KORF BAL Stavenisse periode-kampioen Derby-sfeer pas in laatste kwartier: WHS-Arnemuiden 1-1. Atletiek. Heropening Tebbens VOETBALj UIT SLAGEN Donderdag 23 november 1978 EENDRACHTBODE 15 Overwinning D. Uyl. WHS-reserves verzuimen afstand te nemen Ook WHS 3 (in Willemstad) 1-1 Stavenisse 2 won met gering verschil Tholense Boys 4 gelijk tegen Noad 2 Vosmeer reserves Vriendschappelijk Afgewogen naar de beste mogelijkheden, die de Zeeuwse derby zaterdagmiddag op het Sint Annalandse sportcomplex toonde, was de Walcherse ploeg nog het meest tevreden met de 1-1 deling. Na een uiterst magere eerste helft, werd in het tweede bedrijf het kleumende publiek pas in het laatste kwartier waar voor zijn geld geboden. Toen waren de hevigste sentimenten van het altijd nog met emoties gegarneerde voetbaltreffen verdwenen en viel er wat te zien. Gelukkig maar, want zo kon iedere kijker nog voldoening overhouden aan de koude opoffering van een novemberzaterdag. Het is immers altijd beter te kijken naar een vrij-uit spelend Arnemuiden en een onbevreesd aanvallend WHS, dan naar wat angstige, geprikkelde kemphanen, zoals zeker die eerste drie kwartier openbaar werd. HERENKAPSALON MUNS BUITENVEST 36 BERGEN OP ZOOM 01640-40182 Donderdags de hele dag volgens afspraak. Ook permanent op afspraak. tmodehuis Zaterdag 25 november uur WHS-Krabbendijke (Roegiest) 14.30 Smerdiek-Wit Zwart (Kant) 14.30 AZVV 2-Smerdiek 2 (d.Bruyn) 14.30 Thol.B. 2-Arnemuiden 2 (Hulspas) 14.30 VVC-SPS (v.d.Rijk) 14.30 WHS 2-Zwaluwe 3 (Kools) 12.30 Smerdiek 3-JPS 3 (Havermans) 12.30 Fam. Boys-Stavenisse (Prins) 14.30 NOAD-BVVB (C.Clarys) 14.30 Dinteloord 3-WHS 3 (v.Ham) 14.30 SPS 2-The Gunners 2 (Bosters) 14.30 NOAD 2-DVO 2 (v.Ommen) 12.30 WC 3-Thol. Boys 3 (Veenvliet) 12.30 Thol. B. 4-WC 4 (Nuyten) 12.30 Stavenisse 2-FSV 3 (v.d.Hoek) 12.30 Chrislandia 4-WHS 4 (v.Wezel) 12.30. Rozenoord 3-NOAD 3 (v.d.Heyden) 12.30 Thol.B.5-SPS 4 (v.Haaften) 12.30 Smerdiek 4-Dinteloord 5 (Schetters) 12.30 Zondag 26 november uur Kruisland-Vosmeer (v.Unen) 14.30 Vosmeer 2-Lep. Boys 2 (Nefs) 14.30 Vosmeer 4-Meto 4 (De Baat) 11.30 2e kl A landelijk: WHS-Arnemuiden 1-1, SSC-'s Gravenzande 1-0. Lyra-Oranje Wit 0-0, SSS-AZVV 2-1, De Zwervers-Altena 1-0. 3e kl B Zuid 1: Zaamslag-Hoek 0-0. 4e kl B: Tem. Boys-Rillandia 3-1,-Chrislan- dia-Nieuwdorp 2-1. .Res 3e kl B: Smerdiek 2-Zwaluwe 2S.N.O. Klundert 2Kloetinge 2. Ie kl afdeling: Olympia-Vrederust 4-0, BWR-FSV 1-1, PTT-DVO 0-0. Ie kl res: WHS 2-BVC 2 1-1, SSC 3-JPS 3 2-2, Seolto 2-ONI 2 3-0, Zwaluwe 3-SSC 2 4-2. 2e kl: Stavenisse-Veerse Boys 4-0, Right Oh- Unitas 3-3, Fam. Boys-Terheyden 1-6, DHV- RAC 4-1. 2e kl res A: Kogelvangers 2-WHS 3 1-1, FSV 2-WC 2 2-11, PTT 2-Seolto 30-1. 3e kl res A: Thol. Boys 4-NOAD 2 2-2, Roze noord 2-WC 3 0-5, Vrederust 2-DVO 2 2-1. 4e kl A: DVO 3-Stavenisse 2 1-2, Dinteloord 4-BWR 3 3-0, NOAD 3-FSV 3 0-0. 4e kl B: Smerdiek 4-Thol. Boys 5 1-4. Jeugd: Welberg-Smerdiek C 1-0, Smerdiek D-Halsteren 2-2, Cluzona-Smerdiek El 1-2, Lep. Boys-Smerdiek E2 7-0, Thol. Boys D2- Smerdiek 5-0, Grenswachters-Vosmeer A 3-3, C Bergen-Vosmeer BI 0-7, Vosmeer B2- Meto 1-0, Val AanVosmeer 4-2, Vosmeer Dl-Welberg 0-1, Moe-Vosmeer D2 1-1, Vos meer E 2-Dosko 0-6, Stavenisse El-Vosmeer 0-4. WHS Al - HSC 4-2, WHS b - SPS 11-0, WW - WHS C 5-2, WHS Dl - Stavenisse 1-0, Marjola Girls - WHS D 2 0-4, WHS E1 - Thol. Boys 0-0. V riendschappelijk Noad 1-BWR 2: 2-1. In de Brabantse Wouwse-Plantage, waar vrijdag door het Roosendaalse E.R.V.C. rollerwedstrijden werden ge houden, is de Poortvlietse renner Dirk Uyl, die gesponsord wordt door café Zeelands Welvaren uit Scherpenisse, als overwinnaar uit de bus gekomen. Ondanks de tegenstand van ongeveer 40 rollerryders was het toch Uyl die de overwinningstroféé in ontvangst mocht nemen voor 41.9 sec over 2x500 m. Ook de Thoolse renner C. Schot wist zich naar een prachtige 11de plaats te rijden. Bij de dames was ook mej. D. Jansen uit Scherpenisse zeer succesvol door op een mooie 3de plaats te eindigen met 28.4 sec. Ook de Thoolse mevr. J. Schot ein digde vooraan en wel op de 5de plaats met 29.7 sec. Rinus Jeroense is in de Mosselcross te Westenschouwen 26e geworden in 31.07 min. over 8 km. Winnaar werd Johan Antheuniss met 27.42 min. Zondagmor gen was er een uitgebrede Thoolse deelname aan de Spado prestatieloop in de bossen bij ziekenhuis Lievensberg waar 2012 lopers waren. Bij de 15 km werd Rinus in 54.32. Johna Konings 59.12 en Johan Baarends 1.06.17. Een opvallende prestatie leverde de Oud- Vossemeerse 56 jarige Ko Havermans die de eeuwige jeugd schijnt te bezitten en in 22 minuten rond binnenkwam op de vijf kilometer. Ook de jeugd: de ge broeders Steven en Michiel de Looze, Lucien Havermans, Karin Heyboer, Patricia Niemandsverdriet en Wim de Leeuw weerden zich goed en wisten in de voorste gelederen hun herinnerings vaantje in ontvangst te nemen. Bruidsmodehuis Tebbens in de Steen- bergsestraat heeft de winkel feestelijk heropend na een uitbreiding met 75 m2. Aan de voorkant lijkt het een smal pand, maar binnen is er dankzij de moderni sering een zee van ruimte. De uitbrei ding was noodzakelijk geworden door de groeiende bruidscollectie. Om de klanten meer service te bieden is er dankzij een smaakvolle entourage een mooie toonruimte geschapen met een grote paskamer en nostalgische spiegels. Vroeger was dat allemaal wat bekrom pen, maar nu is het een overzichtelijk geheel, waar de toekomstige bruid zich prettig voelt om rustig een keuze te ma ken uit de internationale collectie. De bruidsmode is er zowel klassiek als mo dern, wit, crème en gekleurd uit Parijs, Italië en Duitsland. Ook alle accessoires zijn er, evenals gelegenheidskleding, kort en lang, voor de moeders en de kinderen. Tebbens heeft sinds twee jaar ook erg voordelige damesjaponnen en verder nog doopjurken. Met de uitbrei ding zijn ook de etalages veranderd. 'We hebben een goede klantenkring uit Tholën en St.Philipsland', aldus Mevr. Tebbens. Met een ruime 4-0 zege na een mooie partij voetbal is het eerste elftal van sportclub Stavenisse afgelopen zaterdag periode-kampioen geworden in de tweede klas. De 2-0 ruststand betekende al een zekere veiligheid, maar er kwam na rust toch nog wel een opkikkertje van Veerse Boys, echter zonder doelpunten. De eerste periode-titel betekent, dat tegen periodekampioenen uit andere afdelingen om de tweede promotie- plaats mag worden gespeeld. De pro motiekans is dus voor de helft aanwezig, afgezien nog van de ook nog altijd aan wezige mogelijkheid dat deze sportclub het zover schopt, dat ze de titel grijpt en daarmee dan al direct zou promoveren. Het werd zaterdag tegen Veerse Boys uit Raamsdonkveer een mooie partij met begrijpelijk veel genoegen voor de thuisclub-aanhangers. Vooral omdat de uiteindelijke 4-0 zege toch een groter afstand aangeeft, dan binnen de lijnen bleek. Niet zelden was er ook van be zoekerszijde goed voetbal, maar de thuisclub defensie sloot goed en Veerse Boys liet vooral met de afwerking nogal eens zitten. De aanhangers zagen in beide helften twee doelpunten van hun favoriet, terwijl de bezoekers niet tot scoren kwamen. Na een kwartier open de Bram Smits met een afstandsschot de score, terwijl het na een half uur voetbal 2-0 was via een kopbal van Peter van der Jagt uit een vrije trap van Kees Smits. Het bracht de handen op elkaar. Er kwamen trouwens meer spannende mo menten voor, maar de doelman van Veerse Boys was er ook nog. Na de thee openden de bezoekers zelfs met een of fensief, dat de thuisclub nog wel even in het nauw bracht. Immers met 1 doelpunt is dan de afstand ook meteen weer voor de helft kleiner geworden, maar zover kwam het niet. Na dat eerste kwartier van de tweede helft begon de thuisclub weer vrijer te manoevreren en toen Nico Nooy met goed doorzetten de afstand tot drie goals vergrootte was er in feite geen vuiltje meer aan de lucht. Een achterin wat afgrendelen en dan met nog wat tegenprikjes bleek voldoende om geen werkelijk gevaar meer te krij gen van de bezoekers. Een viertal mi nuten voor het einde werd het met een vierde doelpunt nog een ruime afstand. Dat bracht Kees Smits op zijn naam, maar toen was de periodetitel al binnen. Niettemin de eerste felicitaties in deze competitieronde kunnen gaan naar de sportclub Stavenisse. De inhaalwedstrijd tegen het Ooster- houtse BVC gaf zaterdag de WHS tweede keus de gelegenheid de concur rent voor de topplaats achter zich te la ten. Het leek er van meet af aan op dat dit kon lukken, want een voorhoede met Dick Visser en Sander Westdorp en een gemotiveerde Jan Burgers moest goed zijn voor doelpunten. Daarbij het gege ven, dat de groenwitte verdediging slechts vijf goals tegen heeft en BVC moest gepakt kunnen worden. Na het laatste fluitsignaal van de goed leidende Nefs stond er echter 1-1 op het score bord. Jan Burgers had na twintig minu ten in de eerste helft beheerst 1-0 bin- nengesëhoven maar de jeugdige Ooster- houtse ploeg had een snel en pasklaar antwoord. Uit een hoekschop werd de hechte WHS-verdediging, die weer be kwaam door Theo van Poortvliet werd geleid, volkomen verrast. Het was daar na een eenzijdige vertoning want de gasten lieten zich door de weinig vin dingrijke Sint-Annalanders opsluiten. Kansen waren er te over, maar de uit stekende BVC doelman stond geen tref fer meer toe. Zelfs niet toen Dick Visser tot vier keer toe alleen voor de doelman verscheen. Ook de hoge voorzet in het strafschopgebied was de oplossing niet, want met twee lange mensen in het cen trum losten de Brabanders alle proble men bekwaam op. Men was na twee keer drie kwartier terecht gelukkig met de uitslag. Smerdiek 3 is lachende derde. W.H.S. 2 9 14 21-5 B.V.C. 2 8 10 21-12 S.S.C. 3 9 12 18-9 Smerdiek 3 8 11 22- 9 J.P.S. 3 9 12 14-12 Seolto 2 9 1116-12 S.S.C. 2 10 8 17-16 Rust Roest 2 9 8 8-11 H.N.C. 2 9 8 16-23 Good Luck 3 10 7 13-19 Zwaluwe 3 9 8 14-21 B.W.R. 2 9 5 8-24 O.N.I.2 10 3 7-22 De drie senioren-elftallen van WHS, die zaterdag voor de inhaal binnen de lijnen kwamen deden niet voor elkaar onder. Het werd voor alle drie een gelijkspel met ook eenzelfde aantal doelpunten. Het was een wat wisselende wedstrijd met tenslotte toch wat meer mogelijk heden voor de groen-witten, maar dat kwam er niet uit. Dan wordt het ook weer zo dat men tenslotte met zo'n pun tenverdeling nog blij moet zijn ook. Voorin kwam het er bij WHS 3 weer niet zo goed uit dan er mogelijkheden waren. Een blijvend van zich afbijtend Wil lemstad hield de aandacht van de groen-witte verdedigers gevangen. Nico Overbeeke opende de score, maar de thuisclub kwam op gelijke hoogte en daarna waren de pogingen aan beide zijden tevergeefs. Al werkten Wim Stoutjesdijk en Leen Goedegebuure dan ook nog zo hard om daarin een wijziging te brengen. Dinteloord 3 V.V.C68 2 S.P.S. 2 Kogelvangers 2 Klundert 3 The Gunners 2 W.H.S. 3 Seolto 3 P.T.T. (B) 2 Chrislandia 3 F.S.V.2 9 9 9 9 7 8 9 10 9 14 18- 7 14 30-12 12 16-13 11 18-13 10 18-13 7 15-16 8 10-12 9 25-16 5 10-15 5 9-23 2 13-42 nog tot 1 doelpunt terugbracht. Aan vankelijk was het een gelijkopgaande partij met wat meer stootkracht van Stavenisse 2. In de 14e minuut kwam uit een scrimage de openingstreffer van de voet van Dies Potappel: 0-1. Daarmee werd gerust. In de tweede helft hadden de gasten al direct verder afstand moe ten nemen, maar die kansen werden om zeep geholpen. Daarom te meer was er een juichtoon, toen Rien Smits direct uit een corner de doelman passeerde en daarmee de voorsprong tot 0-2 ver grootte. Dat DVO zich ook toen nog niet gewonnen gaf, bleek nog uit het tegen- punt tegen het einde, waarbij er dan nog wat spanning komt opdagen, maar de reserves van Stavenisse hielden de pun ten toch vast. S.C. Stavenisse 2 Dinteloord 4 B.W.R. 3 Kogelvangers 3 Rozenoord 3 W.H.S. 4 Chrislandia 4 S.P.S. 3 F.S.V. 3 D.V.O. '60 3 N.O.A.D. '67 3 9 18 33- 5 8 14 26-10 9 10 12-15 8 9 32-20 8 9 21-26 9 24-21 8 17-17 6 16-19 5 11-19 3 10-31 1 10-29 9 7 10 8 9 9 In Roosendaal heeft het in de laatste 5 minuten nog gespannen, toen de Stave nisse reserves al te veel kansen om zeep hadden gebracht en DVO 3 de afstand De eerste helft van deze partij was voor Noad. De thuisclub kreeg zelden een kans van naam. De reserves uit Sint Philipsland schiepen zich wel mogelijk heden genoeg via sn 1 werk over de vleugels. Zo werd Han Burgers enkele malen goed in stelling gebracht, maar faalde in de afwerking. De eerste helft werd niet gescoord. Onmiddellijk na de thee werden de gasten met de neus op de feiten gedrukt. Een moment van onop lettendheid in de verdediging werd door Geert Mulder afgestraft: 1-0. Noad ging nu weer drukken en dit resulteerde in kansen van Burgers en Rudy van Don gen. Twintig minuten na rust gaf Wim Geense vanaf rechts een voorzet en Han Burgers rondde deze mogelijkheid nu wel bekwaam af: 1-1. Enige minuten later kwam Thoolse Boys opnieuw op voorsprong. Weer moest Noad komen, maar dit had ook tot ge volg, dat er voor het dofel van Cenny van Strien benauwde momenten optraden. Vijf minuten voor tijd kreeg Wim Geense de bal, gaf een voorzet en Giel van der Est scoorde 2-2 met een kopbal. In de laatste minuut werd Johan Burgers de diepte ingestuurd, maar alleen voor doel, floot de arbiter het eindsignaal. Vosmeer 3 heeft in een sportieve en aantrekkelijke wedstrijd de zege in eigen huis gehouden in de thuiswedstrijd tegen Lepelstraatse Boys 3. Het begin van de wedstrijd was bepaald niet hoopgevend want amper was de bal aan het rollen of de gasten profiteerden van een misverstand in de Vosmeer verde diging om via Gerrit van Schilt een 0-1 voorsprong te nemen. Vosmeer nam het in de beginfase duidelijk wat te licht op maar het leek na tien minuten gelijk te komen toen Toni Lindhout door de Brabantse defensie soleerde maar te lang wachtte om het karwei af te maken waardoor de Lepelstraatse verdediging alsnog kon ingrijpen. In de 15e minuut leek een hoekschop van uezelfde speler rechtstreeks in het doel te gaan maar de Lepelstraatse doelman redde door de bal hoog uit de bovenhoek te stompen. Dit was echter uitstel van executie want even later soleerde Jan Geuze door de defensie van de gasten en scoorde met een harde schuiver de gelijkmaker. Hal verwege de eerste helft kwam Lepel straat toch weer op voorsprong door een doelpunt van Peter Brouwers maar het was opnieuw Jan Geuze die kort voor rust de gelijkmaker aantekende. In de tweede helft duurde het tot een kwartier voor het einde aleer Toni Lindhout Vosmeer op voorsprong bracht door een aantal schijnbewegingen op de mat te leggen die herinneringen opriepen aan zijn beste jaren dat met een fraai doel punt werd afgesloten. De beste kansen op nog meer doelpunten waren voor de thuisclub maar Jan Burgers had weinig geluk met zijn schoten. Vlak voor tijd brak Jan Geuze opnieuw door de Le pelstraatse defensie maar de doelman redde ten koste van een hoekschop waarbij Niek van der Zande rakelings naast schoot waarna al gauw het eind signaal klonk. Vosmeer 4 speelde in de uitwedstrijd tegen Divo een wat ongelukkige wed strijd want twee hoekschoppen van Divo in de eerste helft leverden ook twee doelpunten op. In het veld was men be slist niet minder en bouwde enkele mooie aanvallen op maar in de afwer king had men geen geluk en de ruststand werd tevens de eindstand. Een poging van Vosmeer om een vriendschappelijke uitwedstrijd te spelen tegen Bruse Boys had geen resultaat daar de Schouwena- ren op het laatste moment niet over vol doende spelers bleken te beschikken waardoor de wedstrijd werd afgelast. Tholense Boys 1 speelde een oefenwed strijd tegen derdeklasser Good Luck uit Raamsdonkveer In een van beide kan ten aantrekkelijk gespeelde wedstrijd bleken de Tholenaren beslist niet de mindere te zijn van deze uitstekende derdeklasser. Wel kwamen de Tholena ren voor rust op achterstand via een vrije trap. Na rust wist Toon Jansen gelijk te maken. Toon Baay stoorde goed en kon daardoor de bal naar Jan v/d Vlies spe len die meteen over alles heen de andere vleugel inschakelde. Jaap schot trok fraai voor en Toon Jansen rondde dus af. Het werd zelfs de volle winst voor de Tholenaren toen Jan v/d Vlies zelf doorging en beheerst scoorde. Een voor beide elftallen nuttige oefenwedstrijd waarin men elkaar ook liet spelen en het daardoor als kijkspel erg aantrekkelijk was, hoewel de belangstelling erg matig was, maar daar zal deze middag een an dere eilandvereniging van geprofiteerd hebben. Voor die eerste helft hadden met name "neutrale" kijkers, die uit de regio waren gekomen vanwege een in eigen woonplaats voetbal- loze middag, weinig goede woor den over. Terecht. Zoveel tweede klas schoons was er niet te zien. In een enkele voorbeschouwing werd weliswaar gepoogd stem ming te maken tegen een zoge naamd hard optredende groen witte formatie en een bezoekend elftal, waarvan door invallers het voetbal nog maar in de kinder schoenen zou staan, maar dat bleek duidelijk larie. Arnemui den mag door allerlei omstandig heden een jeugdig elftal binnen de lijnen moeten brengen, maar daar is zowel kwaliteit als snel heid en-beweeglijkheid van dien aard, dat geen enkele trainer dan nog rouwig kan zijn om blessures van oude rotten. Integendeel, dit elftal van Arnemuiden, dat werd fesignaleerd tot de kleuterklas te ehoren, zal menig bejaarder speler met jaloezie vervullen. De bezoekers toonden het grootste gevaar in een minimum van tijd te kunnen creeëren, terwijl de thuisclub op de vingers afgeteld, wel de beste kansen op winst ex poseerden. Na de pauze kwam pas waar het allemaal om was begonnen, de doelpunten. Arnemuiden opende het festijn en al leek dat tegen de spelverhouding te zijn, dat hoort er wel bij. Zoals ook het happy end, waarvoor Bram Rijnberg uiteindelijk tekende en dat ook bij een goede slotvertoning paste. Vanaf de eerste minuut wilde het groen-witte team best laten zien, dat het publiek niet vruchteloos kwam opdagen. Maar met die goede wil is men er niet alleen, als er achter het enthousiasme toch weer enige angst schuil gaat om voortijdig in de boot te gaan. Die kans was niet zo gering, want al na enkele minuten werd duide lijk, het zeer beweeglijk Arne muiden het volle pond aandacht zou blijven opeisen. Daarmee imponeerden de bezoekers dan in elk geval zoveel, dat bij de WHS aanval de creativiteit ontbrak. Een nog vaak weer te veel naar binnengedrongen formatie gaf de Walcherse defensie, waar libero Jan Meerman ook niet zelden een open doekje kreeg van het Sint Annalandse publiek, te veel mo gelijkheden tot tijdig ingrijpen. De jeugd van Arnemuiden kon het met name tegen de ook nog lang niet oude WHS vleugels van WHS best aan, want deze middag kwam Rien Fase helemaal niet uit de verf en bleek ook Nico Hage toch zodanig snel op de hielen te worden gezeten, dat hij zelden mogelijkheden overhield. Wat er te doen viel voor de scheidsrechter Brekelmans uit Tilbufg ontsnapte zelden aan zijn waarneming, al heeft dan Vriend of vijand altijd wel de een of an dere betutteling. Zelden ging het in een persoonlijk duel ver de schreef over, al blijven we er wel bij, dat een Piet de Rijke bij her haling een onnodige overtreding maakt. Onbestraft bleef die deze middag overigens zelden. Het kon ook "nog een keer voorko men, dat Han van Vossen wat ongelukkig, maar dat toch zelden opzettelijk uitpakte en daarmee was het ten aanzien van te hard heid een eind gebeurd. Boven dien zijn de Arnemuiders ook niet van gisteren en zonder op zettelijke grofheid aarzelden ze beslist geen moment om stevig in te grijpen. Nadat Arnemuiden de eerste minuten voldoende had aangetoond, dat de jeugd er vol ledig bij kan hopen, poogde de thuisclub wel aan een doelpunt te iMMfiiii1' komen, maar het middenblok in het zestien metergebied van Ar nemuiden was uitstekend afge grendeld en het was maar hoogst zelden, dat er echte mogelijkhe den kwamen.- Dat leek er het laatste kwartier van de eerste helft nog even uit te komen, toen met name Theo Moerland zich wat agressiever toonde. Er kwam een gave combinatie uit met Bram Rijnberg, maar die legde in laatste instantie te gehaast aan en schopte ver over. Er kwam eindelijk dan een zo verrassend snelle aanval, dat de Walcherse verdediging wel ^?en moment perplex stond, maar de voortref felijke omhaal van Nico Hage smoorde in de handen van een bekwame keeper Ben Meulmees- ter. Toch had de Arnemuiden- goalie toch ook die eerste drie kwartier de handen meer kunnen verwarmen dan zijn collega aan de overzijde. Daarbij een naast geschoten mogelijkheid van Rien Fase en een naast gekopte bal door Theo Moerland. Bij dit alles kon toch de WHS ploeg niet de zelfde beweeglijkheid opbrengen als de gasten wel toonden. Alleen waren ze voor doel ook zelden gevaarlijk: 0-0 toen het rustsig- naal klonk. Onmiddellijk na aftrap voor de tweede helft leek het voor WHS beter te zullen gaan. Er kwam meer switching tot stand, er kwam een meer coRrrecter pass dan in de eerste helft en toen kwam daar ook die dot van een kans voor Rien Fase. Nico Hage mocht na een overtreding een vrije trap nemen en zijn zuiver schot was hard, maar werd in eerste instantie door Meulmees- ter niet klemvast gekeerd. De toegelopen Rien Fase - dat was dan weer wel zijn verdienste er bij te zijn - had het leer vervolgens maar voor het inschuiven. Hij miste echter de koelbloedigheid om die open kans te verzilveren en dat leverde langs de lijn een enorme teleurstelling op, want dit had de voorsprong moeten zijn. Het leverde enerzijds de gasten meer zelfvertrouwen op en het deprimeerde anderszijds de thuisclub toch enigermate. Arne muiden nam nu bij tussenpozen het initiatief over en dan was vooral op links een snelle Coen Pruysschers zeer gevaarlijk, ter wijl de in de lucht sterke spits Ad Poortvliet evenmin ruimte gela ten mocht worden. Het duel werd veel boeiender nu de opbouw aan beide kanten béter werd, maar het volwaardig jeugdig Arnemui den bleef de m est gevaarlijke op de snelle uitval. Nadat midden velder Jaap Meerman zich al van zijn goede kant liet zien en de linkerspits Pruyssens doorlopend bewaakt moest worden, kwam er een kwartier voor tijd op die vleugel weer een solo van Pruys sens. Hij omspeelde nu een haas tig toegeschoten Theo Fase, waarop hij tevoren al meermalen was gestuit en terwijl Ewout Fase met een deze middag toch wel ruim voldoende de snelle Arne- muider liet komen, werd de mo gelijkheid meteen groot om de solo doeltreffend af te ronden. WHS-verdediger Theo Fase, die zich blijkbaar schuldig voelde aan de openingstreffer van Arne muiden, was na die 0-1 achter stand herhaaldelijk in de voorste linies te vinden. Hier wint hij een kopduel, wat overigens geen re sultaat had. Later gaf hij vanuit het midden toch de beslissende pas naar de rechtervleugel, waar Bram Rijnberg (rechts op de foto) met een diagonaal schot de Ar- nemuiden-keeper in de linker hoek verraste: 1-1. Een boogschot, dat onderkant lat de Amemuidense meevaller werd, was een goede beloning voor deze snelle counter: 0-1. Menig Sint Annalandse suppor ter zag het toen niet meer zitten, want als er na toch wat kansen na 75 minuten nog geen doelpunt is gemaakt; hoe komt het dan nog bij een achterstand. De groen- witten bleken echter niet aange slagen en namen weliswaar risico, maar brachten met een nu nu merieke meerderheid voorin ook bij herhaling gevaar. Tevoren had Wim Fase moeten optreden op een hard schot van Jaap Meerman op afstand. Ko Stout jesdijk mocht nog uit dug out ko men, waarbij wat merkwaardig een weliswaar niet zo snelle, maar toch verdienstelijk opererende Jan Mosselman werd gewisseld. Veel aan de bal kwam Soutjesdijk niet in het laatste kwartier, maar wel bond hij een verdediger aan zich, wat toch elders wat meer ruimte opleverde. Nico Hage had het leer tot op de (zij) doellijn en plaatste voor, maar Bram Rijn berg verzuimde in te lópen en daarom werd die voorzet een vrij gemakkelijke prooi van Meul- meester. Maar er leek nog wat in de lucht te hangen, ook vanwege het toenemende verschil in de hoekschopverhouding. Daarbij rukte het groen-witte leger op naar het doelgebied van de gas ten. De gelijkmaker kwam daar niet uit te voorschijn. Wel uit een door Theo Moerland opgebouw de aanval. Het leer kwam bij Ko Stoutjesdijk, die doorzond naar het midden. Daar raakte verde diger Meerman de bal maar half en een op alles of niets aanstu rende laatste man Theo Fase was ver opgedrongen om nu van de partij te zijn. Hij plaatste correct naar de op rechts vrij opkomende Bram Rijnberg, die nog even controleerde, maar daarna een schuiver naar het open doelge- deelte zond, waar Meulmeester niet meer voldoende reikwijdte had om het verdiende WHS punt te verhinderen. Een niet onrede lijke uitslag, want we blijven er bij, zoals in de aanhef al viel op te maken, dat een Amemuidense trainer deze snelle jongeren heus niet behoeft in te ruilen voor te rugkerende routiniers. Ze zullen nog menig tegenstander juist door hun beweeglijkheid te gra zen nemen. Dat dit in Sint Anna- land niet gebeurde, is dan toch ook nog de verdienste van de groen-witten, die de tweede klas middenmoot ook volop toeko men. Rn Advertentie 1M Veronica won met 2-1 van Amigos 3 De Veronica heren hebben maandagavond in Haestinge met 2-1 van Amigos 3 gewonnen. De thuisclub ging de eerste set goed van start. Via goede serves, maar bij een 4-0 voor sprong. kwam er een kleine inzinking. Ami gos kwam terug tot 4-3, maar Veronica her stelde zich goed en na wat heen en weer gaan van de opslag, eindigde de eerste set in een 15-8 Veronica-zege. De tweede set toonde een heel ander beeld. Amigos werd geïnspireerd door de aanmoedigingen van het pas gearri veerde tweede'team en mede doordat er van Veronica zijde slecht gespeeld werd. won Amigos met 9-15. In de derde set herstelde Veronica zich langzaam van de inzinking, maar toen de spits eraf was, liep het beter. Mede door goede smashes won Veronica met 15-7. In dezelfde 2e klas heren verloor Amigos 2 met 1-2 van Olympus 3. Gezien de goede competitieresultaten van beide ploegen was Jiet een spannende ontmoeting. In de eerste set nam het Halsterse team een voorsprong van acht punten, waarna Amigos terugkwam. Men kwam echter tekort tegen de qua tech niek en routine oude rotten van Olympus: 6-15. De tweede set bracht een veel feller Amigosrqet zeer goede aanvallen, waarbij in valler Danny Polderman uitblonk. Ook werd er goed geblokt en dat betekende 15-8. De derde set werd gekenmerkt door een opnieuw aanvallend Amigos. dat echter door techni sche (voet -net) fouten tegen een wat zwakker spelend Olympus, toch verloor: 9-15. Zege Veronica dames In de le klas dames speelde Amigos I met 2-2 gelijk tegen Block 2. Na de teleurstellende resultaten van de laatste weken was het team van top tot teen gemotiveerd. In de eerste set lieten de punten echter op zich wachten. De Bergse ploeg won vrij gemakkelijk met 15-8. Na inspirerende woorden van coach Gerrit Vis kwam in de tweede set de Ommekeer: 12-15. Helaas dacht Amigos er toen wat te gemakkelijk over. Block kwam goed terug en won met 15-9. Er volgde een zenuwslopende vierde set, waarin vooral Trudy Hage door goede smashes veel punten scoorde: 12-15. Een redelijk goede prestatie waaruit Mariëtte Boonman, Jannie Oostdijk, Trudy Hage, Jacqueline Niemantsverdriet, Anja de Wit en Marleen Havermans moed kunnen putten om meer punten te verzamelen. In de 2e klas dames won Veronica met 0-2 van Tobec 3. Vanaf het begin was te zien, dat de Brabantse dames geen gevaar vormden. De eerste set ging nog wel stroef, maar hal verwege liep Veronica goed uit en weldra stond er 5-15 op het scorebord. In de tweede set was het bijna alleen serveren, want Vero nica kon nauwelijks in z'n spel komen. De 3-15 setstand duidt daar ook op. In de dames 3e klas werd de zegereeks van Amigos 2 vrij gemakkelijk gestuit door VVR 2. De Krab- bendijkse dames wonnen met 15-13 en 15-11. Overwinning Amigos jongens Een bijzonder sterk serverend Amigos jon gensteam heeft met 4-0 van Bermi II gewon nen. Come de Koning gaf het goede voor beeld door de stand meteen naar 7-0 te tillen. Deze klap kwam hard aan bij de Roosenda lers: 15-0. Ook in de tweede set was Bermi een willig slachtoffer: 15-2. De derde set deed Amigos wat laconieker: 15-5. De vierde set werd met 15-3 gewonnen dankzij aanvoerder Frank Hommel. Anton Timmermans. David Nieuwenhuis, Erik Capelle, Johan Everaers, Paul Timmermans. De jongens van Veronica verloren met 1-3 van Meilust. Niettemin speelden de Smer- diekse volleyballers een goede wedstrijd, maar een paar lange Bergenaren pakten de punten. Door hard knokken won Veronica de laatste set: 11-15,7-15, 11-15, 15-7. Ook de meisjes van Veronica verloren met 3-1 van Groene Ster in Zevenbergen. De wed strijd ging gelijk op en dat resulteerde nogal eens in zenuwachtigheid. Met wat meer geluk had er voor Veronica meer ingezeten: 15-13, 15-5, 16-14,7-15. Programma 27 november St.Maartensdijk: 20 u Amigos 1 dames-Dio- medon 1 (L.Balemans), 21 u Amigos 1 he- ren-Sic Pugno 4 (F.Apers). Halsteren: 19.15 u Berk 3-Veronica heren (P. de Kunder). Bergen op Zoom: 19 u Sic Pugno 5-Amigos 3 (L. Buys), 21 u de Schalm-Amigos 2 (J. van Weesenbeek). rota bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM w Emergo junioren winnen eerste wedstrijd Voor de eerste keer in de geschiedenis van Emergo, speelde afgelopen zater dagmiddag een juniorenteam in de micro-competitie. De eerste wedstrijd, moest gespeeld worden tegen B.K.C. in Breda. Niemand had enig idee hoe de Emergo junioren zouden spelen en of ze een kans hadden om te winnen. Het be gon in ieder geval goed. Na enkele mi nuten spelen kreeg Wilma van Haaften een kans om te schieten en deze kans werd ook door haar benut. Nadat Jan- neke de Jong al enkele keren had ge probeerd om een doorloopbal te maken, lukte haar dat tenslotte ook. Hierna werd er van vak gewisseld. Via een af standsschot bracht Toni Klomps de stand op 3-0. En toen pas had B.K.C. enig weerwoord op het spel van Emergo en zij scoorden 3-1. Dit was tevens de ruststand. Na de rust kreeg Emergo weer verscheidene kansen. Een van deze kansen werd benut door Ruud Slootweg via een afstandsschot. Vanaf dat ogen blik viel Emergo (door vermoeidheid?) terug en toen kwam B.K.C. zelfs terug tot 4-3 en de spanning was weer terug in de wedstrijd. Vlak voor tijd kreeg Elsu van Haaften nog een kans en scoorde 5-3, met een afstandsschot en de over winning was veilig voor Emergo. Een goed resultaat in de eerste wedstrijd. Zaterdag 25 november: in Bergen op Zoom Gageldonk. Emergo 1 - Ventura Sport 3 21.30 uur. Emergo J - Juliana J 20.30 uur. E.L.K.V. A3 Emergo A 13.10

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 15