(D Stavenisse wordt fleuriger Men rekent en tekent aan Thoolse jachthaven Exclusieve expositie in de Gasthuiskapel jr De Schelde Schelde levert u operf haarden direkt uit voorraad fj Donderdag 29 maart 1979 35e Jaargang no.-W <LÖ Jonge boeren protesteren Burgemeester Baerends: de helft was me nog niet aangezegd "Met de Koningin van Scheba zou ik willen zeggen: de helft was me nog niet aangezegd. Het is voortreffelijk". Burgemees ter E. Baerends, die eerder al eens de fabriek van de P /Force- leyn les in D lft had bezocht, had met belangstelling uitgezien naar de tentoonstelling van de Cceleyne lub die hij dinsdag avond in de Gasthuiskapel te Tholen officieel opende. Tot en met vrijdag 6 april kunt u er terecht: elke middag van half drie tot half zes, vrijdag 30 maart bovendien nog van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 31 maart van 9.30 tot 17.30 uur. Zondag gesloten. Geen bevlieging Watersportvereniging de Kogge nu definitief opgericht met 91 leden Uitdiepen Niet in baai Buitenlanders. Geen stemrecht Bestuur De Kogge. Evenementen Goede sfeer Trots Verrijkt BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden F7 DEZE WEEK Eerste Dores in de grond Vanavond Reinate Heemskerk, morgen Elspeets Mannenkoor Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 1 5,00, losse nummers 0,60 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant inclusief btw Op rekening 7,00 Hoofdredacteur G. Heijboer. Van protestdemonstraties zijn we niet direct weg. Protesteren is namelijk toch wel iets anders dan een kritische noot laten horen. De tijden zijn veranderd. Toen eertijds de 'rooien-protesten' in gang vonden, waren er nogal wat heftige bezwaren van ondernemerszijde. Het gebeurde in een tijd, dat de ondernemer het niet zo breed had, maar tegelijkertijd in een periode dat het voor een werkne mer als het ware bij de beesten af was om het hoofd van het gezin boven water te houden. Meestal beperkt zich econo mische gevoeligheid niet tot nationale grenzen. Er is een groter geheel mee ge moeid. Dat is ook in 1979 het geval. Als vakbonden eisen stellen die op het na tionale vlak niet eens zo onredelijk lij ken te zijn, kunnen ze tegelijkertijd voor behoud van internationale afzet onaan vaardbaar worden. Dat geldt niet alleen voor vakbonden, dat geldt ook voor de ondernemersgroep. Beiden vechten om het nationale behoud, maar moeten zich in feite ook aanpassen aan internatio nale ontwikkelingen. Als tien jaar achtereen met aardige bedrijfswinsten ook de werknemers profiteerden van de vooruitgang via een wat ongeremde loonsverhoging, dan blijkt uiteindelijk, dat die ondernemingen van een inter nationale markt worden verbannen om dat ze te duur zijn. Men wil dan zeer bedekt de schuld schuiven op de zo goedkope derde wereld, maar vergeet ondertussen dat men - ondernemer zo wel als werknemer - in de welvaart heeft gezwommen. Wie de loonontwikkeling uitsluitend op werknemer of vakbonden wil afschuiven, zit er naast. Het waren niet zelden de ondernemers zelf die aan 'opbod' deden voor verwerving van die medewerkers. In tegenstelling echter met hetgeen zich in deze geest afspeelde op het industriële niveau, is de agrari sche sector sterk achtergebleven. Men kon niet het tienvoudige voor het pro- dukt vragen, zoals dat in de ambachte lijke en industriële sector vaak wel mo gelijk was door de grote vraag. In die agrarische sector werd alleen aangepord tot grotere produktiviteit, al ging dat onder het mom van efficiënt werken, enz. maar als er overschotten ontstaan, op welk gebied dan ook, zal de prijs nooit aantrekken en veelal zelfs onder de kostprijs doorgaan. In welke hoe veelheid of kwaliteit dan ook. Als een boer echter in deze dure tijd geen kwartje voor zijn kilo aardappelen kan maken, zit hij er naast. Hij kan namelijk nooit alleen die toevallig dure suikerbiet telen, zoals de industrie zich wel veel meer naar de vraag kan regelen. Toch dienen ook de boeren en zelfs de jonge boeren rekening te houden met de in ternationale markt. Niet dat we hiermee minister v.d. Stee in bescherming willen nemen, maar we willen er wel op wijzen, dat hij het in EEG-verband heus niet alleen voor het zeggen heeft. Het is zelfs de vraag of hij er niet weet uit te halen wat er inzat. Daarmee is dan niet ge zegd. dat hij er voor jonge boeren vol doende heeft uitgehaald. Of dat echter aan zijn beleid, dan aan het internatio naal totaalgebeuren ligt, moet nog wel een vraag zijn. Wanneer men het onzin vindt om in een tijd van bezuinigingen naar een kortere werkweek te streven, zou men het evenmin twijfelachtig mo gen noemen, dat men een landbouwmi nister verwijten maakt van een streven dat niet haalbaar is. Grif moet worden toegegeven, dat de klappen in de landbouw met name de laatste paar jaar veel harder aankomen dan waar ook. Maar zonder klappen kan het in deze tijd voor geen van allen af lopen. Daarvan getuigen de duizenden werklozen, daarvan getuigen de vele op het randje van nog zijn of niet meer zijn onder de industriële bedrijven, daarvan getuigen failliete middenstanders en in derdaad in niet geringe mate de te grote boerenzorgen. Weten we nu met zijn al len toch wel, dat het stapje terug drin gende noodzaak is. Anders zullen er nog al meer verkommeren. ld De Schelde is gespecialiseerd in open haarden... weet daar letterlijk alles van. De Schelde adviseert u vakkundig èn levert direkt uit voorraad, zodat u niet maanden hoeft te wachten. Breng 'ns een bezoek aan de gezellige showroom. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Advertentie IM De 133 vijfde en zesde klassers van de lagere scholen uit Stavenisse en Oud-Vossemeer troffen op de eerste lentedag woensdag 21 maart, 's morgens prima weer om bomen en struiken te planten ter gelegenheid van de Nationale Boomfeestdag. De zon scheen en de vlaggen wapperden, maar 's middags regende het al volop. Voor de pas geplante bomen en struiken misschien wel goed: ze kregen direct 'vat', maar de mensen zaten deze eerste voorjaarsdag beslist niet op regen te wachten. Tijdens de boomfeestmorgen was echter alles nog vrolijk. De foto geeft een beeld van de plantactiviteiten in de Koning Haakonstraat te Stavenisse. Dhr. J. Scherpenisse van de plantsoenendienst houdt de Acacia vast, terwijl leerlingen van de O.L.S. De Schalm de grond in het plantgat teruggooien. Wethouder C.J. Moerland ziet dat Stavenisse fleuriger wordt. Na het welkomstwoord van de voorzit ter van de beheerscommissie, dhr. J.v.d. Reydt, wilde dhr. P. Labouchere van de Porceleyne Club Delft enkele krasse uitspraken doen om de tentoonstelling toe te lichten of tot nadere bespreking uit te lokken. Die betekenis van het woord 'inleiding' had hij voor deze ge legenheid in van Dale opgezocht. Dhr Labouchere herinnerde eraan, hoe het gemeentemuseum in Den Haag in 1972 met de cursus porselein schilderen stop te. Een van de enthousiaste cursisten, mevr. Zelders, nam daar geen genoegen mee en richtte de Porceleyne Club Delft op. "Tekenend voor de instelling van de enthousiastelingen is wel, dat hier in de Gasthuiskapel kunstwerken staan van negen van de tien schilderessen van het eerste uur, aangevuld met werken van nog negen leden van de Porceleyne Club Delft", aldus dhr. Labouchere. Hij noemde de tentoonstelling exclusief in meer dan een opzicht. Niet alleen Met 91 leden die 25 gulden inschrijfgeld betaald hadden, is vrijdagavond in zaal de Kroon de Thoolse watersportvereniging de Kogge definitief opgericht. "We streven ernaar dat er ruimte is voor iedereen: voor de sportvisboten, de zeiljachten en de motorboten. We zijn een club met ruimte voor het individu en contact met elkaar en anderen", zei voorzitter C.v.d. Berge. Wat de accommodatie betrof, was hij optimis tisch na een gesprek met burgemeester E. Baerends. "Het gemeentebestuur is zeer positief ingesteld en had liever gisteren dan vandaag een jachthaven in Tholen. Men rekent en tekent nu aan de plannen. Men is er zeer intensief mee bezig", aldus dhr. v.d. Berge. Na een eerste oriënterende vergadering met 80 belangstellenden moeten er vrij dagavond spijkers met koppen geslagen worden. De ouderavond van ter Tolne en een diner in een vlakbij gelegen eta blissement beconcurreerden de water sportvereniging in oprichting, maar toch waren er nog 45 leden. De voorzitter zei het redelijk te vinden, dat er in Tholen een kleinschalige, pret tige jachthaven komt in het kleine en grote kaaitje. Rijkswaterstaat heeft daar geen problemen mee en ook burge meester Baerends was van mening, dat Tholen sterk verbeterde aanlegsteigers behoort te hebben. Eerst was het de be doeling aan de Oesterdam een accom modatie te ontwerpen, maar daar ko men geen mogelijkheden in de vorm van een tijdelijke werkhaven. De handels haven wordt nu heringericht. De Grontmij. en gemeentewerken werken daarvoor plannen uit en de watersport vereniging zal bij de inrichting en het beheer betrokken worden. De burge meester wenst zelfs een zeer intensieve samenwerking, zodat de Kogge een grote rol gaat spelen bij de totstandko ming van een minimaal honderdtal lig plaatsen. De voorzitter liet weten, dat er eigenlijk geen grote moeilijkheden meer zijn, al zijn er nog wel technische problemen. Uitdiepen van de handelshaven is een eerste vereiste, dan pas hoeven er stei gers te komen, zei een der aanwezigen. Iemand dacht zelfs aan 4 m baggeren om met een jacht bij laag water de haven te kunnen verlaten. Bij het gemeentebe stuur is de wil aanwezig om wat te doen. Er komt minimaal ruimte voor een honderdtal boxen voor een doorsnee ty pe van 12-14 m. We knokken voor een prachtige, betaalbare jachthaven, waar een schip van normale kieldiepte bij laag water nog kan wegvaren of bin nenkomen. De financiën spelen natuur lijk ook een rol", aldus dhr. v.d. Berge. Dhr. A.J. Reijerse informeerde waarom de idyllische baai voor de werf van de gebr. van Duivendijk - waar nu veel scheepjes liggen - niet als jachthaven ingericht kon worden. De voorzitter antwoordde, dat het nu een chaos is in de baai, die eigendom is van rijkswater staat. Die instantie wil, dat er op niet te lange termijn, geen enkel schip meer in de baai'ligt. We liggen er ook allemaal illegaal. Men tolereert dat nu nog en we hopen maar dat de nieuwe accommo datie klaar is voordat rijkswaterstaat dé boten in de baai verwijdert. Er zijn een aantal .mensen met een boot in de baai, die een doorn zijn in het oog van de havendienst. Als men zich echter aan de spelregels houdt, dan willen we probe ren als club met rijkswaterstaat te over leggen als men de baai wil ontruimen, zei de voorzitter. Geïnformeerd werd, of er aan de bui tenkant van de kleine kaai ook voorzie ningen getroffen worden. De voorzitter liet weten, dat er wat gebeurt, maar de gemeente zit er ook mee, omdat het hier om een waardevol gedeelte gaat. Desgevraagd deelde dhr. v.d. Berge nog mee, dat het gemeentebestuur als norm voor toewijziging van een ligplaats han teert: 1. Tholenaar zijn. 2. verworven rechten hebben, via het lidmaatschap van de watersportvereniging. Een voor lopige inventarisatie van het botenbe- stand wees uit dat de verhouding zeil/motorboten 40/50 is. Vijftien leden, hebben een motorboot van 9x3. 20x1 tot 10.50x3.60x1,20, twaalf een motorboot van 6x2.50x0.75 tot 7.50x3x1.30, twaalf een zeilboot 11 m en twaalf een zeilboot 12.5 m. De leden stelden verder statuten vast. Daarbij ontstond er een discussie over artikel 4: 'Leden van de vereniging kunnen zijn personen van Nederlandse nationaliteit die de zestienjarige leeftijd hebben bereikt'. Het bestuur wilde "Nederlandse nationaliteit' schrappen omdat er reeds vijf buitenlanders (Dui- ters en Belgen) lid van de watersport vereniging zijn die soms al tien jaar in de Thoolse haven liggen met hun schip. Wel zou echter de bepaling opgenomen worden, dat er maximaal twee in het bestuur konden komen. Dhr. DJ. Bink horst vond het nogal wat om dat Ne derlandse van de vereniging op te offe ren. Hij wilde de buitenlanders liever buitengewoon lid maken, zonder stem recht. Ten aanzien van de ligplaats zag hij daarin geen discriminatie. "Ook het bestuur wil - het klinkt wat cru - een 'overval van buitenlanders' uitsluiten. We hebben over dit punt uren in het bestuur gesproken", liet de voorzitter weten. Dhr. H.G. Freriks uit Oosterland. voor zitter van de Deltagroep.van het Kon. Ned. Watersport verbond, deelde mee, dat het in Zeeland al twee keer voorge- komen is dat een Nederlandse vereni ging plotseling een buitenlandse vereni ging werd. In het oosten is dat ook al een paar keer gebeurd en die buitenlandse verenigingen brengen dan juist wel dis criminerende bepalingen aan. De au tochtone bevolking steekt daar de slechtste stekken mee. Als je volwaardig lid bent, kun je moeilijk zeggen, er mo gen maar twee buitenlanders in het be stuur. Je zou zelfs een onbestuurbare vereniging kunnen krijgen als de meer derheid van de leden buitenlander is, aldus dhr. Freriks De voofftrter zei de Belgische en Duitse vrienden volwaar dig lid te willen maken en dhr. J.P.M. Overbeeke meende dat de leden er toch zelf bij zijn als het fout dreigt te gaan. Danf kunnen de statuten altijd nog ge wijzigd worden. Toen het tenslotte op een stemming aankwam, bleken slechts zeven leden (buiten het bestuur) voor het bestuursvoorstel te zijn. Daardoor kunnen de buitenlanders alleen buiten gewoon lid zijn, zonder stemrecht. Na de pauze volgde de definitieve be stuursverkiezing. C.v.d. Berge werd voorzitter, J.W. van Elsacker vice-voor- zitter, J. Boelhouwers secretaris, S.M.W. de Korte penningmeester, M. van Dui vendijk, J. van 't Hof en W. Evertse le den. Wat scheepstypen betreft, zijn in het bestuur 3 scherpe jachten vertegen woordigd, 2 motorboten, 1 platbodem en een sportvissersboot. De leden gingen accoord met een contributie van 75 gul den per jaar en aansluiting bij de KNWV voor een tientje per jaar. Het inschrijfgeld werd verhoogd van 25 (dat de 91 leden betaalden) tot 75 gulden.Er waren in eerste instantie 110 adspirant- leden ingeschreven, vanwie 5 buiten landers, 20 Brabanders en de rest Tho- lenaren. Penningmeester de Korte licht te de begroting toe van 11.850 gulden, waarin 3000 gulden was gereserveerd voor een clubgebouw op de nieuwe jachthaven. Ook waren er uitgaven voor een clubblad en evenementen in opge nomen, alsmede het ve'rvaardigen van stickers, briefpapier, vaantjes, een ad- miraliteits- en bestuursvlag. Een club met enige stijl moet briefpapier hebben, vond de voorzitter. Desgevraagd zei hij ook, dat het bestuur eventueel c»ntri- butie zou kunnen kwijtschelden wan neer een lid door bijvoorbeeld een on geluk financiële problemen zou hebben. "In onze vereniging moet er ruimte zijn voor sportvissersboten naast luxieuze jachten", aldus dhr. v.d. Berge. De heren J. Boelhouwers, DJ. Binkhorst en E.C. Boissevain hadden ontwerpen gemaakt voor een clubvlag. De eerste had talrijke ontwerpen, waaronder een rood-witblauw vaantje met een wapen erop. Dhr. Binkhorst noemde dat ont werp 'een vloek' omdat het absoluut verboden is de Nederlandse vlag als on dergrond te gebruiken. "Dat is beledi gend voor de vlag", aldus dhr. Bink horst. Zijn eigen idee was een gele on dergrond met een kogge, een schip, in het midden. Ook de heren Boelhouwers en Boissevain waren van een kogge uit gegaan. De kogge was in vroeger eeu wen een van de belangrijkste schepen en in Tholen moest er voor de Heer van Beieren altijd een kogge met 31 beman ningsleden gereed liggen om krijg te voeren wanneer dat nodig was. Om de relatie van de jachtclub met het histori sche stadje Tholen vast te houden, dacht de voorzitter aan de naam Tholense watersportvereniging de Kogge. Er gin gen stemmen op om er Thoolse van te maken omdat het ook Thoolse bot is. De voorzitter wilde dat nog wel navragen bij een Neerlandicus, maar hij meende dat Thoolse dialect was. Niemand had bezwaar tegen de naam de Kogge, evenmin als tegen een der ontwerpen Boelhouwers voor een vaantje: een gele ondergrond met rood-wit-biauwe baan en een kogge. Het ontwerp zal nog voorgelegd worden aan een vereniging voorde heraldiek in Den Haag. De leden gingen accoord met vier even ementen in het aanstaande seizoen: een kennismakingstocht op 12 mei naar Yerseke. een viswedstrijd op 16 juni o.l.v. bestuurslid J. van 't Hof, een zeil tocht op 25 augustus en een sluitings- tocht op 22/23 september die de haven van Goes als bestemming heeft. De voorzitter benadrukte dat de vereniging in principe de evenementen op zaterdag houdt, maar bij meerdaagse tochten is ook de zondag erbij betrokken. Hij wil de de leden daarin echter volledig vrij laten. In de winter zullen er nog cursus sen (dhr. Martinot over motoren) en films gegeven worden. De aansluiting bij de KNWV kon ook ieders góedkeuring wegdragen. De voorzitter liet weten, dat het gemeente bestuur hecht aan dat lidmaatschap. Ook het bestuur achtte aansluiting nut tig omdat er problemen zijn die regio naal en landelijk besproken moeten worden, dhr. Freriks wees op de inrich ting van de Oosterschelde. Velen willen daarbij een vinger in de pap hebben en hoe meer mensen er dan in de achterban zitten, hoe beter het is. Bovendien advi seert de KNWV bij de inrichting van jachthavens en levert ze statuten. Dhr. Binkhorst had geen bezwaar tegen aan sluiting bij de landelijke bond, maar hij waarschuwde voor vercommercialise ring van de KNWV en met name de ANWB. "Het gaat om amateurs en ple zier", vond dhr. Binkhorst. Daar was de Zeeuwse bondsvoorzitter het volledig mee eens. Hij feliciteerde de Thoolse watersportvereniging met de oprichting. "We kunnen oqs verheugen met een nieuwe vereniging in de Zeeuwse wate ren. Het bestuur wens ik sterkte toe, maar dit was een voortreffelijke verga dering", zei dhr. Freriks. Voorzitter v.d. Berge zei ook blij te zijn met de goede sfeer. "Die ruimte, letterlijk en figuur lijk, moeten we zo houden", vond dhr. v.d. Berge. Bestuurslid J. van 't Hof dankte de voorzitter voor zijn inzet, on danks de ziekenhuisopname na een on geluk tijdens de gladheid. "In Lievens- berg is de motor goed warm gelopen", aldus dhr. van 't Hof. Dhr. v.d. Berge was vrijdagavond nog wel op krukken, maar dat was in tegenspraak met de op gerichte Thoolse watersportvereniging de Kogge, die al stevig op z'n benen staat. wegens de decoratie van de objecten, maar met name ook door de gedreven heid van de clubleden - club is overigens een veel te gewone naam, vond dhr. La bouchere - om het beschilderen van aardewerk op niet commerciële basis uit te oefenen en dat nu al zeven jaar. 'H et is geen bevlieging, maar er is een drijf veer', zei de medewerker van de Porce leyne Fles. Hij hield de dames voor, dat de exclusi viteit metzich meebrengt, dat de kring van gelijkgestemden klein is, maar des te warmer is ook de belangstelling. 'Het is hier in de Gasthuiskapel best vol', zo besloot dhr. Labouchere. Burgemeester Baerends liet weten, dat het gemeentebestuur niet alleen hoge prijs stelde op deze expositie, maar ook trots is op de aanwezigheid van zulk ex clusief beschilderd aardewerk in Tho len. Hij herinnerde aan de rijke historie van het uit 1366 daterende stadje met in het stadhuis een carillon met het oudste klokje van heel Nederland, de uit 1458 daterende Peter. De Gasthuiskapel da teert van 1312, maar in 1452 ging bij een grote ramp 5/6 van Tholen verloren. In 1631 werd de Gasthuiskapel verkocht aan Peter Smytegelt, die beschouwd wordt als de architect van de twee sto ven, twee juweeltjes van bouwkunst, die mede gerestaureerd zijn door de in spanningen va- mevr. J E. Zelders Thomas. Nu komt ze met deze tentoon stelling naar Tholen om ons weer te la ten genieten van kunst. Het gaat dan ook om meer dan alleen maar het uitstallen van kunststukken van uitzonderlijke klasse. Deze expositie symboliseert ook de verbondenheid tussen mevr. Zelders en Tholen. Als gemeentebestuur zijn we blij met de relatie van allochtonen en autochtonen. Ik hoop dat velen in de Gasthuiskapel van deze expositie gaan genieten en als hommage aan de goede verhoudingen wil ik deze tentoonstel ling nu officieel openen, aldus de bur gemeester. Mevr. Zelders zei helemaal onder de indruk te zijn van dit gebeuren en de woorden van de burgemeester. 'Ik ben op een punt van m'n levensweg geko men, waar dingen die mijn leven enorm verrijkt hebben, samenvallen: De be langstelling voor het monument? de contacten met Tholenaren en het wer ken in de Porceleyne Cub", aldus mevr. Zelders. Ze dankte voor het beschikbaar stellen van de expositieruimte en bood de burgemeester een door haar beschil derd bord met het Thoolse gemeente wapen aan, zoals dat vorige week ook in de E.B. werd afgebeeld. Zo'n bord is bovendien een van de tweehonderd voorwerpen die tot en met vrijdag 6 april in de Gasthuiskapel te zien zijn, naast het beeldverhaal van Carolien, het koetje uit Delft. Tientallen kleine vaasjes en andere kostbare voor werpen in vitrines, grotere borden en vazen op wandborden. Als men zich realiseert dat de kunstwerken na uren handwerk tot stand zijn gekomen - eerst tekenen op het plateel (biscuit) en dan verven - dan neemt de bewondering toe wanneer men bloemen en andere kunstzinnige vormen op het aardewerk ziet. Bij de opening kregen de gasten via een film van de Porceleyne Fles nog een beter inzicht in het proces dat het aar dewerk moet doormaken, voordat het beschilderd in de Gasthuiskapel in Tholen bewonderd kan worden. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 A,dri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IN Protestdemonstratie is ook niet alles Watersportvereniging de Kogge wacht op jachthaven -< 0 Exclusieve expositie in Gasthuis kapel Wethouder Koopman kwam in ziekenhuis terecht 0-^ D'66 wil meer burgers in Wel- zijnscommissie Vanavond viert VZOS St.-Anna- land 40-jarig bestaan De eerste nieuwe zitten in de grond 0 Nog een plaatje van de Boom feestdag 0 Een boete voor te dure buskaart jes 0 Jonge boeren stelden benarde po sitie aan de kaak Stemmen van lezers over zuive ringsheffing, sportzaal en adoptie 0 Zondag.... zomertijd BIJ DE UITZAAI: TRANEN BRENGT EEN UI ALRAS VOOR LACHEN IS ER GEEN GEWAS Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. Ondanks dat woensdag 21 maart de lente begon, wil het nog steeds maar geen voorjaarsweer worden. De landbouwers staan te trappelen van ongeduld om te zaaien en te poten, maar na een zonnige dag als bijvoorbeeld zaterdag, komen de Maartse buien al weer om de hoek kij ken. Op de eerste lentemorgen ging dhr. v.d. Reest aan de Annavosdijk kunstmest strooien. Voor tractoren en kunstmest strooiers was het ook nog veel te nat. Toch zijn zaterdag de eerste vroege aardappelen gepoot. Landbouwer M. den Engelsman uit Poortvliet was er evenals vorig jaar haantje-de-voorste met zijn Dore's onder plastic. Het moet echter wel een week droog blijven, voordat de landbouwers en de tuinliefhebbers met groot materiaal uitrukken om te zaaien en te poten. Zangliefhebbers op Tholen en St. Phi- lipsland kunnen weer twee avonden ge nieten. Vanavond om half acht zingt in de N.H. kerk te St. Annaland de alt Reinate Heemskerk ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van VZOS St. Anr naland. Verdere medewerkenden zijn de sopraan mevr. de Wit-den Outer, het chr. gem.koor VZOS o.l.v. dirigent W. Fase, organiste mevr. J. Fase-Goedege- buure en ds. M.D. Geuze, pr is ook sa menzang. Vrijdagavond om kwart over acht zingt het Elspeets Mannenkoor Con Amore in de N.H. kerk te Tholen. Dit op uitnodi ging van de Vereniging voor Blinden Bartimeus uit Zeist, die ook de baten van deze avond ontvangt. Dirigent is dhr. GJ. Bossenbroek, organist dhr. van Asselt. Ook hier is samenzang.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1