Geen woningbouw in plaats van karakteristieke schuren De eerste staat nu al in onze showroom Ruim voorschot van vertrouwen voor burgemeester Roerends Fliplandse leerlingen bij meester-bruidegom Autobedrijf Bolier Donderdag 7 december 1978 EENDRACHTBODE Burgervader en manager Belangrijk gebeuren Geestelijke vrijheid Vruchtbare periode Begrip en meeleven Trots op werksfeer Buldert en zwijgt Onfatsoenlijk Goed samenspel Tjokvol dorpshuis bij hoorzitting plan kom St. Annaland Weststraat Pastorie Geref. Gem. Schuur handhaven Schermerspad Ooststraat Suzannaweg TonhuisstraatDe voorzitter van Langeweg SCHERPENISSE Tel. 01666-2629 2640 gulden voor sport gehandicapten Ringvergadering hervormde jeugdbond Met uw aller medewerking hoop ik naar vermogen de bevolking bij het beleid te betrekken, nogmaals stellende dat de uiteindelijke beslissingen in de raad dienen te worden genomen en ik de po larisatie (opscherping van de tegenstel lingen) om de polarisatie afwijs. Er wordt vaak gesproken over een be paald type burgemeester. Men heeft het dan wel over het type van een "bur gervader" of over het type van een ma nager enz. Wel het is moeilijk precies te definiëren wat nu onder zo een type moet worden verstaan. Nog moeilijker vind ik het u te zeggen welk type u in mij hebt gekregen. Uit mijn woorden hebt u in ieder geval wel begrepen dat mijn vrouw en ik, openstaande voor de gehele bevolking als leden van de samenleving van Tho- len ons geheel willen inzetten voor deze mooie gemeente. Eens zal daarbij het element van het "burgervader" zijn wat op de voorgrond treden, dan weer zal het nodig zijn meer als manager op te treden, vooral als het gaat om plannen verwezenlijkt te krijgen. Bewust zijnde dat het een zware opgave zal zijn hetzelfde vertrouwen en gene genheid te verwerven als die van mijn voorganger, de heer J.E. van Boeijen bij u allen mocht ondervinden, aanvaard ik dit ambt in de wetenschap dat het onze Hemelse Vader is die ons de kracht en de lust en de gezondheid geeft om ons werk te doen. Moge Hij ons allen per soonlijk Zijn zegen niet onthouden op dat wij ook kunnen zijn een zegen voor elkaar en de gehele bevolking", zo be sloot burgemeester Baerends. Als oudste raadslid voerde dhr. L.Kloet namens de gemeenteraad het woord. "Burgemeester Baerends, allereerst wens ik u namens onze gehele raad van harte geluk met deze - op voordracht van de huidige Minister van Binnen landse Zaken de heer H. Wiegel - voor u zo eervolle benoeming door Hare Ma jesteit onze Koningin. Mede gaat deze gelukwens uit naar uw gehele gezin. Mevr. Baerends, ook u van harte geluk gewenst met deze prachtige promotie van uw echtgenoot. De overgang uit de mooie gemeente Midden-Schouwen naar onze gemeente Tholen - qua inwo nertal een 8-tal keren groter moet voor u een grote gebeurtenis zijn. Gelukwens ook aan de kinderen, de onverwachte benoeming van vader zal zeker, niet onvoorziene veranderingen met zich meebrengen. Wij hopen dat u zich op Tholen snel thuis zult voelen. De benoeming tot burgemeester van een gemeente is steeds weer een buitenge woon belangrijk gebeuren. Voordat uw benoeming dan ook tot stand kwam is ons door de commissaris van de konin gin op 29 mei van dit jaar in een hoor zitting de kans geboden een zogenaam de profielschets van de nieuw te benoe men burgemeester samen te stellen. Alle raadsfracties hebben hierbij hun wensen omtrent de "eèrste burger" kenbaar ge maakt, waarbij alle fracties de aandacht vestigden op: aPolitieke kleur, waarbij bijzonder de nadruk werd gelegd. b. Gedegen bestuurlijke ervaring. c. Uitstekende kennis van zaken ten aanzien van specifieke problemen van een gemeente ter grootte als de onze. Als vertegenwoordiger van de gehele raad acht ik het evenwel niet gewenst in te gaan op al hetgeen zich heeft afge speeld rondom uw benoeming, hetzij mij te verdiepen in de beweegredenen die de hoogste bestuurlijke regionen er uiteindelijk toe brachtten de keuze op u te laten vallen. Mijnheer Baerends, ik wil u niet ver moeien met een opsomming van zaken waarmede u als burgemeester van onze gemeente met zeven dorpskernen, waarvan het karakter nogal uiteenloopt, te maken krijgt. U zult dat de eerstvol gende maanden stellig ervaren. De huidige minister van binnenlandse zaken heeftsprekend over de Thoolse burgemeesters-vacature erges gezegd "Wij hebben een goede burgemeester weggehaald, wij zullen er één terug brengen": aldus citeer ik wethouder Koopman tijdens de hoorzitting op 29 mei als S.G.P. woordvoerder. Wij gaan ervan uit, dat bij de benoeming van onzë nieuwe voorzitter het woord "goede" de doorslag heeft gegeven en daarvan uit gaand, past het ons als raad u het ver trouwen te geven dat u zich als burge meester in het door u mede te bepalen beleid, boven de partijpolitieke verhou dingen zult weten te stellen en ons ook als raad het volle pond zult willen geven. Wij zijn hier gewend om met respecte ring van elkanders opvattingen elk van uit onze eigen politieke en geestelijke achtergronden de belangen der ge meente en haar inwoners naar beste weten te behartigen, waartoe wij ons door eed of belofte na onze verkiezing tot lid van de gemeenteraadhebben verplicht. Het is voor ons een uitge maakte zaak dat van uw kant hetzelfde zult hebben té doen, omdat alleen op die wijze de belangen van onze mooie ge meente en die van haar inwoners- van zo verschillende pluimage in politiek en kerkelijk opzicht op verantwoorde wijze kunnen worden gediend. Respect en begrip voor de geestelijke vrijheid, de verscheidenheid van le vensbeschouwing en politieke overtui ging van de groeperingen in de Thoolse samenleving, houdt naar ons gevoel een bestuurlijk handelen in dat zich "open" opstelt, zodat voor de gewone doors nee-burger een doorzichtig beleid wordt gevoerd. Het zoveel mogelijk betrekken van onze bevolking bij het vaststellen van beleidsvoornemens zien wij als raad als een goede zaak, waaraan gelijktijdig toegevoegd dient te worden dat over de wijze waarop niet gelijkluidend wordt gedacht. Mijnheer Baerends u heeft in een inter- vieuw met de Eendrachtbode bij ons de indruk gevestigd dat de gegemeente- raadsvergaderingen in uw vorige ge meente Midden-Schouwen aanzienlijk korter zijn dan hier in onze gemeente Tholen. Terzake hiervan wens ik alleen te kennen te geven, en daarmee kleineer ik de raadsvergaderingen van de ge meente Midden-Schouwen niet, dat wij vaak geconfronteerd worden met een zware agenda waarbij de raadsleden el - kaar onderling steeds serieus wensen te bejegenen. Heer Baerends, burgemees ter van Tholen, ik hoop dat ik er een steentje toe heb bijgedragen om u een kleine indruk te geven van onze raad en onze gemeente. U zult van de wethou ders de heren Koopman, Moerland en Versluijs en uw ambtenaren nog genoeg gegevens te verwerken krijgen om een algehele indruk te verkrijgen. Naar wij hopen gaan wij met u een aangename en vruchtbare periode tegemoet en wensen u veel sterkte en wijsheid toe in uw nieuwe betrekking. Hopelijk bent u met uw gezin op korte termijn eigen met onze Thoolse bevolking", zo besloot dhr. Kloet. De laatste spreker in deze buitengewone raadsvergadering van de Thoolse gemeenteraad was secretaris T.C. Benou, die namens al het gemeen- tepersoneel het woord voerde. "Burgemeester en familie Baerends, zo wel namens alle gemeentelijke mede werkers als persoonlijk wil ik van deze gelegenheid gebruik maken om u en de uwen van harte geluk te wensen met uw benoeming tot burgemeester van de ge meente Tholen. Die gelukwens geldt in de eerste plaats u en de uwen persoon lijk. Wij hopen dat u een goede tijd op Tholen tegemoet gaat. De gelukwens geldt ook voor u ambtelijk. Wij wensen u gaarne ook in bestuurlijk opzicht een goede tijd toe bij het ongetwijfeld vele werk, waarvoor u zich voor de gemeente Tholen geplaatst zult zien. Graag geef ik u deze verzekering, dat aan de vervulling van beide wensen alle medewerkers eri ik persoonlijk, alle mo gelijke medewerking zullen verlenen. Ook daarbij hechten wij veel belang aan zowel de persoonlijke als aan de ambte lijke kant. Prettige contacten, een plezierige wijze van samenwerken, begrip, belangstel ling voor en medeleven met eikaars zorgen en moeilijkheden enerzijds en met blijde en plezierige zaken ander zijds, verhogen de levensvreugde en vergroten het plezier in het werk en de betrokkenheid daarbij. Ze vormen daardoor een wezenlijke bijdrage tot verhoging van de inzet en de inventiviteit. En daarmede ben ik dus al op het amb telijke vlak beland. Het open staan voor elkanders ideeën, voor afwijkende me ningen, voor gespecialiseerde vakkennis en voor goede kritiek heeft op de secre tarie van Tholen geleid tot een werk sfeer, waarop wij toch wel wat trots zijn. Vanuit die werksfeer bieden wij u graag aan u behulpzaam te zijn bij de uitoefe ning van uw taak. Die behulpzaamheid brengt mij tot de opmerking, dat het eigenlijk een wat vreemde zaak is voor mij om thans weer in een openbare vergadering het woord te voeren. Blijkbaar gebeurt dat alleen, als iemand komt of als iemand gaat en dan nog wel bij uitstek de raadsvoorzitter. Ik doe het graag en met plezier hoor en ik bedoel alleen dat het wat ongewoon is, omdat immers de wettelijke taak voor De toespraken tijdens de installatie-bij eenkomst van burgemeester E. Baerends werden in Haestinge te St. Maartensdijk afgewisseld door Thoolse jongens en meisjes van de Zeeuwse muziekschool. Onder leiding van dhr. J.F.J. Kousema ker musiceerde er een groep op de blok fluit en een aantal op de accordeon. Burgemeester Baerends richtte zich met een speciaal dankwoord tot de jeugdige muzikanten voor deze plezierige inter mezzo's. Op de voorgrond v.l.n.r. ge meentesecretaris T.C. Benou, wethouder C.J. Moerland, burgemeester E. Bae rends en mevr. A.G. Baerends-Reinders. wat de behulpzaamheid betreft voor de secretaris en voor het ambtelijke appa raat waarover hij beschikt, de secretarie, voor ieder van de gemeentelijke bebe- stuursorganen precies gelijk. Hij is de raad. burgemeester en wethouders, de burgemeester en de commissies behulp zaam bij de hun opgedragen taak. aldus de gemeentewet. Een daarop beslist niet gebaseerd ge zegde is wel: De secretaris fluistert in de raad, en praat in b en w, waaraan som migen nog toevoegen buldert ter secre tarie en zwijgt thuis. Toch zijn de beide eerste componenten van deze scherts tot een soort adagium uitgegroeid, waarover dan wel te dis cussiëren zou zijn. Dat doen we vandaag niet, met name niet omdat in dit gezeg de, en gelukkig maar, de verhouding tussen burgemeester en secretaris (met secretarie) in het midden wordt gelaten. In de praktijk van het gemeentelijk be stel komen helaas zo hier en daar alle gradaties, van zwijgen tot bulderen voor. Geen van die beide zijn geschikt voor de taak van behulpzaamheid, die de wet noemt en waarmede de gemeentebelan gen zijn gediend. Wij van onze kant vertrouwen, dat de behulpzaamheid ook in de toekomst zal betekenen, dat secre taris met secretarie als uw adviseurs en vertrouwensmensen zullen optreden en dat wij ook met betrekking tot uw deel in het bestuursbestel een coördinerende functie zullen vervullen. Kortom burge meester, in minder formele bewoordin gen gezegd: Met alle secretarie-mede- werkers en medewerksters zal ik graag helpen om u zo spoedig mogelijk volle dig op de hoogte te brengen met de stand van zaken op alle terreinen waar op de gemeente Tholen activiteiten be drijft of belangen heeft. Het is een uitgebreid scala van projecten en onderwerpen en ook de fase van voorbereiding loopt sterk uiteen van nog slechts vage voornemens tot geheel uit gewerkte plannen, vaak voorafgegaan door langdurige en intensieve voorbe reiding. In dat opzicht moeten wij u bijna onze verontschuldigingen aanbieden voor de haast onfatsoenlijke hoeveelheid mate riaal, die wij via onze voorlichtings ambtenaar bij u al op de eerste dag na uw benoeming op tafel lieten depone ren. Wij geven u in elk geval de verze kering, dat dit niet onze algemeen ge bruikelijke manier is om u nader te in formeren in de Thoolse problematiek. Wellicht echter heeft de stapel stukken er voor u eniger mate toe bij kunnen dragen een globale indruk te verkrijgen van het reilen en zeilen van de gemeente Tholen. Voor het vervolg mag u, als zelfstandig bestuursorgaan en als voorzitter van de andere gemeentelijke bestuurscolleges rekenen op de inzet van het gehele ap paraat bij de verwezenlijking van de bestuurlijke doelstellingen. Met elkaar, ieder op de eigen plaats en met eigen verantwoordelijkheid, zullen wij, ieder naar eigen vermogen onze taak verrichten. Graag willen wij op die wijze samen met u voortbouwen in het belang van de gemeente Tholen", zo besloot de gemeentesecretaris, die het eerste exemplaar van de pas verschenen gemeentegids overhandigde aan burge meester Baerends. In een dankwoord zei burgemeester Baerends te verlangen zo spoedig mo gelijk Tholenaar onder de Tholenaars te worden. 'Geen Tollenaar, al stamt Tho len van het woord Tol', aldus dhr. Bae rends. Hij hoopte tot een vruchtbare samen werking te komen met de gemeenteraad en dankte alvast voor het voorschot van vertrouwen. 'En al mocht ik me ver beelden dat ik al iets van het besturen weet, als bestuurder ben je niets zonder steun van de ambtenaren, die met volle inzet informatie aandragen. Humor spreekt me daarbij bijzonder aan, want humor kan net datgene zijn om weer op het goede spoor te komen, zei de nieuwe Thoolse burgemeester. Applaus klonk er woensdagavond in het St. Annalandse dorpshuis voor het pleidooi van dokter A.C.J. Noteboom om het plattelandskarakter van St. Annaland te hand haven en de karakteristieke landbouwschuren in de kom niet te vervangen door rijen simpele huizen. De door het gemeentebestuur georganiseerde hoorzitting over het ontwerp-bestem- mingsplan Kom St. Annaland trok niet minder dan 150 belangstellenden. Verschil lende eigenaren tekenden bezwaar aan tegen wegbestemming van hun panden. De commissie ruimtelijke ordening van de gemeenteraad zal nu eerst advies uitbrengen aan b. en w„ waarna het plan officieel ter visie wordt gelegd en eventuele bezwaren kunnen worden ingediend. Wethouder L.J. Koopman antwoordde op vragen, dat het bestemmingsplan mogelijk over twee a drie jaar uitgevoerd kan worden. "Als de rijksoverheid echter geen saneringsbijdragen geeft, zullen we als gemeentebestuur voorzichtig zijn met het uit eigen middelen aankopen van panden", aldus wethouder Koopman. Stedebouwkundige J. Kelderman, die ondanks de geluidsinstallatie jammer genoeg slecht verstaanbaar was, gaf in het kort de uitgangspunten van plan Kom aan. Hij noemde St. Annaland een zeer leefbaar dorp met een stabiele be volking van 2.800 inwoners, een goed voorzieningenpakket van behoorlijk ni veau, werkgelegenheid in de agrarische en ambachtelijke sector en toekomst mogelijkheden voor de recreatie. Het uit 1961 daterende ouder bestemmingsplan dient vervangen te worden door een nieuw plan Kom om de woonfunctie te versterken. De winkels kunnen gecon centreerd worden in de Voorstraat en aan de Ring. Met herbestrating en plaatsing van bomen valt hier nog het een ander te verbeteren. Ook het be drijfsterrein op de haven kan beter in gericht worden, zei de heer Kelderman. Met name in de Weststraat gaf plan Kom nogal wat wijzigingen aan en dat had z'n gevolgen op de hoorzitting. Als eerste hield de heer Boekesteijn een pleidooi voor handhaving van de vier huizen "achter het oude postkantoor". Dit mede namens mevrouw Rijnberg- Boer, de heer C. Dijke en de familie Thomasse. Volgens plan Kom zouden deze huizen in slechte staat verkeren en plaats moeten maken voor vergroting van de achtererven van andere huizen aan de Weststraat. Volgens de heer Boekesteijn verkeren de woningen niet in slechte staat, aangezien hij er al voor duizenden guldens aan verbeterd had. Directeur gemeentewerken P.A. Boot deelde mee, dat vier jaar geleden een onderzoek is ingesteld naar de kwaliteit van alle huizen. Volgens maatstaven van het ministerie van volkshuisvesting is daarbij gekeken naar ligging, construc tie en sanitaire voorzieningen voor in deling in de categorie goed, middelma tig of slecht. Namens de kerkeraad van de Gerefor meerde Gemeente informeerde ouder ling L.H. G uiljam naar de naast de kerk in de Weststraat geprojecteerde wonin gen. De heer Kelderman antwoordde, dat uit stedebouwkundig oogpunt het open gat met woningen gevuld dient te worden. Een pastorie past daar zeer wel. "Probeer zo gauw mogelijk een predi kant te krijgen", zei wethouder Koop man. Dokter Noteboom wierp in alge mene zin de vraag op, hoe gelukkig de inwoners moesten zijn met dit plan Kom. "Er wordt zelfs subsidie gegeven voor karakteristieke gebouwen, terwijl nu volgens plan Kom karakteristieke landbouwschuren gesloopt moeten worden voor simpele woningen. Als er woningen in de Weststraat komen - met auto's voor de deur - dan kan er gerust eenrichtingsverkeer komen. Wil je St. Annaland z'n landelijke karakter laten behouden of rechte straten met een rij huizen hebben? Hoe ruimer de woning bouw, hoe minder conflicten. Geef de open plaatsen een bestemming als groenvoorziening of speelplaats. De woningbouw kan dan wel aan de rand van het dorp komen: Stoofweg, Dorps weg, Suzannaweg", aldus dokter Note boom, wat met applaus werd onder streept. Hij erkende overigens dat er ook een zeker egoïsme bij was gezien z'n achtererf aan de Weststraat. Op de plaats waar de heer Noteboom een ga rage wil bouwen (de vergunning is al binnen) zijn volgens plan Kom huizen gepland. Stedebouwkundige Kelderman was daarvan niet op de hoogte, maar hij had toch wel een beetje moeite met het be toog van dokter Noteboom. Karakteris tiek voor St. Annaland vond de heer Kelderman de straten zonder voortuin zoals de Voorstraat, Ring, Nieuwstraat. "Het is kiezen of delen, maar ik betwijfel of bij handhaving van de royale erven de situatie verbeterd kan worden. Aan de Weststraat liggen er in elk geval moge lijkheden om het karakter te handha ven", aldus de heer Kelderman, die meende dat de verkeersafwikkeling daar wel meevalt. De heer 't Hart noemde de Weststraat levensgevaarlijk, terwijl hij evenals dokter Noteboom het landelijk karakter wilde handhaven. Mevrouw M. Boog- aard-Bolier pleitte voor haar schuur in de Weststraat, die in plan Kom wegbe- stemd is. Aangezien zij van plan is de woning aan de Voorstraat te verbeteren, is handhaving van de daarachter lig gende schuur noodzakelijk. "Als u de schuur wilt handhaven, kan dat. Het gemeentebestuur wil het niet dwingend voorschrijven", zei de heer Kelderman. Namens de middenstandsvereniging Activa zei de heer G. Heijboer dat de Hij wees er nog op, deze middag door de voordeur (via de Thoolse brug) te zijn binnengekomen, maar de komende we ken - zolang hij nog in Kerkwerve woont - door de achterdeur (via de Krabben- kreekdam) te gaan. De kaart in de nieu we gemeentegids zou dhr. Baerends daarbij de kortste weg kunnen wijzen. Nogmaals de hoop uitsprekende op een goed samenspel, besloot dhr. Baerends zijn eerste toespraak in een Thoolse raadsvergadering. bebouwing aan de Weststraat niet doorgevoerd moet worden. Gezien de concentratie van winkels in de Voor straat hebben deze bedrijven een achteruitgang via de Weststraat nodig voor bevoorrading. Over het Schermerspad waren er ook flink wat vragen van de bewoners Van Zandvoort, Raaymakers, P. Paape, C.v.d. Weele en J. Moerland. De heren Van Zandvoort en Raaymakers bleken al vaak het gemeentehuis bezocht te hebben, maar ze waren "van de hak op de tak gestuurd". Nu hoorden ze in elk geval van het forum, dat hun woningen mochten blijven staan. De schuren moeten echter plaats maken voor hui zen. De heer Paape noemde plan Kom een grote ingreep in het particulier ei gendom. Hij meende dat dit plan abso luut niet te verwezenlijken was. "Als m'n schuur moet verdwijnen voor parkeer ruimte en een groenstrook ten behoeve van het streekmuseum, daalt de waarde van m'n woning. De schuur is alleen via onteigening te krijgen of de gemeente moet zo over de brug komen", zei de heer Paape. Wethouder Koopman ant woordde dat onteigening het laatste middel was. "We proberen het eerst via minnelijk overleg en dat is altijd nog gelukt. U zou de eerste zijn waar ik geen overeenstemming kreeg", aldus wet houder Koopman. De heer J. Moerland wilde zijn landbouwschuur aan de Ring/Schermerspad ook niet graag kwijt. "Wat moet ik beginnen zonder schuur? Het landelijk karakter gaat dan ook weg, zoals dokter Noteboom al zei", aldus de heer Moerland. De heer Antes pleitte voor een gesprek tussen de heer A. de Witte en hem o.l.v. wethouder Koopman over de situatie aan het eind van de Ooststraat bij het Domineeshof. De heer Antes wil daar boetieks bouwen, waardoor volgens de stedebouwkundige de woning van de heer de Witte zou moeten verdwijnen. De heer Antes begreep dat niet. Hij vond het onprettig als iemand door zijn plan benadeeld werd. Er heeft immers altijd een schuur gestaan, terwijl er nog een pad van 4 m. breed naar het huis van de heer de Witte loopt. De stedebouw kundige vond, dat het woongenot van de heer de Witte slecht wordt na bouw van boetieks omdat de heer de Witte volle dig ingebouwd wordt. De heer J. Hage informeerde naar zijn kiemschuur naast de woning van de heer de Witte. Volgens de stedebouwkundige mag die blijven staan, terwijl de woning een andere be stemming kan krijgen. De heer Kalkhoven noemde het onrecht als de bewoners van de Klippelstraat moeten wijken voor zomerwoningen. De stedebouwkundige stelde hem gerust met de mededeling, dat volgens plan Kom de huizen aan de Klippelstraat mogen blijven staan. De heer Ribbens uit de Suzannaweg noemde het zomerwoningenplan 'zeer onzinnig'. Hij had daar anderhalf jaar geleden een krot gekocht en er reeds veel geld in gestoken. "Mijn medewer king krijgt u zeer zeker niet om dat plan te verwezenlijken", aldus de heer Rib bens. De heer Butenpiek informeerde nog naar de bestemming van de grond tussen de woningen aan de Hoenderweg en Crooswijck. Voorheen was daar wo ningbouw gepland, nu mogen er garages en bergruimte komen. De heer J. Bruijnzeel wilde graag in zijn huis aan de binnenzijde van de Ring blijven wo nen, terwijl dat volgens plan Kom weg- bestemd is. Volgens de stedebouwkun dige moeten de twee huizen weg om het Beeld van de Ring af te maken. Veilig Verkeer, de heer J.W. van Pope- ring, belichtte nog een aantal verkeer sproblemen. Hij vond dat St. Annaland recht had op een mooie entree via de Spuistraat. "De situatie wordt moeilijker als de gemeente de Tonhuisstraat in ere wil herstellen. Hou de Spuistraat open, ander komen er problemen met het ver keer", aldus de VVN-voorzitter. De ste debouwkundige hield hem voor, dat plan Gedempte Haven reeds is vastge steld. De entree langs het bedrijventer rein op de haven was niet zo fraai. De heer Van Popering pleitte ook nog eens voor een bushalte in het centrum, maar wethouder Koopman zei, dat was er ook om de parkeerproblemen bij het sport veld op te lossen. Op korte termijn is dat niet mogelijk omdat eerst het derde sportveld aangelegd moet worden, ant woordde wethouder Koopman. De heer L. Coomans vroeg namens de bewoners van Burg. Baasstraat 28 t/m 46 aandacht voor het lang uitblijven van de groen strook. Wethouder Koopman zei dat de situatie met het Waterschap besproken is, want vanwege het Delfplan moet de beplanting zeven meter uit de slootkant blijven. De bedoeling is, dat groenman de heer Van Loenhout in overleg met de bewoners het beplantingsplan be spreekt. De heer Antes vroeg nog aandacht voor de F.M. Boogaardweg. Volgens wet houder Koopman wordt die verbeterd als de aankoop met het Waterschap rond is. In 2 !6 uur passeerde er zo heel wat over plan Kom St. Annaland en nog enkele andere punten. Het woord is nu aan de commissie Ruimtelijke Ordening van de Thoolse gemeenteraad. RITMO Advertentie IM zaterdag 9 december uur WHS-Lyra (L. de Groote) 14.30 Bruse Boys-Smerdiek (Brekelmans) 14.30 Thol. Boys-Nieuwland (Hooykaas) 14.30 Smerdiek 2-Arnemuiden 2 (De Vey) 14.30 Thol. Boys 2-Tern. Boys 2 (Kloet) 14.30 FSV-SPS (Tïeleman) 14.30 Smerdiek 3-Oni 2 (Bosters) 13.30 WHS 2-Rust Roest 2 (C. Clarys) 12.30 Right Oh-Stavenisse (Boudewyns) 14.30 Fam. Boys-Noad (Duquesnoy) 14.00 Kogelvangers 2-SPS 2 (v. Ham) 12.30 Chrislandia 3-WHS 3 (Groenendyk) 14.30 Vrederust 2-Thol. Boys 4 (Heydën) 14.30 Thol. Boys 3-DVO 2 (v. Herpen) 12.30 BVVB 2 - Noad 2 (Blom) 14.30 Dinteloord 4 - SPS 3 (Kools) 14.30 Noad 3-Chrislandia 4 (Bloppoel) 14.30 WHS 4-BWR 3 (A. van Haaften) 10.30 DVO 4-Smerdiek 4 12.30 Dinteloord 5-Thol. Boys 5 (Kot) 14.30 WC 5-Stavenisse 3 (Kloosterman) 12.00 SPS 4-BWR 4 (J. v.d. Hoek) 13.00 zondag 10 december uur Vosmeer-Halsteren (Blewanus) 14.30 Grenswachters 2-Vosmeer 2 14.30 Vosmeer 4-Bergen 8 (Ooms) 11.30 De collecte van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft op Tholen en St. Philipsland 2640,69 o'p- gebracht. Tholen 681,16, Poortvliet 190,64, Oud-Vossemeer 247,15, Scherpenisse 228,78, St. Maartensdijk 234, St. Annaland 656,53, St. Philipsland 402,43. In Stavenisse is niet gecollec teerd. De totale opbrengst in Zeeland was 48.458,67. Provinciaal organisa tor was de voormalige Thoolse politie man A.M. Westdorp uit Kortgene. Zaterdag 2 december was er te Arne- muiden de bijeenkomst van de jeugd verenigingen van de'Ger. Bond in de Ring Zeeland. Voorzitter B.Baijens uit Tholen kon een 85 jongeren begroeten, waaronder uit de verschillende Thoolse kernen. Drs. J.Hoek, hervormd predi kant te Groenekan en mevr. Hoek-van Kooten (arts) spraken over "verkering". Dominee Hoek belichtte met name de bijbelse gegevens over verkering en hu welijk, terwijl mevr. Hoek de praktische kant van verkering, huwelijk, sexualiteit, enz. voor haar rekening nam. De on derwerpen werden op openhartige wijze belicht en daarom ook geïnteresseerd beluisterd. Na de pauze kwamen er heel wat vragen los en ook toen was er geen blad voor de moitd. Vervolgens was er een gezamenlijke broodmaaltijd en werd een spel gedaan, dat door de ver eniging van Sint Annaland was voorbe reid. Met begeleiding van een gitaar- groepje uit Stavenisse en Tholen werden nog enkele bijbelliederen ingestudeerd. Tenslotte eindigde ouderling Siereveld uit Arnemuiden met een slotwoord en dankgebed. Leerlingen uit de tweede klas van de chr. school te St. Philipsland waren vrijdag middag met erebogen present bij het gemeentehuis in Tholen, waar hun meester Chris van 't Hof uit St. Anna land in het huwelijk trad met Rosa Mol uit St. Maartensdijk. Dhr. M.K. de Wil de, die daags tevoren na veertig jaar ge meentedienst officiéél afscheid had ge nomen, leidde de plechtigheid, maar nu als onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. In de Hervormde Kerk te St. Maartens dijk vond daarna de kerkelijke bevesti ging plaats door ds. J. Blom. Vervolgens gingen de leerlingen naar St. Annaland. waar ze bij het dorpshuis opnieuw met de erebogen stonden om het bruidspaar te verwelkomen voor de kinderreceptie. Meester van 't Hof gaat met zijn vrouw in St. Philipsland wonen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 7