Coiffeur XEIMOS PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 12 april 1979 Tholen Mooi bruidje, bent u zenuwachtig? Geeft niet hoor, Xenos verzorgt uw haar wel thuis Oud- Vossemeer 2e PAASDAG om 20.00 uur Mi-Amigo WIM en MARJA FAIRPLAY Sint Annaland Zaterdag 21 april Haestinge St.-Maartensdijk Aanvang 20.00 uur De Amsterdamse Politiekapel Stavenisse Sint— Maartensdijk DAG EN NACHT VISSER Zaterdag 14 april Haestinge - 7 uur PAASWAKE EN PAASVIERING Evenementen bejaarden Tholen De Vrouwenraad organiseert ieder jaar een Kerstmaaltijd voor bejaarden. Door omstandigheden werd deze maaltijd af gelopen winter afgelast. De Vrouwen raad wil nu echter een koffiemaaltijd organiseren op donderdag 19 april, 's middags 17 uur in de Wingerd. Het R.K. Dameskoor PIUS X zingt ge wijde liederen en er is declamatie en een verhaal door enkele dames. Men kan zich hedenavond nog opgeven via tel. nr. 2566 van mevr. A.v.d. Peijl-Dekier. De Algemene Bond voor Ouderen or ganiseert op woensdag 2 Mei een reis- naar Brussel, het plan is dan een bezoek aan de Koninklijke Tuinen in Laeken te brengen, deze tuinen zijn uniek. Nadien kan men natuurlijk Brussel en omgeving verkennen en ter afsluiting van deze dag mag een goede maaltijd niet ontbreken. Men kan zich vrijdag 20 april tussen 14 en 17 u. opgeven in de SOOS. Advertentie 1M Geschenken Palmpasen Enthousiaste reacties kwamen er van zieken en bejaarden op de Palmpaas- geschenken die kinderen van NKV- vrouwenbond-leden zaterdagmiddag met begeleiding van de Ploetertoeters uitdeelden. Er waren vele mooie schep pingen bij. De kinderen hadden de ge schenken tevoren in het Verenigingsge bouw gemaakt. Laatste kaartavond W. de' Bruin bij de Rikkers en mevr. Tholenaar bij de Wippers hebben het kaartseizoen, dat zaterdagavond in de kantine van Vosmeer werd besloten, ge wonnen. Rikkers: 1. W. de Bruin 576 p. De strijd om de tweede plaats was het meest spannend: J. Hommel, P. Haver- mans en J. Plandsoen hebben alle drie 556 punten. Bij de Wippers ging de eindzege naar mevr. Tholenaar met 490 punten voor M. Tholenaar met 479 en L. Hoek met 427 p. Zaterdagavond won van de 20 Rikkers Havermans met 221 p. voor Hommel met 193 p. en D. Pol derman met 180 p. Van de 9 Wippers won M. Tholenaar met 181 p. voor Hoek rnet 155 p. en mvr. Tholenaar met 153 p. Damtoernooi In de vijfde ronde van het B.N. tournooi om het open kampioenschap van West - Brabant, heeft de wedstrijdklok een grote rol gespeeld. In het grote duel tus sen Toine Brouwers en de Belg Verpoest kwamen beiden in hevige tijdnood. Na een grote uitruil moest Verpoest in het eindspel een schijf offeren, kon daar door vrij naar dam lopen, wat op remise uitliep. Ook de partij van nog twee grote kanshebbers op de titel, tussen Van der Beek en Van der Velde, liep na een bij zonder fraai damgevecht uit op remise. De Bergse kampioen Verdoolaege kwam in een bijzonder moeilijke op- sluitpartij tegen de sterk in opmars zijn de Nieuwenhuizen uit Tholen. in razen de tijdnood te zitten. Toen Verdoolaege met nog 20 zetten in vier minuten tot een grote uitruil besloot, kwam hem dat op schijfverlies te staan wat later, met nog een schijfoffer om op de damlijn te ko men. tot verlies zou leiden. J.A. van Akkeren uit St. Maartensdijk wist zich in de kopgroep te handhaven, door van Van Dijke te winnen. De Roosendaaler Abelshausen verspeelde zijn goede plaats in de rangschikking, op een ongelukkige wijze. Tegen Droogers uit Oud-Vossemeer sloeg hij remise aanbod van zijn tegenstander af en be sloot op winst te spelen. Even later liep hij Zelf in een eenvoudige combinatie en verloor. De Bergenaar Franke vergist zich tegen Slager in een damcombinatie en verloor. Het kostte hem twee schijven en de punten. Na vier remises in dit tournooi heeft Moerland zijn naam als remiseko ning verloren. In een nauwkeurig ges peeld eindspel wist de Roosendaler Van Elewoud hem eindelijk heel verrassend te verslaan. J. van der Velde kwam in de opening tegen Koevoets in grote moei lijkheden. verloor onnodig een schijf, wat tot verlies zou leiden. De Bergenaar Noorddijk is na zijn slechte start weer op de goede weg terug en won van Schot. Boogerd kwam tegen de onberekenbare Roosendaler De Bruin in het eindspel iets tekort en moest met een nederlaag genoegen nemen. Lang zag het er naar uit, dat de broederstrijd tussen de Berg- enaren Van Tongeren, op een remise zou uitlopen. Pas in het eindspel kon J. van Tongeren de winnende voortzetting vinden. De Roosendaler Mouwen won zijn eerste partij in dit tournooi tegen A. van Akkeren die ook al met een gevecht tegen de klok. een waarschijnlijke remi se variant over de kop zag. Uitslagen: IBrouwers - Verpoest 1-1; 2. Verdoolaege Nieuwenhuizen 0-2: 3. J.A. van Akkeren - Van Dijke 2-0;^- 4. Droogers - Abelshausen 2-0; 5. Sijager - Franken 2-0; 6. Jongeneelen - N. Nag- tegaal 1-1: 7. Ganzeman - De Ron 1-1; 8. Koevoets - J. van der Velde 2-0; 9. Van Elewout - Moerland 2-0; 10. Noor- dijk - Schot 2-0: 11. De Bruin - Boogerd 2-0; 12. C. van Tongeren - J. van Ton geren 0-2; 13. A. van Akkeren - Mouwen 0-2; en P. van der Velde - Van der Beek 1-1. De stand: 1. Brouwers 9 pnt: 2. Ver poest, J. van Akkeren en Nieuwenhui zen 8 pnt: 5.'Van der Beek. Droogers en P. van der Velde 7 pnt. Stedenstand: I. Tholen 23 pnt; 2. Roos endaal 21 pnt; Bergen op Zoom en 's- Gravenpolder 16 pnt. Vrijdag a.s. en maandag tweede paasdag zal niet voor de competitie worden ge damd, in de Gasthuiskapel. De wed strijdleider hoopt dat de leden tijdig de competitie afronden. Het beste is dat men telefonisch met elkaar een afspraak maakt. Judo geslaagden In de Vossenkuil hebben een groot aan tal leden van de judoclub met succes examen gedaan. Voor de Oranjeband slaagden Peter van Poortvliet. Perry van Westen. Marcha en Ilona Govers en Jack van Wezel. Gele band: Jan. Kees, Elma. Jolita en Miranda Schot, Marcel en André Havermans, Johan Schec- naard, Arjan Verreijen, Sjaak Berkey, Erwin Neele. Daniël Noquera, Chris Burgers, Hans Etienne, Renè en Frans Jan Hommel, Nelis Klippel en Piet Ooms. Groene band: Gerwin Hoek. Tonny van Wezel. Giel Verkamman en Marco Pol derman. Blauwe band: Diana Duine. Bruine band: Wim Douw en Jos van Houdt. Over een maand zullen Miranda Zeeman. Jacob Ponse en Marco Berkey herexamen mogen doen. 335 gulden voor India De Bazar op de Sint Anthoniusschool in het kader van de vastenactie heeft netto 335 gulden opgebracht voor hulp aan India. De vijfde en zesde klassers had den na een half uur bijna alle zelfge maakte en gekregen goederen verkocht. Schoolhoofd Lauwerijssen kocht nog 125 bloemen bij, maar die waren ook in een half uur aan de man gebracht. Met spanning werd de opbrengst geteld en voor een school van 59 leerlingen is 335 gulden zeker een succes. Zonder uitzon dering hebben de leerlingen met de on derwijzeressen Plasman en Kools, zich voor dit mooie resultaat ingezet. Biljarten C'.Wessels kwam in de 27e, competitie ronde tot de hoogste serie van 61 car, beste gem. 9.80, kortste partij 10 brtn. W. de Leeuw-J. van Daalen 2-0, A. Ha- vermans-A. Hommel Fzn 2-0, C. Wes- sels-F. Hommel Abrzn. 2-0, A. Aar- noudse-H. Zeeman 0-2, D. Vaders- J.Potappel 2-0, M. Voormeulen-T. Schot 2-0, L. Vroegop-A. Douw 0-2, A. Goudzwaard-D. Polderman 2-0, H. van Daalen-M. Goudzwaard 2-0, A. van Daalen-R. Mosch 2-0. Tafeltennis Velocitas verloor zaterdag de laatste competitiewedstrijd tegen Back Hands met 2-8. G.Vis-J. Kas 12-21, 15-21 P. Ridderhof-R. Broeren 13-21, 16-21 J.W. Slager-P. Raaijmakers 13-21, 14-21 G. Vis/Ridderhof-Kas/Broeren 21-16, 11-21, 21-19 Ridderhof-Kas 18-21, 21-19. 21-18 Vis-Raaijmakers 12-21, 9-21 Slager-Broeren 14-21, 9-21 Rid- derhof-Raaymakers 13-21, 18-21 Sla- ger-Kqs 21-16, 16-21 8-21 Vis-Broeren 18-21,20-22. Voorjaarsbeurs geslaagd Gezien de belangstelling en de ver koopresultaten is de Voorjaarsbeurs vrijdagavond en zaterdag in het Dorps huis een succes geworden. ,De acht deelnemende bedrijven waren tevreden. Uit de gezellige drukte bleek, dat de at tracties bij de inwoners goed in de smaak vielen. De Vossenkuil was tot een fraaie beursruimte omgetoverd en zon der twijfel is dit gebeuren voor herhaling vatbaar. Zeker degenen die een prijs wonnen met de puzzel zullen dat bea men. Veel bezoek bij expositie De expositie van de Porceleyne club Delft in de Gasthuiskapel heeft niet minder dan zevenhonderd bezoekers getrokken. Daarmee is zowel de be heerscommissie als mevr. J.E. Zeider- Thomas van de Porceleyne club bijzon der tevreden. Het beschilderd aarde werk trok ook de belangstelling van vijf schoolklassen en een groep burgemees tersvrouwen van Noord- en Zuid-Beve land en Schouwen-Duiveland. Ook burgemeester J.E. van Boeijen uit Har derwijk toonde interesse voor deze unieke expositie. Of het door de tentoonstelling komt is niet bekend, maar op de Amsterdamse Beurs is grote belangstelling ontstaan voor aandelen van de Porceleyne Fles. Tevergeefs werd tien gulden meer ge boden op 170 gulden. Zwerfhonden Of sommige hondenbezitters de paas vakantie niet aan hun huisdier willen opofferen, kan in het midden wórden gelaten, maar feit is dat de politie weer in toenemende mate met zwerfhonden van doen krijgt. In het weekend moesten er drie naar het asiel worden gebracht waarbij een sterk ondervoed dier was. Van de echte dierenliefhebber mag worden verondersteld, dat men er niet aan begint of anders het dier niet laat verkommeren. Beter was nog, dat niet- dierenvrienden helemaal niet aan een hond beginnen. Doorgereden Zaterdag, toen er door het zo ernstige verkeersongeval in de Garnalenstraat een opstopping was, is iemand tegen de geparkeerde auto van W.L. aangereden. Het voertuig"'werd beschadigd, maar de dader reed door en heeft zich nog niet gemeld. Dat kan alsnog. Ine Beukelaar wint concours Amazone Ine Beukelaar, dochter van de vroegere Thoolse Jo Beukelaar, boekte al heel wat successen. In Utrecht won ze een springconcours door na barrage in een progressief springnummer met haar paard Kahliff 21 punten veroverde door in 36 seconden het parcours af te leggen. De al enkele jaren in Lepelstraat wo nende familie Beukelaar bezit al heel wat ruiterprijzen via dochter Ine. Klaverjasclub de Tol Het was weer een succes, het Paastoer- nooi van de klaverjasclub dat vrijdag 5 april plaatsvond in café de Tol, Postweg. Na het voorwoord van voorzitter W. Schot, die de aanwezigen een hartelijk welkom heette en de algemene huis houdelijke regels nog even toelichtte, werd er naar hartelust een wedstrijdje geklaverjast. Tot 'ieders' volle tevreden heid. Tot de eerste 10 van de 32 deelnemers behoorden: 1. D. Burgers 5478 2. W. Schot 5199 3. R.v.d. Hoven 5125 4. A. Volwerk 5045 5. P. Overberg 5015 6. A. Overberg 5009 7. R.v.Gent 4874 8. C. Geene 4857 9. C. Gunter 4839 10. J K. Schot 4706. De eerste prijs was voor de heer Burgers, die tevens de extra prijs, een trofee aan geboden door de heer en mevrouw C. Schot, eigenaar van de Tol in de wacht sleepte. Als 32ste eindigde mevr. W. Schot (tante Bets), die als poedelprijs ontving één echte haan met 10 eieren voor 3694 punten. Tevens werd er nog een loterij gehouden waar ook leuke prijzen aan verbonden waren. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn, wat deze avond tot ieders volle tevredenheid afsloot. Biljartvereniging de Kroon Op vrijdag 23 maart heeft biljartvereni ging de Kroon met nogal groot verschil verloren van café Den Heerd uit Ant werpen (Borsbeek). Volgens Belgische telling was het 55,190 pnt. voor Den Heerd tegen 49,161 voor de Kroon. Een week later werd weer tegen dezelfde ploeg gespeeld. Nu waren de rollen om gedraaid: De Kroon had 59,255 pnt. tegen Den Heerd 41,80. Deze punten bij elkaar opgeteld, bracht een totaal voor Den Heerd van 96,99 pnt. en voor De Kroon 108,416 pnt. Dit betekent dus dat de Kroon, deze "internationale wed strijd" gewonnen heeft. Hier was een mooie bokaal aan verbonden. Als er nog clubs zijn die nog wedstrijden willen spelen, neem contact op met A. van Velzen. Mossellaan 38, telefoon 2238. M.A.C. OriëntatieritZaterdag 7 april organiseerde de M.A.C. Tholen de Paasrit: 45 deelnemers gingen in de Zoekweg van start. Via Oud-Vossemeer en St. Annaland ging men weer richting Tholen. In de polder waren door een stel baldadige jongelui 3 controles moed willig vernield. Ie prijs, geschonken doorTarvo Moutfabriek. A.M. van Dij ke, St. Philipsland, 4 strafpunten. 2e mevr. Jansen 15 p. 3e D.v. Sande 76 p. 4e J. Elsevier. Steenbergen, 84 p. 5e mevr. Vinje. 99 p. 6e F.J. Kousemaker 129 p. 7e W. van Slot, 190 p. 8e G. Minheere 191 p. 9e C. Bovee, Halsteren, 193 p. 10e M. Tazelaar 195 p. 1 le L. Vroeqop, St. Maartensdijk, 198 p. 12e J. van Weele, 198 p. 13e P. Bolier 209 p. 14e P. Glad- dines 217 p. 15e C. de Rijke 246 p. De poedeltaart was voor F.W. Simons. De prijzen voor de verloting en de poedel prijs waren weer geschonken door bak kerij de Toekomst. De bloemen kwamen van Tuincentrum Eiland Tholen uit St. Annaland. De voorzitter bedankte deze sponsors voor de beschikbaar gestelde prijzen. De volgende rit is op zaterdag 5 mei, dan wordt de Bloemenrit gereden. Inlichtingen bij de seer. P. Nijs, tel. 2732. Biljarten De vijf biljartverenigingen zijn begon nen met de wedstrijden om het club kampioenschap. WIK verloor van Nooit Gedacht met 4-6, gem. 1.47 en 1.31 hoogste serie J. de Klerck 16 car, beste gem. 2.72, kortste partij 25 brtn. L. Ha vermans - J. de Klerck 0-2, A. van Poortvliet - M. van Hees 2-0, W. Aar- noudse - Joh. van Meer 0-2. De Poede laars - de Treffers 6-4, hoogste serie 16 car, beste gem. 3.12, kortste partij 25 brtn P. Hommel Jzn., gem. 1.45 - 1.84. J. Smits - K. Geuze 2-0, M. Sterk - B. den Hollander 2-0, J. Konings - P. de Leeuw 0-2. J. van Gorsel - C. Burgers 2-0, P. Timmermans - P. Hommel Jzn 0-2. drive inn show. BAR - DISCO OUD-VOSSEMEER 30 april optreden van Hardrock- groep Advertentie IM Gevaarlijke hond Een niet aangelijnde poedel van de heer van D. bezorgde een inwoonster over last, wat op een geldboete uitliep. Voor de Hartstichting Voor de Hartstichting is 1.867,50 in gezameld, waarvoor organisatrice me vrouw Boot-Holleman alle medewer kenden dankbaar is. Faillissement Emmerzaal De rechtbank heeft Handels- en Tran sportonderneming A.W. Emmerzaal o.l.v. G. D. Fokkema speelt semi-klassieke en populaire muziek Kaarten 7,50; leden 6,50; CJP/Pas 65 4,— voor leden vanaf vrijdag 13, voor niet-leden vanaf zaterdag 14 april verkrijgbaar bij J. v.d. Reydt, Mossellaan 47, Tholen, tel. 016660-2876. Advertentie IM B.V. en Emmerzaal Holding B.V. failliet verklaard. Voornaamste schuldeisers zijn de belastingdienst, de bank en een paar ondernemingen. Curator Mr. F. van Rijckevorsel heeft nog niet veel vermogen aangetroffen, maar er zijn ook nog niet veel vorderingen binnen, zodat hij nog geen indruk heeft in hoe ver de schuldeisers betaald kunnen worden. In verband met het faillisse ment zijn vier mensen ontslag aange zegd van wie er 1 op Tholen woont. Het pand aan de Spuistraat valt onder het faillissement, maar de hypotheekhouder - de bank - heeft bepaalde voorrechten en kan de gebouwen buiten het faillis sement houden. In het pand Spuistraat 1 zijn nog twee B.V.'s gevestigd die niet failliet zijn verklaard. Het gaat om Em merzaal Scheepvaart B.V. waarvan de in België woonachtige A.W. Emmerzaal directeur is en Emtra B.V., waarvan dhr. Willemsteijn directeur is. Emtra. waar mee dhr. Emmerzaal niets te maken heeft, blijft gewoon doorgaan. Nieuwe koster Dhr. P.J. Ketting wordt per 1 juli de opvolger van dhr. J.W. van Popering als koster van de N.H.kerk. De Hervormde gemeente beleefde zon dagavond een hoogtepunt toen maar liefst 24 belijdende lidmaten werden toegelaten. Dit uitzonderuitzonderlijk hoge aantal is in jaren niet meer bereikt. De druk bezochte dienst werd geleid door ds. M.D. Geuze DE TENNISBANEN worden met ingang van vrijdag a.s. 12 uur 's middags voor bespeling open gesteld. Advertentie IM Voor Simavi Er is gewoon een behoorlijke opbrengst voor de Simavi-collecte. Ook nu kan er weer 2.112,35 worden afgedragen on der dank aan iedereen die daaraan een bijdrage leverde. Letsel viel mee Toen vrijdagmiddag rond twaalf uur het zevenjarige meisje C.D. vanaf het trot toir met haar fiets plotseling de School straat overstak, kon de daar juist aan komende autobestuurder C.W. de V. uit Tholen, haar niet meer ontwijken. Het meisje viel en liep schaafwonden op, hoewel aanvankelijk erger werd ver moed. Na eerste hulp van dr. Noteboom bracht haar vader haar voor nader on derzoek naar Lievensberg, waar ze tij delijk werd op^fïtomen. Inmiddels is het kind weer thuik. Een kapotte fiets en ook wat schade aan de auto, maar voor de jeugdige fietser liep het goed af. Brandje Oudelandsedijk De vrijwillige brandweer rukte donder dagmiddag uit voor een schoorsteen brandje in de woning van de heer Roest aan de Oudelandsedijk. Door het ver wijderen van de brandstoffen werd het vuur getemperd, maar geblust werd er niet. De Zendingscommissie der Ger. Ge meente te Sint-Annaland hoopt op dins dag 17 april weer oud papier op te halen, 's Avonds vanaf half zeven. Zet U het weer gereed? Bij voorbaat dank. U- Advertentie IM Nieuwe bestuursleden plattelandsvrouwen Tijdens de dinsdagavond in café Van Dijke belegde jaarvergadering van de plattelandsvrouwen, afdeling SintAn- naland, werden twee nieuwe bestuur sleden gekozen in de dames 't Hart en De Boer. Reglementair was er namelijk het aftreden van mevr. Kooijman-Mol (secretaresse) en mevrouw Polderman- Mol. Nadat in de vakatures was voor zien bracht de presidente, mevrouw Boogaard-Bolier de scheidende bes tuursters dank voor hun de laatste jaren extra medewerking aan de afdeling en bood hen naast een bloemetje een door mevrouw 't Hart gemaakte raamdeco- ratie aan. De in het bestuur teruggetre- denen bleven zelf ook niet van achter want met een door hen aangeboden zelfgemaakte traktatie kreeg de jaarver gadering nog iets feestelijks. Uit de jaarverslagen bleek dat in 1978 een batig saldo was overgebleven en dat het le dental vrij constant tegen de 50 blijft aanzitten. Naast de traktatie was er nog meer gezelligheid via medewerking van mevrouw van der Vliesvan Dijke uit Sint-Philipsland, die een paar verhalen voordroeg in Zeeuws dialect uit de boekjes van mevrouw Huisman-Griep en de heer Polderman. Tafeltennis Smash junioren: Rinke Bruijnzeel-Aad van 't Hof 21-15, 21-19 Johan Bruijn- zeel-Leon Hommel 21-7, 21-19 Dirk Bruynzeel-Rien Fase 8-21, 7-21 Johan Moerland-Dick de Witte 14-21, 10-21 Lizanno Moerland-Rien Westdorp 2-21, 4-21 Hans v.d. Repe-Kees Westdorp 4-21, 6-21 Siem Snoep-Jaap Verhoef 21-17,21-13. Senioren: Christian Boot-Leen Goede- gebuure 3-21, 5*21 Elly van Beek-Rien Goedegebuure 7-21, 10-21 Chris van 't Hof-Theo Heijboer 15-21, 21-14, 21-18 Martin v.d. Klooster-Kees Vroegop 9-21, 17-21 Wim Slager-Elly van Beek 21-6, 21-7 Leen Goedegebuure-Dick Bruynzeel 21-13, 21-14. De Hoop actief Een actief weekend voor de wielertour- club. Zaterdag fietsten negen leden on der zeer goede weersomstandigheden 65 km door West-Brabant en een klein stukje België als onderdeel van de Zuidwest tochten van De Fuik in Tho len. Zondag was het eveneens mooi weer, toen zeventien leden 42 km fiet sten. Voorlopig blijven de ritten beperkt tot het eiland. Als iedereen wat meer km in de benen heeft, wordt de afstand groter. Iedere maandagavond wordt het fietsweekend afgesloten met een rit van voorlopig 25 a 30 km. Watersportvereniging Het clubschip van de watersportvereni ging, de Buutengaets, heeft van binnen een totale gedaanteverwisseling onder gaan. Enkele vrijwilligers hebben de hele winter door vele avonden met niet aflatende ijver beheerder dhr. Boom geholpen. Voorzitter A. Brouwers noemt het resultaat 'ongelofelijk mooi'. De watersportvereniging is trots op dit unieke clublokaal omdat er vanaf de Deense tot en met de Franse kust slechts een watersportvereniging ook kan bo gen op een dergelijk bezit: Oostende. Met een donkerbruin kleurtje is er nu een intieme sfeer ontstaan, mede dank zij Architectenbureau Boelhouwers, timmerfabriek de Pluumpot en banket- fabriek de Waal die kennis en materiaal kosteloos beschikbaar hebben gesteld. De watersportvereniging heeft het eerste nummer van de clubkrant 'Nieuws uit de Krabbenkreek' uitgegeven om deze heugelijke tijdirtg te melden. De club krant zal eind augustus en omstreeks december ook nog verschijnen. D.N.T. de Waal brengt een ode aan haven meester Joh. den Engelsman die 'Oal- tied op de koaje is'. De havenindeling is grootscheeps aan gepakt omdat een niet gering aantal le den de aanschaf van een nieuw, groter schip meldde. Het gemeentebestuur aanvaardde het sa saneringsplan Het stemt het bestuur tot voldoening dat voor het eerst weer en kele leden van buiten het eiland, die reeds lid waren van de W.S.V., een lig plaats kon worden geboden. Van mei t/m oktober staan er diverse waterspor tactiviteiten op het programma zoals zeil-, vis- en behendigheidswedstrijden, bingo. Rad van Avontuur en een foto wedstrijd, maar ook een lezing en cur sussen schiemanswerk en navigatie. De jeugd wordt niet vergeten, o.a. met een nieuw jeugdzeilplan. Met het gemeen tebestuur is overeenstemming bereikt over de overwintering van 40 boten in de jachthaven. Het bestuur van de W.S.V. bestaat uit voorzitter A. Brouwers, se cretaris C. Nuyten. penningmeester L. Weterings, vice-voorzitter D.N.T. de Waal, Lid F.Buijs en de haven-commis sarissen J. Jacobs en W. Verhezen. Woensdag 18 april a.s. wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie IM Opening sportvishaven De opening van de sportvishaven wordt op zazaterdag 7 juli vermadelijk opge luisterd door honderd schepen van de Stichting Rond-, Stamboek- en Platbo- demjachten. Een deel van die vloot zal ook de jachthaven van St. Annaland aandoen. 'Nieuws uit de Krabbenkreek', het eerste nummer van de clubkrant van de Watersportvereniging St. Annaland, spreekt nu al van een indrukwekkend schouwspel. JAARVERGADERING IJsclub Eendracht Bindt op dinsdag 17 april 19.30 uur in café Smits te Stave nisse. Advertentie IM Voor de Hartstichting Leerlingen van de basisschool 'De Schalm' moesten er weer voor opdraven om de collecte voor de Hartstichting te laten doorgaari. Jongeren op wat hogere leeftijd aan wie het ook was gevraagd, bleken geen interesse te tonen, maar bij De Schalm heeft men dan altijd wel succes. Van de 21 leerlingen uit de zesde klas gaven er zich 16 spontaan op om te collecteren. Met groot enthousiasme werden de zakjes opgehaald en het re sultaat was een bedrag van 1452,41, wat nog 232,97 hoger lag dan vorig jaar. Daarom niet alleen dank aan de gevers of geefsters, maar ook aan deze enthousiaste jeugd. N.C.V.B. over natuurgeneeswijze Op donderdag 5 april werd in Calvijn weer de maandelijkse vergadering ge houden van de N.C.V.B. De presidente, mevr. Scherpenisse, opende de bijeen komst met een hartelijk welkomst woord. waarop volgde het zingen van Ps. 69 vers 1 en 4 met daaraansluitend de schriftlezing. De meditatie was uit Matth. 27 van vers 11 tot 26, met als thema.'Wat zal ik doen met Jezus'. Na deze meditatie werd er gezongen Ps. 17 vers 3. Hierna kwam aan het woord dhr. Holtzer uit Bergen op Zoom, die sprak over de natuurgeneeswijze, wat erg in teressant was voor de leden. De verga dering werd besloten met het zingen van Gez. 49 en met dankgebed. Toerclub De Bidon Zaterdag fietsten 6 leden van De Bidon de Zuid-West-tochten met als start en finish Tholen over een afstand van 65 vrijdag 13, zondag 15 en maandag 16 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr. 19.00 uur ds. L. Wüllschleger zo. 9.30 uur ds. L. Wüllschleger (openb. belijdenis) 18.30 uur ds. M.D. Geuze, St.Annaland ma. 19.30 uur ds. L. Wüllschleger GERBF. KERK vr. 19.00 uur ds. A.G. v.d. Stoel. Bergen op Zoom zo. 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. H. de Valk. Stad aan 't Haringvliet ma. 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Paaszangdienst CHR. GEREF. KERK do. 19.00 uur ds. P. Beekhuis, Noorde loos zo. 10.00 en 18.30 uur kand. G.J. van Rookhuizen, Zeist ma. 10.00 uur kand. van Rookhuizen GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 uur leesdienst zo. 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst ma. 10.00 uur ds. G. Mouw (bev. lidm.) HERV. GEMEENTE IMMANUEL vr. 18.30 uur ds. J.J. Roodsant (H.A.) zo. 10.00 uur ds. J.J. Roodsant NED. PROT. BOND zo. 10.45 uur ds. H.N. Bierman, Breda R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr. 19.00 uur ds. Th. v.d. Heijden (H.A.) zo. 10.00 uur (bev. lidm.) en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden ma. 10.00 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK vr. 19.00 uur ds. A.C. Scherpenisse, Zwijn d recht zo. 10.00 uur ds. K. Bras, Dinteloord 18.30 ds. Th. v.d. Heijden CHR. GEREF. KERK do. 19.00 uur ds. M.C. Tanis, Sliedrecht zo. 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur kand. G.J. van Rookhuizen, Zeist ma. 14.00 uur ds. D.J. van Vuuren, Leerdam (bev. lidm.) Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM km. Vanaf de rustplaats in Wouwse Plantage was men in het gezelschap van T.C. Zeelands Welvaren uit Scherpenis se. Zondag en maandag werd voor de eerste maal dit seizoen West-Brabant bezocht waar via Halsteren en Lepelstraat 47 km. werd gefietst. Deze clubritten werden bezocht door respectievelijk 14 en leden, wat bete kent dat de belangstelling vqor hel re creatieve fietsen gaat toenemen. Zon dagmorgen is er weer een clubrit over een afstand van 50 km, waaraan ook andere fietsliefhebbers kunnen deelne men om op deze manier kennis te kun nen maken met het toerfietsen. Maan dag zal er wegens de'Tweede Paasdag geen clubrit worden gefietst. Advertentie IM Een maand gevangenisstraf. L.M. kondigde de Middelburgse poli tierechter aan in hoger beroep te gaan, nadat hij tot een maand gevangenisstraf was veroordeeld. De rechter achtte het bewezen dat hij vijfduizend gulden van zijn vroegere verloofde had verduisterd, terwijl M. ook een horloge, paspoort en een fototoestel had ontvreemd. De Of ficier van Justitie had twee maanden gevangenisstraf geëist. Bedankt voor beroep Het eerste beroep in verband met het vertrek van ds. J. Blom is voor de ker- keraad van de Hnmvervormde Ge meente op een teleurstelling uitgelopen. Ds. Tj. de Jong uit Bulawayo in Rhode- sië (Afrika) nam de toezegging van ber oep naar Bergambacht wel aan. Plattelandsvrouwen en Paastafel. De Plattelandsvrouwen hebben in de huishoudschool de Oesterschelde o.l.v. directrice mevr. Provoost een paastafel versierd en klaar gemaakt. Eerst werd verteld hoe de recepten klaar gemaakt moesten worden, waarna er twee aan twee gekookt werd. Wel leuk, maar in een vreemde keuken was het toch even wennen. Tien leden verzorgden de ver siering en verfden eieren. Alles werd op een lange tafel geschikt en tenslotte mocht alles opgegeten worden, 't Was gezellig om te doen, te bekijken en te proeven. Ook de afwas werd niet verge ten. Mevr. Provoost kreeg een bloemet je, terwijl presidente mevr. Moormans weer enkele nieuwe leden kon verwel- komen, zodat de afdeling nu 75 leden telt. Oosterscheldevissers. B. Koopman heeft met 426 cm het indi vidueel kampioenschap gewonnen bij het selectieconcours voor de nationale titel kampioenschappen kunsthengelen. Dat zaterdag in Kapelle werd gehouden. L.v.d. Berge was zevende met 382 cm. Bij de korpsen waren de Oosterschelde vissers zevende met 1213 cm. Op 10 no vember moet men in Hoek van Holland de vorig jaar veroverde landstitel verde digen. Zaterdag werd de eerste vrije jeugd wedstrijd gehouden. Junioren: 1. Peter Opree 65 cm 100 pt. 2. Theo Hengst- Vervolg op pag. 17 GEREF. GEMEENTE IN NED. vr. 18.30 uur leesdienst zo. 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 10.00 uur leesdienst R.K. KERK do. 19.00 uur herdenkingsdienst instel ling Eucharistie vr. 14.30 uur Kruiswegviering voor kin deren 19.00 uur dienst met Kruisvere ing za. 19.00 uur paaspechtigheden zo. en ma. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTB vr. 19.30 uur ds. M.D. Geuze zo. 10.00 uur ds. M.D. Geuze 18.00 uur ds. L. Wüllschleger, Tholen ma. 10.00 uur ds. M.D. Geuze wo. 18 apr. 10.30 uur Schriftoverden king GEREF. GEMEENTE vr. 19.30 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 11.00 uur ds. Schreuder, Goes GEREF. GEMEENTE IN NED. vr. 19.30 uur leesdienst zo. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst ma. 9.45 uur leesdienst STAVENISSB HERVORMDE GEMEENTE vr. 19.00 uur ds. W.J. Gorissen zo. 10.00 en 18.00 uur ds. W.T. Gorissen 15.00 uur paasviering zondagschool. ma. 10.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE vr. 19.30 uur ds. Schinkelshoek zo. 9.30 en 18.00 uur ds. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur ds. Schinkelshoek (bev. lidm.) SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GBMEENTE vr. 19.30 uur ds. J. Blom zo. 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom ma. 9.30 uur ds, H. Visser. Nieuwe Tonge HERV. GEMEENTE REHOBOTH vr. 20.00 uur ds. J.J. Roodsant (H.A.) zo. 10.00 uur ds. A. de Bruin, Sliedrecht 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTB vr. 19.00 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur leesdienst GEREF. GEIVfEENTE IN NED. vr. 19.00 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur leesdienst R.K KERK za. 19.00 uur Paaswake SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr. 19.00 uur ds. D.J. Budding zo. 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding ma. 9.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEBNTE vr. 19.00 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst ma. 9.00 uur ds. Schreuder. Goes POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTB vr. 19:00 uur ds. G.H. Abma zo. 10.00 en 18.00 uur ds. G.H. Abma ma. 14.30 uur ds G.H. Abma, af- scheidsdienst GEREF. KERK vr. 19.00 uur leesdienst zo. 10.00 uur ds. H. de Valk, Stad aan 't Haringvliet 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter «GEREF GEMEEN I I vr. 18.30 dur ds'jG; MOdw. Tholen (bev'. Iidrri.)'!if> r rr" zo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 10.00 uur ds. A. Hogerland, Krab- bendijke. SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTI vr. 19.00 uur ds. A.B. Cysouw zo. 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse ma. 9.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE do. 19.30 uur student Tanis, Sommels- dijk zo. 9.30. 14.30 cn 18.00 uur leesdienst ma. 9.30 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 uur ds. L. Gebraad zo. 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ma. 9.30 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr. 19.30 uur zo. 10.00 uur dr. H. Mulder, Amsterdam 15.00 uur ds. J.v.d. Schaap, Zierikzee WEEKENDDIENSTBN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400, ook op Goede Vrijdag St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk, en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen. Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. de Rijke, Tholen. tel. 01660-3225 St-Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 13 april 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Raad Kinderbescherming 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en Fed. Inst. Ongehuwde Moederzorg, 16.30 uur buro Levens- en Gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551. dagen nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIB Gebruikers PZEM 01660-3250. buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 13 t/m 19 april vrijdag 13 5.33 - 17.55 zaterdag 14 6.06- 18.28 zondag 15 6.38 - 19.02 maandag 16 7.09 - 19.36 ag 17 7.47 - 20.11 woensdag 18 8.28 - 20.50 donderdag 19 9.15-21.42 donderdag 19 april Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2