ysi-nsT De landbouw haalde alles van stal voor de inzaai. Dankzij 640 m2 uitbreiding nu sportvis-jachthaven Stavenisse Blair en Blue in de prijzen BROEKÜ0Ü d) C.D.A. Sint Philipsland trekt eensgezind verder. Uien 11,60 De Schelde - Schelde is niet voor niets Alno-dealer! Donderdag 19 april 1979 35e Jaargang no. 23 Kerk en Wereld. Smerdiekse leerlingen repeteren voor spel op Koninginnedag - I Vrede getekend 107 Buitenlanders op Tholen Wethouder Moerland: machtig mooie oplossing Toiletgebouw Gedifferentieerd SGP verdeeld Grote boot-ruime beurs Van 171 naar 169 ligplaatsen BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND' Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden Zaterdag 500 lopers in Tholen DEZE WEEK 0 Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 1 5,-00, losse nummers 0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant iinclusief btw Op rekening 7,00. Hoofdredacteur G Heijboer. Deze week nam een Hervormd Predi kant afscheid wiens jeugdig enthousias me zich niet beperkte tot de kerkmuren en al het andere werk voor een dominee op het eind van de twintigste eeuw. Voor wat dat laatste betreft, is er ook door de gemeente wel eens anders tegen dat ambt aangekeken. Alsof het maar 1- in plaats van een 7-daagse werkweek is. Ja, het staat er goed, juist voor een predi kant is er de voor bijna alle anderen, niet eens ene rustdag in de week. Daar gaat het nu echter niet om. Zo nu en dan is er onder predikanten ook een in goed Ne derlands uitgedrukt 'buitenbeentje'. Een buitenbeentje niet direct om preek- en spreekvaardigheid, al kon men noch het een noch het ander aan die Poortvlietse predikant ontzeggen. Maar meer het buitenbeentje omdat het werk en de re actie zich niet alleen maar binnen 'kerkmuren' afspeelde. Dat laatste vergt op zich al genoeg, indien men zich van die taak voor honderd procent wil kwij ten, dan wel dat ideaal wil nastreven. Maar hier ging het bovendien om een predikant die wist dat kerk en wereld moeilijk te scheiden zijn, zolang men in het ondermaanse leeft. Het is zoals met de schoenmaker, die bij zijn leest blijft, dat hoe minder men op de fluit speelt, hoe minder er wordt gezongen. In vier of meer jaar maakt ook een predikant vrienden en vijanden. In dat op zicht maakt ook een dienaar van het goddelijk woord geen uitzondering. Naarmate hij zich echter ook in en met het maat schappelijk leven bemoeit, groeit vriend- en vijandschap. Het is als met de laodicensen, wie koud noch heet is, ver dient nauwelijks het zout in de pap. De Poortvlietse, nu vertrokken predi kant, toonde zich ook bij het praktische, maatschappelijke leven, waarin hij ruim vier jaar verkeerde, nauw betrokken. Het deed hem meer dan alleen op de kansel - wat oneerbiedig uitgedrukt - van de toren blazen. Dat is hem lang niet altijd in dank afge nomen. De predikant toonde zich met name verontrust over het wegvallen van woonkernen in de gemeente of minstens een kwijnend bestaan, indien men alles gelaten over zich heen liet gaan, wat door de burgerlijke overheid als aan vaardbaar, zo niet noodzakelijk werd geacht. Ook daardoor zijn frustaties ontstaan. Weliswaar schreeuwt de ge meente, dat ook predikanten in het da gelijks leven burgers zijn, maar zodra de toch wel met enige macht en gezag be kleedden - of het nu een notaris, dokter of predikant is - zich wat tegen de draad in bewegen, zit het er tegen. Bij wie? Misschien nog niet eens zo di rect bij politieke partijen, zelfs niet bij politiek geheel andersdenkenden. Maar frustaties zijn er al heel snel bij ambte lijke diensten of bij ambtenaren per soonlijk. Die wel doen of de politieke organen het voor het zeggen hebben, maar veel meer invloed hebben, dan de 'hoogmoed' van partijen kunnen be vroeden. Bij het afscheid van de Poort vlietse predikant, 's middags op tweede paasdag, was de burgerlijke overheid verhinderd. Een hiaat bij hoge uitzon dering. Soms zet men zich ook door wettige verhindering in de kijker. Zelfs al is zo'n predikant een keer volkomen mis ge weest in een uitdrukking of conclusie, zelfs al is zo'n afscheid op een vrije tweede paasmiddag. Zou een overheid dan ook niet eens meer wettig verhin derd mogen en kunnen zijn. Natuurlijk wel. Zeven leerlingen van de Rieburch en de Juliana van Stolbergschool uit St. Maartensdijk doen zaterdagmiddag bij de Steenbergse vlasfabriek mee aan de generale repetitie voor het Oranje ste- denspel dat op Koninginnedag voor paleis Soestdijk wordt opgevoerd. Ko ningin Juliana is o.a. Vrouwe van St. Maartensdijk en daarom doen er zeven kinderen uit dit dorp mee aan een pro gramma, dat ter gelegenheid van de ze ventigste verjaardag van onze vorstin wordt gebracht. Er wordt een vesting gebouwd waar elke deelnemende ge meente een onderwerp uitbeeldt die de band tussen het Oranjehuis en die plaats weergeeft. Zo geeft St. Maartensdijk de inning van tienden weer. Een omroeper, gemeentevoorlichter f.a. P.M. Bakx, zal dit de koningin nader verduidelijken. De kinderen krijgen speciale costuums. Er gaat een paard mee met een oude Zeeuwse wagen, landbouwwerktuigen en -produkten en een lammetje. Verder verleent de muziekgroep Wannes Rap z'n medewerking. Het 26 man tellende Thoolse gezelschap dat 30 april naar Soestdijk gaat, bestaat uit: Mirjam Lindhout, Arthur Nijssen, Hans Baan en Diny Eyghel uit klas 3,4 5 en 6 van die Rieburch o.l.v. meester v.d. Klugt, Ina van etten, Mario Riedijk en Kees Ponse van de Juliana van Stol bergschool o.l.v. juffrouw de Nooijer, wethouder J. Versluijs met zijn gezin, dhr. H.M. Bocxe en z'n gezin, de amb tenaren Bakx en P.v.d. Vlies en hun ge zin en dhr. H.N.F.P, Brooijmans eh zijn echtgenote. 4 V x V- v> -v. s e i „O V ivV-- 1 - v, - vc- y\'. .'"V; - y v ,,i «Sit - Zowel de professionele landbouwers als de recreatieve tuinliefhebbers hebben lang geduld moeten hebben om aard appels te poten of suikerbieten en spi nazie te zaaien, maar in een week kon er heel wat gebeuren. Toen de grond droog genoeg was, werd alles van stal gehaald om in korte tijd met man en macht het zaad erin te krijgen. In de volkstuintjes gonsde het van de activiteiten, zodat het onder zomerse omstandigheden gezellig >druk was. Ook op de landerijen waren er tal van machines te zien, maar het bijna verdwenen werkpaard ontbrak toch ook niet. Ook op de trouwe viervoeters werd in deze drukke zaaiperiode een beroep gedaan. Zaterdag tegen de avond was Toon Brooijmans nog met paardekracht aan het zaaien, terwijl een paar kilome ter verder een van de nieuwste ontwik kelingen in de landbouw te zien was: het leggen van plastic over aardappelbed den. Jaap den Engelsman werd daarbij geassisteerd door de jeugdige gebroe- ->w UMl ï/IiSSP - v iJOr ders van Dijke. Met zpmerse tempera turen werd het pas ingezaaide land zon dag goed verwarmd, maar maandag was het weer al helemaal omgedraaid: kil en buiig. De zaadjes kregen direct vocht, maar dinsdagnacht werden ze ook blootgesteld aan nachtvorst. Nu alles aan de grond is toevertrouwd, is het wachten op de eerste oogst, na hopelijk heel wat zon en op z'n tijd natuurlijk ook regen. In Sint Philipsland is bij de wethouders verkiezing ontstane kloof in de CDA- fractie overbrugd. De Vrede is inmiddels getekend. Daarvan werd aan het begin van de vorige week woensdagavond be legde raadsvergadering getuigenis afge legd door beide CDA-vertegenwoordi- gers in de raad. Eerstens door de CDA-fractievoorzitter J. de Jager, vervolgens ook door de CDA-wethouder A. Kosten. De Heer de Jager zei het volgende: "Namens het CDA wil ik van de gele genheid gebruik maken om een verkla ring af te leggen. Bij de onderhandelin gen over de wethoudersverkiezingen, is er binnen het CDA een grote kloof on- staan. Nu dit in de afgelopen periode allemaal wat bezonken is, voorts omdat er in de afgelopen rijd veel is gepraat, veel is nagedacht, veel is overlegd, zijn we gezamenlijk tot de volgende opvat tingen gekomen: 1. Dat het in het belang van Sint Phi lipsland is, dat er binnen het CDA een zo groot mogelijke eenheid is. 2. Dat juist als CDA, die toch zijn be staansrecht vindt vanuit de Christe lijke beginsels en vanuit de Bijbel, het verkeerd zou zijn niet te proberen deze kloof te overbruggen. De Stichting Buitenlandse Werknemers Zeeland wil zijn werkgebied ook tot Tholen uitbreiden, maar dan is er wel een tweede maatschappelijk werker no dig en dat kost geld. Aan het gemeente bestuur was daarom een bijdrage van 12,50 per gezinslid gevraagd. Wat neerkomt op 1337,50 voor de 107 buitenlanders op Tholen: 81 Marokka nen, 12 Spanjaarden, 8 Italianen, 5 Grieken en 2 Turken. De. raadscommis sie Financiën was positief. 'De buiten landse werknemers verkeren al in een bijzonder moeilijke positie en als we wat kunnen doen, dan moeten we niet wachten, maar beginnen', zei PvdA- raadslid J. de Bres. Hij wilde nog wel inzicöt in de activiteiten van de stichting. M. Dijke (SGP) informeerde hoe de er varingen zijn. Wethouder C.J. Moerland was positief en liet weten dat chef So ciale Zaken A.G. v.d. Sande het op prijs zou stellen als Tholen zich aansloot, Er zijn namelijk aal verschillende contac ten. Wethouder Moerland noemde het belangrijk dat er mensen zijn die iets van de culturele achtergrond en de taal van de buitenlandse werknemers weten. M. van Damme (VVD) ging ook accoord, terwijl W.L. Bijl (CDA) eraan dacht om eventueel per geval te subsidiëren als blijkt dat er van Tholen weinig adviezen aan de stichting worden gevraagd. In plaats van een spörtvissershaven krijgt Stavenisse een sportvisjachthaven. Dit wordt mogelijk met een uitbreiding van 640 m2 en het maken van boxen voor grotere schepen. Oorspronkelijk waren er 81 ligplaatsen voor bootjes van minder dan zes meter gepland, maar daar waren lang niet genoeg liefhebbers voor. Er bleken veel meer grotere boten te zijn. B en w raadpleegden telefonisch de fractie-voorzitters in de Gemeenteraad, aangezien er dezelfde dag nog een beslissing moest vallen. Na overleg met hun achterban gaven de fractieleiders goedkeuring aan de wijziging van het plan, waarmee de aannemer direct verder kon gaan. De commissie Financiën ging er woensdagavond mee accoord en adviseerden een liggeld van dertig gulden per m2 box, exclusief BTW. Alleen PvdA-raadslid J. de Bres wilde de kleine boten 27 gulden laten betalen en de grote 33 gulden. Er was in een eerder stadium ook sprake van subsidie, maar die hoop bleek te vergeefs. Door de haven iets verder uit te baggeren kwam er meer ruimte om te verhuren, zodat de gemeente er meer geld in kon steken. Wethouder Moer land sprak van een 'machtig mooie op lossing'. De Thoolse mense,, kunnen al lemaal geholpen worden, zowel de gro tere als de kleine boten. Op verzoeken van Schuttevaer zijn er voor de be roepsvaart nog twee extra meerpalen geslagen. ïVD-raadslid M. van Damme noemde de planwijziging een goede zaak, omdat daarmee de wensen van de Thoolse bevolking beter ingewiëligd worden. Ook de wachtlijst voor de jachthaven St. Annaland kan nu inge kort worden. Hij pleitte nog wel voor een passantensteiger. Wethouder Moer land wilde dat wel bekijken, want door de planwijziging zijn er daarvoor meer mogelijkheden gekomen. Raadslid de Bres meende dat de voor- delige aanbesteding van het oorspron kelijke plan nu door het meerwerk op gesoupeerd wordt. Hij vroeg verder wat b en w doen met de opmerkingen van G.S. dat er geld voor onderhoud zoals ,baggerwerk gereserveerd moet worden. Wethouder Moerland zei dat b en w af zien van afschrijving op annuïteitsbasis. Het wordt een rechtlijnige afschrijving en voor de ruimte die daarmee beschik baar komt, kunnen de kapitaalslasten van het baggerwerk betaald worden. In de opzet zit ook een toiletgebouw, maar dat wordt voorlopig nog niet gebouwd. De exploitatiekosten zijn geraamd op 117.000 gulden. Van passanten zal er 600 gulden binnenkomen, zodat aan liggelden 116.400 gulden op tafel moet komen. Dat is 30 gulden per m2 box exclusief BTW. De PvdA-fractie pleitte bij de behande ling van het plan in de Gemeenteraad destijds voor een gedifferentieerd tarief: minder liggeld voor kleine en meer voor grote boten. De afdeling Financiën had daarvoor twee mogelijkheden uitgere kend: een klein verschil van 29 gulden tot 31,38 en een grotere differentiatie van 27 naar 33 gulden. De Bres koos voor deze laatste mogelijkheid, waarbij het liggeld voor een bootje kleiner dan 6 m vijftig gulden minder (inclusief BTW) zou zijn dan bij een voor iedereen gelijk tarief van dertig gulden per m2 box. Voor een boot van 11 m. zou ruim 160 gulden meer betaald moeten worden. Bij de lage differentiatie was het verschil - 17 gulden en 70 gulden. CDA-raadslid W.L. Bijl gaf de afdeling Financiën een compliment voor het ui trekenen van de differentiaties, maar hij vond dat iedere boot dezelfde accom modatie gebruikt, zodat hij voor groot en klein 30 gulden wilde rekenen. SGP- raadslid M.Dijke dacht daar persoonlijk ook zo over, maar hij liet weten dat zijn fractie daarover verdeeld is. In de ge meenteraad kan de P\^dA nog SGP- steun krijgen voor differentiatie. Dijke vroeg nog, of er relatief meer kosten ge maakt moeten worden voor de grotere boten. Alleen het steiger is groter, maar dat loopt weer niet enorm in de papie ren, vond wethouder Moerland. Van Damme vond de m2 prijs redelijk. Hij meende dat de m2 prijs voor de kleine boten gedrukt is door de meerdere mo gelijkheden voor grotere boten, want in het begin was er over een liggeld van 34 gulden gesproken. Dat er minder kleine boten zijn dan de plannenmakers oorspronkelijk hadden gedacht, was voor De Bres het bewijs dat de kleine man zich minder kan permit teren. 'Heeft de man met een kleine boot een kleine beurs?", zo vroeg van Dam me zich af. Hij zei dat het verkeerd is om ervan uit te gaan dat iemand met een grotere boot een ruimere beurs heeft. 'Er zijn mensen die casco's kopen en daar zelf in hun vrije tijd een grotere boot van bouwen en die belet je dan door diffe rentiatie een ligplaats. Via de belasting wordt iemand met een ruimere beurs al hoger aangeslagen. In de haven zijn de kosten hetzelfde, of de havenmeester nu op een groot of een klein bootje toezicht moet houden. In wezen betaalt een grote boot al veel meer voor de havenmeester dan een kleine', aldus van Damme. Overigens vond hij het principe van dif ferentiatie belangrijker dan de werke lijke gevolgen gezien de geringe ver schillen in prijs. Het VVD-raadslid meende datje 'niet pietluttig moet doen over een paar tientjes'.'Met drie com missieleden voor 30 gulden en De Bres voor 27 tot 33 gulden werd het liggeld voor de jachthaven Stavenisse in de Commissie Financiën van de Thoolse gemeenteraad afgerond. De wijziging van het plan voor de haven Stavenisse betekent dat er in plaats van 171 ligplaatsen in de sportvissershaven nu 169 boxen in de sportvis-jachthaven komen. Minder kleine en meer grote bo ten, waarmee aan de behoefte van de Thoolse vissers en water sporters wordt voldaan. De oude verdeling was: 81 lig plaatsen voor boten minder dan 6 m, 64 kleiner dan 7 m, 17 kleiner dan 8 en 9 groter dan 8 m. Vol gens het nieuwe plan komen er 21 boxen voor schepen kleiner dan 6 m, 20 x 6.50 m, 40 x 7 m, 33 x 8 m, 30 x 9 m, 16 x 10 m en 9 ligplaat sen voor boten langer dan 9, 11 m. De grootste box kost 1635 gulden per jaar aan liggeld, de kleinste 509 gulden. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Uitgaande van deze gedachte zijn we verder gaan praten. Toen uit deze ge sprekken bleek, dat de heer Kosten be reid was om de fout die hij had gemaakt, te erkennen, is dat voor het bestuur en mijzelf reden geweest om te zeggen: Zand erover, niet kwaad blijven. Vandaar dat het CDA-bestuur en ikzelf terugkomen op de uitspraken die er van onze kant zijn gedaan na de ledenver gadering van 11 juli 1978 en bij de wet houdersverkiezing van september. Voorzitter, dit houdt in, dat we vanaf nu weer gezamenlijk als fractie optreden", aldus raadslid de Jager. Hierop aansluitend zei wethouder A. Kosten: "Ik heb, en er zijn in het verle den binnen de partij fouten gemaakt. Ik ben blij dat alles binnen de partij goed is doorgesproken en uitgepraat. Ik hoop op een goede en vruchtbare samenwer king tussen fractie en bestuur". In tegenstelling tot een gewoonlijk goed bezette publieke tribune, waren er dit maal slechts een zestal burgers getuige van de getekende CDA-vrede. Voor de tweede Rode Kruisloop ver wachten de organisatoren zaterdagmid dag 500 600 deelnemers in Tholen. Er zijn al 400 inschrijvingen waarvan 350 van scholen en verenigingen. Veel indi viduele lopers schrijven echter meestal pas voor het vertrek in. De opbrengst is bestemd voor materialen ten behoeve van de Rode Kruis colonne Tholen, zo dat met name ook het Thoolse Rode Kruis op veel deelnemers rekent. Voor de grootste groep wordt procents- gewijs een mooie wisselbeker beschik baar gesteld door de E.B. voor iedere deelnemer is er een medaille en voor de kinderen een versnapering. Tevens is er een prachtige prijzentafel dankzij de medewerking van de Thoolse midden stand, het bedrijfsleven op Tholen en Philip Morris te Berre- op Zoom. Burgemeester E. daeiends lost zater dagmiddag om twee uur het startschot op de Markt in Tholen. Dat is dan de 1 km, waar u nooit te oud voor bent. Jong en oud kunnen meedoen, van heel Tho len en St. Philipsland. Om half drie start de 2 km en om drie uur de 3, 6 en 9 km. St. Philipsland zit omhoog met 'dure' dienst gemeentewerken Tholen 0 Ook grotere boten in sportvis jachthaven Stavenisse 0 Thoolse raad gaat welzijnscom- missie benoemen 0 Buitenlanders op Tholen 0 Groene Kruis subsidie is voor ge meenten voorbij 0 Eerste paal uitbreiding Lievens- berg Zaterdag Rode Kruisloop 0 Overschotten op Thoolse ge meenterekeningen 0 Gecoördineerd bejaardenwerk 0 Ds. Abma in afscheidsdienst: We hangen aan het stoffelijke 0 Commissie Financiën adviseerde invoering stil alarm brandweer 0 St. Philipslandse CDA tekende vrede 0 Landbouw proefde 't voorjaar 0 Arbeidsbureau: volop werk 0 Detailvragen plan Kom Tholen 0 Eerste instuif van ronde Sportieve Recreatie 0 SPS en Smerdiek ontlopen de gradatie 0 S.C. Stavenisse handhaaft met twee elftallen koppositie 0 OPENT MEN DE DEUR VOOR DE DEUGD, DRINGT ZICH DE ONDEUGD OOK MEE NAAR BINNEN 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. Op de St. Annalandse veiling zijn woensdag 18 april 23 ton uien maat 40 optvaarts klasse 2 NL verkocht voor 11,60 per 100 kg. Van Doorn en Punt succesvol met jachthonden De voorjaarswedstrijden van de Neder landse Vereniging 'Langhaar' bij St. An naland zijn vrijdag succesvol verlopen voor ja.chthonden van W.D. van Doom uit Poortvliet en M.M. Punt uit Oud- Vossemeer. De tweejarige witte langhaar reu Blair van de Liniedijk van de fokker eigenaar-voorjager van Doorn kreeg een eerste prijs met zeer goed en de titel CAC: Nationaal kampioen. De bijna driejarige langhaar reu Blue van eige naar-voorjager Punt won een tweede prijs met goed. 't Was voor de eerste keer dat deze voorjaarswedstrijden op Tholen werden gehouden. Elders in den lande was de patrijzenstand door de weersomstan digheden te gering en op Tholen was dat net voldoende. De natuurlijke aanleg van de jachthonden werd op de proef gesteld: Patrijzen opzoeken en voor staan. Voor de 24 honden waren drie terreinen beschikbaar in de Suzanna- polder en de Arnvosdijkpolder bij St. Annaland en in de Weihoek. Als juryle den traden op: J.B.F. Bosch Ridder van Rosenthal uit Oosterbeek, P.W. Noor- danus uit Bilthoven, Jac. Prins uit Loos- drecht en drs. P.C.T.K. Textor uit Bent veld. Zij gaven de werkkampioen gigant de l'Ardour van fokker-eigenaar-voor- jager mej. G.C. Veenendaal uit Naarden een eerste prijs met uitmuntend en de titels Nationaal (CAC) en Internatio naal (Cacit) kampioen. De titel werk kampioen wordt door de Raad van Be heer van de Koninklijke Kynologische Vereniging in Nederland verleend, wanneer men verschillende keren werk kampioen is geweest. Jenny van de Li niedijk en Pascha van Notterveld van dhr. van Doorn hebben allebei die titel, maar ze lieten het vrijdag afweten. Mis schien hadden ze te weinig uithou dingsvermogen op deze warme dag, want de wedstrijden verliepen moei zaam. De jeugdkampioen van vorigjaar, Blair van de Liniedijk, bracht de Poort vlietse hondenfokker nu succes. Een tweede prijs was er verder nog voor As- per van ëigenaar-voorjager H.M.F. van Gogh uit Rotterdam. Deze Duitse staande korthaar kreeg de kwalificatie goed. Blue van dhr. Punt behaalde vori ge jaar een eerste prijs met de titel CAC (Nationaal Kampioen) in Kloosterzan- de, terwijl deze reu nu opnieuw in de prijzen viel met een tweede plaats en goed. De lunch was 's middags in 't Ouwe Raed'uus, terwijl het diner en de prijs uitreiking 's avonds in de Lagune te St. Annaland plaatsvond. Voorzitter Jonk- vrouwe A.J.M. van der Heyden van Doornenburg dankte de jachtheren in de persoon van de jachtopzichters Abr. van Vossen en A.M. de Wit voor het beschikbaar stellen van het terrein. Wedstrijdleider van Doorn werd dank gebracht voor zijn goede organisatie. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Te!. 01670-33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertent ïeTM, Alno heeft als internationaal keukenmerk een grote naam te verliezen. Daarom is Alno kieskeurig met haar verkoopadressen. Daarom is De Schelde niet zomaar 'n keukenadres. De Schelde is Alno-dealer: dat is een dubbele garantie voor u bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Advertentie IM,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1