I mj? Koninklijk zuster zilver voor Slager Vervolg plaatselijk nieuws \Jk3 JACOBAPOLDFB Uien 26,60 KAA BEE Donderdag 3 mei 1979 EENDRACHTBODE 13 fflwssiw» gg """""H» VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Stavenisse Sint Maartensdijk Dertig jaar. Kostelijke periode. Dokter Poortvliet. Scherpenisse Poortvliet Zeeuws Museumboekje Kille Koninginnedag. fSooo- 3§t ,-ir\ .„«tui»» 15im -Oudenbosch. De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau werd hem toegekend om twee redenen. In de eerste plaats vanwege zijn inzet voor de Protestants-Christe lijke gemeente te Oüdenbosch. Vele ja ren was hij daar president-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente. Voorts was hij vele jaren ter plekke werkzaam als directeur van de Protestants Christe lijke school. De onderscheiding werd uitgereikt in de vergaderruimte van de Hervormde Kerk door burgemeester Mangelmans. In zijn felicitatie herinnerde de burgemeester er ook aan, hoe de heer Koetsdijk in middels al zo'n 20.000 jongeren aan het type-diploma hielp. Mevrouw Koetsdijk werd via ook andere feliciterenden in de bloemetjes gezet. Behalve personeel van de typeschool in Oudenbosch, was ook de eerste leerling machineschrijven uit j Sint Annaland bij de plechtigheid aan- wezig. De heer Koetsdijk kwam 49 jaar j geleden als onderwijzer aan de chr. school naar Sint Annaland en is daar i met de type-school, zij het in vergelij- j king met nu. op bescheiden schaal be gonnen. Er werd later in Stavenisse, waar hij ook aan de school was verbon den, uitbreiding aan machineschrijven en steno gegeven en ook toen al waren er leerlingen uit het gehele eiland. Inmid dels omvat typeschool Koetsdijk vrijwel geheel West Brabant. Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden. De Oudenbosse eerste burger vond het vooral uniek, dat de type school het nog steeds voor een naar verhouding van deze dure tijd, zo' gering lesgeld weet klaar te spelen. In middels zijn er aan de type school al een 5 tal docenten verbonden. De al dik 70 jarige directeur doet het nu wat kalmer aan, maar is nog wel dagelijks op kan toor aanwezig. Kortgeleden was hij nog in Sint Annaland bij het jubileum van het zangkoor VZOS, waarvan hij des tijds mede-oprichter en eerste voorzit ter-directeur was. Daarom mede vanuit de vroegere woonplaats felicitaties voor het echtpaar Koetsdijk met de toege kende Koninklijke onderscheiding. Benoemingen In de Hervormde Kerk werd de heer P. Ketting opvolger van koster J.W. van Popering. die deze functie een viertal jaren vervulde, maar het door drukke werkzaamheden aan een ander moest overlaten. Een opvolger kwam er even eens voor het Hoofd van de school met de bijbel, de naar Vlissingen (per 1 au gustus) vertrekkende J.E. Koppejan, De dan nieuwe hoofdonderwijzer is de heer "E. Veldhuizen, 25 jaar, gehuwd en al 4 jaar aan deze school vérbonden aB óii- "derwijzer. De heer Veldhuizen behoort kerkelijk tot de Geref. Gemeente. Er waren voor deze vakature slechts 2 sol licitanten. Koninginnedag met geslaagde rommelmarkt. Het was voor de hoofden van de scholen met hun assistentie maandagmorgen een wel moeilijke beslissing. Die moest al vroeg genomen worden, toen zich nog donkere wolken samenpakten. Was het verantwoord een puzzelrit naar buiten de Kom te organiseren, was het verant woord de lagere klassen naast kinder spelen tóch ook op de ring te laten koukleumen. De knoop werd doorge- ALLE SOORTEN Zuid-Oostsingel 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM hakt, hoe beroerd men het voor de jeugd ook vond. maar aantrekkelijk kon het met dit weer toch ook niet zijn. Dat het later niet tegenviel, was dan voor bij voorbeeld de rommelmarkt nog meege nomen en zodoende liggen de prijsjes van Koninginnedag voor de jeugd tot nader order te wachten. Wat wel door gang vond was de rommelmarkt, die 'Accelerando' volgens traditie organi seerde. Men had immers het dorpshuis als uitwijkmogelijkheid. Hoewel een wat lagere opbrengst dan vorig jaar, toen er vooral geld in kas kwam via opbod, viel het resultaat toch niet tegen. De reke ningen zijn nog niet alle betaald, maar er zit toch wel een positief resultaat in van een dikke 2 mille. Daarom was het-tochj nog wel de moeite waard. Met name rad van avontuur en enveloppen met ver rassing hadden aftrek. Ook kwamen toch nog wel heel wat artikelen van de rommelmarkt onder de man of de vrouw, 's Avonds maakte 'Accelerando' nog een muzikale rondgang. Zangkoren uit regio boden zangvreugde. 'Het moet wel machtig in de huiskamers via de kerktelefoon hebben geklon ken',veronderstelde ds. W.J. Gorissen al bij zijn openingswoord, nadat als eerste samenzang zaterdagavond in de Her vormde kerk psalm 135:2 en 12 was ge zongen. Met die juiste veronderstelling mag eveneens worden aangenomen, dat het verdere programma in die huiska mers ook evenzeer heeft geboeid als dat het geval was bij de luisteraars in de kerk zelf. Niet alle koren uit de regio waren van de partij, zoals dat vroeger wel meerdere malen het geval is geweest. Dat was voor de ruimte in de kerk te Stavenisse op zich niet zo erg, maar wel omdat er mis schien wat schort aan eensgezindheid. Mogelijk moet er een vredeshand wor den uitgestoken. Afgezien daarvan heeft het optreden van de gezamenlijke koren weer volop aan zijn doel beantwoord. Tevoren was daarvoor niet zoveel ophef gemaakt, omdat naar ds. Gorissen meedeelde, er wat vrees was over onvoldoende ruimte te kunnen beschikken. Nu was toch die kerk niet helemaal vol. Medewerking was er van de koren uit Stavenisse, Re- hoboth Sint Maartensdijk, Scherpenisse, Poortvliet, Oudvossen, Sint Annaland en Sint RJnlipsland. Mooiq»liederen werden 'gedongen, inzonderheid het eerste gedeelte van het programma, ter wijl er een wat moeilijker, maar ook zeer mooi slotnummer was. Terecht vertolkte ds. Gorissen aan het eind van de avond de dank van velen, die hadden genoten en erkentelijk zijn voor hetgeen de ko ren op een vrije zaterdagavond willen bieden. Collecte De collecte voor het Nederlands Astma Fonds heeft in Stavenisse 613.50 op gebracht. Klapband. Mevr. J.H.L.P. liep dinsdagmiddag met haar auto tussen Tholen en Poortvliet een klapband op. De wagen sloeg over de kop, raakte in de berm en kwam weer terug op de rijbaan. De bestuurster kwam er prima af, hoewel ze de schrik niet direct te boven kwam. De auto was zwaar beschadigd. Advertentie IM, j Geslaagd Aan het Belgisch muziekcollege te Ant werpen slaagden Ton van Gurp voor wel in haar schoonmaakjurk kunnen staan op deze vrijdagmorgen. Toch had ze er later wel plezier over. temeer toen ze hoorde dat ook dhr. Moerland, die haar de onderscheiding opspeldde, op dezelfde verrassende manier een lintje had gekregen. Wethouder Moerland, die de ambtske ten van de burgemeester had geleend, reikte het Koninklijk zilver uit omdat hij als voorzitter van het Groene Kruis lang met zuster Slager heeft samengewerkt. Hij was mej. Slager erkentelijk voor haar werk. ten behoeve van zieken, be jaarden. moeders en zuigelingen. Ze was een goed wijkverpleegster, die dertig jaar in Poortvliet werkte en ook dikwijls als vervangster optrad in St. Philipsland en Tholen. Met name het zuigelingen- werk heeft zuster Slager altijd fijn ge vonden wegens de nauwe contacten met de gezinnen. Nog steeds heeft ze vele bekenden in Poortvliet dankzij het kraamwerk. Tot haar 64ste jaar bleef zuster Slager in dienst van het Groene Kruis. Toen vond ze het welletjes, mede wegens de vele veranderingen in het kruiswerk. Ze kijkt echter terug op een 'kostelijke periode', zoals ze het zelf uitdrukt. 'Gezondheid is een nog veel groter voorrecht dan dit lintje', zegt zuster Slager. Pieternella Elizabeth Slager werd op 26 augustus 1913 geboren in Sint-Annaland. Ze ver huisde later met haar ouders naar Scherpenisse. Ze werd verpleegster en haar B-diploma haalde ze bij het psy chiatrisch ziekenhuis Vrederust in Berg en op Zoom. waar ze van 16 december 1935 tot I juni 1942 werkzaam was. Vanaf die tijd tot 1 augustus 1946 werkte ze in het diaconessenhuis te Rotterdam, waar zij het diploma - A behaalde. Van I augustus 1946 tot ljuli 1947 genoot ze in Utrecht de opleiding voor wijkver pleegster, waarvan zij ook het diploma kreeg. Van 1 september 1947 tot 1 maart 1948 was zuster Slager werkzaam als wijk verpleegster in Bergambacht/Ammer- stol en van 1 april 1948 tot 1 februari 1978 was ze wijkverpleegster in Poort vliet. Zuster Slager werd destijds door dokter Poortvliet (de eerste eigen huis arts in het gelijknamige dorp) naar haar geboorte-eiland gehaald. In 1973 werd haar - ook al op een zeer verrassende manier - de zilveren Groene Kruisspeld overhandigd omdat ze 25 jaar wijkver pleegster in Poortvliet was. Ze nam veel waar in St. Philipsland en Anna Jaco- bapolder en in Tholen. terwijl zuster Slager natuurlijk ook in andere dorpen weekenddienst deed. Het was haar werk en dat deed ze met plezier en verder wilde zuster Slager eigenlijk geen soeza. De Koninklijke onderscheiding liet ze zich echter welgevallen en daarmee zul len veel inwoners blij zijn, want zuster Slager had het verdiend. piano middelbare graad met onder scheiding: Lia van Gorsel voor solozang lagere graad met de grootste onder scheiding en Han Wesdorp en Rinus van Gorsel beiden voor solozang hogere graad met de grootste onderscheiding. De vier kregen les van mevr. Elsa Her- nady-van Bueren uit Bergen op Zoom. Koninginnedag in Sint Maartenshof groot succes Koninginnedag betekende voor de be woners van Sint Maartenshof vroeg uit de veren, want al om half negen kwa men de kinderen van de Chr. Kleuter en Lagere school zingen. De liedjes wa ren bij de meeste bewoners bekend, zo dat er door velen spontaan werd mee gezongen. Dit was het zeer geslaagde begin van een onvergetelijke Koningin nedagviering, die door de bewoners bij zonder werd gewaardeerd. Na een dankwoord van directrice zr. G. Koole vertrokken de kinderen om ruimte te maken voor de jeugd van de Rieburch, die met versierde fietsen naar het be jaardentehuis kwam. Een jury, waarin ook enkele bewoners zitting hadden, koos de mooiste fietsen uit, terwijl Eu terpe voor de muzikale omlijsting zorg de. 't Was een prachtige show met mooi opgetuigde rijwielen. Nadat de kinderen nog verschillende spelletjes in en om het tehuis gespeeld hadden, was het tijd voor de middagpauze. Om half twee kwam burgemeester E. Baerends met zijn echtgenote om de bazar te openen. Na een welkomstwoord door de direc trice werd een rondgang gemaakt langs de diverse stands. Ondertussen waren vele honderden kinderen, al dan niet met hun ouders, naar Sint Maartenshof gekomen om mee te doen aan de bal lonwedstrijd, waarmee de opening van de bazar extra luister werd bijgezet. Na het voorlezen van een telegram, namens alle inwoners van Tholen aan de Ko ningin verzonden, opende de burge meester de bazar door middel van het doorknippen van een touw waaraan een grote tros ballonnen zat. Tegelijk ver zocht dhr. Baerends de kinderen om de ballonnen los te laten. Door de harde wind werden ze snel meegenomen naar mogelijk verre landen. De bejaarden en de kinderen genoten zichbaar van dit schouwspel. De drumband de Tamboe rijnen, samengesteld uit pupillen van de zwakzinnigeninrichting Vijvervreugd uit Middelburg en speciaal voor deze gelegenheid overgekomen, dwong met zijn optreden ieders respect af, want wat ze presteerden, was werkelijk geweldig. Hierna brachten zeer velen een bezoek aan de bazar om mee te doen aan de verschillende attracties. Met name de stands van het welfarewerk van het Ro de Kruis, de jeugdevangelisatie en het Zeeuws Instituut voor kunstzinnige vor ming gaven de bazar een heel eigen ge zicht. De verkoop op de stand van de stichting Woord en Daad bracht bruto 1571,20 op. Tot half negen duurde het feest en nadat namens de directie een woord van dank was gericht aan allen die deze dag mogelijk hadden gemaakt - in het bijzonder het personeel van Sint Maartenshof dat weer eens bewees dat eendracht sterk maakt - gingen de be jaarden moe, maar voldaan terug naar hun bed, waar ze deze Koninginnedag zo vroeg waren uitgekomen. Voor de initiatiefnemers van deze bazar, de he ren Hage en Nijssen, overtrof deze pre mière alle verwachtingen. De Middenstandsvereniging bood alle bewoners nog een attentie aan ter gele genheid van de jarige Koningin. Euterpe op Koninginnedag. Ook dit jaar was het weer een geslaagde Koninginnedag voor Euterpe, 's Och tends bliezen enkele leden koraalmu- ziek vanaf de toren. Om acht uur werd begonnen met het Wilhelmus, waarna volgden: Wilt heden nu treden, Merck toch hoe sterck, e.d. om negen uur startte Euterpe vanaf het repetitielokaal om een optocht met versierde fietsen te begeleiden. Aan de bewoners van Sint Maartenshof en de vele toeschouwers werd een concert gegeven, 's Middags verzorgde de muziekvereniging een muzikale rondgang in Scherpenisse, waar pok nog een muzikale hulde aan de burgemeester werd gebracht, 's Avonds volgde er een stoet kinderen Euterpe tijdens de traditionele rondwandeling, waarbij opnieuw Sint Maartenshof niet werd vergeten. De bewoners genoten van de laatste muzikale klanken op deze geslaagde Koninginnedag. Plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen hebben donder dag een wat late voorjaarsvergadering gehouden. De presidente kon een volle zaal wel kom heten en terug zien op een zeer aktief verenigingsjaar met veel kursus- sen. Ook kon zij veel leden bedanken die het hele jaar klaar stonden om hun steentje bij te dragen. Vele handen maken licht werk en dan blijkt er veel mogelijk te zijn. De afdeling was met 12 leden gegroeid, wat bleek uit de notulèn en jaarverslag van de sekretaresse. De penningmeesteresse had een goed batig saldo overgehouden. Mevr. Breu- re-den Engelsen en Burgers-Geluk wa ren na 3 jaar aftredend en herkiesbaar en werden bij acclamatie herkozen. Mevr. Moormans-Vlot was na 6 jaar af tredend en niet herkiesbaar. Het bestuur werd weer voltallig met het kiezen van mevr. Potappel-Wesdorp. Tot slot werd mevr. Moormans door de vice-presidente bedankt voor de fijne samenwerking en kreeg zij 2 rhododen drons aangeboden voor haar nieuwe huis, die in goede aarde vielen. Na de pauze vertelde de heer J. van Oei uit Steenbergen over kamerplanten, wat heel wat stof tot praten gaf. Na een geslaagde avond wenste de vi ce-presidente ieder wel thuis en tot ziens op 21 mei. Toerclub "De Bidon" Afgelopen weekend werd er 1 clubrit gefietst naar Bergen op Zoom en Hal steren over een afstand van 56 km. Op Koninginnedag werd er deelgenomen aan de wielerronde voor trimmers in Scherpenisse. Onder de 28 vertrekkers waren 7 leden van De Bidon die op het winderige maar snelle parcours hun rondjes draaiden. Snelste renner van onze vereniging werd Joh. Potappel met een vijfde plaats, terwijl A. den Braber een' zeer fraaie negende plaats behaalde, beiden uit St. Philpisland. De andere deelnemers, J.v.d. Linden. R.v.d. Graaf. A.v. Westen, W. Geense, M. van Moort werden niet geklasseerd door de jury wegens te grote achterstand. In het ploegenklassement behaalde De Bidon met 40 punten een derde plaats (fraaie beker) en een geldprijs van 15,— Voor het a.s. weekend staan er 2 ciu- britten op het programma over 59 km. en 48 km. f Oosterscheldevissers Zaterdag 28 april visten de H.S.V. de Oosterscheldevissers hun derde beker wedstrijd. Ondanks het zeer slechte weer werd er toch zeer veel vis op het droge gebracht, wat uit de uitslag wel blijkt. Senioren: 1. G. Morelli 1350 punten. 2. J. v. Oudenaarde 1245 pnt. 3. W. Smelt 1090 pnt. 4. Fr. Keur 1050 pnt. 5. Mevr. Vermaas 950 pnt. 6. A. Kanters 925 pnt. 7. J. d. Graaf 895 pnt. 8. J. Bogers 880 pnt. 9. W. Hoogkamer 870 pnt. 10. W. Vermaas 855 pnt. Junioren: 1. Sjaak Bazen 1055 pnt. 2. M. v. Gorsel 640 pnt. 3. P. Opree 485 pnt. 4. R. Linthout 480 pnt. 5. A. v.d. Hoek 440 pnt. Pupillen: 1. Diana Hengstmengsel 1005 pnt. 2. G. v. Ham 640 pnt. 3. G. Morelli 600 pnt. 4. S. Smelt 400 pnt. 5. M. de Hooge 300 pnt. Koninginnefeest 't Hummeltje De peuters van de peuterspeelplaats 't Hummeltje hebben op Koninginnedag een leuke morgen beleefd, ondanks het koude weer, maar het was gelukkig wel droog. De kinderen begonnen om negen uur met de spelletjes die binnen werden gehouden o.a. zakken lopen, vlaggetjes steken, en kruiwagenwedstrijd. Na een frisdrankje en voor de ouders en familie een kopje koffie, gingen de peuters naar buiten met hun versierde fietsen, step pen en traktors waar zij een ritje mee maakten. Hierna mochten zij grabbelen en kregen een ballon om mee naar huis te nemen. Met ingang van augustus kunnen er weer nieuwe peuters geplaatst worden op de peuterspeelplaats. Stichting Woord en Daad Met het vertrek van Ds. J. Blom naar Ridderkerk zal ds. D. Budding uit Scherpenisse de nieuwe voorzitter wor den van het comité Woord en Daad. De plaats van Ds. J. Blom zal dan in St. Maartensdijk worden ingenomen door mevr. B. Schreuders, Bloemenlaan 122. Oud-inwoner kreeg koninklijk zilver Bij de lintjesregen voor koninginnedag 1979 was ook onze oud-inwoner, de heer P C. van der Graaff te Opheusden be trokkene Hem werd door de burgemees ter ter plaatse in tegenwoordigheid van PTT direktie en naaste familieleden, de zilveren medaille opgespeld, die behoort bij de Orde van Oranje Nassau. De heer Van der Grdcfff K.al ruim 40 jaar bij de PTT werkzaam, want hij kwam in 1938 bij de dienst als brieven besteller in zijn geboorteplaats Scherpe nisse. Daar was hij verder tussen 1951 en 1955 kantoorhouder, toen zijn vader de gepensioneerde leeftijd had bereikt. In laatstgenoemde jaar werd hij als kan toorhouder te Opheusden benoemd. Daar is de diensttijd niet altijd zo rustig verlopen als voorheen in zijn geboorte plaats, want tot tweemaal toe maakte hij een overval mee. De eerste maal werd hij onder wapenbedreiging vastgebon den op de sorteertafel, maar de overval lers zagen toen geen kans om geld mee te nemen. Later werden ze door de politie aangehouden, nadat ze al meerdere overvallen hadden gepleegd en kwamen dan ook in de gevangenis terecht. De tweede overval werd tot op heden niet opgelost, toen wel zo ongeveer 2500,— werd meegenomen. Met na me de oudere burgers van Scherpenisse zullen zich een destijds behulpzame Piet van der Graaff nog wel herinneren. Im- middels werd het kantoor al geruime tijd een agentschap, dat werd ondergebracht in de winkel Weststraat 1. Mogelijk heeft de heer Van der Graaff destijds al voorzien, dat zijn geboorte plaats te klein zou worden bij een mo gelijke PTT-reorganisatie om als zelf standig hulpkantoor te worden gehand haafd. Ook in dat opzicht was Opheus den destijds een promotie. Vanwege dat nu ruim 40 jarig PTT dienstverband kwam er het koninklijk zilver, waarmee hij ook vanuit zijn geboorteplaats wordt gefeliciteerd. Sportieve rekreatie Enkele inwoners hebben het initiatief genomen tot de vorming van een groep mannelijke deelnemers van 20 jaar en ouder voor de beoefening van de sport ieve rekreatie in verenigingsverband. Inmiddels hebben zich reeds ongeveer 20 deelnemers aangemeld en is besloten tot aansluiting bij de bestaande sportve reniging S.H.F. De eerste sportavond op donderdag, 26 april is uitstekend verlopen, ondanks het feit, dat er nog al wat verhinderingen waren. In het vervolg wordt elke don derdagavond van 20.00 - 21.00 uur sport en spel zonder prestatiedwang beoe fend, in eerste instantie in het gymnas tieklokaal, later mogelijk ook builen. Stellig zullen er wel meer gegadigden zijn om op een plezierige en ontspan nende manier aan sport en spel te doen. Zij zijn van harte welkom, opgave kan geschieden bij Hans Dijke, Schuttershof 1, tel. 3425 of bij Peter Suurland, Bea- trixlaan 6, tel. 3400. Ontmoetingsdag De Hervormde Vrouwen Groep "Bidt en Werkt" is met haar leden naar de ontmoetingsdag in Goes geweest op woensdag 25 april 1979 in de "Prins van Oranje". Mevrouw M.H. van Veene- Woldijk uit Groningen sprak op boei ende wijze over het onderwerp: "Waar halen wij de moed vandaan", afgewis seld door het Hervormde zangkoor uit Westkapelle. Na de pauze genoot ieder van het prachtig toneelstuk, gespeeld door de Zeeuwse toneelvereniging uit Apel doorn. Het bijzondere was dat er een oud-Scherpenissenaar meespeelde n.m. de heer P. Deurlo. Na een mooie dag waren allen om 4 uur weer thuis. 3e Bekerwedstrijd van "DE ZEEBAARS" 1. P. Ista St. Maartensdijk 830 pnt.; 2. K J. de Graaf Scherpenisse 735 pnt.; 3. S.L. Schot Jun. Tholen 680 pnt.: 4. C. Tichem St. Maartensdijk 590 pnt.: 5. J.K. de Graaf Scherpenisse 570 pnt.; 6. C. Zwagemaker Scherpenisse 355 pnt.; 7. S. Schot Tholen 300 pnt.; 8. A. v.d. Hoek Scherpenisse 260 pnt.; 9. D. Ti chem Scherpenisse 255 pnt.; 10. M. Rijnberg Oud-Vossemeer 240 pnt. Ridder J.N. Oudesluys Dhr. J.N. Oudesluys, geboren te Scher penisse, en referendaris bij het Ministe rie van Verkeer en Waterstaat, Hoofd van de afdeling grondzaken van de Di rectie Wegen van Rijkswaterstaat te Den Haag, is door de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De 63-jarige Oudesluys, wiens moeder nog in Sint Maartenshof woont, is al tientallen jaren geleden uit zijn geboor teplaats vertrokken. Zijn vader had een functie in het polderbestuur en zelf volgde hij een opleiding voor water bouwkundige. Na het diploma vertrok hij al vlug naar Den Haag, waar hij in dienst kwam bij het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. Toch zal dhr. Ou desluys zich nog goed zijn vroegere woonplaats en geboortehuis aan de La ge Markt waar nu het bedrijfspand van aannemer Suprland staat - weten te he rinneren. Graag ook langs deze weg fe licitaties voor moeder en zoon Oude sluys met het Ridderschap. Collecte De plattelandsvrouwen organiseerden de jaarlijkse collecte voor het Astma fonds, waarvoor dankzij medewerking van vele inwoners 610 gulden werd in gezameld. Schorren en kreukels Was het nieuwsgierigheid naar het on bekende of louter belangstelling? In elk geval was er woensdagavond een ge weldige opkomst bij de plattelands vrouwen, die een programma voorge schoteld kregen van het alternatief bes tuur. Op de uitnodiging stond alleen 'ja natuurlijk', maar na het welkomstwoord van mevr. v.d. Hoek, werd via Mevr. v.d. Reest duidelijk wat dat inhield: dia's over het ontstaan van schorren en de prachtige wilde plantengroei op ons dierbare eiland. Aan de hand van een quiz - met leuke plantenboekjes als prijzen - werd dat nog nader uitgediept. Als klap op de vuurpijl kregen de dames 'Fruits de Mer' aangeboden - een bakje echte kreukels, die onder het genot van een drankje met veel gelach genuttigd werden. Verder was er gelegenheid om de bloemstukken van de dames Muller, Versluijs en Bijnagte te bekijken, die hadden meegedaan aan de wedstrijd voor gevorderden in Goes. Ze haalden respectievelijk een eerste en tweede prijs en mevr. Bijnagte een tweede prijs bij de beginners. Dat was een felicitatie waard. Aan het eind van de geslaagde avond dankte presidente mevr. Versluys het alternatief bestuur voor de inzet. Mevr.vjd. Hoek ha$) gndëryonden wat het besfuur elke maand moet doen 'om een programma te organiseren en als blijk van waardering bood ze de bes tuursleden een bloemstukje aan, waar mee men bijzonder blij was. Op 17 mei krijgen de plattelandsvrouwen om acht uur in het Holland Huis een lezing over kruiden te horen. sndswelvaren Maandagmiddag 30 april gingen 30 renners van start voor de ronde van Scherpenisse. Hoewel de weersomstan digheden er eerst niet zo goed uit zagen viel het weer toch veel mee. Rond drie uur arriveerde burgemeester Baerends en zijn vrouw op het parcours, voqjaf gegaan door muziekvereniging Euterpe. De plaatselijke middenstand en andere inwonenden hadden voor een geweldige prijzenpot gezorgd, zodat er heel wat premies verreden werden. De uitslag was: 1. Kees van Hasselt - De Fuik; 2. Adrie van de Werf - Zeelands Welvaren; 3. Piet Jansens - Zeelands Welvaren; 4. Peter Leydekkers - De Fuik; 5. Johannes Potappel - De Bidon; 6. Anton v.d. Hei ligenberg - De Fuik; 7. Kees de Graaf - Zeelands Welvaren; 8. Jan Opree - Zee lands Welvaren; 9. Arjaan de Braber - De Bidon; 10. Kees Jansens - Zeelands Welvaren. De leidersprijs was ook voor Kees van Hasselt, terwijl de pechprijs voor Kees Jansens was, omdat deze een paar ronden voor het einde een lekke band had. Het ploegenklassement werd gewonnen door Zeelands Welvaren met 20 punten. 2. De Fuik 22 pnt.; 3. De Bidon 40 pnt.; 4. De Hoop 52 pnt. 8 F ln |j£i Sport instuif In het kader van een serie sport instui ven is woensdag 9 mei a.s. de beurt aan Poortvliet. Op die dag kan jong en oud 's avonds van 19.00 uur tot 20.00 uur te recht op het voetbalveld van de plaatse lijke voetbalvereniging. Evenals de voorgaande keren in Tholen en Stave nisse is er ook nu weer volop gelegen heid om te sporten. Diverse balspelen, een trimpareours en ook individuele spelen staan er op het programma, dus voor allen wat wils. Een goede gelegen heid om in beweging te komen samen met uw kinderen, ledereen is welkom ook natuurlijk mensen uit de andere kernen van ons eiland. Beleef de vreug de van het spelen. SPORTIEVE RE KREATIE GOED VOOR IEDEREEN. Plattelandsvrouwen Maandag 23 april was er weer een bij eenkomst van de plattelandsvrouwen. Na een welkomstwoord door de nieuwe presidente mevr. K. Hoek-van Dijke. werd het huishoudelijk programma af gewerkt. Daarna kreeg mevr. Sandberg van het wereldnatuurfonds uit Middel burg-het woord. Middels prachtige dia's van verschillende diersoorten werd een en ander over dier en 't fonds verteld. De quiz die daarna werd gehouden leverde drie dames een prijsje op. Mevr. Hage deed goede zaken met het winkeltje van het fonds. Op de voorjaarsvergadering 24 april in Goes vielen de dames C. v.d. Slikke-Hage, S. de Rijke-v.d. Slikke en mevr. W. Speyer-Slager in de prijzen met haakwerk van de provinciale hand- werkwedstrijd. Mevr. H. v.d. Kevie-v.d. Weele veroverde de Ie prijs met een kinderfoto, in de provinciale wedstrijd "Stuur eens een kinderfoto in". Vlakbij huis vindf u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ju- bileumkaarten, enz. Bekijk onze mon sterboeken eens, u bent van harte wel kom. Voor familie-, verenigings- en za- kendrukwerk naar Drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Koninginnedag Op Koninginnedag heeft de schooljeugd in de Julianastraat en op het v.d. Slik- keplein verschillende spelletjes gedaan. Het Oranjecomité had hiervan de orga nisatie en de deelnemers waren er blij mee. want er waren pok prijprijzen be schikbaar. Kinderspelen Koninginnedag. Ondanks de minder aangename tempe raturen en de harde wind - waardoor de kinderspelen nu binnen in plaats van buiten werden gehouden - is de viering van de zeventigste verjaardag van de Koningin een bijzonder geslaagd ge beuren geworden. Dhr. Plekkenpol eq mevr. v.d. Hoek-Nieuwenhuijzen van de Oranjevereniging, alsmede de vereni gingen die hebben meegewerkt aan het succes van deze Koninginnedag, hebben zeker hulde verdiend. Nadat de burge meester de nieuwe uniformen aan Con cordia had overgedragen, begon de mu ziekvereniging om half negen met een rondgang, gevolgd door de jeugd met versierde fietsen en steppen, waarvan de volgende tien prijzen vielen: Rene Fe- leus, Jan Vrolijk, Ronnie v.d. Ree, Leen Reijngoudt, Jaap Walpot, Berry Tim- mers, Mieke de Jong. Kees Verkerke, Janine Oskam en Lia Etienne. Daarna waren er kinderspelen. De kleuters, die in het schoolgebouw een tiental spellet jes uitvoerden, vielen allen in de prijzen. Veel ouders waren hierbij aanwezig. De leerlingen van de lagere scholen moes ten zowel op beide scholen als in de Wimpel opdrachten uitvoeren. Naar gelang hun leeftijd werden er prijzen toegekend. 6 Jaar: Denny Reijngoudt 42 punten, Trudy Groeneveld 39 p, Erwin Kot 37 p, Marko Boudeling 35 p, Ro nald Fonteijne 33 p. Ronnie v.d. Ree 32 p. Kees Verloop 31 p. Harm Smit 30 p. Wouter Hoek 30 p, Elize de Raat 29 p. 7 J-aar: Marjolein van Dijke 44 p, Erik reiêman 43 p, Jeroen 'Breeman 40 p, Jacö'38 p, Mia Kosten 37 p. Janne de Haan 37 p, Angelique Reijngoudt 36 p, Lianne Walpot 36 p. Sjakko Moerland 36 p. 8 Jaar: Jaap Wagemaker 49 p. Kees Verkerke (Wilhelminastr) 48 p. Kees v.d. Male 46 p, Rene Reijngoudt 45 p, Antoine Quist 44 p, Maroc Verkamman 43 p. Tonie Moerland 43 p, Leon Jan Neele 43 p. Dinene Neele 42 p. 9 Jaar: Johnny Williams 51 p. Jan v.d. Hoek 50 p. Marry den Haan 48 p, Henri Potappel 45 p, Paul de Ruyter 43 p, Michel Son- dermeyer 43 p, Rien Breeman 41 p, Ka rin Mol 40 p, Leen Buys 39 p, Karin Wagemaker 39 p. 10. Jaar: Edwin Hage 52 p, Marielle Verwijs 46 p, Wilma Geense 45 p. Bram Kosten 44 p, Diana den Haan 43 p, Ag- na Vermaas 42 p, Lonne v.d. Wal 42 p. Kees Reijngoudt 39 p, Bettie Klippel 39 p, Marion Lupker 38 p. 11 Jaar: Adrie Reijngoudt 57 p, Henk Starkenburg 51 p, Estec Smit 51 p, Jerry Wagemaker 50 p. Rianne Bout 49 p. Kees Mol 49 p, Albert v.d. Velde 48 p, Kees Reijngoudt 48 p, Anita Vaders 45 p. 12 Jaar: Andre Blok 57 p. Bram van Oeveren 52 p, Henk den Haan 51 p. Diane Neele 51 p. Kees Reijngoudt 51 p. Jan Frank Wallet 48 p, Rinus v.d. Reest 47 p, Jaap Walpot 46 p, Teus Walpot 46 P- De peuterspeelzaal Turn Turn ging in feestelijke optocht met toeters van de Wimpel naar de O.L.S. de Luyster, waar ze op het plein spelletjes deden, waar voor ze prijzen ontvingen. Schot in de roos. De grote kleiduivenwedstrijd van de Jachtvereniging St. Philipsland bleek op Koninginnedag een schot in de roos met 118 deelnemers uit Zeeland, Brabant en België. Voor het wedstrijdcomite een grandioos succes, dat zeker voor herha ling vatbaar is. Op de baan bij de werk- haven aan de Krabbenkreekdam was een grote tent geplaatst. Burgemeester G. van den Berg reikte de prijzen uit. De beste schutter in wedstrijd 1 (5 enkel dwarsende patrijs, 5 doubletten rechts dwarsend, 5 doubletten inkomend) was K.Vroegindewey 2. A. Smulders 3. Schook 4. S. Boon 5. M. Reijngoudt MZN 6. F. de Koek 7. M. Verwijs 8. L. Saarloos 9. M. Harthoorn 10. A. Kel ders. Wedstrijd II (5 enkel afgaand. 5 doubl. afg., 5 enkel links dwarsend, 5 enkel inkomend) I. A. Smulders 2. F. van Nimwegen 3. A. de Bruyne 4. O.v.d. Hoek 5. C. van Damme 6. F. Megers 7. W. Timmermans 8. M. Reijngoudt MZN. 9. M. Punt 10. B. Megens. Vrije baan Trap: I. Schook 2. A. Kelders 3. M. Harthoorn 4. M. Oosthoek 5. v.d. Sluis 7. Johan Verwijs 8. S. Boon. Vrije baan doublet: 1. B. Megens 2. S. Boon 3. Johan Verwijs 4. P. Molendijk 5. M. Verwijs 6. M. Reijngoudt MZN. Puzzel- en oriëntatierit. Op Koninginnedag is 's middags om half twee een puzzelwandeltocht door het dorp gehouden voor de schooljeugd tot 13 jaar. Vanaf de Wimpel werd er in groepen van vijf gestart. Er waren 171 deelnemers: Dat is tachtig procent van de schooljeugd tot dertien jaar. Van de 34 groepjes had nummer dertig zes le den en die werd eerste: Jan Kramer, Kees den Braber. Rinus v.d. Reest. Marcel ten Hove, Glen Moerland en Rene Feleus. Groep 24 van Corina Ver kamman. Anita Verwijs, Wilma Kosten, Rianne Verwijs en marielle Verwijs werd tweede. Groep 4 van Arie Wage maker werd derde, 4 groep 7 van Jaap_ Walpot, 5. Groep 17 van Andre Verwijs, 6. groep 26 van Hermien den Haan. Om drie uur hield de MAC een oriëntatierit met vijftig deelnemers. Daarvan vielen er vijftien in de prijzen, terwijl er ook nog een poedelprijs was. De gemiddelde snelheid was 24 km per uur. Er moest 32 km afgelegd worden. I. R. Tichem 44 p 2. M. Fonteijne 64 p 3. B. Wallet 84 p 4. C. den Braber 96 p 5. J.v.d Reest AJP; 107 p 6. J. Nierhantsverdriet, Oostvoor- ne, 109 p 7. W. Behr 109 p 8. D. van Starkenburg, de Heen, 126 p 9. H. Scheffelaar 131 p 10. J. Hopmans, Tho len. 131 p. 's Avonds was de prijsuitrei king in de Wimpel. Leden van de afde ling motorrijders van de MAC waren dit weekend onder slechte weersomstan digheden baancommissaris bij nationale wegraces op het prachtige circuit van de M.R.T.Z. in het Sloegebied. De finale van het middagprogramma op Konin ginnedag was een demonstratie van de jeugdbrandweer. Een oude auto op het havenplateau stond in brand. Het vuur ging gepaard met een enorme rookont wikkeling. De jeugdige blussers gingen zo enthousiast te werk, dat de water stralen niet enkel de auto bereikten, maar ook nog al eens collega's. Optreden twee zangkoren Het avondprogramma op Koninginne dag begon om half zeven met een op treden van Maranatha o.l.v. C. den Braber. Vanwege de weersomstandig heden week men uit naar de Wimpel. Een uur later waagde VZOS zich o.l.v. J. Wesdorp wel in de muzieknis naast het gemeentehuls. Hoewel de wind was gaan liggen en de oranjezon scheen, was het toch nog koud. Niettemin een ge waardeerd optreden van beide zangve renigingen. Vervolgens kwam Concordia weer in actie voor begeleiding van de lampio noptocht, waar het in verband met de zomertijd eigenlijk nog te licht voor was. Het Oranjebal in de Wimpel was de fi nale van deze Koninginnedag. De deel name was groot en de muziek van The Country Fair goed, zodat ook dit on derdeel van het feestprogramma van de Oranjevereniging een groot succes werd. Koninginnedag in Anna Jacobapolder. Om kwart voor negen bracht de school jeugd in de Langeweg een zanghulde, de kleuters deden vervolgens spelletjes in ons dorpshuis, terwijl de leerlingen van de lagere school een grote speurtocht hielden. Om half elf reikte de burge meester de prijzen uit, waarna er tot 1 uur nog een kruiwagen race, kussenge vecht. zaklopen e.d. volgden op hel schoolplein. Dit voor de jeugd van twaalf jaar en ouder. Wegens een sterf geval trad de muziekvereniging hier niet op. Bejaardenreis. Op dinsdag 15 mei wordt door de plat telandsvrouwen de jaarlijkse reis geor ganiseerd voor de oudere inwoners. Het wordt een tocht naar Brussel, waar ge durende 2 uur een gids het gezelschap door de stad zal rondleiden (per bus). Na de broodmaaltijd gaat het richting Antwerpen en ook daar zal een toer door de stad worden gemaakt om het meest aantrekkelijke te laten zien. Terug op huis aan zal in de Raaiberg te Bergen op Zoom de warme maaltijd worden ge bruikt. Het vertrek van de bus is om 7.15 uur in Anna Jacoba Polder, om half acht vanaf de Rozeboom. Zij die zich tot dusver nog niet hebben gemeld voor deze reis, krijgen daartoe nog de moge lijkheid tot vrijdag 1 I mei bij mevr. van der Vlies in de WilhelminaStraat 30. Na de succesvolle start met het zgn. "blauwe schrift" met vragen over het museum ten behoeve van de oudste leerlingen van de lagere school is thans een tweede vragen boekje ten behoeve van het onderwijs in de vorm van een groen boekje verschenen, dat aan de balie van het museum eveneens voor 0,25 te koop is onder de titel: Wande len door het Zeeuws Museum. Dit zgn. groene boekje bevat vragen over de museumverzamelingen voor de jongere leerlingen van het Voortgezet Onder wijs. De samenstelling ervan geschiedde ook nu weer onder leiding van Mevrouw C.Visser en mr. A.J.M.Visser, als docent verbonden aan de Rijkspedagogische academie te Middelburg. Ook thans maakt het Provinciaal Bes tuur van Zeeland deze uitgave mogelijk. Op de St. Annalandse veiling zijn dins dag 65 ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl. verkocht voor 22,30 tot 26,60 per 100 kg. De meeste programma's zijn op Konin ginnedag doorgegaan, maar toch waren er ook nog afgelastingen door de weer somstandigheden. In de vroege ochtend van maandag goot het en aangezien ook de weersverwachting niet best was. durfden de organisatoren van de rom melmarkt in Tholen het niet aan. In St. Annaland week men uit naar het dorps huis, maar de kinderspelen aan de Ring gingen daar niet door. Ook in Oud- Vossemeer was dat het geval wegens de veel te natte sportvelden. Later op de dag klaarde hel toch nog flink op, maar ondanks de brede opklaringen bleef het koud, mede door de harde wind. Niet temin hebben zich op Koninginnedag velen op Tholen en St. Philipsland kun nen vermaken met binnen- en buite nactiviteiten. De rommelmarkt in Tho len wordt nu zaterdag a.s. gehouden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 13