Misschien nog een derde zwembad op Tholen, maar 't is wel erg duur Vervolg plaatselijk nieuws Coiffeur XEN0S Donderdag 5 april 1979 EENDRACHTBODE 19 S»sst«» g| w»«Tvun\ \»*l W U--v Sint— Philipsland PRINS HENDRIKPOLDER RlJRSWfG SLAAK DAM brug ST. PHILIPSLAND KANAAL SPECIEDEPOT Rf) HMEGORS KRABBENKREEK VERKLARING VAN HAAFTENPOLDER Zaterdag 21 april vanaf 9.00 uur jaarlijkse rommelmarkt A.s. zaterdag, morgen 7 april, komen wij langs voor uw bijdrage. Poortvliet Burgemeester Baerends in schoolkrant Spuit 11: Jeugdvereniging FIUPPUS Nieuw— Vossemeer LADIES AND GENTLEMEN! WAAROM GRIJS EN DOF HAAR? Laat ons u voorstellen aan de prachtige wereld van Clairol haarkleuren Raden maar: Wie is die stem? Het Rode Kruis "Luister-spel" ïouD* Jr®3 r-ïT"\ Aft,IA WC08AP010FB liet echter weten, dat hij wel kaarten beschikbaar wilde stellen, zodat de raadsleden zich persoonlijk achter de anti-abortus actie van 't Harde konden scharen. Raadslid A.A.Rijstenbil noem de het een goede zaak om de brief voor kennisgeving aan te nemen, want er dreigt een chaos te ontstaan met derge lijke verzoeken. Hij liet weten dat de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten nogmaals een brief aan de gemeen tebesturen zal schrijven over deze situa tie. Ook raadslid L. den Engelsman vond abortus een zaak van regering en volksvertegenwoordiging, hoewel zijn fractie voor honderd procent achter het standpunt van de hervormde gemeente 't Harde stond. Hij deelde dan ook mee, dat hij de kaart zou invullen om de actie te steunen. Garantieverlening woningbouw De gemeenteraad verleende gemeente garantie voor woningbouwleningen ten behoeve van C. Scherpenisse uit St. An- naland (aankoop Stationsstr. 7) en P.v.d. Est (Volkerakstr. 3). De adviezen van het Bemiddelend Orgaan waren positief, maar de raadsleden A.A. Rijstenbil en J. de Jager wilden wel weten of dhr. Scherpenisse als niet-Fliplander aan de eisen van het vestigingsbeleid voldeed (economisch gebonden, oud-inwoner, vijf jaar hier woonachtig of met Fli- plandse getrouwd). Dat laatste bleek het geval, zo bleek uit een mededeling van de burgemeester. Raadslid de Jager wil de nog weten hoe de taxatie plaatsvindt in verband met de getemperde huizen markt. De burgemeester antwoordde dat b en w op de taxatie van de bank afgaan en die neemt geen enkel risico. Een aparte taxateur aantrekken is te duur. Aan mevr. J. Burgers-Voshol werd de woning Beatrixstraat 7 verhuurd. Deze bejaardenwoning stond reeds eni ge tijd leeg, maar geen enkele bejaarde wilde hiervoor in aanmerking komen. Scholen kregen teveel De chr. lagere school, uitgaande van de Oud Gereformeerde en Gereformeerde Gemeente, moet over 1978 nog 1461,32 terug betalen aan de ge meente omdat een te groot voorschot is ontvangen voor het vakonderwijs. De vergoeding wordt afgeleid van de kosten vakonderwijs aan de o.l.s. De vakon derwijzeres aan de chr. school gaf vorig jaar 8% en 816 lesuur per week. De ver goeding is 20.356,68, terwijl 21.818 gulden als voorschot werd ontvangen. Ook voor de kleuterschool heeft de ge meenteraad de vergoedingen 1978 vast gesteld. De norm was 67,25 per leer ling en 3675 gulden per lokaal. Bij 69.3 leerlingen en 316 lokaal komt dat neer op 17.522,93, terwijl er een voorschot van 18.450 gulden is ontvangen. De kleuter school moet dus 927,07 terugbetalen. Jachthaven Kanaalschap Ad Schoutens uit Nieuw-Vossemeer heeft b en w een brief geschreven over de Kroonuitspraak inzake het geschil tussen de gemeente St.Philipsland en het Kanaalschap de Eendracht over de aanleg van een jachthaven in de werk- haven aan de Krabbenkreekdam. B en W, die zich zeer erkentelijk toonden voor de reactie, vroegen dhr. Schoutens toestemming om de brief aan de raad ter kennis te brengen. Deze had daar geen enkel bezwaar tegen. Dhr. Schoutens gaf het Fliplandse ge meentebestuur groot gelijk om de aan leg van de jachthaven te voorkomen. "Wij hebben een grote behoefte aan rust en ontspanning en waar zullen we dat straks nog vinden. Nu al wordt ieder plaatsje verstoord door motorboten, aan- en afrijdende auto's, enz. Bij een jachthaven hoort natuurlijk een cam ping en wie komt daar? Geen mensen uit de omgeving, maar hoogstwaarschijnlijk buitenlanders zoals op het eiland Tho- len. Ook de jachthaven hoeft voor de meesten uit de omgeving niet. Ook de mensen in Nieuw Vossemeer houden van een rustige zondag om te gaan lopen of fietsen, zonder gestoord te worden door ronkende motorboten. Laat u zich ook niet storen door de burgemeester van Nieuw Vossemeer. Deze man pro beert enkel interessant te zijn. Hij vertelt aan de ene liefhebber van natuur en rust te zijn, terwijl hij aan de andere kant voor een jachthaven vecht onder het motto 'het is voor de plaatselijke bevol king'. In Nieuw Vossemeer zijn er hooguit t èn jachten, waarvan de meeste elders in het land liggen. Gemeente St.Philipsland, ik sta achter u. Ook ik prefeer rust en natuur boven een jachthaven. Met mij nog velen. De meesten weten echter, dat wat gedepu teerde staten in het hoofd hebben, ook uitgevoerd moet worden. Daarom rea geert men al niet meer omdat het toch tijd verspillen is. Laten we hopen dat dit nu niet het geval is, zodat we in 2000 kunnen zeggen: in St.Philipsland is het tenminste nog echt rustig. Ik duim voor u: een echte natuur- en rustliefhebber", aldus dhr. Schoutens in z'n brief aan b en w van St.Philipsland. beiden o.l.v. Iz. Riedijk. Tevens wordt er een diaserie over Bartimeus vertoond, getiteld 'Een sluis naar de maatschap pij'. Een medewerker van BartiBarti- meus zal nog iets vertellen over het werk van het blindeninstituut. Iedereen is hartelijk welkom. Jongerenmis Zaterdagavond om zeven uur wordt in Haestinge een jongerenmis gehouden voor de R.K. parochie. Het jeugdkoor Con Amore uit Oud-Vossemeer zal daarbij z'n medewerking verlenen. Het thema is: 'Leven op aard: hoe doen we dat?'. Voor Simavi. De inzameling voor Simavi bracht on der dank aan collectanten, gevers en geefsters een bedrag op van 629,80. Brand in Deensestraat en Langeweg. Het nut van eigen brandweer in een kleine gemeente werd vorige week nog eens onderstreept door een tot tweemaal toe snel uitrukken en optreden van het korps. Op hetzelfde moment dat vrijdagmid dag de sirene ging, kwam er ook de te lefonische melding (12.36 uur) bij com mandant Van Duuren dat in de Deen sestraat brand was uitgebroken. De in de omgeving aanwezige dokter Menger en buren zagen rook uit het dakraam ko men bij de familie Smits en zorgden voor snelle alarmering. De oorzaak was een kortsluiting bij de bovenstaande diepvries. Als de isolatie van een elek trische draad, die als aardsluiting dienst doet, is verteerd, kan sluitiné ontstaan met de ijzeren buis. Mevrouw Smits-de Vin enkele dagen daarvoor pas uit het ziekenhuis teruggekeerd was een half uur tevoren nog boven geweest. De brandweer was 4 minuten aan de alar mering ter plekke en bestreed het vuur met de hogedrukspuit. Lang hoefde het optreden niet te duren, maar wel moes ten door rookontwikkeling persluchi- maskers worden gebruikt. De schade is overigens nog niet onaanzienlijk en de troep groot. Het echtpaar Smits de Vin kon enkele dagen bij familie terecht en zal zich dan nog tijdelijk vestigen in de politiewoning aan de Deensestraat. Vier en twintig uur later moest de brandweer opnieuw uitrukken. Om 11.46 uur kwam brandmelding binnen van landbouwer H. van Strien uit Anna Jacobapolder. Door oververhitting van de elektrische leiding had daarachter vlam gevat en zo was brand in de keuken ontstaan. Ook hier weer veel rookont wikkeling. De heer Van Strien had nog een poging gedaan met een poederblu- sapparaat de brand te doven. Dat lukte niet geheel, maar toen Van Duuren met zijn manschappen en het brandweer materiaal arriveerde, was het spoedig bekeken. In die korte tijd was er ook in deze keuken behoorlijke schade ont staan. Kijkavond "Benjamin". Vorige week konden ouders en belang stellenden een kijkje nemen in de kleu terschool "Benjamin" en dat hebben er dan ook heel wat gedaan. Het was ook de moeite waard te zien wat door de kleuters was gepresteerd. Er was zelfs een complete dierentuin met olifanten, kamelen, apen, beren, pinquins, kroko dillen, enz. Voor deze dierentuin waren de kleinsten verantwoordelijk. De ou dere kleuters hadden zich over het pro ject "water" gebogen. Dat is op zo'n leeftijd eigenlijk al niet kinderachtig meer, al werd het uiteraard wel kinder lijk gehouden. Getoond werd, hoe in elk jaargetijden dier en plant met water te maken heeft. Bovendien werd aange toond dat er ook water nodig is voor huishoudelijk werk. Het zag er allemaal keurig uit en na een voorafgaand en thousiasme bij de kleuters was er nu hetzelfde bij de ouders. Kijkavond in Juliana van Stolbergschool. Vorige week waren er twee contact- en kijkavonden in de Juliana van Stolberg- school. Ouders hadden gelegenheid het werk van hun kinderen te bekijken en konden tegelijkertijd contact opnemen met het onderwijzend personeel. Bijna alle ouders maakten gebruik van deze gelegenheid waarvan ook heel wat met de leerkrachten van gedachten wissel den over prestaties of problemen. JH01E/V Uitslagen DSVF. Voor de huishoudelijke competitie wa ren er de volgende dam - uitslagen. Senioren: J. Ciggaar- P. Reijngoudt 1-0, J. Walpot - A. Noorthoek 1-0, J. Walpot - l.v.d. Berg 0-1, A. Noorthoek - A. Cosman 1-0, H. Cosmann - A. Noort hoek 1-0. Junioren A. Beurkens - R. Vermaas 0-1, J.F. Wallut - R. Bout 1-0, A. Blok - L.v.d. Wal 1-0, C. Fontijne - A. Vermaas 1-0. Voorts werd 29 maart door het eerste viertal tegen Waspik gespeeld voor de NDSB. Daarvan waren de uitslagen: L.v.d. Heuvel - P. Reijngoudt 1-0, L. de Graauw - J. Walpot 0-1, W. Smeur - J. Ciggaar 1-0, P. Smits - H. Cosman 1-0. Daarmee veroverde het eerste viertal een derde plaats in de A-poule, tegen over vorig jaar een 7e plaats. 1 rij baan x SS 2 gescheiden rjjstroken m parallelweg ••fietspad onderdoorgang s Zeelands Welvaren Dertien leden fietsten zondagmorgen 40 km. over Tholen. Verschillenden had den zich door de overgang van winter- naar zomertijd verslapen. Het tempo was behoorlijk, ondanks de niet ideale weersomstandigheden. De eerste twee weken van april wordt er'verder op maandag- in plaats van dinsdagavond gereden. Met veel materiaalpech fiet sten 14 leden maandagavond 40 km. Jan Opree, Wim Bazen en Kees Jansen hadden lekke banden. Zaterdagmorgen om half tien vertrekt men vanaf het clu blokaal naar de Zuidwest tochten in Tholen. Zondag wordt 45 km gereden. lijkt, maar het afslaand verkeer naar St.-Philipsland en Brabant wordt be moeilijkt. Wegens de rust en de veilig heid en de geringe aantasting van de landbouwgrond koos St.-Philipsland voor variant 5. Dit is met 7,5 miljoen gulden de goed koopste ongelijkvloerse kruising. Er moet met 6,5 ha betrekkelijk weinig landbouwgrond voor worden opgeofferd (tussen de Philipsdam en de Prins Hen drikpolder komt er ook weer 10 ha com- pensatiegrond bij), maar het speciedepot Rammegors wordt flink doorsneden. De gemeenteraad en aanwezige inwoners van St.-Philipsland spraken zich uit voor variant 5 van de totaal zes door provin ciale Waterstaat ontworpen kruispunt- vormen voor de aansluitingsweg op de Philipsdam. Het is een ongelijkvloerse kruising, waarmee het rechtdoor gaand verkeer naar Tholen wordt vergemakke- Gezien de daar aanwezige schorren en slikken hebben milieu-instanties daar wel moeite mee. De provincie kijkt tegen de kosten op. Een gelijkvloerse kruising met bajonetaansluiting kost twee mil joen gulden minder. Hier moet men praktisch stil staan om te kunnen af slaan. Wat staat de gemeente Tholen in de ko mende jaren te wachten? We gaan proberen het voor de mensen nog fijner te maken om er te wonen. In de ene plaats een gymzaal, in de andere plaats velden voor wedstrijden, zorgen dat er goede scholen komen, dorpshui zen bouwen. Ik hoop dat Tholen een hele mooie tijd tegemoet gaat! Tafeltennis Veritas verloor met 6-4 van TSC 4 Steenbergen: J. v.d. Graaf-J. Verbeek 12-21, 15-21 M.Hendriks-C. de Graaf 21-15, 21-13, B. Hendriks-A. van Boxsel 11-21, 18-21 M. Hendriks-Verbeek 14-21, 17-21 v.d. Graaf-van Boxsel 21-19, 16-21, 21-7 B. Hendriks-de Graaf 21-14, 21-4 M. Hendriks-Ban Boxsel 10-21, 15-21 B.Hendriks-Verbeek 17-21, 17-21 v.d.Graaf-de Graaf 21-9, 21-3 v.d.Graaf/B.Hendriks-Verbeek/van Boxsel 18-21, 21-14. 18-21. Vrijdag avond reikte Veritas tijdens de jaarver gadering de prijzen van de clubcompe titie 1978 uit: Dames: 1. Joke IJzerman 2. P. Overbeeke 3. Anja Elenbaas junio ren: 1. Kees Scheermeijer 2. Jan v.d. Reest 3. Hans van Tiggele senioren: 1. Johan Snoep 2. Jan v.d. Graaf 3. Johan Krijger. Alle prijswinnaars kregen een medaille. J. Snoep won de Rodelko wis selbeker. J. Krijger trad terug als voor zitter. Dick Wulfele werd als nieuw be stuurslid gekozen. De opkomst van de leden was groot. Hoeveel leden telt de gemeenteraad? Zeventien leden: 5 van de SGP, 5 van de PvdA, 4 van het CDA en 3 van de VVD. Soms is het moeilijk werk. Je kunt het nooit alle mensen naar de zin maken. Het is erg mooi werk om met andere mensen samen te werken, allerlei dingen te verzorgen. Toen ik op de lagere school zat, moest ik de plaatsen Tholen en Sint-Maartensdijk leren. Maar ik had nooit kunnen denken daar ooit burge meester te worden. "Als er een derde zwembad op Tholen komt, zouden jullie het natuurlijk op St. Annaland willen hebben. Misschien dat het erin zit, maar ze zijn wel erg duur. We kunnen het nu nog niet zeggen". Burgemeester E. Baerends zegt dat in Spuit 11, de schoolkrant van de school met de bijbel te St. Annaland. De zesde klassers Jaap de Rijke, Aart Heijboer en Gert Kleinveld kwamen in het kader van een stelopdracht op het idee een echt interview af te nemen. Ze kozen hiervoor de burgemeester uit. Dhr. Baerends verleende graag zijn medewerking. Vindt U het fijn in de gemeente Tholen mooi gebied waar veel te doen is en fijn te wonen? is te werken. Je kunt goed met de men- Ja, want anders was ik hier niet geko- sen samenwerken. Het is een eiland met men. Het is hier een mooi eiland en een hele mooie dorpen en 2 leuke stadjes. Vindt U het leuk om burgemeester te zijn en waarom wilde U burgemeester wor den? Da's een vreemd verhaal. Ik heb vroeger nooit gedacht dat ik burgemeester zou worden, het is eigenlijk nooit in mij op gekomen. Ik heb op een grote boerderij gewoond, in Westervoort, dicht bij Arn hem. Bij de Slag om Arnhem is die boerderij gebombardeerd. Mijn vader is kort na de oorlog overleden. Ik heb eerst mijn moeder moeten helpen bij het melken en later heb ik de landbouw school gevolgd. Pas in militaire dienst (bij de Koninklijke Marechaussee, met .die witte helmen en banden, misschien ken je die wel) heb ik allerlei cursussen gevolgd. Na. die tijd ben ik ander werk gaan doen omdat mijn broer op de boerderij ging en er was maar plaats voor één op die boerderij. Ik ben toen gekomen bij de Christelijke Plattelands Jongeren Bond en van daaruit in de CBTB, hier in Zuid-West Nederland. Toen ben ik wethouder geworden in de gemeente Borssele, een gemeente onge veer net zo groot als Tholen is na de herindeling. Dat vond ik mooi werk in die gemeente. Toen kon ik burgemeester van Midden-Schouwen worden. Dat heb ik toen gedaan en dat vond ik mooi. Zo ben ik eigenlijk via een omweg bur gemeester gewordfen. Advertentie 1M Komen er nog meer zwembaden op het eiland? Als er een komt zouden jullie dat na tuurlijk op Sint-Annaland willen heb ben. Misschien dat het erin zit, maar ze zijn wel erg duur. We kunnen het nu nog niet zeggen. Wanneer wordt het materiaal in de gym zaal verbeterd? Als dat niet goed is dan moet dat zo snel mogelijk verbeterd worden. Ik zal dat nog wel eens na laten gaan, aldus bur gemeester Baerends in Spuit II Paasmiddag bejaarden De Fliplandse vrouwenraad en de com missie open bejaardenwerk organiseren woensdag 11 april om half drie in De Wimpel een Paasmiddag voor de be jaarden. Demonstratie brandweer De vrijwillige brandweer heeft zater dagmiddag in Nieuw-Vossemeer aan een regionale demonstratie meege daan ter gelegenheid van de officiële overdracht van de nieuwe brandweer wagen door burgemeester A.G.O.A.Re- mery. Op het terrein tussen de Draai kolk en de peuterspeelzaal vond een spectaculaire autoblussing plaats, waar bij tevens de brandweer van Kruisland in actie kwam. Ook de verbindingscom- mandowagen van de brandweerinspec tie Breda en het hulpverleningsvoertuig van de regionale brandweer Roosendaal waren aanwezig. In de Draaikolk vond een doorlopende vertoning plaats van een film over brandbestrijding. De Nieuw-Vossemeerse vrijwilligers pre senteerden zich bovendien in nieuwe uitgaans- en werkuniformen. Abortus in gemeenteraad In de maartvergadering van de ge meenteraad kwam een brief ter sprake van de kerkeraad van de hervormde ge meente 't Harde over abortus provoca- tus. B en w stelden voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen omdat het hier niet om een gemeentelijke taak ging. Er komen een groot aantal ver zoeken van allerlei organisaties over ve le onderwerpen, maar het college wil alleen voor gemeentelijke taken even tueel steun verlenen. De burgemeester Kunt U goed samenwerken met de ge meenteraad? Ja, ik vind dat we hier een hele goede gemeenteraad hebben, die erg goed met ons meedenkt. Als we iets niet goed doen dan zeggen ze dat ook. Maar aan de andere kant een gemeenteraad die echt mee wil helpen het zo goed moge lijk te doen, ook al valt dat niet altijd mee want elke plaats heeft zo zijn eigen verlangens. Dan moet je beslissingen nemen. Wat de een mooi vindt, vindt de ander weer niet mooi. Ik werk erg graag met deze gemeenteraad samen. Wat doet U zoal in de week? Ontzettend veel lezen, allerlei stukken en mappen. Vanmorgen heb ik er al een stuk of negen gehad. En ontzettend veel vergaderen en bespreken. Kijken of al les in de gemeente goed verloopt. Dan bestuderen van stukken gaat altijd maar weer door, maar ook dat is leuk werk. meente koopt de molen voor 7500 gul den van dhr. A. Baauw. De restauratie wordt uitgevoerd door fa. van Beek uit Rijnsaterwoude en de fa. van Straten te Almkerk, die de stenenombouw voor zijn rekening neemt onder toezicht van de rijksdienst voor monumentenzorg. Voor de restauratie draagt het Prins Bernhardfonds 8000 gulden bij en de ANWB 500 gulden. Wat zou het buurt schap de Heense Molen nog zijn zonder de korenmolen de Vos? Subsidies De gemeenteraad heeft aan de stichting Stuurgroep Brabant Eén een eenmalige subsidie van 500 gulden verleent. De stichting wil via voorlichting de inwo ners erop wijzen dat Brabant één moet blijven, terwijl tevens de kleine ge meenten in stand moeten blijven. Het rijk heeft andere plannen: Brabant in drieën delen. De peuterspeelzaal kreeg 250 gulden voor aanschaf van vloerbe dekking. Het Nederlandse comité redt het ongeboren kind 'Stem voorleven' en de r.k. matigheidsbeweging Sobriëtas, die respectievelijk 5 cent per inwoner en 20 cent per leerling hadden gevraagd, kregen geen subsidie gezien de finan ciële toestand van de gemeente Nieuw- Vossemeer. Burgerlijke stand H uwelijksaangiften Evert Kooman, 24 jaar, heftruckchauf feur, Dirksland en Adriana J.C.Slok kers, 18 jaar, modinette. Adrianus G.C. van Hooijdonk, 24 jaar, isolatiemedewerker. Halsteren en Cor nelia J.P.M.Bosters, 21 jaar, verkoop ster. Huwelijken Adrianus H.M. Schrauwen, 22 jaar, ma gazijnbediende. Roosendaal en Nispen en Johanna P.M.Bosters, 25 jaar, foto- laborante. Marinus J. Baten, 23 jaar, electrotech- nisch tekenaar, Stapddaarbuiten en Cornelia A.M. Heijnen, 23 jaar, kan toorassistente. Overlijden K. Bosters, 79 jaar, gehuld geweest met A.G. Slokkers. Restauratie Heense molen De bekende korenmolen de Vos in Heense Molen is dringend aan restau ratie toe, maar na vele jaren van gedul dig papier, gaat er nu werkelijk wat ge beuren. Rijk, provincie en gemeenten zetten er hun financiële schouders onder om totaal 342.000 gulden bijeen te brengen voor de restauratie. De ge- GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN - TELEFOON (01670) 33 53 Wat staat Sint-Annaland in de komende jaren te wachten? Een leuke ontwikkeling, want Sint-An naland is een van de grote dorpen op het eiland. De mensen willen er graag wo nen. Het is een mooie gemeente met mooie winkels, scholen, sportvelden en een jachthaven die vergroot wordt. Sommige huizen worden afgebroken, andere vernieuwd om het dorp nog fij ner te maken om daar te gaan wonen. van 18.00 tot 8.00 u. en in het weekend. E 020-214444 0 eoMOooosoeoMoooeccoooool Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 19