l )d Burgemeester reikte eerste Tholencup biljarten uit Hulpverlening aan derde wereld met haken en ogen. (D Rlza ontdekte wel afvoerput bij landbouwer Bevelander. De Schelde keuze in stenen eri dakpannen bij De Schelde... Donderdag 22 maart 35e jaargang no. 19 1979 VAy 2£eu> "J'X Samaritaan Mode uit Parijs - Londen Rome of Amsterdam Alleen in de grote ste den??? Dan bent u zeker nog nooit in Steenbergen bij Western Store geweest? WESTERN Tel. 01670-5045 BLAUWSTRAAT 62 STEENBERGEN Trots Twee politiemannen extra voor Tholen In Thoolse raad bezwaren tegen financiële adpotie kinderen via Woord en Daad Adoptie kinderen. Geen hulp met beperking. BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND'' Geen taak voor gemeente. Dan hoeft het niet meer. DEZE WEEK "Abdijnieuws" van provincie nu op pagina 7 Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden "Tdvërientï^TM i 14 N I Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 15,00, losse nummers 0,60 Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant 'inclusief btw. Op rekening 7,00 Hoofdredacteur G Heijboer. Soms kan een raadsvergadering merk waardig verlopen. Maandagmiddag in Tholen leek het een zo kleine en tot ge ringe discussies aanleiding gevende agenda, dat men er nog een rondvraag aan had willen vastknopen, maar zo'n snelheid zat er nu ook weer niet in. Integendeel, het verliep vanaf het begin als het ware wat kribbig. In het gezin zou je de kinderen zachtmoedig of wat hardhandiger vermanen met: hou nu eens op met je-gezanik. Bij een bestuurskrachtig college als van Groot Tholen moet je in dat opzicht uiterst voorzichtig zijn en de democratie geen geweld willen aandoen. Dan maar het volle pond, al loopt het uit op gekrakeel. Daarop liep het uit en dat vooral op het minst verwachte onder deel. namelijk bij het beschikbaar stel len van een bedrag voor hulp aan in nood verkerende kinderen in de Derde Wereld. Je denkt dan zodra je het woord 'nood' hoort, dat een eensgezindheid ontstaat. Die was er kortgeleden nog bij een maar geringe gladheidsnood. Maar in de Thoolse raad werd duidelijk, dat de nood waar het om ging ver af was. Zou ze dichtbij zijn geweest, dan was het wellicht anders gelopen dan nu het geval was. Met de beste bedoelingen en onbewust van ook maar enige aanleiding tot me ningsverschil was het misschien toch het college dat er de basis voor heeft gelegd. Wegens haar gesplitst voorstel ten aan zien van de kinderkinder-adoptie. Wel licht zou het een hamerstuk zijn geweest als het college zonder meer 4500,— zou hebben gevraagd vopr hulp aan kinderen in de Derde Wereld. Kinderen zijn immers ook daar kinderen. Allen gelijk in nood als ze honger lijden. Nu ontstond binnen de raad frustratie. Het leek ons om te beginnen dat de PvdA fractie zich wat overgevoelig neu traal toonde door in de reformatorische stichting 'Woord en daad' een min of meer discrimerende hulpverlening te zien. Vanwege de in haar doelstelling toegevoegde aanduiding, dat die hulp het meest moest uitgaan naar de huis genoten des geloofs. Gebaseerd op Ga laten 6 vers 10. Op zichzelf zijn we er niet weg van te allen tijde met Bijbel teksten te gooien, bepaald ook niet in raadsvergaderingen. Zo vaak worden teksten immers uit hun verband gerukt. De gehele context dient er bij te worder* betrokken om een juiste mening te kun nen vormen. Als een 'Woord en daad' zich zou beperken tot 'Alleen de huis genoten des geloofs' zou het discrimine rend zijn. Maar hoe zou dat in bijvoor beeld Ghana moeten met dat buurjon getje, dat ook zo'n honger heeft, nog af gezien of er wel huisgenoten des geloofs zijn te vinden. Onzin natuurlijk, als hulp zo eng zou worden toegepast. Maar in de tijdens de raad gedeeltelijk geciteerde Galatentekst staat: laat ons goed doen aan allen, maar meest aan de huisge- huisgenoten des geloofs. Men moet wel weten,waarom Paulus die laatste toe voeging deed. Als een categorie in onze samenleving, bijvoorbeeld alleenstaan de bejaarden in de grootste nood ver keert met daarnaast bij andere catego- riën ook wel, maar toch wat mindere nood, zouden we zeggen: en het meest die alleenstaande bejaarden helpen. Wil men het zo zien, dan ligt het wel anders als maandagmiddag in de Thoolse raad sterk werd geaccentueerd. Een verkeerde interpretatie hoeft men overigens niet bij voorbaat in de schoe nen te schuiven van een niet-christen, maar veeleer aan christenen die een tekstgedeelte misbruiken door een ver keerd accent te leggen. Zouden daar door en daarvoor dan kinderen moeten boeten? In elk geval wenste niemand van de Thoolse raadsleden dat laatste op zich te nemen. Men zou dan trouwens ook wel naar een ander bij bijbelge deelte kunnen verwijzen. Een gedeelte dat 's avonds bij de maaltijd voor een gemeentebestuurder in het gezin werd gelezen. De gelijkenis van de barmhar tige Samaritaan. Wellicht ook bij de niet doorgewinterde Bijbelkenner bekend. Een gelijkenis, niet uit de mond van Paulus, maar uit die van de Heere Jezus zelf. Geloofsgenoten lieten een slacht offer links liggen. Men had er geen tijd voor, was te egoïstisch bezig met eigen belangen. Een lesje voor geloofsgeno ten. Alleen hij die liefde tot zijn naaste toonde, wilde helpen. Het kan juist die Samaritaan zijn. Advertentie IM 'Tk hoop dat u er een eilandelijke zaak van maakt". Burgemeester E. Baerends zei dat vrijdagavond in café P J. van Houdt te St. Maartensdijk bij de uitreiking van de eerste Tholencup biljarten aan WK Oud-Vossemeer. Een op initiatief van WK-secretaris A.J. Verhees opgezet eilandelijk biljarttoernooi bleek geslaagd. "Deze Tholencup biljarten is dan ook zeker voor herhaling vatbaar, zodat we volgend seizoen met zes verenigingen hopen uit te komen", zei de voorzitte' van het organisatiecomité, dhr. M. Annemaet uit Scherpenisse. Bijna in elke Thoolse woonkern en met name in Oud-Vossemeer zijn er biljart verenigingen. Ze houden onderlinge competities, terwijl men ook wel eens tegen zusterverenigingen uitkwam. Een eilandelijk toernooi verbreedde de mo gelijkheden, zodat daar wel liefhebberij voor was. Niet alleen om de biljartkwa liteiten met elkaar te meten, maar ook om de menselijke contacten met biljar ters uit andere dorpen. Ook burgemeester Baerends met zijn vrouw lieten daarvoor het tweede ge deelte van het cabaret Don Quishocking bij de jubilerende Thoolse ZVU in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer voor ge zien, al vond hij het een grote overscha keling. Ik kan niet elke uitnodiging van de 385 verenigingen accepteren - u moet er ook niet op rekenen dat ik volgend jaar weer kom - maar dit is weer een gelegenheid om een stukje van de ge meente te leren kennen: Het is een acti viteit waarvoor we als gemeentebestuur waardering hebben. Daarom feliciteren we u ook met het goede initiatief om een Tholencup biljarten op te zetten. Met een gezonde rivaliteit gaat u een onder linge band kweken en ik heb begrepen dat er nog meer biljartverenigingen mee wilden doen. Dat is een fijne zaak en ik hoop dan ook dat u er een eilandelijk toernooi van maakt. Er hebben nu vier verenigingen aan meegedaan, maar dat kunnen er rheer worden", zei de burge meester. Dhr. Baerends reikte de grote beker voor de eerste prijs uit aan WK-voorzit- ter M. Vercammen uit Oud-Vossemeer. Hij had 43 punten vergaard met zijn collega's A.J. Verhees, W. Kokke, A. van Poortvliet, J. van Driel, K. Steenpaal, L. Havermans, M. van Poortvliet en W. Aarnoudse. Voorzitter Vercammen zei toch wel een tikkeltje groots en trots te zijn op deze overwinning, want dit was de eerste trofee in het tweejarig bestaan van WIK. Daarom was zijn vereniging wel extra blij met dit resultaat. Dhr. Vercammen hoopte volgend seizoen met even veel succes aan de uitgebreide Tholencup biljarten te kunnen mee doen. Hij dankte de tegenstanders voor de sportieve ontmoetingen en bood ze een consumptie aan. De burgemeester reikte aan dhr. A. van Hulzel, voorzitter van de Handel St. Maartensdijk, de tweede prijs uit voor 34 punten. Aan dhr. A.J. Slager van DOS Scherpenisse de derde prijs voor 25 punten en aan dhr. R. de Graaf van de Kitskoningen Stavenisse de vierde prijs voor 18 punten. Om de wedstrijden niet te lang te laten duren, was het aantal partijen tot vijf per wedstrijd beperkt. Voorzitter Annemaet bood de burge meester nog een attentie aan, terwijl mevr. Baerends een bloemstukje kreeg van de vier biljartenverenigingen. Met De groep Tholen van de Rijkspolitie, waartoe de eilanden Tholen en St. Phi- lipsland behoren, gaat langzamerhand naar de gewenste sterkte toe. Per 1 april worden de gelederen versterkt met twee wachtmeesters: W.F. Wienen uit Nieuw Leusden en G.J.H. Ooink uit Hengelo. Na de opleidingsschool hebben ze bij een opvanggroep in het noorden ge werkt, terwijl ze 1 april in Tholen wor den gedetacheerd. Dankzij deze uitbreiding gaan er wachtmeesters het eiland in: Politieman de Munk naar St. Annaland (in pension bij Fam. Vroegop in de Schoolstraat) en wachtmeester Stouten naar St. Maar tensdijk. een verloting, een drankje en een hapje bleven de vier verenigingen nog gezellig bijeen. Burgemeester E. Baerends overhandigt de wisselbeker voor de eerste biljartcup Tholen aan de voorzitter van de winnen de vereniging W.I.K. uit Oud-Vosse- meer, dhr. M. Vercammen. De voorzit ters van de drie andere deelnemende bil jartverenigingen (Stavenisse, Scherpe nisse en St.-Maartensdijk) kijken toe. WIK-secretaris Verhees is verborgen achter de grote beker. Waterschap Tholen wacht op uitspraak Kroon. In het vorig nummer werd melding ge- terium is wat de Kroon gaat doen. Dat maakt van een uitspraak door Gedepu teerde Staten van Zeeland na het door de heer C.J. Bevelander te Poortvliet bij het Provinciaal college ingesteld beroep tegen zijn bedrijfsaanslag voor de zuive- ringslasten 1978. Gedeputeerden stelden de heer Bevelander in het gelijk onder tussen wacht het waterschap Tholen echter nog op het door hdar ingediende beroep bij de Kroon. Bovendien heeft een inmiddels grondig onderzoek door het Rijksinstituut zuivering afvalwater op het bedrijf van de heer Bevelander aan getoond, dat er wel een afvoer bestaat, iets wat tot dusver noch door het water schap noch door het provinciaal bestuur was ontdekt. Bovenstaande werd maandagavond openbaar tijdens de algemene vergade ring van het Waterschap Tholen in 'Haestinge'. Daar stelde bij de rond vraag Ir. M.A. Geuze of het waterschap na de uitspraak van Gedeputeerde Sta ten met haar beroep aan het eind is. Dijkgraaf Hage antwoordde dat men bij het lezen van de krant van vorige week exact de weergave vindt van hetgeen het beroep van twee ingelanden bij Gede puteerde Staten oplevèrde. Maar jammer genoeg, zo vervolgde de dijkgraaf, is het verhaal niet helemaal compleet. Er loopt van het Waterschap namelijk ook een beroep bij de Kroon en de uitspraak daarvan is nog niet be kend. Daarom zal volgend jaar (enz.) dezelfde procedure worden gevolgd, zo wel door het waterschap als vermoede lijk ook door de belanghebbenden. Cri- benieuwt ons ten zeerste. Wij als Wa terschap menen te varen op billijk- heidsgronden, maar Gedeputeerde Sta ten vinden dat de wet niet naar de geest, maar naar de letter móet worden ge hanteerd. Die letter gaat uit van het al of niet aanwezig zijn van een lozingsmid del. Het Waterschap stelde vanaf het begin liever niet de 'controleur' te moeten worden. In vrijwel alle gevallen zijn af voeren zichtbaar, maar toch ook weer niet altijd. Het gaat bij ons heleniaal niet om een prestige kwestie, maar wel om een bil lijke verdeling van de lasten. Daarom werd zonodig aan de mensen gevraagd of men een afvoerpijp had. Persoonlijk ben ik ook wel op het bedrijf van dhr. Bevelander geweest, zo vervolgde de heer Hage, maar heb daar geen enkel lozingspunt geconstateerd, zo "min als dat later door een ambtenaar van Ge deputeerde Staten gebeurde. Ook van die zijde werd gesteld dat te dien aan zien niets aanwezig Vanwege het beroep bij de Kroon, is er echter inmiddels ook iemand van de Riza gaan kijken op het bedrijf Bevelander en na intensief on derzoek toonde die wel aan waar een lozingsmiddel zat. Ik beweer helemaal niet dat we zijn voorgelogen, verzekerde de dijkgraaf, want ook wij hebben dat lozingsmiddel niet gezien, maar onze aanslag was gebaseerd op billijkheids motieven. Nogmaals, zo besloot de dijkgraaf dit onderwerp: We zijn erg benieuwd naar de uitspraak van de Kroon. Dat zal dan wel een hamerstuk zijn, is de koesterende gedachte van verslaggevers, als er in een raadsvergadering een voorstel op tafel komt om hulp te verlenen aan kinderen in ontwikkelingslanden. Hoogstens zullen idealisten een door b en w voor gesteld bedrag nog wat te laag vinden, maar na het zovele wat ons van de derde wereld bereikt, zal aan de noodzaak van hulpverlening niemand twijfelen. Die twijfel bestond ook maandagmiddag niet in de Thoolse raad. Dat bleek echter de enige saamhorig heid te zijn, want over aan wie die hulp moest toevloeien waren de meningen sterk verdeeld. De PvdA fractie zat omhoog met door de stichting reformatorische hulp actie "Woord en Daad" in haar ideeël voornemen ondergebrachte voorwaarde vol gens Galaten 7: "inzonderheid aan de geloofsgenoten" en de VVD fractie vond het geen taak voor de gemeente om kinderen financieel te adopteren, maar koos voor een jaarlijkse bijdrage naar dat gebied, waar de nood het hoogst was. Loco burgemeester C.J. Moerland en wethouder L.J. Koopman waren door de ongedachte fractiebe moeizucht verrast en geprikkeld. De eerstgenoemde voegde PvdA woordvoerder P. van Schetsen toe zich niet te kunnen voorstellen dat er in de derde wereld "reforma torische kinderen" rondlopen en laatstgenoemde stelde zuchtend: "als we op die manier hulp moeten verlenen, hoeft het voor mij niet meer." Het tekende de weinig plezierige sfeer rond een voorstel, waarop nauwelijks enige reactie was verwacht, laat staan dat het - al was het maar voor het moment - daardoor zo'n onderlinge verwijdering in de raad zou ontstaan. Hef verwerpen van twee amenderingen van PvdA en VVD zijde, bracht de partijen tenslotte dan toch weer in zoverre bij elkaar, dat toen over het b en w voorstel niet meer gestemd behoefde te worden en de fianciële adpotie van 15 kinderen in de ontwikkelingslanden doorgang kan vinden. Eerder was al het besluit gevallen - ook dat unaniem - om Rwanda aan vier waterputten te helpen via de beschikbaar gestelde 3000 gulden. Dat Rwanda voorstel vergde nauwelijks discussie. De heer C.A. Rijnberg ver kondigde namens de SGP fractie het b en w voorstel in het kader van de aktie "Zeeland helpt Rwanda" om dat droge land aan vier waterputten te helpen volgaarne te steunen. VVD woordvoer der M. van Damme verzekerde dat zijn fractie er niet anders over denkt. Het is een suggestief gebaar van het college en hij wist ook niet zo snel een andere ma nier van steunverlening te bedenken, maar zou via dit overheidsgebaar nog wel een of andere vorm willen gieten om daardoor ook het particulier initiatief tot steunverlening nog wat aan te wakke ren. Als overheid moet men voorzichtig zijn om het doel niet voorbij te schieten en bij de burger de gedachte wekken, dat als de overheid toch al die steun na mens allen verleent, men het dan privé niet meer hoeft te doen. De overheids steun zou geen passieve, maar juiste ak- tieve gevolgen moeten hebben en aan leiding geven tot initiatieven van de burgers, zo poogde de VVD woordvoer der er nog wat meer "rente" voor Rwanda uit te halen. Namens de CDA fractie verklaarde mevrouw J.M. Deur- loo-van Broekhoven ook graag aan dit voorstel te willen meewerken, al was ze het tegelijkertijd eens met de VVD woordvoerder, dat het overheidsgebaar op de een of andere wijze ook particulier initaitief zou moeten stimuleren. PvdA woordvoerder P. van Schetsen wees er op, hoe al tijdens akties op sommige scholen werd gevraagd om als gemeente in deze ook een voorbeeld te stellen. Een particuliere aanzet was er dus al. Loco-burgemeester C.J. Moerland, die even tevoren de ambtsketen had over genomen van burgemeester B. Bae rends, die voor blijde familie-omstan digheden wat voortijdig moest vertrek ken, verzekerde de heer Van Damme, dat hij ook dolgraag dat particulier ini tiatief zou willen stimuleren. Hij con stateerde dat er bijvoorbeeld nog heel wat meer scholen in de gemeente in dit opzicht tot aktiviteiten kunnen komen. De heer Th. Aarnoudse (SGP) kon ook volop waardering opbrengen voor het b en w voorstel, want het gaat hier om een bijzondere zaak, zo meende hij. Nie mand had verder nog behoefte over dit voorstel iets op te merken, zodat er in Rwanda weer vier waterputten kunnen komen. In het jaar van het Kind meende het Thoolse college speciaal voor jonge wereldburgers wat extra's te moeten doen, waarbij uiteraard werd gedacht aan hulp voor kinderen in de derde wereld. Men kreeg advies van Unicef, waarbij vooral werd gesuggereerd in de richting van financiële adoptie van kin deren. Met name was daartoe de Ne derlandse vereniging "Wereldkinderen" aanbevolen. Aangezien in de gemeente ook een comité bestaat van de Stichting Reformatorische Hulpaktie "Woord en Daad" wilde b en wjaok die stichting wel steunen en zo ontstond het voorstel om 10 kinderen van "Wereldkinderen" en 5 van "Woord en Daad" te adopteren voor een jaarlijks bedrag van 4500,— Mevrouw Deurloo informeerde hoe lang die adoptie doorgaat, waarop wet houder Moerland antwoordde, dat dit een jaarlijks doorgaande zaak is. PvdA woordvoerder P. van Schetsen verzekerde dat zijn fractie hulpverlening aan kinderen in nood, ook als de over heid dat doet, een goed voorstel kan worden genoemd. Dit b en w voorstel is echter nogal wat uitgegroeid. Mijn fractie heeft bezwaar tegen het tweede gedeelte van dit voorstel, vanwege de hoofdgedachte bij de Reformatorische vereniging, die alleen hulp wil bieden Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM aan geloofsgenoten. Dat wordt dan ges taafd met enkele bijbelteksten onder meer die uit Galaten 7. Die hulpverle ning gaat dus uit van een stichting met beperkingen. Daaraan steun verlenen als particulier is ieders goed recht, maar als gemeente moeten we dat niet doen. Daarom kan onze fractie niet akkoord gaan met het tweede gedeelte van dit voorstel. De eerste reactie van de loco-burge meester was, dat hij zich niet kon voor stellen, dat er in de derde wereld Refor matorische kinderen rondlopen. Het zijn allemaal kinderen, waaraan hulp moet worden geboden. De heer Th. Aarnoudse zei de reactie van de PvdA in zoverre te kunnen be grijpen, dat Woord en Daad niet alleen materiële-, maar ook geestelijke hulp verleent. Als gemeente doen we echter evenals bij Rwanda helpen waar hulp nodig is. De VVD fractie had eveneens een an dere mening dan in het voorstel van b en w tot uiting komt. Bij monde van de heer J.L. van Gorsel wilde hij onderscheid maken tussen wat particulier initiatief doet en de overheid. Dat wil niet zeggen, dat men daaraan als overheid geen aan dacht zou moeten schenken. Integen deel. Ik ben er de laatste dagen in het gezin vaak mee bezig geweest, vervolgde de heer Van Gorsel, die hulp aan derde landen een bijzonder goede zaak achtte. Het is in wezen onaanvaardbaar dat een welzijnsstaat andere wereldgebieden laat verkommeren. In tegenstelling ech ter met het b en w voorstel, zou hij een éénmalig bedrag aan de Unicef willen doen toekomen. Particuliere stichtingen - hij heeft het nog nagegaan - zijn er zovele, dat er gevaar is als overheid on derscheid te gaan maken. Zo zou hij als particulier best Woord en Daad steunen, maar als overheid heeft hij er bezwaar tegen. Laten we dit jaar die 4500,—zo geven aan Unicef, die kan bepalen, waar dat geld het beste kan worden besteed en volgend jaar weer bekijken, waar dan 4500,— het beste op zijn plaats is, al dus dhr. Van Gorsel. Hij vond het wat eenzijdig om zich nu voor jaren vast te pinnen via kinderen adoptie. Ook zijn fractiegenoot Van Damme vond het wenselijker jaarlijks te bezien wat het meest nodig is. Voorzitter Moerland ontraadde ten sterkste om het b en w voorstel te gaan wijzigen. Het speet hem zeer^ dat er daardoor zo'n discussie is ontstaan. Het voorstel is gewoon ontstaan uit medege voel voor de derde wereld en haar no den. Mevrouw Deurloo verklaarde, dat het haar zeer zou spijten als de adoptie van de 15 kinderen geen doorgang zou vin den en wethouder Koopman vond het een verschrikkelijke zaak, dat dit on derwerp op die manier moet worden besproken. Het voorstel is na rijp beraad door b en w op tafel gekomen, maar als men zo aan hulpverlening moet gaan doen, hoeft het voor mij niet meer, aldus een boze SGP wethouder. Dat laatste vond de heer J. de Bres (PvdA) in elk geval verkeerd. De gehele raad wil hulp bieden, alleen wordt verschillend ge dacht over de wijze waarop en aan welke stichting. Laten we de Unicef nemen, dat toch het overkoepelend orgaan is op het gebied van hulp aan het kind. Wethouder J. Versluijs erkende dat er verschillende goede zaken zijn om aan dacht aan te schenken. Bij b en w sprak echter adoptie meer aan, dan zo maar een gift. Juist omdat Woord en Daad in dc gemeente ai een goede klank 'neen, meenden b en w tot dit voorstel te moe ten komen, waarbij het toch in feite gaat om de hulp aan kinderen. Hij hoopte daarom dat de raad unaniem het b en w voorstel zou willen volgen. Die verzeke ring wilde de CDA fractievoorzitter W.C. van Kempen het dagelijks bestuur vast wel geven, maar daarmee was men er nog niet. Er kwam een voorstel Van Gorsel om dit jaar 4500.— aan Unicef te geven en volgend jaar weer te zien, wie dan dit bedrag zou krijgen, er kwam daarnaast een voorstel Van Schetsen om via de Unicef 20 kinderen te adopteren. Toen de voorzitter er maar een eind aan wilde maken door te stellen, dat het b en w voorstel als het meest verstrekkend eerst in stemming zou worden gebracht, stelde de heer Van Damme, dat dit ziin fractie wel in moeilijkheden bracht. De oorzaak hiervan was,dat niemand de verantwoording op zich wilde nemen tegen elke hulpverlening te stemmen. Zou men het b en w voorstel afwijzen en ook de andere twee voorstellen kelde ren, wat dan? Het werd niet zo omvang rijk verwoord, maar daar kwam de op merking van dhr. Van Damme wel op neer. De voorzitter kon daar begrip voor opbrengen. Hij schorste een moment voor b en w overleg om vervolgens te stellen, dat eerst het voorstel Van Schet sen in stemming zou komen, vervolgens dat van dhr. Van Gorsel en tenslotte dat van b en w. Het voorstel van Schetsen om 20 kinderen via Wereldkinderen te adopteren werd verworpen met 10 tegen 6. Voor stemmen PvdA en VVD, tegen SGP en CDA. Het voorstel Van Gorsel om dit jaar de Unicef 4500,- te geven zonder adoptie had alleen de VVD steun. De raad was daarna van oordeel, dat toen niet meer gestemd behoefde te worden over het b en w voorstel, waarna dit z.h.st. werd aangenomen. Bij het uit brengen van zijn stem had SGPer M. Dijke opgemerkt een voorstel niet te willen steunen van iemand, die hulp verlening vanuit een bepaalde geloofso vertuiging uit wil schakelen. Dit als ge volg van de opmerking van de heer Van Schetsen, dat men als gemeente geen geld beschikbaar moet stellen voor een hulpactie die mensen, die toevallig een andere geloofsopvatting hebben, bui tensluit. Bij adoptie moet geen onder scheid gemaakt worden tussen ras, huidskleur, nationaliteit of geloofsover tuiging, was de mening van de PvdA woordvoerder. Zo kreeg ook het slot van deze discussie een stekelig einde, naar mate de gehele discussie weinig stimu lerend was voor extra particuliere ini tiatieven. Samaritaanse barmhartigheid 0 Thoolse raad adopteert 15 kinde ren in derde wereld 0 Oud-Vossemeer wil grotere peu terspeelzaal en tennisbanen 0 Gesprek over Thoolse ambulance 0 Waterschap gaat weg zeedijk An na Jacobapolder verbeteren 0 Benieuwd naar uitspraak Kroon bedrijfsaanslag 0 Eerste prijzen zangkoren 0 Delftse Joffers in Gasthuiskapel 0 St.-Philipsland voor ongelijk vloerse kruising Philipsdam 0 De Reisduif krijgt 30 mille voor clublokaal 0 Thoolse politie te coulant, zei of ficier van justitie 0 Zo is 't gekomen.... slot 0 Uitbreiding Haestinge haald het net 0 Biljart- en korfbalkampioen 0 Bijna volle voetbalcompetitieron- de 0 Nog een lawine van ander nieuws in dit nummer 0 VOORJAAR: VLIJTIGE HAND SCHEPT VRUCHTBAAR LAND 0 Dit nummer bestaat uit 20 pagi na's. 1c Bij De Schelde treft u het niet alleen met een buiten gewoon brede keuze in stenen en dakpannen, maar profiteert u ook van de vriendelijke prijzen, 'n Bezoek aan de showroom is beslist de moeite waard! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Deze week verschijnt voor het eerst de informatierubriek van de provincie Zeeland op pagina 7. De rubriek omvat een kalve pagina en wordt om de veertien dagen geplaatst. Voorlopig gaat het nog om een proef neming van negen maanden. Na zes maanden zal worden onderzocht of de rubriek "aanslaat" bij de Zeeuwse be volking. De titel van de informatierubriek luidt: "Abdijnieuws", met als ondertitel: "Provinciale informatierubriek". Zaken waar telkens aandacht zal wor den besteed zijn: Vergaderingen van Provinciale Staten en Van Statencom missies en belangrijke Statenvoorstel- len. Ook is er een rubriek die de lezer informeert over de provincie "van-bin- nen-uit". Dus: Het geven van méér be kendheid aan hetgeen waarmee een provincie zich bezig moet houden, toe gespitst op de gevolgen die dit heeft voor de burger. Niet-abonnees die de provinciale infor matierubriek toch willen ontvangen kunnen dat kenbaar maken bij de re- daktie: Bureau Voorlichting Provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, Middel burg. Zij zullen de rubriek dan gratis toegezonden krijgen. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 Adn C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1