nun-fit GELUK U- i-E/CHIESSER PR B00GAART K. J. Boogaart 'T KLIEKSKE PREDIKBEURTEN Donderdag 3 mei 1979 EENDRACHTBODE Donderdag 3 mei 1979 Tholen Oud— Vossemeer Zaterdag 5 mei wordt de boetiek "I/OOR ELCK WAT WILS" geopend in "De Kas" Janny Kouwen den Engelsman Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij binnenlopen. Vrijdag 11 mei Gasthuiskapel Tholen Aanvang 20.00 uur WIJ ZIJN OPEN "DE KAS" Sint— Annaland DAG EN NACHT VISSER i Brons uit Amsterdam. Een vijftal leden van de schietvereniging 'Eendracht' heeft deelgenomen aan na tionale kampioenschappen te Amster dam, waarvan Theo Jansen en C. Over- beeke beiden met brons terug kwamen. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Toine Brouwers maakt geen fout Ook na de achtste ronde van het B.N. tournooi om het open kampioenschap van West-Brabant staat Toine Brouwers nog altijd aan de leiding. Hij wordt op 2 punten gevolgd door de Belg Oscar Verpoest. In de partij van Brouwers tegen Droogers werd de lange vleugel van Droogers opgesloten. Daarvoor was echter nogal wat tijd nodig, maar omdat ook Droogers in tijdnood raakte en daardoor een foutje beging, besliste Brouwers de partij in zijn voordeel. Minder moeite had Verpoest met van der Beek, die in het middenspel in zo danige positie was gedrongen, dat hij in alle varianten verloren stond. Na een ingewikkelde partij vol met combinaties ging in het Thoolse duel J.A. van Akke ren met een nadelige stelling het eind spel aan tegen J. van der Velde, maar die kon zijn voordeel niet uitbuiten en het werd remise. Van Elewout vergiste zich in het middenspel bij een combinatie tegen Nieuwenhuizen, verloor daardoor drie schijven en de partij. De combinatie die Koevoets in het middenspel uit voerde tegen Verdoolaege was van een zeldzame diepte, maar bracht niet meer op dan remise. Tegen Slager ging Abelshausen met een schijf achterstand het eindspel in, maar moest verlies ac cepteren. Ook Ganseman was in het eindspel tegen de sterk spelende Berge- naar niet opgewassen en verloor. In het duel om de eerste plaats in de 1ste klasse tussen J. van Tongeren en van Dijke, nam laatstgenoemde een verras sende damcombinatie, die ondanks scherp verweer van van Tongeren tot winst leidde. Schot maakte tegen Jon- geneelen in een gewonnen stelling een onbegrijpelijke fout, waarvan Jonge- neelen goed profiteerde en won. In het eindspel volgens het boekje, won Moer land mooi van Mouwen. De sterk spé lende L. van der Velde, een van de be langrijkste éegadigden voor de eindo verwinning in de 1ste klasse, wist in een bijzonder fraaie partij de goed tegen stand biedende Franken tot overgave te dwingen. Boogerd uit Tholen drukte vanuit het middenspel langzaam maar zeker de Ron op eigen helft terug en besliste daarna met een damcombinatie de partij in zijn voordeel. Uitslagen: Droogers - Brouwers 0-2, Van der Beek - Verpoest 0-2, J.A. van Akkeren - P. van der Velde 1-1, Nieuwenhuizen - Van Elewout 2-0, Koevoets - Verdoolaege 1-1, Ganseman - Noordijk 0-2, van Tongeren - van Dijke 0-2, Slager - Abelshausen 2-0, Franken - J. van der Velde 0-2, Jongeneelen - Schot 2-0, Mouwen - Moerland 0-2, A. van Akke ren - de Bruin 2-0, de Ron - Boogerd 0-2. Stand hoofdklasse: 1 Brouwers 15 pnt. 2. Verpoest 12 punten, 3 Nieuwenhuizen 11 p. 4. Droogers, J.A. van Akkeren, Koevoets, P. van der Velde en Verdool aege elk 10 p. lste Klasse: 1. van Dijke 9 p. 2. J. van der Velde 8 p,. 3. J. van Tongeren. Moerland en Boogerd 9 pnt. Eindstand: 1 Roosendaal 33 pnt, 2 Tho len 31 pnt, 3. Bergen op Zoom 26 p. 4: 's Gravenpolder 24 pnt. Schooldammen. Dammers van Ter Toine gaan zaterdag naar Boxtel. Daar worden de halve fi nales van Nederland gespeeld van het schooldammen. Zes Thoolse jongeren en een meisje zijn van de partij, nl. An dre Kousemaker - John Nieuwkoop. Hanifi Benjilali, Rene Tazelaar, Geert Almekinders. Leen Beth en Conny Stobbelaar. Laatste twee zijn reserve. Het geheel staat onder leiding van on derwijzer Huiskam. Veel succes. Koninginnefeest. Het was reuze gezellig op het stadhuis plein toen daar maandagmorgen de au bade werd uitgevoerd door leerlingen van Ter Toine en van de Regenboog. Uiteraard was er daarbij de onmisbare medewerking van de muziekvereniging 'Concordia', die onder leiding van P.J.M. Steijns danig van zich liet horen. Dat deed ook de gemeentelijk beiaar dier Gerard de Waardt op het carillon van de stadhuistoren. Door jeugdige en oudere omstanders'werd volop meege zongen, wat de gezelligheid verhoogde. Een daverende instemming was er met het voorstel van burgemeester Baerends om de Koningin een felicitatietelegram te sturen, terwijl de eerste burger van de gemeente zich ook bijzonder dankbaar toonde voor de medewerking op dit fes tijn. Vanwege het ongunstige weer werd de rommelmarkt echter uitgesteld en dat zal nu komende zaterdag hopelijk wel door kunnen gaan. misschien met zelfs een nog groter toeloop. Twee auto's gestolen Een inwoner heeft tegenover de politie bekend, twee auto's te hebben gestolen: een in de omgeving van Charleroi (Bel gië) en een op de Kaay. Van een derde auto in de Verbrandestraat had hij een ruit vernield in een poging ook die wa gen mee te nemen. Het onderzoek gaat nog verder. Dhr. A.M.H. trof in de Kotterstraat zijn geparkeerde auto beschadigd aan. Het portierslot was met een schroevendraai er bewerkt, maar het lukte de dader niet, om in de wagen te komen. MAC kreeg schade vergoed Een politie-onderzoek bracht aan het licht, dat de jeugdige M.J.A.N. uit St. Annaland, J.C. van O. uit Poortvliet en J.B. uit Tholen drie bordjes haddden vernield bij een oriëntatierit van de mo tor- en automobielclub. Het was een kwestie van baldadigheid, maar de ral lyrijders waren er wel door gedupeerd. Het ging overigens niet om dertien, maar om drie bordjes. De jongeren be tuigden hun spijt en betaalden de schade van 39.90. Een inwoner meende dat het om afval ging. toen hij een veertigtal paaltjes die aan loofhout deden denken, mee naar huis nam. Ze bleken echter eigendom te zijn van het Waterschap. Bootje vermist Er ontstond ongerustheid, toen een vanuit de vluchthaven naar de Ooster- schelde vertrokken bootje om kwart voor negen 's avonds nog niet terug was. De politie te water werd ingeschakeld en om drie uur 's nachts werd het vaartuig met de Bergse opvarenden aangetroffen op de Oosterschelde. Na motorpech kwam men behouden in de haven aan. Boom op rijbaan. Rukwinden met grote kilometersnelheid hebben in de nacht van dinsdag op woensdag nogal wat schade veroorzaakt aan bomen. Vroeg in de morgen troffen weggebruikers een omgewaaide boom aan over de Postweg. De politie ging na alarmering kijken, maar doortastende verkeersdeelnemers hadden de boom toen al met vereende krachten naar de berm gesleept en de rijbaan vrijge maakt. Tabletten verloren. De politie ging aan het speuren toen er een melding binnenkwam, dat een in woner tabletten had verloren van de woning van dokter Kale naar het eigen huis. Gelukkig vond de betrokkene de tabletten zelf, zodat de politie een zorg minder had. Op het Schelde-Rijnkanaal verloor de schipper van de Adriana I zijn anker met ketting. Bij toekomstig baggeren heeft de rechtmatige eigenaar kans op teruggave. Winkelwagen dumpshop. De dumpshop uit de Hoogstraat is dins dagmorgen begonnen met een nieuwe dienstverlening: de verkoop van spijker en vrijetijdskleding, klein gereedschap, enz, in een winkelwagen die in vier dor pen op Tholen komt. Wekelijks heeft de wagen een vaste standplaats in Scher- penisse, Stavenisse, Poortvliet. St. Maartensdijk en St. Annaland. Er zijn paskamers in de rijdende winkel aan wezig. Bij de introductie van deze nieu we service zijn er speciale aanbiedingen, terwijl men bij besteding van vijftig gulden een langspeelplaat cadeau kreeg. Nieuwe secretaris C.D.A. Tijdens de verkiezingsavond met de Europese kandidaat S.J. Jonker in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet, heeft het CDA eiland Tholen afscheid genomen van secretaris A P. van der Vloet. Voor zitter E. Ph. Nieuwkerk dankte hem voor zijn inbreng omdat hij het secreta riaat erg goed had vervuld. Aangezien de Thoolse CDA nog een federatie is van ARP. CHU, KVP moest er weer een opvolger uit de KVP komen. De nieuwe secretaris werd dhr. A.L. van Elzakker. Er moet nu nog een rechtstreeks CDA- lid in het bestuur komen. Ballonnenwedstrijd Zoals ook de vorige jaren zorgde de Fuik weer dat honderden kinderen hun opgeblazen ballon met ingevulde kaart in handen kregen. Het was een feestelijk gezicht op de zonnige Kaai, al was er dan ook veel wind, wat het opstijgen van de kleurige ballonnen alleen maar ten goede kwam. Dit alles was mogelijk doordat de Thoolse horeca plus enkele andere bedrijven zich weer inzetten. Versierde fietswedstrijd Het was om 2 uur 's middags al een drukte van belang op de Kaai toen daar ongeveer 400 kinderen met hun kleurig versierde fietsen gereed stonden om met Concordia, die ook hier weer acte de presence gaf. een rondgang door Tholen te maken. De jury die bestond uit de dames Hoogedeure en Tichem en dhr. Hilbron had geen gemakkelijke taak om de mooiste eruit te kiezen. Vooral voor de bewoners van Ten Anker 's middags een extraatje toen muziek en kinderen over het terrein van het rusthuis kwa men. De burgemeester had zich bereid verklaard de prijzen uit te reiken wat om 5 uur gebeurde. Er waren 10 prachti ge prijzen allen geschonken door de fam. Hol van Hof van Holland. Na tuurlijk. en dat mag wel gezegd worden, was de hele organisatie en begeleiding weer in handen van W.F.C. de Fuik. Fijn dat er nog zoveel mensen in Tholen zijn die de Koninginnedag voor veel kinderen tot een echte feestdag weten te maken. Peuters op stap Op Koninginnedag hebben ruim 30 peuters van de creche "Peuterlust" 'n leuke bustocht gemaakt. Om 10 uur vertrokken ze onder uitgeleide van mu- ziekver. "Concordia" en talloze ouders richting Bergen op Zoom. Na 'n gezellige boswandeling gemaakt te hebben, werd er in "Motel Klaver- velde" ook nog 'n versnapering genut tigd. Voldaan zijn ze daarna weer rich ting Tholen gereden, waar ze 12 uur weer werden opgewacht door de ouders. Biljarten In de vierde ronde van de cup biljarten heeft WIK de thuiswedstrijd tegen de Poedelaars met 8-2 gewonnen waarbij het een clubgemiddelde haalde van 1.37 tegenover de Poedelaars van 1.28. De kortste partij werd gespeeld door Ad van Poortvliet en Wil Kokke van WIK in 30 beurten en het beste gemiddelde kwam op naam van Poedelaar speler Adrie Heyboer met 2.47. De persoonlijke re sultaten waren: L. Havermans - A. Heyboer 2-0: A. van Poortvliet - J. Ko- nings 2-0; R. van Poortvliet - J. Smits 0-2; W. Kokke - J. van Gorsel 2-0; W. Aarnoudse - K. Plandsoen 2-0. In de andere wedstrijd bleef Krijt op Tijd ongeslagen met een 8-2 overwin ning op Nooit Gedacht die daarmede zijn eerste nederlaag leed. Krijt op Tijd had als clubgemiddelde 2.56 en Nooit Gedacht 1.52. De kortste partij werd gespeeld door Bram Douw van Krijt op Tijd in 18 beurten en de hoogste serie kwam uit de keu van zijn clubgenoot Kees Wessels met 50 caramboles. De uitslagen: D. Polderman - T. van der Logt 2-0; B. Douw - J. van Meer 2-0; J. van Daalen - W. Saparow 2-0; T. Schot - R. Hendrikse 0-2; K. Wessels - J. de Klerck 2-0. Aan kop gaat momenteel ongeslagen Krijt op Tijd met 6 punten uit 3 wedstrijden 25 voor en 5 tegen. 2. Nooit Gedacht 4 punten uit 3 wedstrij den 14 voor en 16 tegen. 3. Willen is kunnen 2 punten uit 3 wedstrijden 16 voor en 14 tegen. 4. De Treffers 2 punten uit 3 wedstrijden 10 voor en 20 tegen, 5. De Poedelaars 2 punten uit 4 wedstrij den 15 voor en 25 tegen. Specialiteiten zijn: Chinees porselein, Bali houtsnij werk. oosterse parfums, en cos metica vervaardigd van natuur- produkten, wierook en wierook- houdertjes, leuke collectie zilve ren sierraden en tientallen andere artikelen. De boetiek is gebaseerd op oud en jong. Van harte welkom in de boetiiek. J. F. Kennedystraat 5, Oud-Vos- semeer, tel. 01667-693 Advertentie 1M Verkeersexamens In totaal 31 leerlingen van de drie lagere scholen hebben verkeersexamen afge legd. Dit werd beperkt tol een schrifte lijk examen waarvoor de kinderen een lijst met 20 verschillende verkeerssitua ties onder ogen kregen waarbij uit drie verschillende antwoorden het juiste ge kozen moest worden. Het examen werd afgenomen door de heren Pastoor A. Vermeulen. M. Moerland en K. Tim mermans van Veilig Verkeer die daarbij werden geassisteerd door de onderwij zers B. Biesheuvel. A. Lauwerijsen en J.D. Vroege. Van de 31 kinderen slaag den er 23 en werden er 8 afgewezen. De diploma's zijn inmiddels op de scholen uitgereikt. Vrouwenbond NKV op reis Donderdag heeft de Vrouwenbond van het NKV zijn jaarlijkse reis gemaakt, die de dames ditmaal naar Amsterdam en Rotterdam voerde. In de hoofdstad maakte het gezelschap een rondvaart door de grachten en bracht men een be- Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Firma Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM Vlaams volksmuziekensemble. Kaarten]' 7,50; leden 6,50; C.J.P./Pas 65 4,— verkrijgbaar bij J. v.d. Reijdt, Mossellaan 47, Tholen, tel. 01660-2876 en indien voorradig op de avond van de voorstelling aan de zaal. Advertentie IM zoek aan de huishoudbeurs. Dat evene ment is bijzonder goed aangeslagen daar men diverse nieuwe snufjes op huishou delijk gebied kon bewonderen. Rond half vijf toog men naar Rotterdam waar de warme maaltijd wachtte, die men zich goed deed smaken. Het avondpro gramma omvatte een bezoek aan het Luxor theater waar men het volksto neelstuk Rooje. Siert heeft bezocht waarmee men zieh kostelijk heeft gea museerd. Het Ilea's al rond middernacht voordat de dames moe maar tevreden voet op eigen bodem zetten. Joyriding J.C.V. miste op zeker ogenblik zijn bromfiets, die hij in een openstaande garage aan de Molenstraat had gezet. De politie ging op onderzoek uit en trof de bromfiets dezelfde avond nog aan in de omgeving van V en D te Bergen op Zoom. Het voertuig kon onbeschadigd aan de eigenaar worden terug gegeven, maar de joyrider bleef onbekend. Heropening bakkerij Warme bakker B. van Mierloo in de F.D. Rooseveltstraat heeft vrijdag de gemoderniseerde winkel heropend. Vo rig jaar werd reeds een nieuwe oven ge plaatst in de bakkerij en nu kwam de winkel aan de beurt. Een nieuwe toon bank. nieuwe verlichting, een nieuwe vloer en een nieuw verfje zorgden voor een aantrekkelijk geheel. Vrijdagmor gen konden de ijtwoners in de nieuwe winkel terecht voor allerlei soorten brood en banket. Er waren speciale weekreclame's en voor de kinderen was er een aardige attractie. Door deze ver nieuwing werden de plaatselijke win kelvoorzieningen wéér verbeterd. Actie van de Zonnebloem In de periode van 2 mei tot 9 mei zal door de Zonnebloem in samenwerking met de plaatselijke afdeling een leden- werfaktie worden gehouden. Het doel is, dat gezonde mensen een blijvend blijk van solidariteit geven door zich te melden als lid van de Zonne bloem om daardoor meer activiteiten mogelijk te maken tot het doorbreken van isolement van zieken, gehandicap ten, en aan huis gebonden bejaarden. Het is verheugend te constateren, dat zich steeds meer vrijwilligers inzetten voor dit mooie wefkPImmers zij kunnen 'VobVil in de individuefe benadering ëen welkome aanvulliWg zijn Op het werk van beroepsmatige maatschappelijks organisaties. Ondanks goede sociale voorzieningen en goede medische bege leiding dreigen zieken en gehandicapten vaak door gebrek aan menselijk contact te vereenzamen Wat doet de Zonnebloem met het geld van betalende leden? In landelijk verband vakantieweken voor chronische zieken en gehandikap- ten in groepsverband, bungalowvakan tieweken voor gehandikapten in gezins verband, voorzieningen ten behoeve van recreatie, zoals dagboottochten, welfa remateriaal rolstoelen, brancards ^etc, het uitgeven van een gratis blad voor zieken en medewerkers, organisatie van de St. Nicolaasaktie "Zon in de schoor steen" het engageren van artiesten, Ra dio en T.V. voor grote ontspanningsda- gen etc. In regionaal verband: organisatie van uitstapjes, het onderhouden van hulp en contaktdiensten, de organisatie van spe ciale winkelmorgens, verzorging van ontspanningsdagen, muziekuitvoerin gen, etc, de organisatie van welfarewerk en de organisatie van dagboottochten etc. In plaatselijk of wijkverband: het op zetten en begeleiden van regelmatig be zoek aan zieken, het stimuleren van contakt tussen zieken onderling, het verzorgen van Kerst- en Paasvieringen, uitstapjes, contactmiddagen, lectuur voorziening etc. Het werk van de Zon nebloem is een goede zaak. Het geven van zelfrespekt en het gevoel van eigen waarde is van wezenlijk belang voor iedere mens en dus ook voor de chroni sche zieke en aan huis gebonden mede mens. Daarom is hét werk van de Zon nebloem niet eenmalig. Juist de blijven de aandacht is voor de zieke noodzake lijk. U kunt zich solidair tonen met het Zon- nebloemwerk, als U zich als lid laat in schrijven voor 10,- per jaar (nog geen 3 cent per dag). U zegt toch ook Ja tegen de Zonnebloem "Zon voor zieken", want aandacht voor zieken is gezond. Koninginnedag-viering. De langtjurige en hevige regenval van voorafgaande dagen bracht het pro gramma voor 30 april lelijk in de knoei. Vooral voor de jeugd was dat het geval, want sportpark de Vossenberg bleek op Koninginnedag ongeschikt om er een 250 kinderen op los te laten. Maar de muzikale rondgang met de jeugd ging wel door en voor het dorpshuis toonde de voorzitter van het orênjecomité pas toor Vermeulen zich verheugd dat men weer met zo velen was om de verjaardag van de vorstin te vieren. Hij moest wel de voor de jeugd teleurstellende mede deling doen dat de weersomstandighe den de kinderspelen onmogelijk hadden gemaakt. Persoonlijk was hij echter nog meer getroffen door het feit, dat in de nacht van zaterdag op zondag onbeken den een al op het sportveld geplaatst kinderbad met messen hadden vernield. Hoe kon iemand daar in z'n plezier vin den, vroeg een in dit opzicht wat wan hopige oranjecomitévoorzitter zich af. Daarna kwam er toch wel weer een ple zierige noot en dat via de Oud-Vosse- meerse muziekvereniging onder leiding van de heer A. Ridderhof. In het dorps huis was er vervolgens een alternatief programma georganiseerd voor de jeugd met o.a. de filmvoorstelling van Tom en Jerry. Er werd getrakteerd, ter wijl na de middag de puzzelritten wel doorgang vonden. 's Avonds was er in het dorpshuis weer een programma met de goochelaar mr. Rocyr uit Roosendaal, een voor de ou dere jeugd optredende hardrockgroep en verder ook in de cafees muzikale ge zelligheid. Ook ging nog een wedstrijd door tussen jeugdleiders en een junioren team 6p het veld voetbalterrein, gewon nen door de laatstgenoemden met 2-1. Voor de jeugd scoorde Bram Bevelander en Frank Timmermans, voor de jeugd- leiding was het Frans Verhees Fzn. die het doel wist te vinden. De puzzelrit- uitslagen: klas 1: Kees Geluk, Arjan Rijnberg. Mirjam van Gorsel. Klas 2: Jeanne Duine, Kees Aarnoudse, Erik Potappel, klas 3 Karla Douw, Claudia Besman, Monique Aarnoudse. 10 Jari gen: Piet Potappel, Johan Vroegop, Marinne Roggeband, Ronnie Bout, Monique Timmermans. 11 Jarigen: In- grid Buitenhuis, Peter van Poortvliet, Hans van Hees, Marco Polderman en Tonny van Wezel. 12 Jarigen: Miranda Hommel en Dinie Hartog elk 216 pun ten, Dirk van Driel, Corne Boogaart, Johan de Koning, Piet van Westen. 13 Jarigen: Peter Noquera, Joop Kouwen, Leon Havermans, Fred Hommel. 14 Ja rigen: Jeannet Moerland, Jenny Bake- ma, Anton Timmermans, Anton de Ko ning en Johan van der Zande. 15 Jari gen: Thea Voormeulen. vanaf 5 mei a.s.' kunt U terecht voor al uw dieren, voeding, kooi en, aquarium en benodigdheden, hengelsportartikelen, hondeman den en riemen, vogels, vissen, ko nijnen enz. Hengelsport en Dierencentrum J. F. Kennedystraat 5 OUD-VOSSEMEER i Advertentie IM Openingsrit. De rijwiel- en tourclub'de Eendrachtrij- ders' startte het seizoen op Koninginne dag. Er waren mede in het kader van de Koninginnedagviering door de midden stand vele premies beschikbaar gesteld. De C rijders openden de wedstrijdreeks met als favoriet Martin van der Jagt. Hij werd elfde. Minder goed verging het Henk van As, die al snel de pijp aan Maarten gaf, terwijl Adrie Burghout en Tjerk van Maanen werden gedubbeld. In de eindsprint werd Vijfhoek uit Wil lemstad winnaar, 2 Kools - Hoogerhei- de, 3 Dingemans - Bergen op Zoom, 4 Verbraak - Wouw, 5 Sep - Roosendaal. In de B categorie was er een valpartij, waardoor het peloton in tweeën brak, daardoor moest A. van Dijke uit Tholen met een defecte fiets staken en plaatse lijk favoriet Gerrit van Dijke kwam daardoor in de tweede groep terecht. Men kon geen aansluiting met de kop meer tot stand brengen. De eindsprint won Gils uit Essen. H. van Dijke uit Tholen werd 8 en G. van Dijke uit Oud-Vossemeer 12e. In de A categorie reed plaatselijk favoriet Vin Keyzers een sterke cours, die een 9e plaats opleverde. Winnaar werd Koert Bastiaansen uit Bergen op Zoom. Bij de C rijders werd de prestatieprijs gewonnen door Ver braak die een raceshirt veroverde. Schaken Senioren: E. van Bale - C. Heijboer 0-1, T.J. van Manen - J.W. Slager 0-1, H. Nijpels - S.J. Vaders 0-1, Dr. de Looze - P. Bevelander 1-0, Ad. Aarnoudse - W. Douw 0-1 Junioren: R. Lindhout - M. Polderman - V5, S. de Looze - P. van Westen 1-0, W. Hofman - L. de Leeuw 1-0, J. Vroege - R. Nijpëls 0-1. Ambachtsheer Vossemeer overleden. Vorige week overleed op 87 jarige leef tijd mr. C.J. Picke. ambachtsheer van de ambachtsheerlijkheid officiële statuut van bestuur grotendeels ongeldig ver klaard, waardoor de ambachtsheerlijk heid nog slechts enkele zakelijke rechten overhield. Zoals bekend staat ter plaatse het Ambachtsherenhuis, waarin het ar chief is ondergebracht. Eens per jaar komen de ongeveer 20 vennoten van de N.V. in vergadering bijeen. Alleen erf genamen in rechte lijn kunnen door het erven van aandelen aanspraak maken op de titel ambachtsheer. Jaren geleden heeft archivaris Albert Delahaye de ge schiedenis van deze ambachtsheerlijk heid gebundeld, waarvan een fraai boekwerk is vervaardigd met beschei den oplage. Rentmeester is burgemees ter W.J. van Doorn van Kamerik-Zeg- veld, eerder burgemeester van Poort vliet. T afeltenniskompetitie Woensdagavond zijn bij de junioren de in te halen wedstrijden gespeeld. Rien Bruynzeel - Gabri Heyboer 19-21, 21-17. 16-21; Johan Bruynzeel - Aad v. 't Hof 18-21; 20-22; Dirk Bruynzeel - Ad v.'t Hof 17-21,21-16, 18-21; Siem Snoep - Rien Westdorp 13-21, 12-21. Johan Moerland - Lizanno Moerland 21-14, 21-8; Aad v. 't Hof - Rien Bruynzeel 8-21, 14-21. Nu men ongeveer op de helft van de kompetitie zit. is de tussenstand: 1. Kees Westdorp 13 gespeeld - 13 gewonnen; 2. Rien Westdorp 13 gespeeld - 13 gewon nen; 3. Rien Fase 12 gespeeld - 12 ge wonnen; 4. D.D. Witte 11 gespeeld - 9 gewonnen; 5. Rinke Bruynzeel 12 ges peeld - 8 gewonnen; 6. Johan Bruynzeel 13 gespeeld - 8 gewonnen; 7. Sander Goedegebuure 10 gespeeld - 7 gewon nen; 8. Rien Bruynzeel 11 gespeeld - 7 gewonnen; 9. Henk Korstanje 10 ges peeld - 6 gewonnen: 10. Gabrie Heyboer 11 gespeeld - 6 gewonnen. 11. Aad v. 't Hof 12 gespeeld - 5 gewonnen; 12. Jo han Moerland 11 gespeeld - 4 gewon nen; 13. Dirk Bruynzeel 12 gespeeld - 4 gewonnen; 14 Siem Snoep 12 gespeeld - 4 gewonnen; 15. Rien IJzerman 12 ges peeld - 4 gewonnen; 16. Ad v. 't Hof 11 gespeeld - 3 gewonnen; 17. Leon Hom mel 9 gespeeld - 2 gewonnen; 18. Hans v.d. Repe 10 gespeeld - 2 gewonnen; 19. Jaap Verhoef 10 gespeeld - 2 gewonnen; 20. Rianne Guiljam 11 gespeeld - 0 ge wonnen; 21 Lizanne Moerland 12 ges peeld - 0 gewonnen. De opkomst bij de senioren was vrijdag slechter dan ooit. Met 6 man kon daar om geen kompetitie worden gespeeld. De stand is als volgt: Wim Slager 8-8; 2. Leen Goedegebuure 10-8; 3. Chris v. 't Hof 9-7; 4. Kees Vroegop 10-7; 5. Theo Heyboer 11-7; 6. Adri Fase 8-6; 7. Rien Goedegebuure 8-6; 8. Martin v.d. Klooster 9-5; 9. Marjan v.d. Klooster 8-4; 10. Dick Bruynzeel 6-3; ll.InaFase 6-2; 12. Adry Vroegop 10-2; 13. Elly v. Beek 10-1; 14. Kees Kodde 2-0; 15. Christian Boot 5-0; 16. Coen v. Vossen 5-0; 17. Anja Scherpenisse 7-0. Schoorsteenbrandje Via 'stil alarm' (de apparatuur is er nog wel niet, maar het kan ook door de brandweercommandant te bellen) rukte commandant W.J. van Popering met enkele vrijwilligers uit voor een schoor steenbrandje, zaterdagmiddag om streeks vijf uur in de woning van C.v.d. Weele aan het Havenplein. Door de hitte was hout in de schoorsteen gaan branden. De brandweer haalde de schoorsteenpijp van het dak, maar men hoefde niet te blussen. De schade bleef beperkt. Oud-Wethouder J. Moerland overleden Een week geleden is nog vrij plotseling overleden op ruim 81 jarige leeftijd de heer J. Moerland, oud-wethouder van deze voorheen zelfstandige gemeente. In de samenleving was hij een markant fi guur, die zich politiek met name voor de SGP beijverde. Daarbij toonde hij een ruim bestuursinzicht, hetgeen zich o.m. openbaarde bij de beslissing over de re creatieve ontwikkeling. Hij maakte aanvankelijk deel uit van de noodee- meenteraad en bleef vanaf 1945 daarbij betrokken, waarbij hij in 1954 werd ge kozen tot wethouder. Verschillende ma len werd hij geroepen tot het loco-bur gemeesterschap, na een bestuursfunctie te hebben vervuld tijdens de burge meestersperiode F.M. Boogaard (1945- 1953). J. van den Bos (1953-1963) en H.J. Smith (1963-1966). In de daarna volgen de raadsperiode stelde hij zich niet meer herkiesbaar. Als oud-militair bleef hij zich nauw bij het militarisme betrokken voelen. Zo was hij in de dertiger jaren sergeant bij de vrijwillige Landstorm. Na de bevrij ding van het eiland Tholen, werd hij pelotons commandant van een O.D. formatie en beleefde rond Kerst 1944 de Duitse overval vanuit Schouwen in een bunker te Stavenisse, waar hij het bevel voerde over een aantal vrijwilligers. Zijn koelbloedig optreden tijdens die overval heeft menig daar ook aanwezig dienst- verbander voor onheil behoed. Ook tijdens de ambtsperiode van Sint Annalands laatste-burgemeester was de heer Moerland nog enige tijd'wethouder en raadslid, maar bedankte in augustus 1967. Daarmee werd een op bijna 70ja- rige leeftijd een 21 jarige periode van gemeentebestuurder afgesloten. Het dagelijks beroep van de heer Moer land was straatmaker, terwijl hij voorts rentmeester was van de landeigenaar Bronsgeest. De zang was zijn liefhebbe rij, waarom hij dan ook nog enkele jaren dirigent was van het koor der gerefor meerde gemeente. Een objectieve, rechtlijnige gemeente bestuurder, die vanwege die karakter trekken ook wel eens brokken kon ma ken, maar zich wel in bijzondere mate inzette voor taken, waarvoor hij was gesteld. Ook een echte Oranjeklant, zijn begrafenis was op Koninginnedag 1979. Delicatessenbeurs De middenstanders Gommert Burger alhier en Toon Slager uit Scherpenisse (de Gouden Leeuw) organiseerden in het Dorpshuis een mini wijn- en delica tessenbeurs, waarvoor de belangstelling bijzonder groot was. Door verschillende wijnexperts werd voorlichting gegeven, met verder een broodspeciaalzaak, groothandel in sherry, importeur van buitenlandse kaassoorten en fijne vlees waren. Men kon over dit alles niet alleen horen en zien, maar ook proeven. Door de grote belangstelling werd het voor de organisatoren een succes. Koninklijk goud voor oud-onderwijzer. Onder hen, die vorige week vrijdag Ko ninklijke eer genoten, behoorde ook de voormalig Sint Annalands, inmiddels al geruime tijd gepensioneerd onderwijzer de heer K. Koetsdijk. Eikenlaan 10 Vervolg op pog. 13 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 6 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. J.G. Adema, Heelsum CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant NED. PROT. BOND 10.45 uur dr. B. Klein Wassink, Drie bergen R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10 en 15 u ds. A.W.W. de Ruyiter. Tho len CHR. GEREF. KERK 10, 14.30, 18.30 u leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. D.J.v. Dijk, Wou denberg vr. 11 mei 15.15 uur huwelijksbev. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 8 mei 19.30 uur ds. Ch. v.d. Poel, Yerseke GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen 18.00 uur ds. G. Post, Arnemuiden OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 u leesdienst wo. 9 mei 14 u ds. J.Schinkelshoek (huw.bev.) SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom wo. 9 mei 10.30 uur Schriftoverdenking HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. K.M. Vogel, Heusden 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 uur Ds. J. Wullschlager 14 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEÉNTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur ds. van Ekke- veld, Zeist POORTVLIET HERVORMDF. GEMEENTE 10 u. kand. v.d. Berg, Bodegraven 'IfcOO uur dV M.D. Geuze, Sinl-Anna- land GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 14.30 uur kand. A.A.R. Kamermans, Kamperland GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u ds. Van Egmond WEEKENDDIENSTEN ARfSEN Tholen. Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Melle- ma, Tholen, tel. 01660-2377 St-Annaland. Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse Zr. Pigmans, Oud-Vossemeer, tel. 01667-758 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 4 mei 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk. 15.30 uur. Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs, v.a. 19.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs en Leger des Heijs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 4 t/m 10 mei vrijdag4 10.11-22.36 zaterdag 5 11.15-23.46 zondag 6 12.30- 1.01 maandag 7 13.44- 1.14 dinsdag 8 2.13-14.44 woensdag 9 3.03 - 15.29 donderdag 10 3.46-16.10 vrijdag 4 mei Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2