PREDIKBEURTEN u; 2 EENDRACHTBODE Donderdag 15 februari 1979 Tholen Vrijdag 23 februari Ned. Herv. Kerk, Oud-Vossemeer Aanvang 20.00 uur. HET NEDERLANDS KAMERKOOR o.l.v. Hans van den Hombergh Sint— Annaland VRIJ EN BLIJ Stavenisse Sint Maartensdijk geref. Kerk DAG EN NACHT VISSER Derde lokaal kleuterschool. De gemeenteraad behandelt maandag avond het verzoek van de stichting kleuteronderwijs op Gereformeerde grondslag om bij de 'Eben Haezerkleu- terschool een derde lokaal te mogen bouwen. Deze school wordt door 69 kleuters bezocht en daardoor kan een derde leidster worden benoemd. De prognose leert dat komende jaren deze kleuterschool wellicht over drie leidsters zal kunnen blijven beschikken, zodat ook b en w voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. Nog een an dere onderwijsaangelegenheid is, dat de minister van financiën aanvankelijk be zwaar maakte tegen gebruik van de achter de v.m. CNS aan Schuttershof in gebruik te nemen twee noodlokalen door 'De Toetssteen'. Na corresponden tie met inspectie en ministerie werd toch nog goedkeuring verleend om de ver bouw van die twèe semipermanente lo kalen tot de bouwkosten te rekenen en dahrvoor dus ook rijksvergoeding te krijgen. Op de begroting was ook de keukeninrichting vermeld, maar dat valt niet onder bouw-, maar onder inrich tingskosten, zo schreef het ministerie. Het voor de verbouw van de twee noodlokalen geraamde bedrag beloopt 46.238,— b en w vragen de raad dit krediet bij begrotingswijziging beschik baar te stellen. Kunstlichtinstallatie op voetbalveld. De Voetbalvereniging Tholense Boys wil een kunstlichtinstallatie op het trai ningsveld aanbrengen en een centrale verwarmingsinstallatie in kantine en kleedaccommodatie. Daartoe moet ter gedeeltelijke financiering een geldle ning worden aangegaan. De Bond- spaarbank is bereid tot een geldlening van 26.000,— mits de gemeente rente en aflossing wil garanderen. Dat verzoek van Tholense Boys heeft inmiddels het gemeentebestuur bereikt. De totale kos ten van licht- en verwarmingsinstallatie zijn op 29.500,— geraamd. De voet balvereniging heeft zelf 3500 gulden. En misschien komt er nog wel wat van de Nederlandse Sportfederatie. Van kanti negebouw heeft de vereniging nog een schuld van elf mille. B. en w. stellenvoor de. gevraagde ga rantie aan Tholense Boys te verlenen en nu moet de raad het maandagavond maar uitmaken. Zuidkant markt. In de december raadsvergadering wer den de panden markt 8 en 10 met bijbe horende grond verkocht aan kapsalon Saskia. Een gedeelte van die grond is nog bebouwd met het pand Oudeland- sestraat 3 dat eigendom van de gemeen te is. Wil de heer van de Bergh zijn plannen kunnen realiseren, dan zaf het pand Oudelandsestraat 3 eerst gesloopt moeten zijn. Tegelijk moeten dan voor zieningen worden getroffen aan de door de sloop vrijkomende gevel van perceel Oudelandsestraat 5. De raad wordt ge vraagd dit bij begrotingswijziging mo gelijk te maken. Nu het toch over res tauratie gaat, de restauratiekosten van de twee stoven werd door de Rijksdienst voor monumentenzorg definitief vast gesteld op 232.488,37, een overschrij ding van 4295.80. Dan is er ook een aanv.ullende gemeentelijk subsidie no dig, die immers 30 procent in de kosten bijdraagt of in dit geval dertig procent van 4295,80 1288,74. Tenslotte vraagt de heer M. van der Linde in de Venkelstraat 3 om een strookje gemeentegrond, zodat hij een nieuwe gevel tegen de bestaande voor gevel en gedeelte zijgevel van zijn wo ning kan bouwen. Noch volgens bes temmingsplan noch volgens bouwve rordening is daartegen bezwaar, zodat b en w dat stukje grond wél aan verzoeker willen verkopen. Geen kort parkeermogelijkheid op de markt. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekho ven (CDA) verzocht in de december raadsvergadering aan b en w een voor ziening te willen treffen op de Markt, waardoor kort parkeren mogelijk zou zijn. Met name werd hierbij gedacht aan het gedeelte Markt, tegenover de winkel van Schot-Duivendijk. Een onderzoek wees uit. dat er drie auto's kunnen staan, waarvoor dan reconstructie nodig is dat 2500.— gaat kosten. B en w vinden het bedrag op zich niet onoverkomen- lijk. maar een werkelijke controle op kort parkeren is vrijwel niet te realise ren. Dan zou men moeten overgaan tot een zgn. 'Blauwe zone'. Dat ziet b en w. niet zitten, vooral omdat in de directe omgeving van de Markt voldoende par- keermogelijkneden zijn. Badminton De 30 leden tellende badmintonclub Batho speelt vanaf 16 februari op woensdagen te Poortvliet, en op vrijda gen te Tholen vanaf 19.30 haar club kampioenschap. De volgende onderde len worden gespeeld: Dames en here nenkelspel. Dames en heren dubbelspel. Gemengde partijen (Mix). Een ieder is welkom om op die avonden te komen kijken, met name de 22 leden welke nu wegens capaciteitsgebrek nog op de wachtlijst staan. Zij kunnen de sfeer en omstandigheden leren kennen waarin de club wekelijks oefent. Badminton is immers in het geheel niet te vergelijken met het populaire naar elkaar toeslaan met een pluimpje wat in zomermaanden vaak te zien is. Integen deel. u kunt constateren dat techniek. raffinement, conditie, - en spelinzicht samen dienen te gaan, om een goed badmintonbeoefenaar (ster) te zijn. De organisatie is in handen van de dub zelf, en het bestuur hoopt op een even suc cesvol kampioenschap als vorig jaar. Burgerlijke stand Geboorte Maatje Sara I\laria dv. NMVe! Tange en A.J. v. Beveren, Inge dv. F.A.M.P. Wijn en F.L.H. van de Venne, Sylvia dv H. van Driel en D.P. Smaal. Klara Johanna dv. L. van de Velde en R.M. Ponse, Jo hanna Leontina Elizabeth dv. C.F. Stokkers en J.P. Oosdijk. Daniël Mari- nus zv. P.J. Kleppe en J.M. van Dijke, Johanna Alexandra dv. M. Munter en E. Wessels, Cynthia Petronella Antonetta Huberdina dv. W.L.S. Pilaszak en D.H.M. Mutsers., Elisabeth Johanna dv. M.C. Ista en W. van Dijke. Huwelijk Leendert D.J. van Driel, 31 jr. met An tonetta M.v.d. Breemd, 29 jr, Aldert J. Weggemans, 24 jr. met Wilhelmina G. de Wilde, 19 jr. Jacobus Huijsmans, 24 jr. met Jannetje W. Goedegebuure. 21 jr. Jan P.C. van Zielst, 28 jr. met Tannetje van Dijke, 22 jr. PieterG. Aarnoudse, 23 jr. met Clara E. Braai, 19 jr. Jan L. de Vries, 39 jr. met Aaltje Johanna de Boer, 24 jr' Willem C. Droogers, 25 jr. met Cornelia G.M. Rijnberg, 20jr, Jacob M. de Heer, 21 jr. met Arendje Kalle, 19 jr, Cornelis A.A. van Hassel, 23 jr. met Janna L. van Dijke, 20 jr., Gert J. Wit- mont. 23 jr. met Cornelia S. Steketee, 21 jr, Jacob L. Schot, 38 jr. met Maria J. van Dansik, 26 jr, Cornelis Ruitenberg, 20 jr. met Anna van Haarlem, 18 jr, Willem J. Jansen, 21 jr. met Maria van Alphen, 21 jr., Nicolaas J. Otto, 19 jr. met Irene M.N. Bout, 18 jr. Overlijden Adriaan L. Baaij, 82 jr. ev. Geertje Schot, Marinus C. Meerman, 74 jr. ev. Sara A. Vis, Helena M.J. Timmers, 76 jr. dv. J.A. Timmers en J.H. Christiaanse, Marinus Schot, 63 jr. ev. Johanna C. Baaij. "MAC" Oriëntatierit Zaterdagavond werd de balrit verreden gesponserd door garage Bal. De wegen op het eiland waren gelukkig zo goed als sneeuwvrij. Er gingen 35 auto's vanaf de Eendracht^weg van start. Over de pol derwegen reed men via St.Annaland naar Stavenisse. In Stavenisse begon als vanouds weer de ellende. MAC heeft als hobby autorijden, maar op Stavenisse schijnen enige lieden rond te lopen, die als hobby hebben, de controlepaaltjes uit de grond te trekken om ze daarna spoorloos té laJeii^verdwijnen. De rijders trokkep zich echter van deze mensen niets, aan, zodat zij toch nog op een redelijke manier uit Stavenisse kwamen. Via St.Maartensdijk ging het weer richting Tholen. Daar waren ook nog enige moeilijkheden door de uitzet ters in het parcours opgenomen, leder een kwam weer veilig bij de finish in Hotel Hof van Holland. Na afloop was er nog een gezellige avond, samen met de wielerclub de Fuik. De prijsuitreiking ging weer als vanouds gepaard met een verloting voor de Maccertjes, waarvan de prijzen weer beschikbaar gesteld waren door bakkerij de Toekomst. De bloemen waren be schikbaar gesteld door Tuincentrum Tholen te St.Annaland. Wielerclub de Fuik schonk een pechprijs voor de van Hoeffelen die met zijn auto van de weg afraakte. De uitslag was als volgt: 1. J.F.Kousemaker, Tholen, 200 straf- punten, 2. P.Kleppe, Tholen 215, 3. W. van Slot, Tholen, 276, 4. C.Vos, Tholen, 304. 5. J.Elsevier, Steenbergen, 323, 6. M.P.Tazelaar, Tholen, 367, 7. M.Goos- ens, Hoogerheide, 367, 8. G.Oostdijk, Tholen, 425, 9. P.Gladdines, Tholen, 435, 10. M.Brooijmans, Bergen op Zoom. 440. 11. Mevr. Vinje, Tholen, 453, buiten mededinging, 12. H.Rogge band. Tholen, 489, 13. W.Anthonisse, Poortvliet. 492, 14. C.Bovee, Halsteren, 548, 15. C.Dekker. Poortvliet, 551, 16. D.v.d.Zanden. Tholen, 552, 17. J.Aal- brechtse, Tholen 553. 18. J.Hage, Tho len 554. De volgende rit wordt verreden op zaterdag 10 maart. Biljarten Bij biljartvereniging "De Kroon" werd de kortste partij gespeeld door P. Pollie in 20 beurten. Het hoogste gemiddelde A. Geuze 2.19, de hoogste serie door R. Cornelisse 12 caramboles. Gespeelde partijen: R. Cornelisse-A. Geuze: 0-2, A. van Velzen-P. Pollie: 0-2, D. Visser- A. Hage: 2-0. Ouderavond "Kleuterlust" Op 6 februari j.l. heeft "Kleuterlust", een ouderavond gehouden. Program mapunt voor deze avond was het mate- 'riaal waarmee gewerkt wordt, alsmede het feit waarom kleuters op een bepaal de leeftijd, zich juist voor die materialen interesseren. Mevrouw J. Boot - Kete laar. heette de vele ouders die aanwezig waren welkom, waarna zij iets meer vertelde over de dagindeling op school. Hierbij kwam naar voren, dat vooral 's morgens veel gedaan wordt aan taal ontwikkeling, muzikale vorming, het uitwerken van een project etc. omdat is gebleken dat kinderen in de ochtendu ren erg geconcentreerd zijn. In de mid daguren houdt men zich dan vnl. bezig met een kringgesprek, arbeid of spel naar keuze. Mevrouw Boot gaf vervol gens een uiteenzetting over het projek- tonderwijs hetgeen inhoudt, het gesys tematiseerd werken met de kleuters, aan de voorbereiding voor de basisschool. Er wordt bij alles wat in zo'n projekt ge daan wordt, gekeken of er ontwikkelings aspecten inzitten. Hierna ging zij wat dieper in op de werkzaamheden, welke verbonden zijn aan het uitwerken van j een projekt. 'Na het nuttigen van een kopje koffie konden de ouders zelf het materiaal be kijken en hier indien nodig, vragen over stellen. Na een geanimeerde oriëntatie keerden de ouders huiswaarts, waarna hoofdleidster en oudercommissie kon den terugzien op een geslaagde avond. Damclub "De Eendracht". Het eerste tiental speelde op maandag 12 februari j.l. de wedstrijd tegen St. Laurens 1. Het was een uitwedstrijd, die met 12-8 door Tholen werd gewonnen. Zij hebben nu zeven punten uit de acht wedstrijden, en dat is toch zeker niet slecht. Er rest hun nu nog één wedstrijd te spelen, en wel de uitgestelde tegen Souburg. Die wedstrijd zal gespeeld worden op maandag 26 februari a.s., in de Gasthuiskapel te Tholen. De dam club zal zich dan ook weer inzetten voor een overwinning, dat zult u begrijpen. Hieronder volgen de uitslagen van de maandag tegen St. Laurens gewonnen wedstrijd: 1. L. Davidse - P.C. van der Velde 0-2; 2. C. Kesteloo - P. Nieuwenhuizen 1-1; 3. P. Willemse - J.A. van Akkeren 2-0; 4. L. Adriaanse - C. Droogers 0-2; 5. Iz. Wal-, raven -1. Lindhout 1-1; 6. J. Sipmen - A. Slager 0-2; 7. J. Kesselaar - C. van Dijke 1-1; 8. 1. Flipse - A. van Akkeren 1-1; 9. P. de Kam - G. Brasser 0-2; 10. P. van Keulen - J. Nagtegaal 2-0. De jeugd: Onder leiding van de heer Nieuwenhuizen, wordt er door de jeugd op vrijdagavond stevig gedamd. Hij wordt daarin bijgestaan door de jeugd- dammer André Boogerd, en dat loopt allemaal goed. Ook op de school Ter Tolne in Tholen, wordt uitleg dammen gegeven door Nieuwenhuizen voor noemd. Onder invloed. Een inwoner van Tholen en van Sint Maartensdijk werden aangehouden in een personenwagen, waarbij beide blaasproeven positief uitvielen en ver volgens de bloedproef werd genomen en procesverbaal opgemaakt. Loos alarm. Bij de Rabobank was er weer eens loos alarm, toen 9 februari omstreeks 8.28 de alarminstallatie werd uitgeschakeld, maar toen juist ging alarmeren. Ben in gesteld onderzoek leverde niets veron trustends op, zodat wordt aangenomen dat het toch de installatie moet zijn ge weest, die verkeerd werkte. De gele streep Vanwege een al wekenlang liggende ijs en sneeuwlaag' op straten en trottois was de bekende gele trottoirband op vele plaatsen niet meer zichtbaar en werd, al of niet bekend met de plaatselijke situa tie toch geparkeerd. De politie nam in die periode geen maatregelen, maar wil wel vast waarschuwen, dat zodra er een zichtbaar gele streep valt te zien, de overtreding wel genoteerd zal worden. Deel 3 Nadat het 1 februari verplicht werd, blijken vele autobezitters nog niet in het bezit te zijn v'an een copie deel 3. Daar omtrent zijn er bij de politie althans heel wat aanmeldingen. Aanrijding. In de Bosstraat vond 11 februari een aanrijding plaats tussen twee personen wagens. De eerste werd bestuurd door F.M.H.D., die tegen de stilstaande auto reed van J.G. alhier. Het liep af met materiële schade en een proces-verbaal voor de Bergenaar. Aangifte diefstal. Bij mevrouw van G. in de Bou Kooi- jmanstraat werden 2 koperen buizen van 6 '/2 meter, die bij het perceel waren neergelegd voor aanleg van c.v. door onbekenden meegenomen. De politie probeert nu uit te zoeken, waar de bui zen terechtkwamen. Poes op jacht. Zondagmorgen whs een poes door een ruit van het duivenhok van de heer H. in de Burg. Versluijsstraat gesprongen om zich te goed te aan een boutje. Hij had zich tenslotte in een van de broedhok- ken verschanst en leek levensgevaarlijk om te grijpen. De politie werd er bijge haald, die er in slaagde het diertje in een duivenkevi te doen en aangezien de ei genaar niet kwam opdagen, ging ze naar het asiel. Succesvolle opvoering van Haags Toneelgezelschap. De Zeeuwse Volks Universiteit heeft een goede keuze gedaan om het Haagse Toneelgezelschap de Appel te laten op treden in de Vossenkuil met "De tuin van het paradijs". Hierin nam de hoofdvertolker Peter van der Linden het ongeveer 100 koppige publiek mee op een avontuurlijke reis door de verbeel dingswereld van de Deense schrijver Christiaan Andersen die van 1805 tot 1875 leefde. Hij speelde de tuin van het paradijs op een groot aantal aluminium platen tegen een achtergrond van wit laken met in het midden een lange ket ting hangend tot aan het plafond. De binnenkomst van de grote kunstenaar deed al zeer sprookjesachtig aan door een prachtig gegrimeerd gezicht met erop een lange hoge hoed en zijn li chaam omgeven door een bruine lange mantel. Alvorens aan zijn optreden te beginnen deelde hij het publiek tot zijn spijt mee dat de gitarist van het gezel schap Hans Visser door een ernstige ziekte thuis had moeten blijven waar door de muzikale begeleiding alleen op de schouders kwam van Peter Eekers. Het gedeelte voor de korte pauze bevat te 8 fragmenten die als titel hadden De reiskameraad, de kleine zeemeermin, de sneeuwkoningin, de scherven, de vlie gende koffer, goed humeur, de kranige springertjes en de engel. Met name de vliegende koffer was van grote klasse door de manier waarop hij zichzelf bezig hield met zijn beide voeten waarvan de een wel luisterde naar zijn bevelen en de andere niet wat tot vele komische ver zingt werken van o.a. Ravel. Debussy, Kódaly en Hindemith. Kaarten 7,50, leden 6,50, C.J.P./Pas 65 4,— voor leden verkrijgbaar vanaf heden, voor niet leden van af morgen (16 febr.) bij J. v.d. Reijdt. Mossellaan 47. Tholen, tel. 01660-2876 en indien voorradig aan de zaal. Advertentie IM wikkelingen leidde. Eenmaal in de lucht met de vliegende koffer ontstond een sprookje aan een Turks hof en vooral hierbij kwamen de kwaliteiten van de belichtingstechnici Wim de Vries, die sinds enkele jaren in Oud-Vossemeer woont en bij De Appel werkt, naar vo ren. Door een combinatie van licht, muziek en voordracht werden de toe schouwers inderdaad meegevoerd naar de fantasiën die altijd de sprookjes van Andersen hebben omgeven. In het tweede gedeelte van het optreden met achtereenvolgens: De hals van de fles, de tondeldoos, de waterdruppel, de theepot, de stopnaald, de schaduw en de pad, maakte Peter van der Linden Veel vuldig gebruik van de mogelijkheid om via een goede belichting en de witte achtergrond met de handen diverse fi guren uit te beelden. Opvallend in het geheel waren de soepele bewegingen voor de kunstenaar. Aan het slot was de staande ovatie van het enthousiaste pu bliek zeker niet misplaatst en bood de heer J. van de Reydt de beide artiesten een presentje aan. Er kwam een toegift waar het improvisatietalent duidelijk naar voren kwam door het aangebodene meteen aan te grijpen als een onderdeel voor het slotoptreden dat voor de twee de maal een stevig applaus opleverde. Voor de aanwezigen een genoeglijke avond bij deze voorstelling in het kader van het tienjarig bestaan van de Zeeuw se Volksuniversiteit op Tholen. Tvuee weken gevang en tweejaar niet rijden tijdens weekends. Vorige week donderdag heeft de poli tierechter Mr. J. Kolkman twee weken gevangenisstraf opgelegd en twee jaar niet rijden tijdens het weekend aan B.D. alhier. Hij stond terecht omdat hij was aangehouden onder invloed bij het bes turen van een personenwagen. Het ge meten bloedalcoholpromillage zou 3.39 zijn geweest. Dit werd aangevallen door raadsman Mr. F. van Hasselt uit Bergen op Zoom. Hij moest gezien het gedrag van zijn cliënt op 17 oktober in zijn woonplaats twijfels plaatsen of dit pro millage inderdaad wel uit het bloed van D. naar voren was gekomen. Zo'n pro millage betekent dat de betrokkene normaal in een dodelijk coma terecht komt, meende pleiter, terwijl van D. nog in staat bleek een auto te besturen. De Officier van Justitie mr. W.G.C. Mijns- sen was er in elk geval van overtuigd, dat het een ontzettend hoog promillage was en eiste 2 weken gevangenis en twee jaar niet rijden. De politierechter maakte er de bijzondere voorwaarde van dat de rijontzegging enkel gold voor het week end en van die twee jaar dan nog een jaar voorwaardelijk maakte met een proeftijd van twee jaar. Zo kan van D. zijn auto nog wel gebruiken voor zijn werk, maar mag een jaar niet op zater dag en zondag rijden en vervolgens twee jaar onder de voorwaarde, dat zich een dergelijke overtreding niet meer voor doet. W.I.K. won biljartcup. "Willen is Kunnen" werd eigenaar van de Tholencub biljarten door naaste concurrent de Handel uit Sint Maar tensdijk met 8-2 te verslaan. M. Ver- cammen-W. Dam 2-0, W. Kokke-Vic. Cras 2-0, J. van Driel-J. van Hout 2-0, A. van Poortvliet-R. van Kooij 2-0, A. Verhees-M. Houweling0-2. In de andere wedstrijd won Door oefe ning Sterk in Scherpenisse van de Kits- koningen uit Stavenisse met 6-4. R. Anemaat-K. Smits 0-2, T. Slager-R. Priem 2-0, R. Hage-A. Moerland 0-2, A. Duine-A. Oostdijk 2-0, A. Poot-A. Struik 2-0. WIK heeft 43 punten verzameld en is hiermee onbereikbaar geworden voor de tegenstanders. Momenteel staat De Handel 2e met 26 punten maar moet nog 1 wedstrijd spelen tegen de Kitsko- ningen die vorige weekwerd afgelast. 3e is Door oefening sterk met 25 punten en vierde Kitskoningen met 16 punten. Biljarten Voor de competitip WIK werden ges peeld. Leen van Driel - J. van Driel 2-0 M.Vercammen-J. van Driel 2-0 L.van Driel-W.Aarnoudse 0 R.van Poortvliet- L.Havermans 2-0 J.van Driel-L.Haver- mans 0-2. Bij "de Poedelaars" scoorde Hans Bui tenhuis de hoogste serie met 15 caram boles en maakte met 3.859 het beste ge middelde. De kortste partij was voor Jan Smit met 20 beurten. R.Sterk-K.Pland- soen 0-2 J.Heyboer-P.Timmermans 0-2 J.Konings-L.Klippel 0-2 J.van Gorsel- J.Smit 0-2 H.Buitenhuis-P. van Gastel 2-0. Bij Nooit Gedacht speelden Wim Hey- boer en Martin van Hees remise tegen elkaar in de kortste partij van 26 beurten waarin Wim Heyboer de hoogste serie maakte met 14 caramboles en ook het beste gemiddelde had met 4.12. In de andere wedstrijd won Jan de Klerck van Wim Saparow. Tevens werkte het B team zijn laatste twee inhaalwedstrijden af waarin kampioen Rien Hendrikse won van Peter van Treyen en Johan van Meer van Fred Zweegers in 23 beurten. De hoogste serie was voor Rien Hen drikse met 8 caramboles die met 1.70 ook het beste gemiddelde haalde. Het competitie gemiddelde was dit jaar 1.016 tegen over vorigjaar 1.083 dus een vooruitgang van 0.067. De hoogste serie was van P.Steyns R.Hendrikse en P.van Treyen met 12 caramboles en kortste partij uit de hele competitie werd ges peeld door P.van Treyen met 18 beurten en de langste door F.Zweegers en J.van Meer met 48 beurten. De eindstand 1. R.Hendrikse, 2. P.van Treyen, 3. J. van Meer. 4. P. Steyns, 5. F.Zweegers. Bij De Treffers speelde Piet Hommel J.zn. de hoogste serie met 27 carambo les. De kortste partij was voor Piet Vis met 16 beurten die ook het" beste ge middelde had met 2.84. K.Burgers-B. den Hollander 0-2 K.Geuze-P. de Leeuw 2-0 L. van Wezel-S.Etienne 2-0 P.Vis-H.Hommel 2-0 M.Moerland- G.Havermans 0-2 J.Burgers-P.Hommel J.zn. 0-2 In de competitie van Krijt op Tijd speelde Kees Wessels de hoogste serie met 51 caramboles in de kortste partij van 14 beurten en met het beste gemid delde van 7.00. R.Goudswaard-P.Moerland 2-0 T.Schot-J. van Daalen 1-1 R.Voormeu- len-A.Hommel F.zn. 2-0 L.Vroegop- F.Hommel Abr.zn. 2-0 A.Goudswaard- H.Zeeman 0-2 H. van Daalen-J.Rijsten- bil 2-0 A. van Daalen-J.Potappel 2-0 F.Hommel J.zn.-D.Vaders 0-2 W. de Leeuw-P.Moerland 0-2 A.Havermans- A.Aarnoudse 0-2 K.Wessels-S.Schetters 2-0. Tafeltennis Velocitas heeft de thuiswedstrijd tegen Markizaat 3 met 5-5 gelijk gespeeld. De onderlinge resultaten waren: Ad Vis- A.Weyts 19-21 12-21 Gerrit Vis-H. de Bekker 14-21 21-16 13-21 Gerrit Vis- A.Weyts 18-21 17-21 Ad Vis-P.Hop- mans 21-12 21-13 Piet Ridderhof-H. de Bekker 23-21 14-21 17-21 Gerrit Vis- P.Hopmans 21-9 21-17 Piet Ridderhof- A.Weyts 21-11 21-13 Ad Vis-H. de Bek ker 21-13 21-13 Ad en Gerrit Vis- A.Weyts en H. de Dekker 12-21 21-19 13-21. Aankoop grond van Jan van de Repe. Voor verwezenlijking van het bestem mingsplan 'Stoofweg' heeft de gemeente nog ongeveer 5260 m2. grond nodig. Daarop komen dan 16 woningen en twee bungalows. Al enkele jaren gele den werd onderhandeld met de eigenaar van de gronden, de heer J. van de Repe. Aanvankelijk was het zelfs de bedoeling de totale bedrijfsbebouwing aan te ko pen, maar daar werd later van afgezien omdat aanzicht en bedrijfsvoering een verzorgde indruk maakte en het bedrijf onder de categorie milieuvriendelijk valt. Het verdraagt zich bovendien wel met het daar toekomstig woonmilieu. De bebouwing van de heer van de Repe kan dus blijven staan. De omliggende grond is wel nodig en men kwam tot overeenstemming, waarbij de bedongen aankoopsom vrijwel overeenstemt met het taxatierapport. De raad zal maan dagavond over deze aankoop beslissen. De zendingscommissie der Ger. Gem. te Sint-Annaland hoopt op dinsdag 20 fe bruari 's avonds om half zeven weer oud papier op te halen. Zet u het weer ge reed? Bijvoorbaat dank. Het bestuur. Advertentie IM Wezen armbestuur. De gemeenteraad benoemt de regenten van de wezen armen. Twee daarvan zijn thans periodiek aftredend, nl. voorzitter M. Ph. van der Weele en W. Heijboer. Beiden zijn herkiesbaar. Het Wezen Armbestuur deed de volgende aanbeve ling in de eerste vakature: 1. M.Ph. van der Weele, 2. P.C. Hage dzn. en in de tweede vakature 1. W. Heijboer en 2. J.L. Goedegebuure Pzn? Voorts kan de raad de rekeningen van het armbestuur over 1974 t/m 1977 goedkeuren. De re kening van 1974 laat een nadelig resul taat zien van 1091,29, daarentegen 1975 een voordelig saldo van 481,20, de rekening 1976 komt weer aan een nadelig resultaat van 7191,41 en die van 1977 aan een batig saldo van 13.847,93. Het eigen kapitaal be draagt 252.795,99. Tenslotte komt ook de begroting 1979 op de raadstafel en die sluit met een batig exploitatiesaldo van 16.898,10, waarvan dan 6214,10, betrekking heeft op de wo ningexploitatie en 10.684,— op de exploitatie van de overige bezittingen, het eigen kapitaal wordt geraamd op bijna 261.000,— Diploma A Verpleegkundige. In het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom behaalde onze vml. dorpsge- note mevr. Krijnie Leune-van Dijke, thans te Arnemuiden, het diploma A- verpleegkundige. De Koninklijke Fanfare "Accelerando" zal op Koninginnedag wederom haar jaarlijkse rommelmarkt houden. De op haaldiensten zijn vastgesteld op 24 maart en 21 april. Advertentie IM Fietspad naar 'Candia' Voor de maart vergadering van Provin ciale Staten doen Gedeputeerden het voorstel om het laatste gedeelte van de weg Oud-Vossemeer-Sint-Annaland te voorzien van een vrijliggend rijwielpad. Het gaat nog om een lengte van 1885 meter, want vanaf Oud-Vossemeer tot aan de boerderij van Jos Brooijmans ligt het fietspad er al. Het krijgt een breedte van 3 meter en wordt voorzien van as faltbeton. Het fietspad loopt langs de weg in de daarvoor beschikbare berm en waar die laatste ontbreekt (Oude Zee dijk) is ze geprojecteerd op de Kruin van de dijk. De kosten van aanleg voor dit nog geen 2 kilometer lange fietspad worden geraamd op 540.000,— gul den. De minister van Verkeer en Wa terstaat is echter bereid daarin 425.000.— te subsidiëren. Bovendien wordt een aanvullende bijdrage tot 90 procent verleend krachtens de verde- lingsverordening uitkeringen wegen Zeeland. Overigens loopt het nog wel even aan, ook al willen de staten eind maart met het G.S. voorstel instemmen, want voor een gedeelte moeten eerst nog de nodige gronden worden aangekocht. Instemming met het voorstel door de Staten kwam al een stapje dichterbij, nu de Commissie van Advies en Bijstand voor de Waterstaat (polders en wegen) onder leiding van GedeputeerdeA. L. van Geesbergen haar Fiat gaf aan het plan. Bij de bespreking van het ont werpvoorstel door genoemde commissie informeerde mevrouw H.M.L. Remijn- de Badts (CDA) hoever het al staat met de noodzakelijke grondverwerving. Deskundige en adviseur ir. W. de Beijl stelde dat het ontwerp voor het fietspad nog nader uitgewerkt moet worden, maar dat voor wat het in het voorstel bedoelde gedeelte de grond al eigendom van de provincie is. V andaar het voorstel vast dat gedeelte aan te leggen. Nu de minister dit pad voor 1979 heeft vrijge geven, zal het ook dit jaar aangelegd moeten worden, willen geen subsidie gelden verloren gaan. Mevrouw Remijn' wees er voorts nog op, dat dit fietspad in het Zeeuwse fietspadenplan eigenlijk maar een lage urgentie heeft. Ir. de Beijl antwoordde daarop, dat met het oog op de subsidieregeling plannen die vlug kunnen worden uitgevoerd, wat eerder aan de beurt komen, ook al hebben ze dan een lagere urgentie. Ondertussen is op verzoek van de Staten een enquête gehouden in Zeeland onder schoolbe- zoekers. Mogelijk moet aan de hand van de uitslag de urgentie wel worden aan gepast. Commissielid N. Filius wist dat men op Tholen aanleg van een fietspad tussen Poortvliet en Sint Annaland ur genter vond, omdat van deze weg veel scholieren gebruik maken. Ir. de Beijl stelde evenwel, dat die ver binding niet bij de provincie in beheer en onderhoud is, maar bij de gemeente Tholen. Het opstellen vaji plannen voor de aanleg van een fietspad langs die weg ik dus een zaak voor de gemeente. Uiteraard kon de commissie zich wel met het ontwerp-voqrstel van het fiet spad Sint Annaland-Oud-Vossemeer verenigen. Jaarvergadering Speeltuinvereniging Woensdag 21 februari, 19.30 uur in zaal L. van Dijke, Hoenderweg. HET BESTUUR Advertentie IM Tafeltennis Tijdens de inhaalavonden van "Smash '76" zijn de volgende wedstrijden ges peeld: Johan Bruijnzeel-Johan Moer land: 21-9, 21-6; Rinke Bruijnzeel-Li- zanno Moerland: 22-20, 21-18; Aad van 't Hof-Rien Westdorp: 14-21,9-21; Kees Westdorp-Rianne Guiljam; 21-6, 21-8; Henk Korstanje -Johan Moerland: 21-15, 21-16; Leon Hommel-Aad van 't Hof; 15-21, 19-21; Martien van der Klooster-Christian Boot: 21-8, 21-4; El- ly van Beek-Martien van der Klooster: 11-21, 13-21. Ingebroken In de tweede woning van de heer D.J.S. uit Brussel werd ingebroken in de Tien hoven en voor ongeveer 200,— aan materiaal meegenomen. Het leek er zelfs op dat er was overnacht. Waar schijnlijk is men binnengedrongen door de klep van de brievenbus open te bre ken en zo op een of andere wijze de deur geopend te krijgen. Een onderzoek werd ingesteld. Geldlening voor woningbouw De gemeente raad besloot in december tot garandering van de lening die het Wezen Armbestuur had afgesloten voor woningbouw met de Stichting Pen sioenfonds Rabobankorganisatie te Utrecht. Door omstandigheden gaat die lening niet door en is de AGO Levens verzekeringsmij. te Amsterdam daartoe bereid. De gemeenteraad gaat daarom waarschijnlijk het december-raadsbe- sluit intrekken en een nieuwe garantie geven, zodat de dertig bejaardenwonin gen er aan de Huygensstraat kunnen komen. Aanrijding Bij het rechtsafslaan vanaf de Kerk straat naar de Koning Haakonstraat was er voor TAD-buschauffeur J.P. geen voldoende zicht op de naderende auto van J.M.. de luxe auto werd klem gere den en er ontstond materiële schade. Burgerlijke stand Geboorte Johanna Willemina dv. J.v.d. Graaf en G.H. de Vos, Helena Huberdina dv. M.C. Priem en H.A. de Vos, Francyna Jacoba dv. G.J. Eeerland en A. de Rui ter, Catharirïa Pieternella dv. P. de Rijke en P.A.C. Hage. Gezinsavond. Voor de gezinsavond van de platte landsvrouwen en ZLM-ers was er een volle zaal, die door de presidente werd begroet. Kinderen van de leden droegen gedichtjes voor over alle aktiviteiten van de Bond. Ze hielden tenslotte allemaal Vervolg pag- 1 3 zondag 18 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uurds. A.Juffer, Nieuw-Beierland 18.30 uurds. W.J.Gorissen, Stavenisse GEREF. KERK 10.00 uur ds. P.Boomsma, Leersum 17.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G.Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds.v.d.Zee, Andel R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d.Heijden 10.00 en 15.00 uur ds. J.C.Streefkerk, M iddelburg CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D.Geuze wo. 21 febr. Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 20 febr. 19.30 uur ds.J.Schinkelshoek SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur leesdienst 18.30 uur ds. Budding, Scherpenisse HERV. GEM. REHOBOTH 10.00 uur ds.R.Naber, Bergen op Zoom 19.00 uur ds. Hoekstra, Ossendrecht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 14.30 uur ds. F.W.Dilling, Bergen op Zoom GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L.Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. W.A.Krijger, Wierden. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt). Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 St.Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk, en Scherpenisse (pat.dr.v.d.Bel) Dr.Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St.Philipsland en Nieuw-Vossemeer - Dr.Menger, St.Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.Philipsland Zr. de Rijke, Tholen, tel. 01660-3225 St.Annaland, Stavenisse, St.Maartens dijk en Scherpenisse Zr. de Smit, St.Maartensdijk, tel. 01666- 2548 DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur. za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 16 febr. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur. Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult,-buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250. buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 16 t/m 22 febr. vrijdag 16 6.27-18.43 zaterdag 17 6.55-19.^6 zondag 18 7.26-19.51 maandag 19 8.04-20.34 dinsdag 20 8.48-21.25 woensdag 21 9.46-22.33 donderdag 22 11.10- 0.05 dinsdag 20 febr. Laatste kwartier Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2