Afscheid pelotonscommandant Tholen Nationale Reserve. d) SI rita Bedrag per leerling 392,08 De eerste staat nu al in onze showroom ♦♦Weck** CORDUROY JEANS PANTALONS 35,- 5000 gulden voor bezoek aan Soestdijk 2 stuks 65,- modehuis Een ALNO past in elk huis! Autobedrijf Bolier Ter Tolne weer damkampioen de eendrachtbode onmisbaar voor nieuwtjes Donderdag 14 december 1978 EENDRACHTBODE 13 Voor élke keukenvorm heeft ALNO een passend antwoord. Keuken van wereld klasse. Met 5 jaar échte garantie. In onze showroom. De Schelde Dertig Tholenaren in defile 70-jarige vorstin Bakx omroeper HERENKAPSALON MUNS BUITENVEST 36 BERGEN OP ZOOM 01640-40182 Donderdags de hele dag volgens afspraak. Ook permanent op afspraak. Maandagmiddag neemt gemeenteraad Tholen beslissing Veel meer uitgegeven Gemeenterekening Diepgaande discussie G.S. van Zeeland Langeweg- SCHERPENISSE Tel. 01666-2629 Ambulance Technisch directeur Elvi jubileert. OPEN DAG" 00STERSCHELDE Tilburg - Roermond - Horst - Bergen op Zoom. MINISTER GINJAAR IN ZEELAND Tarieven dorpshuizen met 3 4% omhoog. STEMMEN VAN LEZERS December. W/////È WÊÊÊfÊë m Hen m d^veel geHrnBe sparen Want.zei hij, woaramkan z'cu ik de meuwtjeg dan moeten vemavern BENT U NOG GEEN ABONNÉE, geef u dan op bij onze plaatselijke bezorger of stuur de bon op aan EENDRACHTBODE, Postbus 5, Sint-Annaland of bel 01665-2752 Naam Adres Woonplaats Zaterdagavond heeft de commandant van het peloton Tholen van de Natio nale Reserve, sergeant majoor A.C. Schrijver uit Vlissingen in de kantine van de camping Stavenisse afscheid ge nomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. H6t Thoolse peloton had hun commandant deze avond onder meer aangeboden als afscheidscadeau. Daarbij was het pelo ton zelf voltallig aanwezig, al of niet vergezeld van echtgenote en onder vele andere genodigden was ook majoor Zoon en kapitein Filius van de staf P.M.C. uit Middelburg. Voorts enkele adjudanten, pelotonscommandanten uit de regio Zeeland en de huidige Thoolse pelotonscommandant, luitenant M. van Vuuren uit Tholen. Als gastheer trad op de sergeant majoor S.T. Sies uit 's Gra venpolder, die opvolger is van zijn scheidende collega. Van hem was ook het welkomstwoord, inzonderheid tot de fam. Schrijver. Namens de Staf Zeeland P.M.C. werd eerst het woord gevoerd door majoor Zoon uit Middelburg. Deze spreker herinnerde er aan, hoe de schei dende sergeant majoor zijn loopbaan bij de marine was begonnen als electro monteur 2e klas. Bij de nationale reser ves begon hij als soldaat eerste klas via de peltons Vlissingen, Souburg en de laatste jaren pelotonscommandant Tho len. Het lidmaatschap van de harmonie "Ons Genoegen" in Vlissingen was tus sen de bedrijven door voor de heer Schrijver een waar genoegen. Echter voor de eigenlijke werkkring was er een inzet met hart en ziel. De majoor wees er op, hoe rond 1950 de nationale reserve vrij goed bevolkt was, maar later is dat afgezakt. Tegenover het Oostblok, waar het misschien minder ideologie is, maar wel veel meer een vanzelfsprekendheid, slaan we in dit opzicht in het Westen geen best figuur. Voorts verzekerde de "majoor, dat een reservist nooit goed kan functioneren zonder steun van de achterban, zijn gezin. Daarom vond hij een dankwoord voor de dames zeker op zijn plaats. Hij hoopte dat ze een avond als deze als kleine compensatie voor hun offer wilden zien. Namens de staf Zee land bood hij de scheidende Thoolse commandant een houten plaquette aan met voorop de afbeelding van het stad huis ingebrand en aan de achterzijde data van indiensttreding en ontslag plus een oorkonde. Met woorden en dank ook tot mevrouw Schrijver hoopte de spreker, dat beiden bij voorkomende gelegenheden weer van de partij zouden zijn. Met het uitbregen van een toost op sergeant-majoor Schrijver eindigde de woordvoerder van de Staf met het Ad- Fundum! Vervolgens sprak luitenant M. van Vuuren uit Tholen. Hij was van oordeel dat over het goed functioneren van een reservist nogal wat te filosoferen zou zijn. Hij prees zijn scheidende col lega vooral vanwege het gemak, waar mee hij de stof wist over te brengen en dat heeft er belangrijk toe bijgedragen, dat Tholen het beste Zeeuwse peloton wordt genoemd. De luitenant veronder stelde, dat de 16 Thoolse jaren voor de heer Schrijver als een goede herinnering bewaard zullen worden. Behalve het verzorgen van de avond bood hij na mens het peloton ook een kleurenfoto van de Thoolse groep aart en verzekerde dat het peloton zijn best zou blijven doen om de naam hoog te houden. Ad judant Fierloos uit Goes bleek gelijk te zijn opgetrokken met de scheidende sergeant-majoor en sprak dan ook voornamelijk als vriend. Adjudant Stroo voerde het woord als de meer directe chef en wist te vertellen, dat de heer Schrijver gedurende die 16 jaar slechts 5 oefenavonden had gemist en dat kwam dan door ziekte. Ook hij liet zijn af scheidswoorden vergezeld gaan van een cadeau. Kapitein Filius wees er op, dat destijds het verzoek werd gedaan de diensttijd van sergeant-majoor Schrijver nog met een jaar te verlengen, ook al gaat men bij het leger normaal op 55 jarige leeftijd met F.L.O. Men was toen echter op Tholen nog niet gesteld, maar nu is er onherroepelijk een punt achter gezet. Het laatste woord was aan sergeant-ma joor Schrijver zelf. "Ik heb me een beetje opgelaten gevoeld, zei de scheidende reservist. Toch doet het geweldig goed. Hij dankte alle sprekers voor de goede woorden en cadeaus en verzekerde het werk bij de nationale reserve weliswaar vrijwillig, maar toch met 100% inzet ge daan te hebben. Anders ben je ook niet waard dit werk te doen en dan pas geeft het ook voldoening. Mede namens zijn vrouw dankte de heer Schrijver nog maals voor de prachtige avond. Die werd besloten door sergeant-majoor Sies met een zogenaamde dagorder, maar het niet officiële gedeelte met mu ziek en dans ging nog lang daarna door. aa nbouwkeukens bouwmaterialenhandel Bergen op Zoom Tel. (01640) 36910 Advertentie IM Bij leven en welzijn zal op 30 april 1979 Hare Majesteit Koningin Juliana hadr zeventigste verjaardag vieren. Voor de Oranjevereniging Baarn is dat aanlei ding tot het organiseren van een bijzon dere manifestatie naast het jaarlijks de- file. De 35 gemeenten die door een titel aan het koningshuis zijn verbonden, zijn uitgenodigd om hun historische banden met het huis van Oranje uit te beelden. Zo is de koningin o.a. Vrouwe van St. Maartensdijk, dat eertijds een van de heerlijkheden van de Oranjes was. De gemeente Tholen werkt voor uitvoe ring van het plan samen met de Bra bantse gemeenten Geertruidenberg (die de visserij uitbeeldt) Klundert (stadhuis) met inhuldiging vorstin). Hoge en Lage Zwaluwe (kerkelijk leven), Steenbergen (bedijkingen), Willemstad (vesting met stadswal) en Zevenbergen (kasteel, eens residentie van het Oranjehuis). St.Maartensdijk beeldt de inning van de tienden (belastingen) uit. De zeven ge meenten vormen samen éen vesting, waar binnen elke gemeente tot een an dere uitbeelding komt. De inning van de tienden gebeurt mogelijk met behulp van een boerenwagen met paard. Op initiatief van de Zevenbërgse burge meester wordt het nu een gezamenlijke manifestatie van zeven gemeenten. Het totale programma duurt een kwartier. De totale kosten worden geraamd op twintig mille, waarvan naar het aantal inwoners Tholen 5000 gulden voor z'n rekening moet nemen. De gemeente-' raad beslist maandagmiddag over een desbetreffend voorstel van b en w. De Koninklijke familie wordt bij het bezoek aan de 'vesting' van de .zeven gemeenten begeleid door een 'dorp somroeper', die per gemeente een toe lichting geeft. Deze eer is tebeurt geval len aan de Thoolse voorlichtingsambte naar F.A.P.M. Bakx. Er zullen ongeveer dertig Tholenaren naar Soestdijk gaan. De manifestatie eindigt met een geza menlijke aubade van enkele Hollandse liedjes onder begeleiding van een piere ment. Inmiddels is de werkgroep al druk bezig met de uitwerking van de plannen. Streekarchivaris Alb. Delahaye (auteur van het boek de ambachtsheerlijkheid Advertentie IM, De O.L.S. Ter Tolne uit Tholen heeft opnieuw de titel veroverd bij de school- damkampioenschappen, die de Een dracht weer had georganiseerd. Volgend voorjaar komt het Thoolse vijftal uit bij de Zeeuwse Kampioenschappen schooldammen. André Kousemaker, John Nieuwkoop, Hanifi Benjilali, René Tazelaar, Geert Almekinders en de re serves Leen Beth en Conny Stobbelaar bereikten daarmee een fraai resultaat. De finale werd 29 november gespeeld in de O.L.S. De Rieburch in St.Maartens dijk. Bij de pauze voerde de school met de bijbel uit St.Annaland na drie wed strijden de kop aan met zes punten, ge volgd door Ter Tolne en de CNS De Regenboog uit Tholen met elk vijf pun ten. Er kon dus nog van alles gebeuren en to het laatst toe bleef het spannend. Bij een gelijke stand gaven de bordpun- ten de doorslag en daardoor won Ter Tolne. 2. De Regenboog Tholen 3. School met de Bijbel St.Annaland 4. Poortvliet 5. De Rieburch St.Maartens dijk 6. De Schalm Stavenisse. Dhr. Nieuwenhuizen van De Eendracht, die pas is geslaagd als arbiter, was scheids rechter. Voorzitter W.A.Boogerd van de Thoolse damclub reikte de prijzen uit. Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberg- he) begeleidt de presentatie van het ge meenschappelijk verhaal, de kleding van de spelers en de constructie van de attributen vanaf het historisch perspec tief. ^modehuis bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM Veronica heeft de laatste wedstrijd van dit jaar met 2-0 verloren van Sic Pugno 5. Ondanks de handicap dat twee spelers ontbraken, was het begin redelijk goed met een 0-3 voorsprong. De Bergenaren vochten echter terug en al gauw raakte Veronica achter om tenslotte de set te verliezen: 15-12. De tweede set gaf het zelfde beeld, alleen werd er beter ge blokt. 't Werd opnieuw 15-12. Hopelijk komt Veronica in het nieuwe jaar beter in z'n spel. In dezelfde heren 2e klas boekten de Coming Boys van Amigos 3 opnieuw een overwinning. Na een 1-2 zege op Sic Pugno 5 moest maandagavond in Haes- tinge Sic Pugno 6 het onderspit delven met 2-0. Hoe beter het derde team het doet, hoe slechter gaat het met Amigos 2, dat met 1-2 van Diomedon 2 verloor: 10-15, 15-9, 10-15. Met vlagen werd er redelijk gespeeld, maar de opvang en de pass was beneden de maat. Overigens duurde deze match een uur, maar de jonge Bergenaren konden tegen een stootje. Amigos 2 was er niet tegen op gewassen. In de dames 3e klas boekte Amigos 2 een broodnodige 0-2 overwinning op Olym pus 3x2-15, 4-15. De eerste set werd vrij gemakkelijk gewonnen en de tweede set verliep ook zonder moeilijkheden. Amigos had duidelijk meer ervaring en kon de punten ook goed gebruiken ge zien dg vorige nederlagen. De jongens van Veronica wonnen met 3-1 van Bermi 2 Roosendaal: 15-1, 15-2, 15-0, 12-15. 't Was geen moeilijke wed strijd. Alleen de laatste set eindigde on nodig in het voordeel van Bermi 2. De meisjes van Veronica wonnen met 1-3 van Voverd Dinteloord. 't Was een leuke wedstrijd. Na 12-15 in de eerste set ver loor Veronica met pech de tweede set: 15-9. De Smerdiekse meisjes stelden in de derde en vierde set orde op zaken: 5-15, 6-15. Veronica heeft nu 12 punten uit 4 wedstrijden. Programma maandag 18 december: St. Maartensdijk 20 u Amigos 2 dames- VVR 2 (Wilma v.d. Werf), 21 u Veronica - dames - Olympus (W. Smit) Steenbergen: 21 u Diomedon 1-Amigos 1 heren (L. Balemans) Bergen op Zoom: 21 u Sic Pugno 4- Amigos 1 dames (W.K. v.d. Meent). In overeenstemming met het advies van de Gemeenschappelijke Schoolraad wil len b en w van Tholen het bedrag per leerling verhogen van 375,86 naar 392,08 voor eigendomscholen en van 284,56 naar 307,43 voor bruikleen- scholen. De bedragen die tot die getallen leidden, berusten op ramingen. Alleen het bedrag voor administratiekosten wordt jaarlijks door de Minister vastge steld. Ten opzichte van vorig jaar zijn de onderhoudskosten gedaald. Deze lagen echter ook aanzienlijk boven het lande lijk gemiddelde. De post terugontvangsten van school besturen is ten opzichte van dit jaar voor 1979 lager geraamd omdat de bijzondere lagere school in Tholen een eigen meter van de PZEM heeft. In het bedrag per leerling is 90 gulden begrepen voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ter vervanging van versleten leer- en hulp middelen. Dit jaar was dat 83,70. Voor 1977 is uitgegaan van 86,18, welk bedrag voor 1978 en 1979 is verhoogd met het door het Ministerie van Bin nenlandse zaken bekend gemaakte in flatiepercentage van respectievelijk 4 'A en 0 Het bedrag voor administratie kosten is 33 gulden. Het bedrag per leerling voor bruikleenscholen is lager dan voor eigendomscholen omdat de kosten voor groot onderhoud bij eigen domscholen voor rekening van het schoolbestuur komen. Het gemiddeld aantal leerlingen op de Thoolse lagere scholen is 1010. De Gemeenteraad gaat verder de uitga ven o.l.s. 1977 voorlopig vaststellen als mede de uitgaven over het vijfjarig tijd vak 1973-1977. Daaruit blijkt, dat de ui- tuitgaven voor eigendomscholen vorig jaar minder waren dan beschikbaar was gesteld: 348.160,37 uitgaven en 367.528,96 beschikbaar gesteld. De bruikleenscholen (bijzondere scholen) hebben het beschikbaar gestelde bedrag echter met 24.039,12 overschreden in 1977. De besturen van de bijzondere scholen die eigendomschool zijn, zullen een deel van het voorschot moeten te rugbetalen. Uit de berekenin ivan het vijfjarig tijd vak blijkt, dat de eigendomscholen het bedrag per leerling met 98,73 hebben overschreden en de bruikleenscholen met/ 128,16. De Gem. Mavo Tholen komt in 1977 een bedrag van 21.360,74 tekort. Met na me de posten onderhoud, aanschaf schoolmeubelen en leermiddelen zijn in vergelijking met 1976 enorm gestegen. Als er dit jaar ook een overschrijding van de rijksvergoeding plaats vindt, kan de Chr. Mavo Tholen aanspraak maken op een evengroot bedrag. B en W con stateren,-dat het Rijk duidelijk tekort schiet met vergoedingen. De Gem. Ma vo heeft vorig jaar 99.696,67 uitgege ven en maar 78.335,93 ontvangen. De onderhoudspost (inclusief PZEM en WMZ rekening) was ruim 45 mille. Ook bij het openbaar kleuteronderwijs waren er in 1977 forse overschrijdingen van het bedrag per lokaal en per kleuter. B en w willen daarvoor 54.266,37 be schikbaar stellen: 1763,89 per lokaal (x26 5/8)en 17,21 per kleuter (x 424'A). De rekening 1976 van de gemeente Tholen zou een batig saldo van 430.360,22 hebben opgeleverd, als b en w in overleg de Commissie Financiën geen reserveringen hadden geraamd: Op 30 november en 1 december hebben gedeputeerde staten van Zeeland zich op Hedenesse teruggetrokken voor be spreking van enige beleidsaangelegen- heden mede voortvloeiende uit de in de beleidspuntennota 1978-1982 verstrekte opdrachten en wensen. Aan de orde zijn geweest: planning en coördinatie, de toekomstige nota perso neelsbeleid, het sociaal vestigingsstatuut en de mini-SER, de waterschapscon centratie, een Zeeuwse milieunota, de tot stand brenging van districtsgenees- kundige diensten en een notitie over de cultuur als onderdeel van het welzijns beleid. Over deze punten is een diepgaande discussie gevoerd, waarbij verschillende alternatieven de revue zijn gepasseerd en ten aanzien waarvan een voorlopige werkwijze is vastgesteld. RtTMO 150.000 gulden extra voor de reserve openbare werken en 250.000 gulden ex tra voor de reserve dorpshuizen. De re kening 1976 was nadelig beïnvloed door reserveringen ten laste van de gewone dienst (1.608.800 gulden) en extra af schrijvingen op kapitaaluitgaven (13 mille). De Thoolse raad behandelt ook twee salarisverhogingen voor de ambtenaren per 1 juni en 1 augustus. Het gaat om respectievelijk 2% (met een minimum van 33,33 per maand) en 1.4% (mini mum 19,25) op grond van de loon ontwikkeling in het bedrijfsleven. Tenslotte stellen b en w voor, toe te tre den tot de gemeenschappelijke regeling centrale post ambulancevervoer Regio Noord-Brabant. 'Hoewel op Tholen geen sprake is van een overheidsambu- lancedienst, zijn we van mening dat dit geen belemmering is voor het aangaan van de beperkte regeling, aangezien ook de Thoolse ambulance de toets der kri tiek op dit gebied zonder meer kan doorstaan. De conclusie van de Provin ciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Brabant dat het verspilling van mankracht, energie en geld zou beteke nen, geen gebruik te maken van de reeds beschikbare middelen, is in het licht van de sinds 1975 gevoerde discussie over bezuinigingen in de gezondheidszorg alleen maar klemmender geworden', al dus b en w aan de Thoolse gemeente raad, die maandagmiddag om twee uur voor het eerst vergaderd onder leiding van de nieuwe burgemeester E.Bae- rends. -o In het restaurant "d'Ouwe Back" aan de Kaaistraat 28 te Steenbergen is er van middag tussen 5 en 7 uur een receptie vanwege het zilveren dienstverband van de heer G. van Weezei bij de ook in onze regio zo bekende damesconfectie-in- dustrie Elvi De heer Van Weezei begon 25 jaar geleden bij Eling Visser in Rot terdam, maar verhuisde naar Steenber gen, toen daar nu al dik 20 jaar geleden een nieuwe Elvi vestiging ontstond. Al geruime tijd is daar nu het hart van de Elvi produktie gevestigd, al zijn er ook, zoals bekend vestigingen in Sint Maar tensdijk en Nieuwerkerk. De verkoop zetelt in Amsterdam. De heer Van Weezei had het beroep in de vingers en daarom behoeft het nauwelijks te ver wonderen, dat hij sinds 1970 technisch direkteur is van Eling Visser b.v. of beter onder de fabrieksnaam Elvi. Samen met de financieel directeur de heer T.E. Al- blas heeft men zich als een der zeer weinigen op het gebied van de dames- confectieindustrie in ons land weten te handhaven. De basis daartoe heeft bij Elvi altijd gelegen bij het kwaliteitspro- dukt. De dames weten nu eenmaal dat een Elvi japon niet het goedkoopste is, wat er op de markt komt, maar wel een met grote zorg tot stand gekomen pro- dukt. Dat is dan ook gewoon af te zien, zeggen de dames zelf. Daarom wellicht kampt Elvi zelfs in een tijd van heel wat werkloosheid ook onder meisjes toch zo nu en dan nog met personeelstekort. Er wordt vakwerk gevraagd, niet onover komelijk voor die wil leren, maar zelfs een slordigheidje in een onderdeeltje van de afwerking, kan niet worden ge tolereerd. Men kan gevoeglijk aannemen dat men in deze tijd op de tenen moet staan om zich als damesconfectieindustrie in ons land te kunnen handhaven. Dat dit tot dusver ruimschoots lukte, is mede te danken aan het vakmanschap en de in zet van de thans jubilerende mede-di recteur de heer G. van Wezel, Ook daarom mogen gelukwensen uitgaan naar hem, zijn echtgenote en het Elvi- bedrijf in zijn totaliteit. Vandaag zal menigeen dat persoonlijk doen in "d'Ouwe Bac". Op zaterdag 16 december zal een "open dag" worden gehouden om het publiek in de gelegenheid te stellen poolshoogte te nemen bij de werken aan de Ooster- scheldedam. Men zal over de vorige maand voltooide drie kilometer lange hulpbrug van Schouwen het werkeiland Neeltje Jans kunnen bereiken. Deze brug zal de komende jaren ge bruikt worden voor het vervoer van personeel en materieel naar de bouwput achter het werkeiland. Daar zullen de pijlers worden gebouwd, die onderdeel gaan vormen van de afsluitbare kering in de Oosterscheldemonding. Tijdens de uitvoering van deze werkzaamheden ter voorbereiding van de afsluiting van de drie stroomgeulen Roompot, Schaar van Roggeplaat en Hammen, zullen de bouwplaatsen voor het publiek niet vrij toegankelijk zijn. De open dag wordt gehouden om belangstellenden in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de stand der werken. In een der di rectiekantoren zal dan een expositie over de werken zijn ingericht en wordt de film 'Oosterschelde, kerend tij' ver toond. Medewerkers van Rijkswater staat zullen nadere toelichting geven van 10 tot 4 uur. Aktueel in de kleuren: zwart, bruin en olijf. 100% katoen. «d brekel Advertentie IM Minister Ginjaar van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft dinsdag een werkbezoek aan Zeeland gebracht in het kader van zijn reis langs de milieu-in specties van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid. Het bezoek begon met een bespreking in Middelburg ten kantore van de regio nale milieu-inspecteur, Drs. G.J. Beijen. Bij de lunch waren ook de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Dr. C. Boertien en de Gedeputeerde voor Milieuzaken, de heer W. Don, aanwezig zijn. Des middags werd de RSV Gieterij Middelburg bezichtigd en in Sluiskil de Nederlandse Stikstof Maatschappij (N.S.M.) Des avonds was het ministe riële gezelschap de gast van het ge meentebestuur van Sas van Gent. De minister werd onder anderen verge zeld van de directeur-generaal voor de milieu-hygiëne, Ir. W.C. Reij. De Thoolse gemeenteraad beslist maandagmiddag over verhoging van de huur van dorpshuizen en gemeentelijke verenigingsgebouwen met 3 !A%. Dit is het door de regering toegestane percen tage. Voor de laagste tarieven is de ver hoging 25 of 50 cent. Er is onderscheid tussen het gebruik door bedrijven 'door verenigingen e.d. zonder commercieel gewin' en door 'vaste klanten'. Voor bijvoorbeeld een bruiloft of een 'grote avopd' van een vereniging is de huur in de verschillende accommodaties, uitgaande van gebruik van het gehele gebouw van 19.00-23.00 uur als volgt: Dorpshuis St. Annaland 41 gulden, dorpshuis Stavenisse 27,50, oud ge meentehuis Stavenisse 15 gulden, dorpshuizen Poortvliet en Scherpenisse 427,50, verenigingsgebouw Tholen 15 gulden, voormalige kleuterschool St. Maartensdijk, OLS Scherpenisse en Stavenisse 4,50, dorpshuis Oud-Vos- semeer 33 gulden, Gasthuiskapel Tho len 27,50. De maand waar in wij ons bezinnen, de duisternis van 't licht gaat'winnen, 't gefluit der vogels deels verstomt, de winterslapers in hun holen zij houden zich nog wat verscholen het einde jaars steeds nader komt. De maand waar in wij kunnen dromen, van lage zon, van kale bomen, het stille bos, de dagen kort. De avonden en nachten langer, de mensen en de dieren banger zodra het buiten donker wordt. December met zijn vele vragen, zijn kille, koude, natte dagen, zijn sinterklaas, zijn sneeuw en ijs. Zijn kerstfeest met versierde dennen waarbij wij vrienden graag verwennen, zijn stille nacht, zijn kyrieëleis. Het einde jaars met vuurwerkknallen waar mensen dierenrust vergallen, maar ook gezellig nu en dan met oliebollen, dammen, schaken, of samen lachend ons vermaken de drempel over met Wim Kan. i Het einde jaars met onze wensen voor 't nieuwe jaar aan alle mensen, van alle rassen groot en klein. Wij willen aan de schepper vragen, - geef vrede, Heer, in deze dagen voor die van goede wille zijn. Het oudejaar met al zijn zorgen wordt straks voor eeuwig opgeborgen, het nieuwe staat al voor ons klaar dat u, de uwen en uw vrinden daar veel geluk in mogen vinden, dat wensen wij voor 't nieuwe jaar. P.M. van Eekelen. Bergen op Zoom. NNP

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 13