Kommissie bedrijfsleven positief tegenover nota verblijfsrekreatie CORSETTEN en B.H.'s Kledingmagazijn Den Engelsman en Van Driel Voortaan: Bourgondische Krabben-Foor. Ponyclub Eendrachtruiters winnaar dressuur kringconcours LA TER IS ALTIJD DUURDER 1949 1979 Jubileum-aanbieding Donderdag 31 mei 1979 EENDRACHTBODE 19 r V Grondprijs te hoog Eerst nog Joanna Mariapolder onderzoek Verblijfsrekreatie Kampwinkel Noodzakelijke eisen Zonder regulering geen verbetering Strikte naleving Bergse Braderie vernieuwingen. Andere vernieuwingen Permanente Show in onze vernieuwde showroom A**' Autobedrijf Difoga BV C& Dressuur in Agfa Pocket sensor Camera's kompleet met kleurenfilm Agfa Pocket 508 NU slechts47,50 Agfa Pocket 2008 NU slechts105,— Agfa Pocket 2008 Tele NU slechts1 2 9 Een fantastische camera voor zo 'n lage prijs. Wouwsestraat 16 - Bergen op Zoom Uw adres voor Heren- en Dameskleding. Komt U eens kijken naar onze Japonnen, Pakjes, Mantels, Overgooiers, Blouses en Rokken Voor de Heren een prachtig 2- of 3-delig Kostuum of Kombinatie of losse Kolberts. Herenhoeden, Overhemden, Dassen enz., enz. Belt of schrijft ons even en wij komen bij U aan huis. Voorstraat 15 - SINT ANNALAND - Tel. 01665 - 2490/2721 "Wij zouden gaarne zo snel mogelijk met verbeteringen beginnen als daar de zeker heid van het mogen blijven bestaan aan vooraf gaat". Dit werd bij monde van de Thoolse campinghouder maandagavond gesteld in de kommissie bedrijfsleven Eiland Tholen door het de rekreatie vertegenwoordigende lid de heer H. Zwikker. Hij speelde tijdens de langdurige diskussie door de kommissie over de nota verblijfs rekreatie de hoofdrol. Voor wat zowel de positieve benadering van de nota betreft als de wensen, die er blijven liggen. Uiteibdelijk kwam er van de kommissie een positief advies voor burgemeester en wethouders. Daarnaast werden deze avond ook nog bedrijfsterreinen besproken voor Poortvliet, Sint Annaland en Tholen. Om met het laatste te beginnen kwam als eerste op tafel bestemming bedrijf sterrein Poortvliet. Zoals bekend is de "oude" koek vrijwel op en aangezien met name de laatste paar jaar nogal wat animo in deze woonkern blijkt te bes taan voor nieuwe vestigingen dan wel uitbreiding, is men volop toe aan een nieuw bedrijfsterrein. De uitbreiding grenst aan het huidige industrieterrein en de oppervlakte daar aan is beperkt. Het lid J. Elenbaas uit Poortvliet konstateerde, dat in het plan nog geen wegen zijn geprojekteerd, wellicht ook afhankelijk van de kavel grootte, die wordt afgenomen. Wel was hij teleurgesteld dóór de te verwachten hoge uitgifteprijs, die de 40,— per m2 zal benaderen, terwijl nog bestaand be drijfsterrein wordt uitgegeven voor 22,50 per m2. Waarom dat enorme verschil. Waarom ook een gemeentelijk beleid, zo vroeg de heer Elenbaas zich af, waardoor men in Sint Maartensdijk nog industriegrond tegen het oude tarief kan uitgeven en er voor Poortvliet zulke grote verschillen zijn. Is daar wat aan te doen. Ook het kommissielid J. de Bres vond de prijskwestie een belangrijke zaak. Men zal zich toch ook wel moeten afvragen wat haalbaar is. Verder wenste dit lid toch wel stringente voorwaarden ten aanzien van een mogelijke ontheffing van zulk bedrijfsterrein voor eventuele detailhandel. Dat mag nimmer een ver valste konkurrentie betekenen voor de tailhandel in de dorpskom. Voorzitter Versluijs wees er in zijn beantwoording op, hoe geen wegen ge projekteerd kunnen tyorden, omdat de behoefte niet bekend is. Vast staat, dat zo'n terrein tbt achterin toe ontsloten moet worden en in verhouding tot de betrekkelijk kleine oppervlakte drukken de infrastruktuurkoéten zwaar. De heer Versluijs meende echter, dat het geen 40,— per m2 zou worden, omdat er op bedoelde terrein al ontsluiting is voor de zuiveringsinstallatie, maar het zal wel op dik 30,— per m2 komen. E)e exploitatie dient evenwel gedekt te Zrjn, wil er goedkeuring "volgen. Voorts meende de voorzitter, dat er voor wat detailhandelvestiging betreft toch wel een goede bescherming is ingebouwd. Het gaat vooral om datgene wat binnen de kom moeilijk te verwerken en te ver handelen valt, als er ooit sprake zou zijn van detailhandelvestiging. De heer Elenbaas spoorde in elk geval aan tot een zo beperkt mogelijke m2 prijs. Nadat de heer De Bres de bevesti ging kreeg, dat ook aan fase 2 van bes temmingsplan d'Ee wordt gedokterd, waaromtrent het provinciaal bestuur aanvankelijk goedkeuring onthield, kon de kommissie akkoord gaan met een positief advies voor een nieuw bedrijf sterrein Poortvliet, zij het met teleur stelling voor wat de uitgifteprijs betreft. Advies werd eveneens gevraagd voor een bedrijventerrein te Sint Annaland, door b en w geprojekteerd langs de Vei- lingweg. Hef lid J. Snoep wilde na het Poort- ylietse geluid nu ook wel vernemen, wat daarvan de uitgifteprijs wordt. De voor zitter zei, dat het volgens het oorspron kelijk voornemen met een parallelweg- aanleg langs de bestaande Veilingweg wel op een 50,— per m2 zou komen. Die parallelweg laat men echter vallen om te ontsluiten op de bestaande vei lingweg en dan zou de vierkante meter- prijs ook wel beneden de 40,— kun- nen komen zoals in Poortvliet. De heer Snoep vond het toch diskrimi- nerend, wanneer in dezelfde gemeente verschillende prijzen voor bedrijfster rein worden gesteld en informeerde voorts hoe buiten Tholen de vierkante meterprijs voor bedrijfsterrein ligt. De voorzitter meende dat die prijs hoger is, waartegenover wel andere faciliteiten kunnen staan. Het lid A.C. Breure vroeg zich eerstens af*of in het agrarisch Sint Annaland wel bedrijfs- of industrieter rein nodig is en zo ja, waarom men dan niet uitwijkt naar de Joanna Maria pol der, waar nu tóch geen jachthaven meer zou komen. De voorzitter wees er op, hoe de lokatie al eerder was bepaald. Een bedrijfster rein is er overigens ook in Sint Annaland hoognodig. De heer Breure vond het de moeite waard te bezien of de Joanna Maria polder niet voordeliger zou uit vallen en de heer De Bres plaatste vraagtekens achter wat eerder al was toegezegd aan bijvoorbeeld de veiling. De heer Elenbaas vond de lokatie langs de Veilingweg ook zeker niet optimaal en het lid Th. Aarnoudse herinnerde er aan, hoe men destijds de Joanna Maria polder had laten vallen vanwege jacht havenuitbreiding, die daar niet meer doorgaat volgens de jachthavennotitie. De heer Kosten wilde er eveneens de Joanna Maria polder opnieuw bij be trekken en de heer Elenbaas wees er op, hoe er op de gedempte haven nog een bedrijfsterrein beschikbaar is. De kommissie besloot met aan b en w te adviseren nog eens te overwegen wat mogelijkheden en kosten zijn voor een bedrijfsterrein in de Joanna Maria pol der. Heel wat gemakkelijker lag het voor wat de ontsluiting betreft van het be drijfsterrein Slabbecoornpolder Tholen. Daarvoor werd immers slechts achteraf instemming gevraagd (ook bij de raad), omdat de ontsluiting al volgens aan drang Rijkswaterstaat tot stand kwam. Daarna dan de hoofdmoot, de nota ver blijfsrekreatie. In het nummer van don derdag 3 mei werd daaromtrent reeds uitvoerig verslag gedaan bij behande ling door de kommissie ruimtelijke or dening. We zullen de lezer herhaling daarvan besparen en het beperken tot de zuivere inbreng van de kommissie be drijfsleven. Bekend is hoe het kollege de campings willen legaliseren voorzover nog nodig, saneren, verbeteren en als gevolg daarvan zonodig wat uitbreiden. Een index daarvan werd ook in dat ,nummer voorgelegd. De heer De Bres konstateerde, dat het een uitvoerig rapport werd, waarvan de franje kan worden weggelaten als het naar hogere instanties gaat. Hij vond dat men de campingexploitanten haring of kuit moest geven en erkende de ook in de kommissie ruimtelijke ordening ge signaleerde ommezwaai van het ge meentebestuur, die aanvankelijk illegale campings wilde laten verdwijnen, maar thans legaliseren. Dit laatsfe noemde hij een winstpunt. Campingvertegenwoordiger Zwikker verklaarde blij te zijn met het rapport. Hij hoopte dat het niet dikker behoefde te worden in de loop van besprekingen. Er zijn een 12-tal rekreatiebedrijven bij betrokken, die in elk geval kontent zijn met een van gemeentezijde nu positieve benadering. De heer Zwikker was van oordeel, dat hoe eerder met verbeteringen kan wor den begonnen, zoveel te minder achter gestelde investeringen opdagen. De ex ploitanten moeten immers voorzichtig omspringen met prijzen en doorbereke ningen. Plankosten met deze nota ge moeid zouden z.i. best bestreden kun nen worden uit de rekreatiebelasting en niet extra bij de rekreanten in rekening gebracht. Alleen de exploitant is niet schuldig aan de gegroeide situatie. De heer Zwikker vond verder, dat inle veren van rekreatiegrond zoveel moge lijk vermeden moet worden, omdat het later moeilijk is terug te brengen. Hij vond dat althans planmatig de dagre- kreatie erbij betrokken zou moeten worden, o.m. door bestemming par keerterreinen, sanitaire voorzieningen, enz. bij sommige campings. De heer Zwikker wees er voorts op, hoe thans enkele campinghouders een kampwinkel laten exploiteren, maar de animo neemt wel af, naarmate er telkens dezelfde rekreanten komen. Die gaan steeds meer de dorpswinkel (vooral bakker en slager) opzoeken. Hij vermoedde dat in de toekomst bij voorbeeld de campingkoncentratie bij Gorishoek meer voelt voor het stichten van één (gezamenlijke) kampwinkel dan noodlijdende splitsingen. Met betrekking tot afvalwateroplossing zag hij bijvoorbeeld voor de Susanne- camping te Sint Annaland wel de mo gelijkheid van een gezamenlijke leidin- gaanleg door mede Buutengaets, De Lageune, Cebecco en het nieuwe bun galowterrein in de kleine Susannapol- der. Dan bijvoorbeeld via een grote pompput bij Cebecco kollektief naar de dorpszuivering. Voor de Striene kan er een mogelijkheid voor persleiding zijn in samenwerking met de Oosterschelde en de bewoners Strijeham Poortvliet. De camping Stavenis is mogelijk het meest gediend met een eigen kleine zui vering. De heer Zwikker bepleitte voorts ruimte op de campings voor botenopslag, trap veldjes of een gezamenlijk sportveld en nog wat andere algemene voorzienin gen. Het lid M.C.J. Kosten kon het gemeen tebestuur best volgen als het om mini male eisen ging voor de campings. Hij vond dat niet alleen een goede zaak voor de gemeente, de omgeving, maar even goed voor de campingexploitant en de toerist zelf. Met name voor wat water voorziening, sanitair en afvoer betreft zijn er toch wel minimale eisen. An- derszijds was hij het mét dhr. Zwikker eens, dat er ekonomisch haalbare ex ploitatiemogelijkheden moeten over blijven, anders wordt de put gedempt als het kalf is verdronken. Als dan zo goed bekend is, dat de Thoolse rekreant komt om het water en de rust, moet dat laatste niet uit het oog verloren worden en daarom de uitbreiding ook beperken. De heer Kosten vroeg nog aandacht voor aan- en afvoerwegen, voor land- bouwoogsttijd, voor het parkeren op dammen en konstateerde, dat men ge zamenlijk: bevolking en campingex ploitanten tot een goede oplossing moet komen. Het lid M.C. Hage ontdekte toéh een paar tegenstrijdigheden in de nota. Het moeten ruimer campings worden, maar uitbreiding zoveel mogelijk voorkomen. De vraag is waar de grens ligt tussen leefbaarheid van kern en camping. Veel hangt ook af van de manier waarop de camping in de omgeving past. In de beantwoording van de eerste ron de zei voorzitter Versluijs op de aante kening van de heer De Bres, dat de nota thans nog maar in klad staat. Men zal redaktioneel zeker nog wel wat bijscha ven, maar essentiële punten moeten toch wel tot uitdrukking komen. Het zal als praatstuk moeten dienen voor eerst de p.p.d., daarna het prov. bestuur. Zonder veel franje zal het toch voldoende in formatie moeten omvatten. De heer Versluijs wees er als een verdere beant woording op, hoe het zonder regulering niet mogelijk zal zijn de noodzakelijke verbetering hard te maken. Hij verze kerde dat het in zijn totaliteit niet de bedoeling is het aantal eenheden op de campings terug te brengen en zelfs hier en daar tot een kleine uitbreiding te ko men om voor sommigen de kosten per eenheid niet te groot te maken. Er zal een zekere bestemming komen van de rekreatiebelasting en wat de tijd van uitvoering van deze plannen betreft, meende de heer Versluijs dat men zeker nog wel een jaar verder zal zijn, eer alles rond is. Het lid Th. Aarnoudse vond het hand haven van de leefbaarheid van de*eigen bevolking identiek met het handhaven van de identiteit daarvan. Zijn vraag was dan ook of men bijvoorbeeld van Sta- venisse met een 1400 inwoners en vol gens deze nota in het hoogseizoen een 1200 rekreanten nog kan spreken van een juiste verhouding. In zo'n geval zou spreker met uitbreidingen zeer voor zichtig zijn. De heer Versluijs ant woordde dat daarom ook niet aan de verlangens van sommige campinghou ders tot uitbreiding kan worden vol daan. De heer De Bres zou in elk geval graag zien, dat na een mogelijke sanering en verbetering de campinghouders zich strikt houden aan de wettelijke eisen en voorwaarden. Anders wordt het paard opnieuw achter de wagen gespannen. Voorts waarschuwde de heer De Bres van een eventuele kollektieve kamp winkel geen soortement warenhuis te gaan maken tot nadeel van de midden stand in de kernen. De heer Zwikker verzekerde dat het laatste zeker niet de bedoeling zal zijn, vooral niet om de te grote risiko's voor de exploitant. De tendens is immers om steeds meer in het dorp te kopen, terwijl weekendtoeristen nogal wat meebrengen. De heer Zwik ker wilde voorts weten of de neergelegde plannen in fasen, dan wel in één ruk uitgevoerd zullen worden en of de ori ginele nota ook nog een keer in de kommissie wordt besproken. De heer Versluijs betwijfelt het laatste, zoals hij ook niet kan zeggen of de plannen kompleet dan wel in fasen uitgevoerd kunnen worden. Dat zal afhankelijk zijn van mogelijkheden en goedkeuringen. Ook informeerde de heer Zwikker naar geraamde kosten, waaraan hij toevoeg de, dat de kosten voor de campingex ploitant thans al zo tussen de 2 en 3 ton ligt. In het algemeen zal het toch zo zijn. dat het aantal eenheden dat er bij zal komen, vrij gering is en dientengevolge ook de kosten per eenheid hoog kunnen zijn. Op de vraag van dhr. De Bres of de gemeente ook zal bijdragèn in de kosten, reageert de heer J. Snoep met de stelling, dat een campingexploitant toch ook een ondernemer is zoals een ander, die in het algemeen zelf de kosten moet dragen en niet op gemeenschapsgeld kan leunen. De voorzitter vreesde dat de hogere overheden dat ook niet zouden toestaan. Soms kan wel een algemene voorziening worden getroffen in de vorm van par keerterreinen. De heer Snoep konstateerde dat de nota een goed stuk is, maar eveneens, dat er maar een paar goede campings zijn. Hij zou wel willen weten of er nu nog grote behoefte is aan uitbreiding. De voorzit ter verzekerde dat de vraag nog altijd heel wat groter is dan het aanbod. Nadat op deze wijze door de kommissie algemene opmerkingen waren gemaakt, werd de nota vervolgens hoofdstuksge- wijze of per camping besproken. Dat bracht met name nogal wat opmerkin gen mee van de heer Zwikker, die in dat opzicht duidelijk een wensenpakket van zijn kollega's had meegekregen. De voorzitter verzekerde, dat het alles op een rijtje zal worden gezet en de haal baarheid meegenomen. Tenslotte werd afgezien van een advies omtrent de verbindingsweg Wal plan Buitenzorg Tholen, omdat zowel door de heren Hage als Elenbaas werd ges teld, dat men daaromtrent toch eerst wel eens voeling zou willen houden met de plaatselijke middenstand. De voorzitter kon er in komen, nu dit punt niet was geagendeerd. Ondertussen zullen b en w wel verder moeten met de procedure, zo waarschuwde de heer Versluijs, maar dat is niet te voorkomen. Sinds in 1965 het Markiezaat startte met een braderie, zijn die zomermarkten of braderiën in den lande als paddestoelen uit de grond geschoten. Niettemin is de belangstelling voor de Bergse Braderie uniek gebleven, maar in Bergen op Zoom stelt dit midzomergebeuren ook iets meer voor, zo hield de voorzitter van het organisatiecomité de heer W. Besling vorige week een aantal persmensen voor ogen. Daarom zijn er nu ook wat ver nieuwingen aan bod. Die vernieuwingen begint al met de naam, want braderie is alledaags goed geworden. Tijdens een vorig najaar ge houden vergadering van de Bergse mid denstand met een opkomst van 70 leden kwamen die vernieuwingen al ter spra ke.De Bergse Braderie gaat voortaan Bourgondische Krabben-Foor heten. Zo'n naam vergt wel enige toelichting. Foor is de Vlaamse- en Brabantse ver bastering van het Franse woord "foire", dat jaarmarkt betekent. Zo'n jaarmarkt kreeg meestal een voorvoegsel, dat ver wees naar jaargetij, stad of heilige. In Antwerpen kent men bijvoorbeeld de Sinksen-foor (Pinkstermarkt). Dat er in Bergen op Zoom werd gekozen voor "Krabben-Foor", zal weinigen verwon deren. De heer Besling gaf toe, dat toen de Bergse Braderie Stichter, de heer Ver hoeven in 1965 met de opzet kwam, die al op heel wat breder basis werd ges toeld, dan enkel wat kraampjes. In veel gevallen stelt een braderie dan ook niet zoveel meer voor en verliest zijn aan trekkingskracht. Bergen op Zoom gooit het daarom ook wat de naam betreft over een andere boeg. Bij de komende Bourgondische Krab- ben-Eoor op 26 - 2/ en 28 juli zal de Grote Markt meer dan ooit tevoren het centrum worden van Bourgondische aktiviteiten. Het nadere programma wordt nog wel bekend gemaakt. Er zal voortaan ook geen jury meer nodig zijn voor het beoordelen van de midde leeuwse geveltjes. Dat werd ook maar een formaliteit, omdat jaarlijks dezelfde worden gebruikt. Het betekent niet dat met dat laatste niet wordt doorgegaan. Integendeel, hoe meer oude stijlen, hoe liever, maar er wordt geen wedstrijdele ment meer aan verbonden, omdat dit er nog nauwelijks was. Ook de zognaamde "miss-verkiezing" gaat overboord. Daarbij ging het om de fraaiste midde leeuwse kledij, maar de animo daartoe was al tot een minimum gedaald. Over igens geldt ook hier weer: hoe meer in klederdracht, hoe liever, maar dan niet meer om er ook nog een prijs aan overte houden. Wat zeker is en zeer belangrijk, dat de winkeliersdeelname groter zal zijn dan ooit, met heel wat straten-ini tiatieven. Dat voortaan dan gegroepeerd onder Bourgondische Krabben-Foor. Bewezen is dat men dat aan Bergen zelf kan overlaten. De Reisduif St. Philipsland 26-5-79, Noyon 346 duiven, met Zuidenwind gelost om 8.10 uur. Snelheid eerste duif 126034 m/m, aan komst 11.2137, snelheid laatste duif 882.89 m/m, aankomst 12.4336. Iz. Vermeij 1,78 en 84, Jac. Geense 2,13,26 en 60. J. Walpot 3,22,62,73 en 87, G. Walpot 4,23 en 76, A. Faasse 5,21,30 en 69, A.v.d. Est 6 en 34, K. de Frel 7,14,19,27,42,77 en 83, W. Neele 8, Mevr. Wijs 9,10,24,35 en 71, Adr. Verwijs 11,41,50,57,58,68 en 81, M. Meijer Zn. 12, Th. Bakker 15,16,56 en 59, Gebr. Fonteijne 17, F. den Braber 18,31,47,49 en 81, J. Zuidweg 20,25,37,39,48 en 64, M. Mol 28 en 38, J.D. Quist 29 en 40, J. Verwijs Zn. 32,65 en 72, A.W. Beurkens Zn. 32,65 en 72, A.P.v.d. Reest 43, S.M. Quist44,55,74 en 85, K A. Reijngoudt 45 en 82, S. Vermaas 52 en 80, A.S. Mooglandër 53,63 en 67, L. Reijn goudt 54,66,75 en 86. 208 duiven los 7,20 uur zuiden wind, afst. 329 tot 333 Ie pr 12-15-43 1118,40 m, laatste pr. 13-07-17 952,37 m. A. Scherpenisse 1-2-6-12-23- 28-30-40-44-47-55-65-70, G. Lindhout 3-7-34-54, C. Bolier 4-27-52-67, A. Moerland 5-37-49-58, A. Riedijk 8-9-21-41-48-57-66, K. Lisseveld 10-13-19-32-51-56-61, P. Potappel 11-24- -39-42-45-59-63, L. de K. Koolaard 14-25, D. Uijl 15-16-18, M. Goudzwaard 17-36-69, C- van Gorsel 20, J. Moerland 22-46-53-64, J. op den Brouw 26-62, A. Hage 27-35, H. Smits 31-38, N. Smits 33-43, D. Menheere 50, P. Suurland 60-68. Noyon 26-5-1979' Reisduif Scherpenisse, 217 duiven, los 8.10 uur z. wind, afst. 232 tot 236 km, le pr. 11-28-31 1181,18 m, laatste pr. 12-56-46 811,62m. J. Moerland 1 -6-14-30-31 -33^48-58-65C. Bolier 2-29-55-70. A. Riedijk 3-11-28-34-36. A. Scherpenisse 4-10-20-24-27-43-54-59. G. Larooy 5. M. Goudzwaard 7-56-68. A. Moerland 8-15-19-26-32-40-41-66-73. P. Po tappel 9-21-37-45-57-62. L. de K. Koolaard 12-16-25-42. K. Lisseveld 13-52. C. D. Uijl 17-53. G. Lindhout 18-38-50-61. D. Menhee re 22-23-39. H. Smits 35-49-69. A. Hage 44. D. Uijl 46-72. P. Suurland 47-60-64. C. van Gorsel 51-67-71. N.Smits 63. Noyon 26-5-1979, Trouwe-Duif Tholen, 252 duiven, los 8.10 uur, z. wind, afst. 234 km, le pr. 11-21-40 1221,10 m, laatste pr. 12-20-15 934,54 m. J. Noom 1-9-18-27-51-62. P. Laban 2-7- 8-43-52-55. M. Laban 3-17-39. J. Deurloo 4- 11-22-38-45-57. A. Wagemaker 5-20-30-53. L. v.d. Klein (s) 7-56-59-61. M. Korsman 10. L. vd. Klein Jz. 12-29-33-60-63. W. Theunisse Zn. 13-36. J.M. vam Uijke 14. M. Moeltker 15-16-28-40-49-54. A. Laban Zn. 19. C. van Luijk 21-41-48. L. Hage 23-32. J. Bogaart 24. C. vd. Berge 25. A. Korsman 26. J. Kegge 31-42-50. C. Laban 34-47. M. Tazelaar 35-37. J. van Dijke (Kr) 44-46. J. de Vries 58. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Sint Dizier, 331 km, los 7.20 uur, le duif 12.0436 uur met 1163 m/min, laatste duif 12.48.19 met 1010 m/min, 270 duiven. R. Vaders 1-2-3-28-39-41-61. P. Vis 4-55. D. Havermans 5-6-7-8-17-27-46-65-66-76. R. Mos 9 D. Polderman 10-13-14-25-32-35-43- 51-79-84-88. J. Ballegooi 11-31-45-63. G. Hoek en zoon 12-38-56-59. J. Potappel 15- 16-18-22-62-77-82. B. Quist 19-52-70. A. Voormeulen 20-23-24-29-32-47-57-85. G. Hoek Jr. 21-67-86. M. Speyer 26-64-71-78. A. van Daalen 30-50-72. A. Lindhout 34-54-90. Jac Vaders 36-42-48-69-75. H. Buitenhuis 37-44-80. P. van de Houten 40-83. A. Hom mel Jr. zn 49-73. C. Hommel A. zn 49-73. J. Egberts 58-60-81. S. Schetters 68. F Hommel J, zn 74. C. van Meer 87. J. Kruf 89. Bredasestr. 25, Bergen op Zoom Tel. 01640-35910. De parade aan het eind van het spring concours op het Pluimpot-terrein in Scherpenisse werd zaterdag overstroomd met regen, maar de zonnige resultaten waren toen al binnen voor de Een drachtruiters. De ponyclub won de afde- lingsdressuur bij de viertallen, wat een succes was voor de jeugdige Colette Pe tra de Boer op Nebraska, Mary Zeeman op Johnny, Silvia Brooijmans op Martin en Jeroen Vroege op Friki. Samen met commandante Hella Brooijmans be haalden ze 74 punten. Bij de springnummers boekten de Een drachtruiters ook successen. Bij de po ny's klasse B werd Annelies Quist twee de op Alarda met voldoende voor stijl en I winstpunt. In de klasse zwaar maakte Marja Brooijmans met haar pony Do- riam nogal wat foutjes. In de klasse L paarden passeerde Kees van Daalen op Rebel de 'oude rot' K. van Exel Van de Oranje Ruiters door met een goed voor stijl en twee winstpunten eerste te wor den. Dat betekende promotie naar de klasse M. In die M-klasse reed Phily Brooijmans met Marjolein rustig en goed naar een eerste prijs. 'Dé bpkomst bij dit sprihgCc/rtcdtirs was overigens niet zo groot als vorige jaren gezien de weersomstandigheden met flinke regenbuien. Ind. dressuur L2 pony's: 1. Hans Albert in Veld op Kandy (O.R.) 2. Marja Brooijmans op Doriam (Eendrachtr) 126 p, ind. dress, b. pony's: 1. Berenice Zwartbol op Mistral (n.v. 113 p, 2. Co- lette Petra de Boer op Nebreaska (Een drachtr) 108 p, Jeroen Vroege (Een drachtr) haalde met Friki geen prijs met 94 p. Ind. dress. 1 pony's: 1. Benni de Kok op Ronald (pr.ir.) 131 p, 2. Annelies Quist op Alarda (Eendrachtr.) 120 pen 1 winstp. Gita Roggeband op Connie (Eendrachtr) haalde met 103 p geen prijs. Ind. dress. B. paarden: 1. Wilna van Engelen (Eendrachtr) op Pedro met 129 p en 1 winstp. 2. Liesbeth Verkerke (Eendrachtr) op Isabel met 125 p en I winstp. Ind. dress LI pony's: I. Johan Ploeg (N.V.), op Urosa 126 p. Ingrid Brooi jmans (E.R.) haalde met Martin 115 p en Anneke Janse (E.R.) op Sita 110.5 p. Ind. dress. LI paarden: I. K. van Exel (R.O.) 126 p, 3. Kees van Dalen (F..R. Rebel 123 p en I winstp. Elles Punt (E.R.) haalde met Eros 115 p, Phily Brooijmans (E.R.) met Marjolein 110 p en Margot Bril (E.R.) met Rio 104 p Ind. dress, b pony's: I. Dian van Wouwe (N.V.) op Nancy III p. Leny Hage (E.R.) haalde op Rendo 97 p, Silvia Brooijmans (E.R.) op Martin 92 p, Liset tfdh Oorschot (E.R.) op Ferdo 86 p en Rian Muller (E.R.) op Jonker met 96 p. De eierrace werd gewonnen door Jeroen Vroege op Friki. >-Q-0~0-0-0-0-0-0-Q-0--C>-0--0-<>--Q--0—O-O^Ö-O-O-O-O-Q-O-Q-^Ê

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 18