THOLENDERWIJS De Thoolse reinigingsdienst VERMAAT RATTEN: niet lokken Volgend jaar Europese verkiezingen informatierubriek van de gemeente tholen De nieuwe gemeentegids komt Geen vakanties voor kinderen eraan buiten de schoolvakanties OVERDENKING Wat is mijn kerk? Bisamratten PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Veilingberichten 200 gulden verschil bij aanbesteding sportvissershaven in Stavenisse Donderdag 7 december 1978 EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR WONINGSTICHTING SPREEKUREN B EN W KAPSALON Gr. Markt 31, Bergen op Zoom. Tel. 01640-34324 CMODEBRILLEN Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-4 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Deze week komt de nieuwe gemeentegids van de persen. Eindelijk, zult u zeggen en daar hebt u volkomen gelijk in. Door allerlei omstan digheden is het gereedkomen van de gids wat vertraagd Zodra u de gids in de hand neemt, hopen wij dat u wat milder zult worden ge stemd. Het is een handzaam boekje geworden, boordevol praktische informatie en overzichtelijk ingedeeld. Aan de presentatie werd dan ook veel zorg en aandacht besteed. Uit talloze reacties blijkt, dat de gids een voortreffelijke schakel is gaan vormen tussen bevolking, instanties, verenigingen en bedrijven. Niettegenstaande alle zorg die aan de redactie van deze gids ook nu weer is besteed, is het niet uitgesloten dat u deze of gene informatie niet aantreft. De samenstellers van de gids stellen het op prijs indien u uw eventuele op- of aanmerkingen schriftelijk aan hen meedeelt. Ook opgetreden wijzigingen in sekretariaten, clubavonden enzovoorts kunt u aan hen opgeven. Het bevordert alleen maar de kwaliteit van de nieuwe gids, die in het najaar van 1 980 zal verschijnen. Schade aan goed en gezondheid De bruine rat veroorzaakt economische schade door vreterij, knagen en bevuilen van voedsel. In de veeteelt onder meer door het doden van pluimvee, jonge biggen en vogels. Bruine ratten vormen als dragers van ziektekiemen eén bedreiging voor de gezondheid van mens, huisdier en vee. Voor de mens gevaar lijke ziekten zijn bijvoorbeeld paratyphus en de ziekte van Weil. Ge vaarlijke veeziekten zijn ondermeer mond- en klauwzeer, varkenspest en vogelpest Bestrijding door hygiëne en wering De enige afdoende bestrijding bestaat uit het nemen van maatregelen (na verdelging) waardoor de dieren geen voedsel meer vinden, geen schuilgelegenheid en geen toegang tot huis of bedrijf krijgen. Met name in de wintermaanden als de bruine rat vanuit het veld wegens gebrek aan voedsel naar woon kernen en behuizingen trekt, is het zaak dat geen ideale omstandig heden worden aangetroffen. Ideale omstandigheden kunnen zijn het buiten laten liggen van voedsel resten, openingen in gebouwen (te grote doorvoeropeningen van leidingen of ventilatiekanalen) enzo voorts. Ratten moeten bestreden worden. Heeft u ergens ratten ontdekt of hebt u er last van, meldt u dat dan zo spoedig mogelijk aan de afdeling gemeentewerken Tholen, Molenvlietsedijk 5 te Tholen, tel. 01660- 2850. Ratten-actie In de loop van de maand januari 1979 start de afdeling gemeente werken met een speciale opsporingsactie naar ratten. Deze actie zal via deze rubriek worden begeleid. De actie heeft alleen kans van slagen indien de burgerij van Tholen hieraan meewerkt. De actie wordt overigens niet gehouden omdat er sprakë is van een rattenplaag, maar om te voorkomen dat deze zal ontstaan. De stichting "Beter Wonen" houdt iedere maandagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk spreekuur voor aanvragen om woonruimte. i Van 25 december tot en met 5 januari aanstaande hebben de school kinderen kerstvakantie. Het komt steeds meer voor dat deze periode gebruikt wordt als "tweede vakantie" naast de zomervakantie. Met name de wintersportoorden zijn bijzonder in trek. Probleem is echter vaak dat gedurende de officiële kerstvakantie het aanbod van vakan tiegangers groter is dan dat er akkommodatie beschikbaar is. Her haaldelijk worden schoolhoofden en het kollege van burgemeester en wethouders dan ook gekonfronteerd met vragen van ouders om met hun kinderen buiten de officiële vakanties om, op vakantie te gaan. leder kind dat voor 1 mei van een bepaald jaar 6 jaar isN moet in augustus van dat jaar naar school. Vanaf dat moment begint de leerplicht. Een kind dat tussen 1 mei en 1 oktober 6 jaar wordt mag eveneens op 1 augustus van dat jaar naar school, maar is dan nog niet leerplichtig. Zolang een kind leerplichtig is - en dat is het totdat 1 0 jaar volledig dagonderwijs is genoten eventueel gevolgd door 1 jaar par tiële leerplicht - mag het geen enkele les verzuimen. Het spreekt voor zich dat zich gevallen kunnen voordoen, waarin het bezoeken van een school niet mogelijk is b.v.: - als de school gesloten is; - bij ziekte van het kind; - als het kind door andere gewichtige omstandigheden niet naar school kan. Wat die andere gewichtige omstandigheden zijn, moet van geval tot geval bekeken worden. Een hoofd van een school kan per schooljaar maximaal 10 dagen extra-verlof geven wanneer zich gewichtige om standigheden voordoen. Vakantie buiten de schoolvakanties is echter beslist niet als een gewichtige omstandigheid aan te merken. Waarom niet buiten de schoolvakanties? Kinderen die buiten de schoolvakanties met hun ouders op vakantie gaan veroorzaken daardoor stagnatie in het onderwijs. Na hun terug komst moeten zij door het onderwijzend personeel "bijgewerkt" wor den, waardoor minder aandacht besteed kan worden aan de kinderen die niet op vakantie geweest zijn. De praktijk leert voorts dat door de lege plekken die in de klas ontstaan, de leergierigheid van de andere kinderen niet wordt bevorderd. De hoofden die extra vrije dagen weigeren, naast de reeds ge noemde 10 dagen, handelen beslist niet uit onwil, maar hand haven hiermee de wettelijke bepalingen. Bovendien handelen zij dan in het belang van het kind. Ouders die hun vakanties buiten de schoolvakanties om belegden, hebben tot voor kort steeds op een soepele toepassing van de wette lijke bepalingen door het kollege van burgemeester en wethouders kunnen rekenen. Het aantal kinderen dat buiten de schoolvakanties op vakantie ging nam echter zodanig toe, dat het kollege heeft gemeend in deze een hardere lijn te moeten gaan volgen. Met ingang van het schooljaar 1978/1979 worden dan ook geen ontheffingen meer verleend aan ouders die buiten de schoolvakanties om met hun kinderen op vakantie willen. Ouders die desondanks toch met hun kinderen buiten de officiële vakantieperiode op vakantie gaan, maken zich schuldig aan een straf baar feit en lopen het risico hiervoor door de strafrechter te worden veroordeeld. Burgemeester E. Baerends houdt maandag van 1 1.00 tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Wethouder J Versluijs houdt maandag spreekuur van 1 1.00 tot 1 2.00 uur. De wethouders C.J Moerland en L J. Koopman houden maandag spreekuur van 1 5.30 tot 1 6.30 uur. De spreekuren van de wethouders vinden eveneens plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Wethouder Koopman houdt daarnaast dinsdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur spreekuur in het kantoor van gemeentewerken, Molenvlietsedijk 5 te Tho len. Wilt u op een ander tijdstip met de burgemeester of de wethouders spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis: tel. 01 666-2955, toestel 37. Wist u dat een gezin van vier personen circa 1 ton afval per jaar produceert? Dat is een flinke hoeveelheid waar we maar al te graag vanaf willen. Daarom houden we met zijn allen een gemeentelijke reinigingsdienst in and Om van deze dienst gebruik te mogen maken moeten we ons aan een aantal regels houden. Deze regels staan uitgebreid vermeld in de "Gemeentegids 1 979" die een dezer weken bij u in de brievenbus zal glijden. Hierop vooruitlopend wijzen wij u onderstaand op een paar regels waar we het nu bepaald niet zo nauw mee nemen. -Ge4i qeciovL vct/vu ITUJL oeo^nru/n [DTcdxxeW. \tovc o^vadZ Sluiten van de zakken Het dichtknopen van de vuilniszakken blijkt nogal eens een probleem te zijn. Of ze worden in het geheel niet dichtgebonden of op twee punten dichtgeknoopt Dit betekent dat het personeel van de vuilnis wagen maar één zak tegelijk in de wagen kan gooien Bij normaal dichtgebonden zakken (Krop in het midden) kunnen er twee tegelijk worden opgepakt. In elk pak huisvuilzakken dat u bij de postkantoren of het gemeente huis koopt zit een strook met sluitstrips ingesloten. Gebruik deze strips op de juiste manier! Grofvuil Zoals bekend wordt het grofvuil gelijktijdig met het huisvuil opge haald, dus 1 keer per week. Grofvuil is alleen het huisvuil of tuinafval dat door zijn afmetingen niet in een gemeentelijke plastic zak kan. Dit grofvuil moet voor zover mogelijk worden opgebonden in handzame pakken, niet zwaarder dan 20 kg. met als afmetingen ten hoogste 1 25 cm lang, 60 cm breed en 60 cm hoog. Grofvuil is onder andere: stoel, tafel, fiets, wasmachine, ledikant, spiraal, boomtakken, heesters enz. Geen grofvuil is bijvoorbeeld: gevulde kartonnen dozen, gevulde kunstmestzakken, gevulde waspoederdozen of tonnen met afval. Kar tonnen dozen kunnen namelijk verscheurd ook in een plastic zak. Het grofvuil kan over het algemeen beter worden opgebonden Het komt nog te veel voor dat snoeihout en ander tuinafval in het geheel niet is opgebonden. Zakken en grofvuil Het is de bedoeling dat de gevulde huisvuilzak en het grofvuil langs de trottoirband op het trotooir wordt aangeboden. Dus niet aan de achterzijde van het trottoir zoals nog vaak voorkomt. Het zoveel mogelijk bij elkaar zetten van vuilniszakken en ander aangeboden vuilnis, bevordert een vlotte afwerking. Plaatst u het huisvuil niet te vroeg buiten, dus niet de avond voordat het wordt opgehaald. Hier komt namelijk ongedierte op af, hetgeen zeker uw bedoeling niet is. Containers Eigenaars van containers worden er op gewezen dat de containers bij het ophalen met gesloten deksel moeten worden aangeboden. Het vuilnis dat niet meer in de container kan, moet in een gemeentelijke huisvuilzak worden aangeboden Bedrijfsafval Dit afval wordt door de ophaaldienst niet meegenomen. Het kan worden gestort op de centrale stortplaats "Tuttelhoek" te Scherpe- nisse, of wordt afzonderlijk opgehaald bij gebruikers van containers. Belangstellenden voor deelname aan het zogenaamde containersys teem voor bedrijven kunnen bij de afdeling gemeentewerken (tel. 01660-2850) en bij de chauffeur van de vuilnisauto een folder hier over krijgen. Op 7 juni 1979 mag kiesgerechtigd Nederland naar de stembus. Ditmaal niet voor de verkiezing van een Tweede Kamer, Provinciale Staten of Gemeenteraad, maar voor de samenstelling van het Euro pese Parlement. Dat gebeurt voor het eerst. Europese verkiezingen zijn nooit eerder gehouden. Toch bestaat het Europese Parlement - de instelling waar het allemaal om draait - al sinds 1 958 Het is samen gesteld uit afgevaardigden die al zitting hebben in het Parlement van hun eigen land en die daaruit aangewezen zijn om deel uit te maken van het Europese Parlement. Ze zijn dus niet rechtstreeks afgevaardigd door de kiezers. Daarmee hebben ze hoogstens.een indirecte band en in sommige gevallen ontbreekt die zelfs. Volgend jaar verandert dat dus allemaal Dan krijgen de 9 miljoen kiesgerechtigde Nederlanders de kans zelf hun afgevaardigden naar het Europese Parlement aan te wijzen. Zij doen dat samen met zo n slordige 1 75 miljoen kiezers vit de acht overige landen van de Euro pese gemeenschap: Bondsrepubliek Duitsland, Frankrijk, Groot-Brit- taniè, Italië, België, Denemarken, Ierland en Luxemburg. In totaal zijn er 410 zetels te verdelen, waarvan 25 voor Nederland. Afgaande op de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen in mei 1977 zou die zetelverdeling zijn: P.v.d.A 1 0, C D A. 9, V V D. 5 en D'66 1 Ook alle Tholenaren van -18 jaar en ouder ontvangen uiteraard een oproep om op 7 juni 1 979 hun stem te gaan uitbrengen. Om te weten wat er op het spel staat geven wij onderstaand reeds enige vóórinfor matie. Functionering Europese Parlement Wat doet dat Europese Parlement, wat kan het en hoe is het samen gesteld? Om dat goed te begrijpen moeten we eerst even nagaan hoe die Europese Gemeenschap van 9 landen in elkaar zit en hoe ze wordt bestuurd. In 1957 besloten 6 landen (Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, België en Luxemburg - Engeland, Denemarken en Ierland doen pas vanaf 1973 mee) de Europese Economische Gemeenschap (EEG) op te richten en daarin zeer nauw met elkaar te gaan samenwerken. Ze begrepen heel goed dat ze de grote economische problemen niet meer afzonderlijk zouden kunnen oplossen. Alleen een gezamenlijke aanpak kan aan die vraagstukken het hoofd bieden. Daarin nu wilde de EEG voorzien Ze bestaat thans ruim twintig jaar en is helaas niet helemaal geworden wat men er destijds van verwachtte. Ze is niet uitgegroeid tot de Verenigde Staten van Europa met één bovennationale regering en een krachtig parlement. Ondanks alles is de EEG toch wel een stuk realiteit geworden Wij allen hebben ermee te maken en in moeilijke tijden ondervinden wij er de positieve gevolgen van. De werkloosheid van dit moment zou onnoemelijk veel groter zijn als ons bedrijfsleven niet de Europese markt kon bestrijken die het door de EEG heeft gekregen. Commissie en Raad van Ministers De EEG wordt bestuurd door enkele instellingen. Daarvan zijn de belangrijkste de Europese Commissie en de Raad van Ministers Eerstgenoemde is eigenlijk het dagelijks bestuur van de Gemeen schap. Ze zetelt in Brussel en bestaat uit 1 3 commissarissen (2 uit de grote en 1 uit de kleine landen) die'bijgestaan worden door zo n 10.000 ambtenaren. Dit gezelschap moet ervoor zorgen dat de ge meenschap blijft draaien en nieuwe plannen ontwerpt om Europa verder te brengen op weg naar eenwording. Over die plannen wordt beslist door de Raad van Ministers. Dat orgaan komt naar gelang het onderwerp in wisselende samenstelling bijeen. Zij bestaat uit nationale ministers die in de raad hun eigen land verte genwoordigen. Alle EEG-wetten, verordeningen en richtlijnen worden door de Raad van Ministers samengesteld. Langzamerhand vullen ze een hele bibliotheek. Ze hebben betrekking op de meest uiteenlopende zaken, zoals de landbouwprijzen voor een bepaald seizoen of de vesti gingseisen voor advocaten en huisartsen in de 9 landen Al die rege lingen komen tot stand op voorstel van de Europese Commissie Als deze geen advies uitbrengt kan er ook geen besluit vallen. Commissie en Raad worden gecontroleerd door het Europese Parle ment Dat vervult in Europa een ongeveer gelijke taak als in ons land de Tweede Kamer ten opzichte van de regering Democratische controle noodzakelijk Rechtstreekse verkiezingen voor het Europese Parlement zijn noodza kelijk. Niet alleen omdat de Europese verdragen ze voorschrijven De beslissingen van de Europese Gemeenschap grijpen steeds dieper in in ons aller bestaan. Daarom is een democratische controle nodig door een parlementair orgaan dat zijn gezag rechtstreeks ontleent aan zijn kiezers. Zonder dat laatste kan het zich nauwelijks een Parlement noemen. Tot zover deze informatie over de Europese verkiezingen U hoort er ook via deze rubriek beslist nog meer van! Zoals we zo dikwijls gehoord hebben, beginnen we aan een nieuw kerkelijk jaar. De advent is begonnen en het kerstfeest nadert. Het wil ook zeggen dat we afscheid nemen van een afgelopen jaar. En zoiets stemt tot nadenken. Dan denken we dikwijls aan grote dingen. Aan leven en dood, vrede en oorlog, ziekte en gezondheid, welvaart en ar moede en zo zouden er nog vele dingen te noemen zijn. Ik moest onwillekeurig denken aan kerk en samenleving. Is de samenleving door de kerk verbeterd? Hebben we de kerk niet misvormd? Heeft de kerk invloed op de gemeenschap? Heeft de kerk haar plaats in de wereld gevonden? Gaat er nog iets uit van de kerk? Spreekt de kerk nog aan? Allemaal vragen die culmineren in de ene vraag: wat is de kerk, wat is de kerk voor mij? Leeft die kerk voor mij? Alle maal vragen die ik stel tegen de achter grond van de kerstboodschap. "Vrede op aarde aan de mensen van de goede wil". Als ik aan al die dingen denk en deze vragen zit te overdenken dan is het begrijpelijk dat de mens moeilijkhe den heeft met een kerk of met de kerk. Wat is de kerk? Wat zijn de kerken? Alleen al uit het feit dat er vele kerken zijn, blijkt dat we de goede weg nog niet gevonden hebben. Want 'n veelheid van kerken wijst direct op verschillendheid in kerken, al zijn ze gebaseerd op één Heer. Je krijgt onmiddellijk de zeker heid dat dit verschillend zijn gebaseerd is op menselijke invloeden. Is dat de juiste gang van zaken? Waarom moet dit bij de ene kerk en bij de andere niet? Waarom is dit bij de ene kerk ver keerd (zondig) en bij de andere niet? Waarom is bij de ene kerk een zeer strenge organisatie en bij de andere niet? Allemaal vragen die ik stel tegen de achtergrond van de kerstboodschap. "Vrede op aarde aan de mensen van goede wil". Want moeten we niet zeg gen, dat een wereldgemeenschap werd bedoeld: Vrede op aarde aan de mensen van goede wil, mensen in wie God wel behagen heeft. Christus kwam niet allereerst een beperkte, nauw-omlijnde gemeenschap stichten, maar een ge Grote voorraad van bekende merken o.a. Pierre Balmain en Free World. Kijk. in onze aangepaste etalage. Als het mogelijk is maak dan 'n afspraak, dan kunnen wij u met meer aandacht helpen in onze aparte behandel ruimte. Levering aan huis, tehuizen en via ziekenfonds. Advertentie IM meenschap van mensen in wie God welbehagen heeft. Gods goede wil, zijn welbehagen, waarvan hij niemand uit sluit. Hij kwam dus voor alle mensen. Is dat niet allereerst de gemeenschap, de kerk die hij bedoelde? Zou dat mis schien de bewustwording van vandaag zijn? Een dag of veertien geleden las ik in het Algemeen Dagblad, dat het aantal kerkende katholieken nog steeds terug loopt, maar daar tegenover het aantal ingeschreven katholieken flink toe neemt. Ik kan me zo goed indenken, dat men bijv. in Zuid-Amerika spreekt over Volks-Katholicisme. In Brazilië is, bijv. 20% officieel katholiek volgens de for mele regels van Rome. 80% Zijn aan hangers van het Volks-Katholicisme. Het is veel vrijer, veel minder strak, zonder de regel-op-schrift, levendig en volledig gemaakt en bepaald door de plaatselijke gebruiken en het leven van alle dag. Zijn we de kerk niet beu geworden door al dat getheologiseer, door de discipli naire hiërarchie, of zijn we de kerk soms beu geworden omdat we haar hebben opgesloten tussen alle mogelijke wetten, geboden en voorschriften? Allemaal vragen die we ons kunnen stellen tegen de achtergrond van de kerstboodschap: Vrede op aarde aan de mensen van goede wil. Christus kwam met een ideaal voor de hele wereld. En toen Hij in het openbaar optrad, was het toen wat anders als pionieren met een handjevol mensen? Hij kwam niet naar Galilea om daar de mensen te bekeren, maar om daar onder het volk te leven en door zijn gedrag een voorbeeld te stel len. Heus ik ben niet tegen een kerk, verre van daar. Een kerk is een bron van in spiratie door de prediking, het is een bron van genade door de sacramenten en een bescherming door het samen zijn. Maar laten we er aan denken dat de kerk veel groter is. Het is een gemeenschap van Gods volk onderweg. Het is de ge meenschap van mensen in wie God welbehagen heeft. "Vrede op aarde aan alle mensen" A.F. Even Pastor In de maand november zijn op het ei land Tholen 57 en op Sint Philipsland 5 bisamratten gevangen. Volgens rijksrat tenvanger J.Meyll uit Poortvliet is dat een goed resultaat gezien het feit dat de waterkonijnen bij het kouder worden geringere activiteiten plegen te ont plooien. SINT MAARTENSDIJK ma. 18 dec: 19.30 uur café van Houdt, alg. ledenverg. Z.L.M. SINT ANNALAND wo. 20 dec: Kerstfeest v.d. Kleuter school in de school. do. 21 dec: Kerstfeest v.d. School m/d Bijbel in de kerk. za. 23 dec: N.H.Kerk, Kerstzang Chr. Gem. Koor en Kinderkoor, di. 26 dec: Kerstfeest v.d. Zondags school in de kerk. OUD VOSSEMEER vr. 8 dec: Café de Hoop, feestavond buurtver. Onder de Molen, za. 9 dec: 20.00 uur Vossekuil, uitvoe ring Smalstads Mannenkoor m.m.v. Opera-ensemble Bergen op Zoom. ROOSENDAAL De Kring, 20.15 uur do. 7 en za. 9 dec: Nee Schat nu niet, klucht door John Lantings' Theater van de Lach. di. 12 en wo. 13 dec: Verdomde Loe- wietje, m.m.v. Anne-Wil Blankers, Je roen Krabbé, Bram v.d. Vlugt en Edda Barends. zo. 17 dec: 11.00 uur koffieconcert door Rosetti Kwintet. di. 19 dec: Het Vrouwencabaret Natasja Emanuels wo. 20 dec: Alles voor de tuin, comedie BERGEN OP ZOOM Markiezenhof tot 7 jan: Jubileumtentoonst. van Kees Andrea, Fons Bemelmans, Otto Dic- ke,Jan Mensinga, Gerard Princée, Ru van Rossem en Bram Roth schilderijen, aquarellen, gouaches, tekeningen, gra fiek en plastiek. za. 23 dec: openstelling Augustakamer ma. 18 dec: 20.15 uur La Serva Padrona, opera buffa Sticht. Etcetera 16 dec t/m 7 jan: Japanse prenten en kleine Spaanse antieke meubelen. Jongeren Centrum De Botte Hommel vr. 8 dec: 20.00 uur Disco-show do. 14 dec: 20.00 uur Dr.Feelgood za. 16 dec: 21.30 uurThemrock, film za. 23 dec: 21.00 uur Rob Hoeke Railway 'di. 26 dec: 14.00 uur "Theeconcerf Luxor ma. 11 dec: 20.15 uur Verdomde Loe- wietje m.m.v. Anne-Wil Blankers, Je roen Krabbé. Roxy The man with the golden gun do 20 u, vr za 18.45 21.15 u, zo. 16, 18.45 21.15 u, ma,di, wo 20 u. The Pink Panther strikes again a.l. za,zo, wo 14 u. Klaar terwijl u wacht 18 j vr za 23.30 u. Luxor Turks Fruit 16 j do 20 u, vr 21.15 u, za 18.45 21.15 u, zo 16,18.45 21.15 u. Sex Rivalen 16 j vr za 23.30 u. The Amsterdam Kill 12 j zo 14 u. The Good, the bad and the ugly di wo 20 u. Tholen do 14 dec 20 u Rehobothkerk SGP stu diever. over gemeentefinanciën. Veiling St.-Annaland 50 ton uien maat 40 opwaart klasse 2 nl 12,70 per 100 kg- Aannemingsbedrijf J.v.d. Vlies B.V. uit Sliedrecht was met 432.800 gulden de laagste inschrijver bij de openbare aan besteding van de sportvissershaven met 168 ligplaatsen in Stavenisse. Het ver schil met de tweede van de totaal vijftien inschrijvers, was slechts 200 gulden: v.d. Straaten Hansweert met 433.000 gulden. In de loop van januari wordt met het werk begonnen. Het karwei vergt tien weken. De liggeldprijs per m2 boxop pervlakte is begroot op 35 gulden, in clusief toezicht van een parttime haven meester. Als de provincie met subsidie over de brug komt, kan de liggeldprijs 28 gulden bedragen. Een sportvisboot met een afmeting van 6 m, komt dan op 420 gulden liggeld. De mogelijkheden voor rijkssubsidie zijn somber, maar in januari of februari komt daarover pas een officiële uit spraak. Het plan is gemaakt door de Grontmij, die ook het eerste plan voor 315 boten had vervaardigd. De verdere uitslag van de aanbesteding was: v/h Troost Rotterdam 448.000, de Klerk Werkendam 453.000, Kraayveld Sliedrecht 460.000, Visser Werkendam 473.000, Kraayvelds Barendrecht 474.950..Geka Dordrecht 480.000, v.d. Herk Sliedrecht 484.000, Nootenboom Rotterdam 490.000. Veldhuizen Bakker v.d. Klok Hoorn 510.000, P. v.d. Noor- denne Nieuwegein 538.000, v/h J.H. Strijland Uithoorn 540.000, Quist Schiedam 560.000 gulden. Niet dat onderwijzeressen of onderwijzers nu aan de lopende band trouwen, maar het komt toch nogal eens voor. Eigenlijk een trouwdag als voor welke bruid of bruidegom ook, maar iemand die voor de klas staat heeft gewoonlijk ook te maken met een kinderschare. Op zo'n trouwdag is ook die kinderschare er dan wat in het bijzonder bij betrokken. Dat was ook het geval, toen de onderwijzer van de Eben Haëzerschool te Tholen, de heer F.W. Simons, in het huwelijk trad met de me dewerkster van de Rabobank te Tholen, mej. J. Copier. Vooral de 3e klas van de lagere school heeft er die dag van genoten. Ze mochten met de bogen de erehaag vormen voor hun meester en zijn bruid. Veel aandacht trok ook de trouwauto, want het was een Rolls Royce van 1930 met een Engelse chauf feur inclusëef bolhoed en paraplu. De kerkelijke bevestiging werd geleid door ds. G. Mouw in de Rehobothkerk en daarbij waren al de 166 kinderen van de school en ook het personeel getuige van. Bij binnenkomst zongen de kinderen ps. 1001. Ds. Mouw preekte over de bruiloft van Izailk en Rebecca. Aan het eind van de dienst zongen de kinderen staande Ps. 121 4. Per auto ging het vervolgens naar Poort vliet, waar in 't Ouwe Raed'uus de kin derreceptie voor meester Simons eigen derde klas werd gehouden. Overigens is deze bruiloft nu al weer ruim een maand achter de rug. Steenbergsesti^iat - Tel. 34228 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 5