantage. Maar voor men bij Nieuw Vossemeer aangekomen was had men al 6 lekke banden gehad. Zodoende was al het reserve materiaal op, en was men genoodzaakt om enkele banden te repareren voor men weer verder ging. Toen werden ook de weersomstandig heden beter. Maar door de vele pech werd de rit ingekort, zodat men bij thuiskomst 50 km gefietst had. Voor aanstaande zondag gaat de rit naar Wouwse Plantage en Hogerheide en is 70 km. lang. T rekkerbehendigheidswedstrijden P.J.Z. Zaterdag heeft de afdeling Tholen en Sint Philipsland van de Plattelands Jon- zondag 3 en maandag 4 juni Pinksteren THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger ma. 9.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur kand. J.H. Becker, Ooltgens- plaat 17.00 uur ds. L. Weerman, Harderwijk CHR. GEREF. KFRK 10.00 en 18.30 uur leesdienst ma. 10.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst ma. 9.00 uur ds. G. Mouw HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. v.d. Zee, Andel NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. H.N. Bierman, Breda R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Th. v.d. Heijden geren Gemeenschap Zuid zijn al eerder afgelaste trekkerbehendigheidswedstrij- den gehouden op een parcours in de Pluimpot. Er waren in totaal tien deel nemers. Ondanks het slechte weer was het toch een sportieve en gezellige wedstrijd waarbij Leen Breure uit Fijnaart tot de beste prestatie kwam die echter niet in de rangschikking werd opgenomen ter wijl de tweede gastdeelnemer Piet van Steen achtste werd. Het PJZ resultaat was I. van Tilburgh 2. J. de Wilde 3. A. Geluk 4. M. Geuze 5. B. Kooijman 6. K. Deurloo 7. R. Vroegop 8, M. de Wilde. Van 5 tot 10 juni zal een groep PJZ ers een vakantiereis maken naar Zwitser land. Zij zullen daar door een Zwitserse Jongeren organisatie de Land Jugend Gruppe in Amt Erlach, dat ligt vlak bij Ins en ongeveer 40 kilometer ten westen van Bern, worden ontvangen. Vijf jaar geleden heeft men een dergelijke reis gemaakt zodat er voor een aantal leden de kans inzit om oude kennissen weer eens te ontmoeten. Burgerlijke stand Geboorte Pieternella Abramina dv. M. den En gelsman en P.E. Snoep, Johanna Pieter nella dv. A.J. van Houdt en M.J. Aar noudse, Pieternella Janna dv. C. Eike lenboom en J.D. v.d. Berg, Mattheus zv. LD. Lisseveld en H.J. van Dijke, Mari nus Samuël zv. P.J. Menheere en P.C. Kleppe Huwelijk Jacob Adriaan Hage, 24 jr. met Christi na Willemina Hartog, 21 jr. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 5 juni, haalt S.P.S. weer oud papier op. Advertentie IM Man op straat Omstreeks middernacht kreeg de politie vrijdag een seintje, dat er jn de Juliana- straat een man in,tie Julianastraat op de grond lag. Men was snel ter plaatse en constateerde een verlies van controle over de spieren bij dhr. G. Na een tijdje in een woning te hebben vertoefd, was hij weer in orde en kon hij naar huis. Dr. Padt is afwezig van 5 t/m 8 juni. Waarneming: Dr. A.W.A. de Looze, Oifd-Vossemeer tel. 01667-400 Voor dringende gevallen spreek uur te Poortvliet om 10 uur. Advertentie IM Nieuwe wijkverpleegster Mej. H.H. de Rooij uit Zwijndrecht is door het bestuur van het Groene Kruis benoemd als opvolgster van zuster J.A. de Rijke-van Vugt, die wegens zwan gerschap haar taak gaat beëindigen. Aangezien zuster de Rooij, die nu ver pleegster is in een groot bejaardentehuis te Zwijndrecht, wegens haar opzegter mijn niet direct naar Poortvliet kan ko men, zal er een tijdelijke overbrugging nodig zijn. Beroepen De kerkeraad van de Hervormde ge meente heeft een beroep uitgebracht pp ds. J.G. van Loon uit Aalst. NCVB besloot seizoen Op de laatste bijeienkomst van dit sei zoen heeft Ds. M.D. Geuze uit St. An naiand voor de NCVB-leden gesproken over 'Christen zijn in deze tijd'. Presi dente mevr. Elenbaas-Tramper dankte de Hervormde predikant en deelde nog mee, dat op 26 juni de jaarlijkse reis wordt gehouden. In Delft wordt het Delfts blauw bekeken en in Den Haag Avifauna. In september begint het nieuwe seizoen met de streekvergade- ring. Nieuwe onderwijzeres Mej. M. van Gammeren, werkzaam in het Thembiso kindertehuis in Rhodesië (het Afrikaanse Zimbabwe) is per 1 juni benoemd als onderwijzeres aan de Chr. school. Ze volgt dhr. den Ouden op die naar de Streekschool voor beroepsbege leidend onderwijs in Bergen op Zoom gaat. Wegens het politieke klimaat in Afrika was juffrouw van Gammeren genoodzaakt het zendingsveld te verla ten en naar Nederland terug te keren. Ongetwijfeld zal ze de kinderen veel Vervolg op pag. 17 19.00 uur kand. A.W. de Ruyter, Tholen ma. 10.00 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 19.00 uur kand. A. de Ruyter, Tholen in N.H. Kerk CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 10.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 10.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. ma. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze ma. 10.00 uur ds. W.J. Gorissen, Stave nisse GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur ds. C. Molenaar GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst ma. 9.45 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen ma. 10.00 uur ds. M.D. Geuze OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 én 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur ds. J. Schinkelshoek SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur dhr. N.H. Groen, Herkingen ma. 9.30 uur dhr. N.H. Groen HERVORMDE GEMEENTE REHO- BOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding ma. 9.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GERENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst ma. 9.30 uur ds. N.W. Schreuders, Goes (H.D.) POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur kand. P.v.d. Kraan, Zeist 18.00 uur ds. Th. v.d. Heijden, Oud- Vossemeer ma. 10.00 uur ds. A.J. Zoutendijk, Noorden GEREF. KERK 10.00 uur ds. L. Weerman, Harderwijk 14.30 uur kand. J,H. Becker, Ooltgens- plaat GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 11.00 uur dhr'. J. de Pater, Boskoop SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. H. Harkema, Brakel ma. 9.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst ma. 9.00 uur student de Pater OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L! Gebraad 14.30 uur leesdienst ma. 9.30 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 uurds. K.E. Bras, 15.00 uur ds. Weyers, Bergen op Zoom Weekenddiensten ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St-Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St-Annaland, tel. 01665-2400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St-Philipsland. Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse Zr. de Smit, St-Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 1 juni 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alchol en Drugs v.a. 19.30 uur Consult, buro Alchol en Drugs en Leger des Heils TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 1 t/m 7 juni vrijdag I 8.56-21.12 zaterdag 2 9.39 - 21.57 zondag 3 10.30-22.55 maandag 4 11.35- 0.02 dinsdag 5 12.44- 1.14 woensdag6 1.14-13.52 donderdag 7 2.14-14.46 zaterdag 2 juni Eerste Kwartier. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, e.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2