Plaatselijk nieuws m Ifc/CHIISSER GELUK Tho,en Coiffeur XEIM0S 2 EENDRACHTBODE Donderdag 19 april 1979 4WM MCOBAPOLDER Tholen -line TRICOTAGE Markt 7 Tel. 2575 Dr. MELLEMA AFWEZIG Oud— Vossemeer LADIES AND GENTLEMEN Uw haar laten permanenten is dè juiste oplossing voor uw levenloos, vormloos en moeilijk zittend haar Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij B00GAART binnenlopen. Firma K. J. Boogaart Sint— Annaland Stavenisse Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet V4\\ Sint— Philipsland Ambtenaren willen tennissen en biljarten DAG EN NACHT VISSER PREDIKBEURTEN jii&t ftl SINT- j&$U» rn PmmiET[^frt+0 l<z:y Maartensdijk Kleuterlust De staatssecretaris van onderwijs heeft besloten, dat de openbare kleuterschool Kleuterlust met toepassing van artikel 11, tweede lid, van de Kleuteronder wijswet in stand kan worden gehouden. Bouwrijp maken Buitenzorg In verband met de uitvoering van het woningbouwprogramma 1979 dient op korte termijn te worden begonnen met het bouwrijp maken van het bestem mingsplan Buitenzorg II. Het gaat om de aanleg van riolering en bestrating, het maken van een rioolgemaal met per sleiding, het graven van een sloot, het egaliseren van het terrein en het leggen van drainage. Advertentie IM Wijziging bestemmingsplan De woningstichting Eiland Tholen wil een berging bouwen bij de woning Burg. van Vrijberghestraat 30, maar dat is in strijd met het geldende bestemmings plan. B en w zijn echter bereid dat te wijzigen, zodat de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit moet nemen. Van 23 t/m 27 april is Waarneming praktijk en apot heek uitsluitend voor spoedgeval len door dr. KALE, tel. 2542, Molensingel la. Advertentie IM N.C.V.B. en "Vervolgd Christendom" Mw. Hameeteman opende 11 april op de gebruikelijke wijze met meditatie en gebed. De spreker was dhr. de Vries, medewer ker van "Vervolgd Christendom", een organisatie die als doelstelling heeft: hulp aan de christenen en het evangelie aan de volkeren onder communistisch bewind. Men kan zich niet voorstellen dat het bezit van een bijbel of evangelisatielec- tuur verboden is. Kerken zijn gesloten of dicht getimmerd, toch worden er in het geheim samenkomsten gehouden. Er worden op geheime ondergrondse plaatsen bijbels gedrukt, er worden zelfs nog bijbels met de hand geschreven, over één bijbel doen ze 8 maanden. Ze weten dat ze voorjaren de gevangenis in gaan als ze ontdekt worden. Nergens is de vraag naar bijbels zo groot als in lan den achter het ijzeren gordijn. De organisatie van "Vervolgd Christen dom" wil graag aan die behoefte vol doen. Jaarlijks gaan er duizenden bijbels de grenzen over naar landen achter het ijzeren gordijn met behulp van koeriers. Het werk van bijbelkoerier is moeilijk en gevaarlijk. Maar de koeriers beschou wen zich niet als helden. Zij wijden zich eenvoudig aan hun taak om Gods woord aan diegenen te brengen die er van ver stoten zijn. Nadat nog enkele vragen waren beant woord besloot dhr. de Vries de avond met gebed. Brouwers leidt nog steeds. Ook in de zesde ronde van het B.N. damtournooi, om het open kampioen schap van West - Brabant, is er weer bijzonder hard gevochten voor de pun- 'ten. Uit de tot nu toe 87 gespeelde par tijen eindigden er slechts 19 in remise, iets wat zelden voorkomt. Een bijzonder boeiend damgevecht, was de partij tus sen Toine Brouwers en J.A. van Akkeren uit St. Maartensdijk. Toen in een stand vijf om vijf Brouwers haast een half uur bedenktijd nam om daarna een schijf te offeren voor doorbraak naar dam bleek dat, ook in de analyse na de partij, de enige winnende variant geweest te zijn. Evenals in zijn partij in de vierde ronde tegen Abelshausen, ging ook Verpoest, nu weer tegen Nieuwenhuizen met zijn korte vleugel in de aanval. Tot in het middenspel hield Nieuwenhuizen goed stand, moest toen een schijf gaan verlie zen, wat voor Verpoest later genoeg was voor de winst. De kampioen van Tholen P.C. van der Velde, had tegen Droogers niet de beste vorm te pakken, deed een tweetal zwakke posititonele zetten en verloor. Wat wel bijzonder opvalt in dit tournooi is het sterke spel van de dammende schaker. Van der Beek uit 's- Gravenpolder. Nu was het Van Dijke die tegen zijn rustig sterk positiespel niet bleek opgewassen te zijn en verloor. Sensationeel was de winst die de Roos endaler Koevoets behaalde op Slager. Toen laatstgenoemde een damcombi- natie nam, zette Koevoets die dam vast, om hem later in de partij via een geraf fineerde combinatie te gebruiken voor de winst. De Bergse kampioen Verdoolage, is weer op de goede weg terug. Na een fraaie partij wist hij in het eindspel de j zich sterk verdedigende Abelshausen te verslaan. De Bergenaar Franken maakte tegen Ganseman uit 's-Gravenpolder in het eindspel een klein foutje, waarvan Ganseman direct profiteerde en won. De Roosendaler Van Blewout behaalde tegen Noorddijk enig voordeel, maar kon dat niet in winst omzetten, wat tot een van de zeldzame remises leidde. Geweldig spannend en moeilijk was de partij, die C. van Tongeren en Schot tegen elkaar uitvochten. Toen Van Tongeren een foutieve voortzetting nam. besliste Schot de partij in zijn voordeel. De Roosendaler Mouwen won zijn tweede partij in dit tournooi, nu tegen de Bergenaar De Rond. Door de winst die J. van Tongeren uit Halsteren behaalde tegen Moerland, gaat hij nu samen met Van Dijk en J. van der Velde op kop in de eerste klasse. Uitslagen: J.A. van Akkeren - Brouwers 0-2; Nieuwenhuizen - Verpoest 0-2; Van der Beek - Van Dijke 2-0; P. van der Velde - Droogers 0-2; Slager - Koevoets 0-2; Noordijk - Van Elewout 1-1; Abelshausen - Verdoolage 0-2; Franken - Ganseman 0-2, J. van der Velde - De Bruin 2-0; Jongeneelen - Goudswaard 1-1; Moerland - J. van Tongeren 0-2; Boogerd - A. van Akkeren 1-1; C. van Tongeren - Schot 0-2; De Ron - Mou wen 0-2. Stand: 1. Brouwers 11 pnt. 2. Verpoest 10 pnt. 3. Van der Beek; en Droogers 9 pnt; 5. J.A. van Akkeren; Nieuwenhui zen en Koevoets 8 pnt. Stedenstand: 1. Roosendaal 26 pnt; 2. Tholen 25 pnt; 3. 's-Gravenpolder 21 pnt; 4. Bergen op Zoom 20 pnt. Diefstal Een inwoner kreeg een proces-verbaal omdat hij bij de aanleg van een pad bij zijn woning, tegels had gebruikt die ge meentelijk eigendom waren. De tegels lagen 'er toch zo maar', meende de doe- het-zelver, maar dat was een verkeerde gedachte. W.P. van A. ontdekte dat zijn buitenboordmotor uit z'n bootje in de haven was verdwenen. Tussen 28 maart eri 9 april moet de diefstal gebeurd zijn. Bij Hof van Holland trof de politie een Rode kreidler floret bromfiets aan, waarvan de eigenaar tot nu toe onbe kend is. Materiële schade In de bocht van de Molenvlietsestraat bij het Bolwerk heeft zich een met over igens geringe snelheid, frontale botsing voorgedaan tussen de personenauto's van D.S. en B.W.A.-S. Eerstgenoemde zou teveel links hebben gereden. Er was alleen materiële schade. Schade ont stond er ook aan hel plezierjachtje van J. toen in de vluchtnaven het middelste van drie naast elkaar gelegen bootjes werd weggehaald en de twee overgeb leven schepen door de sterke wind tegen elkaar botsten. Vervelend en zinloos. Als rechtgeaarde motor- en automo bielclub organiseert de MAC zo nu en dan een oriëntatierit. Daarbij wordt veelal gebruik gemaakt van bestaande aanwijzigingen (bordjes of markante punten), maar soms worden er ook spe ciale bordjes "geplaatst. Bij de laatste rit kwamen de MAC-leden tot de ontdek king dat dertien bordjes vernield waren. Het gebeurde aan Puitsedijk, maar de dader of daders werden nog niet achter haald. Voor de MAC-rijders bijzonder vervelend. Van de bordjes, die er maar een paar uur staan, heeft niemand last. Wel als ze voortijdig worden wegge haald of vernield. Driemaal ingebroken. Het nog niet geheel voltooide perceel Garnalenstraat 66, waar aannemer Suurland uit Scherpenisse woningen bouwt, heeft het nu al drie keer moeten lontgelden. Onlangs werd een keuken raam uit de sponningen gehaald om eens binnen te neuzen of er iets mee te nemen viel. Dat was er niet, zodat er niets vermist wordt. jwwwmwwmvr GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01870)33 83 Advertentie IM Motorrijder van de dijk De motorrijder A.A. kwam op de Oud-, Vossemeersedijk in aanraking met de tegemoetkomende auto van E.O.M. uit St. Philipsland en raakte via de berm onderaan de dijk. Met een scheurtje in zijn beengewricht moest hij naar het ziekenhuis te Roosendaal worden ge bracht, waar een gipsverband werd aangebracht. De autobestuurder voelde wel dat er iets mis ging, bracht z'n voer tuig tot stilstand, maar zag geen motor rijder meer. Hij meende dat de twee- wieler via het zijwegje richting Karne- melkspot verdwenen was. Wel was er schade aan de auto. Later hoorde M. bij de fa. J.A. v.d. Zande, die motoren re pareert, de toedracht. Een antwoord op de schuldvraag is moeilijk te geven om dat beiden beweren het goede wegge deelte te hebden aangehouden. Drukke paasdienst Voor de gezamenlijke paasdienst van Hervormden en Gereformeerden o.l.v. ds. Th. H.W. van der Heyden was grote belangstelling. Het Chr. Gemengd Koor o.l.v. A.H. Ridderhof verleende mede werking door het zingen van: paasmor- genlied van F. Pijlman, Jezus leeft van G.S. Krieken, paaszang van John Goss en gij die alle sterren houdt van K. Pijl- rrtan, Marjan Douw van Polyhymnia zong nog solo. De orgelbegeleiding was van C. Droogers CZN. Biljarten K.O.T. deed het prima met een 0-10 ze ge tegen de Treffers. Hoogste serie C. Wessels 37 carm, beste gem. 6.31, kortste partij samen met J. van Daalen 22 brtn. clubgem. 2.69 en de Treffers 1.72. P. de Leeuw - D. Polderman 0-2, J. Etienne - T. Schot 0-2, C. Burgers - J. van Daalen 0-2, H. Hommel - C. Wessels 0-2, B. den Hollander - M. Goudzwaard 0-2. Nooit Gedacht won met 6-4 van de Poede laars. Hoogste serie A. Heijboer 2 car. en beste gem. 4.04. Kortste partij M. Hen- drikse 16 brtn. Clubgem. 2.24 en de Poedelaars 1.89. Th. Logt - P. Timmer mans 2-0, W. Saparow - J. Konings 2-0, M. Hendrikse - J. Smits 2-0, P. van Treuen - M. Sterk 0-2, J. de Klerck - A. Heijboer 0-2. Nooit Gedacht is voor de Vosmeercup ongeslagen met 4 uit 2 en 12-8 partijpunten, KOT 1-2-10-0, de Poedelaars 2-2-10-10, WIK 1-0-4-6, De Treffers 2-0-4-16. Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. - Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vosseméer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM Collecte De collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft 2092,60 opgebrachte, waarvoor alle medewerknden hartelijk dank. Paaszang in de Schutse VZOS heeft donderdagavond in de Schutse paasliederen gezongen. Voor zitter P.J. Drooger opende de bijeen komst met gebed, en directrice mevr. G.S. Kerkhoff las het paasevangelie uit Lukas 22 1 en 2 en 35-62. VZOS zong zeven liederen, maar daarnaast was er ook samenzang. Er was goede belang stelling van bewoners en personeel. De Schutse zorgde voor de tractaties. Ds. M.D.D. Geuze besloot de paaszang- dienst met dankgebed. De vrouwenvereniging der Ger. Gem. te Sint-Annaland hoopt op woensdag 25 april a.s. haar voorjaarsverkoping te houden ten bate van de Kerk in de zaal van de Kerk 's middags van 2.30 - 5 uur, 's avonds van 6.30 - 8.30 uur. Er is weer van alles te koop. Komt U ook Het bestuur. Advertentie IM Uitbreiding telefooncentrale De PTT is van plan het telefoongebouw bij de Bierensstraat uit te breiden. Daarvoor wil de Staat der Nederlanden grond kopen van de gemeente, terwijl deze ook de grond van het bestaande telefoongebouw - waarvan de PTT het erfpachtsrecht heeft - in eigendom wil. Een aantal erfdienstbaarheden dienen te worden voortgezet. Laatste woning Tonhuisstraat Nadat de onderhandelingen over de aankoop van panden aan de Tonhuis straat aanvankelijk een erg moeizaam verloop hadden, worden er nu goede vorderingen gemaakt. In de vorige raadsvergadering kon Tonhuisstraat 1 en 3 van C. en L. van Dijke worden gekocht, nu hebben b en w overeen stemming bereikt met dhr. J. Gaakeer over de aankoop van de woning Ton huisstraat 13. De prijs is in nauw overleg met de raadscommissie onroerende za ken tot stand gekomen. Er moet nu aan de Tonhuisstraat alleen nog een garage gekocht worden. DSarover worden nog onderhandelingen gevoerd. G.S. van Zeeland hebben de aankoop van de hoeven van J.J. van Luijk en de ruiling van gronden met de ijsclub goedgekeurd. G.S. hebben hun beslis sing over het wel of niet goedkeuren van de aankoop van het pand Hoenderweg 3 verdaagd. De raad nam hierover op 18 december al een beslissing. Het veel la ter - op 19 februari - genomen raadsbe sluit tot aankoop van grond van J. v.d. Repe is wel goedgekeurd door G.S. Mevr. P. van 't Hof-Feijtel wil een per ceeltje grond achter haar woning Hoen derweg 30. dat ze nu huurt, van de ge meente kopen. B en w hebben geen be zwaar. Verbreding F.M. Boogaardweg Enkele malen is er vanuit de raad en onlangs nog op de hoorzitting aange drongen op verbreding van de F.M. Boogaardweg. Deze weg is gedeeltelijk van de gemeente. Het overige deel is van het waterschap, die op korte termijn tot verbreding wil overgaan. B en w willen dan tegelijk het gemeentelijk stuk aan pakken om een flessehals te voorkomen, wat uit een oogpunt van verkeersveilig heid onaanvaardbaar is. Voor dit jaar was voor onderhoud van de F.M. Boog aardweg 30.000 gulden geraamd en wat voor de verbreding meer nodig is, wordt maandagavond van de gemeenteraad gevraagd. Overigens is het nog niet ge heel zeker dat het xaterschap dit jaar nog met het werk zal beginnen. De koninklijke fanfare Accelerando houdt zaterdag 21 april vanaf 10.00 uur haar laatste ophaalronde voor de rom melmarkt. Zet U het gereed? Advertentie IM Zwemvest weg E.R.A. uit het belgische Deurne kwam tot de onaangename ontdekking dat uit zijn bootje in de haven zijn zwemvest was meegenomen. Leilinden in Voorstraat Het huidige bomenbestand in de Voor straat verkeert in zo'n slechte staat, dat b en w verfraaiing dringend gewenst vin den. De bomen zijn deels misvormd door een verkeerde snoei in de jeugd, zeven bomen zijn in de loop der jaren verdwenen, terwijl het overgrote deel van de nu nog bestaande bomen staat te kwijnen. Aan een gespecialiseerd bedrijf in het opkweken van leilinden is prijs opgaaf gevraagd voor de levering van 44 op d? kwekerij voorgevormde leilinden. B en w vinden de aanbrenging van die bomen uit esthetisch oogpunt zeer ge wenst. Realisering van dat plan zal ook een positieve bijdrage leveren aan het woongenot van de bewoners in de Voorstraat, zo menen b en w. Grondprijzen Poststraat B en w willen de grondprijzen in bes temmingsplan' Pfcsfstïaal en omgeving verhogen nu bmnenkort de tweede fase bouwrijp moet worden gemaakt. Het prijsniveau van de uit te voeren open bare werken is gestegen. Het college heeft gekeken naar andere plannen zoals Buitenzorg Tholen, d'Ee Poortvliet en West Scherpenisse. De pzijsstijging voor gronden ten behoeve van aaneen gesloten bebouwing kan vrij bescheiden blijven. De stijging voor halfvrijstaande huizen en bungalows is wat forser, zon der dat men boven de prijzen in de an dere bestemmingsplannen komt. De grondprijs voor een eenvoudige wo ning met normale ligging wordt 11217 gulden, halfvrijstaand 22.434, bungalow tot 690 m2 51.935, bungalow van 690-750 m2 55:636, 360 m2 tuingrond achter de woningen aan het Bos en de Poststraat 25 gulden per m2 en 76,40 per m2 voor de overige gronden. Tennisvereniging Jacoba van Beieren Zaterdag was het de tweede competitie dag. Bruinisse II - Jac. van Beieren II 3-3, G. van Hengel - T. Moerland 6-7, 2-6, J. Huizer - H. Lindhout 6-0, 6-0, A. de Looff - J. de Kerf 5-7, 4-6, Hen- gel/Looff - Moerland/de Kerf 2-6, 2-6, Huizer/Muller - Dingemans/ Lindhout 6-2, 6-3, Krabbendijke II - Jac. van Beieren I 1-5, W. Brevêt - J. Moerland 6-3, 6-7, 6-0, M. Meeuwsen - L.v. Lan- gevelde 6-3, 6-0, P. Bakx - J. Koemand 2-6, 4-6, G. Meeuwsen - A. van Strien 7-6, 7-5, Bakx/M. Meeuwsen - Lange- velde/koeman 7-5, 6-4, Brevet/G. Meeuwensen - Moerland/v. Strien 6-4, 3-6, 6-2. Programma 21 april. Jac. van Beieren I - Kapelle II, Krui- ningen III - Jac. van Beieren II. Tourclub de Bidon Twaalf leden reden zondag een vrij snelle, zonnige rit Over 49 km. via Le pelstraat. Maandag waren vier leden actief bij de Spartaan in Putte. Witte Andriesse, Hans v.d. Rhee, Arjaan den Braber en Andre van Westen fietsten 115 km. in Zeeland en België.Er was veel wind en ook enkele stroken belgi sche kasseien. Voor het a.s. weekeinde staan weer clubritten over 55 en 48 km. door Tholen en West-Brabant op het programma. De Bidon doet op konin ginnedag mee aan de wielerronde in Scherpenisse voor trimmers over 34 km. Verlof buiten schoolvakantie DAHR. J.P. Geldhof heeft de gemeen teraad verzocht, toestemming te verle nen voor vakantieverlof ten behoeve van leerplichtige kinderen buiten de schoolvakantie. B en W stellen voor, deze brief ter afdoening in handen te stellen van het college. Groenstrook Groenedijk Om de groenstrook langs de Groenedijk te kunnen realiseren zijn al diverse wo ningen gekocht en gesloopt. Als laatste in de rij is overeenstemming bereikt met dhr. J.C. Koopman voor aankoop van Groenedijk 16. In mei vorig jaar kocht de raad Groenedijk 26 van mevr. M. Ortgiess-Geldhof. maar daarbij blijkt van een onjuiste oppervlakte uitgegaan te zijn. Op grond van een gewijzigd taxatierap port is opnieuw overeenstemming be reikt, zodat de gemeenteraad maandag avond opnieuw de koop kan sluiten. Om de eigendomsgrenzen wat meer in overeenstemming te brengen met de feitelijke gebruiksgrenzen willen b en w 21 m2 aan dhr. P.A. van de Ree over dragen, terwijl de gemeente 3 m2 krijgt. De gemeenteraad kan het voorberei dingsbesluit voor wijziging van het bes temmingsplan aan de Oostvest intrek ken omdat g.s. weigeren uitbreiding van de woning Oostvest 20 toe te staan. Dhr. J.H.J. de Rooy uit Tholen wil aan de Rozestraat twee percelen grond voor garagebouw kopen. Er geldt een prijs van 70 gulden per m2, wat neerkomt op 1260 gulden exclusief btw, maar b en w vinden dat erg laag gezien andere bes temmingsplannen zoals Achter de Mo len, St. Annaland, waar de prijs 1655 gulden is. Dhr. de Rooy gaat met de verhoging accoord. Nieuw meubilair Chr. school •Dp Chr. school heeft om nieuw meubi lair voor de hoofdenkamer gevraagd omdat het huidige meubilair al meer dan twintig jaar oud is en versleten. B en W zijn bereid financiële medewerking te geven. De chr. school wil in drie lokalen de verlichtingselementen vernieuwen die ook ruim twintig jaar oud zijn. Wanneer een bol rond de gloeilamp stuk gaat, is een nieuwe niet meer te leveren. Een tweede argument van het school bestuur is het te lage verlichtingsniveau in de lokalen. Volgens de voorschriften is een minimum van 125 Lux geeist. Verlichting mag uitsluitend een aanvul ling op het daglicht betekenen. Voldoet het verlichtingsniveau aan de norm, dan is vervanging in het algemeen niet mo gelijk. Hoewel b en w aan het school bestuur een opmetingsrapport gevraagd hebben, is daarop nog geen reactie ge komen. Als de verlichting niet aan de voorschriften voldoet is het college be reid medewerking voor vernieuwing te geven. Dempen sloot Reeds geruime tijd wordt er van ver schillende kanten op aangedrongen om de sloot achter de woningen Westkerk- seweg 25 t/m 37 te dempen. Hoewel dat een niet gering bedrag vergt, vinden b en w dat uit esthetisch oogpunt en voor de volksgezondheid tot demping dient te worden overgegaan. Gepro beerd wordt de dan ontstane strook grond aan de eigenaars van de aangren zende percelen te verkopen. Zestig pro cent van de dempingskosten komen ten laste van bestemmingsplan West. Beenbreuk na autobotsing Het echtpaar Moerland is op paaszon dag 's middags om twee uur op de Thoolse brug betrokken geraakt bij een frontale botsing. Dhr. Moerland reed richting Brabant toen hij tot zijn schrik opeens een tegenligger op dezelfde rij baan zag naderen. Ondanks dat beide bestuurders krachtig remden, was een frontale botsing midden op de brug .onvermijdelijk. De ravage was groot. Beide voertuigen werden vernield, maar voor mevr. Moerland was het erger: zij had een gebroken been en een gekneus de rib. Haar man had alleen wat ontvel lingen, zodat hij na behandeling in Lie- vensberg naar huis kon. Mevr. Moer land moest in het ziekenhuis blijven. De andere automobilist, een inwoner uit St. Willibrd die nog drie andere inzittenden in z'n auto had, meende op een vier baans weg terecht te zijn gekomen door de aanwezigheid van een vangrail (die de autoweg van de langzaam verkeers weg scheidt) en de wat smallere afslag naar Oud-Vossemeer. Die gedachte schijnt bij meej. vreemdelingen op te komen, waardoor zich al eerder soort gelijke botsingen hebben voorgedaan.. Bij de Halsterse oprit staat er een in- haalverbod, maar in de scherpe bocht wordt dat nogal eens over het hoofd ge zien. Vandaar dat de Thoolse politie al eens aan Rijkswaterstaat verzocht een' doorlopende witte streep aan te bren gen, wat nog eens accentueert dat men niet op de andere rijbaan mag komen. Ook de rijkspolitie Halsteren zou hierop nog eens de aandacht van Rijkswater staat vestigen. Beide politiekorpsen wa ren in de weer om het verkeer te regelen. Op deze zomerse paaszondag ontston den aan weerskanten lange files. De zeebaars Zaterdag werd de tweede bekerwed strijd vervist. 1. M. Bijl 1070 p 2. C. Bo- lier 1035 p 3. S. Schot Tholen 1005 p 4. W.M. Geluk 805 p 5. M. Rijnberg Oud- Vossemeer 610 p 6. J.C. Bijnagte 600 p 7. C. Tichem St. Maartensdijk 575 p 8. A. Munter 520 p 9. J. de Rijke St. Maar tensdijk 500 p 10. Chr. van Aart Halste ren 490 p Junioren: Jan W. Scheeve Raamsdonk- veer 400 p, Johan Koelëwijn St. Anna land 378 p, Simon L. Schot Tholen 260 P- Pupillen - Laban Bijl 465 p, J. Schot sr. Tholen 115 p, C. Bogert St. Maartens dijk 25 p. Goedkeuring plan Kom. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben het bestemmingsplan Kom goedge keurd en de bezwaarschriften onge grond verklaard. De afdeling rechts praak van de raad van State heeft uit spraak gedaan in het beroepschrift van dhr. A. Klippel uit Stavenisse tegen de weigering van b. en w., een bouwver gunning te geven voor een schuurtje voor schapen aan de Langeweg. Zeelands Welvaren. Zeventien leden hebben zondag voor het eerst 50 km buiten Tholen gefietst. Piet Goedegebuure viel, maar het liep gelukkig goed af. Vergeleken met vorig jaar, heeft de tourclub het dubbele aan tal deelnemers. De fietssport leeft dus behoorlijk. Na 300 km wordt het klasse ment aangevoerd door elf leden. Zon dag 55 km naar Vrederust. De voorbe reidingen voor de wielerronde op Ko ninginnedag zijn rond. Hopelijk is het goed weer op 30 april. i i Tafeltennis: In de laatste wedstrijd van de kompetitie heeft Veritas met 9-1 verloren van Ho tak-4 uit Hoogerheide. Door samenloop van omstandigheden kon Veritas maar met twee man spelen, nl. Roel Timmermans en Jan v.d. Graaf. Door deze uitslag is Hotak nu ongesla gen kampioen in de 5e klasse A. J.v.d.Graaf - K.Konings: 14-21; 18-21. R. Timmermans - A. Govers: 4-21; 7-21. Timmermans/v.d. Graaf - Konings/W. Jacobs: 15-21; 13-21 v.d. Graaf - Ja cobs: 21-17; 21-19. Timmermans - Ko nings: 6-21; 13-21. v.d. Graaf - Govers: 22-24; 9-21. Timmermans - Jacobs: 9-21; 16-21. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ju- bileumkaarten. enz. Bekijk onze mon sterboeken eens, u bent van harte wel kom. Voor familie-, verenigings- en za- kendrukwerk naar Drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Bejaarden naar de Expo De bejaarden hebben vorige week woensdag weer een gezellige middag gehad: Met de bus naar de Expo in Ou de Tonge. Het was echt onder ons. Jam mer dat er enkelen wegens omstandig heden niet meekonden. Het bestuur van de bejaardenbond heeft voor 20 juni een busreis georganiseerd. Spoedige opgave bij J.W. Hage, Hoge- dorpstraat 10. Er zijn nog maar enkele plaatsen vrij. Nieuwe kleuterschool In de dertiende wijziging van de ge meentebegroting 1979 is 266.000 gulden geraamd voor de bouw van een nieuwe openbare kleuterschool. Bij het bereke nen van de kapitaalslasten is uitgegaan van een afschrijvingstermijn van veertig jaar, daar de te bouwen school is te kwalificeren als een noodgebouw, ach ten b en w het noodzakelijk de afschrij vingstermijn terug te brengen tot (wintig jaar. De gemeenteraad neemt daarover maandagavond een beslissing. Granaat in zeedijk Aan de zeedijk te Anna Jacobapolder is een uit de tweede wereldoorlog achter gebleven granaat aangetroffen, die door de mijnopruimingsdienst uit Culemborg is verwijderd op verzoek van de Rijks politie. Sneldamtoernooi. Zaterdag 28 april a.s. organiseert D.S.V.F. het jaarlijks sneldamkam- pioenschap van Noord-Zeeland. Hier aan nemen deel clubdammers uit Berg en op Zoom, Tholen, Zierikzee en Sint- Philipsland. Omdat het bekend is dat ook buiten het verenigingsverband goe de dammers zijn, worden ook die hierbij, uitgenodigd aan het toernooi deel te ne men. Aanmelding dient te geschieden uiterlijk 21 april a.s. bij de secretaris van D.S.V.F., A. Verwijs, Zijpestraat 24, tel. 354. Het toernooi start tegen tien uur. Eén der notabelen zal worden uitgenodigd de eerste zet te verrichten. Gezien de inschrijvingen tot nu toe,.zal het een spannende strijd worden. Het staat iedereen vrij een kijkje te komen nemen in "De Wimpel", waar het evenement zal plaatsvinden. Met de ingebruikname van het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis is in St. Maartensdijk onder het personeel het aantal overblijvers tussen de middag sterk uitgebreid. (Een groot deel van het kantoorpersoneel van gemeentewerken woont in Tholen) bij deze overblijvers bestaat de behoefte om tijdens de mid dagpauze recreatief bezig te zijn. De voorkeur van het personeel gaat uit naar het spelen van een partijtje tafeltennis en biljarten, De zolders van het nieuwe secretariegedeelte bieden uitstekend ge legenheid om deze activiteiten te beoe fenen. De schietverenigingen zouden er ook pracht van 12 m banen kunnen maken. Met de aanschaf van een goed biljart met toebehoren en twee tafelten nistafels met toebehoren is 6000 gulden gemoeid. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 22 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. L. Wüllschleger 18.30 uur ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10 u ds. J. Fieret. Dordrecht 17 u_ds. J.G. Arend, Kamperland CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUBL 10.00 uur ds. Visser, Deil-Enspijk R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMBENTE 9.30 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10 en 15 u ds. J. G. Arend. Kamperland CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur (H.D.) ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur leesdienst 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom wo. 25 april 10.30 uur schriftoverden- king in de Maartenshof HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur dhr. Sinke, Souburg 19.00 uur ds. J. Plante, Oosterland OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di 24 apr. 19.30 u ds. A. v.d. Berg, Gouda R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. Aangeenbrug, Goedereede GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en.18.30 uur ds. M.J. van Gelder, Gouda wo 25 apr. 19.30 u ds. van Ravenswaay, Terneuzen POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse 18.00 uur kand. A. Vos, Gorcum GEREF. KBRK 9.00 uur ds. J.G. Arensman, Kamper- land 14.30 uur ds. A. Klap, Fijnaart GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst di. 24 april 19.00 uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEBNTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEBNTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst do 26 apr. 19.30 u ds. A. Bac, Oostki- pelle OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. A.G. v.d. Stoel (openb. geloofsbel.) 15.00 uur ds. H. Rooze, Roosendaal WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St.-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St-Annaland, tel. 01665-2400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTBRS Tholen. Poortvliet, Oud-Vossemeer en St-Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 016671-775 St-Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse. Zr. de Smit, St-Maartensdijk. tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN Vrijdag 20 april 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAl^J KOOPHANDBL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 20 t/m 26 april vrijdag 20 10.17 - 22.51 zaterdag 21 11.35- 0.19 zondag 22 13.09- 1.14 maandag 23 1.48 -14.26 dinsdag 24 2.54 - 15.26 woensdag 25 3.50 - 16.20 donderdag 26 4.37-17.04 donderdag 26 april Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2