Plaatselijk nieuws line GELUK Tho,en Coiffeur XENOS PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 30 november 1978 Tholen TRICOTAGE Markt 7 Tel. 2575 Oud— Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse STAVENISSE VERKOOPMIDDAG LADIES AND GENTLEMEN! WAAROM GRIJS EN DOF HAAR? Laat ons u voorstellen aan de prachtige wereld van Clairol haarkleuren Sint- Maartensdijk Scherpenisse MORGENAVOND viert jv. "Scarpenesse" haar 3-jarig bestaan in het Holland Huis. Poortvliet OUD- MQSStWttR poortvheA MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER Sinterklaas bij de bejaarden. Woensdagmiddag 6 december komt Sinterklaas om 14.00 uur op de bejaar ds, densociëteit, waar dan ieder welkom is. tfy/fmiSSER Advertentie IM Lezing Welzijnszorg. Woensdagmiddag 22 november vertelde de heer de Waal, medewerker van de STICHTING WELZIJNSORGAAN THOLEN over enkele aspecten van de maatschappelijke hulpverlening, voor leden bejaardenbond en Vrouwenraad. Het Welzijnsorgaan heeft de mogelijk heid om op verschillende gebieden hulp te verlenen, bijv. gezinshulp, bejaarden hulp enz. De heer de Waal belichtte de maatschappelijke en gezinsproblemen. Hij legde daarbij in het bijzonder de nadruk op de zwijgplicht van de mede werkers. Er was nadien gelegenheid voor het stellen van vragen, waar slechts een enkele bejaarde gebruik van maak te. De heer Meerman dankte de heer de Waal voor zijn medewerking. Bazar en rommelmarkt Alle inwoners zijn maandagavond van zes uur tot half tien welkom in de gem. Mavo in de Jan van Bloisstraat, waar de leerlingen eep fancy fair organiseren ten bate van de waterputtenactie 'Zeeland helpt Rwanda'. De scholieren hebben het bedrag dat ze anders op school aan de Sinterklaasviering uitgeven 2,50 tot 5,00) al voor Rwanda bestemd, maar ze willen nog meer, want in het Afrikaanse land is een groot gebrek aan goed drinkwater zodat er veel waterput ten nodig zijn. Het geld komt in zijn geheel ten goede aan dit project. Maandagavond is er een rommelmarkt, boekenmarkt en diverse attracties als ballen gooien, schieten, tafelvoetbal, naam pop raden, hoeveelheid knikkers raden, grabbelton, loterij, e.d. ook wor den er spaarpotten voor de Rwanda-ac- tie verkocht. ledereen is welkom, maandagavond 4 december van zes uur tot half tien. Intocht Sinterklaas Met zes zwarte pieten is Sinterklaas za terdagmiddag per boot in de haven aangekomen. Op de kade stond Con cordia klaar met drumband en majoret tes om het Spaanse gezelschap een har telijk welkom'te bereiden. In een prach tige koets werd een rijtoer door de stad gemaakt. Op de Markt begaf de Sint zich als een Amerikaanse president tus sen de kinderen om links en rechts handjes te drukken. Daarna werd de Sint welkom geheten door loco-burge meester C.J. Moerland. Er ontstond vervolgens enige 'opschudding', toen er twee agenten - zonder pet - bij Sinter klaas kwamen. Sint wist niet waar de hoofddeksels gebleven waren, evenmin als de pieten. Achter de rug van de agenten zetten de pieten de petten op en af. Dat werd echter snel ontdekt en de knechten van de Sint moesten mee in de politiewagen. De Sint kon zijn pieten echter niet missen en de kinderen riepen allemaal 'politie, politie' waarop de agenten terugkwamen, met hun pet op. Daarna ging het gezelschap naar de hal van Schot, waar Veilig Verkeer een film vertoonde. De Sint legde ook uit hoe de etalagewedstrijd in zijn werk ging en waarschuwde alle kinderen, voorzichtig te zijn in het verkeer. Van iedere school was er een mooie tekening uitgezocht en de winnaars kregen van de Sint een mooie puzzel, 't Was een gezellige mid dag met 500 kinderen, die genoten van teken- en verkeersfilms en de tractatie van de winkeliersvereniging, die nog volop doorgaat met de St. Nicolaasactie met vele prijzen. Voor de bejaarden komt Sinterklaas woensdagmiddag 6 december om twee uur in de soos. Dat wordt vast weer een fijne middag met veel lachen. Jaarvergadering ijsclub. De ijsclub heeft woensdagavond 22 no vember in Hof van Holland de jaarver gadering gehouden o.l.v. voorzitter M.C. Meerman. Secretaris C. Burgers was wegens ziekte afwezig. Er waren maar 9 van de 302 leden present, wat de voorzitter betreurde. Het financieel ver slag van de penningmeester werd goed gekeurd. De aftredende bestuursleden Meerman, J. Geuze (penningmeester) en W. Geuze waren niet herkiesbaar. M. Potappel werd tot nieuwe voorzitter be noemd, C. v.d. Berge, L. Geuze en A. Tichem als nieuwe bestuursleden. C. Burgers blijft secretaris, terwijl A. Hoogerheide penningmeester werd. Naast de genoemden is ook J. Potappel nog bestuurslid. De aftredende bestuur sleden werd een boekenbon aangebo den. Muziekhal geopend Het voorzieningenpakket is uitgebreid met de opening van een muziekhal in de Hoogstraat 20-22 door muziekcentrum G. Verspuij en zonen, die reeds vesti gingen heeft in Barendrecht, Zwijn- drecht (2) en Middelharnis-Sommels- dijk. De voormalige timmermanswerk- pl sts van Gunst is omgetoverd in een fraaie showruimte voor orgels, gitaren, bladmuziek, enz. Er komt nog een nieu we pui en momenteel is het nog wat woekeren met de ruimte, maar volgend voorjaar wordt de woning erbij getrok ken, zodat Verspuij dan zijn armen pas wijd kan uitslaan. De Thoolse vestiging wordt geleid door de jeugdige Paul Heijboer, die als klant bij Verspuij be gon en nu verkoper is. Hij wist dat er op orgelgebied niets was in Tholen en daarom kon hij muziekcentrum Ver spuij met overtuiging interesseren om dit gat in de markt te vullen. 'En het loopt goed. De bladmuziek zelfs als een trein', aldus dhr. Heijboer. Als goed or ganist kan hij de klanten van advies dienen als ze een Farfisa, Conn, Johan- nus of Ahlborn willen kopen. Ook zijn er inruil-orgels tegen aantrekkelijke prijzen. Met de opening van muziekhal Verspuij werd de binnenstad weer een winkel rijker. De Sint in burger Het was na het middaguur op de Mo- Ienvlietsedijk, dat van automoblist D.N.T. de W. een snelle reactie werd gevergd, toen de jeugdige fietser J.D. bij de kruising met de Ten Ankerweg niet ongevaarlijk manouvreerde. De snelle reactie van de autobestuurder beteken de een remspoor van zestien meter, maar voorkwam wel èen ernstige aan rijding. Van de fiets werd het achterwiel vernield. Het liep nog beter af voor de fietser, toen een achteropkomende au tomoblist stopte en voor Sinterklaas in burger speelde, door de jeugdige D. een briefje van honderd gulden te geven met de opmerking: 'koop maar een nieuw wiel'. Het is nu eenmaal de tijd van de verrassingen. Op het kruispunt Mossellaan/Hoog aarsstraat/ Garnalenstraat ontstond een aanrijding tussen twee auto's waarbij de schuldige chauffeur doorreed. Er bleef wel autolak bij de andere auto achter, zodat via laboratoriumonderzoek de dader opgespoord wordt. Hond beet kind. Het kind van mevr. A. in de Jan van Beaumontstraat werd door de hond ge beten. Onderzoek wees uit, dat de ver wonding nogal meeviel, maar de schrik zat wel in de beentjes. De eigenaresse van de hond kreeg de opdracht van de politie om de vrijheid van het dier te beperken. Mej. A.C.G. deed aangifte van mishan deling nadat ze in een bar op de Markt een klap in het gezicht had gekregen van E.E.G. uit Halsteren, die beledigd was door uitlatingen van het meisje. Jongeren gingen nogal tekeer in de achtertuin van mevr. G. in de Hoog aarsstraat, waar het hekwerk werd ver nield en de muur werd beschadigd. Loos alarm was er bij de Rabobank in de Brugstraat. Directeur en politie waren snel aanwezig, maar alle dubbeltjes la gen nog veilig in de kluis. t Geslaagd Opperwachtmeester Th.W. v.d. Have en wachtmeester der rijkspolitie H. de We ver zijn geslaagd voor het politiegetuig- schrift Duits na eerst al het diploma Engels te hebben behaald. Tafeltennis Velocitas verloor zaterdagavond van Hotak met 2-8 nederlaag. Ad Vis-J. den Ouden 10-21, 22-20, 13-21, Piet Ridderhof-K.Adriaansen 15-21, 18-21, Hans Polderman-A. Goovers 21-18, 17-21, 11-21, Vis en Ridderhof-den Ouden en Adriaansen 24-22, 16-21, 18-21, Ridderhof-den Ou den 18-21, 21-18, 17-21, Vis-Goovers 21-19, 23-25, 23-21, Polderman- Adriaansen 15-21,11-21, Ridderhof- Goovers 21-2, 21-17, Polderman-den Ouden 8-21, 9-21, Vis-Adriaansen 9-21, 17-21. Rollencompetitie De Eendrachrijders organiseren vrij dagavond in cafe 't Veer de tweede wedstrijd van de Thoolse rollencompe titie waaraan naast de organiserende vereniging ook deelnemen de Fuik uit Tholen, de Hoop uit Sint Annaland, de Bidon uit Sint Maartensdijk en Zeelands Welvaren uit Scherpenisse. Aanvang 20.00 uur. Rik en wip concours. De VV Vosmeer heeft zaterdagavond in de kantine zijn tweede rik- en wipcon- cours gehouden. Bij de rikkers ging de zege naar A. Heyboer met 245 punten. 2. W. Heyboer 201 punten. 3. A. de Wit 178 punten, 4. Jac Plandsoen 175 pun ten. 5. P. Timmermans 169 p. 6. M. van Hees 164 p. 7. Johan van Meer 160 p, 8. Mevr. de Bruin 157 p. 9. D. Lindhout 154 p. 10. A. Goudszwaard 144 p. 11. M. Eversen 141 p. 12. W. de Bruin 129 p. 13. A. Brusselaars 122 p. 14. J. Hommel- Smout 109 p. 15. J. Voormeulen 105 p. 16. B. Hommel-Veraart 105 p. 17. H- van Daalen 104 p. 18. J. Mosch 91 p. 19. J. Hommel 67 p. 20. P. Hommel 62 Wip- peis. 1. Leen Hoek 138 p. 2. M. Thole- naar 130 p. 3. J. van Vossen 127 p. 4. L. Vroegop 123 p. 5. Mevr. van Vossen 103 p. 6. Mevr. Tholenaar 101 p. 7. Mevr. de Wit 99 p. 8. M. Oostdijk 97 p. Winkelactie en St. Nicolaas De winkeliersvereniging heeft een suc cesvolle start gemaakt met zijn winkel actie. Hoewel het juiste aantal bonnen niet is geteld, blijkt de verzameling in de bus bij bestuurslid de Wilde van een dergelijke omvang dat men van een "daverend succes" spreekt. De consu ment is duidelijk kooplustig. Een ge luidsauto, meestal bemand door de he ren J. Pollie en P. de Wilde, houdt de inwoners dagelijks op de hoogte. Zater dag worden de hoofdprijzen in het dorpshuis getrokken' terwijl ook een groot aantal troostprijzen beslist de moeite waard zijn om in eigen dorp zijn Sinterklaas inkopen te doen. Zaterdagmiddag heeft Sint Nicolaas zijn intocht gemaakt door een goede samen werking van de muziekvereniging, Ijs club de Eendracht en de winkeliersver eniging, die kosten noch moeite hebben gespaard om de goedheilig man een grootse inkomst te bereiden. De Sint ar riveerde rond twee uur op de hoek Ka- lisbuurt/Veerstraat waarna men in op tocht onder de vrolijke klanken van de muzikanten een rondgang maakte door het dorp. In de Vossenkuil werd de middag verder in feestelijke stemming doorgebracht. Er moesten stoelen wor den bijgezet om ieder een plaatsje te geven. De jeugd genoot intens van een film van Charlie Chaplin en een tracta tie. Rond de klok van vijf uur werd de middag afgesloten waarop men met veel genoegen kan terugkijken. PJZ P.J.Z. heeft zaterdagavond in het bow ling-centrum te Roosendaal de eerste ronde afgewerkt van de competitie, die over vier wedstrijdavonden wordt ver deeld waarbij de beste drie resultaten van de deelnemers in aanmerking ko men voor het eindklassement. Er waren 22 leden aanwezig. Het wedstrijdver band zorgde duidelijk voor meer span ning dan men gewoonlijk bij een re creatieve avond ondervind. Bij de jon gens ging de zege naar Tinus Suurland met 144 punten en bij de meisjes was Ellie Deurloo het meest succesvol met 127 punten. De volgende wedstrijd wordt 16 december in Roosendaal ge houden van tien tot twaalf uur 's avonds. Schaken. Voor de competitie van de Oud-Vosse- meerse schaakvereniging werden de volgende wedstrijden gespeeld: Junio ren: S. de Looze-R. Lindhout 1-0, W. Hoffman-M. Polderman 0-1, L. de Leeuw-P. van Westen %-të, R. Nijpels- M. Voorhagen 1-0, C. Gelok-F. Nijpels V4-V4, W. Lindhout-J. Vroege 0-1. Senioren:. Dr. A.W.A. de Looze-J. Vaders, 1-0, J.W. Slager-W. Douw .0-1, P. Bevelander-H. Nijpels 0-1, S. van Daalen-B. van Gorsel 1-0, A. Aarnoud- se-A. Glimmerveen 0-1. Zon in de schoorsteen Voor de actie "Zon in de schoorsteen" van de Zonnebloem hebben zich 21 ge vers en geefsters gemeld die een St.Ni- colaas pakje voor een zieke hebben ge maakt. Hartelijk dank voor deze mede werking. Muziekuitvoering Tijdens de uitvoering van de muziek vereniging kon voorzitter Abr. Hommel vrijdagavond in De Vossenkuil optimis tische geluiden laten horen. Met 70 nieuwe donateurs en 9 jeugdleden in opleiding, ziet de toekomst er met de huidige bezetting van 32 muzikanten en 20 tamboers zonnig uit. Ko van Driel verzorgt de opleiding met veel verve. Minder florissant is de prijs van het oud papier, maar de gemeente springt bij met subsidie. De voorzitter was de in woners dankbaar voor de medewerking want de kosten stijgen. Ook de muziek- prestaties gingen omhoog: met een tweede prijs op het concours in Middel burg kwam O.V.M.. maar enkele punten tekort voor promotie naar de eerste klasse. De voorzitter huldigde verder de zilveren leden M.Vos en A.Geertse met het opspelden van de KNF-onderschei- ding, waarvoor secretaris M.Quist zich bijzonder had ingespannen. Ook buiten de repetities staan de zilveren jubilaris sen klaar: zo is dhr. Geertse 17 jaar voorzitter geweest. Voor beiden was er ook de verenigingsspeld, terwijl de da mes bloemen kregen. Daarna begon het muzikale gedeelte o.l.v. dirigent C.Del- hez en m.m.v. het tamboerkorps o.l.v. H. van Zitteren. Na de pauze met verloting werd bestuurslid A. de Wit gehuldigd omdat hij 15 jaar in functie was. De voorzitter bood hem een verenigings speld aan en bloemen voor zijn echtge note, terwijl de enthousiaste 76-jarige F.Verhees van zijn waardering deed blijken door spontaan 'lang zal ze leven' te zingen. Ko van Driel toonde met zijn negen leerlingen verder het eerste resul taat van vier maanden muziekstudie, wat met applaus werd begroet. De top hits zorgden voor een bal als gezellige afsluiting van deze muziekuitvoering. Goede paarden Tijdens de najaarskeuring van Zeeuwse paardenfokkers in Goes heeft dhr. A.L.C.Brooijmans enkele fraaie resulta ten behaald. Monique van Stuivenberg werd kampioene bij de merrie met af stammelingen, terwijl ook titels werden behaald door Yolanda van Bleijendaal in de klasse merries geboren in 1978 en Bart van Boswijk in de klasse hengst veulens geboren in 1978. Tevens werd Dina van 't Molenhof reserve kampioen bij de merries geboren in 1976, terwijl bij de hengsten uit datzelfde jaar Jenny van Hogelande reservekampioene werd. Pascale van 't Molenhof viel in de klasse kleine, middel en grote merries geboren tussen 1970 en 1974, ook in de prijzen. Biljarten W.I.K. verloor vriendschappelijk met 5-11 van De Beek uit Halsteren: Abr. van Poortvliet-G.Schillemans 0-2, W.Aarnoudse-J.Voormolen 0-2, W.Kokke-J.Hermans 0-2, L. van Driel- J.Karremans 0-2, A.Verhees-J.Hermans 0-2, L.van Driel -J.Karremans 0-2, A.Verhees Pzn-C.van Eekelen 0-2, A.van Poortvliet-L.Hazen 2-0, C.van Steenpaal-M. van Loon 1-1, M.van Poortvliet-G. van Eekelen 2-0. De Poedelaars: Buitenhuis hoogste serie 21 car., kortste partij J. Heijboer 19 brtn, beste gemiddelde A. Heijboer 3.117. J.Heijboer-M.Sterk 2-0, J.Plandsoen-J. van Gorsel 0-2, P.Timmermans-J.Bui tenhuis 2-0, L. Klippel-A.Heijboer 0-2. Voor de beker won M.Pipping in 30 brtn, gemiddelde 2.633, hoogste serie 10 car. van P. van Gastel, De andere ge plaatsten zijn A. en J.Heijboer, J.Ko- nings, P.Timmermans, J.Plandsoen, J.van Gorsel en als beste verliezer J.Buitenhuis. K.o.t.: Wessels hoogste serie 34 car en beste gemiddelde 3.50, kortste partij A.Hommel gzn 27 brtn. P. Moerland- A.Douw jr. 0-2, A.Aarnoudse-T.Schot 0-2, C.Wessels -M.Voormeulen 2-0, W. de Leeuw-A.Goudzwaard 0-2, G.Min- heere -A.van Daalen 2-0, D.Vaders- D.Polderman 2-0, J.PotappelR.Mosch 0-2, J.Schetters-A.Hommel fzn 0-2. Collecte. De collecte van de stichting Nationaal Fonds Sportgehandicapten heeft in Oud-Vossemeer F 247,15 opgebracht. Afscheid hoofdleidster Hummelvreugd. De christelijke kleuterschool Hummel vreugd heeft afscheid genomen van Mej. C.C. Rijstenbil, sinds de oprichting van de school in 1948 werkzaam als hoofd leidster. Voorzitter M. Geluk en inspecteur H. Verboom gingen uitgebreid op het vele werk in dat mej. Rijstenbil in die lange tijd heeft gedaan alvorens aan een ver diende pensionering toe te komen. Se cretaris A. Aarnoudse gaf een overzicht van de 29 schooljaren van juffrouw Rij stenbil waarbij voor haar de speel vreugde van de kinderen steeds een voorname plaats heeft ingenomen. De woorden van dank en waardering wer den onderstreept door cadeaus en bloe men. Na het officiële gedeelte volgde een feestelijk samenzijn waarbij onder het genot van een drankje en een hapje een gezellige quiz werd gedaan. Toen de avond rond de klok van twaalf werd gf- gesloten, kon het bestuur en de schei dende hoofdleidster op een geslaagde avond terugzien, waarbij de wens naar voren kwam dat de juf nog lange tijd in goede gezondheid van een welverdiende rust kan genieten. De Vrouwenbond van het NKV heeft zijn maandelijkse contactavond benut om gezamenlijk in Bergen op Zoom een avondje uit te gaan. Hieraan werd door 37 dames deelgenomen die per dienst- bus de 12 kilometer overbrugden. Ze begonnen met een Chinees etentje dat men zich goed liet smaken. Vervolgens toog men naar het bowling centrum, waar een zekere prestatiedrang bij ver schillende dames aanwezig was zonder dat dit leidde tot sfeerbederf op deze genoeglijke avond. Judotrainer Goovers derde Trainer Rinus Goovers is bij de Zuid Nederlandse kampioenschappen in Goirle als derde geëindigd in de mid dengewicht klasse. Deze kampioen schappen begonnen met enkele tegen vallers daar hij bij de weging een halve kilo te zwaar werd bevonden om in de half middengewichtklasse uit te komen waardoor hij onverwacht tegen veel zwaardere tegenstanders op de mat moest verschijnen. Dit leek in eerste in stantie fataal te worden daar hij in de eerste ronde verloor, maar via een serie herkansingen wist hij zich dermate goed te herstellen dat een derde plaats de uit eindelijke beloning was. Het goede voorbeeld van trainer Goovers werkt aanstekelijk op de judo-vereniging, die momenteel reeds is uitgegroeid tot 60 leden waardoor men de trainingstijden heeft moeten uitbreiden om alle leden gelegenheid te geven wekelijks op de mat te verschijnen. Van een fluitende stoomboot en een serieuze kinderschare Ook op een laatste novemberzaterdag kan de weersgesteldheid nog - misschien eens in de twintig jaar - gunstig zijn voor een Sinterklaasaankomst. Dat liet dan ook niet te wensen over, al is er altijd wel een frisse neus te halen. Die frisse neus was er voor heel wat jongeren en oude ren zaterdagmiddag aan de havenkant. De schimmel stond al klaar en al van ver was de fluitende stoomboot met zijn rookpluim te zien zoals het vele jaren geledegeleden een vertrouwd beeld was. De uitnodiging van de middenstands vereniging Activa, de dorpsgemeen schap en de Rabobank was door de nog bekendere Spanjaard dan Alva ooit was, aangenomen. Het is vooral voor de drie tot zesjarigen allemaal heel echt geweest en hopelijk bewaren ze plezierige he rinneringen aan de komst van deze klassieke Sinterklaas. De entourage was bijna volmaakt. Alleen bleek Sinter klaas veel gewilliger dan het paard. Tenslotte kwam toch alles op zijn poot jes terecht. Met Accelerando voorop werd het voor alle betrokkenen een leu ke middag. Nog geen regen-, hagel- of sneeuwbuien. Veeleer een milde no vemberzon, die het rood van de Sinter klaasmantel deed blinken. In het tjok volle dorpshuis sprak de voorzitter van de dorpsgemeenschap, dhr. J.C. Kooi- jman, een woord van welkom, waarna de jeugdleden van Accelerando o.l.v. dhr. J. Goedegebuuree Sinterklaaslied jes speelden. Kinderen en ouders zon gen dapper mee. Voor elk kind kwam er nog een gulle tractatie uit de zak van Activa, waarna ieder kind Sinterklaas de hand mocht drukken, 't Was een plezie rige middag, waarbij ook nog de jeugd- prijzen van de winkelactie werden ge trokken. Zaterdagavond om zeven uur is in het dorpshuis de eindtrekking. Gevaarlijk Een vuurtje stoken blijft een uiterst ge vaarlijke zaak omdat het kan leiden tot brand. Bij een schuur in de Ooststraat werd door jongeren met lucifers ge speeld en de regenpijpen waren al be hoorlijk verhit, toen het vuur ontdekt werd. Het letterlijk met vuur spelen is minstens zo gevaarlijk dan het figuurlijk te doen. Ontvangst Chinese minister Onze oud-dorpsgenoot ir. A. Paape, on derdirecteur van het waterloopkundig laboratorium in Delft, heeft in het labo ratorium een Chinese delegatie ontvan gen waaronder de minister van verkeer Yeh Fei. Hij gaf o.a. bij het getijdemodel Rijnmond uitleg van oever tot oever, waarvoor de Chinezen grote belangstel ling toonden. De handelscontacten tus sen Nederland en China worden be langrijk uitgebreid nu de volksrepubliek zich meer op het westen oriënteert. De KLM begint ook met een dienst op Pe king. Oud papier De voetbalvereniging Stavenisse heeft 2681 kg oud papier opgehaald. De Zendingskrans hoopt op D.V. zaterdag 2 december haar te houden van 2-6 uur in het voormalig gemeentehuis, Voor straat 42. Opbrengst is bestemd voor de M'buma zending. Advertentie IM Aankomst Sinterklaas Vele jaren was het geleden dat St.Nico- laas arriveerde, maar zaterdagmiddag rond één uur was het zover. De Sint kwam op een van de motorjachten van dhr. J.v.d.Sande binnen, terwijl vijf zwarte pieten op een tweede boot zaten. De schepen werden begeleid door twee opgetuigde jachten van Flip Lindhout en de fam.Wesdorp. Op de kade had zich veel publiek verzameld, toen de voorzitter van de middenstandsvereni ging, dhr.K.M.Saris, de Sint verwel komde. Het gezelschap ging vervolgens, omstuwd door een mensenmassa en met muzikale begeleiding van een geluids wagen door het dorp, waarbij alle deel nemers aan de winkelactie met een be zoek werden vereerd. De zwarte Pieten deelden snoepgoed uit, terwijl de Sint in een motorsloep zat die op een trailer van dhr. L.Hage was bevestigd. Ook de gymzaal, waar Thoolse turnkampioen- schappen werden gehouden, sloeg de Sint niet over. Vanaf de laatste winkel actie-deelnemer C.Marinissen ging de Sint weer naar de haven om bij café M.Smits wat van de kou te bekomen. Gezien het grote succes en de belang stelling voor deze aankomst - na zo vele jaren van afwezigheid van Sinterklaas - is zo'n evpnement zeker voor herhaling vatbaar. De trekking van de winkelactie wordt woensdagavond om zeven uur in het Dorpshuis gehouden. Wethouder C.J.Moerland kan 75 inwoners gelukkig maken, o.a. met een weekend Londen. 9000000000000000000 GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 ftooosooosooeccoococoooooo Advertentie IM Blij u te zien Ook dit jaar organiseerde Veilig Verkeer een lichtcontrole voor automobilisten. De belangstelling was donderdagavond ongekend groot. Bij Garage De Viet kon de verlichting gecontroleerd en zo nodig beter afgesteld worden. Tevens was er bandencontrole en dat bleek erg nuttig te zijn, want zeker tachtig procent van de auto's vertoonde een gebrek. Een record aantal bestuurders kan weer veilig de winter in, waarmee ze een steentje bij dragen aan de verkeersveiligheid op ons eiland. Tafeltennis-instuif Komende twee zaterdagen is er in Haestinge een gratis instuif voor tafel- tennisliefhebbers. Iedereen mag gratis meedoen tussen twee en vier uur. Wan neer dit een vervolg krijgt, zal er wel een kleine vergoeding worden gevraagd. N.C.V.B. De N.C.V.B. hield donderdagavond 23 november weer haar maandelijkse bij eenkomst in gebouw Calvijn. De avond werd geopend door de presidente mevr. Scherpenisse en er werd gezongen ps. 68: 10 en 17. Daarna volgde de medita tie uit ps. 65 over dankbaarheid. Gaste was meVr. Nagelkerke. Zij had als on derwerp "samenleven", waar ze een le zing over hield. Hierna hield men in groepjes een discussie. De avond werd besloten met dankgebed door mevr. Nagelkerke. Euterpe dikke tweede prijs. Zaterdagochtend vertrok de fanfare "Euterpe" naar de federatieve concert wedstrijden die gehouden werden in het gemeenschapshuis "de kei" te Reusel. De vereniging kwam uit in de tweede afdeling fanfare en behaalde daar de beste tweede prijs n.l. 278 Vi punt, want de punten van de andere korpsen die in dezelfde afdeling uitkwamen lagen aanmerkelijk lager, voor hun tweede prijs. Het verplichte werk wat Euterpe uit voerde was de Little-Suitte" een suitte in drie delen van de componist Jack Her- vey. Het leverde 141 xfi punt. Het volgende uit te voeren nummer was het vrije nummer de "Drie Oud-Hol landse Taferelen" van Henk van Lijn- schooten. Daarvoor kreeg men 137 punten toegekend. Na het uitreiken van de federatieve di ploma's vertrok de vereniging naar de kannonier in Oosterhout, om daar de maaltijd te gebruiken. Na dit alles te hebben afgewerkt vertrok Euterpe huiswaarts, tevreden met de tweede prijs omdat, gezien de vorige maal het puntenaantal weer goed ver beterd was. Tweedaagse bazar. Op 24 en 25 november organiseerden de Zwaluw en de Oosterscheldevissers hun jaarlijkse bazar in Haestinge met als at tracties het rad van avontuur, schiettent, lotto, ballengooien en enveloppen trek ken. Bij het enveloppen trekken had Adrie v.d. Ree uit de Pr. Rooseveltstraat de hoofdprijs. Ook was er een stand van het Rode Kruis, waar eigen gemaakte goederen door gehandicapten en be jaarden werden verkocht om het welfa- rewerk te steunen. Er kon bij de stand van het Rode Kruis ook nog geraden worden naar de trouwdatum van een mooie bruidspop. Karin van Prooijen uit de Fr.v. Borselestraat was de geluk kige. Er kon dit jaar ook weer geraden worden naar het gewicht van een half varken dat 49 kilo en 4 ons woog. Win naar was C. van Haaften uit de Jacoba van Beierenstraat. Ieder gezin had van te voren een gratis lot thuisgekregen. Het winnende nummer zou op vrijdagavond getrokken worden, maar de eigenaar van het winnende lot was niet aanwezig. Deze prijzen werden zaterdagavond door het rad van avontuur gedraaid: 2 mooie electrische treinen, die gewonnen werden door dhr. M. van Vossen uit de Rozenstraat en dhr. M.v. Houwelinge van de Hogeweg. Op deze twee avonden was er tegelijkertijd de jaarlijkse dui- vententoonstelling. Ook werd zaterdag middag St. Nicolaas weer binnenge haald. Na een rondrit door het dorp was er voor ieder kind een verrassing in Haestinge. Zaterdagmiddag a.s. zullen de Ooster scheldevissers een Sinterklaasmiddag verzorgen voor de kinderen met na tuurlijk voor ieder kind een verrassing in de kantine van Goedhart. Aanvang 2 Collecte De collecte t.b.v. het geestelijk gehandi capte kind heeft in St. Maartensdijk op gebracht/ 707,68. De collecte t.b.v. de Dierenbescherming heeft 355,54 opgebracht. Alle collec tanten en gevers hartelijk dank. Dia's over Israël Dhr. Muller uit St.Annaland heeft voor de plattelandsvrouwen dia's vertoond over Israël. De dames werden meege nomen naar alle plaatsen die bekend zijn uit de Bijbel. Via een bandje was er bij elke dia een uitvoerig verslag. Presi dente Mevr.Versluijs bood dhr. Muller een attentie aan. Zij toonde zich verder verheugd over de vele aanwezigen onder wie twee nieuwe leden. De bespreking van het kerstprogramma voor 20 de cember met de bejaarden, ging van een leien dakje. Alle leden zegden hun me dewerking toe. Verder werden er nog programma's voor 1979 vastgelegd. Er werd ook een alternatief bestuur geko zen: mevr.v.d. Reest, Breure, Bijnagte, v.d.Hoek en Jagt-de Groen. Geslaagd Gerda Jasperse, werkzaam in Ter Valc- ke te Goes, is in Koudekerke geslaagd voor het diploma ziekenverzorging. Gevarieerd programma met o.a. film, verloting, meisjesgroep en bal na. Iedereen is welkom vanaf 8 uur. Advertentie IM Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep Bidt en Werkt heeft woensdag zijn 28e jaarver gadering gehouden. Na gebed en bijbe loverdenking werd uit het liedboek voor de kerken een gezang ingestudeerd. Daarna volgden de verslagen van pen- ningmeesteresse en secretaresse met in de pauze een verloting. Daarna genoten alle dames van een vakantie-filmverslag van Zr.Engelvaart uit Tholen. Zij wist op boeiende wijze te vertellen over godsdienst en cultuur in andere landen. Na zang en het voordragen van gedich ten, dankte mevr. Duine voor de éoede belangstelling. Zij sprak de wens uit, dat nog meer nieuwe leden zullen toetreden. 125 jaar CJV/3 jaar Scarpenesse Na een grondige voorbereiding op vrij dagavond hebben zaterdag zeven leden van Scarpenesse in Goes de Provinciale Jubileumdag van het 125-jarige Chris telijk Jongeren Verbond bijgewoond. Er werd een spel gespeeld over de op te richten ledenraad en de stelling of de vrijwilligers wel of niet ondergeschikt moeten zijn aan het beleid van het pro vinciaal bestuur. De aanwezigen, me rendeels vrijwilligers, vonden van niet. 's Mid dags werd een opdrachtenspel rond het CJV gespeeld, georganiseerd door de ring Schouwen-Duiveland. Om kwart voor vijf was men weer thuis. Scarpe nesse houdt morgenavond in eigen kring Sinterklaas, voor de viering van het driejarig bestaan. Plattelandsvrouwen Dertig kinderen van plattelandsvrou- zondag 3 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10, 14.30, 18.30 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 18.30 uur student H. Korving, Apel doorn GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEM. IMMANUEL lO.OOuur eerw. heer Sinke, Souburg NED. PROT. BOND 10.45 uur mej. C.E. Jolles, Soest R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th.v.d. Heyden GEREF; KERK 8.45 u. ds.A. de Ruiter, Tholen 15.30 u ds. Bras, Dinteloord CHR. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur student H. Korving, 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (h.a.) en 18 u Ds. M.D. Geuze GERËF7GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u kand. H. van Popering, St. Anna land 18 u ds. Chr. v.d. Valk, Sirjansland OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u ds. J. Blom HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u kand. H.J. Lam, Putten GEREF. KERK 10.00 uur ds. G. Leene, Breda 14.30 uur kand. de Ruiter GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur kand. v.d. Dries, Amsterdam 15.00 uur ds. Klap, Fijnaart WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, en Sint-Philipsland Zr. de Rijke, Tholen, tel. 01660-3225 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse. Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 1 dec. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs en 19.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs en Leger des Heils TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9 - 12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 1 t/m 7 dec. vrijdag 1 4.13-16.33 zaterdag 2 4.56- 17.16 zondag 3 5.39 - 18.01 maandag 4 6.22 - 18.47 dinsdag 5 7.10-19.38 woensdag 6 8.00 - 20.32 donderdag 7 8.57-21.35 donderdag 7 dec. Eerste Kwartier. wen hebben woensdagmiddag o.l.v. mevr.Frieman uit Steenbergen en met behulp van enkele moeders aan 'Koek vergulden' gedaan, 't Was zeer geslaagd. Donderdag kon de presidente een volle zaal begroeten, zowel van eigen leden, als van de afdeling Scherpenisse en de NCVB. Het bureau voorlichting mer kartikelen uit Nunspeet gaf recepten en Vervolg op pag. 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2