Kwart miljoen voor Rwanda WAT DIT IS V Zo zit dat in elkaar bij de provincie Delftse Joffers exposeren in de Gasthuiskapel Tholen 299.- PFAFF STATEN 30 MAART BIJEEN W.Rikken bv. Miel Cools zaterdag in Poortvliet Donderdag 22 maart 1979 EENDRACHTBODE 7 INSPRAAK MIDDEN-ZEELAND SUBSIDIES UIT NATUURBESCHERMINGSFONDS modehuis Plateelschilderwerk van de Porceleijne Club Delft Rikken bv brengt een zig-zag naaimachine Waar gemaakt De Koningin Bloemen Verrassing Delist Blauw STEMMEN VAN LEZERS REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01180) 27351 Dit is de eerste aflevering van een provinciale informatierubriek die op deze plaats in dit blad éénmaal in de veertien dagen zal verschij nen. Voorlopig negen maanden lang. En als uit een over ongeveer een half jaar in te stellen onder zoek mocht blijken dat u de ru briek wel aardig vindt, dan blijft zij waarschijnlijk bestaan. Na tuurlijk hopen de mensen die de rubriek maken dat hun produkt in de smaak zal vallen. Het zal in het begin nog wel wat moeten wennen, voor lezer en schrijver. De redaktie van deze rubriek wil niet een krant imiteren, maar van uit éen eigen opstelling informa tie verstrekken over zaken die zij de moeite waard vindt en van be lang voor ieder die in Zeeland leeft en werkt. Het wekken van meer belang stelling bij de inwoners van Zee land voor de aktiviteiten van de provincie is de bedoeling van deze rubriek. Een mens kan zonder die belangstelling tóch wel gelukkig zijn, zegt u. Ongetwijfeld! Maar het is toch ook wel plezierig wat meer te horen en te weten van wat ze daar in Middelburg, in de Abdij en bij andere provinciale diensten, klaar maken en waaro ver u in de dagbladen bijna elke dag leest. Er wordt hard gewerkt aan de voorbe reiding van de inspraak voor het streek plan Midden-Zeeland. In een speciaal hiervoor opgezette procedure wordt ge tracht allerlei onderdelen van de in spraak tot hun recht te laten komen. Het "model heeft de instemming van de commissie bestuur - bestuurden (die zich bezig houdt met de relatie tussen burger en provinciale overheid) en de staten zullen op 20 april a s. een beslis sing nemen over met de eerste fase van de inspraak gemoeide kosten van rond een ton. Binnen niet al te lange tijd zullen oproe pen verschijnen om zichlte melden als gespreksleider of rapporteur voor een gespreksgroep. Er komen voorlich tingsbijeenkomsten, er zal een "wer vingsfolder"' voor insprekers verschij nen en een brochure waarin de doel stellingen van het nieuwe streekplan zullen worden toegelicht, er komen later inspraakkranten enz Laten de inwoners van Midden-Zeeland - d w z. Walcheren Op het moment dat deze krant bij u in de bus wordt gestopt zal de stand van de aktie "Zeeland helpt Rwan da" waarschijnlijk ruim 250.000,zijn, met inbegrip van de bijdrage van de provincie. Nog elke dag komen er tientallen giro-overschrijvingen op het Pro vinciehuis in Middelburg binnen en het ziet er naar uit dat aan deze stroom voorlopig nog geen einde zal komen. Sinds de aktie tot het adopteren van waterputten in het midden-Afrikaanse land Rwanda begon - dat was eind ja nuari j.l. -hebben omstreeks 4 000 mensen via hun giro of bank laten mer ken dat zij daadwerkelijk achter het streven staan Rwanda veilig, betrouw baar drinkwater te leveren. Omstreeks 1 50 Zeeuwen hebben toegezegd voor periodieke overschrijvingen te zullen zorgen. De tot heden overgemaakte be dragen verschillen nogal wat in grootte, n.l. van één tot drieduizend gulden. Ruim een kwart miljoen gulden dus, dat wil zeggen goed voor ruim 330 water putten als van een gemiddelde van 750,per stuk wordt uitgegaan, een prijs inclusief de opleidingskosten van de z.g. fontainiers. In het totaalbedrag zit 50.000,- van de provincie Zoals u zich zult herinne ren hebben provinciale staten enige tijd geleden besloten bij elke gulden die voor Rwanda uit de Zeeuwse bevolking komt een kwartje te leggen. Twee ton is dus binnengestroomd Als hier bijna 29.000,— bij wordt geteld komt men aan een feitelijk saldo van ruim 230.000 In die 29 mille zit een bedrag van ruim 26.000,— afkom stig van een in Limburg voor Rwanda en de Bevelanden - zich er alvast maar op gaan voorbereiden dat zij binnenkort over de toekomst van hun gebied mo gen meedenken en meepraten! De provincie Zeeland heeft in 1978 uit het natuurbeschermingsfonds (voor de aankoop van natuurgebieden) acht bijdragen verstrekt tot een totaal bedrag van 71.000,— Ruim 61.000,— ging naar de stichting het Zeeuwse Landschap, de rest naar de vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland. De subsidies hadden betrekking op de volgende aankopen: 32 ha schorren en slikken van de Rumoirtschorren aan de noord kant van St. Philipsland 21.300,— 6 ha schorgrond in de Verdronken Zwarte Polder in Zeeuwsch-Vlaanderen 6.012,1 ha dijk bij het St. Mauritsfort in Terneuzen 3000,— 10 ha bouwland en water in de Westerschenge in Zuid-Beveland 30.542,— 2 ha grond in de Yerseke Moer 267,— een halve hectare dijk in de Zwaakse Weel in Zuid-Beve land 776,-), 9.000,— voor nog een dijk in hetzelfde gebied en 76,voor de voormalige vuilnisbelt ook in de Zwaakse Weel. Subsidies in de aankoop van 147 ha Krabbekreek 6.092,- en 3 ha Sabbinge- dijk/Boomdijk 217,— zijn gereserveerd in afwachting van toezeggin gen van CRM. Het natuurbeschermingsfonds beschikte per 31 december 1978 nog over ruim 52.000, gehouden aktie (hier gold dus niet de regeling "een kwartje van elke gul den"), terwijl de rest de provinciale 25 procent-bijdrage over 1 978 is. Wie hebben - voor zover dat valt na te gaan - tot heden het giroboek voor Rwanda ter hand genomen? Gezegd kan worden dat het een redelijke af spiegeling is van de Zeeuwse samenle ving. Spaarpotten Goede berichten zijn ook te mel den van het "spaarpottenfront voor Rwanda Ongeveer 90 scholen hebben nu bezoek ontvangen van cen traal coördinator C A. Bachofner. Daar bij zijn zo n 3.300 spaarpotten uitgezet. De "oogst" daarvan mag zeker op 30.000,— worden geschat. Dat is gebaseerd op de opbrengst per reeds vol ingeleverde spaarpot. Alle Zeeuwse scholen hebben een introduktiebrief gekregen maar nog lang niet elke school heeft gereageerd. Het vriendelijke ver zoek is dat alsnog te doen bij de heer Zeeland Rwanda Bachofner, Provinciehuis Middelburg, telefoon 011 80-2 7351. Uit dag- en nieuwsbladen is al gebleken dat behalve de spaarpottenaktie nog heel wat andersoortige akties op scho len worden ondernorhen. Met groot succes meestal! Laten we een paar voorbeelden geven: royaal voor de dag kwamen lagere scholen in Oostkapelle en Middelburg (De Casembrootschool met verkoop van oud meubilair), de mavo in Tholen (fancy fair), het Zelden- rustcollege in Terneuzen (akties bij de opening), de lts in Axel (open dagen en fancy fair)/ het Swanenburghcollege in Vlissingen (open dag en disco-avond), het Jansenius college in Hulst (een grote happening) en de Zeevaartschool In Vlissingen (opcenten verkoop kantine). Zeeuwse kleuterscholen laten zich ook niet onbetuigd: tot hecjen doen er zo n 20 mee voor Rwanda - maar het mogen er nog meer worden! Opvallend is ook dat de kinderen van een aantal zondag scholen in de provincie spontaan hun "zondagcent" voor hun vriendjes in Rwanda gaven. V Bijna gereed is een boeiende diaserie over Rwanda, die op bijeenkomsten vertoond kan worden ter toelichting op en ter ondersteuning van een inleiding die de heer Bachofner eventueel wil houden. Tenslotte een oproep aan hen die eind januari of begin februari niet de enveloppe met inhoud over de Rwanda-aktie in hun brievenbus hebben gevonden (en dus ook niet weten dat het gironummer van de aktie 3933600 is!): willen zij als de informatie op prijs wordt gesteld deze vragen op het Provinciehuis in Middelburg, telefoon 01180-27351? Zij krijgen "de stuk ken" dan prompt toegestuurd. De Abdij van Middelburg, al enkele eeuwen bestuurlijk centrum van Zeeland. Vrijdag 30 maart a s., 's morgens 10 uur, komen de Zeeuwse staten in de Statenzaal (Middelburg, Abdij 11) bij een om een wat onderwerpen betreft redelijk gevarieerde agenda af te wer ken. Er wordt een krediet van 975.000,- gevraagd voor de recon structie van een 1 800 meter lang ge deelte van de weg Kapelle-Wemeldinge en een krediet van 540.000,- voor de aanleg van een fietspad (1.885 meter) langs een deel van de weg Oud-Vosse- meer-Sint-Annaland. Ook wordt de sta ten verzocht een subsidie van 20.000,- te geven voor nieuwbouw en inrichting van de zeehondencrèche in Pieterburen. Vastgesteld moet verder worden hej provinciaal bibliotheek plan voor de jaren 1980-1982. Wie de sta- tenvoorstellen wil inzien kan terecht op het Provinciehuis en bij de verschillende openbare bibliotheken. De statencommissie van de financiën zal een openbare vergadering houden op maandag 26 maart a s. 's middags om vier uur in het Provinciehuis, waarin o.a, besproken wordt: De intrekking van het statenbesluit subsidie jeugdfestivals, subsidiëring ontmoetingscentrum Heinkenszand, inspraak streekplan Midden-Zeeland en de wijziging van de tarieven voor de Zeelandbrug. Wat is het provinciaal bestuurArtikel 5 van de provinciewet zegt dat het provinciaal bestuur bestaat uit provinciale staten, gedeputeerde staten en onze Commissaris. Dat is - u snapt het al - de Commissaris der Koningin. Drie bestuursorganen dus. Elk heeft zijn eigen taken en verantwoordelijkheden. Samen besturen zij de provincie. Wat dat allemaal inhoudt komt nog wel aan de orde. Nu gaat het vooral om de samenstelling van provinciale staten. Die - het staat in artikel 6 van de provinciewet - vertegenwoordigen de gehele bevolking van de provincie. Vier jaar duurt de zit tingsperiode. Vorig jaar zijn er statenverkiezingen geweest, in 1982 treden nieuwe staten aan. Het aantal statenleden is afhankelijk van de omvang der bevolking. Het varieert van 83 tot 4 7 statenleden. De provincie Zuid-Holland opent de rij met 83 leden, gevolgd door de provincie Noord-Holland met 79 volksvertegenwoordigers. Het lijstje is dan verder: Noord-Brabant 75, Gelderland 7 7, Limburg 63, Overijssel en Utrecht elk 59, Groningen en Friesland elk 55, Drenthe en Zeeland 4 7 statenleden. In de Zeeuwse staten zijn vijf politieke partijen vertegenwoordigd. Het Christen Democratisch Appèl (CDA) heeft een fraktie van zeventien leden, de Partij van de Arbeid (PvdA) telt zestien vertegenwoordigers in de staten, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) heeft acht leden in haar fraktie, de Staatkundig-Gere formeerde Partij (SGP) wordt door vier personen vertegenwoordigd en Democraten 66 (D'66) telt twee fraktieleden. Er zijn zeven vrouwelijke statenleden (een CDA, vier PvdA, een VVD en een D '66). De leden van het college van gedeputeerde staten (het dagelijks bestuur van de provincie) worden - zoals dat heet - uit en door provinciale staten gekozen. Meestal wordt over de samenstelling van het college van gedeputeerde staten tussen de verschillende frakties eerst overleg gepleegd Toch kan het gebeuren dat de spanning tot het laatste moment - dat wil zeggen tot het tijdstip van stemming in de eerste statenvergadering van de nieuwe zittingsperiode waarin alle leden'de eed of de belofte afleggen - er in blijft zitten. In Zeeland zijn er zes gedeputeerden. Tot'voor kort gold dit aantal in elk van de elf provincies. Nu is de provinciewet zodanig gewijzigd dat er maximaal acht gedepu teerden kunnen worden benoemd De meeste provincies hebben van deze mogelijk heid gebruik gemaakt Het is misschien wel interessant de aantallen even te noemen: Drenthe zes. Friesland zeven, Gelderland acht, Groningen zes, Limburg zeven, Noord-Brabant zeven, Noord-Holland zeven, Overijssel zes, Utrecht zes, Zuid-Holland acht. Sinds de huidige provinciale staten zitting hebben is de politieke samenstelling in het college van gedeputeerde staten gewijzigd. Vanaf 1970 waren van de gedeputeerden twee lid van de PvdA, 1 van de CHU, 1 van de ARP, 1 van de KVP en 1 van de VVD Momenteel is de samenstelling als volgt: 2 PvdA, 2 CDA, 1 VVD en 1 SGP In geen der andere provincies is de SGP in het college van gedeputeerde staten vertegenwoordigd nta bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM Vanaf woensdagmiddag 28 maart om half drie is er in de Gasthuiskapel in Tholen een tentoonstelling te zien van een uniek gezelschap: de Porceleijne Club Delft. Achttien dames uit Den Haag, Wasse naar en Delft - reeds vermaard als de Delftse Joffers - tonen tweehonderd be schilderde borden, vaasjes, kannetjes, asbakjes e.d. die stuk voor stuk unica zijn. De band met Tholen is er niet alleen door het tentoongestelde bord met het Thoolse gemeentewapen, maar met na me door mevrouw J.E. Zelders-Thomas, bewoonster van de Twee Stoven en zeven jaar geleden initiatiefneemster van de Porceleijne Club Delft. De expositie is van woensdag 28 maart tot en met vrijdag 6 april elke middag van half drie tothalf zes te zien, behalve zondag. Bovendien nog vrijdag 30 maart van zeven tot negen uur en zaterdag 31 maart van half tien 's morgens tot half zes 's middags. Mevrouw Zelders volgde zeven jaar ge leden in het gemeentemuseum van de Residentie een cursus porcelein schilde ren van de Ned. Vereniging van Huis vrouwen. Dit bevredigde haar niet vol ledig, maar haar enthousiasme was zo danig gewekt, dat ze door wilde gaan. Ze liet het penseel even rusten en pakte de pen om een brief te gaan schrijven aan de Koninklijke Delftsch Aardewerkfa briek De Porceleijne Fles in Delft, een uit 1653 dinerend bedrijf, dat bloeit dankzij de bewonering voor het bijzon der kunstige plateelschilderwerk uit binnen- en buitenland. Wie kent het Delfts Blauw niet. geheel compleet van 389,- tijdelijk voor officieel dealer voor Korte Meestr. 17, tel. 35878 BERGEN OP ZOOM Nieuwe Markt 48. tel. 35546 ROOSENDAAL Advertentie IM Er kwam een positieve reactie van di recteur ir. G.J. Geluk en samen met twee dames van de cursus in het gemeente museum richtte mevrouw Zelders "De Porceleijne Club Delft" op. Elke dins dagmorgen kan men nu in een speciale ruimte van de Porceleijne Fles tien da mes aantreffen die tekenen en schilde ren. "Het is een gunst, dat we als club in het bedrijf mogen werken. Kennelijk heb ben we ons waargemaakt, want de Por celeijne Fles neemt wel eens ontwerpen van ons over. We vinden het een eer, dat ze ons zo goed vinden", vertelt mevrouw Zelders. Niet voor niets hangt het tegel tableau dat de club bij het 325 jarig bestaan van het bedrijf cadeau deed. in de directiekamer. "Ze tolereren echter niet alles, omdat je veel in hun keuken kijkt. Onze ontwer pen mogen niet lijken op de produkten van de Porceleijne Fles. Ze moeten altijd afwijken. We mogen ook niets verko pen. De beschilderde stukken zijn uit sluitend voor eigen gebruik of voor fa milieleden of vrienden. Het is gemak kelijk voor cadeautjes", zegt mevrouw Zelders. De Porceleijne Club is bijzonder trots op de goede banden met koningin Juliana, want ter gelegenheid van haar 65ste verjaardag bood de club Hare Majesteit op Huis Ten Bosch twaalf bordjes aan. De rand was bij allemaal hetzelfde, maar middenin had elke schilderes haar fantasie kunnen laten gaan. 't Werd een gezellige middag bij de koningin, met een kopje thee. In het plakboek van de club is dat bezoek met foto's en brieven met ere opgetekend. De dames zijn trots op de bedankbrief van de koningin, waarin ze liet weten dat de bordjes ook voor de kleinkinderen bijzonder mooi waren. Toen de club met Kerst nog eens een cadeautje gaf aan de koningin, bleek ze de schilderessen nog niet te zijn ver geten. Ze stuurde een telegram waaruit bleek dat de bordjes van de Porceleijne Club op paleis Soestdijk nog steeds met vreugde worden gebruikt. De club begon met tien leden, maar nu zijn er achttien. Dat is het maximum, want in de ruimte van de Porceleijne Fles kunnen maar tien dames tegelijk werken. Twee leden komen er elke week, de anderen om de veertien dagen. Als er iemand verhinderd is, staat de reserve dinsdagochtend al in de start blokken, want niemand wil het Delfts ochtendje graag missen. Tweederde van de club bestaat uit pure amateurs, maar ook bij hen is er in rui me mate talent en aanleg aanwezig ge zien de goede resultaten. Enkele dames hebben de academie gevolgd. Ieder heeft wel een specialiteit, zoals bijvoor beeld het schilderen van bloemen. Er is een Italiaanse in de club die ongelooflijk mooi schildert. De achttien leden zijn: mevrouw M. Bender-Weiier, N.C. Bois- sevain-de Vooys, M. van Bottenburg, M.C. CouvertGaizoli, E.A. Crok, G.W. Ebbinge-Matthieu, M. Hooykaas- Schiff, C l. Hupkes-Cahen, P. van Log- hem-Mentel, A. Leeuwenburghvan Kempen, H. Meursing-Bruins, L. de Monchy-Goddard, L. Peetom-Fischter, E.E. Scheltens-van Polanen Petel, C. Stomp-Schutte, E. Tack, M. Visser- Bouwens en J.E. ZeldersThoomas. Het beschilderen van aardewerk blijft een dure liefhebberij, al zijn de vele ar beidsuren tian vrijetijdsbesteding. Het plateel (biscuit) betrekt de club van de Porceleijne Fles, die met mallen de ver schillende vormen maakt als bordjes, vaasjes, enz. Op het biscuit wordt het ontwerp getekend en daarna begint het verven. Tenslotte wordt het werkstuk geglazuurd voordat dit in de oven verd wijnt. Dat is altijd een spannend mo ment, want het blijft een ve'rrassing wat er tevoorschijn komt. Er komt nooit een tweede stuk precies zo uit de oven. Gezien het arbeidsintensieve karakter van de kunstwerken is het niet verwon derlijk dat een bord wel vierhonderd gulden kost. Toch zijn er nog voldoende belangstellenden, kopers en verzame laars uit Nederland en daarbuiten, o.a. Amerika, om een flink aantal mannen en vrouwen in Delft werk te bieden. De meesterschilders roken niet en drinken geen koffie of alcohol. Ze moeten een vaste hand hebben en kunnen het zich niet permitteren om te beven. De club heeft reeds twee tentoonstellin gen in Delft georganiseerd. De eerste in 1973. die 223 bezoekers trok. de tweede bij het vijfjarig bestaan met 400 belang stellenden. Nu komt de Porceleijne Club voor het eerst buiten Delft, zodat de Gasthuiskapel in Tholen vanaf woens dag toch wel een unieke expositie krijgt. Natuurlijk ontbreekt een hoekje met Delfts Blauw niet bij de totaal 200 werkstukken beschilderd aardewerk. Er ,komt ook een vitrine met kostbare bor den. De Porceleijne Fles verleent z'n Bedrijfsaanslag Waterschap Gaarne zou ondergetekende nog het een en ander recht willen zetten aangaande de milieubelasting voor mijn bedrijf, waatpver vorige week de uitspraak van G.S. werd vermeld. Dat men er leuge nachtige praktijken op nahoudt om een onrechtmatige bedrijfsaanslag op te leggen (toch verloren) gaat alle perken te buiten. Gelukkig zijn G.S. van Zee land hier niet ingetrapt en hebben ze de zaak rechtvaardig beoordeeld, waarvoor mijn erkentelijkheid. 1. Onderzoek op bedrijf: wat is er ver rassender dan een willekeurig uitge voerd tijdstip waarop het onderzoek aangaande plaatsvindt„Er is mij nooit van tevoren bericht gestuurd, noch door waterschap, provincie of Kroon. 2. Dat de praktijk uitwijst dat er eind- buizen in sommige gevallen zodanig met gras en plantengroei bezet zijn en dat het zelfs voor betrokken landgebruikers moeilijk is om die terug te vinden, is in de eerste plaats wel goede reclame voor de betrokken landgebruikers. maar dan in de slechte zin des woords. Dus een loos bericht. Dit kon in mijn situatie to taal niet gezegd worden, want mijn slootkanten staan zo kaal als een luis. Hier werden anderen bij betrokken die er nirts mee van doen hadden. 3. Schoonmaken landbouwmachines. Door mij wordt er I tractor met kunst- meststrooier schoongemaakt (gezien de geringe inventaris landbouwmachines) en dan 52 m van de sloot vandaan in een gat onder de fundering van de schuur, waar het allemaal veen is. Dat kan dus nooit in de sloot terecht komen. 4. Ondergetekende zou enkele stuks vee houden. Het is maar 1 stuk vee. wat de voorzitter van het waterschap zelf heeft geconstateerd. Waarom er maar enkele van gemaakt? Waarom moet men er leugenachtige praktijken op nahouden en nog wel voor G.S. van Zeeland? Dit valt mij ontzet tend tegen. Gaat men straks voor de Kroon ook met deze leugenachtige praktijken te werk? Affijn. als het resul taat zo uitvalt als bij de provincie, dan speelt dat geen rol. Hopende voor de Kroon straks met eerlijke mensen van doen te krijgen, dan zal ook die uitslag voor mij gunstig uitvallen. C.J. Bevelander Kalfdamseweg 12 Poortvliet. medewerking aan de inrichting, zoals schilder/ontwerper H.J.H. Sanders in Delft de club ook steeds begeleidt. De dames waagden zich immers op een ter rein dat eeuwen beheerst werd door zeer vakbekwame schilders en ontwerpers die zich het moeilijke plateelschilderen in de loop van jaren eigen hadden ge maakt. Niet voor niets heeft het bedrijf een opleiding van driejaar. De beheerscommissie van de Gasthuis kapel is er met medewerking van de Porceleijne Club in geslaagd weer een verrassende kunstuiting op Tholen te brengen. Burgemeester E. Baerends zal de expositie dinsdagavond openen. De heer P. Labouchere. public relations medewerker van de Porceleijne Fles en neef van de Thoolse mevr. Labouchere, zal een inleiding houden. De beheerscommissie heeft verder nog plannen voor een tentoonstelling van Youth for Christ en een expositie van een van de deelnemers aan de hobby tentoonstelling in het Holland Huis te Scherpenisse. De Vlaamse zanger Miel Cools treedt zaterdagavond om acht uur voor de ZVU Tholen op in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet. Hij brengt over het algemeen liedjes met een breed sociaal engage ment, tijd-kritisch. De uit Hasselt af komstige troubadour, die sinds 1973 vrijwel uitsluitend in Nederland op treedt, begeleidt zichzelf op de gitaar. Miel Cools maakt zelf de muziek bij teksten van Ed Leefiang. Ernst van Al- tena. Willem Wilmink. Jaap Dreesen. Pieter Goemans en Fred Dannenburg. Hij brengt een programma met milde humor. De jubileumvoorstelling van de tienja rige Thoolse ZVU, zaterdagavond in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer. trok grote belangstelling. De ruim 200 aan wezigen alleen al waren een goed jubi leumcadeau, want in de afgelopen tien jaar heeft de Thoolse ZVU qua belang stelling heel wat teleurstellingen erva ren. Na een trage start kwam het cabaret Don Quishocking er goed in. zij het met dikwijls wrange humor. Het publiek kon de meeste teksten en liedjes wel waar deren. The South Jazzband zorgde voor sprankelende Dixielandmuziek voor de liefhebbers. Het jubileumprogramma werd o.a. bij gewoond door burgemeester E. Bae rends' met zijn echtgenote (tot aan de pauze, gezien biljartverplichtingen), wethouder van culturele zaken J. Ver- sluijs met zijn vrouw en gedeputeerde mr. P.J. Boersma.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 7