Vier oprichters gehuldigd bij 25-jarig Vogelvreugd Plan voor dienstencentrum bij de Rozenboom St. Philipsland. Zestig plattelandsvrouwen gaven half miljoen steken vüor wandkleed 0p liggelden voor jachthavens nu ook omzetbelasting. jtcbieo P.W. Landbouw j-,uSé Donderdag 15 februari 1979 35e Jaargang no. 14 Eerste tentoonstelling Volière Dieptepunt Samenwerking Jongeren Reformatorisch Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden BOEKHOUDING 'NOORD-ZEELAND'' Radio brandweer. Goede kwekers Enthousiast DEZE WEEK Presentatie tweede grammofoonplaat 'Historische orgels in Zeeland' in Grote Kerk ti Tholen, Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Tele* 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 15,00, losse nummers 0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant (inclusief btw. Op rekening 7,00. Hoofdredacteur G. Heijboer Wie voor bovenstaande letters meteen de verklaring heeft, zal wel meer onder zijn pet hebben dan wij, zeggen we dan op zijn Thools of Fliplands. Daarin heeft men dan volkomen gelijk. Daarom ook geven we meteen de verduidelij king. Het is de afkorting die dan de ge schiedenis bij deze van Tholen ingaat van: Planningsgroep Welzijnsbeleid Daarmee immers wordt maandagavond de Thoolse gemeenteraad geconfron teerd. Een kluif zo te zien. Op de agenda staat het zo: procedurevoorstel wel zijnsplanning. Inclusief bijlagen omvat het pre-advies 15 pagina's. Het werd na de normale raadsvoorstellen toegezon den. Geen wonder, het is ook wat ab normaal. Dat ligt niet aan het dagelijks bestuur van de gemeente, maar het mi nisterie van CRM met name en uiter aard de rijksoverheid in het algemeen wil decentralisatie van sociaal-culturele aktiviteiten. Dat gaat zo maar niet inpons goed georganiseerde landje. Voor ons was de tijd tekort om die 15 pagina's behoorlijk te vertalen voor de burgers, al schreeuwt de inhoud dat juist de P.W. vooral voor elke burger duide lijk moet zijn. Misschien wel volkomen misgetast, maar we verdenken er zelfs het college van, dat dit pre-advies min of meer uni forme tekst is, die via niet werkloze CRM-ers of functionarissen van de ve reniging van Ned. gemeenten de ge meentebestuurders op het presenteer blaadje wordt geboden. Maar onze lezers hebben ook niks aan deze kreten van ons. Daarom kan beter heel simpel worden voorgesteld, dat het er om gaat een samenleving di rect te betrekken bij hetgeen er (al) is en bij hetgeen er eigenlijk zou moeten ko men. Vraag ons nu ook niet meteen, wat daaraan vooraf zal moeten gaan, eer het zover is. Commissie, inventarisatie, be hoefte, nou ja ga zo maar door. We moeten er in ons goede landje weer en kelejaren zoet mee kunnen zijn. Nee, de gedachte die men hieraan koppelt dat de opzet verkeerd zou zijn, delen we niet. Wel een restrictie maar daar komen we op terug. Alleen moet bij voorbaat al worden gesteld, dat het alles weer zeer omslachtig moet gebeuren. Het zal er ook op neerkomen, t wat tot dusver rechtstreeks naar instellingen die zich met welzijn bezighielden vloeide (geld), in de toekomst via of sterker nog rechtstreeks door de eigen gemeente zal worden betaald. Maar die gemeente wil uiteraard wel weten - dat wilde CRM trouwens ook - waar dat geld dan naar toe gaat en waar het voor bestemd is. Het is helemaal niet zo, dat we ons in deze regio al bij voorbaat tegen zo'n vernieuwing schrap zetten. Maar wel willen we al meteen respect opbrengen voor een wethouder die dat alles begrij pelijk voor de raadsleden gaat vertalen, zodat een verantwoorde beslissing wordt genomen. Wel willen we ook onze ko lommen beschikbaar stellen om dat nieuwe die burger weer duidelijk te ma ken. Wel willen we tenslotte ook waarschu wen, dat we om iets zonodig te laten functioneren, geen problemen moeten gaan opzoeken, die er tot die tijd niet waren. Er zijn immers toch al problemen ge noeg. Misschien is de P.W. in feite de afkorting van problemen welvaart. Traditioneel kenmerkt zich de februari- maand voor een bundeling van de landbouwproblemen. Dan is het immers voor die sector de vergadertijd bij uit stek. Aangezien met woorden proble men gewoonlijk vermeerderen en met daden verminderen, zitten we thans in de periode van vermenigvuldiging. Echter zijn het voor de landbouw thans geen loze woorden. Het spreekwoord dat als een boer niet klaagt, hij niet leeft, ook voor en in 1979 aan inhoud niet heeft verloren, doet niet af aan het feit, dat er in deze sector reden tot klagen is. Dat was wel eens anders en dan werd het ook gedaan. Vandaar misschien de klacht van de boer, dat zijn klacht niet (meer) wordt gehoord. Geen weerklank heeft. Te veel (ook te veel klagen) is al tijd gevaarlijk. Maar toch valt er geen bedrijfstak op te noemen, die van zoveel omstandighe den afhankelijk is, dan juist degene die zijn bestaan buiten muren moet vinden. Het weer, gewassenziektes, de markt. Drie hoofdzaken, omringd door nog ve lerlei bijkomstigheden. Zonder meelijwekkend te doen over de oudere gezetelde boer, zonder aan pa niekvoetbal mee te doen, moet toch gesteld, dat het voor de jonge boer en de kleinere agrariër een uiterst zorgelijke tijd is. Dat het toch met zijn allen niet mogelijk blijkt te zijn daarin een be hoorlijk. dat wil zeggen leefbaar en dus bestaanbaar, fundament te leggen. Met toch zoveel regelingen die we voor schier alle categorieën van de samenle ving al tot stand wisten te brengen. Wat nu valt daar aan te doen? Op een zaterdagmiddag in 1952 gingen Bram Soeters en Jacob Duijzer uit St.Anna- land ieder een koppel Harzer zangkanaries kopen bij dhr. Lithof in Roosendaal. Het volgend jaar zonden ze de vogels in op een tentoonstelling in Bergen op Zoom, waar ze wijlen dhr. H.Leunis uit Tholen ontmoetten. Samen opperden ze het plan om een eigen vogelvereniging op te richten, waarbij ook Toon Deurloo werd ingeschakeld, die dezelfde plannen al eens had geopperd. Na enkele besprekingen was het zover dat op zaterdagmiddag 15 januari 1954 in hotel Zeeland van dhr. A.Engelvaart Vogelvreugd werd opgericht. Die herinneringen haalde oprichter Duijzer vrijdagavond op tijdens de vie ring van het zilveren jubileum in Hof vin Holland te Tholen, waar een groot aantal van de 81 leden aanwezig was om met een etentje, felicitatietoespraken en muziek het 25-jarig bestaan te vieren. Voorzitter Ponse zei trots te zijn op de oprichters, van wie er vier gehuldigd werden door wethouder C.J.Moerland: J.L. Duijzer en P. de Korte uit Tholen, A.M. van Engelen uit Oud-Vossemeer en A.J.Soeters Jzn. uit St.Annaland. Be halve hen waren oprichters: de eerste voorzitter Toon Deurloo, secretaris Bram bout, penningmeester Jacob Baaij en H.Leunis, M.P. Coomans en M.P.Quist. Op 3 en 4 februari 1956 werd de eerste tentoonstelling gehouden in het vereni gingsgebouw in de Brugstraat in Tholen. De 21 leden hadden voor 102 inzendin gen gezorgd, die gekeurd werden door wijlen dhr. Flipse uit Bergen op Zoom. Burgemeester v.d.Hoeven had een voorwoord in de catalogus geschreven en voor de winnaars waren er 25 ere prijzen en 16 geldprijzen. In 1957 werd dhr. P.Bimmel uit St.Maartensdijk secretaris en later in het jaar ook voorzitter. Wijlen J. Praat werd penningmeester, C.J.Kot bestuurslid. Op 7 en 8 november 1958 (er waren toen 26 leden) werd er in de stokerij van de voormalige gasfabriek een tentoonstel ling gehouden, waar 1300 loten van tien cent werden verkocht en het financiële resultaat 20 gulden was. Een ander hoogtepunt in 25 jaar Vogel vreugd was de prijsvraag voor een vo lière. J.Perestam had het beste ontwerp en hij kreeg een boekwerk van....drie gulden. De contributie was in 1958 een tientje en het autobezit was nog gering, zodat er ook eens in St.Annaland werd vergaderd. In november 1959 was er opnieuw een tentoonstelling in de stokerij van de gasfabriek, waar met een rubberboot een vijvertje werd gemaakt voor de mandarijnen carolina-eenden van dhr. van Engelen. Er kwamen 500 bezoekers. In 1960 was de eerste tentoonstelling in St.Annaland met ruim 400 inzendingen en 1200 bezoekers. Een groot succes. Toen voorzitter-secretaris Bimmel in 1962 werd overgeplaatst, betekende dat een verlies, want hij had op organisato risch terrein veel werk verricht. De vorig jaar overleden J.Praat werd voorzitter, P.Ketting secretaris, terwijl J.Perestam penningmeester bleef. In het bestuur kwamen verder J.Perestam en J. van 't Hof. In december 1963 was er voor het eerst een tentoonstelling in Oud-Vossemeer, maar op de eerste avond kwam alleen burgemeester Versluijs en zaterdag maar twintig bezoekers. In 1964 werd op bescheiden wijze het tienjarig bestaan gevierd, waarna 1966 als een dieptepunt kon worden aangemerkt met een geslo ten tentoonstelling in de kamer bij dhr. N. Burggraaf in St.Annaland met slechts 65 inzendingen. In 1967 werd het beter, want behalve vogels werd toen de ske- lettenverzameling van burgemeester W.Baas tentoongesteld. In 1972 waren er 50 leden en in 1974 konden de winnaars op tentoonstellin- Vier oprichters van Vogelvreugd ontvin gen vrijdagavond in Hof van Holland te Tholen een zilveren speld van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers uit handen van wethouder C.J.Moerland. Voorzitter Ponse bood de dames een bloemetje aan.De jubilarissen v.l.n.r. A.M. van Engelen uit Oud-Vossemeer, J.L.Duijzer uit Tholen, A.J. Soeters uit St.Annaland en P. de Korte uit Tholen. gen diploma's krijgen in plaats van me dailles of bekers. In 1975 werden door verschillende leden stalen stellages ge maakt wat een aanmerkelijke verbete ring voor de exposities betekende. In 1977 waren er 70 leden en nu 81. In de eerste jaren waren er bijna geen notulen, zodat dhr. Duijzer uit zijn herinneringen moest putten. Ik verheug me met u allen in de toekomst van Vogelvreugd, want - u zult het met mij eens zijn - wel en wee zal het blijven, zo besloot oprichter en oud-bestuurslid Duijzer zijn historisch overzicht. Voorzitter Ponse zei blij te zijn met de "De Stichting Rust- en Verpleeghuizen Zeeland SVRZ heeft welwillend gerea geerd op ons verzoek om bij het bejaar dentehuis de Rozenboom in St. Philips land een dienstencentrum te bouwen". Wethouder Abr. Kosten zei dat donder dagavond op een bijeenkomst van het CNV Tholen en St. Philipsland in Poortvliet, waar de nieuwe CNV-dis- trictsbestuurder L.Q. Phernambucq in zijn eerste officiële optreden het ontbre ken van een verpleegtehuis voor langdu rig zieken aansneed. De ziekenfondsraad wees onlangs een plan af om op Tholen een verpleegte huis voor langdurig zieken op te richten. 'Het CNV betreurt het, dat hierbij geen rekening is gehouden met het karakter en de volksaard van de bewoners van Tholen en St. Philipsland. Ligt Tholen in kilometers niet verder dan 10 km Van Bergen op Zoom, psychologisch gezien is men mijlenver verwijderd van de Brabantse mentaliteit. Overigens, zo goed zijn de busverbindingen naar het A.B.G. te Bergen op Zoon niet. Iedere bewoner van St. Philipsland die op zon dag zijn in het ziekenhuis gelegen fami lie of kennissen wiwil bezoeken, is daarvan op de hoogte. Het is misschien een goede suggestie voor de SRVZ de mogelijkheden voor een verpleegtehuis op St. Philipsland te onderzoeken", zei de CNV-districtsbestuurder. Wethouder Kosten, als fanatiek CNV- lid aangekondigd, zei dat er in St. Phi lipsland een schrijnend tekort aan ac commodatie is voor de bejaarden. Daarom was hij blij met het onderhoud dat een SVRZ-delegatie onlangs had met b en w van St. Philipsland. Dhr. Kosten werd ook het plaatselijk CNV- programma Tholen/St. Philipsland aangeboden door districtsbestuurder Phernambucq. De districtsbestuurder pleitte voor een agressief gericht wervingsbeleid van ge meente en provincie opdat de dorpen geen slaapdorpen worden. Dhr. Phernambucq vond dat jongeren op de scholen voorbereid dienen te worden op hun toekomstige werk en de mogelijke werkloosheid om hen te wa penen tegen de grote klap die ze moge lijk zouden kunnen krijgen wanneer ze van school komen en geen werk kunnen bemachtigen. Onze jongerenorganisatie Werkende Jeugd is er zeer gelukkig mee dat zij op de chr. mavo en de Oester schelp in Tholen door het geven van ge richte lessen mag meehelpen aan de voorbereiding op de soms zo harde na schoolse periode. In heel Zeeland geven we dergelijke lessen aan 31 scholen voor bijzonder en openbaar onderwijs. Met belangstelling zullen we voor het vol gend leerjaar een uitnodiging tegemoet zien om lessen te verzorgen aan decern, mavo in Tholen, de l.t.s in St. Maar tensdijk en het reformatorisch vor mingsinstituut in Anna Jacobapolder", aldus de nieuwe CNV-districtsbestuur der. Hij bracht tenslotte naar voren, dat zo wel op Tholen als op St. Philipsland de organisatiegraad van de Christelijke vakbeweging niet al te groot is. 'De in deze regio sterk vertegenwoordigde re formatorische bevolkingsgroep accep teert het CNV wel vanuit de doelstelling van ons vakverbond: ons geloof dat uit- Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670- 33 85 Adri C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM gangspunt dient te zijn voor ons hande len. Meer moeite blijkt genoemde be volkingsgroep te hebben met het in de praktijk brengen van dit uitgangspunt. Ik kan alleen maar zeggen: mensen, we hebben ook jullie hard nodig' al was het allen maar om ons voortdurend te kun nen bezinnen op ons doen en laten. Ook jullie zijn welkom binnen onze algeme ne christelijke vakcentrale", zei dhr. Phernambucq donderdagavond in Poortvliet bij de herdenking van et ze ventigjarig bestaan van het CNV. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM De raadsvergadering van maandag 19 februari om half acht in het stadhuis van Tholen gaat de eigenaren van jachten, die een box huren in een van de Thoolse jachthavens, geld kosten. Dat geldt trouwens voor alle jachthavens in Nederland. Het gemeente bestuur van Tholen valt daaromtrent niks te verwijten. In het kader van bezuinigingen of nog beter gezegd, om nog wat meer geld in de schatkist te krijgen, heeft de nationale wetgever een aantal wijzigingen aangebracht in de wet op de omzetbelas ting. Daarbij heeft men krantenabonnementen nog wel voor 1 jaar op de nullijn willen houden, maar de liggelden van jachthavens zijn niet meer vrij. Het college van b. en w. stelt dan ook voor aan de raad om de verordening op de liggelden zodanig te wijzigen, dat de tarieven met de verschuldigde omzetbe lasting worden verhoogd. Dat is dan met 18 procent. Aangezien ook de raad er niet voor zal voelen de BTW'uit de ge- meentepot te halen, zullen b en w wel niet veel moeite hebben om dit voorstel er door te krijgen. De BLO school de Toetssteen gaat bin nen afzienbare tijd verhuizen. Van de houten herverkavelingsbarak langs de Rondweg te Sint Maartensdijk wordt de behuizing de voormalige Chr. Nat. school aan het Schuttershof in Tholen. Gezien het nu al verschillende jaren ge bruik van meubilair en leermiddelen, zou het bestuur van de stichting voor dit Christelijk Buitengewoon Lager Onder wijs voor het eiland Tholen en omstre ken. liever ook maar willen overgaan tot volledige vernieuwing. Vandaar het verzoek aan de gemeenteraad om me dewerking ingevolge het bekende artikel 72 van de L.O. wet. In het algemeen geldt dat meubilair dat ouder is dan 15 jaar kan worden ver vangen, maar of dat nu ook al zoveel jaar het geval is met 'de Toetssteen' moet worden betwijfeld. Voor wat de leer-en hulpmiddelen betreft is vervanging vol gens artikel 72 niet mogelijk voor ver sleten leermiddelen. B en w zijn dus op zich wel bereid het verzoek in te willigen, maar er zal wel overleg met de inspecteur van het B.L.O. nodig zijn. Niettemin wil het college aan de raad vast verzoeken in principe de medewerking aan het verzoek te willen verlenen. Voor dezelfde Toetssteen kan de exploitatievergoeding 1978 voorlopig worden vastgesteld op 35.697,— vorig jaar waren er gemiddeld 36 Vi leerling. Een door de PTT verplicht gestelde ombouw van de radio-verbindingsmid delen voorde brandweer zal 10.100, gaan kosten. Bnerzijds een tegenvaller omdat dit uit de post onvoorzien bekos tigd moet worden, maar er is anderszijds weer de meevaller, dat door een herbe rekening de algemene uitkering uit het gemeentefonds wordt verhoogd, terwijl men er ook nog een slordige 57 mille bij krijgt, omdat er op 1 januari 1979 zelfs 120 inwoners meer waren. Alles bij el kaar kan daardoor de post onvoorzien worden verhoogd met 173.759,02. aanwezigheid van wethouder Moerland, want het gemeentebestuur is belangrijk voor de vogelliefhebbers wegens de bouw van volières. Dhr. Ponse was ook verheugd met de aanwezigheid van de bestuursleden C.Hommel en Iz.Potap- pel van de Vogelvrienden uit Oud-Vos semeer. 'Vijf jaar geleden is uw vereni ging opgericht, waarbij er enkele leden van ons naar u vertrokken zijn. We ho pen dat deze avond het begin van sa menwerking inleidt", zei voorzitter Ponse. 'Aan ons zal het niet liggen', liet dhr. Hommel weten. 'Ik hoop op een goede samenwerking. Uw pad is wel niet over rozen gegaan, zo hebben we van dhr.Duijzer gehoord, maar ik ben toch een beetje jaloers op uw 25 jaar en het enthousiasme van de oprichters. Dat ontbreekt nogal eens tegenwoordig, nu alles financieel veel gemakkelijker gaat Hartelijk gefeliciteerd met uw jubileum. Onze kas is niet groot, maar deze enve lop met inhoud is u van harte gegund', zo besloot voorzitter Hommel van de Vogelvrienden. De Zeeuwse districtsvoorzitter J.v.d.Walle had Vogelvreugd sinds 1965 onder zijn hoede. Hij noemde de Thoolse vereniging een afdeling met weinig moeilijkheden eij^iat getuigt van een goed bestuursbeleid. Vogelvreugd heeft goede kwekers en bij tentoonstel lingen kom je o.a. de namen tegen van Pigging, Perestam, de Viet, de Korte en v.d.Male. Ik hoop van harte, dat ik Vo gelvreugd nog vele jaren in mijn district heb: het allerbeste toegewenst met de gebruikelijke enveloppe van de bond, aldus dhr.v.d.Walle. Oud-voorzitter Bimmel was verheugd dat Vogel vreugd zo gegroeid was en wenste zijn oude vereniging veel succes toe in de toekomst. Wethouder Moerland bracht de felici taties van het gemeentebestuur over. Hij sprak van een flinke vereniging van 81 leden. 'Het gemeentebestuur is trots op zo'n groot aantal verenigingen op het gebied van sport en cultuur. Uw en thousiast bestuur zorgt voor een stuk vrije - tijdsbesteding en ik hoop dat Vo gelvreugd tot in lengte van jaren mag blijven bestaan. De gemeentekas is wel groot, maar ik heb maar een klein be drag omdat we veel verenigingen heb ben en het bedrag afgeleid is van het aantal jaren dat u bestaat. Het is een eer om 25 jaar te bestaan. Voor de toekomst wens ik alle vogelliefhebbers een vruchtbare kweek toe', zo besloot wet houder Moerland. Na het officiële gedeelte bleef men nog gezellig bijeen met muziek van The Frale's. P.W. Probleem Welvaart 0 Landbouw incasseert stevige meppen o SGP wil bouw in kleine kernen blijven bevorderen 0 Tuttelhoekje wordt vergroot 0 Nieuw dorpshuis Stavenisse mis schien in oudste gemeentehuis 0 Boeren zijn het gesol beu 0 Haven Sint-Philipsland in ko mende raad 0 Dienstencentrum bij de Rozen boom 0 Half miljoen steken aan Thools wandkleed 0 Vreugd bij Vogelvreugd 0 Zoet water.... landbouw-zilver 0 Containerfunctie toekomst ha venpendelaar 0 Omzetbelasting in jachthavens 0 In januari steeg werkloosheid 0 Zo was het toen... in Tholen 0 Emergo dichter bij kampioen schap 0 En ook veel plaatselijk nieuws va riatie 0 BEMIN DE WAARHEID EN DE KLAARHEID 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's Op zaterdag 17 februari aanstaande 19.30 uur organiseert de Werkgroep Muziek van het Koninklijl^Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in de Grote Kerk te Tholen een concert door de organist Bram Beekman ter gelegenheid van de pre sentatie van de tweede grammofoonplaat 'Historische Orgels in Zeeland'. Tijdens dit concert zal het eerste exemplaar van de plaat worden aangeboden aan de Commis saris van de Koningin dr. C. Boertien. De grammofoonplaat bevat opnamen van de orgels in de Nieuwe Kerk te Zierikzee, Hervormde Kerk te Burgh, Grote Kerk te Tholen, Hervormde Kerk te Poortvliet, en Rooms-Katholieke Kerk te Oud-Vosse meer, alle bespeeld door Bram Beekman. De fantasiesonate over 'Wien Neêrlands bloed van J.G. Bastiaans, die op de plaat op het orgel te Tholen wordt gespeeld, wordt ook tijdens het presentatieconcert uitgevoerd. Verder speelt Bram Beekman deze avond werken van F. Mendelssohn en J.L. Krebs. Het concert is publiek toegankelijk. Wat de plattelandsvrouwen betreft, kan de nieuwe trouwzaal in het gemeente huis te St. Maartensdijk - waar nu de afdeling bevolking zit - ingericht wor den, want het wandkleed is klaar. De echtgenote van burgemeester Baerends heeft woensdagmiddag de laatste van de half miljoen steken gegeven in het grote wandkleed, waarop alle markante pun ten van de zeven Thoolse kernen staan. Het stadhuis in Tholen, de N.H. Kerk in Poortvliet, het gemeentehuis in Scher- penisse, St. Maartensdijk en Stavenisse, het Nonnetjeshuis in St. Annnaland en het Ambachtsherenhuis in Oud-Vosse- meer prijken in róód op het fraaie werkstuk van zuiver tapisseriewol. Het initiatief voor dit geschenk kwam des tijds van mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven, raadslid en plattelands vrouw. Mevr. van Veenendaal, deskun dige op dit gebied en lid van de lande lijke handwerkcommissie, maakte het fraaie ontwerp, waarna zestig leden van de bond van plattelandsvrouwen van het gehele eiland, aan het enorme kwarwei begonnen. Iedere dinsdag- en donderdagsmiddag waren er zes dames in het verenigingsgebouw in de Brug straat aanwezig, nadat mevr. G.A. van Boeijen-Katsburg. de echtgenote van de voormalige burgemeester van Tholen, op 4 april vorig jaar de eerste steek had' gegeven. Iedere plattelandsvrouw werk te gemiddeld acht uur aan het wand kleed en mevr. van Veenendaal nam to taal 280 uur voor haar rekening, inclu sief dan het ontwerp en de tekeningen. In 760 vrouwuren werden er een half De echtgenote van burgemeester Bae rends gaf woensdagmiddag ten huize van ontwerpster mevr. A.L. van Veenendaal- Groeneveld in Tholen de laatste steek aan het wandkleed voor de nieuwe trouwzaal in het gemeentehuis te St. Maartensdijk. miljoen steken in het wandkleed ver werkt. Aan materiaal vergde het ge schenk 2000 gulden, maar dat geld werd bijeen gebracht door het Thoolse be drijfsleven. middenstand, campinghou ders en Z.L.M. De plattelandsvrouwen offerden er menig uurtje voor op. maar 't was ook gezellig werken en a.s. zomer zullen de Thoolse bruidsparen het wandkleed, waarop het groene eiland Tholen centraal staat, kunnen bewon deren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1