ds. en mevr. Gebraad 60 jaar getrouwd MODEPRESENTATIES VAN De Kroon beschermt St.-Philipsland tegen jachthavenplan Kanaalschap V (D Zuiveringslasten van 40 gulden naar 62,52 per i.e. in 1983 ORGELS - PIANO'S VERSPUY ZN IX De Schelde ja, ik ben in de wolken met m'n Alno van De Schelde Donderdag 1 maart 1979 35e Jaargang no. 16 iqSl -u Godsdienstonderwijzer Chr. Geref. Kerk St. Philipsiand BLAU WSTFWXT BB □1670 4732 STEENBERGEN Deze worden gehouden op 7, 8 en 9 maart a.s. vanaf 19.30 uur in de showruimte achter onze winkel. In de hoop dat de komende maanden voor ieder veel zonnige lentedagen meebrengt wil modehuis Suzette u ook helpen de doorstane winterkou vlugger te vergeten. Met onze ZOMERCOLLECTIE 1979 zal u dit zeker lukken. Heeft u interesse maak dan tijdig een afspraak, u doet dan veel informatie op en houdt er nog een plezierige avond aan over. Goede gemeente Trouwen BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" Wethouder Walpot: voorziening bestel van God, Die alles regeert Niet dwingen Bedenking tegen vorm Niets tegen te houden Iid\fereniging Goud-en Zilversmeden X[ Zwakkere beschermd Interpretatie Tegen begroting DEZE WEEK E. VAN TUYN TANDARTS Vooruitgang in kwaliteit van oppervlaktewater. In 1979. Bezwaren Uw orgel enz. staat in Tholen vanaf 600,— (vanaf ±J 39,— p.m.). Ook huur. Alle merken. Gitaren, blokfluiten, citers, dwarsfluiten, mondorgels, bladmuziek, enz. Gitaren van 198,— voor Service en bediening voor alles. Gebruikte orgels met garantie. Solina1195, Viscount1795,— Cosmovox...f 1600,— Keuze in 5 zaken - 300 stuks. 145,- Yamaha2595,— Johannus7950,— En nog vele andere Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, pej post 1 5,00, losse nummers 0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant inclusief btw Op rekening 7,00. Hoofdredacteur G Heijboer "Ik was een lompe boerenjongen en God heeft me de wijsheid gegeven om de stu die voor godsdienstonderwijzer te volgen en predikant te worden." De 85-jarige ds. L. Gebraad zegt dat aan de vooravond van zijn zestigjarig huwelijksfeest, dat hij vandaag met zijn vrouw, twee kinderen, negen kleinkinderen en elf achterklein kinderen hoopt te vieren. Sinds 1956 is hij al aan de oud gereformeerde ge meente in Sint-Philipsland verbonden, zodat menige Fliplander ds. en mevr. Gebraad vanmiddag zullen feliciteren in het verenigingsgebouw. De heer Gebraad, 7 februari 85 jaar ge worden, is in Dirksland op Goeree- Overflakkee geboren als zoon van een uit Oude Tonge afkomstige boerenk necht. Mevrouw H. Gebraad-Troost (84) komt uit Sommelsdijk, eveneens op Flakkee. Tot z'n tiende jaar ging Gebraad naar school, maar toen moest hij met z'n vader op het land gaan werken. Er moest verdiend worden, al was dat dan maaj*- een kwartje per dag. Tot z'n dertiende jaar ging hij 's winters nog naar school en op z'n zestiende werd Gebraad twee de boerenknecht bij P.C. van Loon, waar ook z'n vader werkte. Ook in de winter was er voor hem werk, want er stonden dertig koeien en tien paarden in de stal. De familie Gebraad verhuisde naar Stad aan 't Haringvliet, waar vader en zoon werk vonden bij boer A.v.d. Tol. In 1919 trouwde L. Gebraad op een donderdag met H. Troost en de zondag daarop zijn ze overgetrouwd in de her vormde kerk. Op dertigjarige leeftijd verhuisde het jonge paar naar Nieuwe Tonge, waar Gebraad hoofdknecht werd. Vervolgens werkte hij voor zich zelf op het landbouwbedrijfje van de gezusters Zegers. In Nieuwe Tonge was de heer Gebraad ouderling geworden van de hervormde gemeente en raadslid voor de SGP. In tussen was hij bij de hervormde predi kant ds. J. Polhuis uit Stad aan 't Ha ringvliet ook begonnen aan de studie voor godsdienstonderwijzer. Gebraad had al van z'n kindsjaren af belungstel- ling voor de godsdienst. Een verplicht onderdeel van de studie was, dat je één vreemde taal moest leren. Dat werd frans, omdat ds. Polhuis dat tamelijk beheerste. In de cjassis Den Briel deed Gebraad examen. De predikant die het examen afnam, vroeg of hij al eens ge preekt had. "Ja", zei Gebraad, als koei- enwachter en de koeien waren mijn toehoorders". De wens van de heer Gebraad was, om de eerste keer niet in zijn eigen dorp voor te gaan als gods dienstonderwijzer, maar ver weg. "God heeft mijn wens vervuld en in 1936 preekte ik voor het eerst in Staphorst. Later ook in Herkingen en Goederede op Flakkee", aldus Gebraad. Hij bleef de landbouw trouw tot 1944, toen de Duitsers het eiland onder water lieten lopen. Met hun inmiddels geboren dochter en zoon gingen de heer en me vrouw Gebraad naar het Utrechtse Leersum, waar ze tot 1950 bleven. In Leersum werd de heer Gebraad raadslid voor de SGP. Als godsdien stonderwijzer in de hervormde kerk kreeg hij echter'met problemen te ma ken omdat hij volgens nieuwe regle menten niet meer zou mogen pjeken. Gebraad had echter veel meer mensen in de kerk dan de predikant en dat zette ook kwaad bloed. "U kunt me wel willen afzetten, dominee, maar God heeft werk voor me", zei de heer Gebraad toen. De classis zette hem af als godsdienston derwijzer hoewel de volgende dag vier hervormde predikanten Gebraad weer terug wilden hebben omdat ze vonden dat het onrechtvaardig gegaan was. Te rug wilde Gebraad echter niet, want in middels had ds. Smits van de Chr. geref. kerk uit Driebergen hem benaderd. De heer Gebraad ging in Leersum over naar dat kerkgenootschap. De diensten wer den in een schuur qehouden en soms zaten er wel tachtig kerkgangers in de wei, zo vol was het dan. In 1950 ging de heer Gebraad als lerend ouderling naar de Chr. geref. kerk in de Visstraat te Tholen Hij woonde toen driejaar met zijn vrouw en kinderen aan de Postweg, maar ook hier ontstonden problemen. Gebraad preekte ook buiten de Chr. geref. kerk Tholen, evenals de predikant Ds. Baay. "Ik mocht dat ech ter niet en toen ben ik overgegaan naar de oud gereformeerde gemeente in Ca- pelle a/d IJssel. Tholen bleef Chr. ge ref., al heeft men daar later spijt van gehad", aldus Gebraad. De februariramp van 1953 maakte de familie Gebraad nog in Tholen mee, maar daarna verhuisde men naar Ca- pelle a/d IJssel om er driejaar te blijven. In 1956 kwam St. Philipsland in het vi zier en na enkele jaren lerend ouderling te zijn geweest, werd de heer Gebraad in 1959 door ds. Mieras uit Krimpen a/d Advertentie IM IJssel bevestigd als predikant. Ruim twintig jaar is ds. Gebraad nu al in St. Philipsland, zodat hij eraan verknocht is geraakt, hoewel z'n vrouw nog wel naar Flakkee verlangt, waar de beide kinde ren en de meeste klein- en achterklein kinderen wonen. Elke week komt er echter wel een zoon of kleinzoon op be zoek, omdat deze met hun electra- groothandel Gebar ook zaken doen op Tholen en St. Philipsland. Hoewel ds. Gebraad in z'n opleiding Frans kreeg, heeft hij nooit Frankrijk bezocht, maar Canada. Een aantal jaren geleden verbleef hij daar zeven weken met z'n echtgenote. Er is in Canada ook een oud geref. gemeente. De meeste le den daarvan zijn uit Overijssel afkom stig. Twee jaar geleden werd ds. Gebraad ernstig ziek, maar hij keerde weer ge zond uit het ziekenhuis terug. Alleen moest hij het waj kalmer aan gaan doen en vanaf die tijd preekt hij op zondag maar twee in plaats van drie keer. 's Middags is er ieesdienst. Ds. Gebraad gebruikt geen schrift of een preken- boekje, maar hij onderzoekt tevoren wel Gods Woord. "God houdt niet van luie mensen, maar op eigen kracht gaat het niet. Zonder de Heilige Geest kan ook een leraar z'n preek niet houden. De Heere is me echter steeds tot hulp en bijstand geweest en ook na m'n ziekbed mocht ik weer voortgaan", zegt ds. Gebraad. Hij is blij met de gemeente en kerkeraad in St. Philipsland. "Ze zijn altijd zeer goed voor me geweest, zowel uit- als in wendig. Als ze voelen dat er nood is, dan tasten ze in hun beurs. We hebben nu een mooi verenigingsgebouw". Ds. Gebraad volgt de ontwikkelingen in kerk en maatschappij via de krant. Hij zegt dat de dingen die gebeuren, alle maal al in het boek Openbaringen be schreven zijn. Over de kerkgang in St. Philipsland heeft ds. Gebraad niet te klagen en ook de jongeren komen nog. "Op vergaderingen zijn er wel eens vra gen, maar als je ze onderwijst volgens Gods Woord, zijn ze niet opstandig. We kunnen van de jonge mensen niet alles afwijzen, want ze komen ook met din gen die nuttig en nodig zijn. Trouwen in ae kerk wordt weinig gedqan. Dat vind ik niet goed, maar dat zit er nog een beetje in van Ds. Boone, die was daar niet zo voor. Ds. Gebraad bewaart goede herinnerin gen aan de warme contacten met de vo rige Fliplandse hervormde predikant ds. H. Harkema. "De kerkmuren vallen dan een beetje weg, want de kerk maakt ons niet zalig". Ondanks zijn 85 jaar is ds. Gebraad naast zijn predikantschap ook nog voorzitter van de chr. lagere school en de SGP kiesvereniging. Hij wil dat nog niet overgeven aan jongeren. "Liefdedienst valt niet zwaar", aldus de nog krasse Fliplandse predikant, die samen met zijn nog vinnige vrouw vandaag zestig jaar in de echt verbonden is. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM "St. Philipsland geniet bescherming van de Kroon. Daarvoor betuig ik m'n erkente lijkheid jegs God, Die alles regeert. Bij zaken die Hem niet aangenaam zijn, is het: tot hiertoe en niet verder". Wethouder L. Walpot zei dat woensdagavond in de gemeen teraad van St. Philipsland naar aanleiding van de Kroonuitspraak over het geschil tussen de gemeente St. Philipsland en het Kanaalschap de Eendracht over de aanleg van een jachthaven in de voormalige werkhaven aan de Krabbenkreekdam. Volgens de Kroon dient het besluit van het algemeen bestuur van het Kanaal schap van 5 mei 1976 te worden gewij zigd. In die zin, dat de gemeenteraad van St. Philipsland wordt uitgenodigd om, met in achtneming van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, al het moge lijke te doen om op korte termijn te ko men tot de vaststelling van een herzie ning van het bestemmingsplan Buiten gebied. Daarin dient een plan voor een jachthaven opgenomen te zijn, gelijk aan of zoveel mogelijk overeenkomstig het jachthaven plan van het Kanaal- schap, aldus de Kroon. In de uitspraak staat verder, dat de uit drukkelijke opdracht van het Kanaal schap aan de gemeente St. Philipsland van 5 mei 1976, om het bestemmings plan Buitengebied zodanig te. herzien dat de jachthaven onmiddellijk kan worden verwezenlijkt, een dusdanig dwingend karakter heeft, dat hiermee aan de raad in feite geen enkele ruimte wordt gelaten om-ter uitoefening van de aan de raad krachtens de Wet R.O. op gedragen taak - tot een daadwerkelijke afweging van eventueel ingebrachte planologische bezwaren te komen. Hierbij blijft nog buiten beschouwing, dat deze bezwaren mogelijk door gede puteerde staten en ook door de Kroon in beroep zullen dienen te worden gewo gen, aldus de Kroon. Volgens b en w worden de belangen van St. Philipsland op ontoelaatbare wijze aangetast door het Kanaalschap. Zowel de gemeentelijke autonomie als de geaardheid en levensbeschouwing (door de zondagopenstelling van de jachtha ven) van een zeer groot deel van de Fli plandse bevolking komen volgens b en w in het gedrang. De Kroon stelt dat over het algemeen een gemeente de vrijheid moet worden gelaten naar eigen inzicht te beoordelen of voorzieningen, zoals hier in het geding, gelet op de om standigheden, zoals deze zich in de ge meente voordoen, dienen te worden ge troffen. Er kan echter niet aan worden voorbij gegaan, dat de gemeente door toetreding tot het Kanaalschap de mo gelijkheid tot het geven van richtlijnen heeft aanvaard. Er zijn geen feiten of omstandigheden dat het Kanaalschap redelijkerwijze niet had kunnen over gaan tot het geven van een richtlijn voor aanleg van de jachthaven. De Kroon heeft echter bedenkingen tegen de vorm waarin de richtlijn is gegeven, hoewel krachtens de richtlijn de raad formeel de bepalingen van de Wet R.O. in acht zal dienen te nemen. Tot zover de Kroon uitspraak, die woensdagavond bij de in gekomen stukken op de Fliplandse raadsagenda stond. Raadslid A.A. Rijstenbil (PVAB) rea geerde als eerste op de Kroonuitspraak. Hij noemde het struisvogelpolitiek, de kop in het zand steken, om de uitspraak zomaar voor kennisgeving aan te ne men. Heeft het college wel aan de con sequenties van dit Koninklijk Besluit gedacht? Uitgangspunt is dat het bes temmingsplan Buitengebied op korte termijn een herziening moet krijgen. Zolang het plan in procedure zat, had het een beschermende werking, maar dat is voorbij. Volgens artikel 30 van de Wet R.O. moet de gemeenteraad voor 26 januari 1980 (binnen een jaar na de Kroonuitspraak) het bestemmingsplan Buitengebied herzien hebben. Gebeurt dat niet, dan moeten g.s. volgens artikel 40 van de Wet R.O. op kosten van de gemeente tot vaststelling van een nieuw plan overgaan. Als de raad voor 26 ja nuari 1980 dus niets doet, dan houdt de aanhoudingsplicht op en valt er niets meer tegen te houden. Wij geven er de voorkeur aan, het verzoek van de Kroon in te willigen door plan Buitengebied te wijzigen en de jachthavenaanleg moge lijk te maken, waarbij de Fliplandse be langen zoveel mogelijk tot uitdrukking dienen te komen, aldus Rijstenbil. Hij zei niet het twijfelachtig genoegen te willen hebben om het jachthavenplan te Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670 - 33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service vertragen of onmogelijk te maken. Dat dwingt volgens het PVAB-raadslid geen enkel respect af en is in strijd met be hoorlijk bestuur. Wethouder Walpot zei verbaasd te zijn over het betoog van Rijstenbil. 'Zijn le zing sluit niet aan bij de Kroonuit spraak, volgens welke het Kanaalschap zijn besluit moet wijzigen. De eerste ac tiviteit moet nu binnen het algemeen bestuur van het Kanaalschap plaats hebben. Dan pas komt de gemeenteraad van St. Philipsland aan bod. Het is nu niet te voorzien wat er van het Kanaal schap kan komen. De Kroon heeft met z'n uitspraak de zwakkere, de gemeente St. Philipsland, beschermd en kent waarde toe aan de gemeentelijke auto nomie, in tegenstelling tot het Kanaal schap en g.s. van Zeeland en Brabant', zei Walpot. "Ik feliciteer de SGP met deze Kroonuitspraak en ga akkoord met de lezing van wethouder Walpot", zei CDA-raadslid J. de Jager. Hij voegde er echter direct aan toe, een voorstel van het algemeen bestuur van het Kanaal schap te verwachten. De nieuwe samen stelling van de Fliplandse raad en het feit dat wethouder Kosten zich nooit tegen een beperkte opzet van de recrea tie had verzet, gaf de Jager goede hoop op een gunstige reactie op dat komende voorstel van het Kanaalschap. Burgemeester G. van den Berg wees erop, dat niet b en w, maar de raad vol gens de Kroonuitspraak kan worden uitgenodigd om het bestemmingsplan te wijzigen. "Overigens weten we helemaal niet of het Kanaalschap behoefte heeft aan een nieuw voorstel na deze uit spraak. Ze hebben de gemeenschappe lijke regeling totaal verkeerd geïnter preteerd. De Kroon heeft het dwingend karakter verworpen en daarom verbaas ik me over de lezing van Rijstenbil. Wij kunnen nu niets doen, het hangt van het Kanaalschap af', zei de burgemeester, wat raadslid de Jager nog eens bevestig de. De SGP-fractie stemde tegen de posten voor de jachthaven, zoals die waren op genomen in de ontwerp-begroting 1979 en de rekening 1977 van het Kanaal schap. "Tegen wat de voorzitter van het Kanaalschap overal predikt, wil ik in dit verband nog zeggen, dat we in 1972 al geageerd hebben tegen dejachthaven en dat blijven we doen", zei wethouder Walpot. Rijstenbil sprak zijn waarde ring uit omdat Walpot zo zeer standvas tig was. "Zeer vereerd", merkte de SGP-wethouder op. Advertentie IM, M'n droom werd werkelijkheid... 'n Alno-keuken zoals ik hem wenste... Vertrouwd met 5 jaar schriftelijke garantie. Keurig èn korrekt geplaatst door De Schelde... het adres dat een hele goede naam te verliezen heeft! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Advertentie IM De Kroon beschermt St.-Philips- land tegen jachthavenplan Ka naalschap 0 Zuiveringslasten stijgen komende jaren 0 Op Koninginnedag nieuwe uni formen voor Concordia St.-Phi- lipsland 0 Poortvliet vrees tekort aan bouw grond 0 Predikantenechtpaar in Flipland 60 jaar getrouwd 0 Woningbouw aan het v.d. Lek de Clercqplein in Stavenisse 0 Subsidie voor sloop in Kom St.- Annaland Loslippigheid raadszaal in de Fliplandse Waterschap* niet alleen meer landbouw-aangelegenheid 0 ZLM over aardappelen onder plastic en hardleerse minister v.d. Stee 0 Er valt nog 32 km dijk te verster ken voor 1980 0 Thuishaven St.-Phiiipsland wordt verbeterd 0 Een zee van nieuws 0 Jan Overeenkam.. winter., weg- WIE IN HET GEDRANG STAAT, MOET ENIGE DUW VERDRAGEN 0 Dit nummer bestaat uit 14 pagi- is op maandag 5 en dinsdag 6 maart afwezig. Met eventuele pijnklachten kunt u terecht op de spreekuren St.- Maartensdijk en Tholen. Op andere tijden bellen 01645- 2388. Advertentie IM Het meest dure moment van de zuive ringslasten is 1983, wanneer de heffing per inwoner equivalent (i.e.) 62,52 zal zijn, waarbij er van uitgegaan wordt, dat het rijk subsidies verstrekt voor de uit voering van de nieuwe zuiveringstechni- sche werken. Dijkgraaf I.C. Hage deelde dat donderdagmiddag op vragen van dhr. W. Houmes uit Tholen mee, tijdens de districtsvergadering van het waterschap Tholen in Haestinge te St. Maartens dijk. De zuiveringslasten bedragen mo menteel 40,- per i.e., maar er staat nog heel wat op het programma. De rioolwa terzuivering heeft echter al succes, want aan de hand van de bemonstering kon het waterschap over het algemeen vooruit gang in de kwaliteit van het oppervlak tewater constateren. In zijn openingswoord stipte dijkgraaf Hage de herziening van het uit 1975 da terende bestrijdingsplan voor de water verontreiniging aan. De voornaamste wijziging is, dat de geplande zuiverings installatie te Scherpenisse niet gebouwd zal worden. De bestaande installatie bij St. Maartensdijk wordt uitgebreid en hierop worden via persleidingen Scher penisse, Stavenisse en St. Annaland aangesloten. Oud-Vossemeer wordt - evenals in het oorspronkelijke plan, aangesloten op de installatie Tholen. Voor St. Philip sland/Anna Jacobapolder wordt een zuiveringsinstallatie gebouwd in de om-_ geving van St. Philipsland. Dit herziene bestrijdingsplan is goedge keurd, zodat met de uitvoering kan worden begonnen. Het tempo van uit voering zal mede bepaald worden door de toe te kennen subsidies. Voor aanleg van de persleiding naar Stavenisse, Oud-Vossemeer en St.-Annaland, even als voor de bouw van de nieuwe instal latie bij St.-Philipsland, stelt het Rijk 45-60% subsidie beschikbaar omdat er nu op rijkswater geloosd wordt. Aanleg van de perslei ding betekent sanering van de vervuiling van rijkswater en dat is het rijk subsidie waard. Voor de persleiding Scherpenisse en uitbreiding van de installatie St. Maartensdijk komt geen rijkssubsidie, zodat het waterschap dat uit eigen mid delen moet betalen. De streefdatum voor aanleg van de persleiding Stave nisse is 1980/81. Bij Tholen en Stave nisse moeten de persleidingen voor een deel door bouwland in plaats van in de berm van de weg. De landbouwers krij gen hiervoor de geldende vergoedingen. Op de leiding komt *80 cm dekking. Op plaatsen waar de leiding door bouwland moet, zal alleen de laatste drainagebuis vervangen moeten worden omdat de leiding maar 1 meter op het land komt. Het in januari door G.S. van Zeeland goedgekeurde herziene bestrijdingsplan omvat een meerjarenprogramma tot 1985. Met de voorbereiding om Scher penisse met een persleiding aan te slui ten op de zuiveringsinstallatie St. Maar tensdijk, is men momenteel druk bezig. Gehoopt wordt, dat dit werk in 1979 kan worden voltooid. Vorig jaar kwam reeds een persleiding tot stand - met subsidie in het kader van de toeristische infras tructuur - van het recreatiegebied Go- rishoek naar de installatie St. Maartens dijk. Het waterschap vindt dat een grote verbetering omdat geen afvalwater meer in het oppervlaktewater terecht komt. Het bestuur vindt het noodzakelijk om een stringent beleid te blijven voeren voor lozing van afvalwater en op strikte naleving van de vergunningsvoorwaar den toe te zien. Van waterschapszijde bestaat sterk de indruk, dat de invoering van de zuiveringstaak met de daaraan verbonden consequenties als lastenhef- fing enz, over het algemeen positief door de burger is ontvangen. De positieve in stelling van de inwoners geeft mede een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan en te blijven ijveren voor een zo rechtvaardig mogelijke lasten verdeling. De dijkgraaf wees nog op de nieuwe heffingsverordening en de inwerking treding van de bevoegdhedenwet. Wa terschapsbelastingen als de zuiverings heffing worden als directe belasting aangemerkt in de zin van de algemene wet rijksbelastingen. Daarom komen G.S. van Zeeland en de Kroon er nu niet meer aan te pas wanneer men bezwaren heeft tegen de aanslag. Vanaf 1 januari is de procedure als volgt: evenals voor heen dient men een bezwaarschrift in bij het bestuur van het waterschap. Daarna kan men in beroep gaan bij de belas tingkamer van het gerechtshof. Is men het niet eens met die uitspraak, dan gaat men in cassatie bij de Hoge Raad. Dit komt straks allemaal op het aanslagbil jet te staan, Hoogstraat 20-22 THOLEN Ook in Middelharnis, Barendrecht en 2x in Zwijndrecht. Tel. 01660-3775, na zes uur 2328. Vrijdagavond koopavond. Advertentie IM'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1