Baerends heeft Tholen veel te bieden Midden-Schouwen had het voorgevoel, dat het burgemeester Baerends moest afstaan. SI Veel waardering voor loco burgemeester C. J. Moerland KORF BAL Oefenmateriaal voor 50 groepen "meer bewegen voor ouderen". KAA BEE Donderdag 7 december 1978 EENDRACHTBODE 9 Burgemeester J.E. van Boeijen over zijn opvolger: "Jouw keuze voor Tholen verraadt een goede smaak. Je werk in Middenschouwen verraadt een goede aanpak, je start in het bestuur van Vre derust getuigt van een goed hart en de ontvangst op Tho len geeft vertrouwen. Je hebt Tholen en je medebestuurders veel te bieden". De naar Harderwijk vertrok ken voormalige Thoolse bur gemeester J.E. van Boeijen zei dat maandagmiddag in Haes- tinge na de installatie van zijn opvolger Evert Baerends. Capaciteiten Dienstbaarheid Weet van wanten Samenwerking Moderne inslag Cultuur VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD 0p de fiets naar Tholen HERENKAPSALON MUNS BUITENVEST 36 BERGEN OP ZOOM 01640-40182 Donderdags de hele dag volgens afspraak. Ook permanent op afspraak. Zware belasting, maar taak met verve vervuld. 'Het is wel een zware belasting voor u geweest, maar u hebt dit werk met verve vervuld. Ik ben ervan overtuigd namens de bevolking te spreken, als ik u oprecht de dank en waarde ring overbreng'. De pas geïn stalleerde burgemeester E. Baerends zei dat maandag middag in Haestinge tot wet houder C.J. Moerland, die 6 V2 maand loco-burgemeester was geweest. Van veel kanten kreeg hij lof voor die taakver vulling. Raadslid L. Kloet on derstreepte dat met een bloemstuk voor mevr. Moer land. Hoge eisen De hoogste tijd Fantastisch doorgekomen Enthousiast-dynamisch Vak geleerd Dhr. en Mevr. van Boeijen waren voor deze belangrijke gebeurtenis graag naar Tholen terug gekomen. De Thoolse be noeming van dhr. Baerends had hen erg verheugd. 'De Gemeente heeft niet lang op een burgemeester hoeven te wachten en er is nu een collega benoemd, die weet wat een kleine gemeente is en die bestuurlijke bekwaamheid heeft. Ik hoef niet te vertellen dat je precies op maat gesneden bent, want zelfs in twee op eenvolgende burgemeesters zouden nog niet alle capaciteiten- aanwezig zijn om aan de profielschets van de raad te vol doen. Tholen heeft weer een eigen, een andere burgemeester. De tijd van en thousiast en hard werken is aangebro ken en we wensen je hier een hele goede tijd toe', zei burgemeester van Boeijen. De loco-burgemeester van Midden- schouwen, dhr. I.C. Padmos, was niet blij met het vertrek van dhr. Baerends. Toch was hij erg verheugd bij de instal latie aanwezig te kunnen zijn. 'We gun nen u deze promotie namelijk van harte, want u had capaciteiten te over. Daarom kan ik de bevolking van harte geluk wensen met deze nieuwe burgemeester. U hebt een hekel aan mensverering en lange redevoeringen. Daarom houd ik het kort. Ik hoop dat er eendrachtig ge werkt mag worden, want eendracht maakt sterk', zei locoburgemeester Padmos van Middenschouwen. Oud burgemeester G.H.E.M. van Waes van Borssele (waar dhr. Baerends een aantal jaren raadslid en wethouder was) vond dat dhr. Baerends voortreffelijke eigen schappen had om burgemeester te wor den. 'Ik heb je destijds afgeraden om naar Middenschouwen te gaan, maar als ik zie wat je dat opgeleverd heeft, dan ben ik mis geweest. In Borssele is m'n grote waardering voor je gegroeid. Je kwam uit de landbouworganisatie en boeren weten wat democratie is. Allebei hadden we ook belangstelling voor de gezondheidssector en allebei hadden we graag het laatste woord. Je hebt nu bij je installatie een warm pleidooi gehouden voor openheid, maar geef de burger zo veel inspraak, dat ze met de informatie geen raad weten', aldus dhr. van Waes, die Tholen feliciteerde met deze burge meester, die volgens hem veel liefde voor een kleine gemeente en het platte land heeft. De Hervormde predikant ds.G.H.Abma uit Poortvliet sprak namens alle kerkge nootschappen op Tholen. Hij was er Een van de vijftien sprekers na de bui tengewone raadsvergadering was de oud-burgemeester van Kerkwerve en St.Annaland, dhr. W.Baas, die burge meester Baerends feliciteerde met zijn installatie op Tholen. ondanks de diversiteit van overtuigd, dat er een goede band moet zijn tussen gemeente en kerk. Verwijzend naar de Mozes en Aaronstraat in Amsterdam, pleitte Ds.Abma voor een broederlijke verhouding. 'We willen al het mogelijke doen om nogal wat te verbeteren en de samenwerking niet alleen tot toespraken bij de installatie van een burgemeester en een predikant. Er spoken gedachten die allervreemdst zijn. We moeten maar eens af van de vermaledijde gedachte dat overheid en kerk zich neutraal ten opzichte van elkaar opstellen. Het gaat om wederzijdse dienstbaarheid. Wat zouden we voor de toekomst hebben als we het woord van God verwerpen? Er is gesproken over schone perspectie ven, maar het meeste is aan de buiten kant gebleven. U hebt leren knokken voor kleine kernen die zich misdeeld voelen en dat is zeker van belang. Het is nu een hele opdracht om zich in het ge voelsleven van de Thoolse bevolking te verplaats n. Dat u de liefde tot Gods dag en Gods volk positief weet te waarderen. Dat u als christen leiding mag geven aan de inwoners van Tholen', aldus ds. Ab- ma. Dijkgraaf I.C.Hage van het Waterschap Tholen was blij met de komst van bur gemeester Baerends. 'Uw benoeming ^viel ons alles mee. Tijdens de profiel schets van de gemeenteraad bent u ge formeerd en ieder wilde er wel wat aan bijschaven. Wij hebben 1 wens, n.l. dat u niet aan alle wensen voldoet, want dan was u geen mens een robot met een in gebouwde computer. We zijn blij dat er een Zeeuwse burgemeester benoemd werd die het waterschapswezen en de Oosterscheldeproblematiek kent. U weet van wanten. Gemeente en water schap hebben beide een diede taak en wat is er dan beter dan dat we geza menlijk optrekken om voor de bevol king op de bres te staan', zei Dijkgraaf Hage, die gezien de plaats van de ge bouwen nog wees op de burenvriend- schap in St.Maartensdijk. Adjudant A.W. van Zweden, groeps commandant van de rijkspolitie Tholen, hoopte op dezelfde goede samenwer king met dhr. Baerends en het gemeen telijk apparaat als bij burgemeester van Boeijen. De adjudant nodigde de nieuwe Thoolse burgemeester alvast uit voor een eerste dienstbespreking. De gemeentelijke brandweercommandant P.A.C.M. Lindhout informeerde dhr. Baerends over de vier korpsen en de regionale brandweer. Ook hij hoopte op dezelfde prettige samenwerking als met voor ganger van Boeijen. Dhr. W. de Vries van het architecten bureau Dingemans, de Vries en Heems kerk, voelde zich een gastarbeider die opeens een nieuwe baas had gekregen. 'In uw installatietoespraak herkende ik echter veel van uw voorganger en dat geeft de geruststellende zekerheid dat het ook met u wel goed gaat. Namens alle bouwers van het gemeentehuis, van harte geluk gewenst. Er is weer een ka pitein op 't schip, aldus dhr. de Vries. De Prpvinciale vereniging het Zeeuwse Kruis kan met behulp van subsidies, ge schonken door de kommissie sportieve rekreatie en het Koningin Juliana fonds, meei dan 50 groepen "meer bewegen voor ouderen" van een pakket oefenmateriaal, voor zien. De coördinatie en uitvoering van dit projekt is in handen van de hoofdleider "meer bewegen voor ouderen" (M.B.v.O.). Toen ongeveer twee jaar geleden de hoofdleider M.B.v.O., dhr.J.Eversdijk, bij de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis in dienst trad, was één van zijn eerste aktiviteiten een zo volle dig mogelijke inventarisatie van alle ak tiviteiten op het gebied van "gymnas tiek" en volksdansen voor ouderen. Eén van de dingen die daarbij aan het licht kwam, was het ontbreken van voldoen de oefenmateriaal bij een groot aantal "gymnastiekgroepen". De wens om hierin verbetering te bren gen, werd vervuld door het Koningin Juliana Fonds en de Kommissie Sport ieve Rekreatie (Zeeuwse Sportraad), die beiden een flink bedrag voor dit doel beschikbaar stelden. Na een wat nauwkeuriger inventarisatie van de materiaalbehoefte bij de ver schillende groepen, en het verwerken van alle aanvragen, kon overgegaan worden tot de bestelling van het mate riaal. Nu is het zover, dat met de verspreiding van de pakketten inmiddels een aan vang is genomen. In de komende weken zullen een groot aantal materiaalpakketten hun weg vin den naar de diverse groepen, verspreid over heel Zeeland. In totaal zal meer dan de helft van de ongeveer 100 "gymnastiekgroepen" in Zeeland op deze manier van oefenma teriaal worden voorzien. De pakketten bestaan onder meer uit: gymnastiekballen, stokken, spelballen en ballennetten, verder vaak ook nog uitgebreid met werpringen, pittenzakjes, kaatsballetjes of knotsen. Met dit materiaal worden de lesmoge- lijkheden van de leiders natuurlijk flink uitgebreid. De hoofdleider M.B.v.O. hoopt dat dit de leiders en de groepen zal stimuleren, en dat de deelnemers zo de kans krijgen om nog meer te genieten van plezierig bewegen, om zich daarmee zo lang mogelijk lichamelijk en geeste lijk fit te houden. Oud-gedeputeerde J. van den Bos uit Tholen - 'De driepuntenleer doet in het Thoolse land nog dikwijls opgeld' - had drie punten voor burgemeester Bae rends. Ten eerste een persoonlijke feli citatie, want de vriendschap dateert al van de zestiger jaren, toen v.d. Bos als voorzitter van de CBTB heeft meege holpen aan de benoeming van Baerends als secretaris. Ten tweede de periode dat ik burgemeester van St.Annaland was. Ook toen hielden we contacten en ont dekte ik ambities bij Baerends om bur gemeester te worden. Ten derde Zevi- bel, de Zeeuwse vereniging van visserij- belangen waarvan ik nu voorzitter ben. Tholen heeft nog een klein stukje visserij en vandaar deze felicitatie, aldus dhr. v.d. Bos, die vond dat de nieuwe burge meester in zijn toespraak al van z'n mo derne bestuurlijke inslag had laten blij ken. Dhr. C.Balkenende, zei namens de CDA-statenfractie blij te zijn, dat er een goed en integer bestuurder in Zeeland bleef. 'Deze benoeming is je van harte gegund', aldus dhr. Balkenende, die van een wat vervroegde St.Nicolaas sprak. 'Het grote pakket is binnengekomen, de druk is van de ketel. Er zijn al wat knoopjes van het pak afgehaald', zei de CDA-woordvoerder. Hij meende dat dhr. Baerends van de attributen in de gymzaal Haestinge, het klimrek met an ti-revolutionaire stijl zou gebruiken. De secretaris van de Werkgroep Tholen van de Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU), dhr. H.Venekamp, bood de nieuwe Thoolse burgemeester het voor zitterschap aan. 'Ik heb gezien dat u voor een nevenfunctie nog niet terug schrikt en de Thoolse ZVU is tien jaar geleden in het leven geroepen door uw voorganger, burgemeester van Boeijen. U valt nu met uw neus in de boter, want ter gelegenheid van het tienjarig bestaan is er een jubileumprogramma. Daarvoor biedt ik u gratis toegangskaarten aan voor uw gehele gezin. Er zijn nu acht programma's voor elck wat wils, een kamerkoor, de Amsterdamse politieka- pel, cabaret, chansons. De ZVU Tholen is er voor de passieve culturele beleving. We werken democratisch, want de le denvergadering kan het programma amenderen. De gemeente Tholen is een van de weinige gemeenten in Zeeland die gezien heeft, dat het culturele leven gediend is met een verhoging van de bijdrage', aldus dhr. Venekamp. Dhr. W.Baas, oud-burgemeester van Kerkwerve en St.Annaland, deed' het groot genoegen dat nu een van z'n op volgers in Tholen tot burgemeester werd geïnstalleerd. 'Evenals u hou ik van korte raadsvergaderingen. Actigave van raadsleden om zich kort uit te drukveer daarom de ken', zei dhr. Baas. In de beantwoording van de gelukwen sen wilde burgemeester Baerends be scheidenheid betrachten,. Hij liet bur gemeester van Boeijen weten, dat er geen schaap met vijf poten in de Schaapskooi (de burgemeesterswoning aan het Hertenkamp in Tholen) komt. Tot ds.Abma zei dhr. Baerends, dat het zijn behoefte is om de samenwerking uit te bouwen, zij het dat kerk en gemeente een eigen verantwoordelijkheid hebben. Een toezegging over het voorzitterschap van de ZVU wilde de burgemeester nog niet doen. 'Het hangt ook van de voor stelling af of ik die bezoek', zo liet dhr. Baerends alvast weten. Niettemin zei hij het fijn te vinden, dat er belangstelling is voor het culturele leven. Tot dhr. Baas zei burgemeester Baerends tenslotte: 'We hebben een ding gemeen. Iedereen die u en mij gezien heeft, vergeet ons nooit meer'. ALI.E SOORTEN Zuid-Oostsingcl 45 I el. 54568 BERGEN OP ZOOM Advertentie 1M De entourage was vrijwel gelijk als waar ook bij een scheidende burgemeester, maar de teleurstelling om het vertrek van het burgemeestersgezin Baerends domineerde bij de op zich grif gegunde promotie. Die indruk moest er voor de buitenstaander - en in feite waren we dat vorige week in het dorpshuis "De Putmeet" te Scharendijke - wel overblijven, na de sprekers te hebben beluisterd bij het afscheid van de heer E.Bae rends als burgemeester van Midden-Schouwen. Die tendens kwam er uit zowel in de toespraken van de officiële bestuurders als van de woordvoerders van enkele organi saties in die regio. "Onze burgemeester zal het Thoolse pad evengoed weten te effenen als hij de Midden-Schouwse weg in een 5 tal jaren wist te plaveien", zo mag de samenvatting zijn, wat bij dit afscheid viel te beluisteren. Het voorgevoel van geen Midden- Schouwense bestendiging verwoordde de plaatselijke loco-burgemeester I.C. Padmos: "We hebben ons altijd wel ge realiseerd, dat wij u geen tweede termijn zouden kunnen behouden. "Deze spre ker concludeerde, dat Midden-Schou wen een voortvarende, zakelijk en snel De Veronica-dames wonnen maandagavond in Haestinge met 2-0 van Sic Pugno 5. In de eerste set lag het spelpeil bijzonder laag. Er zat totaal geen beweging in. Veronica moest dan ook een 0-6 achterstand wegwerken. Zeer moeizaam kwam er aan deze set een einde, in het voordeel van Veronica 15-11. De tweede set leverde weinig problemen op, maar het spel was dan ook stukken beter met 15-5. De Veronica-meisjes wonnen met 4-0 van het bijzonder zwakke Blauw Wit uit Roosendaal. In dertig minuten werden vier sets gespeeld: 15-2, 15-0, 15-1, 15-2. Het was eigenlijk alleen maar serveren, wat door Veronica dan ook goed gedaan werd. Programma 11 december: St. Maartensdijk: 20 u Amigos 2 - Diomedon 2 (A. Vroegop), 21 u Amigos 3 - Sic Pugno 6 (W. v.d. Werf). Steenbergen: 21 u Amigos 1 - VVR (C. Iriks), 21 u Amigos 1 dames - Diomedon 1 (G. Coppens). Halsteren: 19.15 u Olympus 3 - Amigos 2 dames (C. Slokkers). reagerende burgemeester verliest. In het bijzonder bleek hij zich te hebben beij verd voor de veiligheid van de gemeente in het kader van de Oosterschelde-pro- blematiek. De loco-burgemeester had niet onte recht enige kritiek op de te korte termijn tussen benoeming en afscheid. Er wordt geen tijd gelaten de hoogst nodige zaken enigermate af te wikkelen. Overigens kon hij burgemeester Baerends een soortgelijke voortvarendheid "verwij ten", want soms kregen de typistes nau welijks tijd de besluitvorming zwart op wit vast te leggen, of de burgemeester was al met uitvoering van het plan bezig, zo waarschuwde de heer Padmos min of meer de Thoolse bestuurders. Uiteraard waren er naast de boven staande mogelijk wat kritische noten veel meer lovende woorden voor het werk van de vertrekkende burgemeester van Midden-Schouwen. Tenslotte werd de heer Baerends namens de gemeente MiddenSchouwen, waar hij sinds 1973 werkzaam was, een fiets aangeboden: een nuttig cadeau en bij gebruik blijft een mens er ook nog gezond bij," vond de loco burgemeester. We hebben aan u een goede voorzitter gehad, zei de woordvoerder van de ge meenteraad, heer L.C.Hart. Wij voelden ons als raadsleden onder uw leiding op ons gemak en kregen desnoods tot in 3e of 4e instantie soms nog het woord. Niettemin speelde u het wel klaar om een raadsvergadering van een 20 agen dapunten nog binnen een uur af te wer- Advèptenlie IM-V De loco-burgemeester zelf dankte zijn collega-wethouders, waarbij hij ook graag oud-collega A.J. Scherpenisse wilde betrekken, voor de hulp in de voorbije periode. 'Ook van gemeentese cretaris T.C. Benou heb ik bijzonder veel steun gehad. Op de meest prettige wijze hebben wij met z'n vijven kunnen samenwerken. Een woord van dank ook aan de gemeenteraad. Ik heb ervaren, dat u het mij deze periode niet te moei lijk hebt gemaakt, hoewel u ook weer niet kritiekloos de vergaderingen hebt laten verlopen. Heel veel dank voor uw steun. Ik zou tekort schieten als ik niet alle ambtenaren dank bracht voor de steun die ze mij juist in deze periode hebben gegeven. Ik meen dat we met elkaar, zij het misschien in een iets ver traagd tempo, toch op een goede manier de weg hebben vervolgd waarop wij ons bevonden toen burgemeester van Boei jen ons ruim een half jaar geleden ver liet', aldus dhr. Moerland. Als een van zijn eerste taken wilde de nieuwe burgemeester mede namens de raad en de bevolking het college van b en w en de gemeentesecretaris heel har telijk dankzeggen voor de opvang van het extra werk in de vacatureperiode. Ook raadsnestor L. Kloet sprak namens de gemeenteraad zijn waardering uit. 'In de bijzondere raadsvergadering van 12 mei droeg burgemeester J.E. van Boei jen de ambtsketen aan wethouder C.J. Moerland over. Hedenmiddag, 4 de cember, kreeg burgemeester Baerends de ambtsketen, waarvan u de eer hebt gehad, die 6 '/i maand te mogen dragen. Eenmaal in die periode (op 5 september bij de wethoudersverkiezingen) is aan mij die eer geweest, wat zich als een unicum kan voordoen. Ik heb dat zelf als een zware taak ervaren, wat voor u toch wel hetzelfde zal zijn geweest. U was hoofd van de gemeente, raadsvoorzitter en verantwoordelijk voor verschillende portefeuilles. Aangezien onze gemeente uit zeven kernen bestaat, is het nogal wat veel hooi op de vork. We hebben u als raad meer dan eens ook bepaald wat moeilijke zaken voorgelegd. Dit was beslist niet om u daarmee zwaarder te belasten, maar deze zouden ten dienste van onze gemeenschap kunnen zijn. U hebt geen rustige periode gehad: 12 mei afscheid van Boeijen, 29 mei bezoek commissaris met profielschets nieuwe burgemeester, 31 mei gemeenteraads verkiezingen, augustus brugfeesten en afscheid oude raad, september installa tie nieuwe raad. We hebben pas de be grotingsbehandeling achter de rug en nu de installatie van de nieuwe burgemees ter met het vele voorbereidend werk. Zowel lichamelijk als geestelijk worden er dan hoge eisen aan u gesteld. In de periode van de begrotingsbehan deling heeft u me eens gezegd, dat u blij zou zijn, wanneer er weer een burge meester was. Nu is het dan zover en ik Loco-burgemeester C.J. Moerland draagt na 6 4 maand waarneming, de ambtsketen over aan de nieuwe burge meester van Tholen, dhr. E. Baerends. kan me voorstellen dat die blijdschap er inderdaad is. Ik kan me niet aan de in druk onttrekken, dat het ook vanwege uw gezondheid, toch wel de hoogste tijd werd. Met veel ijver en een grote inzet hebt u het werk voor onze gemeenschap gedaan en u bent er mijns inziens in geslaagd. Namens de raad moet ik u hartelijk bedanken. In de eerste plaats voor de goede verstandhouding en de samenwerking en in de tweede plaats voor het werk dat u voor onze gemeente hebt gedaan. Ook mevr. Moerland wil ik hierbij betrekken, want u hebt uw man veel ter zijde gestaan. Moerland, het is niet zo dat u vertrekt, u gaat gewoon weer verder als wethouder. Alleen hebt u wat minder hooi op de vork', zo be sloot raadslid Kloet. Ook gemeentesecretaris Benou maakte gaarne van de gelegenheid gebruik om wethouder Moerland hartelijk dank te fceggen voor de prettige en vriendschap pelijke wijze van samenwerking gedu rende de periode waarin hij het burge meesterschap waarnam. 'Weliswaar blijft de samenwerking ook voor de toe komst recht overeind met u als eerste wethouder. Ik wil u toch graag compli menteren met de plezierige en ook pro- duktieve wijze, waarop het werk het laatste halfjaar onder uw leiding voort gang vond', aldus dhr. Benou. Na de buitengewone raadsvergadering spraken nog diverse sprekers een waar dering uit voor loco-burgemeester Moerland. Burgemeester F.G.A. Huber uit Goes \zei niet helemaal begrepen te hebben waarom de nood in Tholen nu zo groot was. 'Ik ken Moerland al lang en we weten langzamerhand niet beter of hij behoort tot de collega's. Daarom nemen we vanmiddag ook afscheid van een burgemeester', zei dhr. Huber. Burgemeester J.E. van Boeijen uit Har derwijk liet weten, dat Tholen de 6 Vi maand onder Moerland fantastisch was doorgekomen. 'U mag met vakantie en in Harderwijk kunt u een broodje paling komen halen', aldus dhr. van Boeijen. Ook dijkgraaf I.C. Hage uitte zijn bij zonder grote waardering voor dhr. Moerland, maar hij liet weten dat er in de vervulling van de vacature ook een klein beetje eigen belang zat. aangezien Moerland als dagelijks bestuurder van het waterschap de afgelopen 6 maand wat waterschapswerk had moeten mis sen. Tenslotte waren er dankwoorden tot dhr. Moerland van adjudant A.W. van Zweden van de rijkspolitie Tholen. ken. U hebt ons bijgebracht tevoren de stukken goed te bestuderen en daarom ook onze opmerkingen tevoren panklaar te hebben. Wij zijn er van overtuigd, dat u het burgemeesterschap ook in een ge meente van 18.000 inwoners op goede wijze zult vervullen, verzekerde de woordvoerder van de gemeenteraad. Gemeente-secretaris L.F. van Wijck ka rakteriseerde de nieuwe Thoolse eerste burger niet alleen vervuld van jeugdig enthousiasme, maar vooral met een dy namische manier van werken. Na de officiële raadsvergadering werd later nog het woord gevoerd door bur gemeester H.P.Everwijn van Wester- schouwen namens de regio "met spijl over dit vertrek", door de burgemeester van Bruinisse de heer Hekman, die woordvoerder was van de technische dienst van beide gemeenten, door de dijkgraaf van Schouwen-Duiveland A.M.Geluk, door de woordvoeider van de kerken, ds.J.A.G.Delhaas en voorts nog sprekers namens de personeelsver eniging, de watersport en de directeur Gronddeel b.v. In zijn afscheidsrede tijdens de officiële raadsvergadering had 'de scheidende burgemeester al opgemerkt, hoe hij vo lop reden had dankbaar te zijn tijdens de 5 jarige en 3 maanden Schouwse periode gelegenheid te hebben gekregen het "vak" te leren. Daarnaast had hij bij zonder goede herinneringen aan het leven en werken in deze gemeenschap. "Als inspirende uitdaging heb ik de be' n'oeming in Tholen aanvaard. Wij ho pen dat ons de kracht geschenken wordt om ons in te zetten voor de belangen van de Thoolse bevolking. Ook een stukje Zeeland. Een aantrekkelijke gedachte, dat het weer Zeeland is," aldus burge meester Baerends in zijn afscheids speech te Scharendijke. In het dorpshuis waren uit onze regio van de partij loco-burgemeester C.J. Moerland, wethouder LJ.Koopman, de gemeentesecretaris Th.C.Benou en de afdelingschefs C.Meertens (financiën) en A.Quist (interne zaken). Van Sint Philipsland zagen we wethouder L.Walpot en na het officiële gedeelte was er tussen de Thoolse delegatie al spoedig een snelle nieuwtjes-uitwisse ling met de ook aanwezige oud-notaris van Sint Maartensdijk, de heer W.L.Blindenbach, die zich niet alleen nog volledig op de hoogte houdt van de Thoolse besognes, maar in het Schouwse land ook nog zoveel aktiviteiten ont plooit, dat hij een grif genodigde gast was op dit afscheid in de gemeente Midden-Schouwen. Het provinciaal be stuur was vertegenwoordigd in de per soon van de SGP-gedeputeerde R. van Ommeren uit Zierikzee. In 's-Gravendeel trad Emergo aan tegen A.D.O. 4, altijd een lastige tegenstander, maar met al 2 gewonnen wedstrijden achter de rug, was men toch vol goede moed. Emer go trad aan zonder Nelly Potappel en zonder topscoorster Rini Suurlant. Goede invalsters waren daarvoor Wilma van Haaften en Jan- neke de Jonge. Dat men moest oppassen bleek algauw, want Ado wist met 2-0 voor te komen, ondanks goed verdedigen en vele kansen in de Emergo aanval. Na de vakwis seling kreeg Emergo iets meer vat op het spel, men speelde goed samen en schiep veel kan sen. Dat daar doelpunten uit moesten komen, zat er dik in, ook dankzij het goede verdedi gen van Emergo. Door 2 doelpunten, een doorloopbal en een afstandsschot, wist Anton Rooseboom-de Vries, die weer ouderwets op schot was, de stand voor de rust nog gelijk te trekken 2-2. Na de rust hetzelfde beeld. Beide teams wisten enorm veel kansen te creëren, maar het kleine beetje geluk ontbrak aan beide kanten. Toch had Emergo het eerst re den om te juichen, Dicky v.d. Linden scoorde van afstand 2-3. Hierna duurde het erg lang voor er weer een doelpunt viel. De scheids rechter moest af en toe van beide kanten kri tiek aanhoren, omdat hij enige vreemde be slissingen nam. Emergo kon even later weer een beetje lichter ademhalen toen Jasper v.d. Linden het verschil op 2 doelpunten bracht d.m.v. een afstandsschot 2-4. A.D.O. wist nog even tegen te sputteren (3-4), voordat Anton Rooseboom- de Vries aan alle onzekerheid een eind maakte en met zijn derde doelpunt in deze wedstrijd van afstand de eindstand op 3-5 bracht en de overwinning bij Emergo. Op 16 december spelen de senioren een belang rijke wedstrijd in Bergen op Zoom, tegen medekoploper Kieviten uit Fijnaart. Deze wedstrijd begint om 21.30 uur in de sporthal "Gageldonk". Misschien een reden voor u om eens te komen kijken en uw plaatselijke vereniging eens een hart onder de riem te steken. Het is bekend dat E.L.K.V.P. en Emergo P. meestal wel aan elkaar gewaagd zijn. Er is al eens een paar keer een gelijk spel uit gekomen en beide teams hebben een aantal keren krap aan gewonnen. Onder begeleiding van dhr. de Rijke ging men toch opgewekt op reis naar Etten-Leur. In de eerste helft bleek dat Emergo toch wel iets beter was. Dat dit niet tot uitdrukking kwam via doelpunten, kwam Moordat men te weinig op de korf schoot als men een kans had. Als er wel geschoten werd. was men te onzuiver. Na in de rust wat aan wijzingen gehad te hebben van dhr. de Rijke, schoot men inderdaad iets meer. Dat dit re sultaat had. bleek even later toen Leon Brevet de stand op 1-0 voor Emergo bracht. Jammer genoeg werd er daarna even slordig verde digd en nam E.L.K.V. zijn kans waar. Ze wisten gelijk te komen (1-1) en Emergo had daar geen antwoord meer op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 9