tel -^56 Uitbreiding polikliniek Lievensberg start in maart (D ORGELS PIANO'S VERSPUY ZIM Gouden muzikant G. van Driel kreeg koninklijk zilver immÊÊÊWÊÊÊmm immw De Schelde keuze in stenen en dakpannen bij De Schelde... Donderdag 22 februari 1979 35e Jaargang no. 15 Kaakchirurgie nieuw specialisme in Bergs ziekenhuis Drie bouwlagen Inzet ambulance bij hartinfarct Zes aannemers Tweede fase Kinderafdeling Uw orgel enz. staat in Tholen vanaf 600,— (vanaf ±J 39,— p.m.). Ook huur. Gitaren, blokfluiten, citers, dwarsfluiten, mondorgels, bladmuziek, enz. Service en bediening voor alles. mmmm Met feestverlichting Koninklijk zilver Nog meer zilver DEZE WEEK BOEKHOUDING 'NOORD-ZEELAND'' Nooit tevergeefs Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 1 5,00, losse nummers 0,60 Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant (inclusief btw Op rekening 7,00 Hoofdredacteur G. Heijboer In het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom heerste maandagmiddag een feestelijke stemming, nadat het Ministerie van Volksgezondheid tele onisch vergunning had verleend om te beginnen met de eerste fase van de uitbreiding. Half 1980 moet de nieuwbouw klaar zijn. Het bijna zestien miljoen gulden vergende werk omvat o.a. een uitbreiding van de polikliniek met diverse ruimten o.a. ten behoeve van kaakchirurgie, cardiologie en functieruimten. Voor paramedische dien sten komt er o.a. een vernieuwing van laboratoria, apotheek en een centrale sterili satie van 250 m2. Ten behoeve van de behandeling komt er een uitbreiding van de revalidatie. 'Het is haast niet te geloven dat we na tien jaar met de uitbreiding kunnen be ginnen' zei ons dhr. C. de Booij, voor zitter van de Bouwcommissie van Lie vensberg. 'De eerste aanvraag dateert van 1969, als uitvloeisel van de fusie tus sen de R.K. en Prot. Chr. ziekenhuis stichtingen. Er lag toen een claim van 100 bedden, maar het Ministerie heeft ons steeds aan de praat gehouden. Tot VA jaar geleden, toen het uitbreidings plan drastisch aangepast moest worden. De jonge architect Tuns, had zich in Amerika een bepaalde structuur eigen gemaakt en zorgde voor een plan dat nu is goedgekeurd. We kunnen daarom spreken van een heugelijk feit. Op maandagmiddag 19 maart wordt de eerste paal geslagen', aldus bestuurslid de Booij. De uitbreiding komt aan de rechter kant van het ziekenhuis, in de van Swieten- laan, bij de nieuwe kinderpolikliniek. Op de plaats waar nu geparkeerd wordt en een tuin is, gaan volgende maand de palen de grond in voor drie bouwlagen met een totale inhoud van 26.755 m3 (inclusief aansluitende verbouwing). De ambulance moet tijdelijk door de reva- lidatie-ingang. De opzet van de uitbreiding is zodanig, dat een zo kort mogelijke bouwtijd wordt verkregen met een minimum aan overlast voor het ziekenhuis. Zo wordt bij het maken van de paalfundering ge bruik gemaakt van mortelschroefpalen die een minimum aan geluidsoverlast "Een onverteerbare zaak" noemde VVD-fractievoorzitter M. van Damme maandagavond in de Thoolse raadsver gadering het feit, dat bij een hartinfarct pas in derde instantie de ambulance van het Thoolse Rode Kruis gewaarschuwd mag worden. Wanneer iemand op Tho len en St. Philipsland een hartinfarct heeft gehad, moet eerst de ambulance in Bergen op Zoom gealarmeerd worden, als die er niet is, dan Roosendaal en wanneer die niet aanwezig is, pas de Thoolse ambulance. "Wilt U dat alsje blieft ongedaan maken", zei raadslid van Damme tot de burgemeester, die maandagavond benoemd werd als lid van het dagelijks bestuur van de ge meenschappelijke regeling centrale post ambulancevervoer (C.P.A.). Wethouder C.J. Moerland werd plaatsvervangend lid. De gemeenschappelijke regeling C.P.A. treedt 1 juli in werking. De gemeenten Roosendaal en Nispen treden coördine rend op. Burgemeester E. Baerends noemde het door raadslid van Damme gesignaleerde punt eveneens een ernstige zaak. Hij deelde nog, wel mee dat een en ander afhangt van de bemanning van de am bulance. Overigens zal de Thoolse bur gemeester dit punt aansnijden op de eerste vergadering van de C.P.A. Bij De Schelde treft u het niet alleen met een buiten gewoon brede keuze in stenen en dakpannen, maar profiteert u ook van de vriendelijke prijzen, 'n Bezoek aan de showroom is beslist de moeite waard! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 veroorzaken en trillingsvrij in de grond gebracht worden. Het bestuur van Lievensberg heeft zes aannemers om een prijs gevraagd waar onder twee Bergse bedrijven. Albouw uit Breda was echter de laagste met 15.925.500,— bouw met inrichting, inclusief btw. Kropman B.V. uit Nijme gen levert de werktuigkundige installa ties, van Rietscholen en Houwens B.V. uit Rotterdam de electrotechnische in stallaties. De bouw wordt uitgevoerd naar ontwerp van Margry, Jacobs, Tuns, Horsting B.V. architecten te Rotterdam. Deze hebben ook het huidige Lievens berg ontworpen. Verwerkt worden 147 morgei schroef- palen, 5300 m2 Prefab vloerplaten, 345.000 kg constructiestaai en 1000 m3 beton. Geprobeerd wordt voor 1 de cember de ruwbouw gereed en de nieuwbouw glasdicht te hebben door gebruik te maken van staalconstructie, systeemvloeren en Prefab gevelraampa- nelen. Het feit dat Lievensberg, p.a. wegens de bouwstop, zo lang op de vergunning heeft moeten wachten, geeft wel aan hoe moeilijk het is om iets van het Ministerie van Volksgezondheid los te krijgen. 'Heel moeilijk', aldus bestuurslid de Booij. 'Ze kijken ook bijzonder kritisch naar de kosten en als er meerwerk is, moeten we ergens anders op bezuini gen'. De eerste fase-van de uitbreiding omvat o.a. ook een pathologisch anatomisch laboratorium, dat dr. A.K. Vos in sa menwerking met het Sint Fransiscus ziekenhuis in Roosendaal opzet. De tweede fase - waarvoor het Ministe rie nog geen enkele toezegging heeft ge daan - omvat de omzetting van kinder bedden in volwassenen, een patiënten- bezoekersaccommodatie en verbetering van het bestaande beddenhuis. De omzetting van kinderbedden in vol wassenen gedurende de tweede bouw fase, houdt verband met het teruglopen van de ligduur van kinderen. Dit is een landelijk verschijnsel, dat in Lievens berg mede door het werk van de kinde rartsen dr. A.E.Hart en L.G.M.Wilberts gevolgd werd. Alle kinderafdelingen worden in die tweede uitbreidingsfase samengevgegd tot totaal vijftig bedden. In het uitbreidingsplan van Lievensberg zitten 22 bedden meer. Het Bergse zie kenhuis krijgt ook bedden voor psy chiatrische patiënten. Zover is het echter nog niet, want voor de eerste tot en met derde uitbreidingsfase is tien jaar uitge trokken. De herstructurering van Lie vensberg, die dringend gewenst is door sterk gewijzigde inzichten op o.a. het gebied van Verpleging, moet dan vol tooid zijn. Na de eerste fase krijgen half 1980 verschillende afdelingen echter al meer ruimte om gemakkelijker te kun nen werken. Met dat begin is het bestuur van Lievensberg al heel blij. Advertentie IM Hoogstraat 20-22 Ook in Middelhamis, Barendrecht en 2x in Zwijndrecht. THOLEN Organist - adviseur PAUL HEIJBOER. Vrijdagavond koopavond. Tel. 01660-3775, na zes uur 2328. Advertentie IM- mm :.j|ggÉtg lillik PBSBfe S x- In "De Vossenkuil" vormde vrijdagavond het hoogtepunt van de huldiging van 50 jaar aktief muzikant Gerard van Driel de door burgemeester E. Baerends uitgereikte koninklijke onderscheiding. Het werd de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Wel de voornaamste onderscheiding, maar niet de enige voor deze gouden muzikant, want er kwam op de revers ook nog het insigne van de Koninklijke Nederlandse Muziekfederatie en als derde onderscheiding een zilveren speld van het eigen Oud-Vossemeerse korps. Dank! Dank! Dank, zei de heer Van Driel in zijn weerwoord na verschillende sprekers en na nog veel meer ontvangen cadeaus. Ik had natuurlijk wel iets vermoed en verwacht, maar de huldiging van deze avond gaat heel ver elke verwachting te boven. Bedankt, zwaaide een geëmotioneerde jubilaris nogmaals met beide armen de aan wezigen in de zaal toe. De nu bijna 67 jarige', nog aktieve muzi kant en lid van de Oud-Vossemeerse muziekvereniging zocht een halve eeuw geleden naar wat afleiding in de vrije tijd. Hij meldde zich als lid bij het plaatselijk toen 4 jaar oude korps en was uiteraard van harte welkom, want zo'n jonge vereniging kan zeker jeugd ge bruiken. De eerste lessen waren van de toenmalige postkantoorhouder, maar ook dirigent Dubois. Wie goed zijn best deed kpn na een jaar van intensief oefe nen als volwaardige worden ingelijfd. Zo speelde Gerard van Driel op zijn 17e jaar parmantig trombone, maar wisselde dat een paar jaar later voor de tuba en dat instrument is hij bijna die halve eeuw trouw gebleven. De oorlog stak een lelijke spaak in de hobby van de leden van de muziek en daarmee ook in die van Gerard van Driel. In feite moesten zelfs de instrumenten worden ingeleverd, maar die waren voor die tijd als sneeuw voor dé zon verdwenen. Dat betekende evenwel ook het niet meer musiceren. Des te groter was het en thousiasme na de bevrijding, ook bij de heer Van Driel. Vandaag verhuist de familie Baerends en daarmee Tholens burgemeester van Kerkwerve naar de Schaapskooi aan de hertenkamp in Tholen. Daarmeë heeft dan de gemeente Tholen niet alleen definitief zijn nieuwe burgemeester, die niet meer 's avonds gejaagd eventueel via Willemstad of de Zeelandbrug - als de veerdienst Zijpe/Anna Jacobapolder gestaakt is - de Schouwse nachtrust moet zoeken. Tijdens deze langdurige winter heeft de gemeente Tholen in de van persoon van dhr. Baerends ook een gladheidsbes trijder die zelf de schoffel weet te hanteren. Dat die schoffel wordt geverd, heeft burgemeester Baerends in zijn nog maar korte Thoolse tijd al ondervonden. Vooral ook omdat er tegelijkertijd kennismakingsbezoeken zijn in alleikernen. Het korps groeide en niet lang na dé bevrijding begon de enthousiaste mu ziekliefhebber Van Driel met het oplei den van jonge muzikanten. Goed zes jaar geleden vond dat zijn hoogtepunt in een groep van niet minder dan 20 leer lingen en dat werd voor het Oud-Vosse meerse korps toch een reuze impuls. Nu doet hij het wat kalmer aan en heeft nog twee al wat oudere leerlingen onder zijn hoede, om het grootste deel aan de zorg van neef Ko van Driel toe te vértrouwen. De familie kon zo'n enthousiasme niet de baas. Vandaar dat ook de enige dochter in de muziek kwam en een tiental jaren tot de trouwdag de bugel hanteerde. De echtgenoot heeft zich in middels over de grote trom ontfermd en zo te zien op de feestavond, zal ook de kleindochter nog een aanwinst worden voor de muziekvereniging in OudVos- semeer. Er waren ook donkere bladzij den in dit verenigingsleven bij de jubi laris, want tot zes maal toe moest een collega-lid worden begraven, waaronder zelfs een viertal jongeren. De heer Van Driel acht die lange muzikale periode ook voor een groot deel te danken aan zijn vrouw, die hem aanspoorde met zijn hobby door te gaan zolang hij maar kon. De heer Van Driel verheelt niet dat 67 jaar wel gaan meetellen. Nog niet zozeer als het gaatom een concert in een zaal te brengen, waarbij je dan kunt zitten of staande blazen, maar wel als al marche rend een rondgang door het dorp ge maakt moet worden. Dan weet je toch geen 20 meer te zijn. Nog wel gezond zegt de heer Van Driel reëel niet te we ten, wanneer de bel voor de laatste ron de zal klinken. De huldiging begon vrijdag 16 januari al vroeg. Toen hij omstreeks 6 uur die morgen het bed even uit moest en door het raam keek, Wfst hij niet of hij nog sliep of droomde. Maar al snel maakte hij de wederhelft getuige van wat toch werkelijkheid bleek te zijneen feeste lijk verlichte ereboog voor het huis. Het was door een 7-tal bestuursleden in alle stilte klaargebokst aan jde vooravond van de jubileumdag. Rond half een die nacht werd de poort geplaatst en de feestverlichting ontstoken in de woning aan de Dorpsweg. Zo sta je dan met je tweeën, vertelde Van Driel vrijdag avond in De Vossenkuil, in nachtge waad te klamperen van de kou en van de verbazing. De initiatiefnemers hadden werkelijk eer van hun nachtelijk werk. Met ook burgemeester E. Baerends aanwezig op de feestavond in het dorpshuis werd al snel duidelijk, dat er nog meer verrassingen voor de gouden muzikant zouden volgen. Het was vere nigingsvoorzitter A. Hommel, die de huldigingsbijeenkomst met uiteraard het complete korps in uniform aanwe zig, opende met een welkomstwoord en daarbij inzonderheid de namen noemde van de burgemeester, de vertegenwoor diger van de Kon. Ned. Muziek Fede ratie W.L. Bijl uit,Tholen en de voorzit ter van de Bond van Muziekgezelschap pen op Tholen en Sint-Philipsland, de heer M. van Damme uit Sint Maartens dijk. Burgemeester E. Baerends is in zijn nog korte Thoolse periode al toe aan zijn vierde onderscheiding. Gerard van Driel uit Oud-Vossemeer maakte de halve eeuw vol bij zijn plaatselijk muziekkorps en dat leverdë koninklijk zilver op. Bur gemeester Baerends kweet zich vrijdag avond van die taak in de Vossenkuil, waar de mede-muzikanten zich haast nog meer onderscheiden wisten dan dhr. van Driel zelf. Het historisch moment voor die Oud-Vossemeerse muziekvereniging werd op de nl* tt vastgelegd. Hij gaf meteen het woord aan burge meester E. Baerends. De burgemeester zei dat in het algemeen elk dorp iets eigens heeft waaraan je het kunt her kennen. Daartoe behoort dan zeker ook een muziekkorps, dat een samenbin dend element in een kleine gemeen schap vormt, dat zich bij hoogtijdagen presenteert en dat menig burger een goede vrije tijdsbesteding brengt. Voor de heer Van Driel geldt dit laatste zelfs al vijftig jaar lang. Een zeldzaamheid. Dat blijkt het ook voor de Oud-Vosse- meerse muziekvereniging te zijn, want het is de eerste maal in haar geschiede nis. Een bijzonderheid bovendien om dat yan een bijzonder aktief lid mag worden gesproken. Met name voor de oud papieraktie en acht dit maar niet gering voor een vereniging, want die zelfwerkzaamheid heeft nog meer waarde, dan de bijdrage hierdoor voor de verenigingskas. Met name ook nog in het geval van de heer Van Driel wat de jeugdopleiding betreft, waarvoor hij zich in bijzondere mate heeft ingezet. Het zal voor de jubilaris een mooie tijd zijn geweest om klank en kleur te bren gen in de plaatselijke samenleving, maar het mag hem ook voldoening geven, dat hij bij dieptepunten zoals oorlog, eva cuatie, crisis en ramp, doorzette. Juist in moeilijke tijden is het voor een vereni ging heel wat waard die impuls, dat stootje te krijgen, dat nodig is om staan de te blijven. Daaraan nu heeft de heer Van Driel in grote mate gewerkt. Dat is niet alleen bekend in eigen gemeente, maar heeft zich over dorps- en regio- grenzen uitgestrekt tot in Den Haag toe. Daarom, zo zei de burgemeester, is het mij een genoegen de heer Van Driel in het bijzonder, maar ook u allen te kun nen meedelen, dat bij K.B. van 31 ja nuari 1979 door Hare Majesteit de Ko ningin de eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend. Het was een warm applaus, dat de jubilaris kreeg, toen de burge meester de koninklijke onderscheiding had-opgespeld. De eerste felicitatie kwam bij monde van voorzitter Abr. Hommel. Hij schet ste daarna in het kort de 50 jarige muzi kale loopbaan van Gerard van Driel, herinnerde aan een 2e prijs in de 2e af deling tijdens vooroorlogse concoursen en hoe men nog altijd op dezelfde lijn kan blijven, want ook vorig jaar was er op een KNF concours dat resultaat. De heer Hommel stond verder vooral stil bij de jeugdopleiding, die vele jaren door Thoolse bevolking krijgt volop mogelijkheden bij invulling wel zijnsbeleid. 0 Inzet ambulance bij hartinfarct 0 Gemeente bouwde bij uitbreiding gemeentehuis op grond van een ander. 0 Uitbreiding polikliniek Lievens berg. 0 Alt Reinata Heemskerk zaterdag in Poortvliet 0 Commissaris Boertien kreeg grammofoonplaat historische or gels in Zeeland. 0 Gouden muzikant G. van Driel kreeg koninklijk zilver. 0 Liggeld sportvissershaven Stave- nisse 0 Scherpenisse wil graag restaura tie oud gemeentehuis en verplaat sing bushalte. 0 Belangstelling voor het Thoolse hart (de stadskern) wordt levendi ger 0 Jubilerende plattelandsvrouwen in St. Philipsland. 0 Melkveehouders op de EEG hef- fings wip 0 Vereniging bedrijfsvoorlichting kan groter zijn. 0 Er wordt weer heel wat vergaderd in dit nummer. 0 HET ANKER VAN HET HART BEREIKT DIEPER GRONDEN DAN DAT VAN HET HOOFD 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM collega-lid Van Driel was verricht en betrok in zijn dankwoorden ook mevr. Van Driel voor haar bereidheid deze grote hobby van haar man te gunnen en nog te stimuleren. Van de vereniging werd de familie een zilveren wandbord, tegelijkertijd spiegel, prachtig zilveren klokje, een zilveren speld en een schit terend bloemstuk aangeboden. Oud-voorzitter en nog steeds ook aktief lid A. Geerse voerde het woord namens de leden, ereleden en jeugd. Hij kon de woorden van voorzitter Hommel volle dig onderschrijven en beklemtoonde vooral de menselijke verhouding onder de leden en waarin Van Driel dan zeker voorop ging. Dat maakt dan niet alleen datje van een collega, maar ook van een vriend gaat spreken, vond de oud-voor zitter. Om de waardering te accentueren en vanwege het feit dat op Van Driel nooit tevergeefs een beroep om mede werking voor de muziek werd gedaan, is er nu eens onder de leden buiten zijn medewerking een (zakjes)aktie gevoerd. Het resultaat was een unanieme bijdra ge om deze feestdag nog feestelijker te' maken. Als er dan toch een tijd van rus tend lid voor Van Driel zou komen, kan hij kijkend denken aan zijn lange muzi kale loopbaan, zei de heer Geertse en overhandigde daarbij een draagbare t.v. plus een prachtige plant. In een oor konde was de handtekening van alle le den geplaatst en ook dat bood hij de jubilaris aan. Dirigent C. Delhez vond deze gelegen heid ook niet voorbij te mogen gaan, zonder een felicitatie van zijn kant. Hij noemde Van Driel als een voorbeeld voor elk verenigingslid, inzonderheid ook door zijn getrouw repetitiebezoek. De eerste tuba blazen is niet zo eenvou dig, wist de dirigent mee te delen en weet men dat te doen zoals Van Driel, dan wordt daardoor een vereniging groot. Hij behaalde op een solistencon cours op dat instrument een eerste prijs. Hij is met zijn kleindochter even geluk kig als met zijn muziekvereniging, grap- Vervolg pag. 13 Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie TO

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1