PREDIKBEURTEN P0LLIE ZOON Coiffeur XENOS 2 EENDRACHTBODE Donderdag 1 maart 1979 Tholen Wegens vakantie GESLOTEN Mooi bruidje, bent u zenuwachtig? Geeft niet hoor, Xenos verzorgt uw haar wel thuis Sint Annaland Van maandag 5 t/m woensdag 15 maart we gens verbouwing geslo ten. Donderdag 16 maart vanaf 8.30 uur weer geo pend: Bram Goedegebuure DAG EN NACHT VISSER m ^>1 Schakerloopolder Bij de dijkversterking in de Schaker loopolder is het waterschap voor on voorziene problemen gesteld. Door op persingen bij het zandspuiten is er een maand vertraging ontstaan. Met be langrijk meer inzet heeft aannemer v.d. Heuvel dit meerdere werk aangepakt. Ten behoeve van de aanleg van de Oes- terdam is door Rijkswaterstaat 225.000 ton materiaal bij de vooroever gestort. is de winkel van 12 tot 17 maart. De S.R.V. wagens rijden de nor male route. P. NAGELKERKE Noordpoort 1 Sint-Maartensdijk Advertentie IM Hoorzitting plan Kom. Vanavond om half acht wordt in zaal de Kroon de hoorzitting over plan Kom gehouden. De Commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeenteraad heeft maandagavond het programma voor deze avond nader uitgewerkt. Dit ge beurde naar aanleiding van een opmer king van raadslid C.A. Rijnberg. Hij vond dat de burgemeester moest probe ren de autochtone bevolking aan het wóórd te laten opdat het niet allemaal 'import' was dat zou spreken. Geef met name de inwoners in de oude kern een goede kans, zei dhr. Rijnberg. De burgemeester zei blij verrast te zijn met de grote opkomt in de Gasthuiska pel, maar dat gaf hem ook enige zorg over het verloop van de hoorzitting voor vanavond. 'Er is een kans op eén kaka- fonie van meningen en gedachten, waardoor de kans groot is, dat de indi viduele problematiek verdwijnt. Niet alles zal aan de orde kunnen komen. Als experiment willen we het eerste gedeelte van half acht tot half tien benutten voor algemene gedachten over plan Kom. Daarna worden er vier groepjes ge vormd bestaande uit stedenbouwkundige Kelderman, de burgemeestèK arnb'te-1 naar.N uyten ert directeur <&uy t en/bifj-elk een raadslid van de commi^ie IJ.CJj J^ier kunnen persoonlijke zaken met betrek king tot plan Kom ter sprake komen. Dit wordt allemaal genoteerd voor het ver slag. Anders ben ik bang dat deze groep mensen verloren gaat, terwijl het ook andersom voor andere belangstellenden minder interessant is allerlei kleine punten aan te horen, die voor de be trokkenen toch heel belangrijk zijn. Met veertig mensen kun je zo'n hoorzitting wel afhandelen zoals voorheen, maar niet met ver over de honderd zoals we verwachten, aldus de burgemeester. De commissie R.O. vond het een goed idee en stond positief tegenover het uitpro beren van dit experiment. Plan Buitenzorg G.S. van Zeeland hebben een verklaring van geen bezwaar gegeven voor het bouwrijp maken van het bestemmings plan Buitenzorg 11. De aanbesteding voor riolering en bestrating kan nu plaatsvinden voor dit nieuwe woonge bied met 350 huizen, dat achter de boerderij Buitenzorg ligt. Burgemeester E. Baerends zei maandagavond in de Commissie Ruimtelijke Ordening, dan b en w ook wel uit de pachtontbinding komen. Hij deelde nog mee, dat er don derdag een zitting was geweest van de Raad van State over de beroepsproce dure van dhr. D.J. van Gorsel. De raadsadviseur bracht naar voren.dat de capaciteit van plan Buitenzorg veel te groot was. Tholen zou veel te hard groeien, wat in strijd zou zijn met de nota bewoningspatroon. Wethouder L.J. Koopman en ambtenaar C. Nuyten waren namens het gemeentebestuur aanwezig. Zij noemden de argumenten van de raadsadviseur onjuist omdat de capaciteit van Buitenzorg juist minder is dan de nota bewoningspatroon. Geslaagd. In het diaconessenhuis te Breda slaagde voor verpleegkundige A. Corrie Paape- Geluk. Met vrachtwagen onder invloed. Een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken, acht maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, waren de ber oerde gevolgen voor de 26 jarige L.L.V. ndat hij tot tweemaal toe onder invloed achter het stuur van een vracht- en per sonenwagen was aangetroffen. De Mid delburgse politierechter mr. P. van Em- pel trok er alleen nog de tijd af, waarin V zijn rijbewijs al kwijt is. V was vorig jaar op 26 augustus achter het stuur van een vrachtwagen aangehouden op de Een- drachtsweg. Een bloedproef betekende een promillage van 2.38. Een medeweg gebruiker was schielijk uitgeweken en met zijn auto op het trottoir gekomen om de vrachtwagen te kunnen ontgaan. Bovendien werd door V bij zijn aan houding nog verzet gepleegd, zodat de politie hem uit de auto moest trekken. Tot overmaat van ramp werd V op 13 januari en dat weer op de Eendracht- sweg aangehouden, toen hij in een per sonenwagen onder invloed reed. Het al coholpromillage was toen 1.54. Voor de rechtbank vertelde de verdachte dat hij 'van de drank af wilde en daar al druk mee doende was. Een langdurige rijont zegging vond de officier van justitie mr. P.J, Nijmeijer hier echter op zijn plaats. De eis was vijf weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk, ontzegging van de rijbevoegdheid voor 9 maanden met aftrek van het al zonder rijbewijs te hebben moeten stellen. Wereldgebedsdag. Op vrijdag 2 maart is er de herdenking van wereldsgebedsdag 1979 in huize "Ten Anker". De dienst begint om 8 uur en ieder is er welkom. Damclub "De Eendracht" Voor de eerste keer wordt het Brabants Nieuwsblad tournooi gehouden in Tho len en wel in Hof van Holland. De or ganisatie berust bij de heer Maas uit Roosendaal. De eerste wedstrijden zijn op dinsdag 6 maart a.s. De opening en loting beginnen om half acht, de wed strijden om acht uur. Tot op heden zijn er ongeveer 30 deelnemers maar dit aantal kan nog groeien. De wedstrijden zijn alle persoonlijk en volgens het Zwitsers systeem. Er worden tien avonden gedamd, terwijl op de elfde avond Ton Sijbrands simultaan geeft. Hopelijk dat er ook uit St.Philipsland, waarvoor de afstand toch maar erg kort is, nog een aantal deelnemers komen. Men kan zich zelfs nog opgeven op de avond voor het begin van de loting. In het kader van de ZeeuWse kam pioenschappen dammen hoofdklasse, waarin Tholen 1 nu al enkele jaren meespeelt, werd op maandag de laatste wedstrijd gespeeld tegen Souburg. Deze spannende wedstrijd waarbij Souburg zich danig weerde, werd door Tholen gewonnen met 13-7. De Thoolse dam mers waren blij met deze overwinning. Zij haalden in deze competitie negen punten uit acht wedstrijden. 1. P C. van der Velde-P.Filius 2-0 2. P.Nieuwenhuizen-L. van Daele 0-2 3. C.Droogers-L. van Soelen 2-0, 4. J.A. van Akkeren-J.Brasser 1-1 5. A.Slager- M. Bronke 0-2 6. I.Lindhout-A. de Pag- ter 2-0 7. C. van Dijke-L. van der Zande 1-18. A.Boogerd-S.van der Heijden 2-0 9. G.Brasser-L.Leijnse 2-0, 10. A. van Akkeren-P. van Dixhoorn 1-1. Voor de tegenstander Souburg is het nog steeds vechten om te ontkomen aan de gradatie. Zij hebben drie punten, St.Laurens twee. Béiden hebben nog één wedstrijd te spelen en wel tegen D.O.S. Ter Tolne is dinsdag op de tweede plaats geëindigd bij de schooldamkampioen- schappen in Goes. Het vijftal behaalde acht punten uit vijf wedstrijden. Zilver voor notabel Schot 'Kerkvoogden en notabelen hebben vrijdagavond afscheid genomen van hun collega J.M. Schot, die de Her vormde Gemeente 36 jaar heeft gediend als collectant en 32 jaar als notabel. Nu hij aftredend was, meende hij deze functies aan jongere krachten te mogen overgeven. President-kerkvoogd P.J. Drooger dankte dhr. Schot voor alles was hij voor de gemeente deed' terwijl hij hem namens de Vereniging van Kerkvoogdijen in de N.H. Kerk het draaginsigne in zilver uitreikte met de bijbehorende gecalligrafeerde oorkon de. Boetes voor slager De economische politierechter heeft A.L.. van E. 400 gulden boete (gelijk aan de eis van de Officier van Justitie) gege ven omdat de beheerder van zijn sla- gersbedrijf niet in het bezit was van de vereiste papieren. Hij had inmiddels wel examen gedaan, maar was gezakt. Van E. kreeg een boete van 100 gulden (eis 250 na een schikking van 125 gulden) omdat er een zwavèlig zuur in de rauwe rundergehakt was ontdekt. De beheer der zou dat hebben gedaan om het ge hakt beter op kleur te houden, maar volgens van E. had de leverancier van het vlees het zuur erin verwerkt. Ook met de tot honderd gulden verlaagde boete was hij het niet eens, zodat van B. aan hoger beroep dacht. Broeiramen weg. Het was lang geleden dat J.M.S. bij zijn volkstuintje aan de Molenvlietsedijk was geweest. Wat moet je er ook doen met zo'n sneeuw- en ijslaag als de laatste maanden. Nu echter de sneeuw was verdwenen, was het gangetje toch schier onverwacht naar het volkstuintje. Daar kwam hij tot de ontdekking, dat niet al leen de sneeuw, maar ook zijn drie plat- glas ramen verdwenen waren. Garage Eskes volledig nieuw. Autobedrijf Eskes heeft onder grote be langstelling zijn nieuw bedrijfspand aan de Ohmstraat op het industrieterrein geopend. 'Grandioos', was zaterdag middag de conclusie van dhr. Eskes naar aanleiding van het aantal bezoekers en de verkopen. Hij had maar op de helft gerekend. De showroom leek op een bloemenwinkel, zo talrijk waren de at tenties van leveranciers, collega's en an dere relaties. Woensdagavond vond de openingsreceptie plaats en de daarop volgende dagen was er een show van de Mazda modellen met o.a. de aller nieuwste aanwinst, de 626. Deze nieuwe middenklasser was het succes van de RAI. Ook Ford en Opel kon men be wonderen. want hoewel autobedrijf Es- kés Sub-dealer is voor Mazda, levert men alle merken auto's. In de ruime, lichte werkplaats staan twee reparatie- bruggen. terwijl er ook aparte ruimtes zijn voor materialen en wasgelegenheid. Een modern, doelmatig gebouw. Daar naast is er een fraaie showroom met kantoor. Dhr. Eskes werkt nu 7 jaar in Tholen. In die periode bouwde hij een steeds groeiende klantenkring op, waardoor zijn garage aan de Ten Ankerweg (die hij destijds overnam van dhr. Mol) te klein werd. Uitbreidingsmogelijkheden waren er daar niet. want het kopen van een naastgelegen woning zou geen op lossing zijn. Volledige nieuwbouw was noodzakelijk. Het gemeentebestuur wil de daar graag aan meewerken om de Ten Ankerweg van bij de garage gepar keerde auto's te ontlasten. Het indus trieterrein aan de Ohmstraat werd aan geboden en dhr. Eskes zei ja, toen hij er ook een bedrijfswoning mocht bouwen. Op zijn verlanglijstje had hij ook nog het doortrekken van de Ohmstraat naar de Grindweg, maar die wens blijft nog bestaan. De benzinepomp aan de Ten Ankerweg blijft gehandhaafd, terwijl de oude garage wordt benut om auto's te tectyleren e.d. Autobedrijf Eskes heeft vier personeelsleden (3 technisch, 1 ad ministratief), maar gezien de groeiende werkzaamheden wil dhr. Eskes nog twee mensen aantrekkeneen monteur en een benzinepompbediende. Kopers van een nieuwe auto kregen tijdens de ope ningsshow een gratis 10.000 km beurt. Vuil storten. Het kan zijn, dat sneeuw en gladde we gen er de oorzaak van waren, dat weer meer huis- eri bedrijfsvuil zo maar langs berm, sloot of dijk werd neergegooid.' Feit is een toenemende vervuiling in de polders, waarop de politie extra aan dacht gaat vestigen en zonder meer tot proces-verbaal zal overgaan. Na de donkere dagen moet het zonlicht op een schoon polderland vallen. Ook ten aan zien van loslopende honden is er de laatste weken nogal eens een bekeuring uitgedeeld. Ook daarop is het toezicht verscherpt. Deze week moest 1 hond naar het asiel worden overgebracht. Auto in brand. Vrijdagavond omstreeks kwart over tien is de brandweer na stil alarm nog uitge rukt voor een in brand geraakte auto van A.N.W. van A. op de Vossemeersedijk. Mogelijk kreeg de Fiat 850 kortsluiting. De brandweer had het voertuig snel geblust. Jaarvergadering voedingsbond N.V.V. De afdeling van de voedingsbond van het N.V.V. heeft in zaal Schetters zijn jaarvergadering gehouden waarbij voorzitter A.Goudzwaard tevreden was over het afgelopen jaar, dat een klein batig saldo had opgeleverd en over het algemeen weinig problemen op het ge bied van de verhouding werkgever werknemer. Uit het jaarverslag van se cretaris A.Brusselaars bleek dat het le dental was gestegen van 39 naar 47. Bij de bestuursverkiezing was de heer M. van Driel aftredend en niet herkiesbaar. In deze vacature werd voorzien in de persoon van de heer J.Verhees P.zn. Ook dit jaar had men rond de jaarwisseling de leden een presentje ter hand gesteld en dit bleek uit diverse reacties goed bevallen te zijn en voor herhaling vat baar. Tevens was er een verrassing voor voorzitter Goudzwaard, daar deze 25 jaar lang lid van de bond was. Uit handen van de heer L.Istha kreeg hij enkele fraaie cadeaus terwijl hem tevens de zilveren bondsspeld werd opgespeld. De heer Istha dankte de altijd aktieve voorzitter voor zijn werk in het belang van de arbeiders en hoopte dat men nog lang van zijn diensten gebruik zou mo gen maken. In het weerwoord van de verraste voorzitter dankte hij allen die op enigerlei wijze aan deze huldiging hadden meegewerkt. Hij hoopte dat men het komende jaar zonder al te grote problemen rond de diverse C.A.O. on derhandelingen door zou komen. Poes weer thuis Een berichtje in de Eendrachtbode waarin melding werd gemaakt dat een kat een duivenhok in de Burgemeester Versluysstraat was binnengewipt en zich daar aan een der kleppers te goed had gedaan, om via de politie in het asiel te zijn gebracht, was er oorzaak van dat eigenaar M.Eversen uit de Molenstraat zijn huisdier terug heeft. Na het lezen van het bericht werd een bezoek aan het asiel gebracht en kon de viervoeter weer mee terug naar huis. De heer Eversen toonde zich dankbaar dat de duiven melker, die een van zijn favoriete vogels in de maag van het dier zag verdwijnen, deze niet de straf had gegeven die de meeste melkers er op nahouden, wan neer er vreemd bezoek op de kooi aan wezig is. C. Verhees 50 jaar vakbondslid De agrarische voedings- en genotmid- delenbond van het N.K.V. heeft in zaal Schetters een gecombineerde jaarverga dering annex feestavond gehouden. Ze werd geopend door voorzitter A.Hom mel Jac.zn. die een 28 tal leden kon ver welkomen. Naast de jaarverslagen stond er een bestuursverkiezing op het pro gramma en de aftredende heren J.Hommel F.zn., C.Van Dorst en C.Verhees werden herkozen. Het hoofdgebeuren van deze avond vormde de huldiging van een viertal jubilarissen waarvan een heel bijzondere in de per soon van de heer C. Verhees, die 50 jaar vakbondslidmaatschap gekoppeld aan veel bestuurswerk achter de rug had. Hoofdbestuurder P. Kenter uit Goes sprak zich in woorden van lof uit over deze gouden jubilaris die steeds op de bres heeft gestaan om de positie van de arbeider te verbeteren, wat vooral in de vooroorlogse jaren een zware opgave was. Als stoffelijke blijk van waardering speldde hij hem de gouden bondsspeld op met robijn en sprak de hoop uit dat de inmiddels gepensioneerde vak bondsman nog vele jaren zijn diensten aan de afdeling mocht geven. Ook wa ren er drie, zilveren jubilarissen en wel de heren F. van der Zande, J.Hommel F.zn en F.Hommel F.zn. Naast woorden van lof voor hun trouw lidmaatschap was er voor hen de zilveren bondsspeld. Voorts bleek uit de archieven van de bond dat de heer Kenter voor het 25e jaar een vaste gast was als hoofdbes tuurder bij de Oud-Vossemeerse afde ling. Voorzitter Hommel vond dit een feit waar toch wel even bij stilgestaan kon worden en hij bood hem namens de afdeling een enveloppe met inhoud aan. Carnavalsvieringen Op kleine schaal is het carnaval toch in een drietal gelegendheden in groepsver band gevierd. De spits werd afgebeten door de NKV Vrouwenbond die in zaal Saparow een druk bëzochtte carnavals avond hield met een drankje en een hapje en begeleiding van een echte car navalsband. Op de Sint Anthonius- school hadden de kinderen de hoog op hun verlanglijstje staande beste school middag van het hele jaar toen men on der leiding van het onderwijzend perso neel op de tonen der huidige carnavals plaatjes zich de hele middag konden uitleven met hossen en springen terwijl er ook voor hen een traktatie was. De carnavalsvereniging "De Vlooietrap- pers" hield zaterdag in Café 't Veer zijn jaarlijkse carnavalsavond, die al is het ledental niet bijster groot, toch uitblonk door gezelligheid. Voor het overige richtten de echte carnavalsgangers zich op het gebeuren over de brug waarbij Bergen op Zoom wel de grootste trek pleister is. Bij de optpcht in Lepelstraat hadden een aantal muzikanten van de Oud-Vossemeerse muziekvereniging verkleed in boerenkiel zaterdagmiddag een vrolijk aandeel in dat gebeuren. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 W Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie IM, Jaarvergadering muziekvereniging Vrijdagavond heeft de Oud-Vossemeer se muziekvereniging in de Vossenkuil zijn jaarvergadering gehouden. Voorzit ter A.Hommel kon in zijn openings woord tevreden zijn over de opkomst van de leden evenals over het voorbije verenigingsjaar. Met rondgangen en deelname aan activiteiten van zusterve renigingen, aan het concours enz. was er volop te doen. Voor het eerst ook een gouden lid. Uit het jaarverslag van se cretaris M.Quist bleek dat het ledental weer een kleine stijging heeft onder gaan, door de opleiding van een 12-tal nieuwe muzikanten. Penningmeester L.Hartman wees er op dat het financieel niet onbevredigend is verlopen, maar dat men goed oog moet blijven houden voor de kostenstijgingen. Een belang rijke bron van inkomsten was naast de contributie, de medewerking van de be volking bij de jaarlijkse donateursactie en het gestaag bewaren van de oud pa- piervoorraad. Bij de bestuursverkiezing werden Bram Hommel, Rien Quist en Rien Vos herkozen. Bij de bespreking van het komende zomerseizoen bleek men opnieuw te zijn ijitgenodigd op de Thoolse Dagen, terwijl men in Tholen en Sint Maarten^djjjc zjpl deelnemen aan muziekavonden. Tévefs werd in princi pe besloten om de, drie weken een rondgang door het dorp te maken voor zover dat met oók voetballende junioren mogelijk is. Verder gingen er stemmen op, om het vaandel van de vereniging, dat zijn beste tijd heeft gehad, te ver vangen, maar dit zal dan wel gekoppeld dienen te worden aan een extra actie onder de bevolking*Het bestuur kreeg tevens groen licht om pogingen te on dernemen voor een taptoe in het najaar. Aan het slot van de vergadering dankte voorzitter Hommel allen die op enigerlei wijze aan het welslagen van het afgelo pen verenigingsjaar hadden meegewerkt en hoopte dat men in het nieuwe seizoen opnieuw op de steun uit de bevolking mag rekenen daar dit nauw samenhangt met het wel of niet slagen van de finan ciële gang van zaken in de vereniging. GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 Advertentie IM 1 van de 62 positief Bij een alcoholcontrole heeft de rijks politie vrijdagavond 62 bestuurders aangehouden. Daarvan hebben er 12 de ademtest afgelegd, waarbij er 1 positief uitkwam. Deze inwoner van Oud-Vos- semeer heeft ook de bloedproef afge legd. Biljarten De Poedelaars: M. Pipping kortste partij 22 brtn, grootste serie 25 car, beste gem. 3.591. J. Buitenhuis-P. Timmermans 0-2, L. Klippel-J. Heijboer 0-2, P. van Gastel-P. Timmermans 2-0, J. Smit-M. Pipping 0-2. De Treffers: B. den Hollander kortste partij 23 brtn, hoogste serie P. Hommel Jzn. 19 car en 2.84 hoogste gem. J. Geu- ze-J. Burgers 0-2, P. Hommel-L. van Wezel 2-0, M. Moerland-J. Etienne 0-2, C. Burgers-H. Hommel 0-2, B. den Hol lander-P. de Leeuw 2-0. Boomfeestdag. Leerlingen uit de hoogste klassen van de drie lagere scholen doen woensdagmor gen mee aan de Boomfeestdag. Met be hulp van medewerkers van de plantsoe nendienst worden er bomen/struiken geplant in de Molenstraat, Corn. Fran- kenstraat, Bou Kooijmanstraat, Burg. Versluijsstraat, het toegangspad naar de R.K. school en de Weelhoekstraat. De kinderen worden ook toegesproken door een gemeentebestuurder, terwijl ze nog een boomfeestdagsticker krijgen. Speeltuinbestuur bezorgd Het bestuur van de speeltuinvereniging Vrij en Blij vreest, dat bij verplaatsing van de speeltuin en zonder dat op de nieuwe vestigingsplaats controle valt uit te oefenen, het overeind houden van de vereniging een zeer moeilijke zaak zal worden. Voorzitter A. Rijnberg sprak in die geest tijdens de woensdagavond in cafe L. van Dijke gehouden jaarverga dering. De opkomst van de leden was gering. De voorzitter toonde zich te leurgesteld, dat er tevoren geen overleg kon zijn met het gemeentebestuur. Als dat wel was gebeurd, komt de klap minder hard aan en kun je vast geza menlijk eens aan andere mogelijkheden denken. Nu weet je nog slechts, dat er een grote kans bestaat tot noodzakelijke verplaatsing. Bij een eerste gedachten- wisseling hierover in het bestuur, zag men weinig heil in de plaats van de hui dige ijsbaan, tenzij er toezicht komt. Hoe dat kan worden opgelost, ligt nog in het duister. Ondertussen heeft het gemeen tebestuur tijdens het kennismakingsbe zoek een onderhoud toegezegd, zodat nu eerst maar afgewacht moet worden, aldus de voorzitter. In het afgelopen verenigingsjaar moest nogal eens aan de kas worden geknaagd door aanschaf van afrastering, onder houd en aankoop van materialen. Met 129 leden met en 21 leden zonder kin deren plus 29 donateurs, waren de ont vangsten 1708,80, maar de uitgaven 3940,70, zodat er een nadelig slot was van 2231,90. Dat hakt er in bij een totale kaspositie van 5573,39, wat nu verminderd is tot 3341,49. Aanvanke lijk was er wel gedacht aan een voorstel betreffende contributieverhoging, want in de negentien jaar van Vrij en Blij ligt dat nog steeds op tien gulden per jaar. Nu er echter nogal wat veranderingen op til zijn, meende het bestuur dit punt te moeten aanhouden. De bestuursleden mevr. A. van Dijke-Den Haan en de heren L. Hage en J.S. v^n Vossen wer den herkozen. ATTENTIE Op woensdag 7 maart a.s. is het i.p.v. kleuterbureau, nu zuigelingenbureau van 15 tot 16 uur in het Groene Kruisgebouw te Sint-Annaland. Inenten om 16 uur. Advertentie IM Schietwedstrijd Uitslagen van de Huishoudelijke wed strijd 12 m. van Schietver. Prinses Julia na Personele Baan. Klasse A: 1. A.Menheere 99, 2. J.v.d.Klooster sr. 98, 3. A.v.d.Reest 97, 4. D.Bruynzeel 95, 5. L.Kloet 94, 6. C.Goedegebuure 93, 7. A.Fase 92, 8. J.L. Goedegebuure 92, 9. J.v.d.Klooster jr. 90, 10. H.Keur 89, 11. A.D.Goedegebuure 81. Klasse B: 1. A.G.Fase 96, 2. A.W.Keur 90, 3. Th. Overbeeke 88, 4. T.Keur 85, 5. W.Ant- honisse 79, Klasse C: 1. J.Bruynzeel 91, 2. W.Scherpenisse 88, 3. Joh. Dekker 86, 4. G.Antes 85. Vaste Baan: 1. A.v.d.Reest 147, 2. A.Fase 145, 3. L.Kloet 144, 4. A.Menheere 144, 5. H.Keur 143, 6. C.Goedegebuure 142, 7. J.v.d.Klooster jr. 142, 8. J.L. Goedege buure 141, 9. D.Bruijnzeel 140, 10. A.D.Goedegebuure 139. Ere-divisie. Lang niet iedereen is er rouwig om, dat er al wekenlang niet op hoog niveau kan worden gesport. Maar er zijn er wel, die toppen weten te waarderen. Ook toppen bij het amateurisme. Voor wat het laat ste betreft kon men vrijdagavond in het dorpshuis eredivisie beluisteren en zien. Daartoe werd door twee gerenommeer de clubs een programma gepresenteerd. Het bijna eeuwenoude "Accelerando", dat officieel Koninklijke Fanfare heet en de Rederijkerskamer "Bendracht" te Oud-Vossemeer, die blijkbaar al zo oud is als de weg van Kramer, maar juist daardoor een reputatie hoog wil houden en dat ook doet. Ruim 250 muziek- en toneelliefhebbers of mogelijk beperkt tot Accelerando-ondersteuners vulden de zaal, toen de voorzitter van het plaatselijk korps, de heer W. Wielaard aan het welkomstwoord begon. Met een symphatiek woord tot mevrouw Boog- aard-Bolier, tot de ereleden en tot de gasten uit Oud-Vosseiheer. De rest liep als een fluitje van een cent. Wat genoten liefhebbers onder andere van de Verdi composities (tot tweemaal toe), maar wellicht evenzeer van de veel meer he- dentijdse muziekscribent "Webber- Hatvaust. Ben variatie van ritme, com positie en instrumentaal gebruik, zoals alleen kan voorkomen op het amateu ristisch ere-divisie-niveau. Ko den Toonder dirigeerde als vanouds. Br was nog een por voor steun aan het plaatselijk korps. Niet alleen omdat Toon van Iwaarden er in was geslaagd het donateursaantal deze winter tot dik boven de 300 op te voeren, maar toch ook door een jeugdig impresserrio onder leiding van Bram Goedegebuure: het tamboerkorps. Ze wisten de zaal met inbegrip van daverende klanken uitste kend te vermaken door niet alleen lich- teffectvol optreden. Na de pauze bleef dat ere-divisie niveau gehandhaafd, want toen waren de Rederijkers uit Oud-Vossemeer aan bod. "Waarom zweeg je zo lang", was al eerder, met name in de vestigingsplaats van "Een dracht" opgevoerd. Wanneer spelers er méér uit weten te halen dan de auteur, is dat een aparte pluim waard. Dat was inderdaad het geval. De auteur had heel wat dialoog gecomprimeerd en dat maakt het voor levendig toneelspel niet gemakkelijker. Aan de inhoud mag worden voorbijgegaan, omdat het in feite toch een huis-tuin-en keukenon derwerp betrof of zoals dat vroeger werd genoemd: een driestuiversroman. Drogisterij - Fotografie Voorstraat 46, St.-Annaland Advertentie IM Ieder moest echter wel genieten van wat een doktersvrouw Regina en zeker ook de natuurlijk voorkomende Oma Sluizer op de planken kon brengen, dank ook zij de uitstekende rolvertolking van de col lega's. Muisstil was het in het algemeen en zeker in het derde bedrijf en dat wil met 250 leeftijdsvariaties toch wel wat zeggen. De complete Rederijkers kregen na af loop veel, maar toch niet meer dan was verdiend. Eendracht-voorzitter A.M. van Engelen wilde naar de luisteraars nog wel een pluimpje uitdelen, maar de spontane hulde ging toch uit naar wat een groep Rederijkers ook dit jaar weer op de planken deed boeien. Met twee onderdelen als hier genoemd is de avond ongemerkt voorbij. Dan is het als in een gerenommeerd restaurant: men lust er nog meer van. De dorpshuisbe heerster kreeg als een van de laatste gladheidsslachtoffers terecht een bloe- mencomplimentje. Velen genoten van de Accelerando-donateursavond. Op de ouderavond het kinderboek Tijdens de jaarlijkse ouderavond vorige week woensdag in de gemeenschaps ruimte van de school was de hoofdmoot de causerie van het voormalig Tweede Kamerlid, de heer P. Jongeling, over het christelijk jeugdboek. Bekend is hoe de voormalige GPV vertegenwoordiger in de Staten Generaal heel wat jeugdboe ken schreef onder het pseudoniem Piet Prins. Met name is daarvan de serie Snuf de hond (uit de bezettingstijd) een bij de jeugd en ook wel bij ouderen gewilde reeks. Zijn laatste trilogie van Sieske en Wietske deed er nauwelijks voor onder. In zijn vlot referaat wees de heer Jonge ling eerst op het feit dat de taal een bij zondere gave van God is. De taal wordt gebruikt voor het dagelijks werk en voor de verheerlijking van God. Vaak ook voor de zonde. In vogelvlucht liep het oud-Tweede Kamerlid de geschiedenis door. Ongeveer 3500 jaar voor Christus ontstond het (eerste) beeldschrift, daar voor was er alleen de gesproken taal. Ongeveer 1500 na Christus wordt de boekdrukkunst ontdekt. Da Costa zei ervan: "Het is eén reuzenstap ten hemel en ten hel". Eerder was het overschrij ven van boeken monnikenwerk en daarin is de fouidigé uitdrukking van iets wat lang duurt nog steeds aan ontleend, Het kinderboek ontstond pas na 1800. Verschillende stromingen vallen daaruit te ontdekken. De boeken van de deugd: Brave Hendrik, ouderlievende Alexan der of boeken met afschrikwekkende voorbeelden, zoals Piet de smeerpoets, boeken ook waarin de spot gedreven wordt met het gezag, zoals Pietje Bell, Dik Trom e.d. en zelfs boeken voor de jeugd met bekeringsgeschiedenissen. In de 20ste eeuw komt de enorme bloei van kinderliteratuur. Als kinderboeken schrijver heb je wel een zeer belangrijke taak, omdat boeken moeten helpen het kind op te voeden. De heèr Jongeling stelde, dat een boekenschrijver moet schrijven naar de normen van God. Gods genade mag en moet verteld wor den. De kinderen moeten ook nieuwe woorden leren tijdens het lezen. Ook de wereld zullen ze steeds verder leren kennen. De fantasie mag gerust worden gebruikt, maar wel oppassen dat het niet te fantastisch wordt. In een boek moet goed en kwaad voorkomen en niet al leen goed of alleen kwaad. Spanning en avontuur mogen niet ontbreken. Het is geboden voorzichtig te zijn met oor logsverhalen. Kinderen identificeren zich vaak met een hoofdpersoon.' Het gevaar bestaat dat de oorlog mooi ge vonden wordt of misschien zelfs wordt verheerlijkt. Het is de kunst te schrijven voor mensen van 8 - 80 jaar en van be lang de taal zuiver te gebruiken. Niettemin vond de heer Jongeling het schrijven van christelijke jeugdboeken een mooie taak, maar je moet het wel doen in biddend opzien tot God. Er werd volop gebruik gemaakt van de ge legenheid tot vragen stellen. Daarop antwoordde de heer Jongeling, dat hij sinds 1948, toen zijn eerste boek ver scheen, er ongeveer 50 schreef. Opmer kelijk dat chr. jeugdboeken tot dusver bijna niet in aanmerking komen voor gouden griffels. De heer Jongeling schrijft omdat het fijn en goed is om te schrijven. Over de vraag wat je er aan kunt doen als kinderen weinig lezen, zei de auteur dat men dan moet beginnen met na te gaan, waarvoor wel interesse is en vooral vroeg beginnen om de kleuter voor te lezen. Daarmee was men zo vol ledig op het terrein van de kleine geko men, dat de heer Jongeling nog stelde het verschrikkelijk te vinden, als het 'jaar van het kind' ook het 'jaar van het vermoorden van het kind' zou worden. De weer goed bezochte ouderavond was geopend door voorzitter M.C. den En gelsman, die een korte inleiding hield over Daniël 1 1 tot 8. De gehele ge schiedenis door is geprobeerd de jeugd Vervolg op pag. 11 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 4 maart THOLEN HERVORMDE GEMBENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur kand. de Ruiter 17.00 uur ds. H.J. Swierts, Maassluis CHR. GEREF; KERK 10.00 en 18.30 uur kand. G. van Rook- huizen, Zeist GBREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. van der Heij den GEREF. KERK 10.00 uur ds. F. Dilling, Bergen op Zoom 18.30 uur kand. A. de Ruiter, Tholen CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur kand. G. van Rookhuizen, Zeist GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur dhr. C.J. de Groot, Nieuw Lekkerland wo. 7 maart 10.30 uur Schriftoverden king GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 8 mrt. 19.30 u ds. P. Blok, Dirksland GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze, St.-Annaland 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur dhr. Heijkam, Drie dorp HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur dhr. J. de Jong, Hoogerheide 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30. 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEBNTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GERBF. GEMEENTE 9.30 (H.A.), 14.00 (bev. lidmaten) en 19.30 (nabetr.) uur ds. Mouw, Tholen wo. 7 maart 19.30 uur dhr. Golverdinge, Benthuizen POORTVLIBT HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. B.G.A. v.d. Wiel, Elburg GEREF. KERK 10.00 uur ds. H.J. Swierts, Maassluis 14.30 uur kand. A. de Ruiter GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. H.G. de Graaff, Klaaswaal GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDBR GEREF. KERK 15.00 uur ds. K.E. Bras, Dinteloord WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. Schot-Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. van Antwerpen, Tholen, tel. 01660-3672 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur, za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 2 maart 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur. Medisch Opvoedkundig buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs, v.a. 19.30 uur. Consult, buro Al cohol en Drugs en Leger des Heils. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9 - 12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 2 t/m 8 maart vrijdag 2 6.27-18.49 zaterdag 3 7.05 - 19.32 zondag 4 7.47-20.12 maandag 5 8.28 -20.57 dinsdag 6 9.18-21.55 woensdag 7 10.26-23.11 donderdag 8 11.54- 0.14 maandag 5 maart Eerste Kwartier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2