VERMAAT Wisselbekers Schutterskring Tholen verdeeld over vier verenigingen Vervolg plaatselijk nieuws Coiffeur XEN0S 1MIS DAMES, HEREN EN PRUIKEN SALONS PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 29 maart 1979 EENDRACHTBODE 13 In Fijnaart scoorde SPS 2 half dozijn. WHS 3 blundert in Klundert. Tholen 3 - NOAD 2 Stavenisse 2 verloor punt in Dinteloord. WHS 4 had er een punt uit kunnen halen. Stavenisse 3 won van Kogelvangers 4. Vosmeer reserves. Scherpenisse LADIES AND GENTLEMEN! van BIOKUUR! B0EKENWEEK van der KREEK GRATIS bij aankoop van/ 17,50 het boekje "MOOI KADO" Poortvliet Sint Philipsland Maat pruiken Mode pruiken Kinder pruikjes Heren haarwerk KAPSALON Gr. Markt 31, Bergen op Zoom. Tel. 01640-34324 CMODEBRILLEIM Wethouder Koopman in het ziekenhuis verdeling na twee keer een achterstand te hebben weggewerkt. De eerste helft was vijf minuten oud toen de Noad- keeper zich verkeek op een ongevaar lijke situatie, maar het was wel 0-1. Er ontstonden nog kansen voor de thuis club door vanuit de verdediging goed opgezette aanvallen, waaruit in de 25e minuut de gelijkmaker tot stand kwam. Uit een voorzet van J. Kot scoorde spits A. van Westen met een kopbal 1-1. Nog voor rust nam Right Oh weer een voor sprong: 1-2. In de tweede helft zag men een fel strijdend Noad, dat drie kwartier drukte op het Brabantse doel, maar door de stug en rustig te verdedigen, wist men alle aanvallen af te slaan. Noad kreeg corner op corner en toen niemand meer in een gelijkspel geloofde, was het in de allerlaatste minuut toch nog raak uit een hoekschop. Reinie Reijngoudt bracht de stand op 2-2. Afgaande op het spel in de tweede helft was dat dik verdiend. Weer kwamen de SPS reserves tot grote produktiviteit, nu in de uitwedstrijd tegen FSV 2. Men was nu ook versterkt met de voorheen eerste elftalspeler Hans van Dijke, die door werkzaamheden echter tot onvoldoende training kon ko men om nog een return in de top te kunnen forceren. Al direct waren er in Fijnaart voor SPS kansen, maar het duurde nog ruim 20 minuten, eer dan Hans van Dijke de score opende: 0-1. Er volgden nog wat kansen voor Leen Schipper en Maarten Quist, maar de doelman van FSV weerde zich prima. In de 36ste minuut rukte Wim de Graaf op vanuit zijn strafschopgebied, passeerde alles en iedereen en schoot tenslotte keihard in. Via een verdediger werd het daarmee 0-2, tegelijk de ruststand. F.S.V. kon er ook in de tweede helft weinig tegenover stellen behalve een paar hoekschoppen. Het was na de thee al snel 0-3 door Jan van Tiggele uit een voorzet van Maarten Wuist. In de 16e minuut werd het 0-4 uit een vrije trap, die Rinus van Tiggele meteen raak knalde en nummer vijf werd het mooiste doelpunt van de wedstrijd gemaakt door Rien Schipper. Een strafschop na hands betekende het half dozijn vol, toen Anemaet het vonnis voltrok. Dat SPS 1 de punten hard nodig had niet alleen om degradatie te voorkomen, maar ook om niet op hetzelfde niveau als de reserves te moeten gaan voetballen toont de goede positie van SPS 2 op de ranglijst in de 2e klasse reserve A. 2e klasse reserve A Dinteloord 3 11 18 23- 9 S.P.S. 2 12 17 28-15 12 16 34-19 Klundert 3 12 16 24-14 Kogelvangers 2 11 14 24-18 The gunners 2 11 10 19-20 Seolto 3 12 1027-19 P.T.T. 2 13 10 18-22 Chrislandia 12 9 13-26 W.H.S. 3 12 8 14-23 F.S.V. 2 12 2 14-53 Het was niet bepaald een kwestie van conditie, het was evenmin zo dat er allerlei hulptroepen voor de WHS derde keus aan te pas moesten komen om het elftal te completeren, maar men liet zich eenvoudig in een periode van 20 minu ten door Klundert 3 overrompelen en toen was het bekeken. Voor het begin- signaal leek het er allemaal nog gunstig uit te zien voor de GroenWitten. Men had weer de beschikking over Leen Goedegebuure, men had zelfs een goede aanvulling in de voormalig tweede elf talspeler Jan den Engelsman, die zich op het middenveld dan ook uitstekend van zijn taak kweet en er restte slechts de absentie van Rien den Engelsman, die dan nog voor 1 wedstrijd was geschorst. Toch werd het een afgaan voor de Sint Annalandse formatie. Niet dat eerste kwartier, toen de gasten aardig uit te voeten wisten te komen en zich een paar goede kansen wisten te scheppen. Die kwamen er weliswaar nog niet uit, maar met een paar zou dat toch wel lukken, eer de 90 minuten om waren. Hoe het kon weet nog niemand, daar opeens was er de afgang van de gasten. Het speelde zich in 20 minuten af, 2-4 waarbij niet eens een direct schuldige viel aan te wijzen. Alleen het feit dat men toen met 4-0 achterstond. Toen was het ook be keken, zelfs al had men zich de tweede helft hersteld en al zag Klundert 3 toen geen kans meer om een doelpunt te ma ken. De thuisclub grendelde aardig af en slechts eenmaal wist Izaak Gunter na een solo de eer te redden. Noad 2 heeft het zaterdagmiddag het derde Thoolse elftal niet kunnen klaren. Al na een kwartier had de koploper via snelle aanvallen een 2-0 voorsprong ge nomen. Deze klap kwam hard aan, te meer daar Noad door afmeldingen met enige nieuwe spelers binnen de lijnen kwam. Gaandeweg de eerste helft kre gen de Fliplanders toch meer vat op de thuisclub. In de 33e minuut werd Johan Burgers de diepte ingestuurd, binnen de beruchte lijnen werd hij ten val gebracht en Rien Mol benutte de strafschop: 2-1 Na rust een gelijk opgaande strijd met kansen aan beide zijden. In de 80e mi nuut werd de match beslist na een fout in de Noad-verdediging: 3-1. Scheids rechter Tieleman leidde goed. 4e klasse A Stavenisse 2 12 23 43- 6 Dinteloord 4 11 19 35-12 B.W.R.3 1112 15-78 Rozeno'ord 3 1113 31-33 Kogelvangers 3 1111 45-25 Chrislandia 4 11 1126-31 W.H.S. 4 12 10 26-28 S.P.S. 3 11 8 20-19 F.S.V. 3 11 4 13-36 N.O.A.D. 3 12 4 14-36 D.V.O. 3 II 3 11-37. De koploper in dè vierde klasse A is er niet in geslaagd om tegen Dinteloord 4 de volle winst te boeken. Het was een gelijkopgaande strijd, maar in die eerste helft kregen biide aanvalslinies nauwe lijks uitgesproken mogelijkheden. Daarvoor hadden de grendels zich te vast gesloten. Bovendien liet de Stave nisse formatie zich wat intimideren door het fors ingrijpen van de thuisclub. De eerste helft werd er niet gescoord. Na de thee kwam Stavenisse wat meer opzet ten en de Dintelse defensie behoorlijk onder druk. Het resulteerde na een kwartier in een doelpunt van Jan Hoek 0-1Maar daarmee was de volle buit niet binnen, want 1 minuut voor het einde maakte de thuisclub gelijk en dat werd ook de eindstand 1-1. In de rust waren bij Stavenisse Wim Steendijk en Jan Hoek voor blessures vervangen, terwijl nog een Dinteloords doelpunt wegens buitenspel was afgekeurd. De laatste WHS seniorenkeus had er op eigen terrein tegen Kogelvangers 3 toch wel 1 punt kunnen uithalen. Met name de eerste helft was de techniek van de thuisclub groter, maar het waren toch de gasten die scoorden en die eerste 45 mi nuten op 2-0 kwamen. Het eerste doel punt uit een kopbal na hoekschop. Weliswaar bracht Jaap Kodde met een afstandsschot de achterstand terug tot 1-2 en kwamen er ook daarna nog wel mogelijkheden voor de gelijkmaker, maar voorin was er bij de groen-witten toch te veel starheid om verrassend uit de hoek te kunnen komen. Nog een knal van Jaap,Kodde had meer verdiend, maar bij elkaar kwam het er toch niet uit. Met name Rien Gunst had die eerste 45 minuten op het middenveld een uit stekende partij gespeeld, maar zakte daarna sterk af, zoals dat ook met menig ander groen-witte gebeurde. Overigens bracht ook de Willemstadse aanvalslinie heel wat mogelijkheden om zeep en deed Ko Geuze nog vaak goed werk. Tussen Stavenisse 3 en Kogelvangers 4 was er vrijwel geen verschil. 10 minuten voor rust kwam een voorzet van Jaap Wesdorp op de lat en de terugspringen de bal werd door Adrj van Driel inge kopt: 1-0. In de tweede helft was het spelbeeld gelijk, maar er kwam nog een tweede thuisclub doelpunt bij, toen Leen Gunst uit een vrije trap direct scoorde. Vosmeer 3 heeft in de uitwedstrijd tegen de Schutters 2 een 2-1 nederlaag gele den. Het nam de leiding door Jan Geuze die een vrije trap hard en laag inschoot maar nog voor de thee kwam de thuis club op gelijke hoogte doordat Leen Moerland in het strafschopgebied aan lichaamsbescherming deed wat te zwaar door de scheidsrechter met een straf schop werd gehonoreerd wat de gelijk maker betekende. Een kwartier in de tweede helft bracht de eindstand op het bord toen de Stampergatse ploeg met een snelle aanval de Vosmeer verdedi ging kansloos liet. In het resterende half uur heeft Vosmeer er nog van alles aan gedaan om gelijk te komen maar slaagde door goed verdedigen van de schutters hierin niet. OUD- r-r-t I Slf" MOSStMttR Ug PQORTVLIETUfe V^V MAARTENSDIJK \jy MIM JAC0BAP0LDF» kralenversienng aan voor- en achter kant en hoge schouders, die gevormd worden door het karton waarover prachtige doeken geplooid zijn. Ook de dames uit Cadzand oogstten veel succes. Dit costuum was helemaal zwart, maar in de stof waren prachtige figuren ver werkt. Twee dames in Noord-Bevelands costuum vertegenwoordigden Tholen, Schouwen en Noord-Beveland. De ja pon was zwart en de muts lang. Een da me droeg over haar muts nog een zwart hoedje. Walcheren was goed vertegen woordigd. Met hun mooie versierde beukjes en kleine sierlijke kapjes waren ook deze dames een lust voor het oog. Een Nieuwlands costuum completeerde de show. Dit is een tussenvorm van Zuid-Beveland en Walcheren. De muts is een juweel met twee ronde vormen. Een valt er van achter naar beneden en een komt over de ondermuts naar voren. Met het prachtige goud en de zilveren beugeltassen was het een unieke show. Jammer dat de Zuid-Bevelandse katho lieke dracht niet aanwezig was. Deze muts is wel heel anders van vorm. De doek en beuk is versierd met kralen ga lon. De show lokte de opmerking uit, dat we tegenwoordig toch wel heel povertjes zijn in vergelijking met het moois van vele generaties voor ons. Benoeming Dhr. Post voormalig hoofd van de Ju liana van Stolbergschool, is na een vijf jarig verblijf in Barneveld per 1 augustus benoemd aan de Hervormde Jachin school te Elspeet. Vrijdag 30 maart om 19.30 uur organi seert S.P.S. in samenwerking met to neelgroep 't Centrum een CABARET AVOND in het Holland Huis te Scher penisse. Iedereen welkom. Advertentie IM Dropping voor de jeugd. Alle jongeren vanaf vijftien jaar kunnen vrijdagavond 6 april meedoen aan een dropping in de Wouwse Plantage. De organisatie berust bij Scarpenesse en Major Tom uit St. Philipsland. Na af loop is er soep. Naar gelang Dik van Splunter, tel. 3194, deelnemers kan in- WIJ HEBBEN DE OORLOG VER KLAARD AAN DROOG VET HAAR, HAAR MET ROOS HAARUITVAL, MET ONZE KOM- PLETE MODERNE INSTALLATIE AT YOUR SERVICE GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 Advertentie IM Uitslagen schietwedstrijd om de wissel beker 12 m. van te Schutterskring Tho len op 16 en 17 mrt. te St. Annaland. Klasse H: 1. Scherpenisse 197 p. 2. St. Annaland 196 p. Klasse B: 1. Stavenisse 194 p. 2. St. Annaland 193 p. 3. Scherpenisse 190 p. Klasse A: 1. Poortvliet 198 p. 2. St.Annaland 195 p. 3. Scherpenisse 191 p. 4. Tholen 191 p. Klasse C: 1. St. Annaland 189 p. 2. Stavenisse 188 p. 3. Tholen 185 p. Personele Baan Klasse H. 1Jobse, Th. 99 p. 2. M. Bolier, Sch. 99 3. J. v.d. Klooster, St. An. 99 4. A. Men- heere.St. An. 99 5. C. Andriesse, Sch. 98 6. J. Menheere, Sch. 97 7. A.v.d. Reest, St. An. 97 8. L. Kloet, St. An. 94 Klasse A: 1. M.J. de Groen, Pvlt. 99 2. D. Bruyn- zeel, St. An. 99 3. J. A. v. Tiggele, Pvlt. 99 4. J. Luyk, Pvlt. 98 5. M. A. Willemse, Th. 97.6.A. Potappel. Sch. 97 7. J. Over- Lievevrouwestraat 12-16 BERGEN OP ZOOM (van Carmiggelt) Advertentie IM beeke, Th. 95 8. J.v.d.Klooster, St. An. 93 9. C. Dekker, Pvlt. 93 10. M. Bolier Fzn. Sch. 92 11. M. Bijl, Pvlt. 89 12. A. Goudzwaard, Pvlt. 84. Klasse B: 1. A. G. Fase, St. An. 98 2. J. L. Goede gebuure, St. An. 9.8 3. Th. Jansen, Th. 97 4. C. Potappel. Stav. 97 5. T. Geuze, Sch. 97 6. L. Hage, Stav. 96 7. C. Goedege buure, St. An. 95 8. J, de Graaf, Sch. 95 9. A. Fase, St. An. 93 10. A. de Graaf, Sch. 92 11. J. Poot, Sch. 92, 12. W. Ant- honisse, St. An. 92 13. P. van Dijke, Sch. 92, 14. H. Scherpenisse, Sch. 89 15. J. Keur, St. An. 89 16. C. Baten, Th. 88, 17. H. Keur, St. An. 87. Klasse C: I. B. Hage, Stav. 97 2. M. v. Rijen, Th. 96. 3. A. W. Keur, St. Anl. 94 4. N. Rij- stenbil. Sch. 94 5. P. Priem. Stav. 93 6. Barends. Th. 92 7. v. Tiggele, Pvlt. 91 8. A. Knuist, Stav. 91 9. J. Bruynzeel. St. An. 91 10. A. Smits, Stav. 91 II. R. Moerland, Stav. 90, 12. Th. Overbeeke, St. An. 88 13. Joh. Dekker, St. An. 88 14. W. Potappel, Sch. 87 15. v. Boxsel, Th. 87 16. P. v. Rijen, Th. 86 17. M. Schot, Pvlt. 85 18. A. D. Goedegebuure, St. An. 83 19. R. Bruvnzeel. St. An. 83 20. v.d. Ree, Th. 81 21. R. Priem, Stav. 81 22. M. Potappel, Stav. 79 23. H. de Groen, Pvlt. 76 24. Douma, Th. 71 25. W. Scherpe nisse, St. An. 69 26. Mevr. v.d. Ree, Th. 67 27. Uytdewilligen, Th. 67 28. Joh. Vroegop, St.An. 61. Vrije Baan Klasse H A: 1J.v.d. Klooster jr. 90 - 9 x 30 p. 2. L. Kloet 90 8 x 30 3. T.Geuze 90 2x30 4. M.J. de Groen 90 1 x 30, 5 x 29 5. A. Menheere 90 1 x 30 1 x 29 6. J. v.d. Klooster 90. 3 x 29 8. C. Dekker 90 9. A.v.d. Reest 89 3 x 29 10. M. Bijl. 89, 1 x 29. Klasse B C: 1. M.v. Rijen, 90 2. L. Hagë, 89 3. A. Potappel, 88, 3 x 29 4. C. Potappel, 88, 3 x 28 5. A. Knuist, 88, 2 x 28 6. B. Hage 88, 1 x 28 7. Th. Jansen, 87, 1 x 29, 8. R. Moerland, 87, 5 x 28 9. J. Poot 87, 1 x 28 10. A. W. Keur 87, 1 x 28. schrijven, zal er een bus rijden die alle kernen aandoet. Met vijftig belangstellenden was de op komst voor de film Spartacus vrijdag avond niet denderend. De nieuwe dis cotheek werd gepresenteerd, terwijl er ook een verloting was. Aangezien SPS morgenavond het Holland Huis heeft voor een toneelavond, is de jeugdver eniging vrij. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 3 april haalt S.P.S. oud papier op. Advertentie IM Alcoholcontrole Bij een alcoholcontrole van de politie moest een inwoner een blaasproef af leggen, maar het resultaat was zodanig, dat geen bloedproef nodig was. In de Schapenweg is een Komos bromfiets aangetroffen met verzekeringsplaatje S.D.D.. 910 van bouwjaar 1977. De eer ste eigenaar werd opgespoord, maar die had de bromfiets een tijd geleden al doorverkocht. De nieuwe eigenaar kwam tot dusver niet opdagen. Gymzaal vertraagd De bouw van de nieuwe gymzaal in plan D'Ee is vertraagd omdat welstandstoe-' zicht bezwaar heeft gemaakt tegen de kapconstructie. Het gaat hier om een kant-en-klaar plan van bouwbedrijf Vaessen uit Veghel. Eenzelfde gymzaal wordt momenteel in Goedereede ge bouwd. De tekening moet nu eerst aangepast worden aan de wensen van welstand, voordat b en w een bouwvergunning af geven. Hoogtepunt Z.V.U. De Z.V.U. oogstte zaterdagavond in een vol 't Ouwe Raed'uus veel succes met het optreden van de Belgische liedjes zanger Miel Cools. De belangstelling was groot en het programma kreeg veel waardering. Met ernstige en humoristi sche teksten wist Miel Cools zijn publiek in de knusse zaal te boeien. Hij slaagde er uitstekend in als solist toch een vol waardig programma te brengen door de liedjes op gezellige wijze aan elkaar te praten. Ook de belgenmoppen ontbra ken niet, maar de Hollanders moesten het evengoed ontgelden. Miel Cools be geleidde zichzelf op gitaar en behalve applaus kreeg hij van ZVU-secretaris H. Venekamp nog Zeeuwse babbelaars en een bloemetje. De toegift was onvermij delijk. Collecte De collecte voor het reumafonds heeft 874,20 opgebracht tegenover 1238 gulden vorig jaar. De organisatoren wij ten de lagere opbrengst aan de bussen. Niettemin dank aan gevers en collectri- ces. NCVB over Oosteuropa Mevr. Balkenende-Sandee heeft dins dag 20 maart voor de NCVB in 't Ouwe Raed'uus verteld over haar reis naar Oost Europese landen. Presidente mevr. Elenbaas-Tramper kondigde voor 17 april ds. Hekstra uit Nieuwdorp aan om te spreken over het onderwerp 'Wat is het antwoord op het waarom'. Plattelandsvrouwen. De Plattelandsvrouwen hielden maan dag 19 maart hun voorjaarsvergadering in Tolrust. Uit het jaarverslag bleek dat er weer bijzonder leerzame en interes sante avonden waren geweest, terwijl ook de kascommissie positieve geluiden liet horen. Voor het niet-herkiesbare bestuurslid mevr. C. van Dalen-Doele- man werd met algemene stemmen mevr. K. Hoek-van Dijke gekozen. Voor haar vele werk kreeg mevr. van Dalen een geborduurde tegel. Op 23 april is een lezing met dia's over het Wereldnatuur- fonds gepland, op 22 mei een excursie en een cursus koken van vier lessen. In juni wordt een fietstocht gehouden. In kringverband is er een cursus bloem schikken voor beginners van zes lessen en 12 juni een bezoek aan de landelijke handwerktentoonstelling in Breda. Op 24 april is de Provinciale Voorjaarsver gadering in Goes. Van 9 t/m 14 sep tember kan men naar Engeland voor een bezoek aan de plattelandsvrouwen in Herefordshire. Na de bespreking van dit programma kreeg opticien J.J.A. Leenaars uit Berg en op Zoom het woord over 'de bril van toen tot nu'. De dames kregen verschil lende brillen te zien: van een der oudste monturen tot de laatste mode toe. Ook in de brillenmode viert de nostalgie hoogtij. Dames die hun bril van enkele jaren geleden nog hebben bewaard, zijn nu up to date. Op verschillende vragen werd uitgebreid geantwoord. Het was een zeer geslaagde avond en dhr. Leenaars kreeg een bloemstukje. Vrijdag 30 maart om 19.30 uur organi seert S.P.S. in samenwerking met to neelgroep 't Centrum een CABARET AVOND in het Holland Huis te Scher penisse. Iedereen welkom. Advertentie IM Verkoping De openbare verkoping van 51.40 aren bouwland aan de Noordhoekseweg le verde de diaconie van de Hervormde Gemeente donderdagavond in 't Ouwe Raed'uus 15.500 gulden op. Koper van de 400 roeden werd dhr. Hoek. Toneelvereniging 't Centrum De toneelvereniging 't Centrum heeft woensdagavond in cafe 't Centrum jaarvergadering gehouden. Voorzitter G.A. Heijboer werd herkozen. De leden besloten tot aansluiting bij de amateur Toneelunie te Middelburg. Het succes volle toneelstuk de Sukkel zal op aan vraag nog voor verenigingen en tehuizen uitgevoerd worden. Voor het volgende seizoen werd een nieuw toneelstuk be steld. C.D.A. koos bestuur In Ons Dorpshuis zijn op 20 maart drie politieke vergaderingen gehouden. Eerst van ARP en CHU afzonderlijk en later op de avond van het federatieve CDA. Er werden negen bestuursleden geko zen: A.A. van Nieuwenhuijzen, A.W. Beurkens, M A. Stols, L.C. Vroegop na mens de CHU, J. de Jager, J. Boudeling, C. van Strien en M. Quist namens de ARP en G.C. Noorthoek als rechtstreeks CDA lid. De functies móeten nog ver deeld worden. De opkomst was goed met veertig aanwezige leden. Voorde problemen die binnen het CDA ontstonden na de wethoudersverkiezin gen, werd nog geen oplossing gevonden. Het kwam alleen tijdens de rondvraag even ter sprake. Geslaagd. Marielle Verwijs heeft zaterdag in het Bergse overdekte zwembad Gageldonk het B-diploma behaald na een succesvol examen. Ze werd opgeleid door sport school Felix Jansens. Jeugdvereniging. De jeugdvereniging Major Tom houdt vrijdagavond in de Wimpel een ont spanningsbijeenkomst met de bekende Zeeuwse discotheek Bayena. Iedereen is om acht uur welkom voor de muziek en de lichtshow. Aktiviteiten van "De Luyster" Afgelopen weken waren er nogal wat aktiviteiten van de openbare lagere school "De Luyster". Om te beginnen kwam er schoolzwemmen tot stand voor de klassen 4, 5 en 6. Voorlopig is dat elke donderdagmiddag tussen 15.45 en 16.15 uur in het instructiebad te Steenbergen. Personeel en enkele ouders brengen de leerlingen naar het zwembad en halen ze later weer op. De verwachting bestaat dat het binnen afzienbare tijd als leson- derdeel wordt ppgenomen en dan onder schooltijd mogelijk wordt, mits in ge noemd zwembad daartoe ook de ruimte (tijd) bestaat. Kreukeltjes-avond Eveneens georganiseerd door "De Luyster" was er in De Wimpel een kreukeltjesavond en dat wil zeggen een gezellig programma van kinderen in tegenwoordigheid van de ouders, waar bij de dorpshuiszaal met 300 belang stellenden tjokvol was. Wat genoten de ouderen, toen door de klassen 3 en 4 "de kibboets De Luijster" werd "geshowd", Grote voorraad van bekende merken o.a. Pierre Baltnain en Free World. Kijk in onze aangepaste etalage. Als het mogelijk is maak dan 'n afspraak, dan kunnen wij u met meer aandacht helpen in onze aparte behandel ruimte. Levering aan huis, tehuizen en via ziekenfonds. waardoor een volledige indruk werd ge geven van het dagelijks werk op school op basis van het leven en werken in een Israëlische kibboets. Na de pauze was er de jeugdmusical "De Speeltuin?....het einde", die werd opgevoerd door de klassen 4-5 en 6. Gezamenlijk was er bij de jeugd bijzonder enthousiasme, maar er waren toch ook enkele hoofdrollen bij. die zonder anderen tekort te doen wel genoemd mogen worden als Anne- lies Moerland. Karin Doeleman, Jenny Wagemaker, Annet v.d. Hoek. Lonneke V.d. Wal. Marcel v.d.Kleijn. De jeugd kreeg een geweldig applaus van een evenredig enthousiast publiek. Na de musical werd nog gebingo't als besluit van een gezellige avond. Dia's uit de "oude" tijd De afdeling "vereniging openbaar on derwijs v.o.o." had op haar ledenverga dering 72 belangstellenden. Hoofdmoot was de dia- en filmterugblik over de ja ren 1957-1965 van het openbaar onder wijs in Sint Philipsland. Daartoe waren ook aanwezig met hun fotografische bijdragen de voormalige schoolhoofden A. Verwaal en H. Thóutenhoofd. De getoonde onderwerpen varieerden van schoolzwemmen, tot ouder- en school reizen, van koninginnefeesten tot kerst en sinterklaasvieringen. Ook dit was een gezellige avond met herinneringen en hernieuwd contact met schoolhoofden, die de Sint Philipslandse periode nog niet waren vergeten. Diamanten bruidspaar Op de eerste lentedag van 1919 trad de 28-jarige Johannis Cornelis Filius in het huwelijk met zijn 19-jarige bruid Jaco- mina Adriana Stouten. Men kreeg van de ambtenaar der burgerlijke stand de traditionele waarschuwing mee, dat lief en leed samen dienden te worden ge deeld. Dat laatste heeft wel een zwaar stempel gezet. Daarom werd de dia mantenbruiloft vorige week beperkt tot naaste familiekring. Uit het huwelijk zijn 3 zoons, 2 dochters en 9 kleinkinde ren geboren. Het leed ontstond al vroeg met een doodgeboren zoon en op 4- jarige leeftijd was er een zeer ernstige ziekte van een 4 jarig dochtertje, dat wonder boven wonder herstelde, maar op 22-jarige leeftijd overleed. Toen was er al een dochtertje van 2 maanden, die 12 dagen later ook overleed. Het jaar daarop moest de oudste zoon tijdens de bezettingstijd in Winterswijk onderdui ken en na de oorlog de jongste zoon naar Indonesië, die 3 jaar later weer thuisk wam. De ramp 1953 bracht verlies van huis en inventaris plus evacuatie en op 30 april 1970 overleed plotseling een 42 jarige zoon tijdens werkzaamheden in Rotterdam. Dat was bovendien vorig jaar weer het geval met een bijna 54 jarige zoon. Veel wolken overschaduw den deze wel langdurige huwelijkszon. Niettemin waren er afgelopen woensdag nog heel wat felicitaties in de woning aan de Oostdijk. Met een gelukstele gram van H M. de Koningin en de commissaris der koningin Dr. Boertien, met een mondelinge felicitatie van bur gemeester en mevr. v.d. Berg en weth. Walpot. Bij alle familie-zorgen, was er aanvankelijk ook nogal wat materiële armoe. De bruidegom, geboren 8 nov. 1891 was de oudste zoon in het gezin Filius en daarom werd hij op 11 jarige leeftijd koeienwachter voor 1.75 per veertien dagen. Op de trouwdag was hij boerenknecht bij landbouwer Anthonie Nieuwenhuizen op de Noordhoeve voor een weekloon van 17,25. De bruid Jocomina Adriana Stouten werd 24 sept. 1899 in Anna Jacoba Polder geboren als 8ste telg uit het gezin Stouten, waar er nog 4 bijkwamen. Ook haar ouders verloren 4 zoons tussen de 18 en 30 jaar en inmiddels zijn ook 3 zusters niet meer. Haar vadfer was ge meentewerkman en na de trouwdag werd in de landbouw mee geholpen voorzover het gezin dat maar enigerma te toeliet. Dan had je toch weinig moeite een mud tarwe op de wagen te tillen, zo weet de bruid zich te herinneren. Er werd een woning gekocht aan de Oost- dijk voor 2500,— in 1919. Dat kostte droog brood en piekeren om aan de verplichtingen te kunnen voldoen van rente en aflossing. De Bruidegom had na zijn werk bij Nieuwenhuizen ook betrekkingen bij landbouwer Joh. Ver wijs. C. Stols en tenslotte opereerde hij enkele jaren als vrachtrijder bij dhr. M. Wagemaker naar Bergen op Zoom. Wel niet hele dagen, maar tot zijn 85ste jaar was hij nogal eens werkzaam op Hol lands Hoeve. Immers, het bejaarde echtpaar geniet een nog redelijk goede gezondheid.Het hoeft niet als voorbeeld te dienen, want het loopt vaak anders uit. maar jaar en dag draaide Filius elke avond 25 a 30 sigaretten(shag), stopte die in zijn pet voor de volgende werkdag en hij geniet nog dagelijks van het ro kertje. Bij wat er aan felicitaties kwam ook langs deze weg het diamanten bruidspaar gelukgewenst op de late le vensavond. De sneldam-kampioen J.v.d.Velde is sneldamkampioen van de plaatselijke D.S.V.F. Na een spannende strijd op dinsdagavond 20 maart werd hij winnaar. Junior-kampioen werd Rien Vermaas. Er waren 13 deelnemers, waarvan 11 senioren en 2 junioren. De laatsten werden bij de senioren onder gebracht. De eindstand van het tournooi was: J.v.d. Velde 21 punten, J. Noort hoek en J. Joppe 18, J. Suurlant 16, L. v.d. Velde 14, L. ten Hove 13, P.v.d. Velde 12, A. Verwijs 11, A. Verwijs jr. 11, J. den Braber 9, W. Mol 8, R. Ver maas 5, A. Verwijs 0 punten. Plotseling overlijden Het is opvallend, dat er dit nog vrij korte jaar al 3 inwoners zo plotseling zijn overleden. Op 14 februari was dat in de Deldensestraat de 79 jarige C.Mol, Op 23 maart de 57 jarige M. Moerland, toen hij met schoonzoon op vrachtwagen naar de suikerfabriek Zevenbergen was gereden en afgelopen maandag was het de 80 jarige W. Ligtendag, stichter van aannemingsbedrijf Ligtendag b.v., die in de slagerij van Bosman onwel werd en ook zeer onverwacht kwam te overlij den. Uitslagen D.S.V.F. Voor de huishoudelijke competitie: se nioren: H. Wagemaker-H. Coremann Qrl, C. Kooij-I. Walpot 0-1, I. van Ou denaarde-I. Ciggaar 0-1, 1. Ciggaar-A. Noorthoek 1-0. A. Noordhoek-A. Wa gemaker 0-1. Junioren: I.F. Wallet-C. Fontijne 1-0, R. Vermaas-L.v.d. Wal 1-0, I. Wagema- ker-A. Beurkens Vi - 'A, M. Verkerke resp. 12 en 11 punten. R. Vermaas 9-7, C. Fontijne 12-6, E. Hage 13-6, I. Wa gemaker 9-3, A. Beurkens 7-2 'A.A. Blok 8-2 'A, A. Bakker 4-2, R. Bout 8-2, L.v.d. Wal 9-2, A. Vermaas 7-0. Collecte De collecte voor het reumafonds heeft 1600 gulden opgebracht, wal 90 gulden meer is dan vorig jaar. Collectanten en gevers hartelijk dank. Hindeloper schilder n Op de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Sint Philipsland van de platte landsvrouwen sprak Mevr. Vrolijk uit Dinteloord over hindeloper schilderen. Zij vertelde eerst iets over het ontslaan van dit schilderwerk en hoe het moet gebeuren. Daarna kreeg ieder de kans aan 't werk te gaan. Men was een tijd enthousiast bezig en er kwamen ook wel leuke resultaten uit. De presidente had in haar welkomst woord een groot aantal dames mogen begroeten en deelde mee, dat op 17 april de voorjaarsvergadering zal worden ge houden. POORTVLIET vr. 6 apr: De Wigchelaar, dropping za. 28 ma. 30 apr: 't Ouwe Raed'uus, bazar SPS SCHERPENISSE vr. 30 mrt: 19.30 uur Holland Huis, ca baret S.P.S. SINT ANNALAND do. 29 mrt: 19.30 uur jubileumavond Chr. Gemengd Zangkoor V.Z.O.S. do. 17 mei: Veilingterrein, Boeren Boeldag ROOSENDAAL De Kring, 20.15 uur do. 29 mrt: Luv, blijspel door Rijk de Gooyer en Doris van Caneghem za. 31 mrt: The Chris Barber Jazz and BJues Band di. 3 apr: Mina von Barnhelm, door to neelgroep Globe do. 5 apr: Varié, show door het Krisist- heater ma. 9 apr: Eine Nacht in Venedig door de Hoofdstad Operette do. 19 apr: Bedden, comedie door Lies- beht List en Dmitri Frenkel Frank BERGEN OP ZOOM zo. 8 apr: 12.00 uur Markiezenhof, Al- win Bar (piano) tot 9 apr: Markiezenhof, tekeningen van Frans van Beers za. 31 mrt: 21.30 uur De Botte Hommel, film Family ma! 2 apr: 20.15 uur Luxor, Mina von Barnhelm door toneelgroep Globe Tholen 5 apr. 19.30 u ledenverg. C.N.S. de Re genboog Poortvliet 4 apr. 't Ouwe Raed'uus 100 j bestaan Chr. onderwijs Roxy Herfstsonate 16 j do 20u, vr za 19.45 21.15 u, zo 16, 18.45, 21.15 u ma, di, wo 20 u. Hoe meer hoe beter 18 j vr za 23.30 u. Tekenfilm Carrousel a.l. za. zon, wo. 14 u. Luxor Force 10 from Navarone 12jdo20u, za, 18.45, zo 16 u. Pikant gevrij in de alpenwei 16 j vr za 21.15+ 23.30 u. zo. 18.45 21.15 u. L'anirhal 12 j di wo 20 u. Karate op leven en dood a.l. zo 14 u. Steenbergsestraat - Tel. 34228 BERGEN DP ZOOM E Advertentie IM Advertentie IM t Of exact van een hartinfract gesproken moet worden, zal aan de medici overge laten moeten worden, maar feit is dat wethouder L.J. Koopman uit St. Maar tensdijk vrijdag per ambulance naar het ziekenhuis Lievensberg moest worden gebracht voor een hartaandoening en oververmoeidheid. Hij lag enkele dagen op de hartbewaking, maar gisteren was hij overgebracht naar de gewone pa tiëntenkamers. Vrijdagmiddag was dhr. Koopman wat vroeger van het gemeentehuis gekomen dan gewoonlijk. Op de secretarie zat men nog midden in de verhuizing, zodat het werk slechts beperkt kon zijn. Hij had wat stukken meegenomen om die verder thuis te bestuderen, terwijl zijn vrouw boodschappen was gaan doen en even bij een familielid was aangewipt. Hij voelde zich niet lekker en meende dat het met een eindje fietsen zou ver beteren. Dat lukte echter niet en het fietstochtje werd al snel onderbroken voor benauwdheid op de borst. Thuis gekomen belde dhr. Koopman zelf de dokter van der Bel, die onmiddellijk aanwezig was en nader onderzoek in het ziekenhuis gewenst achtte. De dokter besliste dat vervoer per ambulance no dig was. Daarvan stelde de wethouder zijn vrouw toen snel op de hoogte, waarna ze direct thuiskwam. In het ziekenhuis heeft de pijn in de borst zich nog een paar keer herhaald, zodat dhr. Koophian enkele dagen op de hartbewaking moest doorbrengen. In middels is er wel vooruitgang. En de hoop dat het zich niet meer herhaald. Velen zullen met ons wethouder Koop man - die zondag in Lievensberg 53 jaar werd spoedig herstel toewensen (ka mer 201).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 13