Gedeputeerde P.G. v.d. Bosse verbaasd over bedrijvigheid op Tholen/Flipland Er komt weer sfeer in Tholen Tennis op hoog niveau in Tholen Vervolg plaatselijk nieuws Woensdag 23 niei 1979 EENDRACHTBODE 13 \jKj *M1A JACOBAROLDFR Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland Wijziging ophalen huisvuil Gesprek met gemeentebestuurdersbezoek aan vier bedrijven. Witlofkwekerij CMODEBRILLEN Gat in de markt. Postzegelmarkt Bergen op Zoom Doeltrappen Vosmeer reserves Enorme apparaten Pendelaars imodehuis Acquisitiegroep De Kogge bood gemeentebestuur wimpel en meerpaal aan. Zaterdagmiddag finales Zeeuwse jeugdkampioenschappen Brede basis Twee groepen Fn\ 0U0- r-^\ 1 gMOSSEMtW p90RTVl/fA^\s\HV^ MAARTENSDIJK de dat zo'n totaaloverzicht beter was. Raadslid Van Gorsel vroeg zich af. of de bestrating en beplanting niet ten laste van de Stichting Haestinge zouden moeten komen in plaats van de ge meente. Doet de gemeente dat ook zo bij een particulier, vroeg het VVD-raadslid. Wethouder Moerland antwoordde dat Haestinge zelf met een tegenpad zou kunnen volstaan, maar de gemeente wil een betere toegang naar de sportvelden en de tennisbanen, wat inclusief be planting 27.500 gulden vergt. De be- jaardenbond had om 694 gulden subsi die gevraagd voor een cursus volksdan sen. "Wij kunnenet anders dan tegen zijn. maar dat wil niet zeggen dat we geen geld over hebben voor onze be jaarden', zei SGP-fractievoorzitter Th. Aarnoudse. De rest was wel accoord. Alternatief bestuur Plattelandsvrouwen. Op een vorige bijeenkomst waren enke le dames door het lot aangewezen om een alternatief bestuur te vormen, die dan leiding zouden geven aan de vol gende samenkomst. Dat gebeurde in middels ere het was nu dan ook mevrouw van Putte-Burgers die een welkomst woord sprak, inzonderheid tot mevr. Burggraaf die zou spreken over wijn en kaas. Daarbij werden allerlei soorten Franse kaas geproefd en het merendeel kreeg aller goedkeuring. De boterham met kaas zoals in Nederland kent men niet in Frankrijk. Meestal is er kaas bij de warme maaltijd, o.a. met sla en een glas wijn. Dat laatste drinkt men daar als hier de koffie of thee. Over dit onder werp werd men via mevr. Burggraaf heel wat wijzer. Na de pauze werd gebin- good, een leuke ontspanning onder lei ding van mevrouw Vermaas. Tenslotte deelde mevrouw Breure mee, dat er nog wat nieuwe leden waren in geschreven, waarmee deze afdeling op 81 is gekomen. Ook hoe het nieuwe bestuur er voorlopig uitziet. Oosterschelde-vissers. Zaterdag 19 mei werd de tweede wed strijd gevist door de jeugdcompetitie. Uitslag junioren: 1 Sjaak Bazen 307 cm vis, 100 pnt. Bram van der Male 204 cm, 98 pnt, Wim Moerland 198 cm 96 pt. Trudie Stoutjesdijk 173 cm 94 pnt, Theo Hengstmengel 151 cm, 92 pnt. Pupillen: Giorgio Morelli 253 cm 100 pnt. Martin de Hooge 129 cm 98 p. Ma rie Hartog 119 cm, 96 pnt, 4. Gertjan van Ham 46 cm, 94 pnt. 5. Saskia Smelt 41 cm. 92 pnt. Na 2 wedstrijden is de rang schikking bij, de junioren achtereenvol gens Theo Hengstmengel 190, Sjaak Bazen 188. Bram van der Male 186, Wim Moerland 184. Arie Bogers 178 punten. Pupillen: Giorgio Morelli 200, Mario Hartog 192, Martin de Hooge 190, Tino Jansen 188, Saska Smelt 186 pnt. Ballonwedstrijd Rabobank. Op Koninginnedag werd in samenwer king met het personeel van het bejaar dencentrum 'Maartenshof een ballon wedstrijd georganiseerd door de Rabo bank. Van de ongeveer 700 opgelaten ballonnen, kwamen 32 kaarten retour. Het merendeel was in West-Duitsland gevonden. De ballon van Anita van Haaften uit de Jacoba van Beierenstraat 16 werd gevonden in Hunfeld in West- Duitsland. Zij won dan ook de 1ste prijs van 100,—Een tweede prijs van 50,— was voor harkhoe-as, Bloemen- laan 51 en de derde prijs 25,— voor Monique Suurlant. Alb. Schweitser- straat 21. Scarpenesse De jeugdvereniging Scarpenesse is vo lop bezig met de voorbereidingen voor de slotavond op 29 juni waarbij o.a. een toneelstuk wordt opgevoerd. Toch zit men ondertussen niet stil. In samenwer king met Major Tom St. Philipsland werd een dropping in de Wouwse Plan tage georganiseerd. Op koninginnedag was Scarpenesse actief en vrijdag werd een dam- en schaakavond in de oude school gehouden. Inmiddels vond er ook weer een gezamenlijke bespreking van thoolse en fliplandse jeugdverenigingen o.l.v, het CJV(PGCJ plaats met het oog op de zome'ractiviteiten. Kees van Haaften bedankte als bestuurslid, zodat er een vacature is. De gemeenteraad heeft maandagmid dag besloten Scarpenesse 2145,66 subsidie te geven over 1978. Dit is het exploitatietekort over dat jaar. 'Gezien de activiteiten van de vereniging vragen wij aantekening tegen', zo liet dhr. C.A. Rijnberg namens de SGP-fractie weten. De raadsleden J. de Bres en M. van Damme uitten hun waardering voor de jeugdvereniging en het voorstel van b en w. ondanks dat het verzoek dan te laat was ingediend. i Zeelands Welvaren Vijftien leden hebben vorige week 60 km gefietst naar de Heen en Vrederust. Jaap Vroegop had pech. maar dankzij hei mooie weer was het een snelle rit. De 150 km lange dagtocht over de Zee- landbrug door Zuid-Beveland is uitges teld. Men vertrok zondagmorgen al met een beetje regen en bij de Philipsdam ging het al meer regenen. Men besloot toen in onderling overleg naar huis terug te rijden. Op 15 juli wordt de Mergel landroute in Zuid Limburg verreden over 130 km, zeer heuvelig landschap. A.s. weekend 70 km naar d Wouwse Plantage en Hoogerheide. Trekker behendigheidswedstrijd Zaterdagmiddag om twee uufworden op het Pluimpotterrein de uitgestelde trekkerbehendigheids-wedstrijden ge houden. De PJZ had dit evenement op 12 mei gepland, maar door verlate zaai- werkzaamheden kon dit toen niet door gaan. Rechtzaak over houtblokken M.K. is door de politierechter tot een geheel voorwaardelijke boete van vijftig gulden veroordeeld, proeftijd een jaar. omdat hij drie houtblokken zou hebben weggenomen. De rechter vond dat er sprake was van slordigheid, maar de Officier van Justitie had dertig gulden boete geëist. Aan- en verkopen De gemeenteraad heeft maandagmid dag de bedrijfsopstallen vap loonbedrijf Elenbaas tussen de Zuid- en Juliana- straat aangekocht. Raadslid M. Dijke vond dat een goede zaak omdat het hard nodig is dat het daar opknapt. Hoe eer der hoe liever. Wethouder J. Versluijs moest dat optimisme wat temperen, want het duurt drie maanden voordat G.S. van Zeeland het raadsbesluit heb ben goedgekeurd. Bovendien moet dhr. Elenbaas eerst nog vervangende bebou wing hebben. De verkoop van /de brandweergarage was een hamerstuk. Ballonwedstrijd. In samenwerking met de Oranjevereni ging organiseerde de Rabobank op Ko ninginnedag een ballonwedstrijd voor de jeugd. 225 Gevulde ballonnen gingen omhoog, waarvan er 17 stuks zijn ge vonden. althans waarvan de kaart terug kwam. Het merendeel kwam in West- Duitsland terecht, maar twee tot in Oost-Duitsland toe. De ballon van Petra Wesdorp. Randweg 2 was in Warteu- berg in West-Duitsland. de in kilometers verst verwijderde ballon. Zij won de eerste prijs en dat betekende 100,— de tweede prijs van 50,— was voor Johan Bijl, W. van Nassaustr. 22, de 3e prijs van 25,— voor Erik-Jan Wes dorp, Laban Deurloostraat 38. Bejaarden KBVS De afdeling Poortvliet van de Bond voor ouderen maakte vorige week donderdag een reis met 30 leden naar de Landdag te Kapelle. Hoewel een gunstige deelna me. betekende het niet dat alle leden present waren. Jammer, want het was een leerzame en gezellige dag. Op 20 juni maken de ouderen weer een reis, waarvoor nog wat plaatsen vrij zijn. Men kan zich nog snel opgeven. Onder invloed. P.H. kreeg van de politierechter een boete van achthonderd gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor drie maanden omdat hij onder invloed van alcohol (promil lage 1.34) een andere auto had aangere den. Bedankt. Na het vertrek van ds. Abma kreeg Hervormd Poortvliet het eerste bedank je, namelijk van kandidaat M.A. v.d. te Bodegraven, die een beroep naar Aal burg heeft aangenomen. Goed onderwijsnieuws uit de polder. Ondanks een landelijk wat somber beeld door minder nieuwe leerlingen op de lagere scholen als gevolg van de te rugloop van het geboortecijfer, komt van de school met de bijbel uit Anna Jacoba polder een in dat opzicht gunstig bericht. Deze kleine school krijgt er dit jaar 9 nieuwe leerlingen bij en heeft 2 schoolverlaters. Een gaat er bij het ver volgonderwijs op de L.T.S. te Sint Maartensdijk, de ander naar de Rijks scholengemeenschap te Bergen op Zoom. De prognose voor volgend jaar is voor deze school ook weer goed. In verband met Hemelvaartsdag wordt op 24 mei geen huisvuil op gehaald. Op donderdag 31 mei wordt be halve het normale huisvuil ook het grofvuil opgehaald. Advertentie IM Viswedstrijd Zaterdag viste de Makreel in de Krab- benkreek. De vangst was gering en daarom vielen slechts 6 deelnemers in de prijzen, M. den Engelsman 710 pnt, J.P. Kaashoek 400, T. Geuze 315, Wh. Lindt 260 en M.J. den Braber 220 punten. Jeugd: René de Jonge 170 punten. Braderie De Middenstandvereniging treft weer al voorbereidingen voor de braderie op zaterdag 9 juni. 'Reis gratis met de Middenstand' is de leus, maar bij aan koop van 25 gulden is dat ook al een kans in het lentespel, dat dinsdag 5 juni al begint. Bij aankoop van 2.50 krijgt men een vlinder en tien vlinders geven recht op een lot dat in de bus moet bij slager Bosman. Burgemeester G. van den Berg trekt zaterdagavond om negen uur op de braderie drie prijzen: een 4 daagse reis voor 2 personep in Neder land, een weekend cruise naar Engeland voor 1 persoon en een 3 daagse reis naar Parijs voor 1 persoon.. Bij gunstig weer zal het zeker een geslaagde braderie worden. Er zijn oude ambachten als een De Zeeuwse gedeputeerde voor econo mische zaken, oud-gemeentesecretaris P.G. van den Bosse uit Axel, is optimis tisch naar Middelburg vertrokken na het bezoeken van vier bedrijven en gesprek ken met gemeentebestuurders op Tholen en St. Philipsland. "Ik ben met u ver heugd, over de activiteiten van ons be drijfsleven. maar ik hoop niet dat uw op timisme ertoe leidt, dat u verder niets meer aan Tholen doet", zei burgemees ter E. Baerends bij het vertrek van dhr. v.d. Bosse. De gedeputeerde, vergezeld van top ambtenaar M.F. de Jonge, liet donder dagavond in het gemeentehuis te St. Maartensdijk weten, bedrijven gezien te hebben die je eerder in het Sloegebied of de Kanaalzone zou verwachten, maar niet op Tholen. "Je hebt grote, belang rijke, unieke bedrijven, op Tholen. Bovendie. is hier zowel als in St. Phi lipsland het werkloosheidspercentage laag. We hebben geen jammerklachten gehoord. Het is ons toch wel meegeval len. In heel Zeeland zijn we trouwens door het ergste dal heen. Het beeld is heel wat positiever dan in het najaar van 1978. Er zijn lichtpunten en ik hoop dat die ontwikkeling zich geleidelijk voort zet. De vraag naar arbeidskrachten is verder gestegen - bekijk de personeel sadvertenties maar-. Het probleem is, het aanbod op de vraag af te stemmen. Daarom dient om- en bijscholing verder ontwikkeld te worden", aldus de gede puteerde. Dhr. v.d. Bosse, die vorig jaar g.s.-lid werd, vond het nuttig en noodzakelijk kennis te maken met het bedrijfsleven in Zeeland. "Misschien is er altijd nog een drempel naar de provincie en daarom zeiden e: laten wij gaan. Na eerdere be zoeken aan het Sloegebied en de Ka naalzone groeiden de contacten. De af deling op de griffie kreeg de handen vol Steenbergsestraat - Tel. 34228 BERGEN OP ZOOM M Advertentie 1M aan verzoeken van bedrijven die steun wilden. Tholen/St. Philipsland is een gebied waar we de minste zorg aan hebben. Er zijn weinig signalen van: het gaat zo slecht", aldus de gedeputeerde. Het bezoek begon in St. Philipsland, waar eerst een gesprek met b en w plaatsvond. De gedeputeerde kreeg o.a. te horen, dat er een bescheiden uitbrei ding van het Fliplands industrieterrein op stapel staat. Hij was ook onder de indruk van de witlofkwekerij van de fa. Reijngoudt. "Dat is een zeer creatieve man met een goed florerend bedrijf. Het is vrij uniek en veel heeft dhr. Reijn goudt zelf uitgedokterd. Hij bekijkt nu mogelijkheden voor een alternatief pro- dukt, om een eventuele tegenslag met de witlof op te vangen", liet dhr.v.d. Bosse ons weten. Vervolgens ging het naar Poortvliet waar de verpakkingsindustrie Budel- De postzegelvereniging Philigrane houdt zaterdagmiddag van half twee tot vijf uur in de Stoelemat te Bergen op Zoom weer een postzegelmarkt. De le den hebben weer een enorme collectie postzegels uit Nederland en de rest van de wereld bijeengebracht. Om deze hobby voor de gewone en de ervaren verzamelaar mogelijk te maken, heeft de vereniging maximum prijzen vastges teld, die zeer aantrekkelijk zijn. De toe gang is gratis. En ook postzegelverza melaars van Tholen en St. Philipsland zijn zaterdagmidag welkom in de Stoe lemat. De Zwaluw St. Maartensdijk, 20/5-1979 van uit Louvres, 141 duiven, le d. 16.26.27 u. 1494.95 m/min. L.v.d. Berge 1,14 17, 21, 24, 31, 46; J. Stout jesdijk 2, 18, 33, 34; D. Muskee 3, 10, 15, 22, 29, 38, 41, 43; A. Bijl 4. 12, 16, 27, 35, 39, 45; A. Zwag^maker 5, 8, 25, 40. 44, 47; I. Kwaak 6,7,9, 13,28,32; J.Heyboer 11,20; L. Riedijk 19. 30,36, O.V.; P.v. Beveren 23; F.v. Beveren 26; A.D.v.d. Ree 37,42. Dies Potappel nummer drie in de tou wen joeg. Daarmee was het voor deze voor de Stavenisse reserves goede com petitie bekeken. Een met 9 man gearriveerd Chrislandia 4 kon voor WHS 4 geen voldoende partij zijn, al werd dat in de eerste 45 minuten nog niet tot uitdrukking gebracht. De sterk verdedigende gasten lieten weinig gaatjes toe, maar konden aanvallend zelf helemaal niks klaarspelen. Met na me in de 2e helft zakte het Heiningse defensiehuis in elkaar, waardoor de WHS vierde keus bij herhaling kon jui chen, al was het dan ook geen triumf- kreet. Wel enkele fraaie doelpunten, met name de hattrict van Johan Gunst, die zijn strakke schietvaardigheid kon benutten, driemaal was er ook een score van Frank Ketting en een doelpunt van Jaap Kodde. De competitiepret was ook voor WHS 4 uit. 4e klasse A 1. S.C. Stavenisse 2 20 39 80-13 2. Dinteloord 4 18 31 56-18 3. S.P.S. 3 19 22 46-31 4. Rozenoord 3 20 22 46-54 5. Kogelvangers 3 19 20 70-36 6. Chrislandia 4 20 19 49-68 7. W.H.S.4 20 18 47-43 8. B.W.R.3 19 16 21-38 9. D.V.O.'60 3 19 8 21-59 10. N.O.A.D. '67 3 20 7 22-60 11. F.S.V. 3 20 6 26-64 Vosmeer 3 heeft in de thuiswedstrijd tegere Meto 3 een 0-1 nederlaag geleden. >'7e stand kwam na een twintigtal mi- i. n op het bord toen een overtreding i-' h '.5 meter gebi' d van Vosmeer een strafschop Rh gevolg had, die door de gasten werd benut. Vosmeer heeft er hierna alles aan gedaan om tot de ge lijkmaker te komen maar miste net dat beetje geluk dat nodig geweest was om een verdiend gelijk spel uit het vuur te slepen. klompenmaker en een glasgraveerder. Het Rode Kruis ontbreekt ook niet, evenmin als Noad, DSVF. Major Tom (rommelmarkt en Quick Step (raden naar het gewicht van een varken). Ver der zijn er nog enkele niet plaatselijke aanwezige branches van standhouders uit de regio. Auto opengebroken. De politie wordt de laatste tijd herhaal delijk geconfronteerd met het openbre ken van de zeedijk geparkeerde auto's. Ook in Flipland deed zich zo'n geval voor. De inzittenden zijn meestal aan 't vissen en door het inslaan van een ruit wordt dan de radio, een cassetterecorder en andere waardevolle zaken gestolen. De politie heeft nog geen.aanknopings- punten. Op Tholen zijn er ook al soort gelijke gevallen geconstateerd. Vosmeer 4 ging op bezoek bij kampioen Meto 4 en had de zware 7-1 thuisneder laag nog goed in zijn gedachten zitten. Vooral in de eerste helft heeft qien ech ter bijzonder goed partij gegeven en kon deze met een 1-1 stand afsluiten. Na de thee kon men echter niet voorkomen dat de thuisclub zijn veldoverwicht met nog twee doelpunten gestalte wist te geven, zodat het een 3-1 nederlaag is geworden. Ook Vosmeer 2 werd in de uitwedstrijd tegen Lepelstraatse Boys 2 naar een ne derlaag gespeeld. Deze kwam wat on gelukkig tot stand want in de vijfde mi nuut scoorde Rien van Poortvliet in ei gen doel en enkele ogenblikken later werd een aarzeling van Adrie Ligtendag afgestraft met een tweede doelpunt. Kort voor rust mocht de thuisclub in buitenspel positie doorgaan wat 3-0 be tekende. In de tweede helft pakte Vos meer de zaken wat energieker aan maar het duurde toch tot de dertigste minuut voordat Ad Goedegebuure een combi natie met Adrie Ligtendag kon afron den. Via Jan Burgers en Ad van Treyen kreeg Vosmeer nog enkele mooie kan sen maar slaagde er niet in om nog tot scoren tekomen terwijl aan de andere kant doelman van Daalen en de paal nog redding moesten brengen bij twee uitvallen van de Lepelstraatse voorhoe de. pack werd bekeken. "Dhr. Nieuwkerk, een ondernemend man met een vin dingrijke zoon, heeft enkele jaren gele den een gat in de markt ontdekt en nu een milieuvriendelijk en kleinschalig bedrijf opgebouwd met negentig perso neelsleden waarvan zestig procent vrouwen. Daarvan komt 85% van Tho len. Het is een flexibel bedrijf met ter rein voor uitbreiding. De prognose van 45 personeelsleden zal voor 1989 wer kelijkheid zijn", aldus de gedeputeerde. In St. Maartensdijk werd timmerfabriek de Pluumpot met een bezoek vereerd." 't Is een prachtig, massaal bedrijf dat voor geprefabriceerde bouwelementen maakt en voor 'A machinaal timmerwerk doet. Er is een orderportefeuille van een halfjaar, wat in die sector goed is. Er is pas uitgebreid, zodat we kunnen spre ken van een 'stabiel plus' situatie. Er zijn een dertigtal personeelsleden, waarbij het scholingsproject dat de Pluumpot momenteel uitvoert, van veel belang is. Er wordt veel aan brandpreventie ge daan, want de timmerfabriek werd en kele jaren geleden volledig door brand verwoest", zo was de indruk van dhr. v.d. Bosse. Het laatste bezoek betrof het koeltech- nisch bedrijf van Goedhart, waar de werknemers net vertrokken waren. "Zo'n bedrijf zou je echt niet verwach ten op Tholen: een massale hal met enorme apparaten die over de gehele wereld gebruikt worden. Er stond een zending gereed voor Mauretanië. De directie is niet ongerust voor de toe komst en de orderportefeuille is niet verkeerd. Wel zijn er soms wat korte, stillere perioden, maar ook hier hebben we geen jammerklachten gehoord", al dus de gedeputeerde. Hij liet weten nergens concrete verzoe ken om steun voor ëen bestaand bedrijf. verwezenlijking van een uitbreiding of vestiging van een nieuwe onderneming ontvangen te hebben. Burgemeester Baerends was blij dat de dhr.v.d. Bosse met eigen ogen geconsta teerd had, dat Tholen meer is dan een agrarisch gebied, ook al gaat de land bouw hem dan ter harte. "Het doet ons deugd, dat wë z'n uitgebreid bedrijfs leven hebben. We willen zichtbaar ma ken wat er te doen is en daarom wordt dat in samenwerking met het Overleg Orgaan Industrie Tholen in het nieuwe gemeentehuis gestalte gegeven", zei dhr. Baerends. Hij wees er verder op dat er volgens de gedeputeerde dan wel geen problemen zijn. maar het aantal pendelaars is zo groot, dat gemeente en provincie verder moeten gaan met het werven van be drijven. "Het is niet zo, dat alle pende laars zo graag om zes uur in de bus stappen en ik geloof ook niet dat alle gezinnen het zo fijn vinden dat man en vader dagelijks over de Haringvlietbrug - waar deze week een ernstige botsing plaatsvond - moet. Ik veroordeel de pendel niet, maar in eigen gebied wer ken, brengt voordelen mee. Als wezen lijk Zeeuws gebied willen we betrokken worden bij de wervingspogingen van de provincie", aldus de' Thoolse burge meester. Dhr. v.d. Bosse zei niet zorgeloos te ver- rita bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie 1M trekken, maar hem was na een dagje Tholen/Flipland wel duidelijk gewor den. dat er in het Sloegebied en de Ka naalzone grotere zorgen zijn ten aanzien van de werkgelegenheid. Hij erkende dat de pendel een zorgenkindje kan zijn, maar de pendelaars zelf vinden het be taald reizen een pluspunt. De gedepu teerde had ook niet gekeken waar de Tholenaars en Fliplanders werken, maar of ze werken. Het werkloosheids percentage is laag en zal naar verwach ting deze maand nog dalen. Wat pendel betreft, had dhr. v.d. Bosse bij Goedhart vernomen dat daar acht Joegoslaven el ke dag van Rotterdam naar St. Maar tensdijk pendelen, terwijl er ook nogal wat plaatwerkers uit Bergen op Zoom werken. De gedeputeerde zei aan het college van gedeputeerde staten te willen voorstel len om ook Tholen/ St. Philipsland te laten meedenken en meepraten in de acquisitiegroep Zeeland. "We hopen dan dat we Zeeland een klein beetje be ter vertegenwoordigen. De acquisitie groep, waarin de havenschappen en en kele gemeenten zitting hebben, werft bedrijven voor heel Zeeland. Hiervoor is een brochure in de maak, waarvan 40.000 exemplaren over de hele wereld verspreid worden", aldus dhr. v.d. Bos se. Recente steun aan Hoechst Vlissingen (waardoor er werk komt voor 40 a 50 man) en de glasfabriek in Sas van Gent was voor hem het bewijs dat de regering ook Zeeuwse bedrijven wil helpen en niet alleen het Noorden of Limburg zoals soms beweerd wordt. Zowel dhr. v.d. Bosse als dhr. de Jonge keken donderdagavond terug op een nuttig bezoek. "Door de afstand is Tho len/St. Philipsland qua belangstelling ter plekke minder aan z'n trekken geko men. Fysiek moet het natuurlijk ook te doen zijn, maar Tholen/Flipland zijn net zo sterk Zeeland als de andere re gio's", zei de Zeeuwse gedeputeerde in het gemeentehuis te St. Maartensdijk. "Het begint weer gezellig te worden, zei me onlangs iemand en inderdaad; er komt weer sfeer in Tholen". Voorzitter C. van den Berge van de Thoolse Water- sportvereniging de Kogge zei dat zater dagmorgen bij het begin van de eerste kennismakingstocht van de jonge vere niging. Wethouder C.J. Moerland, die de eerste wimpel en een meerpaal kreeg, vond ook dat 'het gonst van de activitei ten'. Hij liet weten dat het gemeentebes tuur probeert te stimuleren waar men kan. Voorzitter C. van den Berge van de Thoolse Watersportvereniging de Kogge toont de meerpaal, terwijl wethouder C.J. Moerland de eerste wimpel bekijkt. Dhr. Binkhorst (4e van links) had de plechtigheid met het luiden van de scheepsbel aangekondigd. Gezien de aanwezigheid van hele jonge waterspor ters lijkt de Kogge een goede toekomst tegemoet te gaan. De werf van de gebr. van Duivendijk was het decor bij de start van de eerste De tennisbanen aan de Zoekweg in Tholen zijn vanaf vanmiddag tot en met zater dagavond het domein van de bloem van het jeugdtennis in Zeeland. Met name op zaterdagmiddag vanaf twee uur is er tennis van hoog niveau te zien tijdens de finales van de Zeeuwse jeugdkampioenschappen. Of de vijf Thoolse deelnemers zover komen, valt te bezien. De tennissport is sterk in opkomst. Tholen (4 banen), St. Maartensdijk (2 banen) en St. Annaland (2 banen) na men onlangs nieuwe kleedaccommoda ties in gebruik. In Oud-Vossemeer is een vereniging opgericht, zodat ook daar tennisbanen zullen komen. Met een vierde baan en een kleedaccommadatie met kantine durfde Eegedima Tholen de organisatie van de Zeeuwse jeugdkam- pioensóhappen wel aan. "Het is voor ons een eervolle zaak", zegt voorzitter C. v.d. Berge, die samen met bestuurslid C. Zuidweg de wedstrijdcommissie vormt. Dhr. Zuidweg, ook lid van de Zeeuwse commissie jeugdzorg, erkent dat de kampioenschappen voor de eigen leden een opoffering zijn. want vier dagen kunnen ze niet van de banen gebruik maken. Het bestuur zei echter ja om aan te geven dat Tholen bij Zeeland hoort en de organisatie van zo'n evenement aan kan. Men zag er ook propaganda in voor Tholen omdat de 124 deelnemers ook ouders, kennissen en trainers meebren gen. Een belangrijk punt is ook, dat alle tennis-liefhebbers op Tholen kennis kunnen maken met goed tennis. "Er valt de komende dagen te genieten, want de jeugd wordt steeds belangrijker in de tennissport. Dank zij het fasenplan krijgen we over vier jaar een geweldig brede basis. Voor de clubs is dat be langrijk omdat iedereen zich aan de besten optrekt", aldus dhr. Zuidweg. De beste Ipnderen van elke vereniging worden door een districtstrainer bege leid. Voor de regiotraining komen het volgend seizoen kinderen uit Tholen en St. Annaland in aanmerking. Momen teel zijn er al twee deelnemers aan de 2e fasetraining in Vlissingen: een meisje en een jongen van tien jaar uit Tholen. Op deze manier wordt het tennispeil van de jeugd steeds beter. Volgens dhr. Zuid weg behoort het tot de mogelijkheden dat er een regiotraining op Tholen komt. Eerst zijn er deze week nu kampioen schappen. waarvan Eegedima als een van de grootste sportverenigingen op Tholen (300 leden) de organisatie aan durft, mede dankzij de goede samen werking met het gemeentebestuur. Wedstrijdleider is Arno van Trigt. Er zijn twee groepen: 9 t/m 12 jaar (on derverdeeld in jongens en meisjes) en 13 t/m 16 (j m). Bij de jongens t/m 12 j is T. van Dijk(ll) uit Terneuzen favoriet met M. Albers, eveneens uit Terneuzen en P.J. Deurloo uit Goes. Marc Zuidweg verdedigt de Thoolse eer in deze cate gorie. Bij de meisjes t/m 12 jaar is Bar bara du Fossé uit Sluis adspirant kam pioene, hoewel Martine van Ligten uit Vlissingen en Liesbeth Voeten uit Goes dat zeker proberen té voorkomen. Ju dith v.d. Berge uit Tholen en Wil Leune uit St.Annaland zullen zich ook van hun beste kant laten zien. In de oudere categorie t/m 16 jaar is H. van Sandberg uit Middelburg de kans hebber bij de jongens met H. Houg uit Terneuzen en J. Thorenaar uit Middel burg. Bij de meisjes is M. Pietersz uit Goes favoriet met M. ten Bruggecate uit Vlis singen en C. Baarends uit Oostburg. Marian v!d. Berge uit Tholen kan echter voor een verrassing zorgen met de tweede Thoolse deelneemster Hellen Hevbroek. Bondsgedelegeerde ir. C.W. Wondergem uit Vlissingen zal tijdens de vierdaagse kampioenschappen bekijken of alles volgens de regels verloopt. Ee gedima. dat dit jaar het tweede lustrum viert, verwacht tot en met zaterdag (elke avond wordt tot ongeveer half negen gespeeld) veel tennisliefhebbers op de banen aan de Zoekweg in Tholen. vaartocht van de Kogge naar Yerseke. De weersomstandigheden waren prima en de barometer stond ook bijzonder gunstig. De voorzitter hoopte dat dit symbolisch zou zijn voor de watersport vereniging, want sociale activiteiten achtte hij belangrijk. Dhr. v.d. Berge vond het een eer, de eerste wimpel van de Kogge te kunnen overhandigen aan de wethouder van sport- en sociale za ken. Hij stelde het zeer op prijs dat het gemeentebestuur op deze zaterdagmor gen vertegenwoordigd was aan het begin van de premiere van de eerste praktise rende Thoolse Watersportvereniging. De voorzitter bood dhr. Moerland ook een meerpaal aan. Hij was op de hoogte van goede plannen voor een jachthaven in. Tholen en hoopte dat dit plan niet in de ijskast zou komen. Om het hoofd koel te houden, zouden de gemeentebes tuurders van tijd tot tijd wat kunnen nemen uit 'het vriesvak' in de Meerpaal, aldus dhr. v.d. Berge. Wethouder Moerland feliciteerde de Kogge en de gemeente Tholen met dit eerste duide lijke optreden naar buiten van uit de Thoolse havenaccommodatie. Hij wees erop, dat de verwezenlijking van het havenplan moeizaam verloopt. "Zo nu en dan zijn er lichtpunten en we probe ren het plan dan ook te realiseren. Ho pelijk moet het niet door instanties beoordeeld worden die met de ligplaat sen aan de Oosterschelde zitten te wor stelen. Ik moet u ér wel op voorbereiden, dat de jachthaven mieb goedkoop zal zijn. Er komt een fikse m2 prijs uit. Het hele project valt buiten de subsidie, zo dat we moeten streven naar een goede exploitatie", aldus de wethouder. De meerpaal zou een plaatsje krijgen in de b en w Kamer, waar al verschillende attributen staan van eerdere soortgelijke plechtigheden. Dhr. Moerland was uit genodigd om ook de vaartocht op deze ijiooie, stralende dag mee te maken, maar op zaterdag moest de wethouder ook aan z'n gezin denken, anders is het allemaal bestuurlijk werk wat de klok slaat. De leden van de Kogge kregen ook allemaal een vaantje, een sticker, zes consumptiebonnen en formulieVen voor een kleurwedstrijd en een puzzeltocht in Yerseke voor de jeugd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 13