MILIEUBELEID, EEN TAAK VOOR DE PROVINCIE LTS-directeur Meijer kreeg 't vertrouwen van de streek. "'ItVstONS .SttO* lêrhorsfr VERGADERINGEN STATENCOMMISSIES EERSTE BOEK ZEEUWSE OOR- LOGSGESCHIEDSCHRIJVING Ruim 1 miljoen voor monumenten Donderdag 5 april 1979 EENDRACHTBODE 7 Provinciale bijdrage ontmoetingscentrum FILMS VAN DE PROVINCIE ZO ZIT DAT IN ELKAAR BIJ DE PROVINCIE Veel lof en cadeaus voor scheidende directeur die bloeiende school achterlaat Stiptheid Vliegtuigmonteur vrijdag 13 april koopavond zaterdag 14 april 3e paasdag 17 april Bredasestraat 25 Bergen op Zoom Tel. 01640-35910 Vervoer leerlingen. Persoonsvorming. Voortvarend Trots Samen met Ihno Bedrijfsleven Na een lange winter 'n stralend voorjaar? Onze mantelkollektle is er voor klaar!!! In volle vaart. Metselen Vertrouwen. REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01180) 27351 Burgemeester en wethouders van Bors- sele hebben provinciale staten gevraagd om een bijdrage uit het provinciaal ontwikkelingsfonds voor de bouw van een ontmoetingscentrum in Heinkens- zand. In het centrum komt ruimte voor een sporthal, een bibliotheek en een ontmoetingsgedeelte. Dit laatste krijgt voorzieningen, waardoor het geschikt wordt voor sociaal-culturele manifesta ties en gebruikt kan worden door de in de buurt aanwezige lagere scholen. De gemeente Borssele, waartoe Heinkens- zand behoort, heeft de totale kosten be groot op ƒ5.700.000,—, te verdelen in ƒ3.137.494,— voor de sporthal, ƒ607.004,voor de bibliotheek en ƒ1.955.502,— voor het ontmoetings gedeelte. Het ministerie van cultuur, re- .creatie en maatschappelijk werk heeft al een subsidie toegezegd van ƒ150.000,— en hetzelfde ministerie heeft een subsidiereservering gemaakt voor de integratie van het onderwijs in het ontmoetingsgedeelte. Gedeputeerde staten hebben provin ciale staten voorgesteld uit het ont wikkelingsfonds een subsidie van ƒ250.000,— beschikbaar te stellen. Zij hebben het advies van het provin ciaal opbouworgaan Stichting Zee land overgenomen, waarin stond, dat het centrum niet alleen voor de ge- Imeente Borssele van belang is, maar ook een regionale functie heeft, bij voorbeeld bij sportmanifestaties en podiumkunsten. De staten behande len de zaak in hun vergadering van 20 apri!. jrr Uit een overzicht van gedeputeerde sta ten van de restauratiekosten van monu menten die gesubsidieerd zijn uit het monumentenfonds blijkt, dat zij in totaal voor kleine monumenten en molens een bedrag van ƒ1.978.743,— beschik baar hebben gesteld. Daarnaast werden voor het onderhoud van kerken en kas telen nog bijdragen verstrekt tot een to taal van ƒ9.378,—. Gedeputeerde sta ten hebben ook een aantal subsidies in getrokken, wat meestal gebaseerd was op te hoge ramingen of het niet door gaan van restauraties. De terugvorde ringen bedroegen ƒ30.046, Ten slotte blijkt uit het overzicht, dat provin ciale staten - die beslissen over aan- vraéen die de ƒ50.000,— te boven gaan - tot een bedrag van ƒ161.050,— gesubsidieerd hebben in de restauratie kosten van kleine molens. De hoogste subsidie die gedeputeerde staten toekenden was die voor de res tauratie van de Nederlands Hervormde kerk in Grijpskerke: ruim ƒ46.000,— en de laagste was ƒ6,voor een pand in Vlissingen aan de Stenen Beer. De hoogste statensubsidie was die voor de korenmolen "Nooit Gedacht" in Arne- muiden: ƒ75.000, Uit het overzicht zou afgeleid kunnen worden dat de meest monumentale ge meenten in Zeeland zijn Zierikzee, Mid delburg, Veere, Vlissingen en Brou wershaven. Zij werden het meest ge noemd. Het monumentenfonds had op 31 de cember 1978 ruim ƒ366.000,— "in (1 kps Y9©r nieuwe toezeggingen. De advies-commissie geschiedschrij ving 1940-1945 heeft aan provincia le staten een subsidie gevraagd in de kosten voor het drukken en uitgeven van het eerste deel van de beschrij ving van de tweede wereldoorlog in Zeeland. Gedeputeerde staten heb ben aan provinciale staten voorge steld een bedrag van ƒ28.600,— be schikbaar te stellen. Dit voorstel wordt in de statenvergadering van 20 april behandeld. Het eerste boekdeel is zo ver gereed dat het gedrukt kan gaan worden. Na een inleidend hoofdstuk over de periode tussen de beide wereldoorlogen volgt een uitgebreide beschrijving van de meidagen in 1940, terwijl de daarop volgende hoofdstukken de verschillen de kanten van de bezetting tot 1 943 behandelen. De gegevens zijn in chro nologische volgorde opgenomen. Het boek omvat in totaal vijf hoofdstukken en krijgt vijfhonderd pagina's met daar naast nog veel illustraties. In 1973 hebben provinciale staten aan de heer L.W. de Bree in Vlissingen op dracht gegeven tot de beschrijving van de jongste Zeeuwse oorlogsgeschiede nis Na het overlijden van de heer De Bree werd de, opdracht verstrekt aan drs G. Taal uit Leeuwarden die weten schappelijk hoofdmedewerker is aan het instituut voor de moderne geschiedenis van de rijksuniversiteit Groningen. Het eerste deel is nog volledig van de hand van de heer De Bree en zal in het late najaar van 1979 verschijnen, precies vijfendertig jaar na de bevrijding van een groot deel van Zeeland door de geallieerden. Ter ondersteuning van de auteur is een commissie geschiedschrijving 1940-1945 ingesteld. Deze commissie heeft ook een adviserende en rapporte rende taak naar het provinciaal bestuur. De oplage van het boek bestaat uit 5.500 exemplaren, waarvan 2.000 ge bonden en 3.500 ingenaaid tegen win kelprijzen van respectievelijk ƒ47,en ƒ28,90. Tien exemplaren worden in leer gebonden; zij zijn niet voor de ver koop bestemd maar zullen een speciale bestemming krijgen. De commissie voor economische za ken uit provinciale staten zal een openbare vergadering houden op dinsdag 17 april, 's middags om half vijf in het Provinciehuis, waar de agenda's besproken zullen worden van de raden van bestuur van de ha venschappen Vlissingen en Terneu- zen, die vergaderen op 1 8 april. Binnenkort zullen de commissies voor Bij Westkapelle herinnert een tank aan een strijd door vreemdelingen voor Zeeland gestreden, (tekst uit de film "Er zijn nog Zeeuwen") sociale zaken en onderwijs, cultuur e d. gecombineerd vergaderen over de nota "Op weg naar een provinciaal welzijns beleid", van gedeputeerde staten Het is de bedoeling dat deze discussienota over de welzijnsplanning in de provincie Zeeland in de statenvergadering van mei behandeld wordt. Andere agenda punten voor de commissie onderwijs en cultuur zijn de stand van het monumen tenfonds en subsidie Jeugd en Muziek. De definitieve datum van deze gecom bineerde vergadering is nog niet vast gesteld, maar valt vermoedelijk op 18 april. Voor de eerstvolgende statenverga dering van 20 april kunnen alvast dë volgende agendapunten genoemd worden: geschiedschrijving 1940-1945 deel I; intrekking staten besluit jeugdfestivals; subsidiëring ontmoetingscentrum Heinkenszand; rekening provincie 1977; mandaat verlening inzake wijziging tarieven Zeelandbrug en inspraak Midden- Zeeland. Meer over deze vergadering zult u vinden in de volgende rubriek. Zowel in als buiten Zeeland be staat grote belangstelling voor films over de provincie. Dit blijkt uit het grote aantal bezoekers dat bij uitleningen in 1978 geno teerd is. In totaal hebben ruim 40.000 mensen de veertien ver schillende films gezien tijdens vertoningen door diverse instan ties zoals scholen, verenigingen, tehuizen, gemeenten, bedrijven, vakantieoorden, natuurvrienden, vakbonden, musea enz. Tevens kan het aantal van bijna 3.000 genoemd worden van bezoekers die de films zagen in de filmzaal van het provinciehuis. Na het uitbrengen en verspreiden van een filmcatalogus eind 1977 nam de uitleen behoorlijk toe. In de catalogus is behalve de alge mene Zeelandfilms, natuurfilms (Oosterschelde en Saeftinge), journaalbeelden, Zeelandbrug, o.a. opgenomen het projekt "Mensenwerk", dat voorlichting geeft over het milieu in Neder land en in de eigen provincie. Het bestaat uit een film en diaserie, brochure en een poster en kan nog in ruime mate gratis aange vraagd worden. Evenals voor de bovengenoemde 1 6 mm-films is veel interesse voor de "onderwa terfilms" van de Oosterschelde, super-8 met geluid. Een filmca talogus kunt u aanvragen bij het bureau voorlichting van de pro vincie, telefoon 01180-27351, toestel 226 of 1 24. De afgelopen jaren is de milieuwetgeving in Nederland drastisch uitgebreid. Voor allerlei onderdelen van milieuzorg zijn wetten verschenen of in de maak. Wie - pakweg - tien jaar terug een bedrijf wilde beginnen had als "milieucertificaat eigenlijk alleen een hinderwetvergunning nodig. Die hinderwet dateert oorspronkelijk van 1875. Door middel van allerlei herzieningen is die wet als het ware zo "opgerekt"dat hij bij wijze van spreken toepasbaar is geworden van een friteskraam tot een olieraffinaderij. Dat wil overigens niet zeggen dat de hinderwet niet nuttig was (en is). Het doel ervan is: voorkomen van gevaar, schade of hinder die een bedrijf kan toebrengen aan zijn omgeving. In een vergunning aan zo'n bedrijf kunnen voorwaarden worden gesteld om allerlei kwalijke gevolgen voor de omgeving te voorkomen. Wat echter niet kan met de hinderwet-in-de-hand is een beleid te voeren ter bescherming van lucht, water en bodem voor een totaal gebied. De sterke uitbreiding van vooral de chemische industrie heeft de noodzaak aangetoond van een speciale milieuwetgeving. Sinds het begin van de zeventiger jaren wordt nu gewerkt met twee belangrijke milieuwetten: de wet verontreiniging oppervlaktewateren en de wet inzake de luchtverontreiniging. Een scala van andere wetten staat nog op stapel: de wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne, de wet geluidshinder, de af valstoffenwet en de wet chemische afval stoffen. Sommigen hiervan zullen niet lang meer op zich laten wachten. De wet chemische afvalstoffen zal hoogstwaarschijnlijk dit voorjaar beginnen te wer ken. De uitvoering van de milieuwetgeving is bijna helemaal opgedragen aan het provinciaal bestuur. Dat betekent dus een fikse taakverzwaring, niet alleen in mankracht maar ook in verantwoordelijkheid. De provincies moeten een milieubeleid voeren voor hun grondgebied, met andere woorden: er moet een totale aanpak komen voor de bescher ming van bodem, water en lucht. Bedrijven die veel luchtverontreiniging veroorzaken moeten een vergunning van gede puteerde staten hebben. Aan zo'n vergunning koppelen gedeputeerde staten bijna altijd een serie voorwaarden. Er wordt niet alleen gekeken naar de vraag of de verontreiniging y. van dat ene bedrijf op zichzelf toelaatbaar is, maar ook naar de situatie van een heël gebied. De procedure voor een vergunning en het opstellen van de voorwaarden (dat kunnen er honderden zijn) is een vrij ingewikkelde - misschien mogen we ook zeggen zorgvuldige - zaak. Laten we eens nagaan hoe een procedure voor een vergunning "wet luchtveron treiniging" over het algemeen gaat. De aanvraag wordt ingediend bij gedeputeerde staten. Die gaan dan advies vragen aan: de regionale inspectie milieuhygiëne; de arbeidsinspectie; burgemeester en wethouders van de gemeente van vestiging en aan de "eigen "milieudienst, de provinciale waterstaat. Vervolgens wordt de aanvraag ter inzage gelegd. Dat gebeurt in de gemeente waar hel bedrijf wil komen, op de provinciale bibliotheek in Middelburg en (altijd) in de openbare bibliotheken van Vlissingen en Terneuzen. De periode om de aanvraag te bekijken duurt vier weken. Ieder die bepaalde bëzwaren heeft kan deze schriftelijk bij gedepu teerde staten indienen. Twee tot drie weken na het ter inzage leggen wordt een hoorzitting gehouden die voor iedereen open staat en waar iedereen bezwaren kan spuien. Het ter inzage leggen en de hoorzitting worden in de dagbladen bekend gemaakt. Gedeputeerde staten vragen weer advies aan de zojuist genoemde instanties, ditmaal over eventueel naar voren gebrachte bezwaren. Dan maakt de milieuafdeling van provinciale waterstaat een ontwerp voor een vergunning met de voorwaarden. Over dit ontwerp wordt wederom advies gevraagd. Daarna nemen gedeputeerde staten een besluit. Van deze beslissing wordt ieder die met de zaak te maken heeft gehad op de hoogte gesteld, dus ook indieners van bezwaren. Tegen de beslissing van gedeputeerde staten kan binnen dertig dagen beroep worden ingesteld bij de Kroon. Dal kan dus gebeuren door mensen die hun bezwaren niet gehonoreerd hebben gezien, maar hel gebeurt ook vaak door het bedrijf zelf. als men hel niet eens is met (huns inziens te zware) voorwaarden. De Kroon heeft dus het laatste woord als er mensen zijn die het niet eens zijn nu/1 gedeputeerde staten. Overigens, de zorg om onze schone lucht, water en bodem is niet alleen van deze tijd. In 1806 had Haarlem al een verordening die het de brouwers verbood Engelse of Schotse kolen te stoken, omdat die, teveel walm en-stank gaven. De scheidende directeur van de gemeentelijke Burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs te St. Maartensdijk is woensdagavond bij zijn vertrek naar Terneuzen veel lof toegezwaaid. Verschillende sprekers maakten duidelijk, dat dhr. C.G. Meijer in bijna negen jaar vol ijver een gezonde school voor lager beroepson derwijs heeft opgebouwd, waarvan heel Tholen en St. Philipsland profiteert. De opvolger van dhr. Meijer onderstreepte dat nog eens. "De l.t.s. neemt een waardevolle plaats in en vormt een onmisbare schakel in het totale onderwijsbestel. In het belang van Tholen en St. Philipsland moeten we het onderwijs in deze regio zo breed mogelijk houden", zei de nieuwe lts-directeur, dhr. A.A. Meloen uit Dieren. De kantine van de l.t.s. was woensdag avond goed gevuld met het voltallige college van b en w van Tholen (het Fli- plandse gemeentebestuur was verhin derd), de oudercommissie, het perso neel, vertegenwoordigers van het lager en voortgezet onderwijs met vanzelf sprekend de familie Meijer in het mid delpunt. "Het is zijn eigen vrije wil dat hij St. Maartensdijk verlaat, maar toch hebben we er moeite mee gehad, want er waren banden gesmeed en die worden nu verbroken", zei de voorzitter van de oudercommissie, dhr. J.K. Elenbaas uit Poortvliet. Hij wees erop, dat het aantal belangstellenden onderstreepte wat dhr. Meijer voor de lts .betekend heeft van 1 augustus 1970 tot 31 maart 1979. "Onder uw leiding is de stelloods verbouwd tot praktijklokaal metselen en is een nieuwe gymzaal tot stand gekomen, evenals de dependance Scherpenisse. Verder werd de afdeling motorvoertuigentechniek aan de l.t.s. toegevoegd en onlangs werd het machinepark voor de bouw gedeel telijk vernieuwd. U hebt verschrikkelijk veel werk verzet, ook voor de samen werking tussen de Oesterschelp in Tho len en de l.t.s. en het experiment funde rend onderwijs. Alles is echter nog niet afgerond. Uw opvolger krijgt dan ook een zware taak", aldus dhr. Elenbaas. De voorzitter liet weten, dat de ouder commissie in de periode Meijer altijd zeer goed heeft kunnen functioneren. "Het spijt ons dan ook dat u vertrekt, maar u vond het de tijd om te gaan. Ik hoop dat u een goede keuze hebt ge daan. U was een man met een eigen wil, die zich inzetten om op een correcte manier veel te realiseren. U was nooit te laat, want stiptheid stond bij u voorop. Nam de ouders mag ik u zeggen: het ga u goed in Terneuzen. Het beste voor de toekomst en dank voor alles wat u voor de school betekend hebt", aldus voor zitter Elenbaas, die mevr. Meijer een bloemstuk overhandigde. Wethouder van onderwijs J. Versluijs vertelde hoe dhr. Meijer op 36-jarige leeftijd van de chr. l.t.s. te Harderwijk naar St. Maartensdijk kwam. Voor die tijd was hij vliegtuigmonteur bij de KLM, monteur bij de landbouwwerk- tuigenfabriek Vicon in Nieuw Vennep en leraar metaalbewerking aan een lts in Rotterdam. Dhr. Meijer werd niet zomaar in St. Maartensdijk benoemd, maar hij kreeg een goede beoordeling met de conclusie 'duidelijk geschikt'. Zijn ijver, toewij ding. sympathieke karakter en kritische houding ten opzichte van superieuren hebben we in negen jaar leren kennen. Hij zat de leerlingen achter de broek om het werk af te maken. Ook met b en w hebt u de degens wel eens gekruist, o.a. met het experiment funderend onder wijs. U hebt niet de weg van de minste weerstand gekozen. In grote ijver moet je echter ook om jezelf denken. In Ter neuzen begint u nu aan een nieuw bouwproject. maar in St. Maartensdijk ligt een stuk levenswerk. Diverse zeer Advertentie IM belangrijke zaken zijn tot stand geko men. We zijn er trots op en menigeen is jaloers op het recent vernieuwde machi nepark. Je zorgde verder voor het vervoer van de leerlingen. Het bevoegd gezag, zoals je de gemeente noemde, werd daarbij steeds betrokken. Mede dankzij jouw inzet is er veel bereikt in het belang van de jeugd, het technisch onderwijs en de gemeente. Je was bij de KLM de ge luidsbarrière gewend, maar dat was niet te vergelijken met de ambtelijke molens. Hartelijk dank voor wat je voor de lts betekende en deed en voor de goede sa menwerking met b en w en de secreta rie-afdeling 2A (onderwijs). Wij wensen het gezin Meijer nog vele gezonde jaren toe in Terneuzen. zo besloot wethouder Versluijs, waarna hij een envelop met inhoud aan de scheidende lts-directeur overhandigde. Namens het buitengewoon, lager en voortgezet prot. chr. onderwijs op Tho len dankte dhr. A.B. Goedhart uit St. Maartensdijk dhr. Meijer voor zijn be geleiding van de leerlingen. was voorstander van een evenwicht tussen- persoonsverming en bekwaamheid. Blij waren we, dat u de leerlingen gezien hun achterban en achtergrond tot het exa men goed hebt begeleid. We waren dankbaar, dat u alsnog besloot aan het experiment funderend onderwijs mee te doen. U gaat van oost naar west, maar een school met Meijer draait opper best", zei dhr. Goedhart, waarna hij de scheidende lts-directeur een cadeautje overhandigde. "U was een directeur die verschrikkelijk voortvarend was en duidelijk uw stem pel op de lts heeft gedrukt", zei ad junct-directeur H. de Wit. Hij herinner de zich nog, hoe dhr. Meijer bij zijn komst persoonlijk het initiatief nam voor een kennismaking met de leraren. Dhr. de Wit was zijn directeur erkente lijk dat hij als adjunct werd voorgedra gen. "U verlaat nu een bloeiende school. Als er 's morgens bij de post twee leer lingen aangemeld worden, gaat er een juichkreet op, want leerlingen maken dit onderwijs mogelijk. Samen met Vierge ver en Meeuwsen zijn we de enige drie van het eerste uur. Met oud-conciërge De Viet natuurlijk, voor wie u de beste baas was. Voor de gemeente was u ver moeiend actief, want wat u vandaag vroeg, moest gisteren al klaar zijn. We hebben nogal eens een keer in de clinch gelegen, maar negen van de tien keer won u door uw wijsheid en daar ben ik nog erkentelijk voor als echte lts-leraar, die het vakgerichte probeert te handha ven, zei dhr. de Wit. Namens de perso neelsvereniging bood hij dhr. Meijer een enveloppe met inhoud aan, terwijl een koperen vaas met bloemen zijn per soonlijk geschenk was. Namens de hoofdenkring van het open baar onderwijs op Tholen uitte dhr. W.J.J. Brevet uit St. Maartensdijk zijn waardering voor dhr. Meijer. hebt van de lts een fijne school gemaakt, waar heel het basisonderwijs trots op kan zijn. We zijn blij, dat we met z'n allen aan het funderend onderwijs gaan werken. Je was bijzonder kritisch, maar je inzet was ook totaal na je ommezwaai. Als o.l.s. de Rieburch waren we goede buur, die zeer gastvrij ontvangen werd. Dank voor de prettige samenwerking, 't Was nooit te veel om hand- en spandiensten te ver richten", zei dhr. Brevet. Ook hij over handigde dhr. Meijer een envelop. Mej. A.v.d. Leeden van het ZLM-on- derwijs herinnerde aan de harde con frontatie met dhr. Meijer bij de eerste bespreking over samenwerking tussen de lts en de Oesterschelp. "Begin 1975 zijn we daadwerkelijk over samenwer king gaan praten en sindsdien is er veel gebeurd. Er zijn nog hinderpalen zoals het bestuurlijk samengaan - waar we nu aan beginnen - en de gescheiden ligging van de gebouwen. Dat is moeilijk. Dhr. Een trotse LTS-directeur C. G. Meijer (links) bij de opening van de nieuwe gymzaal, een van de projecten in de pe riode Meijer die een bijdrage leverden tot groei en bloei van de L.T.S. in St.- Maartensdijk. Meijer liet zich steeds kennen als een stugge doorzetter die voor z'n idealen vocht. Beide scholen kunnen zich nu in grote welstand verheugen en er is een hartelijke samenwerking gegroeid. Met uitermate veel genoegen kom ik u dan ook namens het hoofdbestuur van de ZLM bedanken. In Terneuzen hopen we de waardevolle relatie voort te zetten, want ook daar heeft de ZLM een lhno en een leao", aldus mej. v.d. Leeden, die dhr. Meijer twee flessen wijn aanbood. De directrice van de Oesterschelp, mevr. J. Provoost, prees dhr. Meijer omdat hij goed op de hoogte was van het lager beroepsonderwijs. "Terneuzen kan een zeer bekwaam directeur tegemoet zien, zeker nu de nieuwbouw daar voor de deur staat. We hebben ellenlange, soms wat verhitte discussies gehad, maar ik heb het gewaardeerd dat u mij als be ginnend directrice waardevolle adviezen gaf', zei mevr. Provoost, waarvoor ze dhr. Meijer een geschenk onder couvert overhandigde. Voorzitter A. van Gurp van het Overleg Orgaan Industrie Tholen (O.O.I.) schet ste de uitstekende relatiè tussen de lts en het bedrijfsleven. "Een ideaal voorbeeld daarvan is het laatste project aan de timmerfabriek de Pluumpot. U wilde het onderwijs op het bedrijfsleven af stemmen en streefde naqr goede sa menwerking. U was ook vaste gast op De Mantelspeciaalzaak Kremerstraat 11-13, Bergen op Zoom. Advertentie 1M onze bijeenkomsten", aldus dhr. van Gurp. Ook de voorzitter van de oudercommis sie uit de jaren 1972-1976, dhr. A.J.J. Hommel uit Oud-Vossemeer dankte dhr. Meijer namens de ouders uit die periode voor de goede opleiding en zijn inzet voor o.a. de nieuwe gymzaal. Hij onderstreepte dat met een cadeau. De nieuwe directeur Meloen was on danks z'n koorts en een paar grieperige dagen toch naar de lts-kantine gekomen om dit afscheid van dhr. Meijer mee te maken. Zijn manmoedig optreden 'moest het toch afleggen tegen de griep, want bij het spreekgestoelte werd hij al witter en witter. Hij moest zijn toespraak noodgedwongen stoppen en de zaal verlaten toen hij onderuit dreigde te gaan. Voor het zover was, had dhr. Me loen nog kunnen zeggen, dat zijn voor ganger geen zinkend schip achter liet, maar een boot die in volle vaart is. "U was een punctueel en strak organiserend schoolleider, bij wie het belang van de kinderen voorop stond. Ondanks de verschillende levensovertuigingen op Tholen bent u erin geslaagd om van de tls voor ieder een goede school te ma ken, dat met respect van eikaars stand punten"', aldus dhr. Meloen, die dhr. Meijer dankte voor de hulp bij de voor bereiding op zijn taak in St. Maartens dijk. In zijn dankwoord liet dhr. Meijer weten dat hij met z'n gezin in St. Maartensdijk een goede en mooie periode heeft ge had. "We hebben ons echt thuisgevoeld op Tholen, waar het gqed wonen en werken is. 't Werken is wel eens ten koste gegaan van mijn gezin en thuis zeiden ze dan ook, dat pa met de school getrouwd was. We nemen fijne en mooie herinneringen mee". Dhr. Meijer zag voor zijn opvolger al werk aan de winkel in verband met een nieuwe circulaire van de minister, waardoor het mogelijk wordt aan de af deling bouwtechniek een differentiatie metselen te verbinden in het vierde leerjaar. Gemeentebestuur, oudercom missie, dhr. Meloen en secretarie-afde ling onderwijs: gaat uw gang. Als we het belang van de leerling centraal stelled, dan is er veel overleg nodig", zei dhij. Meijer. Hij dankte de oudercommissie voor dp belangstelling en de grote inbreng van de voorzitter. Ook het experiment fun^ derend onderwijs liet de scheidende ltsk directeur niet onbesproken. "We zageri in het experiment eerst een aantasting van onderwijszaken waar de leerlingen veel baat bij hebben en dat gaf ons zorg|. Nu er waarborgen zijn geschapen voor behoud van dat eigene, geloof ik erin'\ zei dhr. Meijer. Hij ging ook in op het feit, dat ouders van heel Tholen en St. Philipsland hun kinderen naar te lts in St. Maartensdijk stuurden. "Het is ons gelukt in de Thoolse situatie een onderwijsinstituut te zijn. waar de ouders vertrouwen irt hebben en hun kinderen met een gerust hart aan toevertrouwen. Onze leerlingert zijn gewaardeerde medewerkers op de bedrijven in de streek", zei dhr. Meijer, Hij wenste zijn opvolger Meloen een goede start toe en hoopte dat hij de lts nog mocht uitbouwen door op het juiste tijdstip initiatieven te nemen. "Ga sa men: oudercommissie, gemeentebe stuur, personeel, door in het belang van de leerlingen, want de school is er voor hen". Dhr. Meijer, wiens Thoolse pe riode de langste was in zijn werkloopt- baan, was stil van alle cadeaus. Van de leerlingen had hij een cadeaubon ge1' kregen waarvoor een boormachine ge* kocht kan worden. "Ik wil me thuis technisch gaan inrichten", zei de scheir dende Smerdiekse lts-directeur woensr dagavond in de kantine. Enkele ouders) oud-leerlingen en kennissen maakten na het officiële gedeelte nog gebruik van dp gelegenheid om de fam. Meijer de hand. te drukken. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 7