O-lino &/a HIISSER GELUK rh"len Coiffeur XEN0S 2 EENDRACHTBODE Donderdag 22 maart 1979 PREDIKBEURTEN Tholen TRICOTAGE Markt 7 U L LU l\ Tel. 2575 Jaarvergadering CONCORDIA Radio - T.V. - Wasauto maat 7 stereo - HiFi - enz, kopen, even bij B00GAART binnenlopen. -'M: Firma K. J. Boogaart Stavenisse Sint Annaland Sint Maartensdijk LADIES AND GENTLEMEN Uw haar laten permanenten is dè juiste oplossing voor uw levenloos, vormloos en moeilijk zittend haar Scherpenisse !#iK IM1M Poortvliet Sint Philipsland DAG EN NACHT VISSER Burgerlijke stand Geboorte Danielle dv. P. Altena en A. Wieringa, lzaak Cornelis zv. N.A.v.d. Reest en A. Lindhout. Sanne dv. C.J. de Keijzer en M.A.A. v. Diesfin. Johanna Klasina An ne dv. N.P. Baaijens en C.M.I. Bolier. Linda dv. P.H. Verhoeff en G.C.M. van Schaik. Overlijden Johanna Tichem. 85 jr. w.v. A.C. de Laater. Johan Laurens Deurloo, 84 jr. wv. C.J. van Sliedregt. Jozina Elisabeth Smits, 73 jr. ev. Dirk Dorst, Willem Bout, 88 jr. zv. C.J. Bout en W. Schot. Leendert Jan Olree. 87 jr. ev. J.A. Bak ker. Henri D.J. Wolfensberger. 74 jr. ev. A.E.M. Draaijers, Willem Janse. 2 jr. zv. J. Janse en J. Geneugelijk. Huwelijk Thomas Adrianus Schoep. 22 jr. met Anna Geertrui Bout. 20 jr. Advertentie IM Gevonden en verloren Op het groepsbureau der Rijkspolitie. Hofstraat 4. zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent een papierprikker; een le deren shagétui; een zwarte poes; een lichtbruin hondje: een portemonnee met inhoud; een zilveren halsketting met sterrenbeeld Leeuw: een benzine dop met slot; een gele muts met pom poen: een groen zakmes; een paarse damesfiets; een bankbiljet van 10,-; een bankbiljet van J 2-5,een bruine motorhandschoen; een sleutel aan rood label; een bankbiljet van 100,-; een lederen handschoen; een fiets merk Ba- tavus; 4 losse guldens; een gouden arm bandje: eën bankbiljet van 10,— een portemonnee met inhoud; een kinder- schaats; een groene jongensfiets: een bruine herenfiets; een blaiïwTiïntf- schoen; .een gouden tirouwru^ „eetj bankbiljet van 23,— CéenmuiSfeutèl; een groene muts. m Verloren zijn: Een bruine muts, een groen/bruin mapje met foto's en papieren; staaf voor lakzegels; een bril goudkleurig mon tuur: een gouden ketting met hangertje; een bankbiljet van 100,—een bank biljet van 25,— een roodbruine por temonnee met inhoud; een zwart/witte hond; een sleutel: een zilveren sterren beeld Kreeft: een dameshorloge: een zwart/witte handschoen; een paar brui ne handschoenen; een deksel van tank auto; een kinderhorloge; een zwarte damesfiets merk Gazelle; een bruin sleuteletui; een hoes van parapluie; een plastic tasje met gymspullen; een he renhorloge; een pluche hond. Hedenavond, donderdag 22 maart, om half acht in het repetitielokaal aan de Kruittorenstraat 15. Advertentie IM Bartimeüs ontving vijf duizend gulden door actieverkoop zangplaat In een bijeenkomst van het Thools Chr, mannenkoor "Rehoboth" en haar ge nodigden vertoonde directeur van de stichting steunfonds Bartimeüs, de heer L.Vooys, zaterdagavond in het vereni gingsgebouw "De Wingerd" een dia avond over het werk van de Protestantse Christelijke vereniging Bartimeüs te Zeist. De avond stond in het teken van erken telijkheid wegens door het boven ge noemde mannenkoor gevoerde actie zangplaten verkoop t.b.v: de stichting steunfonds Bartimeüs. De heer ^ooys memoreerde het ont staan en voortgaande werk van de vere niging Bartimeüs; wat er gedaan moet worden voor de blinde méns. Dit verhelderende door vertoning tan dia's over het werk van Bartimeüs "Bartimeüs Sluis naar de maatschappij" bracht de belangstellenden nader bij het werk der barmhartigheid. Nadat het mannenkoor enkele psalmen en geeste lijke liederen ten gehore had gebracht overhandigde de penningmeester van het koor. de heer J. yan Voorst, de op brengst van de gevoerde actie 5.000,— aan de directeur van de stichting Steunfonds Bartimeüs, de heer Vooys. Bij de aanbieding van het bedrag zei de heer van Voorst dat deze plaat "Hoort gij die Stemme" de tweede plaat is die het koor gemaakt heeft. De eerste plaat was "Om die te doen uit dankbaarheid" t.b.v. de stichting Gehandicaptenzorg Ger. Gemeenten. De heer Vooys zei bij het in ontvangst nemen van zo'n geweldig bedrag, dat zijn stoutste verwachtingen Overtrof, woorden van dank namens bestuur, di rectie en wel in de eerste plaats onze kinderen. "Ik kan niet onder woorden brengen wat dit voor onze kinderen be tekent". Ter herinnering aan deze mooie opge zette en gevoerde actie en avond, die bij gehouden kollecte 263.65 voor het steunfonds opbracht, ontvingen alle le den van het mannenkoor als aandenken een Bartimeüs sleutelhanger met fleso- pener. Voorlichting Astmafonds Bij het twintigjarig bestaan houdt het Nederlands Astmafonds maandag avond om half acht een voorlichtingsbi jeenkomst in zaal De Kroon. Het jubi leum is een extra stimulans om de akti- viteiten meer kracht bij te zetten. Het astmafonds heeft een coördinerende taak: enerzijds wordt geld ingezameld, anderzijds zorgt men voor een zo rede lijk mogelijke verdeling van het geld onder instanties en inrichtingen die zich bezighouden met de verschillende fa cetten van de astmabestrijding. Dat is een veelzijdige en kostbare zaak. Niet alleen het wetenschappelijk onderzoek verdient bijzondere aandacht. Ook de voorlichting moet in goede banen geleid worden. Vandaar dat het astmafonds maandagavond wil vertellen en wil laten zien (via een film) wat er gedaan wordt en wat noé gedaan kan worden ten bate van astmapatiënten. Iedereen die be langstelling heeft, is welkom. Vier koplopers damtoernooi De heer Slager uit Scherpenisse. lid van de Eendracht, is een van de vier koplo pers in het B.N. Damtoernooi om het open kampioenschap van West-Bra bant. Hij zal het niet gemakkelijk krij gen tegen Verdoolaege. Verpoest en Brouwers. De eerste ging in op de uit daging van V.d. Velde om een opsluit- partij te spelen. Toen V.d. Velde tempo tekort kwam en een schijf moest offeren, besliste Verdool aege de partij in zijn voordeel. De Roosendaler van Elewout gaf Verpoest goed partij tot hij in het middenspel een positionele fout maakte die hem een schijf kostte en even later de partij. J. v.d. Velde, die pas een jaar bij de Een dracht competitie speelt, kwam tot de dertigste zet heel sterk naar voren tegen Toine Brouwers. Toen hij echter een in gewikkelde damcombinatie over het hoofd zag, kostte hem dat punten. Sla ger bleef in de kopgroep door een schijf te winnen in de openingsfase van zijn partij tegen Noorddijke. De Roosenda- ier Abelshausen ging tegen de verras send sterk spelende Schot het eindspel in met 1 schijf voorsprong, maar hij moest met remise genoegen nemen. Ook het duel tussen Gansemans en v.d. Beek, beiden uit 's Gravenpolder, liep na een bijzonder fraaie partij op-remise uit."De Roosemjaler Koevoets ging tegen J. van Akkeren een in alle varianten gewonnen t eindspel in.met een-schijf voorsprong. %iaar n!ï éeif foutieve voortzetting moest hij met remise genoegen nemen. De Roosendaler Mouwen, na driejaar weer terug in de damarena, bracht Jongene- len op de rand van de afgrond, maar na bijna vier uur spelen maakte hij in grote tijdnood een fout die hem de punten kostte. Uitslagen: Verdoolaege - P.C. v.d. Velde 2-0, Van Elewout - Verpoest 0-2, Abelhaus - S. Schot 1-1, Brouwers J.v.d. Velde 2-0, Slager - Noorddijke 2-0, Ganzeman - v.d. Beek 1-1, J. van Akke ren - Koevoets 1-1, C. van Tongeren - M. Nagtegaal 1-1, Moerland - De Bruin 1-1. Van Dijke - Goudzwaard 2-0, Boogerd sr. - Droogers 0-2, J. van Tongeren - Franken 0-2, Nouwen - Jongenelen 0-2, De Ron - A. van Akkeren 2-0, P. Nieu- wenhuizen - J. Nagtegaal 2-0. Steden- stand: Tholen en Roosendaal 10 p. Bergen op Zoom en 's Gravenpolder 8 p. Plattelandsvrouwen De Plattelandsvrouwen hebben het voorjaarsprogramma samengesteld. Dinsdag gaat men naar banketfabriek de Waal om te zien hoe o.a. de beroem de bokkepoten gemaakt worden. Dins dag 24 april komt de rijdende viskeuken van het produktschap voor vis en vis- produkten. Elke bezoekster krijgt gratis voorlichting over het behandelen en verbruiken van vis. Men kan ook klaar gemaakte gerechten zien. De voorlich tingswagen komt op de Kaay te staan. Men kan in verenigingsverband een de monstratie krijgen of er individueel naar toe gaan. Eind april vindt ook een ex cursie .aar sfeer meubeltoonzalen plaats. Wegens de winter en een verbouwing is dat oorspronkelijk op 22 febrauri vast gestelde uitstapje, opgeschort. Op 24 april is ook de Provinciale Voorjaars vergadering in Goes. Da's brutaal Een op de Ten Ankerweg wandelende mej. J.M.S. wist zondagavond van de prins geen kwaad toen twee achterop komende bromfietsers plotseling een tas uit haar hand rukten een spoorloos verdwenen. Na aangifte kon de politie niet veel meer uitrichten, maar contact met de Halsterse collega's leverde resul taat op. Het tasje werd daar in de sloot teruggevonden. Een klein geldbedrag en de huissleutel waren echter verdwenen. Er wordt nog naar de daders gezocht. Dood hondje Aan de Deurlooweg is in de sloot een dood hondje gevonden. Verderop trof men een opgevouwen plastic zak aan, maar het viel niet na te gaan of er wel of geen opzet in het spel was. Gemeente werken voerde het dier af. N.C.V.B. hield een Zeeuwse avond De presidente Mevr. Hameeteman- v.d.Sluijs heette alle aanwezigen harte lijk welkom op de jaarvergadering in een gezellig gevulde "De Wingerd". Het begon met koffie drinken en een bolus, door de leden gebakken in "De Oester schelp". Ze hadden eer van hun werk want het resultaat was heerlijk. Veertien aktieve dames vormde het koor "De Zeeuwse boerinnen". Ze zongen hoe kan het ook anders op een Zeeuwse avond. Zeeuwse volksliedjes zoals: Het lied van Stavenisse - Het Zeeuws vlaamse volkslied - Mijn Zeeland in het dialekt - Het Boerenbruiloftslied en het Zeeuwse volkslied. Mw. Mw. Quist- Koole zong solo Mijne Moedertaal en alles was weer ingestudeerd onder lei ding van mevr. Hameeteman. Het jaarverslag dat verwerkt was voor samenspel werd door mw. v.d.Velde en mw. Ottevanger voorgedragen, in Thoolse klederdracht en in het Thools dialect. Mw. Blaas haalde jeugdherin neringen op, vooral de straatspelen werden weer eens opgehaald. De kinde ren waren vroeger veel aktiever met het beoefenen van het straatspel als tegen woordig. Voorts vert.elde ze nog een Zeeuws verhaal. In de pauze werden er drankjes geser veerd met mosselen en Zeeuwse babbe laars. Ook was er gelegenheid om de tentoon stelling te bekijken van Zeeuwse bij zonderheden. Er waren verschillende poppen in klederdracht, een scheep- slamp, scheepsrad, bijbelkist, schilde rijen, tegels, boeken, de veerbel en het kaarte/i bakje van het veer en nog veel meer interessante dingen, die ons in bruikleen waren gegeven door verschil lende mensen. Veel aandacht kreeg de muurkrant, het jaarverslag in beeld gebracht. Het was het bekijken waard. Vragen naar vroeger stond er op het programma, een forum bestaande uit Mw. Praat, mw. Deurloo v. Broekhoven, mw. v.d.Velde-IJsseldijk, dhr. J.v.d. Bos en dhr. S.v.Duivendijk beantwoordden de gestelde vragen zoals: het dorpsleven en dorpsgewoontes, over het pontje, hoe de huisvrouwen vroeger de was deden en de schoonmaak en als je voor het eerst naar de grote school ging. De pres. dankte de initiatiefneemsters voor het op poten zetten van de avond, de medewerksters en medewerkers von den het een goed geslaagde avond was en verder alle aanwezigen voor hun be langstelling. Vernield. In een huis aan de Wal leek te zijn in gebroken, maar na onderzoek leek het meer op baldadigheid. Via het achter pad tegenover garage Bal was er een ruitje van het pand aan de Wal vernield. Een vrachtwagencombinatie uit -Fries land beschadigde bij het achteruit rijden een personenauto. Hoewel de bestuur der aanvankelijk was doorgereden, meldde hij zich later op het politiebu- Oud papier De Oud-Vossemeerse Muziekvereni ging heeft 4250 kg oud papier opgehaald ten bate van het instrumentenfonds. Schaakcompetitie Junioren: B. Lmdhöut - M. Polderman TV-AU J. Vroege - S. de Eooze0-1, P. van Westen' - W. Höffman 0-1, L- de Leeuw - F. Nijpels0-1. Lindhout leidt met 12 V4 p uit 15 wedstrijden, S. de Looze 12 uit 13, Hoffman 11 uit 15, Polderman 10 14 uit 13, van Westen 6 14 uit 14, R. Nijpels 6 uit 13, F. Nijpels 6-14, L. de Leeuw 4 '4 -13, Vroege 4-15. Senioren: A. Aarnoudse - K. Heijboer 0-1. H. Nijpels - P. Bevelander 1-0, J.W. Slager - A. Glimmerveen 0-1, A.W.A. de Looze -T. van Maanen 1-0, E. van Bale - J. Vaders 0-1. Nijpels gaat aan kop met 10 14 uit 12, W. Douw 10 14 - 14, J. Vaders 9 '4 - 13, de Looze 7-10, Slager 6 '4 - 12, Heijboer 6-11, Bevelander - 6-11, Glimmerveen 4 14 - 14, Van Maanen 1 14 - 12, Aarnoudse 1-13, Van Bale 1-3. Jongerenmis Goede belangstelling was er zaterdag avond voor de jongerenmis in de Sint Willibrorduskerk. Pastoor Sapenhoorn uit Halsteren sprak over het thema 'Sa men bouwen, leven op aarde'. Hij gaf voorbeelden om een ander leven op aarde te verwezenlijken. Con Amore zong o.l.v. Leo Hermans, terwijl het koor ook de lezingen verzorgde. De op brengst van de collecte was bevredigend. Tafeltennis Velocitas verloor de competitiewedstrijd tegen Hotak 3 Hoogerheide met 3-7. 't Was een spannende ontmoeting: acht partijen moesten drie sets spelen om de winnaar aan te wijzen. A. Vis - T. van Happen 19-21, 21-12, 21-17, G. Vis - K. Adriaansen 11-21, 14-21, P. Ridderhof - R. Stoelma 14-21, 21-17, 19-21, Gebr. Vis - Adriaansen/Stoelman 13-21, 22-20, 17-21. G. Vis - van Happen 21-19, 20-22, 16-21, A. Vis-Stoelman 19-21, 22-20, 16-21, Ridderhof - Adriaansen 21-11. 19-21, 19-21, G. Vis - Stoelman 18-21, 21-19, 10-21, Ridderhof - van Happen 21-15, 21-15, A. Vis - Adriaan sen 21-13, 14-21,21-17. Biljarten De Poedelaars heeft zaterdag in café 't Veer met succes een feestavond georga niseerd, waarbij ook de echtgenotes aanwezig waren om op muziek van de Stars uit Roosendaal te kunnen dansen, 't Was gezellig. De competitie duurt nog twee ronden. P. Timmermans met 32 en J. van Gorsel met 30 p. zijn de kandida ten voor de titel. P. Klippel is met 24 p. kansloos. J. Konings-M. Sterk 0-2, A. Heijboer-L. Klippel 0-2, Sterk-J. Bui tenhuis 0-2, Timmermans-M. Pipping 0-2, Buitenhuis-Sterk 0-2. kortste partij buitenhuis 21 brtn, 18 car hoogste serie en 4.987 beste gem. Verkoping mislukt De Openbare verkoping van het woon huis met schuur en erf Ring 38 is dins dagavond in Hof van Holland mislukt. Notaris Mr. W. Loof trof geringe be langstelling aan en geen serieuze gega digden. De oorzaak was, dat het pand nog voor een deel is uitgebroken en daarom nog niet verkooprijp. Om drin gende redenen - artikel 1223 van het burgerlijke wetboek - moest echter toch tot openbare verkoping worden overge gaan. De schaarse aanwezigen boden tot 10.000 gulden, maar daarmee werd ges- Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MAR1JNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennés. Beleefd aanbevelend: i Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM topt. De koop werd niet gegund. Wel licht komt de verjcoop nog een keer aan de Orde als de verbouwing klaar is of gaat het onderhands naar een nieuwe eigenaar. Burgerlijke stand Geboorte Maartje Johanna Elizabeth dv. F.E. Stults en J.M.L. v.d. Meijden Adriana Bastiana dv. B.v. Beelen en W. Kersbergen Overlijden David Istha, 90 jr, wv. M. van As Catharina van der Male, 79 jr wv. H. van As. Aanrijding Op de kruising Voorstraat/Molendijk- Havenplein ontstond een aanrijding toen de vrachtautochauffeur A.L.L. uit Hoofdplaat geen voorrang verleende aan de automobilist L.v.d.G. Materiële schade Ter hopgt£ ,van fclopnderweg 33 reed G.P. van L. uit Kommerzijl achteruit tegen ■de jitist e6f»fervgeparkeerde auto van E.C. v.d.B»£r ontstond lichte mate riële schade.. De Kon. Fanfare "Accelerando" houdt zaterdag 24 maart a.s. vanaf 10.00 uur haar eerste ophaaldienst voor de rom melmarkt. Zet het maar gereed. Advertentie IM Tafeltennis Junioren smash: Rianne Guiljam-Aad van 't Hof 9-21, 6-21 Sander Goedege- buure-Ad van 't Hof 21-14, 21-14 Rien Bruijnzeel-Rien Fase 21-19, 11-21, 20-22 Johan Bruijnzeel-Rien IJzerman 21-12, 21-14 Dirk Bruijnzeel-Dick de Witte 14-21, 9-21 Henk Korstanje-Rien West dorp 11-21, 23-21, 18-21 Johan Moer land-Kees Westdorp 10-21, 17-21 Li- zanno Moerland-Jgap Verhoef 19-21, 14-21 Hans v.d.Repe-Siem Snoep 12-21, 12-21 Rianne Guiljam-Ad van 't Hof 9-21, 11-21. In verband met schietwed strijden konden de senioren vrijdag avond niet spelen. De Hoop in nieuw tenue Zaterdagmiddag begon voor tourclub De Hoop het nieuwe fietsseizoen met een precisietijdrit. Evenals bij de afslui ting van het vorige seizoen was de orga nisatie in handen van C.v.d.Weele en W.Rijnberg. Voor de aanvang van de rit werden de nieuwe trainingspakken uit gedeeld, zodat nu iedereen in dezelfde kleuren rondrijdt, 'peze uitrusting kon zeer voordelig aangeschaft worden dankzij de sponsoring van drankenhan del W.Rijnberg. Nat het maken van een clubfoto werd een tijdrit gereden. De fietsers kwamen twee keer door het dorp om totaal 25 km af te leggen. In de eindklassering werd Jan Mollenbrok eerste voor Els Rijnberg en Sjacco Bliek. Winnaar Mollenbrok had goed gegokt door de door hem geschatte afstand om te rekenen naar een totaal te rijden tijd bij een gemiddelde snelheid van 25 km per uur. De drie besten kregen een he rinneringsbekertje, terwijl er voor de andere deelnemers ook een leuke atten tie komt. Voorzitter P.Mosselman dankte iedereen voor de medewerking. De toerritten beginnen pas op 1 april, maar enkele enthousiaste rijders hebben zondag al 37 km naar Zijpe gefietst. Ook dit seizoen wordt weer langzaam aan begonnen met korte afstanden. Voor de fleur Burgemeester E. Baerends werd gister ochtend in de Schalm begroet met vro lijk gezang van de leerlingen uit de hoogste klassen. Ter ere van de Natio nale Boomfeestdag hadden ze o.l.v. hoofdonderwijzer C.G. van den Hoek een lentelied ingestudeerd. De burge meester paste z'n toespraak uitstekend aan door als een ware schoolmeester vragenderwijs de kinderen op het plan ten van zeventig bomen en struiken voor te bereiden. 'Weten jullie waarom er op deze eerste lentedag bomen geplant worden?', vroeg de burgemeester. 'Voor de zuurstof, zei een leerling. 'Voor de fleur omdat het anders zo kaal is', zei een ander. De burgemeester vond het fijn dat de kinderen wilden helpen om 70 van de totaal 750 bomen die op Tho len worden geplant, in de grond te ste ken. De burgemeester vroeg de leerlin gen goed op de bomen te passen. Niet alleen voor de zelf geplante bomen, maar voor alle struiken en bomen. 'Zo veel groen hebben we niet, dus wees er zuinig op,' zei burgemeester Baerends. Drie kinderen trokken vervolgens met dhr. B. Franke van gemeentewerken naar de Schoolstraat om 5 elzen te planten. Twaalf kinderen gingen er met P. Bazen en C. Goedegebuure van de plantsoenendienst naar de Graaf van Loonstraat en de Verlengde Gr. van Loonstr. om 11 sierappels en 4 iepen in de grond te stoppen. Drie kinderen na men met dhr. A. Deurloo 3 esdoorns en 2 meidoorns aan de Wilhelminastraat voor hun rekening. Achttien kinderen plantten met behulp van J. Goedege buure en C. Hartog 24 esdoorns in de Prins Bernhardstraat. Zestien kinderen maakten de Koning Haakonstraat fleu riger met 20 acia's, waarbij J.W. Aar noudse en J. Scherpenisse van gemeen tewerken assisteerden. De vijfde en zesde klassers konden hun werk onder lente-omstandigheden uit voeren. want de zon vrolijkte de Natio nale Boomfeestdag op. De mensen van de plantsoenendienst hadden tevoren plantgaten gemaakt. Bij alle plantobjec- ten hing er een vlag. Terug in school kreeg de Schalm een boomfeestdag vaantje terwijl de kinderen getracteerd werden op limonade. Rpmmelmarkt De muziekvereniging Euterpe houdt in de zomer weer een rommelmarkt. Men heeft hiervoor vier ophaalavonden gep land om zo heel wat materiaal voor de verkoop binnen te krijgen. Vrijdag avond a.s. kunt u voor de eerste keer uw oude spullen buiten zetten. Daarna volgt 27 april, 18 mei en 13 of 20 juni. GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN -..l TELEFOON (0T870) 33 53 Advertentie IM Oosterscheldevissers De Oosterscheldevissers hebben hun programma voor het nieuwe visseizoen vastgesteld. Zaterdag is de eerste beker wedstrijd aan de Noord van half elf tot half twee, 14 april 16-19 u, 28 april 16-t9 u, 5 mei 9.30-12.30 u, 8 september 16-19 u, 22 september 15.30-18.30 u, 3 no vember 13-16 u. Plattelandsvrouwen De Reumacollecte, die door leden van de plattelandsvrouwen werd verzorgd, bracht bijna 1300 gulden op. Alle gevers hartelijk dank. De plattelandsvrouwen hielden dinsdagavond een show van oude klederdrachten, maar volgende week verneemt u daarover meer. De koffiemorgen die vorige week werd ver meld, was geen primeur in Scherpenisse, maar in St. Maartensdijk. Mevr. de Korte-Post is een actief lid van deze af deling. Collecte De collecte voor het reumafonds heeft in Scherpenisse 396 gulden opgebracht. Opening fietsseizoen Zestien leden waren zondagmorgen aanwezig voor de opening van het sei zoen van Tourclub Zeelands Welvaren over 40 km op het eiland. Ondanks dat het nog wat gevroren- had, waren de weersomstandigheden goed. De eerste pech was voor Wim Bazen met een lekke band. Er werd weer een nieuw lid inge schreven. Zeelands Welvaren wil op Koninginnedag in samenwerking met de Oranjevereniging en de J.V. Scarpe- nesse een wielerronde organiseren. De Bidon, de Hoop en de Fuik zullen hier bij worden uitgenodigd. Als het een succes wordt, zal dat een jaarlijks even ement worden. Film Spartacus voor Scarpenesse De Jeugdvereniging Scarpenesse ver toont vrijdagavond om half acht de bij na drie uur durende film Spartacus in het Holland Huis. Dit spektakelstuk gaat over de slavenopstand tegen de Romeinen, in de trant van Ben Hur. De minimum leeftijd is twaalf jaar. Tussen door is er een verloting. De voorbereidingen voor de dropping van 6 april en het Koninginnefeest op 30 april zijn in volle gang. De nieuwe dis cotheek is ook gereed voorgebruik. De repetities voor de toneelavond beginnen binnenkort om op de laatste avond voor de zomerstop het stuk te kunnen opvoe ren. Nog 32 mille per ha Met goede belangstelling en ook be hoorlijke koopanimo vond dinsdag avond in de Gouden Leeuw de openba re verkoping plaats van een perceel bouwland van 3.36.60 ha aan de West- kerkseweg. Notaris Mr. W. Loof kreeg Sturris Vastgoed B.V. voor 32.000 gul den per hectare als hoogste bieder. Tafeltennis Veritas verloor met 8-2 van Vice Versa 5 uit Oudenbosch en zaterdag met 4-6 van Deso 5 uit Roosendaal. Veritas mist wedstrijdervaring ondanks deze twee avonden tafeltennis. Vrijdag Vice Versa: J. van Gruten-J.v.d. Graaf 21-16, 21-13 R. Broeren-B. Hen driks 21-18, 21-9, H. Versteeg-R. Tim mermans 21-6, 21-5, Broeren-v.d. Graaf 21-11, 18-21, 10-21, Crugten-Timmer- mans 21-9, 21-12, Versteeg Hendriks 21-15, 21-19, Broeren-Timmermans 21-6, 21-9, Versteeg-v.d. Graaf 17-21, 14-21, Crugten-Hendriks 21-9, 21-9, Crugten/Broeren-v.d. Graaf/ Hendriks 21-11,22-20. Zaterdag Deso: v.d. Graaf-E. Lofvers 21-13, 19-21, 6-21, Hendriks B.-H. Hec tors 21-17, 18-21, 19-21, B. Hendriks-F. Thijs 17-21, 19-21, M. Hendriks-Lofvers 8-21, 8-21, v.d. Graaf-Thijs 21-4, 21-12, B. Hendriks-Hectors 21-12, 21-16, M. Hendriks-Thijs 12-21, 14-21. B. Hen driks-Lofvers 18-21, 18-21, v.d. Graaf- Hectors 21-13, 22-20, v.d. Graaf/B. Hendriks, Lofvers/ Hectors 17-21, 21-16,21-8. Gevonden Bij de plaatselijke politie zijn inlichtin gen te krijgen over een gevonden da meshorloge met een rood bandje. Nog een 102 jarige Bij het bericht over de 55 jarige bruiloft van het echtpaar Guiljam-Beurkens werd verondersteld, dat Sint Philipsland slecht één keer een 102 jarige kende. Dat was de moeder van de 55 jarige bruid mevr. Guiljam. Een lezeres is van me ning, dat ook mevr. den Braber-Verwijs dezelfde leeftijd bereikte. Dat willen we dan graag hierbij vastleggen. Burgerlijke Stand Loop der bevolking februari 1979 Geboorten: Cornelis Eduard, zoon van C.L. Pias mans en N.J.W. Feleus; Mare, zoon van A.W. Verwijs en C.J.M. van Ginneken; Luciën Casper Leonard, zoon van J.A.A. Winterberg en H.M.W. Goede- gebuur. Overlijden: C. Mol, 78 jaar, echtgenoot van M.P. Kaashoek. J. de Jonge, 94 jaar, wed. van C.P. Wes- dorp. Huwelijken: LC.TGat-ea-U. van Domihelën. Ernstige beenwond Zaterdag ontstond aan de Oostdijk een aanrijding toen de bejaarde fietser J.v.d.M. plotseling naar links uitweek, terwijl de automobilist C.v.d.B. daar juist reed. Hij kon een aanrijding niet voorkomen en schepte de fietser. Dr. Menger verleende eerste hulp voor een vrij ernstige verwonding aan het linke ronderbeen. De fiets werd vernield en de auto aan de voorkant beschadigd. Spanning bij D.S.V.F. In de A poule is de topper J.Joppe- J.v.d.Velde door de eerste gewonnen, ondanks dat hij een schijf minder had. In de B poule verloor A.Verwijs sr. van P.Reijngoudt, waardoor Verwijs nu minder kans maakt op het kampioen schap. De halve bekerfinale tussen vader en zoon v.d.Velde werd door ju nior gewonnen. Hij komt nu in de finale tegen z'n oom J.v.d.Velde uit. Senioren: J. Joppe-J. v.d. Velde 2-0, A. Verwijs jr.-L. v.d. Velde 1-1, W. Mol-J. Noord- hoek 0-2, P. v.d. Velde- P. Reijngoudt 0-2, A. Verwijs sr.-J. Suurland 1-1, P. Reijngoudt-J. Suurland 0-2, J. Noord- hoek-P. v.d. Velde 2-0, J. Suurland-W. Mol 2-0, A. Verwijs sr.-P. Reijngoudt 0-2, J. Joppe-L. v.d. Velde 2-0, J. den Braber-L. ten Hove 1-1. Bij het schaken ziet na de winst van H. Wagemaker tegen J. v.d. Berg de stand er bij de senioren als volgt uit: J. Walpot 14-11 !4, J. van Oudenaarde 16-11 '4, J. Ciggaar 15-9 '4, H. Wagemaker 13-9, P. Reijngoudt 14-9, H. Cossmann 13-6, J.v.d.Berg 9-414, A. Noordhoek 12-4, S. v.d. Velde 12-3, R. Faasse 18-3, C. Kooy 8-1. Junioren: A. Vermaas-R. Vermaas 0-1, A. Blok-I. Wagemaker 1-0, L.v.d. Wal-M. Verkerke 0-1, E. Hage-C. Fon- tijne 1-0, A. Bakker-J.F.Wallet 0-1, R. Bout-A.Beurkens 0-1. Ouderavond Chr. School Het bestuur van de Chr. Koningin Ju- lianaschool kon zich vrijdag in het Ve renigingsgebouw van de oud geref. gem. in een goede opkomst verheugen bij de ouderavond. Voorzitter Ds.L.Gebraad opende met samenzang van ps. 25 2, schriftlezing uit spreuken 4 1 t/m 15 en gebed. Hij wees op de doopbelofte en de plichts- en geloofsgehoorzaamheid waaronder Gods Volk valt. Josefien Kramer, Marrie en Diane Den Haan gaven met de meisjes van de vier de klas o.l.v. meester Geluk een de monstratie forumlezen. Doel was, het zelfstandig werken te tonen. Dhr. Stolk, conrector van de scholenge meenschap Guido de Bres uit Rotter dam, hield vervolgens een lezing over 'Christelijke opvoeding in deze tijd in Vervolg op pag. 15 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 25 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u dhr. Buitelaar 18.30 u ds. D.J. Budding GEREF. KERK 10.00 uur ds. A.G.v.d. Stoel, Bergen op Zoom (opepb. belijdenis) 17.00 uur ds. K.W. Kakes, Goes CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. N. de Jong, Drie bergen GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE 1MMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant (H.D.) NED. PROT. BOND 10.45 uur dhr. J.P. Hulsbos, Sassenheim R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. G.H. Abma, Poortvliet 18.30 uur ds. Th.W H. v.d. Heyden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. C. Schakel, Rot terdam CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE do. 22 mrt. 19.30 uur ds. v. Stuyvenberg zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 27 mrt. 19.30 uur ds. Hoogeland GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uür leesdienst di. 27 mrt. 19.30 uur ds. Wink, Veenen- daal STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 (h.d.) uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMBENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. J. Blom HERV. GEMEENTE RBHOBOTH 10.00 uur ds. C.v.d. Sluis, Driebergen 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD. GEREF. GEMEBNTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo 28 mrt. 19.30 uur ds. A. Wink. Vee- aendaal R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u ds. J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 9.-30 u ds. Th. W.H,v.d,Heyden 18 u ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. L. Weerman, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u kand. U.W.v. Slooten, Ridder kerk 14.30 u ds. G.H. Abma GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur ds. J. Karens, Opheusden OUD GEREF. GEMEENTE ,9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. Akkerman, Norg 17.00 uur ds. J.J. Roodsant, St.-Maar tensdijk WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen. Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot. Nieuw-Vossemper, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet. Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Vriens, Oud«Vossemeer, tel. 01667-775 St.Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse. tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 23 maart 14.30 uur Soc. Psyh. Dienst. 15.30 uur Alg. Reclasserings ver. en buro levens- en gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKBND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250. buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 23 t/m 29 maart vrijdag 10.52 -23.43 zaterdag 24 12.31- 0.14 zondag 25 1.12-13.46 maandag 26 2.17 -14.49 dinsdag 27 3.10- 15.39 woensdag 28 3.55 - 16.22 donderdag 29 4.41-17.07 woensdag 28 maart Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2