Tholen wil in stadhuis blijven trouwen Uitbreiding bezoek kinderafdeling ziekenhuis Lievensberg (X) Geen mogelijkheid voor dagverblijf gehandicapten Ruim 4-jarige Danny Jeroense uit Tholen tragisch verkeersslachtoffer De Schelde Lood in de schoenen. Schelde ook voor uw beton-mortel Loffelijke betrekkelijkheid Met weemoed laatste gemeentelijke dienst zien vertrekken Levendigheid behouden. E. van Tuyn TANDARTS EHBO Stavenisse Zeeuws kampioen BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" Sporthal Gymzaal Venkelstraanft aaluiting. Overdekt zwembad. Huizen Jolstraat Zware klachten. Jaarvergadering Philadelphia Tholen/St. Philipsland 649 Leden Nieuw bestuurslid DEZE WEEK Ook peuters en kleuters mogen nu naar ziek broertje of zusje Werkgroep Ud\fereniging Goud-ai Zilversmeden TT Elke middag Zie op de achterpagina de superaanbiedingen van Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 1 5,00, losse nummers 0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant [inclusief btw Op rekening 7,00. Hoofdredacteur G Heijboer. Iedereen, jong of oud, is heel wat mans zolang er-wat we dan tegenwoordig noemen - niets aan de knikker is. Het is te zien bij een eerste voorjaarsdag. Col lectiefis er de blijheid, dat een vooral nu lange winter 'is verganghen'. Maar al leen omdat het zichtbaar, ook voelbaar is. Maar nu die opstanding van Jezus. Je hoeft geen vreemdeling in Jeruzalem te zijn om het verhaal van de opstanding in twijfel te trekken. Zelfs de meest naaste vrienden van de overledene geloofden er aanvankelijk geen woord van. Tege lijkertijd echter vormt de paasgeschie- denis de kern van het Christelijk geloof en is daarom geweldig kwetsbaar. Wie in de bijbel tekst met tekst vergelijkt en dat is voor menigeen toch een in wezen vaak onnutte, maar wel geliefkoosde bezigheid, blijft nergens meer. Het hele verhaal lijkt zodoende bij uitstek ge schikt om Christendom en het Woord effectief te bestrijden. Dat gebeurt dan ook. De verschillende lezingen van hen die de gebeurtenissen rond de Pasen op schrift stelden, zijn met geen mogelijk heid tot een vloeiend verhaal te weven. Op Goede Vrijdag, daags voor de Jood se Sabbat, overleed Jezus aan een Kruis op de heuvel van Golgotha, even buiten Jeruzalem. Dat is een historisch gege ven, waaraan maar door heel weinigen zal worden getornd. Invloedrijke vrien den, zoals Jozef van Arimathea en Ni- codemus, kregen toestemming van Pila- tus, het lijk verder te verzorgen. Zij wikkelden hei lichaam in linnen wind sels en zoals destijds gebruikelijk was, werden er veel specerijen gebruikt. Men zou het in onze tijd een voor een begra fenis overdadige luxe en werelds gebeu ren vinden. Maar toen werd het een vorstelijke begrafenis. Zonder dat iedereen ook besefte, dat het de Vorst der vorsten was, die werd begraven. Vooral de vrouwen hadden bij dit alles nogal bedenkingen. Nadat ze gezien hadden, hoe het lichaam neergelegd was, gingen ze naar huis om specerijen en mirre te maken. Dus toch wel in de richting van een vorstelijke begrafenis werken. 's Zondags toen het nog donker was, ging Maria van Magdala naar het graf met de specerijen, die ze tevoren had bereid. Verschillende schrijvers zeggen, dat er nog meer mensen bij betrokken zijn geweest, zoals ook de andere Maria, de moeder van Jacobus. Volgens Lukas was ook Johannes erbij. Mattheus ver haalt van de geschrokken bewakers, zoals trouwens ook de vrouwen vlucht ten (Marcus). Dan ontmoet onderweg Maria van Magdala de opgestane Hei land. Als ze dat verhaal later vertelt, wordt het niet geloofd en afgedaan als kletspraat. Zo snel stond ieder toen en ook nu klaar met zijn persoonlijk oor deel. Maar Johannes, de enige schrijver die er zelf voor een deel bij was, vertelt dat hij door Maria van Magdala is opgehaald om samen met Petrus naar het graf te gaan. Petrus, haantje de voorste, werd er toen uitgelopen. Bij Petrus zat immers het lood (verloochening) nog in de schoenen. Dat zal zich ieder wel kunnen indenken. Bij dat alles verschijnt op de avond van die bewogen dag Christus aan de overige discipelen, met uitzon dering van een Thomas, die het hele maal niet meer zag zitten. Wie de Evan gelisten leest en herleest, denkt onwille keurig aan een ooggetuigeverslag van de bevrijding 1945. Niemand weet meer precies te vertellen, hoe het allemaal ging. Iedereen schiet tekort. De tot voor kort machteloze vrienden wisten zich plotseling getuigen van het onstuimig begin van een beweging die het gelaat van de wereld zou veranderen. Er moet toch wel heel wat gaande geweest zijn als bij dat bedrukte groepje volgelingen enige tijd later - met Pinksteren - de vlammen eruit slaan. Een ervaring, dat het leven niet meer doodloopt. Daarom noemde een voorname eersteling van de gekruisigde, Paulus, de Zoon des men sen de eersteling uit de dood. Bij een eersteling volgen er altijd meer. Des noods met lood in de schoenen. Zo zit dat met Pasen. Het Thoolse gemeentebestuur is dins dagavond in de Thoolse kernentoer ge- finished. Sinds 1971 is er het van ge meentewege loffelijk streven een direct contact te zoeken met de burger. Dat kan alleen door die inwoners in eigen home tegen te komen. Daarom een Tour-de-Tholen. Met een dit keer be moedigend begin van meer dan 100 be langstellende burgers, maar eindigend met 35 geïnteresseerden in de grootste kern van de gemeente, waar relatief een paar honderd inwoners in de Gasthuis kapel hadden moeten komen. De be trekkelijkheid van het loffelijk streven werd daarmee onderstreept. Procents- gewijs blijkt er maar een gering aantal burgers zich betrokken te voelen bij wat zich op gemeentelijk niveau afspeelt, als men dat aan de opkomst bij de kernbe- zoeken afleest. Ook de Euro verkiezin gen in juni lijken het wat dat betreft moeilijk te krijgen. De jaren door is bewezen, dat men zich plaatselijk nogal warm kon maken om wat in het grote geheel futiliteiten zijn. Aangetoond werd daarmee, dat de reik wijdte van de interesse beperkt is. Toch houden we het erop, dat de Thoolse toer Dhr. J.W. Hilbron heeft dinsdagavond tijdens het bezoek van de gemeenteraad in de Gasthuiskapel een lans gebroken voor een zinvolle bestemming voor het stadhuis in Tholen. "De grootste kern van het eiland heeft er recht op, dat er getrouwd kan blijven worden. In het historisch gebouw in het centrum van het stadje moet ook het kan tongerecht behouden blijven. Verder kunnen er exposities in het stadhuis worden gehouden, terwijl er mogelijk ook ruimte is voor een VVV kantoor, een wetswinkel en de Stichting Stadsherstel naast het Welzijnsorgaan dat er kantoor houdt', aldus dhr. Hilbron. Het pleidooi om in Tholen te kunnen blijven trouwen, werd onderstreept door mevr. Boxhoorn-U rbanus, die een lijst met handtekeningen aan burgemeester E. Baerends overhandigde. 'We willen de fleurige trouwstoeten niet missen. Het zou jammer zijn als er alleen begrafenisstoeten door Tholen gaan. We willen een gebouw houden om te trouwen', zei mevr. Boxhoorn. plan nu uitwerken'. Moerland. aldus wethouder Wethouder C.J. Moerland was al direct zeer pertinent in zijn uitspraak: 'In ieder geval moet men in Tholen kunnen blij ven trouwen, maar de raad kan er an ders over denken'. De burgemeester liet weten, dat er zowel in het college van B en W als in de raadscommissie bestuurlijke aangele genheden over de functie van het stad huis gesproken is. 'Een heeft er een an der standpunt ingenomen, maar de grootst mogelijke meerderheid is voor handhaving van het trouwen in Tholen'. Dhr. Hilbron: "Alles wat nog in Tholen is en levendigheid brengt, willen we be houden: het welzijnsorgaan, de politie, de schoolvoorzieningen, de Provinciale Waterstaat, de bejaardensoos en de bi bliotheek binnen de wallen. Met wee moed hebben we de laatste gemeente lijke dienst (gemeentewerken aan de Molenvlietsedijk) zien vertrekken. Zelfs het historisch archief uit het stadhuis is al grotendeels naar het uitgebreide ge meentehuis in St. Maartensdijk vertrok ken. Ik ben ontzettend bang dat nu alle gemeentelijke diensten direct geconcen treerd zijn, dat het stadhuis zijn histori sche bestemming verliest. We zullen echter doorgaan en volhouden om aan- zal op maandag 16 april (2e Paas dag) van 11 uur - half 12 in Hoog straat 15 te Tholen aanwezig zijn voor acute pijnklachten. Advertentie IM De EHBO-afdeling Stavenisse is vrijdag in Kortgene winnaar geworden van de provinciale kampioenschappen door 191 van de maximaal te behalen 215 punten te veroveren. Stavenisse had 37 punten voorsprong op Kamperland, terwijl Middelburg derde werd met 148 p. en Ovezande vierde met 144 p. Het EHBO-team Stavenisse kreeg niet al leen bloemen, maar ook de distriktsbe-! ker. Acht Belgische EHBO'ers uit Brug ge woonden de kampioenschappen bij. Voor Stavenisse een prachtig resultaat na een harde opleiding en een grote liefde voor het EHBO-werk. Het team bestond uit leider M. de Rijke, mevr. de Rijke en mevr. Scherpenisse. Dr. E.H. Veldman uit Stavenisse en EHBO-bes- tuurslid P. Snoep uit St. Annaland wa ren getuige van het wirtnen van de Zeeuwse titel. Stavenisse mag nu op 26 mei meedoen aan de landelijke kampioenschappen in Winschoten. Bij voldoende deelname rijdt er een bus. Een unieke gelegenheid voor supporters en belangstellenden om de EHBCbafdeling door hun aanwezig heid te steunen. Bovendien een prachti ge busreis door de mooiste streken van ons land in het voorjaar. Liefhebbers kunnen zich voor 1 mei op geven bij G. de Moed, Beatrixstraat 31, tel. 666, mevrouw Riedijk-Moerland in de Wilhelminastraat 2, mevrouw Eer- land-de Ruiter in de Schoolstraat 29 of mevrouw de Jong, dr. Bernhardistraat 12, tel. 476 in Stavenisse. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM van gemeentelijke inspanning niet en ook nooit tevergeefs was. In dat opzicht zou er vergelijkingsmateriaal kunnen zijn met de ziekenhuisbus. Al is het maar voor dertig op de dik vijfduizend, dan is het nog een verantwoorde hoorzitting. Het moet echter wel worden aangemerkt als een loffelijke betrekkelijkheid. Als een hernieuwd bewijs van het feit dat een bestuurde alleen kleinschalig, dicht bij een bestuurder kan leven. Actief kan zijn. Nochthans mag de erkentelijkheid van hen die er bij waren, uitstralen naar een gemeentebestuur, dat alle pogingen doet om de bestuurde bij het besjuur te betrekken. dacht te vragen voor de leefbaarheid van onze stad. We hebben nog vertrou wen in Tholen gezien de historie en daarom willen we een zinvolle bestem ming voor het stadhuis sterk bepleiten', aldus dhr. Hilbron. Hij zei ook danig gekieteld te zijn door het raadsvoorstel om de sportzaal van Haestinge St. Maartensdijk uit te brei den, nog voor er in Tholen nog maar 1 paal voor de sporthal was geslagen of men zelfs een tekening had gezien. 'We misgunnen St. Maartensdijk die uitbrei ding niet, wij krijgen ook wat, maar we weten niet wanneer. Zo'n uitbreiding komt beroerd over als je weet dat onze kinderen in een gymzaal in de Venkel straat zitten die nog niet eens geschikt is voor het bewaren van oud papier. Haestinge heeft al vele jaren voorop ge lopen en Tholen heeft dan kennelijk de boot gemist, maar dat was voor de he rindeling. Tholen weet nu nog van niets, terwijl er met spoed een uitbreiding van de sportzaal Haestinge komt. Wordt diezelfde spoed ook betracht met de sporthal in Tholen?', zo vroeg dhr. Hil bron zich af.. 'Is uw toorn terecht ontstoken?', stelde de burgemeester. 'Neen, want de eerste paal voor de sporthal Tholen is op geen enkele wijze afhankelijk van Haestinge. De Thoolse sporthal wordt geen minuut vertraagd door de uitbreiding in St. Maartensdijk. Planologische redenen waren de oorzaak van de vertraging, maar er wordt met grote voortvarend heid aan gewerkt. Ook met de grond verwerving zitten we in de beslissende fase. De tekeningen met de prijsopgave voor de sporthal zijn maandag binnen gekomen. We pakken aan wat kan, zoals de uitbreiding van de sportzaal Haes tinge. Dat hoeft niet op andere dingen te wachten', zei dhr. Baerends, die erkende dat de gymzaal in de Venkelstraat in derdaad 'een aanfluiting' is. Wethouder van sportzaken C.J. Moerland verze kerde dat de voorbereiding een langere geschiedenis heeft dan de bouw. 'Dat kan veel sneller. Eerst zou de sporthal echter bij de Eben Haezerschool komen en nu met het gemeenschapscentrum aan de Zoekweg. Met spoed gaan we dat Dhr. W.A. Boogerd wilde weten, hoever het gemeentebestuur gevorderd was met plannen voor het overdekken van het zwembad in Tholen. 'Er zijn bewust geen plannen voor een overdekt zwem bad in Tholen', liet wethouder Moer land weten en met dat korte èntwoord was die kous af. Op een vraag van dhr. Hilbron over plan Kom zei de burge meester dat B. en W. nog volop bezig zijn met de verwerking van de opmer kingen tijdens de hoorzitting. Als lid van de oudercommissie van Kleuterlust zei dhr. Hilbron dat de ou ders ontzettend blij zijn met het be schikbaar stellen van een lokaal en de benoeming van een tweede leidster. Daardoor kunnen kinderen die nu nog op straat lopen, twee jaar kleuteronder wijs ontvangen. Dhr. L. Daelemans uitte z'n grieven over scheuren van 2 cm in vier jaar oude wo ningwetwoningen aan de Jol- en Kot- terstraat. 'Deze winter moest ik de c.v. op 30 graden zetten, terwijl het maar 17 graden werd. Hoge stookkosten dus. De huizen zijn miserabel slecht gezet en in de Jolstraat heb ik 155 klachten verza meld en aan het gemeentebestuur en de woningstichting Beter Wonen doen toe komen. De toestand is echter bitter wei nig verbeterd: We kregen tot nu toe nul op rekest. Onze laatste informatie was, dat er een conflict bestond met architect H. Weertman uit Goes, maar moeten wij daarvan de dupe worden?', aldus dhr. Daelemans. De burgemeester ant woordde dat het hier geen gemeente zaak betrof. De huizen behoren juri disch en bestuurlijk tot de Stichting Be ter Wonen. De voorzitter van Beter Wonen, zei dat er destijds tachtig huizen gebouwd zijn Vervolg op pag. 21 Zolang er in de dagverblijven voor gees telijk gehandicapten te Steenbergen en Bergen op Zoom open plaatsen zijn, zo lang is er geen mogelijkheid aanwezig voor zo'n voorziening op Tholen. Secre taris G. Quaak van Philadelphia Tho- len/St. Philipsland deelde dat donder dagavond mee op de jaarvergadering in het Holland Huis te Scherpenisse. Ruim 140 belangstellenden genoten weer van het traditionele optreden van het zanékoor uit Scherpenisse o.l.v. J. Wesdorp en orgelbegeleiding van J. Hage. Er waren ecöter ook nog huis houdelijke zaken na de opening door voorzitter ds. L. Wllschleger, die na sa menzang van ps 75 l en gebed, Marcus 10 46-52 las over de blinde Bartimeus. De voorzitter wees erop, dat gehandi capten zich vroeger als bedelaar in hun onderhoud moesten voorzien. Dat is nu gelukkig anders, maar toch hebben we nog een financiële taak naast het door geven van de boodschap van Jezus, al dus de voorzitter. Penningmeesteresse mevr. J. Vis-Peres- tam blikte terug op een voorspoedig jaar met een batig saldo en een bezit van 17.437,17. De heren M.K. de Wilde en W.A.W. van Zweden hadden de kas ge controleerd en in orde bevonden. Mevr. Smeets was bereid de heer van Zweden op te volgen. Secretaris Quaak las de notulen en het Jaarverslag 1978, waaruit bleek dat Phi ladelphia 649 leden en donateurs had per 31 december. In maart werd het clubgebouw 'Ons Huis' geopend, waar wekelijks ontspanningsavonden gehou den worden. Met 22 clubleden en 13 begeleiders werd een dagreisje naar Mi niatuur Walcheren, het Dolfinarium Scharendijke en Zevenbergen gemaakt. Twintig jongens en meisjes bezochten de ontspanningsmiddag voor geestelijk ge handicapten in Middelburg. Ruim zes tig mensen woonden de kerstviering in de Wingerd bij, öerwijl aan 59 gehandi capten kerstpakketten werden uitge deeld. T elkens ervaart men weer dat er talloos velen zijn die hun kracht, kennis en tijd geven voor diegenen die op onze weg geplaatst zijn. Aan al deze helpende handen, onze welgemeende dank, zei secretaris Quaak. Hij meldde ook de voorzitterswisseling - ds. Wüllschleger volgde ds. Harkema op - en de verkiezing van de nieuwe bes tuursleden C. Goedegebuure uit St. An naland, J. van Nieuwkerk uit Poortvliet en J. de Wilde uit St. Maartensdijk. Bij de instanties, verenigingen en particu lieren die financiële steun gaven waren o.a. de gereformeerde jeugdraad Tho len, de oud geref. gemeente St. Philips land en de herv. gem. St. Annaland. Wegens het tussentijds aftreden van mevr. Neele uit St. Philipsland werd uit .dat dorp de heer A.W. Beurkens met applaus gekozen. Ook de herverkiezing van mevr. Vis gebeurde traditioneel zo in plaats van met stembriefjes. Tijdens de pauze was er een verkoping en een verloting. Voor en na de koffie trad het zangkoor ook op. De voorzitter dankte middenstand en particulieren voor de vele mooie ge schenken, de fam. Nieuwkerk uit Krui- ningen voor de bloemstukken en wand versiering voor "Ons Huis" en het zangkoor voor het belangeloos optre den, wat eigenlijk al traditie is gewor den. Aan de voorzitter van het koor werd een enveloppe met inhoud over handigd. Deze was daar erkentelijk voor en liet weten dat de leden de traditie met liefde willen voortzetten. Met samenzang van ps 73 13 en gebed werd de jaarvergadering van Philadelp hia besloten. Lood in de Paasschoenen 0 Loffelijke betrekkelijkheid 0 Thoolse burger(es) wil in eigen stad blijven trouwen 0 Tragisch ongeval kostte jeugdige inwoner het leven 0 Uitbreiding bezoek kinderafde ling Lievensberg 0 Philadelphia krijgt nog geen dag verblijf op Tholen 0 EHBO Stavenisse naar nationale finale 0 Een eeuw Christelijk Onderwijs 0 Camping de Striene op teevee 0 Slotartikel archivaris over de ha vens van Tholen 0 Voorlichting over Euroverkiezin gen 0 Smerdiek haalt ruimer adem in derde klas GBLIEFD MAKEN SLECHTS ZIJ ZICH, DIE ZEGGEN WAT IEDEREEN GRAAG WIL HO REN. WAT IEDBREEN GRAAG WIL HOREN, IS IN DB REGEL NIBT WAAR. 0 Dit nummer bestaat uit 24 pagi na's Onder wiel oud-papier-vrachtwagen Zaterdaêmiddag omstreeks kwart voor één heeft zich in de Thoolse Garnalcnstraat een tragisch verkeersongeval voorgedaan, dat het leven kostte aan de vier en half jarige Anthonie Dirk Jeroense (roepnaam Dannv) uit de Garnalcnstraat 23. Hij kwam onder het achterwiel van de vrachtwagen, waai mee oud papier werd opgehaald voor de plaatselijke muziekvereniging en was op slag dood. Een tragisch gebeuren voor familie en bekenden, maar ook voor de onschuldige vrachtwagenchauffeur en leden 'Concordia". van De maandelijkse oud papier-ophaal dienst op de eerste zaterdag van de Vanaf Pasen mogen ook kinderen bene den de veertien jaar op bezoek bij hun ziek broertje of zusje in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Broertjes, zusjes, vriendjes en vriendin netjes, familieleden en andere belang stellenden kunnen elke dag van 13.45 tot 14.45 uur op bezoek komen. Dit experi ment duurt drie maanden. Ouders hebben sinds drie jaar vrij be zoek op de kinderafdeling, terwijl ande ren vanaf veertien jaar op de normale bezoektijden kunnen komen. Kleinere kinderen werden in verband met infec tie-gevaar niet toegelaten, maar daar komt nu verandering in. Kinderarts Dr.L.G.M. Wilberts: 'Infectiegevaar speelt geen rol meer omdat de kinderen tegen een aantal infectieziekten worden ingeënt. Alleen waterpokken, rode hond en de bof blijven over. In de vorige eeuw was er bezoek op alle tijden, maar toen was de kindersterfte in de ziekenhuizen groter dan daarbuiten. De ouders wer den toen zelfs niet meer toegelaten, maar dat verminderde de sterfte niet. Het ontbreken van strenge hygiëne bleek de voornaamste oorzaak te zijn. Volgens mevr. C. van Ammelrooy, ver pleegkundig directeur van Lievensberg, is deze uitbreiding van de bezoekrege ling op de kinderafdelingen niet aan het Jaar van het Kind opgehangen. Het Bergse ziekenhuis was er al langer over bezig. Met deze proef van drie maanden wordt ook een wens ingewilligd van de sinds 1977 bestaande werkgroep ouders- kind-ziekenhuis. Eenmaal per zes we ken voert de werkgroep overleg met Lievensberé en daarbij zijn plezierige contacten ontstaan. Daaruit vloeide o.a. voort, dat er sinds 1 augustus vorig jaar kennismakingsbezoeken bestaan voor kinderen die niet acuut opgenomen hoeven te worden. 'We hebben nu niet meer de hartverscheurende taferelen zoals vroeger. De opname verloopt veel soepeler', vindt Dr. Wilberts. De werkgroep, die onlangs duizend gul den subsidie heeft gekregen van de ge meente Bergen op Zoom, is van plan een Juwelier horloger opticiën .Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670 - 33 85 Adri C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie TM] folder uit te brengen en voorlichting te geven op de scholen. Sinds 1977 heeft de werkgroep z'n bestaansrecht bewezen en binnenkort wordt ook de Stichting Bui tenlandse Werknemers erbij betrokken. De werkgroep bestrijkt het gehele ver zorgingsgebied van Lievensberg en voor Tholen/St. Philipsland is mevr. van Neerbos uit de Mossellaan 32 in Tholen de contactpersoon. Ook het bezoek voor de familieleden - geen ouder zijnde - wordt met Pasen uitgebreid. Deze groep mag nu maar drie keer 1 uur per week komen. Dat wordt nu dagelijks van kwart voor twee tot kwart voor drie. Het ouderbezoek voor kinderafdeling II (4-14 jaar) is van 13.45 tot 19.45 uur. Voor kinderafdeling III (0-4 jaar) van 8.00 tot 12.00 en van 13.45 tot 19.45 uur. Ook de kraamafdeling, behalve de ba bykamers, vallen onder de uitbreiding van de bezoekregeling. Er wordt wel op de verantwoordelijk heid van de ouders gerekend, dat er nooit meer dan twee mensen tegelijk bij het kind zijn. De crèche op het voorter rein is open. Andere kinderen kunnen daarheen Als een kind verkouden is of de afgelopen veertien dagen in contact is geweest met een kinderziekte, dient het niet op bezoek te gaan. Het gevaar voor infectie is dan wel veel kleiner gewor den, die voorzichtigheid willen de kin derartsen toch wel betrachten. Door de uitbreiding van het bezoek kan het wat levendiger worden op de kinderafde ling. Echt zieke kinderen, die volledige rust nodig hebben, liggen apart, zodat ze geen hinder van jeugdige bezoekers on dervinden. Met deze toelating van jonge kinderen loopt Lievensberg voorop in de regio, zo lieten dr. Wilberts en mevr. van Ammelrooy weten. 1e Sinds vele jaren is De Schelde het bekende adres voor kant-en-klare beton-mortel... voor grote karweien of kleine klusjes. Direkt uit voorraad leverbaar èn... uiterst scherpe prijzen voor de allerbeste kwaliteit waar 'n goede naam achter staat. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Advertentie IM maand was ook deze morgen doende met de inzameling. In de doodlopende Garnalenstraat was chauffeur J.W.F. uit Bergen op Zoom, die wekelijks dan weer in deze dan weer in het andere dorp de vrachtwagen bestuurt voor het ophalen van oud-papier door leden van plaatse lijke verenigingen, al gedraaid. Er ston den in de straat heel wat auto's gepar keerd, zowel op het rechte- als op het dwarse gedeelte. Toen de auto was gedraaid was de kleine Danny Jeroense met zijn fietsje in de linkerhand met de vrachtwagen meege lopen, die een snelheid had van nog minder dan stapvoets. Bij de haakse bocht in die straat liep Danny al naast de vrachtwagen inplaats van er achter. Om die bocht te kunnen nemen moest de chauffeur wat uitwijken na de trottoir kant. Daar lag nogal wat zand, omdat de nieuwbouw er nog niet geheel is vol tooid. Van dat hoopje zand zakte Danny uit en viel naar de linkerkant. Het onheil voltrok zich, want het achterwiel van de vrachtwagen reed vrijwel tegelijkertijd over het gevallen knaapje. Zelfs de achter de wagen lopende oud-papierof>- halers konden het ongeval niet voorko men, terwijl de chauffeur niet eens merkte dat hij over het zand reed. Een andere bocht te nemen was voor de chauffeur onmogelijk. Dokter Mellema verleende eerste hulp aan het jeugdig slachtoffertje, dat nog een broertje heeft. De ziekenauto was al gewaarschuwd, maar kon niet anders meer doen dan het ventje naar de aula vervoeren, waar dokter J.M. van der Bel uit Sint Maar tensdijk lijkschouwing verrichtte. De rijkspolitie Tholen heeft in samenwer king met de verkeersgroep Breda het technisch onderzoek rond dit ongeval verricht. De verslagenheid was bijzon der groot met dit eerste zo tragisch ver keersongeval in 1979. Het heeft uiteraard niets te maken met dit gebeuren, zoals vrijwel elk ongeluk weer een aparte oorzaak heeft, maar opvallend was, dat er de eerste 3 maanden van dit jaar vrij wel geen ernstig verkeersongeval heeft voorgedaan, ook niet toen de weéen spiegelglad waren of mogelijk juist daardoor. Ondertussen veroorzaakt het ongeluk van zaterdag weer heel wat leed in een gezin, bij familie en bekenden. De begrafenis van het slachtoffertje vond woensdagmiddag plaats te Tholen. Radio - televisie - Hi-Fi MOLENSTRAAT 35 ROOSENDAAL 01650 36593 HUIJBERGSESTRAAT 9 BERGEN OP ZOOM 01640 43988 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1