WESTERN STORE VERTREK VAN VERTAALCONSULENT Geslaagde tentoonstelling De Zwaluw. Vervolg plaatselijk de eendrachtbode onmisbaar voor nieuwtjes Rabobank mag meer reizen organiseren naar de volksrepubliek China. Donderdag 23 november 1978 EENDRACHTBODE 23 SCH£*PEHISS[ S^I"r.PHlLIRSLAHD I Sim Sint Maartensdijk Scherpenisse Postagentschap nieuwe openstellings tijden :en man die veel geld wilde sparen 5topte 'tropen van dikke piqavan Maar dit hlad hieldlaïjdan, Wankzei hij. waar/anódan zeuihdenieuwtje^ i dan moeten vergaren c ■MMNRMMNMWlf BENT U NOG GEEN ABONNÉE, geef u dan op bij onze plaatselijke bezorger of stuur de bon op aan EENDRACHTBODE, Postbus 5, Sint-Annaland of bel 01665-2752 Naam Adres Woonplaats Poortvliet Op vrijdag 1 dec. zorgt SINT NIC0LAAS Drs. K.v.d. Jagt VAN POORTVLIET NAAR SOEDAN Sint— Philipsland Piet Verkouter Elektra Verlichting Kom 'ns een keer naar STEENBERGEN WESTERN STORE V HEEFT VELE LEUKE "SINTERKLAAS-KADOOTJES" in huis! Shetland truien (met wolmerk)29, Landlubber jeans (van 79,— 59, Jacks v.a49,- Feestelijke jurkjes IModieuze spencers Rib- en fluwelen broeken enz. Tel. 01670-5045 BLAUWSTRAAT 62 - STEENBERGEN Nieuw transformatorstation in bedrijf STEMMEN VAN LEZERS Grenzen gaan open. THOLENV' STAVEKISSE 0U°- ro VOSStWttR ANNA JACOBAPOLDM POORTVLIET ->LsJ Maartensdijk vele kinderen de slaap en de verveling een grote invloed uitoefenen, zodat het voor de leerkrachten onmogelijk is om de kinderen nog iets te laten bevatten. Vandaar dat men heeft besloten en tot grote tevredenheid wat betreft resulta ten, tot deze regeling. Ook wilde me vrouw Saris weten of er geen mogelijk heid was om de kinderen die buitenaf wonen 's middags op school te laten overblijven. Dit stuitte echter op zoveel technische en interne beswaren, dat de commissie besloot intern dit probleem verder te bespreken. Mevrouw v.d. Slikke wilde weten of de Schalm ook deel nam aan het waterput ten project van Rwanda. De heer v.d. Hoek antwoordde dat er wel een aan vrage was binnengekomen doch hij had deze terzijde gelegd, omdat juist op deze school er zeer veel een beroep wordt gedaan op de leerlingen voor alle mo gelijke inzamelingen. Hij vond dat Rwanda juist wat te veel van het goede zou kunnen zijn. Meester Moerland waarschuwde nog, dat men erg voor zichtig moest zijn met deelname aan dergelijke projecten als men niet precies wist hoe en waar het geld terecht kwam. Na de pauze was er een demonstratie van sierglasblazen door de zeer bekende mevrouw v.d. Ende-Schaaf en haar dochter. Ze zette in het kort uiteen wat het beroep sierglasblazen, dat al vier generaties in haar familie voorkwam en waarvan er in Nederland nog slechts 4 zijn (in de toekomst 5, omdat haar dochter, hier aanwezig, zojuist haar ze venjarige studie hiervoor had beëin digd) inhield. Zij gaf enkele zeer mooie demonstraties van deze kunst en beant woordde vrggen op een allercharmant- ste wijze tot aller tevredenheid. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om de meegebrachte glaswerken aan te schaffen. Na afloop dankte de voorzitter allereerst mevrouw v.d. Ende en haar dochter voor de demonstratie en verder alle aanwezigen voor hun belangstelling. e t r' R Beëdiging officier Vrijdag 17 november was een spannen de en belangrijke dag voor Leen Vroe- gop, verloofde en familie. Leen was op 18 jarige leeftijd bij de be roepsmilitairen gegaan en vrijdag 17 jPpv.eniber was het dan.za>,e^.^c^i,jJcri2. jarige Leen om beëdigd të worden orh 3 uur als 2e luitenant (officier), bij de commandotroepen. De beëdiging werd verricht door de corpscommandant van Tussenbroek, met natuurlijk vooraf gaande de uitreiking van de Groene Baret. Dit vond plaats in de Engelbrecht Kazerne te Roozendaal. De heer Vroe- gop is als enige beëdigd als 2e luitenant, van de 24 man die hiervoor in aanmer king kwamen, dus 23 man blijven ge woon manschappen. Leen heeft er 4 jaar voor geknokt, met inbegrip 4A maand commandotraining, wat aldus Leen een bijzonder zware training is geweest. Na de beëdiging vond er nog een receptie plaats met de familieleden. Burgerlijke stand Geboorte Jeannette Cornelia Elizabeth dv. J.E.Nelisse en A.M.Bevelandef. Olav Ramses zv. J.A. de Peuter en J.J.Joosen Jolanda dv. J.Stoutjesdijk en J.N.A. Niemantsverdriet Maarten Jakobus zv. A.M.Hengstmen- gel en P.v. Oeveren. Huwelijk Henri Bungener, 39 jr. met Maatje van Iwaarden, 21 jr. Overlijden Dingena Gunst. 93 jr. Wv. J.v.d.Kloos ter Izak J.Hage; 83 jr. ev. J.L.Bierens Jan T.Feijtél, 69 jr. Wv. P.M. v.d.Welle Lena M.Suurland, 72 jr. Wv. S.C.Muller Elizabeth M.Polderman. 69 jr. ev. A.van Tatenhove Ewout van Vuuren, 49 jr, ev. J.A.Carol Adriana F.Duinkerke, 81 jr. ev. G.C.Hage Jacob J.Jagt, 87 jr. wv. P.Scherpenisse Christiaan Geuze. 52 jr. ev. L.C.Geluk Winkelactie De Middenstandsvereniging Smalstad begint vandaag met een winkelactie, die duurt tot en met zaterdag 2 december. De netto opbrengst is bestemd voor het Groene Kruis, die een aantal nuttige artikelen voor de inwoners zal kopen. De voorzitter van het Groene Kruis, lo co-burgemeester C.J. Moerland, ver richt zaterdagmiddag 2 december om vijf uur de trekking in Haestinge. Er is een prijzenpot van ongeveer 5000 gul den. Bij elke bestede gulden krijgt men een bonnetje en 25 zegeltjes in een gratis envelop dingen mee naar de prijzen, die in de etalage van de fa. van Houte op de Markt staan. De bussen voor de enve loppen staan op de stoep bij drogisterij C. Poot. De deelnemende winkeliers hebben een kaart voor het raam. De winkelsluiting is als volgt geregeld: di 28 dec 8 ti, wo 29 dec 6 u, do 30 nov 8 u, vr 1 dec 8 u, za 2 dec 4 u en ma 4 dec 8 u. Oefenavond E.H.B.O. De gezamenlijke EHBO-verenigingen St. Maartensdijk, St. Annaland en Sta- venisse houden maandag om acht uur in Haestinge een oefenavond met de Lo- tusgróep. Ook niet leden zijn welkom en de toegang is vrij, zodat u nader kennis kunt maken met het EHBO-werk. Burgerlijke stand Geboorte Marieke dv. C.Bolier en L.Frans Johannis zv. C.Wessels en J.Burgers Emily Johanna dv. F. van Balen en M.v.d.^elde Cornelia dv. J.J.Dijke en P.Meertens Mattheus Theodoor zv. A. Steenpoorte en W. Schrader. LIeLpostagentschap van P.T.T. in de Weststraat heeft Maandag en dinsdag 9.00-12.30 u, 13.30- 18.00 u. Woensdag 9.00-12.30 u. Donderdag en vrijdag 9.00-12.30 u, 13.30-18.00 u. Advertentie IM Scarpenesse De bazar van 4 nov. heeft jeugdvereni ging Scarpenesse geen windeieren op geleverd. De belangstelling was weliswaar gering in verhouding tot twee jaar geleden, maar de besteding liet niets te wensen over. Ruim 700,- kon na aftrek van alle kosten aan de clubkas worden toe gevoegd. De nieuwe C.J.V.-man Frans Willemen heeft inmiddels ook Scherpe nisse bezocht. Gepraat werd hoe tot een betere contact met de bevolking te ko men en tevens werd het samenwer kingsverband tussen de verenigingen uit de omgeving nader besproken. Aan- i i I i i staande dinsdag al is de eerste vergade ring hierover in het Visnet in Tholen. Bedoeling hiervan is ook het opzetten van een maandelijkse cursus voor de leiders van betreffende clubs aangaande het opvullen van avonden en het leren van nieuwe technieken. Aanstaande zaterdag gaat een groep van Scherpenisse naar Goes voor de provin ciale jubileumdag van het C.J.V. (125 jaar). Vrijdag 1 dec. houdt de jv haar Sinterklaasviering en aansluitend, op dezelfde avond, viert zij haar 3-jarig be staan met het vertonen van een film, een verloting en een bal na. Winkelactie voor Philadelphia De Middenstandsvereniging samen sterk begint vandaag een winkelactie voor de aankoop van stoelen in het clubgebouw 'Ons Huis' van Philadelp hia. in de voormalige kleuterschool aan de Langeweg. De hoofdprijs is vijfhon derd gulden aan waardebonnen. De an dere prijzen staan in de etalage van de fa. Pleune. Voor elke besteding van 2,50 krijgt men bij de deelnemende winkeliers een gratis zegel, waarvan er vier in een envelop moeten. De eerste trekking is zaterdagavond, de jeugd- trekking woensdagavond en de eind- trekking op zaterdagavond 2 december, steeds om acht uur. Burgerlijke stand Geboorte Johannis Hendrik zv. W.Jansen en J.J.Pagee Hendrik Mattheus zv. M.A.Jansen en M.J.Heijboer. voor een gezellig avondje bij jeugdvereniging "De Wig-che- laar". Iedereen is welkom om 20.00 uur in 't Ouwe Raed'uus, Poortvliet. Advertentie IM Stroper aangehouden In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie omstreeks kwart voor twee een stroper kunnen aanhouden, terwijl minstens twee mannen in een snelle wagen ontkwamen. De surveille rende wachtmeesters zagen vanaf de Poortvlietsedijk hoe in de Langeweg een auto wat verdacht manoevreerde. Toen men erop afging, wisten tenminste twee mannen met een snelle auto te ontko men. Een derde man, van H. uit Hel mond, kon de auto niet meer bereiken en vluchtte in de polder, waar hij later aangehouden werd. Met twee lange h'ondenen een schijnwerper. Toen een •^aa de wachtmeesters floot omdat hij. meende dat er nog meer stropers in het veld waren, kwam er een lange hond aangerend. Deze werd later terug aan de eigenaar gegeven omdat het dier niet van dhr. van H. was. De schijnwerper en de ene hond bleven wel onder de hoede van de politie. Van H. wilde niet zeggen wie zijn helpers waren geweest. Winkelaktie. De winkeliers van de Middenstandsver eniging "Poortvliet" gaan ter gelegen heid van Sinterklaas een aantrekkelijke aktie organiseren voor hun klanten. De aktie loopt van donderdag 23 no vember tot en met zaterdag 2 december onder het motto "Speel mee en win - Sinterklaasloterij". Gedurende de aktieperiode ontvangt de koper bij de deelnemende winkeliers bij besteding van elke vijf gulden een gratis lot. Met dit lot kunt u meedingen naar een eikenhouten miniset, antieke kandelaar. Binnenkort hoopt drs. K. van der Jagt met zijn vrouw en vijf kinderen vanuit zijn huidige woonplaats Poortvliet naar Afrika te vertrekken. Hij werd namelijk door de Wereldbond van Bijbelgenootschappen benoemd om te worden opgeleid tot vertaai- consulent. De engelse geleerde dr. R.C. Stevenson zal hem in het begeleiden van bijbelvertalers in Ethiopië, Somalië en Soedan introduceren. Wanneer Stevenson over twee jaar met pensioen gaat, is het de bedoeling dat Van der Jagt zijn taak gaat overnemen. dit land is in de afgelopen jaren ernstig geteisterd dpor een burgeroorlog. Hij moet eën pldats vinden waar hij niet te geïsoleerd zit om reizen naar Ethiopië en Somalië te ondernemen en tevens in staat is een taalkundig onderzoek te doen naar een stamgodsdienst, waarop hij te zijner tijd kan promoveren. Het verblijf in Afrika is voor Van der Jagt niet vreemd. Van 1970 tot en met 1973 hielp hij de Hervormde Kerk vair Oost-Afrika met haar kerkelijk vor mingswerk. Hij was daartoe uitgezon den door de Gereformeerde Zendings- bond. De opleiding van de uit Tholen stad ge boortige Van der Jagt was zeer geva rieerd. Na zijn studie aan de pedagogi sche academie "De Driestar" in Gouda heeft hij enkele jaren les gegeven aan een lts in de genoemde provinciestad. Daarna ging hij in Utrecht pedagogiek studeren. Na het kandidaatsexamen specialiseerde hij zich in de opvoedings- en onderwijsproblematiek van de Derde Wereld en tevens studeerde hij culturele antropologie. Na zijn verblijf in Afrika keerde hij te rug naar de Domstad om de'theologie studie te volgen. Kort geleden heeft hij zijn kerkelijk examen afgelegd en werd beroepbaar gesteld. Dezer dagen zal de Nederlands Hervormde Kerk hem dan beroepen tot predikant voor bijzondere werkzaamheden in dienst van de Wereldbond van Bijbelgenootschappen. Op dit moment kan Van der Jagt nog niet exact zeggen, waar hij zich in Soe dan zal gaan vestigen. Het zuiden van een levensmiddelenpakket en vele an dere prijzen. Vervolgens: een reis van een week voor twee personen naar Londen t.w.v. 500.—een tweepersoonsdeken, een Grill, jeugdprijzen zoals: een televisies pel, een poppenhuis, een traktor en vele andere prijzen. Gymuitvoering Onder de uitstekende leiding van hét echtpaar Smulders en mevr. Smulders zal de gymnastiekvereniging de Flippers reeds op maandag 27 november om ze ven uur een openbare les geven, na een kort huishoudelijk gedeelte o.l.v. voor zitter M.A. Schenk. Voor de vacature mevr. Backer wordt mevr. Quist-Moer- land als nieuw bestuurslid voorgedra gen. In de pauze is er nog een verloting met een fiets als hoofdprijs. sa Kaaistraat 30-32 STEENBERGEN Advertentie IM Hoofdingelande neemt ontslag Dhr. A.C. Wisse neemt per 1 januari ontslag als hoofdingelande van het wa terschap Tholen wegens het bereiken van de wettelijk bepaalde leeftijdsgrens van zeventig jaar. Hij is vertegenwoor diger voor de ongebouwde eigendom men. Wie hem opvolgt, is nog niet be kend omdat er in district V geen reserves op de kandidatenlijst stonden. Bevestiging en intrede Zaterdagavond werd kandidaat Drs. K.A. v.d.Jagt in een speciale kerkdienst van de hervormde gemeente Waalwijk- Besoyen tot hervormd kandidaat beves tigd. Als bevestiger trad op de hervorm de predikant, dr. A. de Kuiper, alge meen secretaris van het Nederlands Bij belgenootschap. Ds. Kuiper koos als bevestigingstekst Romeinen 10:13, Want een iegelijk, die de Naam des Heeren zal aanroepen, zal zalig worden'. Naar aanleiding van deze tekstwoorden bepaalde hij zijn gehoor bij het noodzakelijk alles omvattend Bijbelvertaalwerk over de gehele wereld. Want hoe zullen zij Hem aan roepen, in wien zij niet geloofd hebben. En hoe zullen zij geloven, van Wien zij niet gehoord hebben?' Aan de handoplegging namen de vol gende predikanten deel: de bevestiger, ds. A.Kuiper, ds.C.G. Geluk, ds.J. W.Bouw, predikant voor de I.Z.B., de plaatselijk hervormde predikanten; ds.J.Ouwendijk, ds.L.Schelvis, ds. L.Klootwijk en de plaatselijke gerefor meerde predikant, ds. Ottevanger. Na de bevestigingsdienst beklom ds. K.A.v.d.Jagt de kansel en deed als her vormd predikant voor buitengewone werkzaamheden van de Ned. Herv. Kerk zijn intrede en verbond zich om in dienst van de Wereldbond van Bijbel genootschappen werkzaam te zijn ten behoeve van het bijbelvertaalwerk in Ethiopië en Soedan. Zijn intredetekst nam hij uit Romeinen 10:15 "En hoe zullen zij prediken, in dien zij niet' gezonden worden? Gelijk geschreven is: Hoe liefelijk zijn de voe ten dergenen, die vrede verkondigen, dergenen, die het goede verkondigen". In deze tekstwoorden beluisteren wij, het goede, het verhevene, het grote heil. Niet alleen horen wij de dichter van Psalm vier zeggen: "Velen zeggen: Wie zal het goede doen zien:" maar anno 1978 horen wij dat nog over de gehele wereld. Wie is die Wie: niemand anders dan de Heere Jezus Christus. Het geloof in Hem is een gave Gods. Door het ge loof leren wij Hem kennen als Die Goede, Die alleetr otrs heil volmaken kan. Dat wij dan ook in opdracht van die grote opdrachtgever het goede mogen verkondigen ook aan de vreemde volken van de Derde Wereld Azië en Afrika. Ds. Van der Jagt zal als vertaalconsulent worden opgeleid en zal in de begelei ding van Bijbelvertalers worden ingeleid door de Engelsman dr. R.C.Stevenson. Daar dr.Stevenson in 1980 met pensioen hoopt te gaan, zal zijn taak dan door Van der Jagt worden overgenomen. Al eerder heeft hij in Afrika (Kenya) ge werkt. Van 1970-73 hielp hij, na eerst enkele jaren te Gouda bij het LTS-on- derwijs werkzaam te zijn geweest en door de Gereformeerde Zendingsbond te zijn uitgezonden, de Herv. Kerk van Oost Afrika met haar kerkelijk vor mingswerk. Tijdens zijn werk bij het onderwijs stu deerde hij pedagogiek in Utrecht. Na zijn kandidaatsexamen specialiseerde hij zich in de opvoedings- en onderwij sproblematiek van de Derde Wereld en studeerde hij daarnaast ook culturele antropologie. Bij zijn terugkeer uit Afri ka is hij weer bij het onderwijs gegaan. Als godsdienstleraar heeft hij vier jaar aan het Willem van Orangecollege ge werkt en studeerde tevens theologie aan de Universiteit van Utrecht. Donderdag 20 nov. hoopt ds. en mevr. van der Jagt met hun vijf kinderen naar Nairobi te vertrekken. Vrijdagmorgen is het nieuwe 50.000/10.000 V oltstransformatorsta- tion van de PZEM te Sint Maartensdijk in bedrijf genomen. Dit gebeurde zon der bijzonder ceremonieel. Het nieuwe transformatorstation is aan gesloten óp een eveneens nieuwe 50.000 Volts-voedingskabel, die Tholen met Schouwen-Duiveland verbindt. De bei de elektriciteitswerken, die qua bouw tijd ongeveer een jaar hebben gevergd en waarmee in totaal een bedrag van ca 9 miljoen gemoeid was, moeten de elektriciteitsvoorziening op Tholen, die de laatste tijd te wensen overliet, veilig stellen. De "oude" elektrische voeding, met het bijbehorende 10.000 Volts-station te Sint Maartensdijk, worden door de PZEM als reserve gehandhaafd. De PZEM hoopt omstreeks 1980 over een tweede 50.000 Volts voedingskabel, dit maal tussen Kruiningen en Tholen, te kunnen beschikken. Daarmee zal Tho len zijn opgenomen in een zogenaamde "50 kV-ring", waarmee de elektriciteits voorziening van het eiland optimaal zal zijn. Van de jnbedrijfname van het nieuwe 50/10 kV-station te Sint-Maartensdijk merkten de verbruikers van Tholen niets. De PZEM doet haar uiterste best even tuele hinder bij de overname zoveel mogelijk te beperken, zo werd ons van PZEM zijde verzekerd. Discriminatie? Geachte redaktie Ondergetekende was bij de oprichting van een adviesbureau voor gehandicap ten en invaliden op !0-10-'78 Sint- Maartensdijk. Bij deze bijeenkomst kwamen klachten naar voren, die ik voor onmogelijk hield in deze tijd. Daarom verzoek ik U beleefd om plaat sing van volgend artikel. Bij voorbaat mijn dank. Moet men dit werkelijk zo zien? Ge beurt dit werkelijk op het eiland Tholen. ten aanzien van invaliden en gehandi capten? Of gebruikt men daar op het eiland er een ander woord voor? Bij het oprichten van een adviesbureau voor invaliden en gehandicapten, een sa menwerking van de volgende Stichtin gen G.O.N.. A.N.I.B.. A.V.O. Neder land. kwamen de volgende klachten naar voren. De gemeente wil in samen werking met Stichting "Beter Wonen" een geheel aangepaste woning voor een invalide rolstoelzitt'er aan een valide toewijzen. Dit huis aan de Prof. van Doornstr. 24. werd bewoond door Mevr. Cobet welke enige weken tevoren is overleden. Deze Mevr. was een invalide welke aan een rolstoel gebonden was. Daarom werd er voor duizenden gul dens aan aanpassingen in die woning aangebracht. Dat werd betaald door de Stichting 40-45. De dochter van Mevr. Cobet. gemachtigde Mevr. Vollmiiller. heeft tegen de gemeente gezegd dat zij bereid is alles zo te laten, en de naast het huis staande aangepaste garage te laten staan, mits men een andere invalide in dat huis wilde plaatsen. De gemeente tracht nu haar er van te overtuigen dat dit niet kan. Dit is natuurlijk kletskoek! Gezien dat er alleen al in Tholen drie gehandicapten wonen! Als men een zuster van het Groene Kruis om mede werking vraagt om een invalide vrouw van het eiland in deze aangepaste wo ning te krijgen geplaatst, weigert deze zuster alle rnedewerking! Over christe lijke naastenliefde gesproken! Een an dere klacht: Een gehandicapte man die niet meer lopen kan zonder stok, krijgt voor zijn verjaardag van zijn familie een stok met drie pootjes om toch nog wat te kunnen lopen! Dit. omdat de gemeente niet bereid is zo een stok te geven. Ook heeft de vrouw van deze gehandicapte enkele aanpassingen moeten laten aan brengen ten behoeve van haar man. Men zou haar het voorgeschoten geld wel terugbetalen! Deze vrouw wacht nu al een lange tijd op haar geld. Weer een andere klacht was, dat er een duwwagen moest komen voor een gehandicapte die helemaal niet meer lopen kon. In elk geval was het zo, dat men zelf zo een wagen heeft moeten kopen, om deze man eens mee naar buiten te kunnen nemen! Wat ondergetekende zich nu afvfaagt is? Leeft men daar op dat ei land nog in de PréhistOrisohe tijd? Of wil men deze invaliden en gehandicapten, kneusjes (zoals men vaak hoort) weg moffelen in een donker hoekje, zodat de validen, (de goede er buiten gelaten) verschoond blijven van het aangezicht van deze mensen? Laat men er aan denken dat in deze gejaagde tijd, ieder een en op elk ogenblik mogelijke inva liditeit te wachten staat! Een invalide is ook een mens, maar dat vergeten velen! Men spreekt steeds van naastenliefde, maar waar blijft deze naastenliefde als zelfs een zuster van het Groene Kruis deze naastenliefde naast zich neer legt en alleen maar aan haar eigen positie denkt! Neen, voor mij is dit discrimine ren van gehandicapten! Ik roep hierbij alle bewoners van het eiland Tholen op om te helpen bij het verwerken van deze mistoestanden op Uw eiland!^, q oktober moest de sleutel van bovenge noemde woning worden ingeleverd. Dat is, naar ik verneem inmiddels gebeurd. Maar wel zijn met medeweten en mede werking van de Stichting en invaliden or ganisaties, alle voorzieningen invaliden wagens, douche, toilet, keuken, verlich ting, garage, enz) toch nog op tijd uit het bovengenoemde pand gekomen en reeds nu al ten gebruike (of komen er binnen kort) van andere invaliden ergens in hel land. iefykkig maar. en dank aan Mevr. 1 'ollmiil/er namens alle in validen. J. Danst? (Ome John) Postbus 149 2980 AC Ridderkerk Laat bovisten staan Langs deze weg zou' ik willen reageren op het door u geplaatste bericht omtrent de vondst van 2 reuzen bovisten. Het schijnt toch dat paddestoelen vaak onderschat worden met betrekking tot hun waarde in de natuur. Ze verteren namelijk dode bladeren e.d. hierbij komen stoffen vrij die weer door de levende planten opgenomen kunn- nen worden. Door ze te plukken wordt hun functie verstoord, en tevens krijgen nu de spo ren die in de paddestoel zitte%geen kans meer zich te verspreiden, zodat door dergelijk ingrijpen de toch al steeds zeldzamer wordende soorten meer en meer bedreigd worden. Daarom een dringend beroep op ieder een: laat ze staan! Waar ze hun nuttige werk kunnen doen. Jan v.d. Velde Stoofweg 5. Nw. Vossemeer Na in 1978 met veel sukses een tweetal groepsreizen naar de Volksrepubliek China georganiseerd te hebben, kreeg de Rabobank voor 1979 van de Chinese autoriteiten wederom toestemming om een toeristische reis naar de Volksrepu bliek te organiseren. Tijdens een 3- weekse rondreis zal een klein gezelschap (maximaal 24 deelnemers) onder leiding van een deskundige gids kennis kunnen maken met zowel het 'oude' als het 'nieuwe' China. De Volksrepubliek China kan terugzien op een geschiedenis van duizenden ja ren en een voor ons vaak onbegrijpelijke historie van keizerlijke dynastieën en ondoorzichtige tradities. Maar ook nu nog stelt dit land van volkscommunes en miljoenensteden, zelfs nog als ontwik kelingsland steun gevend aan de Derde Wereld, ons voor raadsels. De Volksre publiek China beslaat een gebied, dat groter is dan de Verenigde Staten en Europa tezamen. Er wonen meer dan 800 miljoen mensen. Men kan zich dan ook nauwelijks een voorstelling maken van de gigantische krachtsinspanning, die nodig was om voor al deze mensen een redelijke bestaansmogelijkheid te creëeren. Door de ontginning van onherbergzame landstreken, het kanali seren van schijnbaar ontembare rivieren en het opbouwen van een zware en lichte industrie werd 'de grote sprong voorwaarts' gerealiseerd. Dit in velerlei opzichten zo wonderlijke land opent nu steeds meer haar grenzen. Na bezoeken van buitenlandse handels delegaties, diplomaten en sportploegen, wordt de deur nu ook steeds verder opengezet voor kleine groepen toeristen. De Rabobank, die voor deze reis nauw samenwerkt met Arke Reizen en het Chineese Staatsreisbureau, biedt haar reizigers de mogelijkheid bezoeken te brengen aan Peking, Kanton of Shang hai, een volkscommune, een fabriek, school of ziekenhuis, om een uitvoering van de klassieke Chinese Opera bij te wonen of een voorstelling van het Volk stoneel te gaan bekijken. Daarnaast is er gelegenheid tot een bezoek aan de Chi nese Muur, paleizen, het kopen van Chinese zijde en het leggen van kontak ten met Chinese landbouwers. Zaterdag heeft de Oud-Vossemeerse postduivenvereniging de Zwaluw in het Dorpshuis de Vossenkuil een geslaagde tentoonstelling gehouden waaraan 281 duiven aan hebben deelgenomen ver deeld over 8 klassen. Er bestond hier voor een grote publieke belangstelling en spelleider Jac. Vaders had een record deelname bij het rad van avontuur dat hij met veel inzet bediende en dat de vereniging beslist geen windeieren ge legd heeft. De mooiste doffer van de tentoonstel ling was van J. Quist uit Anna Jacoba Polder en de mooiste duivin van de plaatselijke melker Bas Quist. De diver se uitslagen waren als volgd: Klasse I Oude doffers: 1. J. Quist 92 pnt, Anna Jacobapolder. 2. C. Ewijk Dinteloord 3. W. Burgers Oud-Vossemeer4. L. van de Klein en zoon 91 A pnt Tholen 5. J. Potappel Oud-Vossemeer 6. J. Potappel Oud-Vossemeer 8. C. van Meer Oud- Vossemeer 8. Quist Anna Jacoba Polder 9. W. Burgers 91 pnt. Oud-Vossemeer tevens zeer eervolle vermelding. Klasse 2 Oude duivinnen: 1. B.Wuist92 A pnt Oud-Vossemeer 2. Hagenaars van Hooijdonk Heerle en Wouw 92 pnt 3. Quist Anna Jacoba polder, 4. Jac Vaders Oud-Vossemeer 5. C. Ewijk Dinteloord 6.M. de Graaff Oud-Vossemeer 7. D. Vaders 91 A Oud-Vossemeer. Zeer eer volle vermelding voor J. Dekkers. Klasse 3 Jarige doffers: 1. Ant. van Daalen 92 pnt, Oud-Vossemeer 2. J. Dekkers 91 'A pnt Moerstraten, 3. Ant. van Daalen Oud-Vossemeer 4. C. Ewijk Dinteloord 5. C. de Jong Epelstraat 6. J. Dekkers Moerstraten 7. C. Ewijk Dinte loord. Klasse 4 Jarige duivinnen: J. Quist 92 pnt. Sint Philipsland 2. Hagenaars van Hooijdonk 91 pnt Heerle Wouw. 3. J. Potappel Oud-Vossemeer 4. C. van Meer Oud-Vossemeer Zeer eervolle vermelding voor D. Polderman Oud- Vossemeer. Klasse 5 Jarige doffers: 1. R. Mosch 91 'A pnt, Oud-Vossemeer 2. Ant. van Daalen Oud-Vossemeer, 3. R. Mosch Oud-Vossemeer 4. K. Reijnhout Sint Philipsland, 5. W. Burgers Oud-Vosse meer 6. A. van Daalen Oud-Vossemeer 7. C. de Jong Lepelstraat 8. Hagenaars van Hooijdonk, Heerle Wouw 9. J. Quist 91 A pnt, Sint Philipsland, 10. A. Hom mel Oud-Vossemeer 11. J. Vaders Oud- Vossemeer 12. J. Potappel Oud-Vosse meer 13. C. de Jong Lepelstraat 14. A.de Zwart Dinteloord 15. Hagenaars van Hooijdonk Heerle Wouw 16. J. de Vries Tholen 17. J. Quist Sint-Philipsland. Zeer eervolle vermelding voor A. Hom mel Oud-Vossemeer. Eervolle vermel ding voor J. Dekkers Moerstraten en A. Hommel Oud-Vossemeer. Klasse 6 Jonge duivinnen:I.M. Vaders 92 pnt, Oud-Vossemeer 2. Hagenaars Hooijdonk Heerle Lepelstraat, 3. idem, 4. idem, 5. J. Potappel Oud-Vossemeer 91 A pnt, 6. M. de Graaff Oud-Vosse meer 7. L. van der Kleijn en zoon Tho len 8. J. Dekkers Moerstraten 9. B. Quist Oud-Vossemeer, 10. G. Hoek jr. Oud- Vossemeer 11. A. de Zwart Dinteloord 12. H. Smits Stavenisse, 13. Geers Ooms 91 pnt Lepelstraat 14. B. Quist Oud- Vossemeer. Zeer eervolle vermelding voor M. Meijer Sint Philipsland. Eer volle vermelding voor B. Quist Oud- Vossemeer. Klasse 8 Late doffers van Loenhout91 A pnt. Nieuw-Vossemeer, 2. J. Verwijs Sint Philipsland. Klasse 8 late duivinnen l.C. de Jong Lepelstraat 91 pnt. 2. A. van Daalen Oud-Vossemeer 3. D.H. Hoogkamer Oud-Vossemeer 90 A pnt. 4. J. de Jong Halsteren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 23