Architect en Thoolse )aannemers gevraagd voor sporthal/ gemeenschapscentrum Zoekweg Nieuwe directeur l.t.s Sint Maartensdijk. Uitbreiding ziekenhuisbus BROEKHUI WESTERN STORE Weg over Philipsdam vergt 7.5 miljoen U5I-USS" Te volle vuilnis zak kan stuk gaan Uien 12 cent Solidariteit Ons nieuwe feuilleton Donderdag 14 december 1978 35e jaargang no. 5 BOEKHOUDING NOORD-ZEELAND" I Thoolse gemeenteraad neemt maandagmiddag beslissing De Thoolse gemeenteraad gaat in de laatste vergadering van 1978, maandagmiddag om twee uur, beslissingen nemen over belangrijke gemeenschapsvoorzieningen in Tholen. B en w stellen voor, naast het zwembad aan de Zoekweg een sport hal/gemeenschapscentrum te bouwen en aan de Dalemses- traat/Doelweg een bibliotheek/postkantoor. Voor het eerste Bibliotheek/postkantoor aan Doelweg complex wil het college een projectontwikkelaar inschakelen, waarbij de mogelijkheid aanwezig is om zoveel mogelijk plaat selijke bedrijven en medewerkers in te schakelen. Voor het tweede complex willen b en w een architect aantrekken en daarna via aanbesteding het werk aan een aannemer gunnen. In dit op 6 december door het college gemaakte voorstel, heeft de commissie Openbare Werken echter op 7 december veran dering gebracht. Men wil voor de sporthal/gemeenschapscen trum geen projectontwikkelaar, maar een architect en aanbe steding. Langere tijdsduur heeft feestelij'ke jurkjes in huis Tel. 01670-5045 BLAUWSTRAAT 62 - STEENBERGEN Nu ook daden Scholenbouw Aannemers over tijd Keiharde dubbeltjes Deskundigheid 38 jarige A.AMeloen uit Dieren DEZE WEEK 's Middags en 's avonds, de gehele week, vanuit alle kernen. Nieuwe dienstregeling. Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Zon- en feestdagen. Tarieven Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 12,00 per halfjaar, per post 15,00, losse nummers 0,55 Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus-btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,25 contant inclusief btw. Op rekening 6,50 Hoofdredacteur G. Heijboer Het solidair zijn met, heeft over het al gemeen een gunstige betekenis. Die al gemeenheid gaat lang niet altijd op. In je opvoeding als kind wordt het je al bij gebracht, datje elkaar niet zo maar in de steek moet laten. Een vriend verraden, dat is een kwalijke zaak. Verraad kreeg met name in de bezettingstijd een lugu bere klank. Solidariteit kan ook te ver gaan. Als kinderen met vuur spelen, is het geen deugd meer om het stilzwijgen' te bewaren. Voorbeelden te over, ook het recente stakingsvoorbeeld. Men mag het als een laatste middel zien. Er zijn omstandigheden dat er geen ander mid del overblijft. Wie de tijd van uitbuiten beleefde, zal lang niet altijd het middel erger noemen dan de kwaal. Ditmaal leek de gelukkige korte en ge lukkig ook maar gedeeltelijke PTT actie een ongeoorloofd middel. Niet alleen wettelijk, maar vooral ook vanwege de eigenlijke reden. Niemand immers van de werkenden leeft in armoe. Veel eer der kan beklag en deelneming uitgaan naar hen, die willen werken, maar waarvoor het nu zeer moeilijk is iets van hun gading te vinden. Dat is nog heel wat anders dan zij, die er de kantjes af lopen. Het was voor ons onmogelijk om nu voor PTT'ers en ambtenaren in het algemeen een reden tot staking te kun nen ontdekken. Met iedere mond het nodige te kunnen geven, was er slechts de tendens dat die mond niet nog over vloediger zou kunnen worden gevoed. Meer dan dat werd vooralsnog niet ge vergd. Het lijkt ons zeer onwaarschijnlijk dat er 1 procent van de PTT'ers of welke an dere ambtenaren op Tholen en St. Phi- lipsland ook, al bij voorbaat gedachten had om te gaan staken. Het zou ook zeer verwonderen, zo niet onredelijk worden genoemd. Onredelijk in het kader van wat nu de uitkomst is voor de landbou wers. Onredelijk ook tegenover het ren dement van het bedrijfsleven. Zonder het netto helemaal te hebben uitgediept, is het momenteel toch wel zo, dat bij voorbeeld een achttienjarige typiste bij een gemeente en dergelijke instellingen die met rijksnormen werken, een hon derd gulden bruto meer in de wacht sleept dan de wettelijke minima, die in het bedrijfsleven in het algemeen wor den betaald of volgens de katholieke werkende jongeren soms ook niet wor den betaald. Een overigens goede schoolverlater zal bij de start van zijn werkkring nog heel wat in de praktijk moeten leren, zodat de loonkosten dan zelfs meer zijn dan het rendement. Maar in een dienstverband, waar Jan-met-de- pet en Kees-met-de-portemonnee het toch betaalt, speêlt dat niet zo'n rol. Ambtenaren zitten gemiddeld aan een beter voorziene tafel dan in het be drijfsleven mogelijk kan zijn. Een dis trictsbestuurder van de hout- en bouw bond CNV zei een maand geleden in Tholen„dat een brutoloon van 25.000 gulden in de bouw netto minder is dan hetzelfde bedrag in overheidsdienst. Hij rekende daarbij alleen de 11.9% AOW en de ZW, WW en WAO-premie van totaal 7.45%. Ambtenaren is die betere tafel gegund, als het niet buiten elke proportie gaat, maar het roept wel hef tige tegenstand op, wanneer mindere groei en signalering van die verschillen al drijft in de richting van een staking. Dan is het een actie die uiterst geringe sympathie krijgt. Mogelijk zullen de aanstichters dat inmiddels beseffen. Ze hebben hun vakbondsleden een slechte dienst bewezen. Het kon buiten koud zijn, vanwege de temperatuur onder nul, maar Dirk en alle andere Dirken die de staking propageerden, hadden warme jassen en 's morgens tikten ze het warme eitje zorgvuldiger op de kop. In het pos- toverslagbedrijf in Utrecht lag er echter wel meteen een berg geboortekaartjes en dat was niet zo erg, want zo'n heuge lijke tijding is later ook nog verblijdend, maar er lagen ook rouwbrieven en an dere dringende oproepen. 'Allemaal de schuld van....', is dan een kreet van on ruststokers. Zelfs studenten met een hoog i.q. gingen aan solidariteit ten on der, want in plaats van te studeren op kosten van 't gemeen, gingen ze ver ver wijderd van boeken in aula's lummelen. Mensen en daarmee ook jbngeren, er moet echt wel reden zijn tot staking. Zelfs een laatste redmiddel. Dat laatste nu is er met de huidige welvaart nog in geen velden of wegen. Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01677-354/01113-1619 Advertentie IM In deze al lang slepende zaak was eerst de gescheiden of gecombineerde bouw het grote probleem, maar dat punt lijkt nu volledig uitgepraat ten gunste van concentratie aan de Zoekweg. De meer derheid van de commissies binnenspor taccommodaties en financiën spraken zich hiervoor uit gezien het financiële voordeel en de commissie openbare werken nam die keuze donderdagavond al als een vanzelfsprekendheid aan. De meerderheid van de beheerscommissie was echter voor gescheiden bouw (sporthal Zoekweg, gemeenschapscen trum Doelweg) om de stadskern leef baar te houden, men vreesde ook, dat een gemeenschapscentrum aan de Zoekweg niet of in elk geval in mindere mate zal functioneren dan aan de Da- lemsestraat/Doelweg. Op de hoorzitting werden geen zwaarwegende argumen ten voor gescheiden bouw naar voren gebracht. De bibliotheek had geen voorkeur, aangezien zowel Zoekweg als Dalemsestraat hun voordelen hebben. Gecombineerde bouw aan de Zoekweg van de sporthal/gemeenschapscentrum levert 1.3 miljoen gulden besparing op ten opzichte van gescheiden bouw. Het voordeel in jaarlijkse exploitatiekosten is 200.000 gulden, aldus b en w, die in hun voorstel een principebesluit van de raad vragen. Wethouder L.J. Koopman liet donder dagavond in de commissie O.W. weten, Vanaf deze week kunt u weer we kelijks op pagina vijf uw feuilleton vinden. Het nieuwe vervolgver haal heet 'Gieps gouden vijfje', een familieroman. Gerrit Geugies en zijn zusje zijn al op jeugdige leeftijd wezen en wor den in huis genomen door een oom en een tante, die op de Velu- we wonen. Hier wordt Gerrit op z'n Veluws herdoopt in Giep. Zijn jeugd en leertijd verlopen geruis loos. Hij heeft een vriend en ook vrij spoedig een vriendin. Maar de tweede Wereldoorlog, die op 10 mei 1940 ook Nederland in vuur en vlam zet, breekt de oorspronke lijke toekomstplannen af. Na de Bevrijding begint Giep meubelen te verkopen, in het groot. Hij slaagt zoals hij in alles zal slagen: een lieve vrouw, kinderen...als hij ze samen op een fout ziet, noemt hij ze zijn Gouden Vijfje. Gieps Gouden Vijfje is een een voudig familieverhaal, maar hele maal getekend naar het leven. Zoals dat was voor de oorlog en zoals dat geleidelijk aan radicaal veranderde na 1945. Met al z'n hoogtepunten en teleurstellingen. Allemaal heel gewoon, maar wel interessant. En vooral van begin tot eind boeiend. Daarom zult u ons nieuwe feuilleton met stijgen de belangstelling lezen. Advertentie IM dat b en w voor de sporthal/gemeen schapscentrum aan de Zoekweg Vaes- sen uit Geldrop (een gespecialiseerd bedrijf in sporthallen, gemeenschaps centra) willen aantrekken en voor de bibliotheek/postkantoor in Tholen en de sportzaal in St. Annaland en architect en via aanbesteding, een aannemer. In de kant-en-klare plannen van Vaessen, die als vergelijkingsmateriaal zijn ge bruikt voor gecombineerde en geschei den bouw, is een bedrag van 150.000 gulden aan honorarium voor het ont werp opgenomen. Het aantrekken van een eigen architect kost 100.000 gulden meer en daarbij komt nog de langere tijdsduur van de uitvoering. Wat de in schakeling van Thoolse werknemers be treft, zie ik bij Vaessen meer mogelijk heden dan bij bijvoorbeeld Everaers van den Berg uit Steenbergen of Korteweg uit Breda. Qua werk, zou 1 Thoolse aannemer dit project kunnen bouwen: Uydewilligen, die nu het gemeentehuis bouwt. Bij de anderen zou dat bezwaren opleveren. Als je laat inschrijven, kan Vaessen die ton architectenhonorarium er gemakkelijk bijtrekken, terwijl dit "bedrijf Thoolse bouwvakkers wil aan trekken en plaatselijke onderaannemers laat inschrijven. Voor de biblio theek/postkantoor willen we wel een architect en plaatselijke aannemer in schakelen, aldus wethouder Koopman. 'Van uw verhaal kun je er zo wel tien houden', zei raadslid P. van Schetsen (PvdA). 'Het voordeel van die ton is maar betrekkelijk omdat zo'n bedrag er bij de aanbesteding kan uitkomen. Re cente aanbestedingen zijn wat dat be treft gunstig geweest. Als raad weten we niet beter of er zijn alleen schetsplannen van Vaessen. Van bestektekeningen we ten we niets af. Er wordt vaak een goed woordje gesproken over onze eigen middenstand, maar dan wil ik ook da den zien. Bij het gemeentehuis hebben we juist vanmiddag als commissie gezien wat een eigen aannemer kan: het is een leuk resultaat geworden. Voor het ge meenschapscentrum hebben we toch ook al in een vroeg stadium geld be schikbaar gesteld voor het aantrekken van een architect. Daarom is het jam mer, dat we nu pas advies over de aan besteding moeten geven. Er zijn veel voorbeelden van traditionele bouw die ook binnen het budget blijven. Wat bouwtijd betreft, kun je dan wel drie maanden uitlopen, maar wanneer de werkgelegenheid op Tholen daarvan profiteert, is die tijd op zo'n lange pro cedure niet veel', aldus van Schetsen. Het CDA-raadslid mevr. J.M. Deurloo- van Broekhoven was het met hem eens. VVD-raadslid M. van Damme had het er verschrikkelijk moeilijk mee. Hij wees op de scholenbouw, waarvoor de ge meente ook dikwijls een gespecialiseerd bedrijf (Dura uit Rotterdam) inschakel de vanwege de snelle systeembouw en de prijs. Later zeiden Thoolse aanne mers echter: daar kunnen we het ook voor. Als je echter ziet wat de gebouwen voor de tennisverenigingen kosten, dan kom je aan een dure kubieke meter prijs. Daarnaast zie je het gemeentehuis: een prachtig stukje werk. Ik zou de sport hal/gemeenschapscentrum in Tholen ook verschrikkelijk graag door een Thoolse aannemer laten bouwen. Ik gun onze eigen aannemers graag zo'n visite kaartje, zei van Damme. Wethouder Koopman liet weten, dat de gemeente nog geen verplichtingen had, wel voelt het college voor Vaessen om dat dit bedrijf met panklare gebouwen voordeliger schijnt te zijn en ook des kundig is. In Borssele, waar burgemees ter Baerends wethouder is geweest, heeft Vaessen tot volle tevredenheid een sporthal gebouwd En wat de Thoolse aannemers betreft, er zijn verschillende brieven gestuurd omdat de opleverings- tijd van de tennisgebouwen is over schreden, zei wethouder Koopman. Direkteur gemeentewerken P.A. Boot vulde dat nog aan: 'De gemeente is de grootste klant van het eiland en de meest betrouwbare betaler die je je kunt in denken, maar de gemeente wordt het laatste bediend. Bij particulieren kun nen ze misschien wat meer rommelen', aldus dhr. Boot.' 'Die laatste opmerking vind ik niet fijn', zei raadslid Van Schetsen. Dhr. Boot wees er verder op, dat je net als een auto een school of een sporthal koopt. 'De Thoolse aannemers kunnen dat technisch ook bouwen - organisato risch kunnen ze het niet allemaal - maar dan moet er wel een architectenbureau bij. Wat de werkgelegenheid betreft, dat is zeer betrekkelijk. Als je nu bij het ge meentehuis kijkt, als er vijf man van Tholen werken, is het op. De metselaars, timmerlieden, stucadoors, 't zijn alle maal Brabanders. Hetzelfde geldt voor de onderaannemers voor het schilder werk en de electro, 't Gaat gewoon om de keiharde dubbeltjes: wie is het goed koopst. Een sluitend antwoord op de vraag, een gespecialiseerd bedrijf of een eigen aannemer, is echter nooit te geven. Je gelijk is alleen te bewijzen na de aan besteding: dan pas is er een afdoende antwoord te geven, aldus dhr. Boot. Van Schetsen twijfelde niet aan de des kundigheid van Vaessen, maar de mo gelijkheid om het project door eigen aannemers te laten doen, achtte hij ruimschoots aanwezig. Hij wees daarbij ook op Haestinge en Sint Maartens- hof.Verder zijn de laatste aanbestedin gen bijzonder meegevallen. Van Damme: de l&aw.p aanbestedingen waren inderdaad voordelig, maar je kon wel eens hebben, dat er bij V aessen meer Thoolse mensen aan het werk komen dan bij aanbesteding. Bovendien zit er ervaring bij Vaessen alsmede de laatste snufjes op het gebied van sporthallen e.d. Als er een architect is, die dezelfde deskundigheid heeft, dan kunnen we die aantrekken, maar dan zouden we meer informatie over de mogelijkheden moe ten hebben, aldus het VVD-raadslid. Van Schetsen wees erop, dat in Bergen op Zoom, Fijnaart en Reimerswaal een architect bezig is aan een sporthal. Dhr. Boot bevestigde, dat er architecten zijn die deskundig zijn op dit gebied. 'Als we echter iets goeds willen hebben, dan moeten we een architect daar wel de tijd voor geven. Zoiets kan niet in drie weken klaar zijn', zei de directeur ge meentewerken. Van Damme sloot zich na die toelichting bij het standpunt van raadslid Van Schetsen en mevr. Deurloo aan. Het SGP- commissielid M. Op. van Dijke had wegens ziekte de vergadering voortijdig verlaten, zodat er maar drie fracties advies uitbrachten aan b en w. Maandagmiddag zal er in de eerste raadsvergadering o.l.v. de nieuwe bur gemeester E. Baerends een definitieve beslissing kunnen vallen. Wat de grond betreft, voor de sporthal is de grond reeds eigendom van de gemeente, ter wijl men aan de Zoekweg voor het ge meenschapscentrum nog grond kan bij kopen. Voor de pachter kan elders, nabij Tholen, compensatiegrond worden aan geboden. Het CDA-raadslid mevr. J.M. Deurloo- Van Broekhoven heeft in de commissie openbare werken aandacht gevraagd voor de kwaliteit van de huisvuilzakken. Ze sprak over 'verschrikkelijk veel klachten' en stelde voor een gemeente zegel in te voeren om die op eigen vuil niszakken van betere kwaliteit te plak ken. Direkteur gemeentewerken P.A. Boot zei, dat er aan de kwaliteit van de plastic zakken niet getwijfeld hoeft te worden. 'De kwaliteit is Komokeur, volgens een landelijke keuring. Kunst- mestzakken zijn wel zwaarder, maar die verteren niet, zodat je dan weer met het milieu in de knoei komt. Een van de oorzaken van de kapotte vuilniszakken is, dat men er steeds meer in stopt. Wanneer er flessen aangestampt wor den, kan de plastic zak scheuren', aldus dhr. Boot. De in Krabbendijke geboren, thans 38 jarige heer A.A. Meloen uit Dieren, gaat per 1 april 1979 de dan vertrekkende di recteur van de l.t.s., de heer C.G. Meijer opvolgen. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben deze week tot de be noeming van de nieuwe directeur beslo ten na een procedure, zoals die tijdens de begrotingsbehandeling nog eens door de wethouder van onderwijs, de heer J. Versluijs werd toegelicht. Oudercommissie, schoolraad en andere betrokken commissies werden bij de benoemingsprocedure ingeschakeld met een uiteindelijke b en w beslissing. Het aantal sollicitanten was toevalligerwijs gelijk aan dat voor de Thoolse burge- meestersvakature, namelijk 23. Uiter aard vallen er dan in beide gevallen bij de voorselectie al wat af. In laatste in stantie was er voor de lts benoeming een commissie uit het onderwijs en een be stuurlijke commissie. Tenslotte heeft het b en w niet zoveel hoofdbrekens meer gekost de heer Meloen te benoemen. Deze Zeeuw van geboorte heeft de lera renopleiding in Goes gevolg en later ook nog in Arnhem, toen hij al een betrek king had in Arnhem. Hij woonde trou wens ook een tijd in de Gelderse hoofd stad, maar verhuisde later naar Dieren, waar hij Labrihof 2 woont. De heer Meloen - voor Sint Maartensdijk - trou wens ook niet voor het eiland Tholen - is dat geen onbekende naam, want in de Smalstad was er jaren een gemeentese cretaris Meloen, is gehuwd, heeft 2 kin deren is lid van de Nederlands Her vormde kerk. Sinds 1966 is hij werkzaam als leraar elektrotechniek aan de chris telijke technische school te Arnhem, die weer deel uitmaakt van de chr. scholen gemeenschap Noord. Sinds 1975 is hij ook schooldekaan. Voorts is de heer Meloen sinds 1976 verbonden aan de lerarenopleiding van het Ned. Genoot schap aan de avondschool te Nijmegen als vakdidacticus elektro-techniek. De nieuwe directeur van de Burge meester Bouwense l.t.s. is niet alleen blij met de benoeming vanwege de promo tie, maar toch ook wel, dat hij weer op Zeeuwse grond kan gaan werken. Uiteraard kruipt het bloed toch waar het niet gaan kan en al duurt het allemaal nog wel even, een welkom bij voorbaat mag al naar Dieren uitgjan. Onredelijke solidariteit 0 Naar Soestdijk als Koningin ze ven kruisjes telt 0 Afzwaaiende directeur gemeente- werken 0 Uitbreiding ziekenhuisbus in 't verschiet 0 Wie gaat de Thoolse sporthal bouwen? 0 Bedrag per leerling bijna 400 gul den 0 Huizenbouw alleen voor eigen burgers 0 Vanavond raad in St. Philipsiand 0 Succesvolle Rwanda actie bij Mavo 0 Concert in de Vossenkuil zeer po sitief 0 Een nieuw vervolgverhaal 0 Steeds meer vrouwen willen werk Volop mogelijkheden voor sport ieve recreatie CYNIST EN PESSIMIST ZIJN ZONDERLINGE GUITEN ZIJ KEREN VAN HET KLEED DE VOERING STEEDS NAAR BUITEN Dit nummer bestaat uit 18 pagi na's Denk om tijdige inzending van berichten en advertenties voor kerst- en oudejaarsnum- mer. Vijftig ton uien maat4U opwaarts, klasse 2 nl., zijn dinsdag op de St.Annalandse veiling verkocht voor twaalf gulden per honderd kilo. De Thoolse gemeenteraad neemt maandagmiddag een beslissing om de ziekenhuisbus twee keer per dag vanuit alle kernen naar het Algemeen Burger Gasthuis en het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom te laten rijden. Dat kost wel 8000 gulden meer voor de gemeente, maar een enquête onder de passagiers heeft uitgewezen, dat 95% voor deze uitbreiding is. Bijna alle voorstanders zijn bereid hiervoor 20 25 minuten langer onderweg te zijn of over te stappen. De meerdere opbrengst van deze uit breiding wordt geraamd op 4478,95. De gewijzigde dienstregeling kan pas ingaan, wanneer Klundert's autobusbe drijf vergunning heeft ontvangen voor dit groepsvervoer. Met name de SGP-fractie heeft zich de afgelopen jaren sterk gemaakt voor een ruimere dienstverlening aan de zieken huisbezoekers. De gemiddelde passa giersbezetting was het eerste halfjaar 21.6 tegenover 23.5 in het eerste halfjaar van 1977 en 21.9 in het tweede halfjaar van 1977. De kosten waren het afgelo pen halfjaar 41.425'54, waarvan 13.450,60 terugkwam van de passa giers, zodat de gemeente 27.974,94 moest bijpassen. r Momenteel rijdt de ziekenhuisbus's middags en 's avonds een andere route, wat per maand wisselt. Wanneer de bus bijvoorbeeld 's middags vanuit Stave- nisse, St. Annaland, Oud-Vossemeer, Tholen rijdt, gaat deze 's avonds vanuit Stavenisse, St. Maartensdijk, Scherpe- nisse, Poortvliet, Tholen. Stavenisse en Tholen zijn er dus altijd bij, zowel 's middags als 's avonds. Voor de uitbreiding zijn nieuwe dien stregelingen ontworpen. Op werkdagen kan in de middagdienst aansluiting worden verkregen op de lijndienst van de T.A.D., zowel op de heen- als op de terugreis. In de avonduren sluit de zie kenhuisbus alleen op de heenreis aan op de lijndienst. In alle drie gevallen moe ten passagiers uit St. Annaland en Oud- Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 Adrl C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IN Vossemeer in Tholen overstappen. De wachttijd voor het overstappen bedraagt slechts drie minuten. Bij de terugreis in de avonduren dient de ziekenhuisbus alle plaatsen aan te doen: vanaf Tholen via Oud-Vossemeer, St. Annaland, Poortvliet, Scherpenisse, St. Maartens dijk naar Stavenisse. Op zon- en feestdagen kan geen aan sluiting worden gevonden met de lijn dienst. Zowel 's middags als 's avonds zal de ziekenhuisbus dan alle plaatsen aan doen zoals ook de avond-terugreis op werkdagen. Op eerste Paas-, Pinkster- én Kerstdag wordt alleen 's middags ge reden. Volgens Klundert's autobusbe drijf zijn er op die dagen weinig passa giers omdat er een gering aantal patiën ten in het ziekenhuis verblijft. De meerdere buskosten van de uitbrei ding zijn 14.427,5. Voor de passagiers uit St. Annaland en Oud-Vossemeer komen er nieuwe tarieven omdat ze op werkdagen slechts gedeeltelijk van de ziekenhuisbus gebruik maken. Om het voor de chauffeur niet te uitgebreid en onoverzichtelijk te maken, worden vier in plaats van acht tarieven ingevoerd. De prijs wordt bovendien aangepast, waarbij het tarief een gulden meer is dan bij de lijndienst. (Anders zou men vanaf het station de stadsbus naar Lievensberg moeten nemen, vandaar o.a. de gulden meer). Passagiers uit Stavenisse betalen voor< een retourtje ziekenhuisbus 5,80. St. Maartensdijk en St. Annaland 5,10, Scherpenisse, Poortvliet, Oud-Vosse meer 4,40 en Tholen 3,70. Passagiers uit St. Annaland en Oud- Vossemeer betalen 's middags voor de ziekenhuisbus 2,00 bij en 's avonds 3,30 naast hun respectievelijk retourt je en enkele reis van de lijndienst. Het provinciaal bestuur is van plan over de Philipsdam een weg van 7.5 m. breed aan te leggen met een fietspad van 3 m. op de dam en een fietspad (later paral lelweg) van 4.5 m. op de overbrugging. De kosten van deze 8.5 km. lange ver binding zijn 7.5 miljoen gulden, inclu sief grondaankopen, renteverlies, e.d. De vaste commissie van advies en bij stand voor de waterstaat heeft maan dagmiddag positief advies uitgebracht. Voor het rijk heeft de dam slechts een waterkerende functie, maar de provincie vindt een wegverbinding van regionale betekenis. Het rijk neemt dan ook alleen een 5.5 m. brede werkweg voor zijn re kening. Alle meerdere kosten moet de provincie betalen. Op de Philipsdam wordt in 1985/1990 een verkeersomvang verwacht van 2.100 motorvoertuigen per etmaal, oplopend tot 4.100 als juligemiddelde. De dam kan. wanneer daarop en daaraan de no dige voorzieningen worden getroffen, aantrekkelijke mogelijkheden bieden voor dagrecreatie. Bij de Grevelingen- dam is dat al praktijk. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid is daarom een parallelweg nodig.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 1