Aanleg werkeiland Oesterdam bij Tholen start begin mei Veertigjarige zanger Kees Scherpenisse kreeg koninklijk zilver. Ook gemeente St. Philipsland subsidieert ophalen oud papier Nu ook stil alarm voor Thoolse brandweerkorpsen? Uien 10 cent Donderdag 5 april 1979 ,35e Jaargang no. 2(| Geen kneusjes meer Voorjaarsbeurs in Oud-Vossemeer M. T.S. Terneuzen droeg maquette over aan Rijkswaterstaat Molenplaat Maquette Gunstige invloed Lepeltje op Koninginnedag. Grasmaaimachine Al 350 inschrijvingen voor Rode Kruisloop Acquisitiegroep bedrijven Zeeland 22 Bisamratten. Oproepontvangers Verbetering bureau paspoorten/ rijbewijzen DEZE WEEK VZOS voelde zich vereerd. Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Koninklijk zilver. BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 1 5,00, losse nummers 0,60 Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant inclusief btw Op rekening 7,00 Hoofdredacteur G Heijboer Er was een tijd en je kon dan - zoals dat heette - een knappe kop zijn, maar je moest toch maar bij vader op het land of in het bedrijf. Er volgde een tijd, dat als je niet kon leren je maar mee naar het land moest of proberen wat in de handel te verdienen. De tijd van nu doogt het een noch het ander. Tuinder, akkerbou wer of veehouder kun je voor de toe komst eigenlijk wel vergeten zonder be hoorlijke algemene ontwikkeling en zonder vakkennis. Daarbij kan vaak het ondernemerschap nog zwaarder wegen, al is een goed vakmanschap een blij vende plus. Niet anders is het voor wat dan nog altijd het beste wordt aange duid als de middenstand. 'Zomaar bij pa in de zaak of zomaar in de handel gaan', is nog voor zeer weinigen met een rede lijke kans van slagen weggelegd. In we zen is dat ook juist. De kloof zou anders ook veel te groot worden tussen de in tellectuelen en wat vroeger ongeschool den waren. Immers, ook de werknemer- lasser heeft^l een behoorlijke basis al gemene ontwikkeling via het Lager Technisch, laat staan dan nog het mid delbaar beroepsonderwijs. Ook voor boer en tuinder zit er behoorlijk nut aan eerst een middelbare opleiding te heb ben gevolgd. Als daarbij de midden stand voldoende zou hebben aan nau welijks dat uitdienen van de leerplicht- tijd, werd het een categorie voor het 'vuile goed'. De verandering ten gunste is trouwens niet van de laatste jaren. Al sedert 1937 was er de vestigingswet met de eis voor de nieuwe ondernemer tot het behalen van een Middenstands- en vakdiploma. Wie het nut daarvan niet zou inzien, zal dan toch zeker moeten erkennen, dat bijvoorbeeld de verse sla ger en de warme bakker het ondanks de vele belegeringen die het zelfstandig bedrijf en het goede vakmanschap door industriële ontwikkelingen kreeg te ver werken, het nog steeds behoorlijk heeft uitgehouden. De cijfers bewijzen het. De broodfabriek is volop overleefd. Men kan een vrijheidsklimaat zo niet voor staan, of men zal moeten erkennen, dat men van achter komt als de ontwikke lingen niet worden bijgehouden. In dat opzicht zijn we nooit weggeweest van de door menige Kamer van Koophandel gehanteerde souplesse, die eerder ma zen van de wet zocht dan dichtte. Dat mocht dan voor de aanvrager zonder enig diploma aantrekkelijk zijn, maar het deed het ontwikkelingsfundament van de middenstand wel schudden. Daardoor bleef men verder achter dan noodzakelijk was. Wat voor de een onoverkomelijk was, kreeg de ander op het bordje wegens zogenaamde allerlei bijkomstigheden zoals geen branche in die plaats aanwezig, mindere validiteit, de toezegging toch wel met de studie te zullen beginnen, enz. Het leek er altijd veel meer op, dat de Kamers van Koophandel ratten aan het spek wilden sleuren, dan het bonafide ondernemer schap te beschermen. Daarmee worden pogingen niet veroordeeld, maar wel de gepresenteerde mogelijkheden, die op het randje van de wet liggen. Intussen ontwikkelt het ondernemerschap zich verder in positieve zin. De nu op tafel liggende eis van het diploma via een middelbare detailhandelsschool, waarin algemene ontwikkeling en vakman schap in elkaar worden gevlochten, is een goede zaak voor de toekomstige ondernemer in een tijd met grote eisen. Zoals in de jaren dertig, toen ieder die zin had en overigens begrijpelijk wat aan zijn armoe poogde af te doen, zo maar een winkeltje kon beginnen, is er niet meer bij. Onmogelijk, maar boven dien onverantwoord. Erger nog dan ooit is wel, dat een niet zo gering deel van de middenstand het zout in de pap niet verdient. Het ligt er niet helemaal aan, maar voor een deel toch wel aan ver antwoordelijke instanties, die maar los raak adviseren. Ook als er in de plaats van de nieuwe vestiging in wezen hele maal geen plaats is voor een menswaar dig bestaan. Die verantwoordelijkheid moet zwaarder worden aangerekend dan van haar die meent in jeugdig en thousiasme of overmoed, dat er wel een bestaan inzit. Het zou de Middenstand nog meer ten goede komen, als die (overheids) instanties wat zorgvuldiger te werk gingen. Wat meer afgingen op kwaliteit dan op kwantiteit. Dan zouden kneusjes (in eigen belang) nog minder kans krijgen. Vrijdagavond en zaterdag wordt in het Dorpshuis te Oud-Vossemeer een Voorjaarsbeurs gehouden. Dit is het vervolg op de succesvolle Najaarsbeurs in 1977. Negen plaatselijke bedrijven to nen in de Vossenkuil een breed assorti ment, maar men kan niet alleen kijken en kopen, maar ook wat winnen: een tuinameublement, wekkerradio, bloem bak, windscherm, enz. Daarvoor moet men een puzzelstukje, dat de inwoners met een uitnodiging hebben ontvangen, op de beurs in een puzzel passqn. De standhouders hebben natuurlijk hun best gedaan met kwaliteits-produkten, maar ook met aantrekkelijke aanbie dingen, zodat het de moeite waard is vrijdagavond tussen zeven en tien uur of zaterdag van twee tot negen uur een kijkje in De Vossenkuil te nemen. Men vindt er textiel, bloemen, huishoudelijke artikelen, brood en banket, levensmid delen, verf en behang en informatie over reizen, verzekering en geld. Begin mei wordt begonnen met de aanleg van het werkeiland voor de Oesterdam onder de kust van Tholen. De aanbeste ding vindt dinsdag plaats. Ir. L. Batte- rink, project-ingenieur Oesterdam van Rijkswaterstaat, zei dat dinsdagmiddag in het directiekantoor op het werkeiland van de Philipsdam, waar de M.T.S. Ter- neuzen een maquette van de Oesterdam overdroeg. Het werkeiland komt bij het Tholense gat. Eerst worden er mijnsteenkaden gemaakt met een bouwput voor de coastersluis. De grond die uit de bouw put komt, wordt tijdelijk in een specie depot op het werkeiland gedeponeerd. Verder komt er een betoncentrale, een terrein voor de opslag van materialen en directieketen. Het werkeiland is tevens een aanzet voor de Oesterdam. De werkhaven wordt in 1985 voorhaven voor de sluis. Een jachthaven of in het algemeen pleziervaart is daar niet ge wenst gezien de aanwezigheid van het Schelde-Rijnkanaal, zo liet ir. Batterink weten. Over de grootte van de coaster- sluis is nog geen definitieve beslissing genomen (waarschijnlijk 10 m breed), maar het type is wel bekend: een lift- sluis. In de betonnen sluis komt een sta len bak die met het waterpeil van de Oosterschelde op en neer gaat wanneer een schip geschut moet worden. De lift is er echter met name ook voor de zout- zoetbestrijding. In de Oosterschelde mëg zo weinig mogelijk zoet water ko men. in het Zoommeer zo'n gering mo gelijke hoeveelheid zout water. Een schutting duurt gemiddeld een kwartier. Ir. Batterink benadrukte, dat men bij een secundaire vaarweg zoals hier het geval is, geen sluis gaat aanleggen die onder alle omstandigheden kan func tioneren. Geladen coasters met een diepgang van 3.50 m zullen bij bepaalde waterstanden moeten wachten. In feite had de keet bij de werkhaven aan de Molenplaat, onde, de kust van Bergen op Zoom, er al moeten staan. De winter heeft dit eerste werk echter ver traagd. Het gaat om een bestek van een kleine vier miljoen gulden, waar men nu nog mee bezig is. Er komt een weg over het Bergse industrieterrein Noordland naar de Molenplaat, waar een werkha ven komt. Rijkswaterstaat is bezig met het ontwer pen van de westelijke Markiezaatskade, die de kombêrging moet verkleinen. De kade is slechts een hulpconstructie voor de eigenlijke Oesterdam. De ontwerpers studeren verder nog op het lozingsmid del, dat nodig is al doorspoelingsmoge lijkheid om de kwaliteit van het oom- meer (zoet water) op peil te houden. Ir. Batterink legde op vragen van Ter- neuzense mts'ers uit, dat de Oesterdam met een bocht op Tholen aangesloten moest worden omdat aansluiting op het puntje van de Razerijnpolder onmoge lijk was. Daarvoor is de stroom te sterk - de splitsing met het Tholense Gat is het slecötste van de hele Schelde-Rijnver- binding, zei ir. Batterink - en bovendien kwam de aansluitende weg op Tholen daar landschappelijk slecht uit. Uit vei ligheidsoverwegingen voor de oevers, voerde Rijkswaterstaat reeds een aantal bestortingen uit met het oog op de aan leg van het werkeiland.nmv Zoals voor de Philipsdam de MTS in Vlissingen een maquette had gemaakt, zo fabriceerden de leerlingen van de af deling weg- en waterbouwkunde van de MTS Terneuzen een maquette van de Oesterdam. Directeur A.J.M. Vermeu len droeg het werkstuk dinsdagmiddag over aan ir. H.P. de Bokx, plaatsvervan gend hoofd afdeling waterbouwkundige werken Oost van de Deltadienst van Rijkswaterstaat te Bergen op Zoom. De heer De Bokx zei perplex te staan van het werkstuk, dat in anderhalfjaar is gemaakt. "Dit spreekt me geweldig aan. Jullie hebben je in de materie verdiept daarom is de maquette een leerschool voor het Deltaplan maar ook een stuk samenwerking in de praktijk gebracht", aldus de heer De Bokx. Hij wees erop, dat de belangstelling zich ook uit in de beroepskeuze. Relatief veel Zeeuwen werken in de wegen water bouw en ook grote namen op dit gebied komen uit onze provincie. Volgens directeur Vermeulen had het maken van de maquette een gunstige invloed op het onderwijs. Hij dankte Rijkswaterstaat hartelijk voor de op dracht, want zijn jongens hadden ervan genoten. De heer Vermeulen wees er nog op, dat men in andere gebieden er geen notie van heeft wat er allemaal voor dit soort werken als het Deltaplan komt kijken. "Het gaat om bescherming, de scheiding van zout en zoet, milieu en recreatie. Steeds moet een compromis qevonden worden, 't Is bijzonder knap werk", vond de MTSdirecteur uit Ter neuzen. Ir. Batterink gaf de mts'ers nog een openbare les over het Deltaplan, waar door de kust met 700 km verkort wordt. Er komt veiligheid en zoet water, maar na 1985 is niet alles gedaan. "De strijd B en W van St. Philipsland willen de muziekvereniging Concordia voor het ophalen van oud papier een prijs van drie cent per kilo garanderen. Niet alleen de vereniging voorziet door deze zelfwerkzaamheid namelijk voor een deel in haar inkomsten. Ook de vuilnisophaaldienst wordt ontlast, terwijl het oud papier weer als grondstof voor de papierfabricage gebruikt kan worden. Concordia haalt elke maand in St. Phi lipsland oud papier op, maar deze bron van inkomsten dreigt, door de lage prijs van het oud papier, te vervallen. Het is niet meer aantrekkelijk voor minder dan drie cent per kilo oud papier op te halen. Als Concordia ermee stopt, zou de rei nigingsdienst een aanzienlijk aantal ki lo's papier per jaar extra te verwerken krijgen. Wegvallen van de inkomsten betekent ook een groter exploitatiete kort voor de muziekvereniging. Met de opbrengst van de oud papier acties van Concordia wordt een plaatselijk ge meenschapsbelang gediend. Vanaf april 1977 tot en met maart 1978 is 40.400 kg papier opgehaald. Bij drie cent komt dat neer op 1212 gulden per jaar en dat maximum vragen b en w ook aan de gemeenteraad. Stijgt de oud papier prijs tot drie cent of meer, dan krijgt Concor dia geen subsidie. Als het twee cent is, legt de gemeente er 1 cent bij, enz. De subsidie kan met terugwerkende kracht per 1 januari 1979 ingaan. Eerder trof de gemeenteraad van Tholen al eenzelfde regeling. Overeenkomstig de subsidie verordening zijn voor 1 april verschil lendesubsidieverzoeken ingediend. Aan de hand van de verordening willen b en w aan de dam- qn schaakvereniging Flipland (DSVF( 657,25 geven, mu ziekvereniging Concordia 1494,97, bejaardensociëteit 300 gulden, zangver eniging VZOS 1409,05, zangvereni ging Crescendo Anna Jacobapolder 496,15 en de jeugdbrandweer 175 gulden. Als de gemeenteraad duizend gulden beschikbaar stelt, krijgen de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen in St. Philipsland en Anna Jacobapolder op 30 april een lepeltje, voorzien van een in kleuren uitgevoerde afbeelding van de dan zeventigjarige Koningin Juliana. De keuze is gemaakt in overleg met de schoolleiders. De lepeltjes kosten 2,95 per stuk. B en w stellen verder voor, de woning wetwoning Mosselkreekstraat 13 na goedkeuring van het Ministerie voor 56.488 gulden te verkopen aan dhr. C. Filius, dhr. J. Burgers, die sinds 15 fe bruari 1978 staat ingeschreven als wo ningzoekende in de gemeente Tholen, mag tijdelijk de woning Deensestraat 8 huren. Dit huis is door verhuizing van de vorige bewoner leeggekomen. Na de vrachtwagen heeft gemeentewer ken St. Philipsland nog behoefte aan nieuw materiaal. B. en w. willen een grasmaaimachine aanschaffen, een ket tingzaag en een sproeikar, maar de of fertes daarvoor waren dinsdag nog niet binnen, zodat dit voorstel nog uitge werkt moet worden. Wegens een redactionele wijziging moet de gemeenteraad de verordening on- roerend-goedbelasting aanpassen. G.S. van Zeeland hebben de begroting 1979 met de le, 2e en 3e wijziging goedgekeurd. Datzelfde geldt voor het bestemmingsplan bebouwde kom St. Philipsland gedeelte Voorstraat/Ach terstraat. B. en w. hebben geen bezwa ren tegen wijziging van de begroting 1978 van de schoolartsendienst Schou- wen-Duiveland, Tholen, St. Philipsland, Oostelijk Zuid-Beveland. tegen het water is nooit ten einde", aldus de project-ingenieur Oesterdam. De opening in de monding van de Ooster schelde is nu 70.000 m2, maar met de pijlerdam wordt het doorstroomprofiel 14.000 m2. Qua kosten en veiligheid dient de opening zo klein mogelijk te zijn, maar het milieu wil juist een grote opening. De heer Batterink legde uit dat secun daire dammen als Philips- en Oesterclam nodig zijn om het bekken te verkleinen, een getij vrije vaarweg in het Schelde- Rijnkanaal te garanderen en wegens waterbouwkundige redenen. Bij de Phi lipsdam gaat het om een sluizencomplex van 24 m breed en 280 m lang (nodig voor de duwvaart), maar bij de Oester dam kan dat allemaal veel kleiner. Daarom wordt ook later met dit karwei •begonnen dan de Philipsdam, waaraan al volop gewerkt wordt. Op de St.Annalandse veiling zijn dins dag 41 ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL verkocht voor 10,— tot 10,50 per 100 kg. Voor de tweede Rode Kruisloop, die zaterdagmiddag 21 april in Tholen wordt gehouden, hebben zich al 350 deelnemers opgegeven. U kunt er echter nog bij, zowel individueel, als school, vereniging, groep of gezin, ja met de ge hele familie kunt u meelopen. Er is im mers voor ieder wel een geschikte af stand: 1 km (start 14 u.), 2 km (start 14.30 u) en 3,6 en 9 km (start 15 u.) Geeft u zich nu nog op bij W. van Dijke, Kon. Wilhelminastraat 27, Tholen, tel. 01660-2840 of zorg ervoor dat u op 21 april tijdig op de Markt in Tholen bent. Voor de grootste groep (procentsgewijs) is de mooie E.B. wisselbeker beschik baar. Burgemeester E. Baerends lost het startschot. Voor iedere deelnemer is er een me daille en voor de kinderen een versna pering. Tevens zijn er prijzen in natura bij verloting volgens startnummer. De opbrengst van deze tweede Rode Kruisloop Tholen, die financieel ge steund wordt door de middenstand en het bedrijfsleven van het eiland Tholen en Philip Morris te Bergen op Zoom, wordt benut voor aankoop van mate riaal door de Thoolse Rode Kruiscolon- ne. G.S. willen vanaf 1978 tot en met 1981 een jaarlijkse subsidie van 10.000 gulden beschikbaar stellen aan de Acquisitie- groep Zeeland. De groep bundelt de wervingsinspanningen in Zeeland om bedrijven en daarmee werkgelegenheid in onze provincie te krijgen. In de ac quisitiegroep werden de gemeenten Middelburg, Goes, Vlissingen, Terneu zen Zierikzee, de havenschappen Vlis singen en Terneuzen en de provincie Zeeland samen. He't secretariaat berust bij het Economisch Technologisch In stituut Zeeland. Sterker dan voorheen wordt met gerichte, actieve, agressieve acquisitie geprobeerd bedrijven naar Zeeland te krijgen. De subsidie biedt ruimere financiële mogelijkheden, maar het maakt nog een rapport over meer mankracht om de acquisitiegroep nog meer armslag te geven. In maart zijn op Tholen 22 bisamratten gevangen. Deze slechte vangst is een af spiegeling van het totale beeld in Ne derland. Volgens Rijksrattenvanger J. Meijll uit Poortvliet hebben de water konijnen na de strenge winter vele vaste verblijfplaatsen verlaten en zitten ze nu overal verspreid, wat de vangst bijzon der bemoeilijkt. Bij de begrotingsbehandeling 1979 werd op voorstel van de PvdA-fractie door B. en W. toegezegd, dat de mogelijkheden voor stil alarm van de brandweer nader h^keken zouden worden. De deskundi gen konden zich erover buigen en nu het stil alarm langzamerhand in veel plaat sen ingevoerd wordt, willen ook B. en W. van Tholen de alarmering ter discussie stellen. De commissie financiën van de gemeenteraad mag woensdag advies uit brengen of er wel of geen apparatuur van ruim een ton aangeschaf moet worden voor stil alarm van de vier Thoolse brandweerkorpsen. Hoewel het de laatste tijd rustig is, zijn er in het verleden bij de uitruk van brand weerauto's gevaarlijke situaties ont staan. Ten eerste vliegen de brandweer lieden soms met een sneltreinvaart per auto naar de kazerne, waarbij de 50 km/u in de bebouwde kom ver wordt overschreden en overal voorrang geno men wordt. Met name op kruispunten zijn bij na-ongelukken gebeurd. Aan de andere kant zouden de inwoners zo ver standig moeten zijn bij brandalarm niet per auto, bromfiets en fiets naar de brandweerkazerne te rijden, maar de weg vrij te houden, doch de praktijd is anders. Men blijkt niet zo verstandig te zijn en na de uitruk, rijdt men in file achter - soms ook wel voor - de brand weer auto. De burgemeester heeft de brandweer lieden per brief vorig jaar op het hart gedrukt, bij alarmering niet met het veronachtzamen van alle verkeersregels naar de kazerne te vliegen. Nu de financiële positie van de ée- meente Tholen nog zeer rooskleurig is, kan een forse uitgaaf voor stil alarm mogelijk aanvaardbaar zijn. Alle vrijwilligers bij de korpsen Tholen, St. Maartensdijk, Stavenisse en St. An- naland krijgen - als de gemeenteraad het goed vindt, een oproepontvanger. De organieke sterkte van een korps is zes tien man en met vier reserve ontvangers, komt men aan 68 ontvangers. De hoofdzender komt bij de brandweerka zerne in Bergen op Zoom, vanwaar via 0011 de alarmering gebeurt. Via de ap paraatjes die de brandweerlieden altijd bij zich moeten hebben, kan niet alleen een toon, maar ook een korte tekst ont vangen worden. De brandweerman weet dus direct waar de brand is. De ontvangers werken op batterijen, die de brandweerman thuis kan opladen. Als bezwaar wordt ervaren, dat de ont vangers bij weinig alarm niet meegeno men worden. Bij sommige werkzaam heden kan men de apparaatjes wegleg gen, terwijl men ook het opladen van de batterijen kan vergeten. De afschrijvingstermijn van de appara tuur is zes jaar, zodat het om betrekke lijk flinke jaarlijkse lasten gaat. De le vertijd van de ontvangers is 2 a 3 maan den. Voor het gehele systeem is toe stemming van de PTT nodig. G.S. van Zeeland willen het bureau paspoorten en rijbewijzen beter toegan kelijk maken voor het publiek. Daar voor heeft professor Berghoef van het architectenbureau Berghoef, Hondius en Lamers een plan gemaakt, dat 46.000 gulden gaat kosten. Er komt in Middel burg een eigen toegang voor het publiek via een geprojecteerde deur in de muur aan de Sint Pieterstraat. Drie afzonder lijke kamers worden samengevoegd tot Kneusjes halen het niet meer 0 Koninklijk zilver voor jubilerende VZOS-zanger 0 St.-Philipsland wil muziekkorps extra steuntje geven 0 Oesterdam start begin mei 0 Stil alarm Thoolse brandweer korpsen 0 Veel lof voor scheidende LTS*di- recteur Meijer 0 40-jarig VZOS St.-Annaland bracht boeiende zangavond 0 Een voorjaarsbeurs in Oud-Vos- semeer 0 Een 60-jarig bruidspaar in St.- Annaland 0 Oorlogstijd - geschiedschrijving Zeeland 0 Jan Overeenkam... verlate april mop 0 De historie van de Thoolse havens 0 Indicatiecommissie over toela tingsbeleid bejaardentehuizen 0 Vorstschade door stroomstoring normaal bedrijfsrisico tuinders 0 Smerdiek 1 in moeilijke fase 0 UITSTEL: DOOR DE STRAAT VAN STRAKS KOMT MEN BIJ HET HUIS VAN NOOIT 0 Dit nummer bestaat uit 20 pagi na's 0 Zorg tijdig voor uw advertentie in het Paasnummer Een verrassend hoogtepunt tijdens het achtste lustrum van het chr. gemengd zangkoor "VZOS" in het hervormd ver enigingsgebouw te Sint Annaland was de door burgemeester E. Baerends aan het ook 40-jarig VZOS-lid Kees Scherpe nisse uitgereikte koninklijke onder scheiding: de ere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een ander VZOS hoogtepunt was toen al gepasseerd, namelijk de jubileumzang avond in de met ongeveer 700 belang stellenden gevulde hervormde kerk. Daarna was er in het verenigingsgebouw een receptie. Burgemeester Baerends had de ambtsketen meegebracht en toen dié om de schouders van de Thoolse eer- ste-burger hing, begon er ook bij de nog aktieve VZOS-zanger van veertig jaar geleden, een lichtje te branden. Ook dat verenigingsgebouw was tjokvol met oudgedienden, bestuurders van zangkoren in de regio, gasten, genodig den en daaronder ook het college van burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen. Burgemeester Baerends had toen al een st&kje VZOS geschie denis horen vertellen via voorzitter W. Fase en secretaris J. Vroegop. Hij kon er erg gemakkelijk op inhaken. Dat deed hij ad rem. "Boze mensen zingen niet", zei de heer Baerends en daarom vond hij het ook vanzelfsprekend in een blijde bijeenkomst te zijn. Hij wees er op, hoe elke vereniging en dus ook VZOS inzet en enthousiasme van leden vergt, maar dat er ook in elke vereniging zijn, die zich in het bijzonder inzetten. Bij dit vandaag jubilerend zangkoor is dat met name ook de alleen overgebleven man van het eerste uur, de heer C. Scherpe nisse. VZOS voorzitter W. Fase had al opgesomd, hoe deze nog steeds aktieve zanger lid was van de oprichting op 25 februari 1939, hoe hij bestuursfuncties vervulde vanaf november 1940 tot april 1957 (secretaris), voorts tot oktober 1964 voorzitter was en verschillende perioden ook dirigent na reeds sinds 1941 als waarnemend dirigent te zijn opgetreden. Daarbij ook gedurende 10 jaar dirigent van een kinderkoor. Dat alles in een Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670 - 33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie TM1, koor, dat sinds 1947 is aangesloten bij de koninklijke bond van chr. zang - en oratoriumverenigingen. Van de VZOS aktiviteiten hebben niet alleen de burgers veertig jaar kunnen profiteren, maar is er ook waardering voor dit cultureel gebeuren bij het ge meentebestuur en zelfs in Den Haag, zo vervolgde de burgemeester. "Daarom is het me een genoegen te kunnen meede len, dat het H.M. de Koningin behaagde de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te ken nen aan dat lid, dat zich 40 jaar lang op bijzondere wijze voor VZOS heeft inge zet," aldus de burgemeester, die de he lemaal achterin de zaal gezeten Kees Scherpenisse verzocht naar voren te ko men en hem dat ere-zilver opspeldde. Later, toen de emoties bij de familie wat geluwd waren, zei de VZOS-jubilaris, dat bij hem pas een lichtje ging branden, toen daar de burgemeester met de offi ciële ambtsketen om het woord ging voeren. Hét weerwoord van de zo verrassend met koninklijk zilver begiftigde was daarom ook beperkt. Dank aan de ko ningin, dank aan het gemeentebestuur en ook aan de VZOS leiding voor wat ze me deze avond als iets onvergetelijks hebben geboden, zo antwoordde de heer Scherpenisse. Hij kreeg ook van de hierna nog vol gende sprekers hulde en na de receptie van al zijn mede-koorleden een per soonlijke felicitatie. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1