Tholen geeft 30 mille subsidie voor gecoördineerd bejaardenwerk 2 Patiënten Lievensberg hoorden niets van eerste paal voor uitbreiding Werk kwam weer op gang. NEDERLANDERS MASSAAL AAN DE AUGURK EN ZILVERUITJES Boekennieuws de eendrachtbode onmisbaar voor nieuv een praktische fototip voor n Donderdag 19 april 1979 EENDRACHTBODE 11 Ook benoeming acht leden Welzijnscommissie Niet bij Welzijnsorgaan Beroepskracht Invloed bejaarden Welzijnscommissie Acht leden Selecteren nen man die veel geld wildé sparen stopte 't roken van dikte sigaren Maar dit blad hield mg dan Want, zei hij, waarvandaan zotl it de meuwtgej dan moeten vermaren Raden maar: Wie is die stem? Het Rode Kruis "Luister-spel" E 020-214444 i Polikliniek Geen herrie TAALPRAATJE Lucifer spelletjes, door Gilbert Obermair Timmeren met succes, door John Matthews Het kinder planten- en dierenboek, door Peter Kouwenhoven De Gemeenteraad van Tholen behandelt maanmaandagavond om half acht twee welzijnsvoorstellen: b en w willen een Werkgroep gecoördineerd bejaarden- werk instellen en hiervoor gedurende 1 jaar maximaal 30.000 gulden subsidie instellen. Ten tweede wordt er een ver ordening vastgesteld voor de vaste Com missie van Advies en Bijstand voor het Welzijnsbeleid, terwijl ook de acht com missieleden benoemd worden: vier raadsleden en vier burgers. Over een project gecoördineerd bejaar denwerk is maart vorig jaar reeds ge sproken in de Commissie Financiën, maar die wilde meer duidelijkheid op bepaalde punten. Na diverse gesprek ken in b en w gaf dhr. C.J.M. Willemse, Consulent Bejaardenwerk van het Op- bouworgaan Stichting Zeeland, op 12 februari voor de Gemeenteraad een in formatieavond. Op Tholen zijn er veel instanties werk zaam voor de bejaarden -: tehuizen, be jaardenhulp, wijkverpleegkundigen, vrijwilligsters, warme maaltijdvoorzie ning, bejaardenbonden, enz. Juist in een dergelijke situatie, waarin veel wordt gedaan, kan het werk van een overkoe pelend orgaan volgens b en w van grote waarde zijn. Met overleg tussen alle be trokkenen. Een overkoepelend orgaan dient vol gens het college niet beschouwd te wor den als een nieuwe instantie op het ge bied van bejaardenwerk, maar in de eerste plaats als een vorm van regelma tig overleg over het beleid, taakafstem ming, samenwerking, e.d. De werk zaamheden die een overkoepelend or gaan zelf kan uitvoeren, zijn van onder geschikt belang. Alle samenwerkende instanties blijven volledig zelfstandig functioneren, zonder verlies van zeg genschap over hun eigen werk. Alle te maken afspraken berusten op vrijwillige samenwerking. In een eerder stadium is eraan gedacht om het gecoördineerd bejaardenwerk bij de Stichting Welzijn sorgaan Thoien onder te brengen, maar b en w geven nu de voorkeur aan een afzonderlijke instelling. Ook het ver krijgen van Rijkssubsidie levert dan minder problemen op omdat men tegen een verstrengeling van werksoorten is. De gemeente geeft 100% subsidie waar na C.R.M. 80% van de aanvaardbare posten'terugbetaalt. Het Rijk heeft mo menteel echter geen geld voor nieuwe projecten, zodat Tholen er rekening mee moet houden dat de eerstkomende jaren door het Ministerie geen subsidie toe gekend zal worden. B en w denken aan de volgende proce dure om te komen tot een project ge coördineerd bejaardenwerk: 1. Alle instellingen die werkzaam zijn op het gebied van bejaardenwerk worden uitgenodigd voor een informatie-avond. Daarnaast kan een werkgroep gevormd worden die de mogelijkheden gaat on derzoeken en de behoefte gaat peilen. 2. De werkgroep gaat aan de slag met onderzoek naar bestaande knelpunten en geconstateerde behoeften. Deze on derzoeken en gegevens zullen moeten worden aangedragen door een beroeps kracht. Na 1 jaar zal een beslissing moeten worden genomen over het wel of niet instellen van een project gecoördi neerd bejaardenwerk. 3. Voor het aantrekken van een be roepskracht zijn er verschillende moge lijkheden. maar omdat het vrij zeker is dat CRM nog geen subsidie geeft, moe ten b en w met de duurste oplossing re kening houden. In eerste instantie kan met een part-time kracht worden volstaan: een stagiëre van HBO opleiding (21.750 gulden per jaar), of een beroepskracht in gemeen tedienst (30.000 gulden per jaar). Fullti me kan op grond van een werkgelegen- heidsregeling een beroepskracht aange trokken worden waarvoor de kosten maar 8750 gulden per jaar zijn gezien de Rijksvergoeding van maximaal 35 mille. Een vast overleg van alle bejaarden- werk-instanties biedt de mogelijkheid om de bejaarden zelf - voor wie al het werk gedaan wordt - meer invloed te laten hebben op het beleid. Bijvoor beeld door deelname van de bejaarden bonden aan het overleg. Taken van het overkoepelend orgaan kunnen verder zijn: overleg met de overheid, instel ling/uitvoering van nieuwe voorzienin gen, onderzoek naar de noodzakelijke of gewenste voorzieningen voor bejaarden in de gemeente en het bieden van een mogelijkheid tot vast en regelmatig overleg tussen alle betrokkenen over de dienstverlening aan bejaarden. De gemeenteraad spreekt hier maan dagavond over vanaf half acht. De Thoolse raad stelt verder een veror dening vast voor de vaste commissie van Advies en Bijstand voor het Welzijns beleid. De commissie vergadert in het gemeentehuis in het openbaar. Voorzit ter is de wethouder van culturele zaken (momenteel J. Versluijs) terwijl een ambtenaar (nu J. de Kok) secretaris is. De zittingsduur van de acht leden is ge lijk aan die van de gemeenteraad. De commissie kan instellingen en groe peringen uitnodigen hun beleidsvoor nemens kenbaar te maken en plannen of programma's in te sturen. De commissie is ook bevoegd deskundigen te horen. Als dat kosten met zich meebrengt, is eerst machtiging van b en w nodig. In de commissie komen vier raadsleden, waarvoor de fracties de volgende aan bevelingen hebben gedaan: M. Dijke (SGP), Scherpenisse, N.M.J. Boisse- vain-van Riet (PvdA) Tholen, W.C. van Kempen (CDA) Poortvliet en A.J. Scherpenisse (VVD) St.Annaland. Er moeten ook nog plaatsvervangende le den worden aangewezen. Via Tholenderwijs en een bewonersbrief kon de bevolking kandidaten stellen voor de andere vier zetels. Er zijn twintig mensen naar voren geschoven, terwijl 1 instelling te kennen gaf een lid te willen afvaardigen. Uit Tholen kwamen er 11 kandidaten, Oud-Vossemeer 3, Poortvliet en St.Maartensdijk elk 2 en Scherpenisse en St. Annaland elk 1. Alleen uit Stave- nisse hebben zich geen kandidaten gé- meld, wat b en w heeft teleurgesteld. Bij het selecteren van de kandidaten voor de voordrachten hebben b en w rekening gehouden met de volgende overwegingen: a. Alle kernen vertegenwoordigd. b. Leden moeten langere periode op Tholen wonen. c. Diverse levensbeschouwelijke stro mingen binnen gemeente vertegen woordigd. d. Leden afkomstig uit verschillende werkvormen, zonder dat zij deze verte genwoordigen gelet - op die uitgang spunten komen b en w tot de volgende aanbeveling: 1. P. van Belzen, burg. van Berchemstr. Tholen met J.v.d.Jagt, Burg. v.d. Hoe- venstr. Tholen als tegenkandidaat. 2. J.E.M. de Kerf, Tulpstr, St. Maar tensdijk en J. Verkerke, Laban Deur- loostr., Scherpenisse. 3. E.E.J. van Maanen-Michielsen, Mo- lenstr., Oud-Vossemeer en C.L.M. Boogaart, Dorpsweg, Oud-Vossemeer. 4. J. de Waal-de Vos, Hertenkamp, Tholen en M.A.J. v.d. Linde, Hoog- aarsstr., Tholen. I I I I I I BENT U NOG GEEN ABONNEE, geef u dan op bij onze plaatselijke bezorger of stuur de bon op aan EENDRACHTBODE, Postbus 5, Sint-Annaland of bel 01665-2752 Naam Adres Woonplaats Nederlanders houden van augurken. Van dit eeuwenoude agrarische produkt van eigen bodem verbruiken we maar liefst ruim 2 kilo per persoon per jaar. Augurken en zilveruitjes zijn de belang rijkste tafelzuurartikelen in ons land. Bij elkaar verbruiken we daarvan zo'n 3 kilo met persoon per jaar. Augurken en uien worden al meerdere eeuwen geteeld en geconsumeerd in ons land. Een echte tafelzurenindustrie is hier pas in de jaren vijftig goed op gang gekomen. Voor die tijd was er slechts af en toe sprake van industriële verwerking van augurken en uitjes tot tafelzuren. Zo de consument al wilde conserveren, deed hij dat veelal thuis, waar deze produkten op zyur werden geweckt. De Nederlandse tafel- zuurindustrie is in Zuid-Holland ont staan, waar lange tijd de teelt van au gurken en zilveruitjes te vinden was. Verplaatsing van de teeltgebieden bracht met zich mee dat de verwerkende bedrijven zich ook over het land ver spreidden. Momenteel opereert in ons land een dertigtal bedrijven in deze sec tor. De voornaamste produkten voor de tafelzurenindustrie worden door de tuinders geleverd in de vorm van au gurken, komkommer (schijven) en zil ver/pareluien. In geringe hoeveelheden worden ook nog verwerkt: rode bieten, bloemkool, peen, paprika en rode kool. Deze laatste worden veelal verwerkt tot de zogenaamde gemengde tafelzuren. De produktie is sedert 1970 gestegen met 58% tot circa 81 miljoen liter in 1977. Daarmee neemt Nederland in de EEG een derde plaats in achter West- Duitsland en Engeland. Van de totale produktie bestaat ruim 56% uit augur ken en 18% uit uien. Meer dan de helft van de produktie van tafelzuren wordt geëxporteerd. Alleen de Westduitse markt al wordt voor 34% voorzien door Nederlandse bedrijven. Het grootste deel van de door de Nederlandse indus trie te verwerken hoeveelheid verse au gurken wordt na steriliseren afgeleverd als zoetzure augurken. Een produkt dus dat in ons land massaal wordt geconsu meerd. (misschien zit daar een prijsje in) van 18.00 tot 8.00 u. en in het weekend. Met of zonder flits Een motief, dat moet worden gefotografeerd tegen een lichte lucht, kan bij de belichting soms pro blemen geven. Dat tegenlicht maakt, dat het onderwerp aan de kant van de kamera onderbelicht wordt en min of meer een silhouet-effekt geeft. Dat kan best aantrekkelijk zijn voor wie bewust de mooie vorm van iets in beeld wil brengen. Maar wie met zijn kamera de werkelijkheid wil weer geven, zal dat niet zo geslaagd vinden. Voor zo'n fotograaf is er gelukkig de z.g. "invulflits". Door te flitsen wordt namelijk ook de voorkant van het onderwerp goed belicht, zodat alle details goed zichtbaar zijn. Op foto 1: het silhouet en op foto 2: een opname van hetzelfde motief maar nu genomen met de invulflits. Vele patiënten en verpleegsters keken dinsdagmiddag voor de ramen van het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom naar het 'slaan van de eerste paal voor een aanzienlijke uitbreiding, maar ze hoorden niets. Kon de Bergse burge meester drs. L.v.d. Laar nu heien of niet. In zijn witte jas en rode helm bediende hij met aanwijzigingen van de echte machinist de handels in de dragline, maar ook hier had de techniek toegesla gen. In plaats van een houten of beton nen paal die met korte, harde klappen langzaam de grond inging, werd er een betonschroefpaal trillingsvrij en geruis loos in de te zachte Bergse bodem ge bracht naar een draagkrachtige zand laag, 15 tot 17 meter diep. In zijn toespraak wees burgemeester v.d. Laar op het technische dat in onze wereld een steeds grotere rol gaat spelen. Niet alleen bij de nieuwe funderings techniek, maar ook straks in het uitge breide deel van Lievensberg. De Bergse burgemeester benadrukte, dat de men selijke kant niet vergeten dient te wor den. Bestuur en verplegend personeel hebben een taak dat menselijke aspect niet te vergeten. Niettemin was dhr. ^.d. Laar verheugd over de uitbreiding, waardoor de polik- febr. 78 maart 78 febr. 79 maart 79 14 11 39 8 53 27 41 22 15 17 20 18 34 18 34 26 8 6 6 5 5 2 6 3 12 10 10 8 13 11 10 9 52 47 53 45 18 14 21 15 20 18 15 10 244 182 255 169 33 31 41 31 febr. 78 maart 78 febr. 79 maart 79 10 6 6 5 4 3 7 6 14 11 16 16 9 11 8 5 4 4 3 4 11 8 6 7 5 5 5 6 57 48 51 49 9 10 9 10 Tijdens de maand maart 1979 daalde het aanbod van mannen van 255 op 169. Een vermindering van 86. Deze daling is een gevolg van: a. het weer volledig op gang komen van de werkgelegenheid in de bouwnijverheid en in de water-spoor- en wegenbouw. Bij deze sectpren daalde het aantal ingeschreve nen met 50. b. aanvang van het seizoen in de landbouw en palingvisserij. De daling vari het aanbod was bij deze sectoren echter-nog gering. c. ook bij handelaren in landbouwprodukten nam de bedrijvigheid weer iets toe. Onderstaand overzicht geeft de werkloosheid weer per beroepsgroep in vergelijking met de vorige maand en de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. MANNEN Beroepsgroepen V I Bouwnijverheid Grondwerken Metaalnijverheid Landbouw Visserij Handel Niet varend verk. pers. Kantoor/onderw. pers. Los arbeiders Pers. alg. dienst Overige beroepsgroepen Totaal aantal werklózen Totaal aanvragen VROUWEN Handel Horeca Kantoor/onderw. pers. Soc./gen. zorg Huish. pers. Los arb. Overige beroepsgroepen Totaal aanbod vrouwen Totaal aantal aanvragen Beknopte toelichting bij enkele beroepsgroepen Betonverwerkende industrie Tijdens de maand februari nam de vraag naar personeel in deze sector toe. In de vacatures kon voor het merendeel inmiddels weer worden voorzien. Bouwnijverheid. In het begin van de maand maart konden een vrij groot aantal werkzoekenden weer aan de slag. Het aanbod betrof hoofdzakelijk timmerlieden, die weer in de pendel zijn opgenomen. In eigen rayon is een directe behoefte aan ca. 11 mannen, t.w. timmerlieden metse laars en opperlieden. De werkgelegenheid is bevredigend te noemen. Grondwerken Ook in deze sector is een duidelijke vermindering van het aanbod waar te nemen. Het ligt in de verwachting dat het aanbod nog verder zal dalen. In eigen rayon zal de werkgelegenheid toenemen, door de aanleg van de Philipsdam en verbetering van de zeedijken. Houtverwerkende industrie De vraag naar machinale houtwerkers bleef gelijk aan die van de vorige maand. Kleding Incidentieel is er nog wel plaatsingsmogelijkheid voor vrouwen aanwezig. Metaalnijverheid De vraag naar metaalbewerkers is van geringe omvang. De vraag richt zich op onderhoudsmonteurs, el. lassers en auto-monteurs. Landbouw en visserij. Tijdens de afgelopen maand konden reeds enkele tractorchauffeurs en vissers hun werkzaamheden weer hervatten. Door de weersomstandigheden zullen de seizoen werkzaamheden iets later een aanvang nemen. Het ligt dan ook in de verwachting dat het aanbod verder zal dalen. Los arbeiders. Doordat in verscheidene sectoren de werkgelegenheid weer toenam, daalde ook het aanbod bij deze categorie werkzoekenden. Jeugdigen Mannen: jonger dan 19 jaar: 8 Vrouwen: jonger dan 19 jaar: 11. Van de ingeschreven mannen (werklozen) behoren 21 mannen uit de gemeente Sint-Philipsland. Van de 49 werkloze vrouwen is een 3-tal afkomstig uit St. Philipsland. liniek meer armslag krijgt voor o.a. kaakchirurgie, cardiologie, enz. Er komt verder een centrale sterilisatie van 25 m2, een nieuw labortatorium en een apotheek. Het bijna zestien miljoen gulden vergende werk moet half 1980 klaar zijn. Albouw uit Breda maakt de drie bouwlagen naar een ontwerp van de Rotterdamse architecten Margy, Jacobs, Tuns, Horsting. De kosten bedragen bijna zestien miljoen gulden. 'In 1980 hopen we onmiddellijk met de tweede fase van onze uitbreidingsplan nen te kunnen beginnen, maar dat is afhankelijk van de welwillende mede werking van het ministerie. Met deze eerste fase kunnen er in elk geval al een aantal knelpunten opgelost worden", zei de voorzitter van de bouwcommissie, bestuurslid C.H. Booy. Hij was blij nu eindelijk uiting te kunnen geven aan de vreugde over de al tien jaar bestaande uitbreidingsplannen, die nu werkelijk uitgevoerd kan worden. Dhr. Dams van het adviesbureau Dun- Onbekende spreekwoorden en zegswijzen De Nederlandse taal is rijk aan spreek woorden en zegswijzen. Een groot deel daarvan is alom en bij iedereen bekend, ook de herkomst en de betekenis ervan. Er zijn echter ook veel zegswijzen, die minder bekend zijn. Vaak zijn ze alleen in bepaalde streken van ons land ge bruikt en daardoor minder gemeengoed geworden. Toch geven ze, samen met de bekende spreekwoorden, de smaak aan het taaigerecht. Bij enkele van deze minder bekende zegswijzen willen we in dit taaipraatje even stil staan. Sommigen van u herkennen ze ongetwijfeld van vroeger, want vele zijn door overleve ring bewaard gebleven. "De broodkruimels steken hem". Ge zegd van brooddronken, meest jonge personen, die uit weelde zich trots en baldadig gedragen. De spreekwoorden kenner Tuinman geeft als verklaring: wellicht, omdat zelfs "de kruim", het edelste en beste van het brood, deze mensen nog te hard schijnt. "Kinderen houden het brood uit de schimmel" (ook: de schimmel uit het brood). Kinderen zorgen er wel voor dat het brood op is, voor de schimmel erin komt. "Hij kan niets laten liggen dan gloeiend ijzer en molenstenen". Hij neemt alles mee. Alles past hem. Alleen wat gloeiend heet is of loodzwaar laat hij noodgedwongen liggen. "Laat dat kind maar slapen". Laat die zaak rusten, oer dat punt liever niet aan. Vergelijk: men moet geen slapende honden wakker maken. "Een doodge boren kindje met een lam handje". Het heeft niets te betekenen, niets om het lijf. Meestal met de bijgedachte: als hij het probeert, komt er, dat staat bij voorbaat vast, toch niets van terecht. "Hij kruipt in 't kabelgat". Hij is een bangerd; hij verbergt zich, als het er op aan komt. Het kabelgat was aan boord van een schip het berghok voor kabels en waardeloos touw. "Zes eieren op een schoteltje". Gezegd, meestal van een vrouw, die overdreven precies is. Het moet altijd precies gaan, zoals zij het wil. netjes en afgepast. Zij is er één van zes eieren op een schoteltje. "Het is een hemdje raak m'n gatje niet". Het is een nuf. Iemand die zeer stijf en voorzichtig loopt, zodat de kleren ter nauwernood bewegen. Bij uitbreiding ook gezegd van iemand, die zeer licht geraakt is. "Mijn eigen hemd moet het niet weten". Al bekend hij Harrebomée, een der oudste spreekwoordenkenners van ons land. Het moet een geheim blijven. Al kort na 1600 gebruikt door Johan de Brune, schrijver van "Proverbia, of de spreekwoorden van Salomon:"....mijn hemd wist mijn secreet (geheim) ter stond het zelf in 't "Zo slecht als katoen van een cent een el". Gezegd van een onbetrouwbaar, slecht mens. Katoen was vroeger wél goedkoop, maar één cent voor een el (68 a 70 cm.) was wel erg weinig. "Iemand de oren met katoen vullen". Hem iets wijs maken, voor de gek hou den. "'Em katoan of van katoen geven. Erg zijn best doen; zich ergens bijzonder op toe leggen. Term uit de toneelwereld. Een acteur, die door schreeuwen extra effect wil sorteren. "Hij gaf'm van ka toen". "Doe maar net of je thuis bent". Maak het e gemakkelijk; wees maar niet ver legen. In sommige streken vulde men deze zegswijze aan met: "dan neem je vast niet teveel". Daardoor daalt de goede betekenis sterk. Het is maar een kleine greep uit vele onbekende zegswijzen. Misschien ko men we later nog eens met een nieuwe serie. ker legde voor de belangrijke gebeurte nis uit, dat het bij de eerste paal niet om heien, maar om boren ging. De ouder wetse manier van heien, brengt veel herrie mee en dat zou bijzonder hinder lijk zijn voor de patiënten en het perso neel en met name ook de laboratoria en de operatiekamers. I.G.B. uit Breda dreef met een elektromotor met gewicht een schroefblad met een boorkop de grond in. In de holle buis van circa 10 cm werd speciebeton gebracht om een holle ruimte te voorkomen. Daarna werd het schroefblad uit de grond gehaald om tte de kopwapening in de betonpaal te brengen. De feestelijke gebeurtenis werd dinsdagmiddag ook bijgewoond door het Thools/Fliplandse lid van het algemeen bestuur van Lievensberg, dhr. D. Mullie uit Poortvliet. Maar weinig mensen staan erbij stil, dat een lucifer een kostbaar kleinood is. Zo ook is een goed gevuld luciferdoosje het kleinste en goedkoopste spel ter wereld, waarmee iedereen van jong tot oud zich uitstekend kan amuseren. Dr. Gilbert Obermair heeft in deze uitgave meer dan 150 fascinerende spelletjes en truc jes met luciferhoutjes en -doosjes bij eengebracht, zoals woordspelletjes, re- kenspelletjes, toverspelletjes, wiskundi ge spelletjes, oude Griekse, Romeinse en Chinese spelletjes. De meeste opga ven gaan vergezeld van een illustratie en de oplossingen staan achterin het boekje vermeld. Er staan eenvoudige, maar ook moei lijke spelletjes in, waaraan zelfs knappe koppen een zware dobber zullen heb ben. Ze dragen ongetwijfeld allemaal bij tot gezellige uurtjes in de huiskamer, aan de bar of op feestjes en partijtjes. In "Lucifer spelletjes" zult u ontdekken dat zo'n simpel houtje u steeds weer kan blijven boeien. Dit doe-het-zelf boek voor de begin nende timmeraar geeft heldere basis-in formatie over hout en houtbewerking, gereedschappen en hun toepassing, houtverbinding en afwerkingstechnie ken. Het eerste gedeelte gaat over zachte en harde houtsoorten en kunststoffen, en wordt gevolgd door een uitgebreide sectie over gereedschappen, waarin de auteur niet alleen de mogelijke toepas singen van gereedschappen, maar ook het juiste gebruik ervan uit de doeken doet. Het derde gedeelte belicht het hoe en waarom van geschikte houtverbindin gen. en besteedt aandacht aan lijmsoor ten, spijkers, schroeven enz. Het laatste hoofdstuk gaat in op het schuren, lakken (verven) en polijsten Kortom, een grondige introduktie tot alle technieken die men voor de'roede houtbewerking nodig heeft, voorzien van vele instruc tieve tekeningen. Peter Kouwenhoven, werkzaam bij de afdeling Beplantingen en Natuurvoor- lichting in Lelystad, en in die hoedanig heid zeer betrokken bij akties en schoolprogramma's om kinderen te le ren kijken naar en leren leven met de natuur, schreef zijn tweede boek: "Het kinder planten- en dierenboek". Een lees-, kijk- en doe-boek voor kin deren vanaf acht jaar; hij vertelt niet alleen over planten en dieren die thuis in de tuin of vlakbij in het park voorko men, maar hij laat de kinderen zelf meedenken en zelf meebeleven. D.m.v. opdrachten, zoals het inkleuren van grappige illustraties, het zoeken van plantjes en bloemetjes, het observeren van dieren als de egel. de mier. de merel, de luis enz., worden de kinderen aan gespoord om de natuur meer te be schermen en te waarderen. In het boek kan worden geplakt, geschreven, gek leurd en getekend: het is een boek voor en door kinderen, om ze vertrouwd te maken met de levende dingen om ons heen. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 11