Zeven ton schade bij brand in landbouw/schuur te Poortvliet Tholen/ St.-Philipsland groeide met 380 inwoners Schuttevaer Stavenisse op de bres voor beroepsschippers bij aanleg sportvissershaven (D Gevoelig Overschot Stroomstoring bezorgt tuinder Ligtendag ruim een ton schade Atletiek ALNO past in elk huis! WD ÜSI-i/S5 Donderdag 4 januari 1979 35e Jaargang no. 8 Minder huizen voor Tholen en St.Philipsland 400 ton aardappelen, combine en twee tractoren verloren Terwijl dhr. M.Burgers op Nieuwjaarsdag tegen twaalf uur aan 't koffie drinken was, in z'n woning, voltrok zich in de een tiental meters verder aan de Schoondorpseweg bij Poortvliet gelegen landbouw- schuur van 600 m2 een drama. Een uitslaande brand legde in korte tijd de schuur in de as, waarbij 400 ton aardappelen, 4000 pakken stro, een combi ne, twee tractoren (2 en 3 jaar oud) een zaaimachine en klein gereedschap verloren gingen. De schade wordt geschat op 700.000 gulden. Dhr. Burgers zei ons 'vrij aardig' verzekerd te zijn. Rommelpot Tholen woensdagavond op t.v. Heteluchtkanon Lang nageblust BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" Een twee uur durende stroomstoring heeft zondagochtend grote gevolgen gehad voor Tuincentrum Eiland Tholen aan de Winkelzeeseweg bij St.Annaland. 'Ik ben geruïneerd' zegt tuinder Abr. Ligtendag, die meer dan honderdduizend gulden schade leed door het bevriezen van 4000 m2 bloemen in zijn warenhuis. Oorzaak van het uitvallen van de elektriciteit was een defect in een transformatorstation aan de Annavosdijk, waar tijdens de sneeuwstorm van zaterdag op zondag jacht- sneeuw binnengedrongen was. Een groot deel van St.Annaland kwam daardoor van vier tot zes uur zonder stroom te zitten. In een aantal kassen vielen de kachels uit. In de PZEM-centrale in Middelburg werd de storing automa tisch gemeld, waarna de dienstdoende monteur J.L. Everaers uit Tholen uit z'n bed werd gebeld om samen met een andere PZEM-medewerker het defect op te sporen, 't Was bitter koud en de sneeuwstorm maakte het er op de slecht berijdbare wegen niet qemakkelijker op. De twee PZEM-monteurs begonnen bij de Veerweg in Stavenisse om tenslotte in het transformatorsta tion aan de Annavosdijk de storing te ontdekken en het defect te repareren. Intussen was in het warenhuis van dhr. Ligtendag de tempera tuur gedaald tot vijf graden onder nul, wat funest was voor de anjers, chysanten en andere bloemen en planten. In de waren huizen van de Gebr. Overbeeke aan de Oudelandseweg ont stond er lichte schade aan slaplanten. De PZEM neemt geen enkele verantwoordelijkheid voor scha de tengevolge van de stroomstoring, aldus dhr. Ligtendag. Hij was er dinsdagavond nog niet voor de volle honderd procent zeker van, dat zijn verzekeringsmaatschappij iets uitkeert. Vo rig jaar waren al z'n verzekeringen nog vernieuwd, waarbij dhr. Ligtendag volgens z'n adviseur voor 'alles' verzekerd zou zijn. Dinsdagavond leek het erop, dat vorstschade daar echter niet onder viel. 'Als dat inderdaad zo is, kan ik gerust bij de ge meente aankloppen, want 30 tot 40.000 gulden voor nieuw plantgoed heb ik niet', aldus dhr. Ligtendag, die voor de Kerst nog een prima omzet haalde in z'n tuincentrum. Nog een brand Reeds lammetjes in 't nieuwe jaar Stijging 1978 groter dan bevolkingstoename 1977 Met voor St.Philipsland reeds wel en voor Tholen nog geen definitieve cijfers, kan voorlopig worden geconcludeerd, dat er vorig jaar een flinke bevolkingsgroei was. In 1977 was de toe name 360 waarvan Tholen het leeuwenaandeel kreeg en nu zal dat nog wat hoger liggen met opnieuwe dezelfde woonkern als uitspringer. Nieuwjaars recepties gemeenten minder druk Alle donateurs kwijt Film van congres Tholencup Biljarten Lossen van butaan in Braakmanhaven DEZE WEEK De Schelde Sluitingfabriek van Beek Oud-Vossemeer dicht na faillissement Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen Jen Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 1 5,00, losse nummers 0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 ,üur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant inclusief btw Op rekening 7,00. Hoofdredacteur G. Heijboer. Het jaar was nog geen dag oud, toen een zo gemoderniseerde maatschappij al op gevoelige manier moest ondervinden, dat men op het randje leeft van het zijn of niet zijn. Barre weersomstandigheden isoleerden gebieden, ontwrichtten het verkeer, deden zelfs de stroom uitvallen, waardoor grote schade ontstond aan teelten die verwarming behoeven. Het loopt allemaal op rolletjes, zolang er geen speld tussen komt. Maar is dat wel zo, dan valt het computerbestaan aan diggelen. Niet omdat winter en zomer, ook zeer strenge winters en bijzonder hete zomers er niet altijd waren. Niet omdat te koude lentes en te natte herfsten vroeger niet zouden hebben bestaan, maar de maat schappij is nu zoveel sterker gepro grammeerd. Tot op de minuut. Op de minuut de trein, de auto, het werk, de receptie en als de stroom uitvalt, is niet eens meer een kaars voorhanden. Met het ontbreken van al die moderne mid delen was de gevoeligheid in vroeger tijden belangrijk minder. Wat olie was voorradig, een kaars kon altijd worden ontstoken, het varken in de kuip en het graan op zolder zouden niet snel tot honger aanleiding geven. Er heeft zich deze week heus geen ramp voorgedaan in de samenleving, al is dat voor een enkeling tot op de rand genaderd. Maar men kon toch weer opnieuw bepaald worden bij de balancering op op het slappe koord van een moderne samen leving, waar men van de ene op de an dere dag van supermens, hulpbehoe vend wordt. Al is het nog slechts de ma terialistische kant. Wellicht niet eens zo verkeerd, dat al zo in het begin van het jaar te moeten on dervinden. Anders waren we misschien al meteen overmoedig begonnen. Zonder al volledig uitgewerkte cijfers te hebben van de loop der bevolking over 1978, is wel bekend, dat zowel de bevol king van Tholen als die van Sint-Phi- lipsland opnieuw zijn gegroeid, mede dankzij een vestigingsoverschot. Dat is dan toch wel een duidelijke ombuiging. Als er voorheen sprake was van bevol kingsgroei, was dat voor negentig van de honderd gevallen te danken aan een ge boorte- en niet aan vestigingsoverschot. Generaties door zijn er in onze regio meer mensen vertrokken dan ingeko men. Eenvoudig omdat er niet voldoen de "bestaansmogelijkheden waren. De tijd dat men nog bij het werk woonde. Dat laatste is nu als vrucht van de mo biliteit (auto, bus, trein) en welvaart (reiskosten eventueel vergoed) niet meer strikt nodig. Het platteland kreeg de laatste jaren zo'n aantrekkingskracht, dat het tot ontstedelijking is gekomen in de Randstad en daarom moest een stokje gestoken worden voor de vlucht naar het platteland. Zoals bekend gaat de bemoeienis van de overheid zelfs nog verder en kwam er een aanwijzing welke plaats wel en welke niet mag groeien. Ook dat platteland is inmiddels al lang bekeerd van de hoop op een grote be volkingstoename, maar het is evenmin vergeten, dat het jarenlang met pijn moest toezien, dat er voor een groot deel van het opkomend geslacht geen be staansmogelijkheden waren. Tussen die twee uitersten kan de mid denweg verguld zijn. Zolang de groei van de bevolking zich beperkt tot wat de laatste jaren in onze regio zichtbaar werd, behoeven ter voorkoming van de groei, heus nog niet zoveel knellende banden te worden aangelegd. Er mag rustig nog wat ruimte overblijven tussen dat minimum en maximum. Al wordt ook op Tholen en Sint-Philipsland rust en ruimte met het jaar heel wat meer dan een daalder waard. In 1979 kunnen er op Tholen en St.Phi lipsland minder huizen gebouwd wor den dan vorig jaar: Tholen 93 (vorig jaar 110) en St.Philipsland 8 (vorig jaar 18). Dit blijkt uit het programma, dat de ad viescommissie verdeling Rijkssteun Woningbouw in Zeeland heeft voorge legd adn het Ministerie van Volkshuis vesting. Tholen heeft van de totaal 93 huizen 38 (vorig jaar 36) woningwetwoningen toe gewezen gekregen waarvan 11 huizen in de beschutte sfeer voor de verkoop. Het is overigens nog niet bekend of de stich ting Beter Wonen weer aan een project in de beschutte sfeer begint. Vorig jaar begon men hiermee voor het eerst. In de meeste plaatsen was dat een succes, maar in Stavenisse en St. Maartensdijk zijn er nu nog huizen van over. De wo ningen zijn echter nog in aanbouw en voordat ze klaar zijn, hoopt Beter Wo nen ook die huizen aan de man gebracht te hebben. De woningwetbouw laat ten opzichte van vorig jaar totaal een vooruitgang van twee zien, maar in de premie-huur, de premie-koop en in de vrije sector is er sprake van een flinke daling. Voor par ticulieren, aannemers en beleggers zijn de mogelijkheden beperkt met 6 huizen in de premie-huur sector (vorig jaar 39), 29 premie-koop (eveneens 39) en 20 (35) in de vrije sector. St. Philipsland krijgt uit het contingent 1979 geen enkele woningwetwoning, maar alleen 5 premie-koopwoningen en 3 huizen in de vrije sector. De brand werd ontdekt door Jacob Ou- desluijs, die van Poortvliet op weg was naar Strijenham. Hij waarschuwde dhr. Burgers, die het dak van zijn dertig me ter lange schuur al volledig zag branden. Oudesluijs belde 0011 om de brandweer te alarmeren, waarna de korpsen van Tholen en St. Maartensdijk uitrukten. Ondanks de sneeuw en de vorst troffen ze in de polder nog goed berijdbare we gen aan, maar de uitruksnelheid was gezien die situatie hoger dan normaal. Woensdagavond worden in het NOS- t.v.programma 'Van Gewest tot Gewest' de opnamen uitgezonden die zaterdag in Tholen zijn gemaakt van het bespelen van de Rommelpot en het zingen van oudejaarsliedjes. Het initiatief van de O.L.S. Ter Tolne om dit oudejaarsge- bruik in ere te herstellen, is prima aan geslagen. Zeventig kinderen uit de vier de, vijfde en zesde klas trokken langs de (juizen om te spelen en te zingen voor een 'klute'. Cameraman Harry Baumgarten maakte in verschillende straten opnamen. Ook in Ten Anker, waar NOS-redacteur Rob van Hoek gesprekken voerde met oude re inwoners die zich het oudejaarsge- bruik van de rommelpot nog wel konden herinneren. Woensdagavond om zever uur kunt u op de NOS-televisie, Nederland 1 het resultaat zien. Overigens viel er voor de brandweer weinig te redden. Dankzij de geringe en gunstige wind liep de los van schuur staande woning geen gevaar. Een achter de schuur staande werktuigenloods kon worden behouden. De vermoedelijke oorzaak van de brand zijn overspringende vonken van een he teluchtkanon, dat dhr. Burgers om half elf had uitgezet. Om kwart over elf had hij opnieuw een kijkje genomen in de schuur, maar van brand was er toen nog niets te zien. Rond twaalf uur had het vuur zich echter meester gemaakt van de gehele schuur. Vanwege de vorst was alles droog en het rieten dak was dan ook een gewillige prooi van de vlam men. Beide brandweerkorpsen konden vanuit hun watertanks eerst met hoge drukspuiten blussen, waarna men kon overgaan op water uit een bij de boer derij gelegen put. Daarvoor moest eerst wel een gat in het ijs worden gekapt. Lang kon men van die put profiteren, waarna de brandweer over 400 m slan gen moest uitleggen om op open water bluswater te halen. Voor het vullen van de hoge druktanks leverde de brand weer Bergen op Zoom een tankwagen, die in de Halsterseweg voor de stoplich ten nogal wat vertraging ondervond. Het dak stortte na half een al in, waarna het nog een heel karwei was om de laat ste vuurresten te doven. Het korps St.Maartensdijk kon twee uur de garage binnenrijden omdat het korps Tholen voor de nablussing zorgde. Loonbedrijf J.Hage en zn. werd ingeschakeld om met een kraan de gevels omver te halen. Het smeulende stro werd uit elkaar getrok ken om goed te kunnen blussen, 's Mid dags werd de brandende schuur besche nen door een stralende zon, maar 's avonds ging de vorst de brandweerlie den steeds meer parten spelen. Wanneer het water niet door de slangen stroomde, was het zo bevroren. Commandant D. van Duivendijk deelde zijn uit elf man bestaande korps in twee ploegen op om van tien tot twee en van twee tot zes uur wachtdienst te houden. Na het materiaal opgeruimd te hebben, konden de Thoolse brandweerlieden dinsdagochtend om half acht hun bed Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor «1677-354/01113-1619 Advertentie IM 4000 m2 bloemen bevroren bij St.Annaland opzoeken. De door de Gebr. Burgers gepachte boerderij is eigendom van de familie T azelaar. Bij het vullen van een brandend hete luchtkanon ontstond zaterdagmiddag brand op het landbouwbedrijf van dhr. M. den Engelsman aan de Pelleweg in Poortvliet. Via 0011 werden de korpsen van St.Maartensdijk en Tholen gealar meerd, maar men slaagde erin het vuur zelf te doven. De Smerdiekse brand weerwagen, gevolgd door een dertigtal auto's, ging nog wel even poolshoogte nemen, terwijl het korps Tholen in de garage kon blijven. De schapen trotseren de sneeuw en de strenge vorst met hun dikke vacht, ter wijl ze ook reeds voor nieuw leven zor gen. Nog op zaterdag 30 december werd bij dhr. A. M.Gaakeer op de Annavos dijk bij St.Annaland een lammetje ge boren, wat heel vroeg is. Voor dhr. Koese aan de Noorddijk bij Poortvliet begon het nieuwe jaar goed met elf lammetjes van zes schapen. Op de Thoolse gemeentesecretarie wa ren de resultaten van december nog niet rond vanwege mogelijk rond de jaar wisseling ontstane mutaties van vesti ging en vertrek. Volgende week kunt u de volledige overzichten lezen, maar de voorlopige indruk is, dat er een ruim vestigingsoverschot is ontstaan. Terwijl de juiste cijfers voor St.Philips land onder het plaatselijk nieuws zijn te vinden, moeten we voor de Thoolse kernen volstaan met wat op 1 december bekend was. Tholen begon 1979 met 5091 inwoners en stond per 1 december op 5332 of een toename van 211 mensen. Poortvliet groeide van 1610 naar 1619, Scherpenisse van 1294 naar 1335, St.Maartensdijk van 3287 naar 3312, Stavenisse van 1459 naar 1469, St.An naland van 2889 naar 2901 en Oud- Vossemeer van 2173 naar 2196 per 1 december. Dat betekende totaal een stijginq van 17.807 naar 18.164 Tholenaren. De maand december met zijn geboorten,, overlijden, vestiging en vertrek is hier nog niet bij, maar die kunt u volgende week in de E.B.lezen. "Bij alle voorbereidingen en besprekin gen heeft het bestuur vele keren op de bres gestaan om de belangen van de be- roepsvaarders met thuishaven Stavenisse te verdedigen en veilig te stellen. Hoewel niet alle eisen konden worden verwezen lijkt, is in overleg met b. en w. van Tholen toch bereikt, dat er een ducdalf en een geleide paal in de haven worden ge plaatst. Dit om het de schippers mogelijk te maken in de eigenlijk zeer beperkte ruimte te zwaaien en beter van hun lig plaats te kunnen vertrekken". Voorzitter Ph. J. de Rijke zei dat don derdagavond in café M. Smits tijdens de algemene jaarvergadering van Schutte vaer Stavenisse, waarbij ook schippers uit Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk aangesloten zijn. Bij de 41 aanwezigen miste de voorzitter enkele oude getrouwen die als ereleden niet vaak hadden ontbroken. Van de heer P.C.J. Steendijk was bericht van verhindering ontvangen, maar dat de gebr. Tazelaar ontbraken, was toch wel een unicum. 's Middags hadden de actief varende le den enkele nautische en technische pro blemen voor de binnenscheepvaart be sproken en na de koffiemaaltijd begon de vergadering. De voorzitter was blij een nieuwe bin nenschipper als lid te kunnen begroeten. In tegenstelling tot wat heden ten dage veel gebeurt, heeft hij de moed opgevat om van beroepssportvisser over te gaan op het zware en wisselvallige beroep van binnenschipper. Het allerbeste en veel succes toegewenst, aldus de voorzitter. Het jaarverslag van secretaris B. van Oudenaarde gaf een duidelijk overzicht van de vele activiteiten van de afdeling. Ook de financiën waren redelijk goed. De afdeling telt nu 38 leden. Vice-voorzitter Boomsluiter dankte me de namens z'n echtgenote voor de be langstelling en cadeaus bij hun zilveren huwelijksfeest. In het bijzonder dankte De nieuwjaarsrecepties van de gemeen tebesturen zijn aanzienlijk minder druk bezocht dan vorige jaren. In St.-Philipsland was het maandag avond in de raadszaal beslist geen drin gen. De voltallige gemeenteraad nam de beste wensen in ontvangst van de amb tenaren, een flink aantal schippers, ver enigingsbesturen, de dijkgraaf van het Waterschap en de directeur gemeente werken en enkele individuele burgers. Ook burgemeester E. Baerends kon dinsdagavond in de Vossenkuil te Oud- Vossemeer maar weinig inwoners een gelukkig 1979 wensen. De moeilijk be rijdbare wegen tengevolge van sneeuw en vorst hadden duidelijk hun uitwer king op de belangstelling. Zelfs van de gemeenteraad was nog niet iedereen aanwezig. Nu de werkzaamheden lang zaam weer op volle toeren komen, zal men elkaar weer dikwijls genoeg treffen, zodat men over en weer alsnog de beste wensen kan uiten. hij de secretaris om de mensen die in de rampdagen van februari 1953 aanwezig waren, uit heel Nederland naar Stave nisse te halen, 't Was een ware verras sing. De heer Boomsluiter ging verder in op de contributieregeling. Op het Schutte vaer congres in Sint-Philipsland heeft de afdeling Stavenisse daar wel voorge stemd, maar tevreden was het bestuur daar niet mee. Het was en is echter een zeer moeilijk probleem en zelf zag de heer Boomsluiter gaarne een andere oplossing. In U trecht is destijds over een index-tariefstelsel gesproken, maar dat zou administratieve problemen geven. De heer Boomsluiter was bang, dat de bijdragen wél eens de pan kunnen ui trijzen, wanneer men de begroting en de contributie aanpast aan wat men wil uitgeven. De heer Sturris vindt, al waren velen tegen de index, een regeling waarbij de kleinen net zoveel betalen als de groten nu ook niet bepaald een goede oplossing. De vice-voorzitter liet nog weten, dat de voorschriften met betrekking tot de do naties voor de afdeling Stavenisse een grote mislukking zijn geworden. De af deling is alle donateurs kwijt en hij had gehoord dat dit bij meerdere afdelingen het geval is. Hoewel het veelal mensen waren die niets met de vaart te maken hadden, maar uit idealisme de vereni ging wilden steunen met een kleine bij drage, vond de heer Boomsluiter het toch jammer, dat dit zo moest aflopen. Ben betere oplossing is alsnog gewenst. De leden vonden, dat als de bijdragere geling zo bleef, het bestuur zou moeten aandringen op een ufldexregeling in plaats-van elk jaar een contributiever hoging met een onbepaald bedrag. Dan zet men in Rotterdam de tering maar naar de nering. Als men niet meer uit idealisme zijn krachten en tijd wil be steden aan dit werk, dan kan men van de vereniging beter een vakbond maken met betaalde bestuurders, zo werd er gezegd. Na de pauze met koffie, gebak en een gratis lot met kans op fraaie prijzen, vertoonde mevrouw Sturris een kleu renfilm van het tweedaags Schuttevaer congres in Sint-Philipsland. 't Was prachtig dit allemaal nog eens te zien. Verder werden een tiental voorstellen voor het a.s. congres besproken. Voor deelname aan die landelijke vergade ring gaven zich buiten de afgevaardig den nog acht leden op, die met hun echtgenotes het congres willen bijwo nen. Het aftredende bestuurslid A. Dane werd met algemene stemmen herkozen. De heer L. Pape herhaalde zijn verzoek van vorig jaar om ook eens in Sint-An naland te vergaderen. Ondanks dat dit niet de instemming had van de volledige vergadering, besloot het bestuur voor taan een keer in de drie jaar in SintAn- naland te vergaderen, te beginnen bij 1979. Voortaan zal de vergadering 's middags gehouden worden met daarna een koffiemaaltijd en 's avonds een ge zellig samenzijn. De voorzitter dankte mevrouw Sturris voor haar filmbijdrage en de fam. Smits voor de goede verzorging. Er Volgden nog twee verlotingen ten bate van de afdelingskas, waarna men nog gezellig bijeen bleef bij muziek en een dansje. Vrijdagavond wordt er begonnen met een eilandelijke biljartcompetitie om de contacten tussen de Thoolse verenigin gen te verstevigen. Als deze proef slaagt, worden er meer biljartclubs bij betrok ken. Op 5 januari spelen Willen is Kun nen Oud-Vossejneer/Door Oefening Sterk Scherpenisse en De Handel St.Maartensdijk/Kitskoningen Stave nisse, 12 januari D.O.S.-De Handel, Kitskoningen-WIK, 19 januari De Handel-WIK, Kitskoningen-D.O.S. in de drie volgende weken worden de re turns gespeeld. Rien Jeroense is tweede geworden met 34.43 min over 10 km te Putte. In deze veldloop werd Johan Konings zevende in 37.53 min, Rien Hommel negende in 38.26 min en Toon Pollemans zestiende in 41.25 min. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben aan Dow Chemical in Terneuzen vergunning verleend voor het treffen van voorzieningen die het lossen van butaan aan de diepzeesteiger in de Braakmanhaven mogelijk moeten ma ken. Het gaat om een hinderwetvergun ning en een vergunning op grond van de wet luchtverontreiniging. Tegen het in willigen vart het verzoek zijn geen be zwaren ingediend. Een belangrijke voorwaarde bij de vergunning is, dat bedrijfsstoringen die eventueel tot uit worp van luchtverontreinigende stoffen kunnen leiden, onmiddellijk gemeld moeten worden aan Provinciale Water staat in Middelburg en het Gemeente bestuur van Terneuzen. Gevoelige modernisme 0 Vestingsoverschot geprolongeerd 0 Groei ook in St.-Philipsland 0 Op rustige oudejaarsnacht toch bandenbrand in Stavenisse 0 Schuttevaer Stavenisse: zorg voor beroepsschippers Schuttevaer St.-Philipsland: in stemmend met havenuitbreiding 0 Landbouwschuur bij Poortvliet in de as 0 Winter bracht bij stroomstoring flinke schade aan bloemen 0 Rommelpot op de t.v. 0 Thoolse tafeltenniskampioenen 0 Minder huizen voor Tholen en St.-Philipsland 0 Sluitingfabriek van Beek moest sluiten 0 ALLE BEGIN IS MOEILIJK 0 Dit nummer bestaat uit 10 pagi na's Voorèlke keukenvorm heeft ALNO een passend antwoord. Keuken van wereld klasse. Met 5 jaar échte garantie. In onze showroom. aa nbouwkeuken» bouwmaterialenhandel Bergen op Zoom Tel. (01640) 36910 Advertentie IM De scheepssluitingsfabriek van Beek aan de Molenweg in Oud-Vossomeer is na een faillissement gesloten, waardoor zestien mensen werkloos zijn geworden. Door surseance van betaling was nog geprobeerd het bedrijf te redden of een andere onderneming voor overname te interesseren, maar die pogingen bleken tevergeefs te zijn. Faillissement was onvermijdelijk. In hoeverre de concurrentie vanuit Ja pan dan wel de commerciële afwikke ling van de produktie bij van Beek ten grondslag lag aan de teruggang, werd niet duidelijk. Verschillende jaren verdiende een vrij grote groep streekbewoners een goede boterham aan de produktie van scheepssluitingen, waarbij een periode veel overwerk nodig was om de vraag te kunnen bijhouden. Voor automatisering werd vorig jaar een grote machine ge kocht, maar die kwam toch niet meer tijdig op gang om als reddende engel te kunnen optreden. Voorlopig is er alleen de spijtige consta tering dat de werkgelegenheid in de re gio verminderde. Of een andere onder neming het bedrijf zal voortzetten, was nog niet te zeggen. Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 Juwelier horloger opticiën Adri C. Broekhuis, een begrip yoor kwaliteit en service Advertentie I\

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1