line fë/CHIlSSER GELUK Tholen Coiffeur XEN0S PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 25 januari 1979 Tholen Markt 7 TRICOTAGE Tel. 2575 Oud— Vossemeer Stavenisse LADIES AND GENTLEMEN 1 Uw haar laten permanenten is dè juiste oplossing voor uw levenloosi, vormloos en moeilijk zittend haar Sint- Maartensdijk Geslaagd Josine Boissevain is vrijdag aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het Doctoraal examen geschiede nis. Advertentie IM Aanpassing plan Zoekweg De Commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeenteraad heeft b en w een positief advies uitgebracht over de wij ziging van Bestemmingsplan Zoekweg in verband met de gecombineerde bouw van een sporthal en een gemeenschaps centrum. Gezien de discussie in Stave- nisse over de plaats van het nieuwe dorpshuis (niet aan de Pilootweg, aan de rand van het dorp, zei de stedebouw- kundige daar op de hoorzitting) was raadslid P. van Schetsen benieuwd naar de opvattingen van stedebouwkundige J. Kelderman over de Zoekweg. "Stede bouwkundig gezien is de Zoekweg ge schikt voor een sportvoorziening, maar een gemeenschapscentrum is wat an ders, doch daarover hebben b en w ons advies niet gevraagd. Gelet op de schaal van Stavenisse kun je er voor Tholen anders over denken. Ook al heb je het zelfde type voorziening, dan geldt nog niet hetzelfde uitgangspunt", zei dhr. Kelderman. "Als er een raadslid is, die op z'n beslis sing om een sporthal te bouwen, terug komt, krijgt hij direct bijval van ons", liet SGP-raadslid M.P. van Dijke weten. "We hebben tegen de sporthal, maar voor de gecombineerde bouw gestemd. Nu de sporthal er komt, dient dat zo gauw mogelijk te gebéuren gezien de noodzaak voor het onderwijs", aldus van Dijke. De burgemeester vond dat de discussie over de plaats al achter de rug was. Van Schetsen stelde nog vast, dat de wijzi ging van het bestemmingsplan niet af hankelijk was van de soort bouw. De burgemeester was niet gecharmeerd van de strakke groengordel die rond de sporthal/gemeenschapscentrum gete kend was. Dhr. Kelderman ontwoordde dat dit de enige waarborg was om aan te geven dat er in die strook niet wordt gebouwd. De groenstrook wordt naar wens ingericht, aangepast aan de omge ving. Kerkelijke verkiezingen In öe vacature Schot is dhr. M. Griep als notabel van de Hervormde Gemeente gekozen. De heren Gaakeer en Over- beeke worden herkozen als respectieve lijk kerkvoogd en notabel. Informatie tennissport. Wie belangstelling heeft voor de tennis sport is donderdagavond 1 februari om precies negen uur welkom in zaal de Kroon. Niemand minder dan Dh. J.W. Visser, districtstennisleraar van de Zeeuwse KNLTB, zal dan op uitnodi ging van Eegedima een belangrijk stuk informatie verstrekken. Twee thema's worden behandeld: wat moeten begin nende tennissers weten en welke moge lijkheden en kansen hebben jonge kin deren? Vanzelfsprekend zal er volop gelegenheid tot discussie zijn. Iedereen is welkom op deze voorlichtingsavond met informatie van hoge kwaliteit, ook niet-leden van Eegedima. Graag tussen kwart voor negen en negen uur aanwe zig zijn. Klaverjasvereniging In café de Tol is vrijdagavond een kla verjasvereniging opgericht. Er konden twintig leden ingeschreven worden die elke vrijdagavond bijeen komen. Voor lopig blijft het beperkt tot een clubcom petitie, maar in de toekomst zal men ook tegen andere klaverjasverenigingen uit komen. Het bestuur bestaat uit voorzit ter W. Schot, secretaris van Os, pen ningmeester C. Schot en de leden Over- berg en de Boef. Meester Geluk overleden. Zo was hij al die jaren bekend in zijn geboorteplaats: meester Geluk. Hij was er 8 oktober 1899 geboren en zwermde wel even uit voor de studie, maar hij kwam terug, zoals velen het in die tijd nog in eigen contreien probeerden te zoeken. Bij het onderwijs lukte dat ook vaak nog wel. De bijna tachtigjarige Tholenaar heeft niet alleen zijn jeugd jaren in z'n geboorteplaats doorge bracht, maar in verhouding tot het aan tal jaren vrijwel zijn gehele leven. Vij fenveertig jaar lang bij het onderwijs. Dat begon bij de Chr. Nat. school, die de eerste nieuweling was van het bijzonder onderwijs en nog maar een jaartje gele den het bestaan van een halve eeuw herdacht. Toen er een zestal jaren na dien echter sprake was van onderwijs op basis van de opvatting der Geref. ge meente, lag dat dhr. Geluk nader. De oprichting van de Eben Haëzerschool kreeg 1 september 1925 zijn beslag en Jacob Lovinus Geluk, onderwijzer aan de C.N.S., werd hoofd van de school van de Geref. gemeente. Een ogenschijnlijke promotie, maar anderzijds een wat ge forceerde doorbraak die de nodige zor gen met zich meebracht. Negenendertig jaar was het in Tholen meester Geluk van de school aan de Doelweg. Op 1 november 1964 ging hij met pensioen. De verdiensten van meester Geluk be perkten zich niet tot het onderwijs. Hij behoorde tot de in die tijd nog vrij schaarse geschoolden in zijn groep. Daarom werd hij ook een zeer begaafd voorganger van de Geref. gem. zeven dertig jaar ouderling. De overtuiging vasthoudend, maar de twist niet zoe kend. Daarom door heel wat inwoners geacht en bemind. Zelfs of zeker in de tijd toen de avond van het leven was gekomen. 'Let op de vrome en zie naar de oprechte, want het einde van die man zal vrede zijn', zo luidde de aanhef van de bekendmaking van het overlijden van dhr. Geluk. Zijn medeburger zou het als het ware voor het zeggen willen hebben: dat heeft hij verdiend. Dit laat ste is dan overigens niet het gevolg, vol gens de leer die dhr. Geluk uitdroeg en verstond. Zijn overtuiging Was duidelijk en geen wonder dan ook, dat hij nog verschillende jaren bestuurslid en zelfs voorzitter was van de plaatselijke SGP- kiesvereniging, nadat hij op 6 april 1942 was bevestigd tot ouderling der Geref. gemeente. De begrafenis werd dinsdag geleid door de plaatselijke predikant ds. G. Mouw. Hij had ps. 37:37 als thema en op de begraafplaats herinnerde hij aan Openbaringen 14:13 'Zalig zijn de do den, die in de Heere sterven'. De barre omstandigheden verhinderde menigeen van buiten de regio te komen. Van de classis bleef daarom de afvaardiging beperkt tot Poortvliet en Scherpenisse. Wel was ook de voormalige Thoolse predikant ds. C. Hegeman aanwezig. Hij besloot de begrafenis met dankgebed. Een eveneens bejaarde broer van de overledene, dhr. J. Geluk uit Gorkum, bracht na de teraardebestelling allen dank voor het meeleven. Diefstal Tijdens het weekend lag er op de Schel- de-Rijnweg ter hoogte van de Contr'Es- carpe een vat met 200 liter antivries van de firma V. Het zou maandag worden getransporteerd. Dat bleeek niet meer nodig te zijn, want dat had een onbe kende reeds gedaan. De politie probeert de dader op te sporen. Van M. van H. werd een koplamp van zijn geparkeerde auto gehaald. De schade is meteen een paar honderd gul den omdat er andere Units gemonteerd moeten worden. Bloedproef Van 19 op 20 januari werd een alcohol controle uitgevoerd door de Rijkspolitie. Zes bestuurders legden de blaastest af. Aan een van hen moest een rijverbod worden opgelegd. Maandag is een au tobestuurder uit Rucphen aangehouden die na een blaasproef van 0.5 en 0.8 promille een bloedproef werd afgeno- Loods beschadigd De Poortvlietse automobilist L. maakte wegens de gladheid een schuiver op het industrieterrein aan de Edisonweg, waardoor hij met zijn auto de loods van mevr. v. D.S. beschadigde. Damclub "De Eendracht" Het winterse weer speelt ook de dam club parten. Drie wedstrijden werden reeds uitgesteld. Het eerste tiental dat maandag een thuiswedstrijd had tegen Souburg, kon niet doorgaan. In de on derlinge competitie gaat het echter niet minder hard. Hieronder volgen uitsla gen: Senioren: 1. A.Boogerd-J. de Rijke jr. 2-0; 2. R.Nagtegaal-J.Nagtegaal 1-1; 3. A.Lindhout-A.Schot 0-2; 4. W.A.Boog- erd-C. van Dijke 0-2; 5. G.Brasser-C. van Splunter 2-0; ó.A.Slager-P.C.van der Velde 0-2; 7.C.Droogers-P.Nieu- wenhuizen 2-0; 7.J.van der Velde- I.Lindhout 0-2; 8. J.Moerland-H.Bohr 0-2; 9. L. van Dijke-A.Lindhout 2-0; 10. Th. van der Male-A.Schot 1-1; 1 IJ.Moerland-C. van Splunter 2-0; 12. P.Nieuwenhuizen-Th. van der Male 2-0; 13.P.C.van der Velde-S.Schot 2-0; 14. W.A.Boogerd-A.Slager 0-2; 15. A.S- chot-I. LindhoutO-2; 16.C.vanDijke-L. van Dijke 2-0; 17.1.Lindhout-R.Nagte- gaal 0-2; 18. A.Schot-J. de Rijke jr. 2-0; 19. C. van Dijke-A.Lindhout 2-0; 20.S.Schot-G.Brasser 1-1; 21. J. de Rijke sr.-A.Slager 2-0; 22. P.C. van der Vel- de-J.Nagtegaal 2-0; 23. A.Lindhout- J.Moerland 0-2; 24. C.van Dijke- A.Boogerd 0-2; 25. G.Brasser-H.Bohr 2-0; 26. W.A. Boogerd-A.Boogerd 0-2; 27. Th. van der Male-W.A.Boogerd 0-2; 28. A.Schot-W.A.Boogerd 1-1; 29J.de Rijke sr.-C. van Dijke 1-1; 30. J.de Rijke jr.-A.Slager 0-2; 31. R.Nagtegaal-S. Schot 0-2; 32. P. Nieuwenhuizen-P.C. van der Velde 2-0; 33. G.Brasser- C.Droogers 0-2; 34. A.Lindhout-J.Nag- tegaal 0-2; 35. S.Schot-J. de Rijke sr.0-2; 36. A.Lindhout-C. van Splunter 0-2; 37. J. de Rijke jr.-I.Lindhout 0-2; 38. L. van Dijke-J.Nagtegaal 0-2; 39. A.Schot-A. van Akkeren 1-1; 40. J. de Rijke sr.- G.Brasser 0-2; 41. J.Moerland-S.Schot 0-2; 42. A.Slager-R.Nagtegaal 2-0; 43. A.Lindhout-W .A.Boogerd 0-2; 44. P.Nieuwenhuizen-J.Nagtegaal 2-0; 45. J.Nagtegaal-S.Schot 0-2; 46. Th. van der Male-J.de Rijke jr. 2-0; 47. A.Schot- A.Slager 0-2; 48. C. van Dijke- C.Droogers 0-2; 49. R.Nagtegaal- P.Nieuwenhuizen 0-2; 50. A.Boogerd- S.Schot 0-2; 51. A. Lindhout-J.van der Velde 0-2; 52. A. van Akkeren-P.C. van der Velde 0-2; 53. C. van Splunter-J. de Rijke sr. 0-2; 54.1.Lindhout-L. van Dij ke 2-0; 55. W.A. Boogerd-A. van Akke ren 1-1. Standen A. en B. groep Groep A. 1.G.Brasser 16 12 13 25 2. P. Nieuwenhuizen 16 11 3 2 25 3. P.C.v.d.Velde 15 10 3 2 23 4. A. Slager 16 8 5 3 21 5. A. Boogerd 12 10 0 2 20 6.1. Lindhout 15 9 2 420 7. C. van Dijke 19 84 7 20 8. C. Droogers 10 9 1 0 19 9. J. van der Velde 13 445 12 10. J.A. van Akkeren 5 40 1 8 11. A. van Akkeren 10 154 7 12. H. Bohr 9 2 2 5 4 Groep B: 1. S. Schot 15 8 4 3 20 2. J. Nagtegaal 19 7 6 6 20 3. A. Schot 19 5 8 6 18 4. J. de Rijke sr. 15 5 6 4 16 5. Th. van der Male 15 64 5 16 6. W. A. Boogerd 17 4 5 8 13 7. L. van Dijke 1342 7 10 8. J. de Rijke jr. 1542 9 10 9. J. Moerland 16 3 3 10 9 10. R. Nagtegaal 153 1 11 7 11. R. Quist 720 5 4 12. C. van Splunter 15 1 0 14 2 13. A. Lindhout 900 9 0 Door gladheid Het was niet de enige blikschade die van de afgelopen week te vermelden is, want er is in dat opzicht nog heel wat meer onderling geregeld. In de Hollaereweg wilde M.A.S. uit Stavenisse op het glad de wegdek iets uitwijken voor de gepar keerde auto van P.G. uit St. Annaland. Een aanrijding was het gevolg en de po litie moest de zekerheid verschaffen dat het ongelukje aan S. te wijten was, zij het dan natuurlijk wegens het gladde weg dek. Biljarten De Poedelaars: J. Buitenhuis verloor ondanks hoogste serie van 16 car. de halve bekerfinale van M. Pipping, die in 32 brtn. de kortste partij maakte. Ook J. Konings, die te sterk bleek voor P. Tim mermans, maakte 32 brtn. Voor de competitie won A. Heijboer in 30 brtn, hoogste serie 12, gem. 3.53, van J. van Gorsel. De Treffers: J. Etienne won van L. van Wezel en H. Hommel van B. den Hol lander in de halve bekerfinale. Den Hollander won voor de competitie van Etienne. Vriendschappelijk won men met 14-6 van een bejaardenteam uit de Vossemeren. De Treffers scoorden 404 car, de Vossemeren 374. Kortste partij 25 brtn, hoogste serie 21 car. en gem. 3.32 C. Rens van de Vossemeren. P. Vis - F. Heijboer 2-0, J. Burgers - A. Verduit 0-2, G. Havermans - C. Verwijs 2-0, L. van Wezel - C. Hoendervangers 0-2, C. Burgers - F. van Loenhout 2-0, P. Hom mel Jzn - C. Rens 0-2, P. de Leeuw - C. Clarijs 2-0, J. Etienne - S. van Geel 2-0, B. den Hollander - P. van Tilbeurgh 2-0, H. Hommel - J. Clarijs 2-0. Nooit Gedacht: W. Heijboer hoogste serie 17 car. en beste gem. 3.82, terwijl hij kortste partij 28 brtn. moest delen met M. van Hees. W. Heijboer - A. v.d. Zande 2-0, A. Goedegebuure - M. van Hees 0-2, Jos de Klerck - Jan de Klerck 2-0, B.-team hoogste serie 8 crm., 25 brtn kortste partij P. van Treyen. P. Steyns - P. van Treyen 0-2, F. Zweegers - J. van Meer 0-2. K.O.T.: C. Wessels hoogste serie 26 car. en 4.08 beste gem, M. Voormeulen 20 brtn kortste partij. J. Potappel - L. Vroegop 0-2, D. Vaders - H. van Daalen 2-0, P. Moerland - A. van Daalen 2-0, A. Aamoudse - G. Minheere 2-0, C. Wes sels - F. Hommel Jzn. 2-0, A. Haver- mans-W. de Leeuw 0-2, J. van Daalen - M. Goudzwaard 2-0, A. Hommel Fzn D. Polderman 2-0, F. Hommel Abrzn. - A. Douw 1-1, H. Zeeman - T. Schot 0-2, J. Rijstenbil - M. Voormeulen 0-2. IJswedstrijden schooljeugd IJsclub de Eendracht heeft zaterdag voormiddag op de ijsbaan in de Veer- straat wedstrijden georganiseerd voor de schooljeugd. Ook de onderwijzers hiel pen een handje. Gezien de ijzel waren de toegangswegen spiegelglad, maar omdat er 91 kinderen opgekomen wa ren, liet de ijsclub de wedstrijden maar doorgaan. De kleuters beten met de eerste en tweede klassers de spits af in een wedstrijd over 1 ronde, waarbij men halverwege uit een grabbelton een prijs kon halen. Van de achttien deelnemers werd Perry van Westen winnaar voor Arjan Geers en Miranda Zeeman. Ook bij de derde en vierde klassers was er een spelelement: tijdens de wedstrijd was er een verkleedpartij. Bij de twintig jon gens werd Marcel Havermans winnaar voor André Havermans en Frans Jan Hommel. Bij de vier meisjes zegevierde Karin Etienne voor Monique Haver mans en Monique van Gorsel Bij de vijfde en zesde klas domineerde het wedstrijdelement, e 21 jongens reden drie ronden waaruit Ronnie Lindhout als winnaar tevoorschijn kwam voor Rien Moerland en Jeroen Vroege. Bij de 18 meisjes was Linda Lindhout winnares voor Wan ba Lindhout en Monique Timmermans. Van het voortgezet onderwijs waren er acht jongens die vijf ronden van 250 m reden. Adrie Capelle won voor Leo Ha vermans en Alex Bakema. Twee meisjes reden drie ronden: Arjan van Poortvliet won voor Diana Moerland. Alle kinde ren kregen chocolademelk met koek, waarna ze over de beijzelde straten, schaatsend naar huis konden. Zaalvoetbal Gezien de sinds de Kerst stilligende voetbalcompetitie heeft Vosmeer zon dagmiddag in de sporthal 't Cromwiel in Steenbergen een zaalvoetbaltoernooi gehouden. Veertig spelers van de vier seniorenelftallen speelden in vijf poules van acht man een halve competitie. De ploeg van keeper Jos Hommel en de spelers Jan Duine, Frans Havermans, Wim Heijboer, Frans Schoep, Jack Mosch, Harry Havermans en Johan Geuze won. Op 18 februari wil Vosmeer dit herhalen, want 't was een succes. Tafeltennis Velocitas verloor in Hoogerheide met 8-2 van Hotak 3. R. Stoelman-Ad Vis 13-21, 8-21 K. Adriaansen-G. Vis 21-15, 21-13 T. van Happen-P. Ridderhof 21-19, 21-13 Stoelman/v.Happen-Ge- br.Vis 21-19, 21-19 Adriaansen-Vis 20-22,19-21 Stoelman-Ridderhof 21-15, 12-21, 21-18 van Happen-G. Vis 21-12, 21-8 Adriaansen-Ridderhof 18-21, 24-22, 21-18 van Happen-A. Vis 22-20, 21-8 Stoelman-G.Vis 21-17, 24-22. Oud papier De muziekvereniging heeft zaterdag 6300 kilo oud papier opgehaald voor het intrumentenfonds. Accommodatie tennisclub B en w en Gemeentewerken bekijken of er voor de onlangs opgerichte tennis vereniging op korte termijn een accom modatie geschapen zou kunnen worden. Dit als voorlopige oplossing, waarna la ter bekeken zal worden, waar de defini tieve banen zullen komen. Dit werd woensdag 17 januari duidelijk tijdens een bespreking van het bestuur met wethouder C.J.Moerland en de ambte naar sportzaken P.van der Vlies. Ver schillende plaatsen en mogelijkheden werden met hun vooren nadelen afge wogen. Opening Keurslagerij Simmers 'Het is een felicitatie waard dat jongeren dit weer aanpakken'. Burgemeester E.Baerends zei dat woensdagavond bij de officiële opening van keurslagerij C.Simmers in de Raadhuisstraat. De burgemeester wees erop, dat dit de allereerste officiële opening was op dit terrein. 'Ik heb het graag willen doen omdat ik heel veel waardering en be wondering heb voor mensen die zich zo willen inzetten. Het is niet altijd even gemakkelijk om een dergelijk bedrijf te beginnen en ik ben er nog te kort om te weten of u een erg grote gok hebt ge daagd. Niettemin is het een goede zaak en met enthousiasme en elan kunt u ver komen, mits u de bevolking achter u krijgt. We komen van hetzelfde eiland (Schouwen), maar u bent me een stap voor omdat u'hier al woont. U bent ook een slimme vos om voor de start van uw bedrijf een gewichtig persoon uit te zoeken om reclame te maken. Heel veel succes en ik hoop dat u een keurig stukje werk kunt leveren. Dat u samen met andere collega's hier een goede tijd te gemoet mag gaan, aldus de burgemees ter. Hij wees ook nog op het distributie-pla nologisch onderzoek, waarvan de resul taten binnenkort bekend worden ge maakt. Dan kan bekeken worden waar de knelpunten zitten. Op het gebied van de winkelvoorziening e.d. Door het om draaien van de sleutel werd de officiële openingshandeling verricht, waarna de genodigden, familieleden en vertegen woordigers van de middenstandsvereni ging en leveranciers, de nieuwe winkel bezichtigden. De knusse, gezellige slagerij oogt qua presentatie uitstekend. Niet alleen van wege het nieuwe interieur, maar vooral ook door de fraai opgemaakte vlees soorten in de toonbank. Dhr. Simmers, afkomstig uit Zierikzee en het laatst werkzaam in de keurslagerij van z'n vader in Haamstede, heeft welbewust voor de presentatie gekozen. Hij wil de hele dag in de winkel staan en daarom slacht hij niet zelf. Dhr. Simmers koopt zelf wel koeien en varkens, maar collega C.Slager uit St.Annaland slacht ze. Wanneer dhr. Simmers dat allemaal zelf zou moeten doen, zou hij personeel moeten nemen. Nu kan hij het samen met z'n vrouw redden. Dhr. Simmers was blij, dat hij als keur slager erkend werd, want dat biedt de consument een bepaalde kwaliteitsga rantie en hemzelf een goede begelei ding, wat bij de overname van de zaak van dhr. Kievit goed van pas kwam. De Keurslager heeft telkens specialitei ten zoals Cordon Bleu en gevulde var kensfilet. De keurslager is ook bekend om zijn kruiden. Tijdens de opening had dhr. Simmers ook voor kolossale stuk ken spek gezorgd, zo dik ziet men ze niet meer. Totaal heeft keurslager 72 artike len, want naast het vlees en de vleeswa ren zijn er ook salades, paté en sauzen voor fondue of gourmetschotels. Dhr. en mevr. Kievit waren ermee ingenomen, dat ze dhr. en mevr. Simmers als opvol gers konden verwelkomen, zodat de sla gerij behouden bleef. Jubileum Vogelvreugil Vogelvreugd heeft vrijdagavond in Ha venzicht de jaarvergaderiné gehouden. De voorzitter gaf een overzicht van de activiteiten, waarna secretaris W.S.Quist het jaarverslag en de notulen las. De penningmeester las veel cijfers voor, maar hij had nog net een batig saldo. De Ringcommissaris deelde ringen uit. Verder werd de viering van het 25-jarig bestaan besproken. Dit gaat op 9 fe bruari in Hof van Holland gebeuren met een receptie van negen tot tien uur. On der het genot van een drankje werd er nog verder gepraat' waarna de voorzitter de jaarverslag sloot. Tafeltennis Dankzij een goede opkomst bij de ju nioren kon Smash een groot aantal wedstrijden spelen: Johan Moerland- Dirk Bruynzeel 21-10, 22-20 Lizzanno Moerland-Johan Bruynzeel 11-21,15-21 Hans v.d.Repe-Rien Bruynzeel 10-21, 7-21 Siem Snoep-Rinke Bruynzeel 19-21, 23-25 Jaap Verhoef-Sander Goe degebuure 8-21, 14-21 Rien Westdorp- Gabrie Heijboer 21-14, 24-22 Dick de Witte-Aad van 't Hof 17-21, 21-18, 21-8 Rien IJzerman-Ad van 't Hof 21-17, 22-20 Rien Fase-Leon Hommel 21-17, 21-16. Bij de senioren was de opkomst vrijdag avond minder. Hersteld dient te worden, dat Wim Slager vorige week met 2-1 van Leen Goedegebuure won. Marjan v.d.Klooster-Elly van Beek 21-12, 21-16 Wim Slager-Ina Fase 21-6, 21-7 Adrie Vroegop-Leen Goedegebuure 9-21, 14-21 Kees Vroegop-Rien Goedege buure 12-21, 18-21 Coen van Vossen- Theo Heyboer 12-21, 4-21. Beste veteraan De Duitse herder Olaf van dhr.E.Ver- weij was de beste veteraan op het eerste clubkampioenschap van de Kynologen- club Scheldezoom in Bergen op Zoom. Drie gouden schutters Voorzitter J. v.d. Klooster heeft vrijdag avond op de jaarvergadering van de schietvereniging Prinses Juliana in café L. van Dijke drie leden gehuldigd die vijftig jaar lid waren: J. Jeroense, A.D. Goedegebuure en J. Kurvink. 'Het komt niet vaak voor, dat iemand vijftig jaar lid is van een (sport) vereniging. Als men het zo lang volhoudt, moet men er wel veel voor voelen. Van deze drie kan in derdaad gezegd worden dat ze de schietsport een warm hart toedragen. Ze hebben veel werk voor de vereniging gedaan. Vele jaren zijn ze bestuurslid geweest en nu dragen ze hun steentje nog bij om onze schietvereniging in stand te houden', aldus de voorzitter. Hij dankte dhr. Jeroense voor het beschik baar stellen van zijn buks op de oefena vonden en voor het materiaal dat de vereniging van hem kreeg voor de kuil. Dhr. Kurvink was jaren penningmeester en vervulde deze functie tot voor kort op goede wijze. Dhr. Goedegebuure ver zorgt al jaren tot volle tevredenheid van het bestuur het kuilcorvee. Vooral op wedstrijdagen is dat geen gemakkelijk werk. De voorzitter bood de drie jubila rissen een herinnerings-zuil met inscrip tie aan. Uit de jaarverslagen van secretaris C.W.Goedegebuure bleek, dat 1978 een goed jaar voor de vereniging was. Het A-korps won de beker van de Zeeuwse schietbond klasse IA 100 m. Ook de be ker van de Schutterskring Tholen 100 m werd veroverd met 199 punten. Op de 12 m werden de kringbekers gewonnen in de klassen a en b. De onderlinge com petitie 100 m werd in klasse A gewonnen door A.v.d.Reest met gemiddeld 48.3, wat een evenaring is van het record van De Vrouwenvereniging der Gerefor meerde gemeente te Sint-Annaland hoopt op woensdag 31 januari haar jaar vergadering te houden 's avonds om half acht in de zaal aan de kerk. Hartelijk welkom. Het bestuur. Advertentie IM A.Fase over 1976. Klasse B werd ge wonnen door A.G.Fase met 46.4 en klasse C door J.Voorbraak met 44.11 op de 12 m 77/78 was J.v.d.Klooster sr. de sterkste met 48.1 terwijl in klasse B. J.Keur het hoogste eindigde en in klasse c dhr. A.G.Fase. De bekers voor de beste wedstrijdschutters gingen naar A.v.d.Reest, J.Keur en A.G. Fase, Be sloten werd om een nieuwe buks aan te schaffen en de schietpunten op de 100 m permanent te overdekken. De aftreden de bestuursleden J.v.d.Klooster en C.W.Goedegebuure werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Van de 30 leden waren er 21 aanwezig. Verkoping koelhuis Notaris mr. W. Loof heeft dinsdagavond 16 januari in cafe M. Smits in het open baar het koelhuis aan het Molenpad, groot 92 ca, verkocht in opdracht van de coöperatieve diepvriesvereniging Stave nisse G.A. Dhr. J.P.H. Vermaas werd de eigenaar voor 14.200 gulden. IM»»» GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01870) 33 53 Advertentie IM Jeugdschaatswedstrijden Na een spoedzitting van het bestuur op woensdagavond werden de volgende 18e januari schaatswedstrijden voor de jeu^d gehouden. Er waren zo'n 96 leer lingen van 'De Schalm' aanwezig om de onderlinge strijd aan te binden. Menig ouder had de nogal felle oostelijke wind' getrotseerd om de jeugd aan te moedi gen. Bestuur, oudercomité en leer krachten waren bij de organisatie be hulpzaam. De deelnemers kwamen uit in drie groepen. In de groep meisjes 6-7 en 8 jaar werd Willie Hage 1ste, Marjan Potappel 2, Anneke den Braber 3, Lia de Rijke 4 en Wendy Potappel 5. Bij de meisjes van 9 en 10 jaar: 1 Elisabeth Hage, 2. Ida Moerland, 3. Jeanine van Haaften, 4. Ankie Potappel. Meisjes 11 en 12 jaar: 1 Jeanita van Be- veren, 2 Petra van Haaften, 3 Anja Po tappel, 4 Maja Wesdorp, 5. Jeannette Gaakeer. Jongens 6-7 en 8 jaar: 1 Leon de Jonge, 2 Johnny van Haaften, 3 Martin Neege, 4 Erik Scherpenisse. Jongens 9 en 10 jaar: 1 Gerrie Dorst, 2 Hans de Vos, 3 Piet van Gorsel, 4. Philip Vermaas, 5. Leo Potappel. Jongens 11 en 12 jaar: 1 Henk Oostdijk, 2 Rien Dorst, 3. Rien de Vos. Het schaatsfeest kreeg nog enige nagalm, toen vrijdagmorgen in de school de prijzen werden uitgereikt. Daarbij wa ren ook bestuurders van de ijsclub van de partij. Zo heeft na verschillende jaren de jeugd de strijd op de schaats weer eens kunnen aanbinden en dat betekent ook voor de toekomst weer schaatsers. Daarom een goed idee van Eendracht bindt om on danks de mindere ijskwaliteit het festijn te organiseren. Muziekuitvoering Euterpe De muziekvereniging Euterpe heeft vrijdagavond in een goed met publiek gevuld Haestinge de jaarlijkse uitvoe ring gehouden. Na opening met de ma rathonmars sprak Voorzitter M. van Damme een woord van welkom, in het bijzonder tot erelid dhr. Andriesse met zijn echtgenote. Verder liet hij het wel en wee van de bloeiende vereniging de re vue passeren. Euterpe vervolgde daarna z'n concert met twee suites, die ook het concours in Reusel zijn uitgevoerd: 'Drie oud Hollandse taferelen' en 'little suitte'. Pistonist J.M. op den Brouw trad als solist op in 'die post im Walde', wat bekwaam werd vertolkt. Tot besluit werden er nog 'Longstreet dixie, on the road en de veteranenmars. Na het con cert werd aan de jubilerende muzikant JJ. van Oeveren de zilveren speld met oorkonde van de K.N.F. uitgereikt van wege zijn 25-jarig lidmaatschap van Euterpe. Hierna volgde het klapstuk van de avond: de drumband in nieuwe uni formen, in de kleuren blauw en wit, met goudgalon afgezet. De uniformen zijn geheel aangepast aan de kleding van de muzikanten. De drumband gaf een da verende show, wat met een staande ovatie werd beantwoord. In de pauze werden loten voor de drumband ver kocht. Daarna kwam de toneelgroep A. I.O.S. aan de beurt met het blijspel 'kle ren maken de man', wat goed in de smaak viel. In de pauze tussen de twee bedrijven werd de trekking van de ver loting verricht. De acteurs van A.I.O.S. waren Piet Groffen, Henri Bungener, Theo Steketee, Henny Kraaypoel, Leny v.d. Ree en Maya Bungener. De klucht speelde zich af in de slaapkamer van de student George, gespeeld door Piet Groffen. Regisseur was Tom Moerland, producent Ger van Dijken, soufleuse Gozina Steketee en toneelmeester Cor Rijnberg. The Gold Stars zorgden tenslotte voor goede dansmuziek, 't Was weer een ou derwetse, geslaagde uitvoering van Eu terpe. Bezwaren geluidsoverlast. Dhr. M. Muis en diverse andere bewo ners van de Molendijk hebben een brief aan de gemeenteraad geschreven over de geluidsoverlast van de Thoolse beton industrie aan de Sportlaan. B. en w. hebben voorgesteld, deze brief in het kader van de afwikkeling van een aan vraag om een hinderwetvergunning in handen te stellen van het college. De gemeenteraad is hiermee accoord ge gaan. Zilveruitjes en augurken. 'Zilveruitjes en augurken', zo heet de klucht in drie bedrijven die vrijdag avond 2 februari in Haestinge wordt opgevoerd door acteurs van de platte landsvrouwen en de ZLM. Iedereen is om half acht welkom om de avonturen van een landbouwer met zijn huishoud ster, een zuster, een negotiemannetje en een kampeerster mee te maken. De spe lers zijn Dick Vermaas, Corrie Burgers- Geluk, Tonny Breure-de Wilde, Jacob Mol, Adri Geluk, Corrie Mulders-van Beek, Jan v.d. Weele en Ricky Dinge- mans-van Vlaanderen. Regisseur is Bet- sie Gaakeer-de Lint, soufleur Leen Gaakeer en grimeuse Adri van Dijke- Muller. Scarpenesse zorgt voor de mu zikale omlijsting. U bent van harte wel kom. Zeelands Welvaren De tourclub Zeelands Welvaren blijft op de rollen successen boeken. I.n Heerle won Dia Jansens de titel bij de dames door ook de vierde wedstrijd van deze reeks ten bate van de gehandicapten sportvereniging Blauw Wit Roosendaal op haar naam te schrijven. Dirk Uijl werd tweede, zowel in het eindklasse ment als in deze wedstrijd. C. Schot van de Fuik Tholen boekte twee zevende prijzen. Bij de niet-wedstrijdfietsers werd J. Opree tweede. Ringvergadering jeugdwerk De tweede vergadering van de samen werkende jeugdvereniging is pas maan dagavond gehouden, twee weken later vanwege het winterse weer. Behalve Scarpenesse waren Major Tom St. Phi- lipsland en de vereniging jeugdwerk St. Maartensdijk aanwezig met twee mede werkers van het jeugdwerk bureau Zee land. Tholen ontbrak deze keer en be raadt zich nog intern over de vorm van samenwerking. De unanieme conclusie was: doorgaan. Er werd gesproken over verschillende activiteiten, subsidie, ver zekering, brandbeveiliging, gemeente lijke ontheffingen, rechtspersoonlijk heid, huurprijzen, enz. Eind maart/be gin april wordt een'gezamenlijke drop ping georganiseerd in de Wouwse Plan tage, waarbij men ook Stavenisse en St. Annaland wil betrekken. Er worden daar nog contactpersonen gezocht. Ook werden voorstellen gedaan betreffende een gezamenlijke zomerdag. De vol gende bijeenkomst op woensdag 7 maart in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in St. Maartensdijk, is voor de helft opgebouwd uit sport en spel. Beroepen Ds.G.H.Abma kreeg een beroep van Hervormd Dirksland. Spelmiddag SPS Om de gedwongen winterstop wat te breken wordt zaterdag 27 januari voor de SPS-ers boven de 15 jaar een spel middag georganiseerd, waarbij ook de supporters welkom zijn. Voor hen, die daar ook in voorgaande jaren bij waren is het niet moeilijk te raden, dat het een gezellige middag zal zijn. Er wordt wel stipt om half twee begonnen. Net be stuur roept iedereen een tot ziens toe komende zaterdagmiddag in de SPS kantine. Grondprijzen plan d'Ee Wegens de groenvoorzieningen en de wegen komen de grondprijzen in plan d'Ee zo hoog uit. Dat werd donderdag avond duidelijk gemaakt in de Com- Zondag 28 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur (H.D.) en 18.30 uur ds.L.Wüll- schleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds.J.C. de Moor, Rotterdam-Hillegersberg CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. D.Slagboom, Ba- rendrecht (H.D. en openb. bel.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEM. IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J.Roodsant (H.A.) NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. H.N. Bierman, Breda R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. Th. v.d.Heijden 18.30 uur drs. L.Westland, Dinteloord GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. D.Vreugdehil, Rotterdam CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. D.Slagboom, Barendrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur (H.D.) ds.M.D.Geuze wo. 31 jan. 10.30 uur Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 30 jan: 19.30 uur ds. A.Moerkerken GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J.Gorissen (H.D.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J.Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst di. 30 jan. 19.30 uur ds. J.Schinkelshoek SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.Blom wo. 31 jan. 19.30 uur ds. J.Blom, bijbel lezing HERV. GEM. REHOBOTH. 10.00 uur ds. van Noordennen, Ridder kerk 19.00 uur ds. J.J.Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur dhr. A.P.v.d. Meer, Kinderdijk wo. 31 jan. 19.00 uur ds. J.Schinkels hoek, Stavenisse GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur Jhr. Teding van Berkhout, Meppel. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. W.C.P. den Boer, Harderwijk GEREF. GEMEENTE do. 25 jan. 19.00 uur ds. J.C. van Ra- venswaai, Terneuzen 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.B.Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. G.Mouw, Tholen (9.30 uur H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur Ds. L.Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur 15.00 uur ds. K.E.Bras, Dinteloord WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat.dr.Padt) Dr.Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint-Annaland, Stavenisse, St.Maar- tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d.Bel) Dr. Noteboom, St.Annaland, tel. 01665-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vosse- meer, tel. 01667-775 b.g.g. 328 St.Annaland, Stavenisse, St.Maartens- dijk en Scherpenisse: Zr. Beeke, Stave nisse, tel. 01663-617. DIERENARTS Dr. A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u. vr. 18.30-19.30 uur. za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 26 jan. 14.30 uur Soc.Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro levens- en gezinsvragen. TELFFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 26 jan. t/m 1 febr. vrijdag 26 1.47-14.14 zaterdag 27 2.45-15.12 zondag 28 3.40-16.05 maandag 29 4.30-16.56 dinsdag 30 5.18-17.42 woensdag 31 6.03-18.30 donderdag 1 6.49-19.12 zondag 28 januari Nieuwe Maan missie Ruimtelijke Ordening van de ge meenteraad. Voor de grond van de gymzaal mag echter maar tachtig pro-' Vervolg op pag. 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2