min*m GELUK PREDIKBEURTEN «0 tfc/CHllSSlR pE POLLIE ZOON 2 EENDRACHTBODE Donderdag 14 december 1978 Tholen CAFETARIA 'T DOBBERTJE' Oud- Vossemeer Öy Burgerlijke stand Geboorte Marlies Antonia dv. A.G.C. Selsig en N.P.Heijboer. Richard zv. H. de Ruiter en A.Colijn, Johanna Neeltje dv. C. v.d. Eist en A.J.Geluk, Pim zv.E.D.G. Poll en D.P.M.Kerstens, Heiltje Amber Co- rinne dv. R.F. v.d.Laan en A.E.G. de Jong. Huwelijk Frederik W.Simons, 23 jr. met Janna Copier, 23 jr. Huibrecht Cornelisse, 52 jr, met Adriana v.d. Werff, 48 jr., Hen drik N.Copier, 21 jr. met Elizabeth Deurloo, 17 jr., Peter A. Kooistra, 22 jr. met Tannetje J.C.Schot, 20 jr. Overlijden Leendert de Jonge, 19 jr. z.v. W.J. de Jonge en J.C. Donken, Clement Burger, 63 jr. wv. H.Bogert, Benjamin W.Schot, 67 jr. wv. J.M.Hout, Willem A. den En gelsman, 75 jr, wv. Carolina C.Gelok. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Kerstviering bejaarden De Vrouwenraad zal oök dit jaar weer de Kerstviering voor bejaarden organi seren. Tot nu toe is dit een mooie Kerstviering geweest, ook dit jaar hopen de dames er weer iets goeds van te maken, op don derdag 21 december om 5 u. in de Win gerd. U kunt zich daarvoor opgeven vrijdag 15 dec. a.s. tussen 2 en 5 uur in de bejaardensociëteit Brugstraat, kosten 5-- THOLEN - Kerkstraat 17 Tel. 2789 Vergeet u niet de overheerlijke SALADESCHOTELS voor de feestdagen tijdig te bestellen. Advertentie IM Kerstconcert Herman van Vliet Op zaterdag 16 december a.s. organi seert Konsertkommissie Organum te Hardinxveld-Giessendam weer een concert in de Ned. Herv. Kerk. Dit zal worden afgewisseld met samenzang van bekende kerstliederen. De organist is de bekende Herman van Vliet uit Bode graven. Het programma vermeldt o.a. werken van: Jan Zwart (Kerstswiten), Bach/Vivaldi (concerto in G), Bach (koraalvoorspelen), Mozart (Kerksona- te), Widor (serenade), Guilmant (varia ties over een kerstlied). Aanvang: 20.00 u. Programma's aan de kerk verkrijg baar. Allen hartelijk welkom!!! Sint Nicolaas in de Oesterschelp. Ook dit jaar had Sint Nicolaas gelegen heid om met Piet een bezoek aan de Oesterschelp te brengen. Voor zijn ont vangst moest echter door de leerlingen de zaal nog wat feestelijk gemaakt wor den. Daartoe hadden Dhr. van Beusekom "de Beus" en zijn "linkerhand" Dig een aantal opdrachten, waarvoor de leerlin gen 45 minuten tijd kregen. Na deze 3 kwartier waren de opdrachten inder daad gereed, de 10 klassen hadden ge zorgd voor 1. Een typische Zeeuwse lekkernij voor Sint. b. Een klomp gevuld met voedsel voor de schimmel. c. een immense tekening voor Sint en Piet. d. een nieuw koupiet voor het feestlied. e. een paar in klederdracht variërend van "coupe tweede dijk tot hawaïaanse kledij. Met medewerking van Professor Bultje, die ook dit jaar weer van de partij was, werden de werkstukken beoordeeld. De winnende klas 3A kreeg een attentie aangeboden. Hierna arriveerden Sint en zijn knecht per rijwiel en werden enkele mensen ter verantwoording geroepen. Na een aantal goede raadgevingen ver trokken Sint en Piet onder gezang van het feestlied. Hierna gingen de leerlin gen per klas verder met o.a. het uitpak ken van de surprises. Om ongeveer 14.30 uur ging men vol daan huiswaarts. Uitvoegstrook voor bussen De Commissie Openbare Werken van de gemeenteraad heeft donderdagavond positief advies uitgebracht over de aan leg van een uitvoegstrook voor bussen op de splitsing Ten Ankerweg/Parksin- gel. Daarmee wordt definitief afgezien van het dure bushalteplan op het speel veld aan de Molenvlietsestraat/Ten Ankerweg. De bezwaren van de Park singel-bewoners worden hiermee niet opgelost omdat de bussen onvermin derd gebruik zullen blijven maken van de Parksingel. De klachten zullen wel een beetje in het vergeetboek komen', zei wethouder L.J. Koopman. In een nieuw gesprek met de busonder nemers was naar voren gekomen, dat de uitvoegstrook de huidige gevaarlijke si tuatie zou oplossen. De bussen moeten nu een eind de Ten Ankerweg oprijden, voordat ze wat kunnen zien. De chauf feurs vinden de uitvoegstrook een dui delijke verbetering. Ik gooi er liever wat geld tegenaan en een klein stukje groen, dan dat er mensenlevens vallen bij on gelukken op dit gevaarlijke punt, zei wethouder Koopman. 'Iedere verbete ring moeten we aangrijpen', zei mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven. Raads lid M. van Damme meende, dat? de hin der voor de Parksingel-bewoners met een ander straatprofiel mogelijk beperkt zou kunnen worden. Tien leerlingensets voor kleuterschool Het bestuur van de stichting Kleuteron derwijs op Gereformeerde Grondslag vraagt het gemeentebestuur medewer king te willen verlenen voor aankoop van 10 leerlingensets. Deze aanschaf is noodzakelijk vanwege een stijging van het aantal leerlingen. B en w stellen voor aan dit verzoek te voldoen, waarover de raad maandagmiddag een beslissing neemt. Kleuterlust in stand houden Artikel 11, lid 1 van de kleuteronder wijswet bepaalt dat de gemeenteraad moet besluiten tot opheffing van een kleuterschool wanneer gedurende drie achtereenvolgende jaren het gemiddeld aantal kleuters minder bedraagt dan het voor stichting van de kleuterschool ge vorderde aantal. Voor Tholen bedraagt dat aantal 30 kleuters. Op "Kleuterlust" waren er echter de laatste 3 jaar slechts 29 Va, 28 Vj en 29 kleuter. De "breuk" is het gevolg van drie verschillende tel data. Het nare van het geval is, dat een school als Kleuterlust in de periode van augustus tot 16 oktober (dit is de laatste teldatum van het jaar) altijd wel minder leerlingen heeft dan het hier magische getal van 30. Echter, het openbaar kleu teronderwijs in de kern Tholen zal eerstkomende jaren zeker nog over 4 lokalen moeten kunnen beschikken. De openbare kleuterschool "De Bijenkorf' is een drieklassige en als nu Kleuterlust zou worden opgeheven, zou men bij De Bijenkorf weer een nieuw lokaal moeten bouwen. Als je het ene lokaal buiten gebruik moet stellen, maar tegelijk gel den op tafel moet leggen voor een nieuw lokaal, getuigt het toch van een slecht financieel beleid, vinden b en w, die daarom de mogelijkheid willen aangrij pen aan de minister te verzoeken een ander artikel van de kleuteronderwijs wet toe te passen, waardoor het mogelijk is dat wegens het aanwezig zijn van een bijzonder geval Kleuterlust voor 1979 in stand kan worden gehouden. Een dus praktische oplossing van een probleem, dat de raad wellicht ook graag in die b en w geest opgelost wil zien. Strook grond Voor uitbreiding van zijn woning kan de heer R. Verspuy aan de Koningin Julia- nastraat 115 een strook grond van ge meentewege overnemen. Die grond is naast zijn woning gelegen en dient thans als uitrit garage Verspey. De garage komt straks te vervallen. Overdracht grond De grond van de nieuwe chr. nat. school is nog gemeentelijk eigendom, maar dient te worden verkocht aan de school stichting. Het gaat om ongeveer 26.000 m2. De al eerder geraamde grondkos- tenraming is voldoende om tot de over dracht te komen. Rehabilitatie zuidzijde Markt De vergaande staat van verval van de zuidzijde Markt was voor b. en w. de laatste jaren een zorgenkindje. Dit ne gatief element in het hartje van een his torische omgeving staat immers in schril contrast met omringende waardevolle en monumentale bebouwing. Rehabili tatie van de zuidzijde stuitte merendeels op bezwaren van een te geringe ruimte achter de woningen. Naast relatief hoge verbouwingskosten van bijvoorbeeld de panden Markt 8 en 10 kwam dat knel lende achter de woningen er ook nog bij. Op een zeker moment was er evenwel een adspirant koper voor vestiging van een tweetal detailhandelszaken. Inmid dels is goedkeuring verleend aan het door betrokkene ingediende schetsplan en kwam overeenstemming over de ver koopprijs. De koper exploiteert thans een kapsalon aan de Hoogstraat en wenst uitbreiding te realiseren op de zuidzijde Markt. B. en w. blijkt er mee ingenomen te zijn en stelt dan ook de raad voor tot verkoop van deze twee panden te besluiten. De commissie on roerende zaken heeft zich eveneens met die verkoop kunnen verenigen. "Ter Tolne" rende zich rot naar de overwinning! Zaterdagmorgen 9 dec. vond de opname plaats voor het programma "Ren je rot". Ter Tolne moest de strijd aanbinden tegen de O.L.S. "De Wringe" uit Berg- um (Frsl.) Voordat de opname plaats vond, moes ten er nog enkele afspraken gemaakt worden met de 5 deelnemers van elke school. Voor "Ter Tolne" waren dat: Jocelien van Nieuwenhuizen, Jolanda Goense, Koos Deurloo, Geert Alme- kinders en René Tazelaar. De leerkrachten werden weggeleid naar een ander appartement waar zij het programma via de beeldduis verder konden volgen. Zonder voorrepetities werd aan het spel begonnen. De zenu wen waren duidelijk op de gezichten af te lezen. De eerste vraag leverde "Ter Tolne" een duidelijke winst op, die ze tijdens het verdere verloop van de wedstrijd niet meer af stonden. De vragen waren toch wel iets aan de moeilijke kant, maar desondanks konden ze aan het eind jui chen. Het bedrag a 450,- zal waarschijnlijk worden besteed aan een verrijdbare t.v. -c.q. pick-uptafel met grammofoon. Na afloop werd Lage Vuursche aange daan waar men pannekoeken ging eten. Via paleis Soestdijk werd de thuisreis weer aanvaard. De uitzending zal plaatsvinden op woensdagmiddag 20 december. Cursus volksdansen. Twintig bejaarden nemen elk week deel aan een een cursus volksdansen, die sinds mei gegeven wordt door een gedi plomeerde leidster. De kosten zijn 1575 gulden, waarvan de bejaarden door een maandelijkse bijdrage van vijf gulden 720 gulden terugbrengen. De vrouwen raad heeft de gemeente nu om een sub sidie van 855 gulden gevraagd. B en w vinden een dergelijk project verant woord omdat ouderen op een zinvolle manier bezig zijn. De meerderheid van de commissie financiën heeft ingestemd met deze subsidie, waarover de ge meenteraad maandagmiddag een be slissing neemt. Ook bij b en w gaat het om een meerderheidsvoorstel. Vloedpalen haven. Voor de loswal van de haven ontbreken drie vloedpalen, waardoor problemen ontstaan voor het afmeren van schepen. De palen die er voorheen gestaan heb ben, waren eiken palen die in de loop der jaren zodanig door de paalworm zijn aangetast, dat ze zijn afgebroken. Ten behoeve van de plaatselijke vissersboten dienen drie nieuwe basralocuspalen te worden aangebracht. Gekozen is voor een zodanig type, dat deze eventueel ook geschikt zijn als de haven als jacht haven wordt ingericht. Dit vergt een in vestering van circa 8000 gulden. Biljarten De Kroon: D. Visser-P. Pollie 2-0, A. van Velzen - A. Hage 0-2, P. Deurloo - P. van Dijke 0-2, A. Geuze - P. Pollie 0-2, M. van Poppel - C. Gebraad 0-2, R. Cornelisse - A. van Velzen 0-2, P. Pollie - M. van Poppel 0-2, D. van Zanten - A. Geuze 0-2, D. Visser - P. van Dijke 0-2, C. Gebraad - D. van Zanten 0-2, A. Geuze - D. Visser 0-2, A. Geuze - D. Visser 2-0, P. van Dijke - A. Hage 0-2, P. Deurloo - R. Cornelisse 1-1, P. Pollie - P. Uffing 2-0, M. van Poppel - P. Uffing 2-0, M. van Poppel - A. van Velzen 0-2, R. Cornelisse - P. van Dijke 1-1, P. Uf fing - P. Deurloo 0-2, D. van Zanten - P. Pollie 0-2. Damclub de Eendracht Het eerste tiental van damclub de Een dracht heeft met 12-8 verloren van Zie- rikzee. dat nu twee verliespunten heeft tegenover Tholen drie. Er kan dus nog van alles gebeuren. Morgen speelt het tweede tiental thuis tegen 's Gravenpol der. Garantie geldlening. De gemeenteraad beslist maandagmid dag over het garanderen van een geld lening voor het Groene Kruis. Het gaat om 250.000 gulden tegen 8 rente bij de stichting pensioenfonds Rabobanken voor de verbouw van het wijkgebouw aan de Molenvlietsedijk. Het plaatse lijke aannemingsbedrijf A.J. Schot voert het werk uit. Gezien de verbouw is het nadelig exploitatiesaldo 34.835 gulden, ondanks een contributieverhoging van 35 naar 40 gulden. De gemeente dient de subsidie van 60 op 80% van het contri butiebedrag te brengen. Dit percentage wordt reeds in meerdere Zeeuwse ge meenten gehanteerd. De 20% verhoging van twee ton betekent 40.000 gulden, waarvan 32 mille van het rijk wordt te rugontvangen, zodat netto 8000 gulden voor de gemeente overblijft. Kerstviering bejaarden. De vrouwenraad organiseert donderdag 21 december om vijf uur de kerstviering voor de bejaarden in de Wingerd. U kunt zich morgenmiddag tussen twee en vijf uur voor vijf gulden opgeven in de soos in de Brugstraat. Tot nu toe is dat altijd een mooie bijeenkomst geweest. In de bejaardensoos is ook de verjaardag van de Sint gevierd. Daar de oude bis schop niet persoonlijk aanwezig kon zijn, waren er 6 december vier welfare werksters uit Bergen op Zoom gekozen. Zij zongen liedjes en acteerden dat het een lieve lust was. De soosleden waren dan ook zeer enthousiast over de leuke middag. Iedereen kreeg een verrassing. Voorzitter Meerman dankte de dames en bood ze een attentie aan. Glitterlampen Nadat de rijkspolitie al een flinke partij glitterlampen, door verschillende parti culieren ingelverd, heeft afgevoerd, blijven er als het ware nog dagelijks binnendruppelen. De waarschuwing dat het hier om een gevaarlijk goedje gaat, heeft kennelijk geholpen. Het blijft ver standig om, voor zover er nog glitter lampen onder de man zijn, deze niet te gebruiken en in te leveren. Tegelpad Dalempolder B en w vinden het minder passend in de groene omgeving van het bosplan Da lempolder een tegelpad naar het speel veldje aan te leggen, waarom raadslid Th. Aarnoudse had gevraagd. Overigens zal het pad deze winter wel verhard worden met houtsnippers. Aanrijding Weliswaar wordt gewoonlijk niet zo hard gereden op de kruising ten Anker- weg/Grindweg, maar een aanrijding komt er toch menigmaal voor. Ook deze week was het raak tussende twaalfjarige fietser Y.M.H. en de automobilist G. De voorvork en het voorwiel van de fiets was kapot, maar verder liep het af zon der lichamelijk letsel. Grondverkopen B en w hebben grond verkocht aan de heren J.P. Bout, J.M. Braai, J.W. Quist, C.A. Luijsterburg, A.J.H. van Tilborg en M.J. Baartman, wat inmiddels door G.S. van Zeeland is goedgekeurd. Balorigheid en vernieling Op de vroege vrijdagavond werden door de brievenbus van bodieshop Lilian in de Stoofstraat eieren gesmeten en dat is voor degene die het moet opruimen, weinig plezierig. Ook in andere huizen in die buurt moest door balorigheid van jongeren eierstruif worden geruimd. In de Burg. v.d. Hoevenstraat moest een geparkeerde auto het ontgelden, toen met een speelgoedpistooltje werd ge poogd met steentjes te schieten. Een voorruit ging aan diggelen en ook de antenne van de auto was kapot, wat duizend gulden schade betekende. M.A.C. oriëntatierit. Zaterdag organiseerde de M.A.C. haar jaarlijkse kerstrit. Voor de korte rit ver trokken vanuit de Zoekweg 50 deelne mers. Aangezien de ritten van septem ber en oktober waren vervallen, telde deze rit mee voor het kampioenschap. I. C. Vos 3 strafp, 2. P. Polderman Oud-Vossemeer 8 strafp, 3. N.L. Ga- keer, Stavenisse 13 strafp, 4. C. Moeili- ker 14 strafp, 5. C. de Rijke 14 strafp, 6. C. Bovee. v.d. Riet, Halsteren 16 strafp, 7. H.F. Kousemaker 16 strafp, 8. Jac. van Dijke 17 strafp, 9. H. Jansen Poort vliet 19 strafp., 10. J. Goorden 20 strafp, II. H. Roggeband 20 strafp, 12. C. Bo vee, Halsteren 21 strafp, 13. G. Bovee, Halsteren 21 strafp, 14. W. Anthonissen Poortvliet 22 strafp, 15. J. van Weele 23 strafp. Deze rit moest ook de beslissing brengen voor het club-kampioenschap 1978. Clubkampioen werd P. Polderman, Oud-Vossemeer met 289 punten, 2e werd A.M. van Dijke, St. Philipsland met 288 p, 3. C. Vos 287 p, 4. J.F. Kou semaker 279 p, 5. J. van Weele 269 p, 6. J. Elsevier Steenbergen, 264 p, 7. Mevr. Jansen 260 p, 8. C. de Rijke 256 p, 9. Mej. Moeliker 253 p, 10. P. Gladdines 240 p. De voorzitter reikte de prijzen uit aan de winnaars. Tuincenrum "Eiland Tholen" uit St. Annaland had bloemen beschik baar gesteld voor de vrouw van de kampioen. Er finishten 4 ploegen voor het ploe- genkampioenschap. Ie werd ploeg R.Z.N. met 827 punten, 2. T.A.D.O. 666 p, 3. Stuntelaars 663 p, 4. Boveeploeg 546 p. Ook zij kregen hun prijs door de voor zitter overhandigd. Bakker P. Gladdines van de Toekomst had weer 4 taarten beschikbaar gesteld voor de verloting. Na afloop was er nog een gezellige avond met muziek van de Frelé's. Het bleef gezellig druk tot 2 uur 's-nachts. Iedereen ging daarna weer naar huis met de zekerheid dat een bewogen M.A.C. jaar goed afgesloten was. Burgerlijke stand Huwelijk Wilhelmus A.L.Smit, 24 jr. met Marga- retha S. Moerland, 20 jr. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie Een knoop auto's De plotselinge gladheid van vorige week vrijdag veroorzaakte nogal wat ongerief voor het verkeer in de morgenuren. Met name onder de molen was het raak. Zes auto's gleden op een zeker moment tegen de omheining of tegen een andere auto. De schade loopt dan toch al gauw in de honderden guldens, zelfs al was er een geringe snelheid. In de Bram Groenewegeweg tussen St. Annaland en Poortvliet raakte een busje van de fa. van Dalen van de gladde rij baan de sloot in. Met eigen middelen kon het voertuig weer op de weg worden geplaatst. Zonder gladheid raakte B.V. uit St. Philipsland de dag na Sinter klaasavond van de weg, de sloot in. Vanwege een fikse beschadiging moest de auto worden weggesleept. Jeugddienst Zondagavond om zeven uur wordt er in de N.H. Kerk een jeugddienst gehouden m.m.v. het interkerkelijk jeugdkoor Po lyhymnia o.l.v. mevr. J. Droogers-Vogel, de trompetisten M. Vos en P. Ridderhof en organist A.H. Ridderhof. Ds. M. Berg uit Zwijndrecht preekt over het thema 'waarom laat God toe, dat....?'. Donderdag 21 december om zeven uur is de interkerkelijke kerstviering in de Vossenkuil. Tafeltennis Piet Ridderhof van Velocitas heeft bij de West-Brabantse kampioenschappen een goed resultaat behaald met een vierde plaats in de achtkamp van de D klassers. Feestavond Vogelvrienden De Vogelvrienden hadden een gezellige feestavond in clublokaal Saparow. Er was grote belangstelling voor het uitrei ken van de prijzen van de tentoonstel ling, met name toen voorzitter J. Mees bij een der oudste leden, dhr. C. Heij- boer, het bondskruis opspeldde vanwe ge de negentig punten voor een dominat witte kanarie. De voorzitter sprak van een geweldige prestatie en loon naar werken. In de dertien jaar dat dhr. Heijboer vogels houdt, was het de eerste keer dat hij zo'n onderscheiding kreeg, hoewel hij er al verschillende keren dichtbij was. Met een drankje en een hapje en muziek van de heren Berre- voets en Melse werd het een fijne avond. Verkoop grond Molenstraat Naast het pand Molenstraat 71 ligt een perceeltje gemeentegrond met volgens bestemmingsplan de aanduiding open baar groen. Door een gewijzigde situatie van de thans in aanbouw zijnde bejaar denwoningen aan de Marinus Lind- houtstraat komen de voorgevels van die woningen tegen het geplande trottoir aan te liggen. Daarmee komt dan ook de groenstrook te vervallen. De noodzaak om nu langs de woning Molenstraat 71 nog openbare groenvoorziening in te richten bestaat evenmin nog. Daarom kan dat strookje gemeentegrond nu wel worden overgedaan aan de eigenaarbe woner van Molenstraat 71. Wijziging bestemmingsplan B en W bereikte een aanvrage voor de bouw van 6 garages bij de Cornelis Frankenstraat door de heer P.C. de Wilde. Die aanvrage is in strijd met het geldende bestemmingsplan, terwijl op zichzelf b en w geen bezwaar hebben tegen inwilliging van het verzoek. Dan moet dat bestemmingsplan voor dat on derdeel echter worden herzien en daar toe komen b en w dan ook maandag middag met een voorstel bij de raad. Feestavond buurtvereniging. De enige nog overgebleven buurtver eniging "Onder de Molen" kan met ge noegen terugzien op een geslaagde feestavond in de zaal Schetters. Voor zitter G. Uyttewilligen was b lij met de grote opkomst en sprak een bijzonder welkomstwoord tot erevoorzitter M. van Dienst. Hij bracht dank aan verschil lende medewerkers, die voor versiering of wat dan ook zorgden en in elk geval heel wat vrije tijd hadden besteed, evenals de toneelgroep. Na de koffie werd het blijspel "Even voorstellen, ik ben je dochter" vertoond van de schrijver Johan van Dijk. Een gezinshoofd moest door schuld voor een maandelijkse aflossing van 80 gulden zorgen, maar zijn vrouw was daarover maar wat op de mouw gespeld. Toen de schuld was afgelost bleef hij de maan delijkse 80 gulden ten eigen bate aan wenden. Een zwager poogde er een stokje voor te steken, maar de verwik kelingen worden met de minuut groter en daar kan de plaatselijke postbode met het gouden hart, maar met de moed in zijn schoenen ook niets aan verande ren. Niettemin ook hier weer...eind goed al....goed. Soms leek het wat ingewik keld, een enkele maal ook stevig over dreven, maar de rollen werden goed vertolkt door resp. Han van Daalen en Nelly van Dijke-Potappel, Maris Istha, en Jenny Istha-van Meer, Teun Schot en Maaike van Daalen Adrie Schot-van Dienst en Kees Vroegop, Bets Haver- mans-Oerlemans en Dirk Verkammen. Na afloop kregen speelsters, spelers en de regiseurs Teun Schot en Leo Ha- vermans een uitbundig applaus van een publiek dat volop had genoten. Een be loning voor de vele inspanningen van de toneelgroep. Voor de dames was er een bloemetje, voor de heren een rokertje en daarna was er een bal onder leiding van Dora en de Edger Boys. Kerstviering bejaarden. De dames van het WH organiseren de kerstviering voor de bejaarden op 19 december in De Vossenkuil om 14.30 uur, Zij die gehaald willen worden, kunnen dat aan de bekende adressen opgeven. Biljarten Nooit Gedacht: Heyboer hoogste serie 24 caramboles, beste gemiddelde 5.63 en korste partij 19 beurten. W. Saparow-W. Heyboer 0-2, A. Goedegebuure-Sapa- row 2-0, Heyboer-M. van Hees 0-2, Jos de Klerck-Goedegebuure 0-2. In de eerste halve finale om de clubbeker won Steyns van J. <van Meer. De andere wedstrijd gaat tussen Jan de Klerck en A. Goedegebuure. Competitie B team P. van Treyen kortste partij 19 beurten, beste gemiddelde 2.05 en 11 caramboles hoogste serie. P. van Treyen-van Meer 2-0, R. Steyns-M. Hendrikse 0-2, van Treyer.-Steyns 2-0. De Poedelaars: Timmersmans kortste partij 17 beurten en hoogste serie 18 ca ramboles, beste gemiddelde Buitenhuis 5.778. A. Heyboer-J. Konings 2-0, P. Timmermans-J. Plandsoen 2-0, J. Smit- J. Buitenhuis 0-2, J. Heyboer-L. Klippel 0-2, M. Sterk-J. van Gorsel 0-2. De Treffers: tweede bekerronde B. den Hollander kortste partij 21 beurten, P. Hommel Jzn. hoogste serie 24 carambo les en 3.00 beste gemiddelde. P. de Leeuw-J. Burgers 2-0, B. den Hollan- der-C. Burgers 2-0, L. van Wezel-G. Havermans 2-0, H. Hommel-J. Geuze 2-0, P. Hommel Jzn.-J. Etienne 0-2. Willen is Kunnen: W. Aarnoudse hoog ste serie 10 caramboles, kortste partij M. Vercammen 21 beurten. A. Verhees P.-D. van Driel 0-2, C. van Steenpaal-M. Vercammen 0-2, L. Ha- vermans-L. van Driel 2-0, W. Aarnoud- se-M. van Poortvliet 0-2, J. van Driel-D. van Driel 2-0, A. van Poortvliet-W. Kokke 2-0. In p een toumooi an biljarten, waaraan iedereen kan meedoen en dat besloten zal worden op zaterdag 23 december met Kerstbout als prijzen en een aantal troostprijzen, gaat Plandsoen aan kop met 118 punten voor Vercammen met 85 en M. van Dijke met 71 punten. Rik en wip concours De voetbalvereniging Vosmeer hield zondagmiddag zijn derde rik en wip concours van dit seizoen. Er waren 24 rikkers waarbij Peter Timmermans 1ste werd met 196 punten. 2. Rien Eversen 193. 3. W. de Bruin 192 4. J. Mosch 185 5. P. Schuurboers 184. Bij de wippers ging de zege naar Wim de Leeuw met 128 punten voor J. van Vos sen met 102, mevr. van Vossen met 92 en Rian de Leeuw met 92 na loting. Schaken. De Oud-Vossemeerse schaakvereniging speelde voor de avondcompetitie van de KNSB een uitwedstrijd tegen DSVF in Sint Philipsland. Men verloor met 3-1 en de persoonlijke resultaten waren: P. Reijngoudt-H. Nijpels 1-0, J. Walpot-M. de Looze 0-1, J. Ciggaar-T. van Maanen 1-0, H. Cosman-K. Heyboer 1-0. BSC-Vosmeer 0-1 Vosmeer heeft in een vriendschappe lijke uitwedstrijd tegen BSC in Roosen daal een verdienstelijke 1 -0 overwinning behaald. Men had wat moeite om het terrein te vinden waardoor er van een warming up niet veel terecht kwam en men de eerste helft maar moeilijk in zijn spel kon komen en de Roosendaalse ploeg een veldoverwicht had dat men niet in doelpunten kon uitdrukken. Na de thee was Vosmeer herboren en sneed keer op keer door de BSC verdediging maar had weinig geluk in de afwerking. Hans Vaders stelde echter halverwege de overwinning veilig door uit een snelle aanval het enige doelpunt van de wed strijd te maken. Atletiek. Rien Hommel is zondagmorgen als vierde geëindigd in een tien kilometer lange trainingsloop van Olympia in Halsteren met een tijd van 37 minuten en 36 seconden Johan Konings werd 5e in 38.30 en Toon Pollemans 13e in 42 minuten rond. Ko Havermans won bij de veteranen 2 met een tijd van 21 mi nuten rond over de vijf kilometer. Koorconcert grandioos geslaagd. Het koorconcert, zaterdagavond in de Vossenkuil is een grandioos succes ge worden in tweeërlei opzicht. Eerstens was de publieke belangstelling dermate groot, dat reeds ruim voor de aanvang alle plaatsen bezet waren en door de steeds aangroeiende stroom van bezoe kers in allerijl stoelen moesten worden bijgesleept. Tweedens rechtvaardigde het ten gehore gebrachtte ruimschoots deze grote belangstelling. Het Smalstads mannenkoor onder leiding van dirigent Jan Westdorp toonde ondanks het feit dat men momenteel het ledental op de vingers van twee handen kan tellen, dat men met een aangepast repertoire toch een op hoog staand peil concert kan brengen. Ook de inbreng van het Opera ensemble uit Bergen op Zoom onder leiding van mevr. Elsa Hernady-van Bueren getuigde van veel oefening en grote klasse en de staande ovatie na af loop van het concert was zeker verdiend. Veel koorliefhebbers hadden een ge- noegelijke avond en de vier gulden en treegeld waren beslist niet teveel waarbij men koffie tbe kreeg. Het programma was afwisselend en werd door het Smal stads Mannenkoor geopend met Adora- mus te Christe van O. de Lasso en Sur- rexit pastor bonus van Palestrina. De spits bij de solo zang werd afgebeten door Marja Verwijs met Ree. ed aria "Rinaldo" van G.F. Handel en bij de duetten door Annie Oerlemans en Rinus van Gorsel met Don Giovanni van W.A. Mozart. Van dezelfde componist zong vervolgens Wilma van der Vorst de aria Vedrai carino "Don Giovanni" gevolgd door een duet van de componist F. Schubert Das Dreimaderlhaus gezon gen door Nel de Vries en Jack van Loon. Lucie Nuyten en Rinus van Gorsel hadden een duet van H. Purcell "Shep herd, shepherd leave decoying en Te- unie van Begthel zong van G.F. Handel de aria Somewhere You walk. Marga- rethe Schram en Riet Diesveld zongen van Humperdinck het duet "Hansel und Gretel" en Fie Cleirem, Lucie Nuyten en Teunle von Begthel brachten van W.A. Mozart Terzett Die Zauberflöte ten gehore. Het laatste duet voor de pauze brachten Marina Couvee-Staas en Carei Staas en het slotlied van het eerste gedeelte werd door het Smalstads Mannenkoor verzorgd met het zingen van Priesterchor: "Die Zauberflöte" van W.A. Mozart. Tijdens een 20 minuten durende pauze werd gratis koffie geser veerd en het Smalstads Mannenkoor beet na de onderbreking de spits af met het Viljalied "Die lustige Witwe" van Frans Léhar. Daarna volgde een solo door Lia van Gorsel met de aria Figaro Voi che Sapete van W.A. Mozart. Het duet Fie Cleire zong vervolgens van Monteverde "La Corazione di Poppea en het trio Nel de Vries, Han Westdorp en Rinus van Gorsel bracht van W.A. Mozart de terzett "Grazie" ten gehore. Het Smalstads Mannenkoor onderbrak de solisten met Gold und Silber van Frans Léhar en Annie Oerlemans en Connie Stuart zongen* van Rossini Duetto di due Gatti. Han Westdorp so leerde vervolgens met de aria's Die Zauberflöte en Die Biltnis ist bezaube- rend schn van W.A. Mozart en de laatste solo was van Cocky Stuart met II B ar- biere di Seviglia van Rossini. Het slot lied werd verzorgd door het Smalstads Mannenkoor met Miserere il Trovatore van G. Verdi met solo van Annie Oerle mans en Han Westdorp. Het geheel werd toegelicht door mevr. Elsa Herna dy-van Bueren die een uitgebreide uiteenzetting gaf over het gezongen nummer en de levenswijze van de com ponist waardoor en en ander ook voor de niet ingewijden in deze muziek, een begrijpelijke vertolking mogelijk was. Uit de reacties na afloop van het concert bleek dat het initiatief van het Smalstads Mannenkoor om deze avond te organi seren duidelijk voor herhaling vatbaar Burgerlijke stand Geboorte Adriana Abramina dv. M.P. van Dijke en J.A. v.Iwaarden, Siem Jacobus zv. J.M.Vroegop en E.C.Bruijnzeel. Huwelijk Cornelis Ridderhof, 19 jr. met Wilhel- mina Geuze, 19 jr. Overlijden Neeltje E.Slager, 69 jr. d.v. W.Slager en E.v.d. Klooster, Cornelis Goedegebuur- e, 87 jr. ev. J.W. v.d.Graaf, Abraham Scherpenisse, 64 jr. wv. A.J. den En gelsman, Jacobus v.d.Graaf, 82 jr. wv. D.Vroegop. Op maandag 18 december haalt de kon. fanfare Accelerando weer oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie IM Bouw sportzaal Raadslid M. van Damme heeft in de commissie Openbare Werken de vraag opgeworpen, of er alvast fnet de bouw van de sportzaal begonnen kan worden. De grond - de ijsbaan op de hoek Lan- geweg/Hoenderweg - is namelijk al ei gendom van de gemeente, terwijl de grond voor de sporthal in Tholen nog aangekocht moet worden. Wethouder L.J. Koopman antwoordde, dat er vol gens de wet ruimtelijke ordening nog zondag 17 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30+ 18.30 u ds. L. Wüllschleger. GEREF. KERK 10.00 uur dhr. M. Wentzel, Roosendaal 17.00 uur ds. R.J. Blaauw, Krabbendijke CHR. GEREF; KERK 10.00 en 18.30 uur ds. W. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEM. IMMANUEL 10.00 uur ds. Abcouwer, Culemborg NED. PROT. BOND 10.45 uur drs. M. Roos, ge R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Th.v.d. Heyden 19.00 uur ds. Berg, Zwijndrecht, Jeugd dienst GEREF. KERK 10.00 uur ds. Lodder, Vlaardingen 19.00 uur ds. Berg, Zwijndrecht, Jeugd dienst CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. W. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. Hage, Rot terdam GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen 18.00 uur ds. G.C. de Jong, Moerkapelle OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. W. van Gorsel, Wijk HERV. GEM. REHOBOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 19 dec. 19.00 uur ds. J.W. Slager, Werkendam (H.D.) GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst di. 19 dec. 19.30 uur ds. J.v. Vliet, Aag- tekerke POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur uur ds. G.H. Abma 18.00 uur ds. A.B. Cysouw, Sint-Phi- lipsland GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen op Zoom (H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. A. Cysouw, Lexmond GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. Kr. Smit, Heem stede WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vosse'meer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Schot-Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. van Antwerpen, Tholen, tel. 01660-3672 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 15 dec. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk 15.30 uur Medisch opvoedk. buro, 16.30 uur con sult. buro alcohol en drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 15 t/m 21 dec. vrijdag 15 4.21-16.35 zaterdag 16 4.57 - 17.09 zondag 17 5.29-17.45 maandag 18 6.02 - 18.21 dinsdag 19 6.35 - 18.56 woensdag 20 7.11 -19.29 donderdag 21 7.47 -20.11 een artikel 19 procedure (afwijking van het bestemmingsplan) nodig is. Ook de goedkeuring van G.S. van Zeeland voor de grondaankoop is er nog niet en als er daarbij moeilijkheden komen? Boven dien is de gymaccommodatie in Tholen het hardst nodig, aldus wethouder Vervolg op pag. 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2