J line fö/CHIESSER GELUK Tho,en Coiffeur XEN0S B00GAART K. J. Boogaart PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 22 februari 1979 Tholen TRICOTAGE Markt 7 Te,. 2575 LADIES AND GENTLEMEN! WAAROM GRIJS EN DOF HAAR? Laat ons u voorstellen aan de prachtige wereld van Clairol haarkleuren Oud— Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij binnenlopen. Firma Sint— Annaland DAG EN NACHT VISSER Van de handkar naar twaalf medewerkers(sters). Vishandel Schot beperkte het zilveren bestaan van het bedrijf tot wat voor de klant wel 3t beste is: speciale aanbie dingen. Ondertussen blijft het toch wel vermeldenswaard, dat er van het kleine viswinkeltje aan de overkant van het de laatste jaren nog sterk gemoderniseerd^ visbedrijf een onderneming is gegroeid, die werk biedt aan een twaalftal mede werkers en medewerksters. Vijf en twintig jaar geleden begon mevrouw Schot, de moeder van de huidige ex ploitant met schoonzuster per handkar door Tholen de vis aan de vrouw te brengen. Het begon, zo lijkt het dus wat primitief, maar een kwart eeuw geleden was dat nog wel de* gewoonste zaak van de wereld. Er kwam na de handkar het winkeltje in een perceel aan de overkant van het huidige visbedrijf. Vader Schot zag ook meer in de handel dan in het vissen zelf en ging per bakfiets het ei land, om ook daar liefhebbers van vers zeebanket te laten profiteren. De ont wikkeling van de laatste jaren was nog veel stormachtiger, want met de moge lijkheden tot voorbakken en het per auto venten kon een uiteraard veel breder terrein worden bereikt dan met handkar of bakfiets. Het feit dat er trouwens thans 12 medewerkers en medewerk sters in het visbedrijf Schot hun bestaan vinden, zegt voldoende omtrent de ge zonde ontwikkeling van het bedrijf, waarin de ondernemers zeker niet te beroerd zijn zelf de handen uit de mou wen te steken. Een winkel die niet alleen ter plaatse volop in de behoeften voor ziet, maar waarvan de regio in haar ge heel profiteert door het via standplaat sen of per wijk aanbieden van een va riatie visgerechten, waarbij het verse een belangrijk woordje meespreekt. Ook in dat opzicht zullen vele visliefhebbers het bedrijf Schot graag ook het gouden be- drijfsjubileum toewensen. Advertentie IM Bezwaren hinderwet Tijdens een openbare zitting in het ge meentehuis heeft dhr. J.W. Praat be zwaren ingediend tegen het verlenen van een hinderwetvergunning aan dhr. F.C. van Oorschot. De laatste heeft bij zijn landbouwbedrijf aan de Molen- vlietsedijk een ondergrondse gasoiie- tank van 6000 liter en een p troleumop- slag van 10.000 liter. Ter legalisering van deze bestaande situatie had dhr. 'van Oorschot bij het gemeentebestuur een hinderwetvergunning ingediend. De eveneens aan de Molenvlietsedijk wo nende fam. Praat bracht een hele serie bezwaren naar voren, met name wat betreft de brandgevaarlijkheid. Men wees erop, dat nu vlakbij de tanks huis vuil wordt verbrand. Na onderzoek van de bezwaren nemen b en w een beslis sing. Tegen de hinderwetvergunnin gaanvraag van dhr. Y.H. Eskes voor een garage aan de Ohmstraat op het indus trieterrein zijn geen bezwaren inge diend. GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 osooosocooscccooooocoooo Advertentie IM Ouderavond Kleuterschool "De Bijenkorf". Op 31 januari, 6 februari en 13 februari heeft kleuterschool De Bijenkorf oude ravonden gehouden. Er was voor iedere klas een avond uitgetrokken omdat dit het contact tussen de leidsters en ouders wat vergemakkelijkt. Op deze avonden werd er over de gang van zaken op de kleuterschool verteld. Juffrouw v. F.lsakcer heette de aanwezige ouders hartelijk welkom en vertelde over de doelstelling van de school. Daarna toonde ze het materiaal waarmee de kleuters werken en vertelde wat ze er mee kunnen doen en wat ze daarvan leren. Juffrouw Geluk besprak daarna de dagindeling van de kleuters en daar bij liet ze zien wat er o.a. bij de kleuter- gym en muziekles gebruikt wordt, ledereen kreeg daarna de gelegenheid om het klasseboek en het lesrooster te bekijken. Juffrouw Soeters vertelde daarna over het project-onderwijs. Hd was interessant te horen wat voor voor delen er zijn betreffende het werken over een bepaald onderwerp, bijvoor beeld de winter, omdat dit momenteel erg actueel is. Hierna was het tijd voor een kopje koffie en werden de ouders in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. Van deze gele genheid werd door veel ouders gebruik gemaakt. De leidsters gaven op de vra gen uitgebreid antwoord. Na het bekij ken en eventueel spelen met het mate riaal keerden de ouders weer huiswaarts. Alles bij elkaar waren het zeer geslaagde avonden. Protestants Christelijke rayonsschoolraad Op 13 februari 1979 vond de oprich tingsvergadering plaats van een Prot. Chr. Rayonsschoolraad voor Tholen en Sint-Philipsland. Deze beoogt samen werking tussen besturen en overheid op gebied van experiment funderend on derwijs, integratie, voortgezet onderwijs en het geven van advies. Contactadres de heer J. van Voorst, tel. 01660 - 2967. Jaarvergadering Schietvereniging Op maandagavond 12 februari hield S.V. "Eendracht" onder leiding van J. v.d. Heuvel haar 19e jaarvergadering Na behandeling van de notulen konden de 31 aanwezige leden vernemen dat het afgelopen jaar met een batig saldo was afgesloten. Dhr. Barends gaf daarna nadere uitleg over een nieuwe schiet baan. Het pand waarin de schietvereni ging nu is ondergebracht is verkocht, en men moet dit dus binnenkort verlaten. Daar de verwachtingen t.a.v. de Ge meente Tholen niet hoog gespannen zijn, heeft de schietvereniging besloten zelf een schietbaan te bouwen. De Rijkswaterstaat heeft daarbij al haar volle medewerking toegezegd, alhoewel men daar het plan snel geprojecteerd wil zien in verband met de nieuwe aanplant. Daarom werd door de vergadering aan de heren R. Barends J. Verkammen en G. Zwaan volmacht gegeven om het nieuwe plan verder uit te werken. De aftredende bestuursleden D. Melse J. Overbeke werden herkozen' en in de kascommissie werden J.v.d. Weege en J. Veraart gekozen. De wedstrijdcommis sie werd met een persoon uitgebreid en bestaat nu uit J. Gorisse, M.v. Rijen, C. Overbeeke en J. Jobse (coördinator). De herdenking van het 20 jarig bestaan der vereniging zal worden verschoven naar de opening van de nieuwe schietbaan. Tot slot werd nog besloten de statuten te herzien en zich aan te sluiten bij de Ka mer van Koophandel, Biljarten. Tijdens de wedstrijden van biljartvere niging de "Kroon" werd het hoogste gemiddelde gespeeld door T. Hage 1.538. Hij maakte tevens de hoogste se rie van 9 caramboles. Uitslagen: R. Cornelisse-T. Hage 0-2. P. Deurloo-M. v. Poppel 2-0. Beide partijen werden in 26 beurten uitgespeeld. De Toetssteen in oude CNS Wethouder Versluijs hoopj dat de Chr. Blo de Toetssteen uit St. Maartensdijk in het nieuwe cursusjaar de verbouwde voormalige CNS aan het Schuttershof in gebruik kan nemen. Binnenkort is de aanbesteding, zo liet hij weten op vragen van raadslid Aarnoudse. Beide fasen worden tegelijk aanbesteed, zowel het stenen gebouw als de twee semi perma nente lokalen waarin nu tijdelijk het Groene Kruis is gehuisvest in verband met de verbouwing aan de Molenvliet- sestraat. De gemeenteraad garandeerde met al gemene stemmen een geldlening van 26.000 gulden, rente 8 s/s%die de voet balvereniging Tholense Boys bij de Bondsspaarbank sloot voor gedeelte lijke financiering van een kunstlichtin stallatie op het trainingsveld en een C.V. voor de kleedaccommodatie en kantine. Raadslid Rijnberg zei dat ook de SGP- fractie hiermee accoord ging omdat Tholense Boys op zondag geen gebruik maakt van het sportveld. G.S. van Zee land keurden inmiddels grondverkopen goed aan C.J. Hack en A. Taalman. Diefstal Aan de Molenvlietsedijk is een kubieke meter boomstammen van C.M.B. gesto len. Na het rooien kwam men de vol gende morgen tot de ontdekking dat het hout verdwenen was. Ook de gepar keerde bromfiets van P. van A., een Ya maha. is tot dusver spoorloos. Vernieling Een vijftal mavoleerlingen uit St. Anna- land ontspanden zich tijdens de mid dagpauze met een sneeuwbalgevecht, waarbij een glas in lood raampje van de fam. W. in de Oudelandsepoort werd geraakt. De jongens bleken bereid de schade te vergoeden. Van het schaft- keetje van P.M.P. aan de Kruisweg ver nielden jongeren golfplaat op het dak. het toegangshek en ruiten. Niet alleen woorden. Een woordenwisseling tussen van G. uit Bergen op Zoom en de Rijksambtenaar van B. over een Wel of niet betaalde au tobelasting. wat zich afspeelde op het bedrijf van S.. liep uit op een klap, die van G. de ambtenaar toediende. Parkeren aan de Markt. Raadslid mevr. Deurloo noemde het maandagavond in de gemeenteraad jammer dat b en w niet ingegaan waren op haar suggestie om aan de Markt een voorziening te maken voor kortparkeer- ders. met name voor de winkel van Schot-Duivendijk. Ze wees erop dat de middenstandsvereniging dat verzoek een paar jaar geleden al deed. maar b en w gaven nooit een antwoord. Vooral voor een levensmiddelenzaak is het ontbreken van parkeerruimte erg moei lijk, want met een krat pils gaat men geen eind lopen. Kunnen er geen gele strepen getrokken worden, aldus mevr. Deurloo. Wethouder Moerland ant woordde dat er in de Molenvlietsestraat en op de Markt voldoende parkeer ruimte aanwezig is. De ervaring leert ook, dat wanneer er parkeergelegenheid komt, daar altijd de auto van de winke lier staat. De burgemeester zei geen vrijheid te hebben om voor elke zaak een regeling te treffen. Hij wilde daar mee voorzichtig zijn omdat zoiets niet incidenteel, maar in z'n totaliteit moet worden bekeken. De burgemeester zeg de toe, deze problematiek met plan Kom te zullen meenemen. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand januari GEBOREN Ali, z.v. M. Oumhamed en M.B. Amar, Leina Tannetje, d.v. D.v.d. Velde en J.N.v.d. Werf, Stanislav, z.v. J.J. v. Dijke en Krystyna Góral. Ronald, z.v. R.v.d. Houten en J.N. Manahutu, Willem Cornelis Hendrik, z.v. H. Quaak en J. Jansens, Marton, z.v. J.P.M. Overbeeke en S.F. Behage, Dirk, z.v. A.P. Geuze en D.C. Lindenberg, Mathijs Marinus, z.v. L. Tichem en C.L. Schot, Arjen Corne lis, z.v. C.I.L. Zanddijk en L. Sluijmer, Cenny, z.v. J.J.v. Splunter en C.E. Noorthoek. OVERLEDEN Maria P. Praat, 77 jaar, geh. met J. Baaij, Cornelia v.d. Maas, 81 jaar, geh. gew. met A.W.C. v. Nieuwenhuijzen, Barba ra M. Roukema, 70 jaar, d.v. D. Rouke- ma en H. de Jonge, Johannis A. van Engelen, 76 jaar, geh. met M.P. Dorst, Jacob L. Geluk, 79 jaar, z.v. J.J. Geluk en M. Laban. HUWELIJKEN Abraham G. Kotvis, 21 j. en Cornelia W. Moerland 21 j, Dionisius C.M. Jon kers, 22 j. en Wilhelmina C.G.C. Mou wen 21 jaar. Verbouwing Postkantoor Vanaf woensdag 28 februari tot woens dag 14 maart zal binnen het postkantoor een verbouwing plaats vinden. Hierdoor is het noodzakelijk, dat het kantoor ge sloten wordt. Om de diensten te kunnen uitvoeren, wordt in de Hoogstraat naast het Postkantoor een caravan geplaatst, waarin u op de gebruikelijke tijden te recht kunt voor uw geld, post en ge meentezaken. Helaas kan gedurende deze twee weken, geen gebruik worden gemaakt van de telefooncel. Voor het afhalen van post door post bushouders, en voor het aanbieden van grote hoeveelheden post, zal de dien stingang aan de Hoogstraat gebruikt worden. Hopelijk blijft het ongemak voor een ieder beperkt, en kan vanaf donderdag 15 maart, weer normaal worden gewerkt. Jeugddammers De jeugd nadert met rasse schreden het eind van de competitie. Het is een enorm gevecht voor het bereiken van de drie bovenste plaatsen. Kampioenskansen zijn er voor: Carolieti Hoogstraate; Siem Laban; Leen Beth en B. Kegge. Hieronder volgen een aantal uitslagen, onderlinge competitie jeugd: 1. J.Moer- Japd-H.Gakeer 2-0; 2. J.Nieuwkoop- C.Stobbelaar 2-0, 3. R.Verspuy-P. van Splunter 0-2, 4. S.Laban-D.Scherpenis- se 2-0, 5. L.Beth-M.Verspuy 2-0, 6.J.Nieuwkoop-H.Gakeer 2-0, 7. P.Lu- ten-C.Stobbelaar 0-2, 8. J.Moerland-P. van Splunter 2-0, 9. L.Nagtegaal- C.Hoogstraate 0-2, 10. B.Kegge-C.Janse 2-0, 11. L.Beth-J.Heuzevelt 2-0, 12. S.Laban-J.Gakeer 2-0, 13. S.Laban-P. van Splunter 2-0, 14. M.Kegge-L.Nag- tegaal 0-2, 15. C.Roggeband-H.Gakeer 0-2, 16. P.Luten-J.Heuzevelt 2-0, 17. M.Verspuy-C.Stobbelaar 0-2, 18.J.Moerland-C.Jansen 0-2, 19. B.Keg- ge-J.Gakeer 2-0, 20. L.Beth-C.Hoog straate 0-2, 21. C.St9bbelaar-J.Moer land 2-0. 22. L. Beth-M.Kegge 2-0, 23. C.Prince-J.Nieuwkoop 0-2, 24. B.Keg- ge-P. van Splunter 0-2, 25. S.Laban- C.Jansen 2-0, 26. D.Scherpenisse- C.Hoogstraate 0-2. S. Laban 16 12 2 2 26 2. J. Nieuwkoop 17 13 0 4 26 3. C.Hoogstraate 15 113 1 25 4. B. Kegge 16 10 3 2 25 5. J.Moerland 16 10 2 4 22 6. L. Beth 13 9 2 2 20 7. R.Verspuy 17 9 3 5 21 8. P. van Splunter 13 5 3 5 13 9. C.Stobbelaar 9 603 12 10.M. Kegge 15 4 2 9 10 11. C.Jansen 9 4 1 4 9 12. D.Scherpenisse 10 4 15 9 13. M.Verspuy 15 4 1 10 9 14. P.Luten 14 3 2 9 8 15. C.Prince 16 3 1 12 7 16. L.Nagtegaal 8 2 15 5 17. H.Gakeer 5 20 3 4 18. J.Heuzevelt 13 1 0 12 2 19. C.Roggeband 13 0 1 3 1 20. J.Gakeer 3 00 3 0 Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand januari GEBOREN Leendert Candido. z.v. A.J. van Gorsel en B. da Silva Vieira. Walthera Petronella. d.v. C.W.M. Plompen en M.S. Joppe. Biljarten. Willen is Kunnen speelde vijf wedstrij den: A. Verhees P.zn.-K. van Steenpaal 0-2, K. van Steenpaal-L. van Driel 2-0, L. Havermans-D. van Driel 2-0. L. van Driel-D. van Driel 1-1' Ad van Poort- vliet-K. van Steenpaal 2-0. De Poedelaars was deze week toe aan de finale om de clubbeker tussen Jan Ko- nings en Rien Pipping. Het was een spannende partij die pas in de laatste van de 28 beurten durende wedstrijd ten gunste beslist werd voor Jan Konings die een gemiddelde haalde van 1.857. De hoogste serie was voor Rien Pipping met 13 caramboles. De beker die is geschon ken door Kroon winkelier L. Klippel zal worden uitgereikt op de jaarlijkse feest avond die op 17 maart in cafe 't Veer wordt gehouden. In de competitie maakte H. Buitenhuis de hoogste serie Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39. Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM met 14 caramboles en kwam tot het beste gemiddelde met 3.152. De kortste partij was voor J. Smit met 15 beurten. R. Sterk-J. Heyboer 0-2, A. Heyboer-H. Buitenhuis 0-2, L. Klippel-P. Timmer mans 0-2, J. Smit-Ko Plandsoen 2-0. De Treffers reikte tijdens de jaarlijkse feestavond de clubbeker uit. Dit ge beurde bij monde van voorzitter L. van Wezel die de winnaar H. Hommel feli citeerde. Voor de competitie werden zes wedstrijden gespeeld waarin K. Burgers met 18 beurten de kortste partij speelde en P. Hommel J.zn. de hoogste serie maakte met 20 caramboles en het beste gemiddelde haalde met 3.80. J. Bur- gers-L. van Wezel 2-0, B. den Hollan der-P. Hommel J.zn. 0-2, G. Haver- mans-Ko Geuze 0-2, P. de Leeuw-P. Vis 0-2, H. Hommel-M. Moerland 2-0, S. Etienne-K. Burgers 0-2. Aan kop gaat momenteel Sjaak Etienne met 167,33 punten voor Kees Burgers met 167.14 en Ko Geuze met 164,13. Bij Krijt op Tijd speelde K. Wessels de hoogste serie met 35 caramboles en maakte met 15 beurten de kortste partij met het beste gemiddelde van 6.53. R. Moscj-D. Polderman 2-0, H. van Daal- en-R. Voormeulen 2-0, F. Hommel Abr. zn.-A. Goudszwaard 2-0, S. Schetters-R. Goudswaard 2-0, A. Hommel F.zn.-L. Vroegop 0-2, H. Zeeman-H. van Daalen 2-0, J. Rijstenbil-T. van Daalen 1-1, J. Potappel-G. Minheèfe 0-2, D. Vaders- W. de Leeuw 0-2, P. Moerland-A. Ha- vermans 2-0, A. Aarnoudse-K. Wessels 0-2. Schaken. Voor de competitie werden bij de se nioren vier wedstrijden gespeeld: T. van Maanen-J.W. Slager 0-1, A. Aarnoud- se-Dr. A.W.A. de Looze 0-1, H. Nij- pels-W. Douw 1-0, P. Bevelander-J. Vaders 0-1. Jaarvergadering Chr. Gem. Zangkoor. In het N.H. verenigingsgebouw heeft de Chr. Gem. Zangvereniging haar jaar vergadering gehouden. Voorzitter A. Geertse was tevreden over het afgelopen verenigingsjaar waarin men zowel in als buiten het dorp diverse malen met suc ces is opgetreden. Ook penningmeester de heer A. Jongsma kon een optimistisch jaarverslag brengen, daar de inkoiWen van de 32 leden de uitgaven hadden overtroffen. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter A. Geertse en pen ningmeester A. Jongsma met algemene stemmen herkozen. Er was een vacature in de persoon van mevr. L. Hommel- Nuts en daarin werd voorzien met be noeming van mevr. J. de Leeuw-Boog- aart. Bij de bespreking van het komende zomerprogramma bleek dat er ook nu weer al aanvragen binnen waren voor optredens zowel binnen als buiten het dorp en bleek er ook belangstelling te bestaan om als koor een zangavond van een of ander beroemd koor te bezoeken. Aan het slot van de vergadering dankte de voorzitter een ieder die zich op eni gerlei wijze het afgelopen jaar voor de vereniging heeft ingezet. Hinderwet benzinepomp Bij het gemeentebestuur is een schrifte lijk bezwaar binnengekomen tegen de aanvraag om een hinderwetvergunning van de firma M.H. van Driel-Vaders. Het betrof een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een verkoopstation van vloeibare mo torbrandstoffen aan de Bou Kooijman- straat in verband met uitbreiding/wijzi ging van de inrichting. In het bezwaar schrift werd b en w erop gewezen, dat voorkomen dient te worden dat er ge rookt wordt tijdens het tanken. Op de mondelinge hoorzitting verscheen nie mand. Bouw nieuwe winkel. Raadslid Aarnoudse heeft maandag avond in de gemeenteraad aangedron gen op spoed bij de realisering van de nieuwe levensmiddelenwinkel van dhr. Klippel op de hoek Molenstraat/Corn. Frankenstraat. Op 14 september besloot de raad al tot verkoop van de grond en sloop van de gemeenteschuur. Dhr. Klippel dient nu spoedig te kunnen bouwen, vond raadslid Aarnoudse. Wethouder Koopman antwoordde dat G.S. van Zeeland officieel nog steeds geen goedkeuring hebben gegeven, hoewel het volgens telefonische infor matie wel rond zit. Zolang de officiële goedkeuring echter niet binnen is, kan er niets gebeuren. Het sloopplan ligt wel klaar. Bij het voorstel voor herstel en vernieu wing van vloerbedekking in de lagere scholen lag zoveel informatie dat raads lid Aarnoudse er geen wijs meer uit kon. Wethouder Versluijs vond dat begrijpe lijk en legde uit dat zowel voor de O.L.S. als de chr. school elk 10.700 gulden no dig was voor vervanging van de vloer bedekking van vinyl op jute. Tafeltennis. Velociats heeft de uitwedstrijd tegen Back Hands in Sint Willibrord met 7-3 verloren. R. Broeren-A. Vis 21-16, 21-17, P. Raaymaker-P. Ridderhof 21-8, 21-9, J. Roks-J.W. Slager 10-21, 21-12, 25-27. Broeren en Raaymaker-Vis en Ridderhof 21-9, 21-17, Raaymakers-Vis 21-16, 21-17, Broeren-Slager 21-16, 21-11, Roks-Ridderhof 12-21, 11-21, R. Raaymakers-J. Slager 21-13, 21-10, Roks-Vis 18-21, 8-21, Broeren-Ridder- hof 21-15, 21-16. Vosmeer speelde zaalvoetbal. De voetbalvereniging Vosmeer heeft Zondagmiddag voor de tweede maal in de winterpauze een zaalvoetbaltoernooi gehouden in sporthal de Cromwiel in Steenbergen. In tegenstelling tot de vo rige keer deden nu ook de junioren mee die in vijf groepen verdeeld van 12.00 tot 14.00 uur een toernooitje afwerkten dat werd gewonnen door het zestal Frank Timmermans, Michiel de Looze, Ardy van der Zande, Ad van Poortvliet, An ton de Koning en Wim Burgers. De se nioren speelden van 14.00 uur tot 17.00 uur in 6 groepen met in totaal 42 deel nemers. De in totaal 15 wedstrijden van tien minuten hadden een spannend en sportief verloop en uiteindelijk werd de ploeg van Henk van Daalen, Leo Ha- vermans, Sjaak Mosch, Rien Goedege- buure, Frans Schoep, Jan de Jong en Chris Machielse winnaar. Oud papier. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag weer een oud papier actie gehouden voor zijn instrumentenfonds. De opbrengst was 4700 kilo. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand janua- GEBOREN Cornelis Jacob, z.v. M.J. v.d. Graaf en H.v.d. Velde, Marinus Hendrik, z.v. J.A.T. Mosselman êi L..M. Dijkema, Johannes Mattheus Izaak, z.v. M. den Engelsman en W.M.v.d. Boogaart, Jo hannes Cornelis, z.v. C.A. Hage en J. O-uist, Johannes Simon Maria, z.v. J.H.M. Akkermans en W.L.J.M. van Kuijk. OVERLEDEN Cornelia T. Moerland, 42 jaar, geh. met C. Goedegebuure, Jacomina M. Snoep, 63 jaar, geh. met M.W.v.d. Klooster, Magritha A. van Luijk, 88 jaar, d.v. A.C. van Luijk en H. Halteren, Abraham Gunst, 79 jaar, z.v. E.J. Gunst en A.B. van Luijk. Smash '76 Vorige week konden alleen de junioren tennissen de vrijdagavond voor de se nioren verviel omdat de schietvereni ging het gebouw nodig had. Aad v't Hof Leon Hommel 21-10, 20-22, 21-17, (pabrie Heyboer, Rien Fase 21-12, 21-23, 16-21, Rianne Guiljam, Rien Ijzerman 5-21, 16-21, Sander Goe degebuure, Dick d. Witte 21-12, 21-15, Rinke Bruynzeel, Rien Westdorp 18-21, 18-21, Rien Bruynzeel. Kees Westdorp 11-21, 11-21, Johan Bruynzeel. Jaap Vermoet 21-15, 21-17, Dirk Bruynzeel, Siem Snoep 12-21, 19-21, Henk Kor- stanje, Hans v.d. Repe 21-15, 21-8, Rianne Guiljam. Dick d. Witte 5-21, 3-21. Ouderavond de Casembrootschool. De O.L.S. de Casembrootschool heeft donderdag ouderavond gehouden. Voorzitter J. Hommel sprak een speciaal woord van welkom tot wethouder Ver sluijs en de ouders van de nieuwe leer lingen. In het jaarverslag werd terugge blikt op de nieuwe leesmethode, het verzekeringspraatje, het schoolkamp, de schoolreis, film, St. Nicolaasfeest en de amusementsavond. De rekening 1978 gaf een nadelig saldo van 52,16 aan, maar de schoolreis trok de zaak scheef tot 952,73 tekort per 1 januari. Het vooruitzicht is, dat het nadelig saldo dit jaar wordt recht.getrokken. Twee leden van de oudercommissie waren periodiek aftredend. P. van Schetsen werd herko zen met 72 van de 76 stemmen, terwijl in de plaats van de niet herkiesbare J. Hommel, G. Goedegebuure Pzn. werd gekozen met 28 van de 76 stemmen. Nadat 's middags de leerlingen al had den genoten, konden 's avonds ook de ouders getuige zijn van een demonstra tie glasblazen van mevr. v.d. Ende- Schaaf. Dit was een amusant onderdeel van de ouderavond. In zijn schoolpraat- je stond hoofdonderwijzer G.C. van den Broek stil bij het overlijden van Oud- hoofd C.J.C. Boot. Juffrouw.van Diepe- ninge was 12 V2 jaar aan de O.L.S. ver bonden. De nieuwe personeelskamer kan, na m ifbilering in gebruik geno men worden. In het kader van het pro ject 'de boer op' van de ZLM zijn klas 3 en 4 ingedeeld op het bedrijf van dhr. M. Ph. v.d. Weele. De schoolreis voor klas 1 t/m 4 gaat richting Zuid Holland, klas 5 en 6 gaan op kamp naar Renesse. De nieuwe leesmethode loopt geweldig. Het aantal leerlingen loopt over alle scholen terug. De O.L.S. heeft nu 123 leerlingen, terwijl de norm voor vijf leerkrachten 125 is. Het gevolg is dus 1 leerkracht minder, dus meer combinaties en moei lijker werken. Wethouder Versluijs vul de dit nog aan met cijfers voor de toe komst die ook niet hoopgevend zijn. De verloting was een succes met zeer veel ter beschikking gestelde prijzen en veel verkochte loten. Voorzitter Hommel werd dank gebracht na zes jaar deel te hebben uitgemaakt van de oudercom missie. Bij de rondvraag kwam de op richting van een Openbare Kleuter school ter sprake in verband met de in tegratie in 1983. waarbij kleuter- en la- zondag 25 en woensdag 28 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A. de Reuver, Capelle a/d IJssel - 18.30 uur ds. J.BIom, St.Maartensdijk wo. 9.30 en 19.00 uur ds. L.Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur ds. C.M.v.d.Loo, Sliedrecht 17.00 uur ds. G.Kuipers, Dordrecht wo. 10.00 uur ds. J.G.Meynen, Amers foort 19.00 uur ds. A.C.Scherpenisse, Zwijn- drecht CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur kand. H.Korving, Maassluis wo. 10.00 en 18.30 uur ds. D.Slagboom. Barendrecht GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G.Mouw 14.30 uur leesdienst wo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur ds. G.Mouw HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. Gras, Dordrecht NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. H.Bierman, Breda R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur kand. D.v.d.Linde, Rotterdam wo. 10.00 en 19.30 uur ds. Th.v.d.Heij den GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds.J.Roose, Roosen daal wo. 10.00 uur ds. Wilschut, Willemstad 19.30 uur ds. Th.v.d.Heijden CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. H.Korving, Maassluis geronderwijs worden samengevoegd tot basisonderwijs. Onderwijskundig is dat niet altijd toe te juichen. De voorzitter zegde toe, dat de oudercommissie deze zaak in de eerstvolgende vergadering zal behandelen. Lezing over architectuur. Binnenhuisarchitect W.D. van Doorn heeft dinsdagavond voor de platte landsvrouwen een lezing met dia's ge houden over architectuur. Hij liet o.a. zien hoe panden die onder monumen tenzorg vallen na restauratie weer prachtig in hun oude staat teruggebracht waren. Vaak is dat een verfraaiing van het gehele dorp of stad. Belangrijk is ook, dat alle straten en huizen niet het zelfde zijn. Rustige plekjes dienen be waard te blijven, terwijl ook het klein schalig karakter gehandhaafd moet worden. Na de pauze werden dia's ver toond over de verbouw van bestaande woningen. De tendens is een open ka mer-keuken, maar niet zo dat men dat direct ziet. Er is wel een zekere afschei ding, ook met kleuren, die rustig op el kaar afgestemd dienen te worden. Daarna kwamen er vele vragen los over isolatie van huizen, geluidshinder van buren, plavuizen, enz. Presidente mevr. Boogaard bedankt dhr. van Doorn voor de duidelijke uiteenzetting en bood hem een boekenbon aan. Woningbouw Wezen Armen Vorig jaar december garandeerde de gemeenteraad een geldlening van het Wezen Armbestuur bij de Stichting Pensioenfonds Rabobank voor de bouw van dertien bejaardenwoningen aan de Huygensstraat. Het Ministerie van Volkshuisvesting heeft hier echter be zwaar tegen gemaakt. Men eist een geldlening gebaseerd op het systeem van dynamische kostprijshuur. Zolang daaraan niet werd voldaan, gaf het mi- nisterie geen bouwpremies af. Het We zen Armbestuur slaagde erin bij de Ago levensverzekering maatschappij N.V. te Amsterdam een dergelijke lening van 1.2 miljoen gulden tegen een rente van 8 Vg% af te sluiten. De looptijd is twfntig jaar, koers 100%. De gemeenteraad ging maandagavond accoord met de garantieverklaring. Ook de begroting 1979 van het Wezen Arm bestuur werd goedgekeurd, evenals de rekeningen 1974 t/m 1977. Raadslid de Bres informeerde hoe de externe con trole is geregeld omdat de interne con trole onmogelijk is gezien de gecombi neerde functie van secretaris-rentmees ter. Wethouder Moerland antwoordde dat het verificatiebureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten hier voor zorgt. Raadslid van Kempen vroeg of de 2% voor huurderving voor leeg stand norm of praktijk is. Dat is de norm. Zo liet wethouder Moerland we ten. De regenten M.Ph. van der Weele en W. Heijboer werden met algemene stem men in het Wezen Armbestuur herko zen. Rond de stemming ontspon zich nog een vrolijk debat waarbij wethouder Koopman zich afvroeg, wat eigenlijk regenten zijn en of je die in 1979 eigen lijk nog wel kunt stemmen. 'Het Wezen Armbestuur is er nu eenmaal en dat is niet weg'te denken', zei wethouder Moerland. 'Je hebt ook bestuurders met een regentenmentaliteit en dan weet ik niet waar je beter mee bent', merkte raadslid van Damme nog op. IJsbaan/Sportzaal zo rond. Op vragen van raadslid de Bres heeft wethouder Koopman maandagavond in de gemeenteraad meegedeeld, dat G.S. over veertien dagen een beslissing ne men over de goedkeuring van.de gron daankoop van J.J. van Luijk aan de Hoenderweg en de ruiling tussen de ge meente en de ijsclub. De twee instanties die G.S. moesten adviseren hebben al lebei een gunstig advies uitgebracht. Daarom is de verwachting dat over veertien dagen de weg vrij is voor aanleg van de nieuwe ijsbaan op de Annewas en bouw van een sportzaal op de bes taande ijsbaan. Woningbouw G.S. van Zeeland keurden grondverko pen goed voor J.J. van Maaren. C.P. Nelisse. en twee keer voor het aanne mingsbedrijf Haast. Vervolg op pag. 15 wo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur ds.M.C.Tanis, Sliedrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst wo. 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis. ST. ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J.Gorissen, Stavenisse 18.00 uur ds. M.D.Geuze (H.D.) wo. 10.00 en 19.00 uur ds.M.D.Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. Hage GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst wo. 9.45 en 14.15 uur leesdienst 18.15 uur ds.v.Beek, Opheusden STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D.Geuze, St.Annaland 18.00 uur ds. W.J.Gorissen wo. 10.00 en 19.00 uur ds. W.J.Gorisseiï OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur (H.D.) ds. J.Schin- kelshoek 14.00 uur leesdienst wo. 9.30, 14.30 en 19.00 uur ds. J.Schin- kelshoek 1 ST. MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur kand. M.A.v.d.Berg, Bodegraven wo. 9.30 ac 14.30 uur ds. J.Catsburg, Garderen HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 (H.D.) en 19.00 uur ds. J.Roodsant wo. 19.00 uur ds. J.Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur dhr. A.P.v.d.Meer, Kinderdijk GEREF. GEMEENTE IN NED 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 9.30, en 18.00 uur leesdienst, 14 u ds. Van Beek, Opheusden R.K.KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 .i 14.70 uuc dhr. Meuleman, Wier den wo. 9.30 en 19.00 uur ds. D.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 9.30, 14.00 (H.D.) en 18.30 uur ds. A.F. Honkoop, Rotterdam POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. G.H.Abma (H.A. en dankz.) wo. 10)00 en 19.00 uur ds. G.H.Abma GEREF. KERK 10.00 uur ds. G.Kuipers, Dordrecht 14.30 uur ds. C.M.v.d.Loo, Sliedrecht wo. 10.00 uur ds. M.Berg, Zwijndrecht 19.00 uur ds. H.Rooze, Roosendaal GEREF. GEMEENTE 1.0.00 (H.A.) en 18.30 uur ds. C.Hege man, Ermelo 14.30 uur leesdienst wo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur ds. A.Hoogerland, Krabbendijke SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. M.v.d.Linden. Dirksland 14.30 uur ds. A.B.Cysouw wo. 9.30 uur ds. H .Harkema, Brakel 19.00 uur ds. A.B.Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur ds. A.Vergunst wo. 9.30, 14.30 en 18.00 uur ds. J.Karens OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L.Gebraad 14.30 uur leesdienst wo. 9.30 en 18.00 uur ds. L.Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur kand. de Ruiter, Tholen 15.00 uurds. P.Boomsma, Leersum wo. 19.00 uur ds. W.J.de Roo, Zwijn drecht WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr.Padt) Dr. Mellema. Tholen, Tel. 01660-2377 Biddag: Dr.Mellema St.Annaland, Stavenisse, St.Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr.v.d.Bel) Dr.v.d.Bel, St.Maartensdijk, tel. 01660-2400 St.Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.Philipsland Zr. de Rijke, Tholen, tel. 01660-3225 St.Annaland, Stavenisse, St.Maartens dijk en Scherpenisse' Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 016(53-617 DIERENARTS Dr. A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 830-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 23 febr. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St.Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250. buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 23 febr. t/m 1 maart vrijdag 23 12.47- 14 zaterdag 24 1.29-14.02 zondag 25 2.33-15.01 maandag 26 3.27-15.52 dinsdag 27 4.16-16.41 woensdag 28 4.59-17.27 donderdag I 5.44-18.08 maandag 26 febr. Nieuwe Maan Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas. c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2