Plaatselijk nieuws m Coiffeur XEN0S w PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 12 oktober 1978 1 mj? —S ^isscB>»,munuM Tholen Oud— Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse LADIES AND GENTLEMEN! van BIO KUUR! Sint- Maartensdijk Sint Philipsland Dr. Menger, St. Philipsland Dr. de Groot - yfr «V HJk:r 1 SINT- ^OSStWttR fff POO»TVl/Er\%\^^ MAARTENS0,J,( \#?J MM JACOBAPOLDER Damclub "De Eendracht" Ook bij de jeugd wordt in de onderlinge competitie om de punten gedamd. Hier volgen een aantal uitslagen van de jeugd. I. C.Roggeband - M.Verspuy 0-2, 2. M. Verspuy-C.Prince 2-0, 3. R. Verspuy- C.Prinse 2-0. 4. P.Luten-C.Roggeband 2-0, 5. D.Scherpenisse-M.Kegge 1-1, 6. S. Laban-J. Nieuwkoop 0-2, 7. J. Moer land-B.Kegge 0-2, 8. P. Luten-M. Ver- spuy 0-2, 9. J. Nieuwkoop-B.Kegge 0-2, lO.S.Laban-R.Verspuy 2-0, 11. C.Prin- ce-D.Scherpenisse 0-2. De achtjarige Marcel Verspuy heeft verrassend de leiding genomen bij de jeugd. Hij wordt op de voet gevolgd door de elfjarige J.Nieuwkoop. Dat kan nog spannend worden. Tussenstand jeugd: LM. Verspuy 3 3 0 0 6 2. J. Nieuwkoop 4 3 0 1 6 3. B. Kegge 3 2 1 0 5 4. S. Laban 3 2 0 1 ■4 5. R. Verspuy 4 1 1 2 3 6. D. Scherpenisse 2 1 1 0 3 Gezellige middag bejaarden Door de besturen van de bond voor ou deren en de bejaarden, is besloten op dinsdag 7 november a.s. een gezellige middag te geven in Bosbock te Hoeven. Er is die middag een "amusement" "Eens lekker lachen" met Gaston Berg mans, Leo Martin en de "Twee Pinten". Na afloop is er een koffietafel. Vertrek is om half één van de haltes Eendracht- sweg en Ten Ankere. De kosten zijn 25,- per persoon. Opgave kan plaats hebben op vrijdag 20 oktober a.s. in de Soos van 2.00 tot 5.00 uur. Jong damtiental presenteert zich Vrijdag 13 oktober gaat de clubcompe titie van start, bij de damclub "De Een dracht". In hoofdzaak een jong tiental biedt zich aan. Er zitten natuurlijk nog enkele ouderen tussen, maar dat zoveel jongeren deze edele sport tot de hunne maken, dat doet het bestuur van de damclub goed. Het tweede tiental speelt een thuiswedstrijd, in de Gasthuiskapel te Tholen tegen buurtdammers uit St.Philipsland. Hopelijk zal deze eerste wedstrijd in het kader van de Zeeuwse clubwedstrijden een eerlijk en sportief karakter dragen. Ballonnenwedstrijd De prijswinnaars van de ballonnenwed strijd tijdens de braderie zijn: le prijs: Johan ter Beek, Mossellaan 51 Ballon is gekomen tot WALD in Zwit serland (VVV geschenkbon 25,— 2e prijs: Dick de Waal. Hertenkamp 2. Ballon is gekomen tot Wildbad in Duitsland. (VVV geschenkbon 15,-). 3e prijs: Hans Stoutjesdijk, Nieuweweg 1, Stavenisse. Ballon is gekomen tot Frankfurt, Duitsland (VVV geschenk bon 10,-) 4e prijs: Claudia Otte, Jan van Blois- straat 36. Ballon is gekomen tot Utt- feld-Prüm Duitsland (VVV geschenk bon 10,-). 5 t/m 10e prijs: Marco Quist Hoge- dorpstraat 15 Poortvliet, Johnny Pals Kon. Julianastraat 17, Kees Laban Kon. Julianastraat 33, Erwin van 't Slot Ou- delandsestraat 14, Miranda Stouten Molenpad 6 Stavenisse, Jeroen Post Li- bellemeent 64 Hilversum. Troostprijzen: Maurits Taalman Grindweg 27. Dieuw- ke Schmidt Kerkstraat 21, Riny Plom pen Secr. Rijstenbilstr. 3 Oud-Vosse- meer, Fatima El Marjani Pr. Ber- nhardstr. 31, Johan de Ruijter, Pr. Bea- trixstr. 19, Hilde Baay, Pr. Christinastr. 3. De prijswinnaars hebben persoonlijk bericht gekregen. Kaartjes die nu nog binnen komen vallen niet meer in de prijzen. Deze kaartjes worden wel aan de desbetreffende deelnemers toege zonden. VERBRUIKERSMARKT VEMEX Verbruikersmarkt Exploitatie Mij B. V. uit Tilburg heeft bij de ge meenteraad een verzoek ingediend om toestemming te krijgen voor een detail handelsvestiging in de hallen van D.C. Schot aan de Postweg. B en w stellen de raad voor, dit verzoek ter afdoening in handen te stellen van het college. Deze zaak kwam overigens al eerder in b en w aan de orde, waarbij echter geen naam werd genoemd, er was toen alleen spra ke van een soort "Nettomarkt". Het college wees het verzoek echter af omdat dit in strijd was met het beleid voor ver levendiging van de binnenstad. HAVENGELD Aan Dhr. J. Moerland is volgens de ve rordening op de heffing en invordering van haven- en kadegeld terecht kade- en havengeld in rekening gebracht, zo de len b en w mee op vragen van CDA- raadslid Mevr. J.M. Deurlo-van Broek hoven. Dhr. Moerland had in maart bij de gemeenteraad bezwaar gemaakt tegen het havengeld voor zijn sportvis sersvaartuigen, maar volgens de alge mene wet inzake rijksbelastingen, wordt op een bezwaarschrift uitspraak gedaan door b en w. Zitbank en schuilhuisje Op vragen van mevr. Deurloo delen b en w mee, dat er op aan de Kaai naast de herplaatste bank nog een extra bank met twintig zitplaatsen is gezet. Ze staan welwillend tegenover het verzoek om een schuilhuisje te bouwen. Het college is bereid hierover nader overleg te ple gen met belanghebbenden. Geen succes had mevr. Deurloo met haar vragen over nevenactiviteiten bij het zwembad De Spetter aan de Zoekweg. B en w zijn niet van plan die activiteiten uit te brei den' Ook voor 1979 is uitsluitend toe stemming verleend voor een draaimo len, luchtschommel en gebakkraam Op vragen van SGP-raadslid C.A. Rijnberg deelt het college mee, dat de Minneput- teslraat volgend jaar herstraat wordt' Er kan dan een voetpad worden aangelegd in de vorm van een klinkerrabat. Materiële schade Toen S.K. woensdagmiddag de bocht van de Eendrachtsweg/Ten Ankerweg iets te ruim nam, ontstond er een botsing met de auto van C. v.d. B. Er was alleen materiële schade. Maandag werd ontdekt, dat uit een af gesloten container van bouwbedrijf Suurland in de Kreeftenstraat een kist gereedschap was gestolen. Huizen Venkel-/Bosstraat Hoewel de bouw van de woningen in de beschutte sfeer in een ver gevorderd stadium verkeert (b en w zeggen in hun voorstel dat met de bouw 'inmiddels is begonnen'), moet de grond nog verkocht worden aan de stichting Beter Wonen. Het ministerie heeft ingestemd met de prijs. De kostprijs in stadskern Oost is veel hoger, maar het ministerie is om subsidie gevraagd in de grondprijs. Een mens uit één stuk Zondag 15 oktober wordt in de her vormde kerk een jeugddienst gehouden om'7 uur met als voorganger ds. C.Ver meulen uit Zevenhuizen (ZH). Hij be handelt het thema "Een mens uit één stuk". Medewerking wordt voorts ver leend door de heer A.Ridderhof, orgel. Piet Ridderhof en Rien Vos, trompet en het interkerkelijke jeugdkoor "Poly hymnia" met begeleiding. Iedereen is daar weer welkom. Tijdrit De Eendrachtrijders organiseren zater dag 14 oktober als sluiting van het sei zoen een tijdrit over ongeveer 8 km. Deelname voor iedereen mogelijk, dus ook niet-leden. Inschrijving vanaf half twee bij Wim en Marja in de Voorstraat. Start half drie. Prijsuitreiking in het clu blokaal. Schaken Jeugd: Colette Gelok - Marco Polder man 0-1, Piet van Westen - Fulbert Nij- pels afgebr., Marco Voorhagen - Ralf Nijpels afgebr., Steven de Looze - Je roen Vroege 1-0, Rodger Luys - Lilian de Leeuw 0-1, Ronnie Lindhout - Wil- mar Hofman 0-1, Nelleke Ridderhof Sandrk van Dijke xfi - lfi. Senioren eerste wedstrijd viertallen Noord-Brabantse schaakbond tegen Willemstad: Vi - 3 Vi H. Nijpels - B. Jan- sma '/4 -Vt, W. Slager - D. de Neef 0-1, K. Heijboer - B. Maat 0-1, W. Douw - B. Zijlmans 0-1. De schaakvereniging startte de afgelo pen week met de eerste wedtrijd in de avondcompetitie van de KNSB met een thuiswedstrijd tegen Willemstad. Het werd een nederlaag van Vi - 3 !4. De persoonlijke resultaten waren H. Nij- pels-B. Jansma ih - 'A, J.W. Slager-D. de Neef 0-1, K. Heyboer-B. Maat 0-1, W. Dout-B. Zijlmans 0-1 Voor de senioren competitie werden ook nog twee wedstrijden gespeeld die het volgend resultaat hadden: A. Glimmer- veen-P. Bevelander 0-1, J. Vaders- B. van Gorsel 0-1. Biljarten In de competitie Nooit Gedacht speelde Wim Heyboer de kortste partij in 18 beurten, maakte de hoogste serie met 17 caramboles en kwam met 5.94 ook tot het beste gemiddelde. De uitslagen Jos de Klerck-Martin van Hees 0-2, Ad Goedegebuure-Adrie van der Zande 0-2, Wim Heyboer-Wim Saparow 2-0. Bij het B team speelde Fred Zweegers de kortste partij met 24 beurten. De hoog ste serie was voor Peter van Treyen met 10 caramboles en hij maakte met 1.33 tevens het beste gemiddelde. De uitsla gen Rien Hendrikse-Johan van Meer 0-2, Dick-Hendrikse-Piet Steyns 2-0, Peter van Treyen-Fred Zweegers 0-2. In de competitie de Treffers speelde Leo van Wezel de kortste partij in 22 beur ten. Het beste gemiddelde was voor Ko Geuze met 1.93 die ook de hoogste serie maakte van 8 caramboles. De uitslagen: Marien Moerland-Jan Burgers 0-2, Bart den Hollander-Piet Vis 0-2, Sjaak Etienne-Ko Geuze 2-0, Piet de Leeuw- Leo van Wezel 0-2. Bij de Poedelaars speelde Hans Buiten huis de hoogste serie met 24 caramboles en haalde met 4-16 ook het beste ge middelde. De kortste partij was voor Jan Heyboer met 20 beurten. De uitslagen: Jan Heyboer-Jan Konings 2-0, Joop Smit-Jan van Gorsel 0-2, Adrie Hey- boer-Peter Timmermans 0-2, Leen Klippel-Hans Buitenhuis 0-2. Marien Sterk-Rien Pipping 2-0. Bij Krijt op Tijd speelde Kees Wessels de hoogste serie met 33 caramboles en kwam met 9.80 tot het beste gemiddelde. Ook de kortste partij kwam uit zijn keu met 10 beurten. De uitslagen: Rien Mosch-Wim de Leeuw 0-2, Rien Gcrudswaard-Frans Hommel J.zn. 0-2, David Polderman-Gerard Minheere 0-2. Bram Douw-Toon van Daalen 2-0. Teun Schot-Henk van Daalen 2-0. Rien Voormeulen-Adrie Goudswaard 0-2. Theo van der Logt-Kees Wessels 0-2. Tafeltennis. Velocitas heeft vrijdagavond de uitges telde uitwedstrijd tegen Roosendaal 3 met 6-4 verloren. W. van de Brand-Ad Vis 21-14. 21-19. J. Bruynicx-Gerrit Vis 23-21. 21-12. M. Theuns-Piet Ridderhof 16-21, 21-15 en 21-18. Brand en Bruynicx Gebr. Vis 21-16, 21-15. Bruynicx-Ad Vis ,17-21, 21-23, Brand-Ridderhof 21-13, 21-15, Theuns- Gerrit Vis 17-21, 17-21, Bruynicx-Rid- derhof 13-21, 13-21, Theuns-Ad Vis 6-21, 19-21, Brand-Gerrit Vis 21-7, 21-10. Zaterdagavond herstelde men zich tegen Visa Versa 3 door een 7-3 onverwinning. Gerrit Vis-R. Kraus 19-21, 16-21, Ridderhof-F. Jas 21-17, 21-9, Jan Willem Slager-R. van den Berg 21-12, 21-16. Gerrit Vis en Ridderhof-B. Kraus en Berg 21-17, 13-21, 21-17, Rid- derhof-Kraus 21-18, 21-17, Gerrit Vis- Berg 21-16, 21-19, Slager-Jas 21-17, 21- 8. Ridderhof-Berg 21-14, 21-13, Slager- Kraus 19-21, '5-21, Gerrit Vis - Jas 18-21, 7-21. Judoka Goovers gehuldigd. Voor de aanvang van de wekelijkse oe fenavond van de judoclub in de Vos- senkuil is trainer, Rinus Goovers gehul digd voor het feit dat hij was geslaagd voor tweede dan. Voorzitter Jos Hom mel toonde zich verheugd een man in zijn vereniging te hebben, die naast het vele trainingswerk aan de jeugd toch nog zoveel energie kan opbrengen om in zijn geliefde judosport zelf verder te 'gaan. Als blijk van waardering bood hij hem een boekenbon aan terwijl mevr. L. Goovers-Timmermans bloemen kreeg. In zijn dankwoord hoopt dhr. Goovers nog lange tijd met de judo-vereniging voort te gaan om deze mooie sport ook voor de inwoners van Oud-Vossemer bereikbaar te houden. Handwerkmiddag De bejaarden zijn dinsdagmiddag be gonnen met hun maandelijkse hand werklessen in de Vossenkuil. Mevr. M.J.T. Versluys-Sybrandy sprak de hoop uit dat men ook dit seizoen weer gezellig met elkaar bezig zou zijn. Di verse handwerken werden weer onder de loep genomen waarbij Mevr. L. Hommel-Nuts weer enkele nieuwe snufjes in petto had om deze winter te gaan beoefenen. Op 7 november gaan de bejaarden verder. Groene Kruis. Fietsen voor het wielercommité heeft afgelopen week zijn afrekening gehou den van de 30e Groene Kruis Ronde. Hierbij kon men weer een bedrag van F 1000,ter beschikking stellen van het Groene Kruis. Eerder had men de Rode Kruis Colonne Tholen voorzien van een bedrag van F 200,- die dit bedrag zullen aanwenden voor de aanschaf van een ziekenuisbed dat men gebruikt bij de lessen ziekteleer en ziekenverzorging. De Rode Kruis colonne verzorgt jaar lijks pro deo de EHBO bij dit gebeuren en heeft dit gebaar van het wielercomité bijzonder op prijs gesteld. Tennisclub opgericht. Maandagavond was er in de Vossenkuil een bijeenkomst tot oprichting van een tennisclub. Initiatiefnemers waren de heren Kees Timmermans S.zn. Sjaak Istha, Andre Aarnoudse en Danny van Driel. Er waren een dertigtal belang stellenden. Deze bleken echter niet al leen voor zichzelf te zijn gekomen want na een discussie over de voorlopige vormgeving van de verenging kon men 70 leden inschrijven, die voorlopig 1,- contributie per maand gaan betalen om enig kasgeld bij elkaar te krijgen. Er werd een werkgroep gevormd uit bovengenoemde heren die zich gaan bezig houden met het opstellen van sta tuten voor de vereniging en een leden lijst gaan aanleggen. Het ligt in de be doeling om binnen twee of drie weken opnieuw een vergadering uit te schrijven waarbij men een definitief bestuur gaat kiezen en ook een naam voor de vereni ging zal trachten te vinden. Tot die tijd kunnen eventuele belangstellenden zich als lid bij de werkgroep aanmelden. Als een en ander definitief zijn beslag gaat krijgen zal men bij de gemeente Tholen een verzoek indienen voor de aanleg van een tennisbaan zodat men zich actief met deze mooie sport zal kunnen gaan bezig houden. Automoblist gewond Bij een eenzijdig ongeval op de splitsing Duivekeetseweg/Molenweg raakte de St. Annalandse automoblist J.B. zondag in het ziekenhuis te Roosendaal. Hij miste de bocht en sloeg over de kop. Het letsel viel mee. Met een lichte hersen schudding en schaafwonden kwam B. ervan af. Verbouw woning Dhr. G. Schuier wil zijn woning aan de Hiksedijk verbouwen, maar dat is in strijd met het bestemmingsplan. B en w zijn bereid dat toch mogelijk te maken door de gemeenteraad een voorberei- dingsbesluit te laten nemen om het bes temmingsplan te wijzigen. GESLAAGD Dhr. H. Jopse is in Arnhem geslaagd voor het examen tuintechnicus P.B.N.A. QUIZ VEILIG VERKEER Transportbedrijf Fa. J. van 't Hof heeft de verkeersquiz gewonnen, die vrijdag avond weer een traditioneel onderdeel vormde van de bijeenkomst van Veilig Verkeer. De quiz was dit keer nogal moeilijk. De Fa. van 't Hof behaalde 48 punten, de groep Veilig Verkeer 42, de Fa. Joh. van Vossen en Zn. 40 en Moer land B.V. 26 punten. Dhr. Harmsen van Vliet van Veilig Verkeer Nederland leidde de quiz. Hij vertoonde tevens de prachtige film "race met hindernissen". Voorzitter J.W. van Popering kon op deze avond veertig belangstellenden begroeten. UITBREIDING WARENHUIS Dhr. A.C. Scherpenisse wil zijn waren huis aan de weg van Kodde uitbreiden. Dhr. M. Gunter wil aan de Oudeland- seweg een opslagloods met kiemschuur bouwen en aannemingsbedrijf Moer land B.V. is van plan aan de Bierensstr. een opslagruimte te realiseren. De drie plannen zijn in strijd met het bestem mingsplan, maar b en w stellen de raad Wielaard, 18 jr, Joost J. de Nooijer. 21 jr voor. dat te wijzigen. INBRAAKBEVEILIGING i Het postkantoor js afgelopen week be veiligd (de postzaken werden tijdelijk in een caravan afgedaan), maar ook het streekmuseum krijgt nog een inbraak beveiliginginstallatie. Raadslid P. van Schetsen(PVDA) had gevraagd of de levering niet door een plaatselijke mid denstander kon gebeuren. B en w ant- j woorden nu, dat de verzekeringsmaat schappijen de voorwaarde stellen, dat bij de stichting technisch bureau ter be vordering van schadepreventie geregis treerde firma's de beveiligingsappara tuur leveren en aanbrengen. Aangezien de aanvankelijk door b en w gekozen Colijn B.V. uit Kloetinge de enige inge schreven onderneming uit Zeeland is, hebben b en w niet aan de wens van Dhr. van Schetsen kunnen voldoen. DIEFSTAL AARDAPPELEN In België zijn de aardappelen blijkbaar nog duur, want een inwoner van Eeke ren werd door de politie aangehouden toen hij op een perceel van de Gebr. van Houdt uit Scherpenisse aardappelen rooide. Er werden 15 kg. in beslag ge nomen, wat toch momenteel niet veel meer waard is dan een flinke portie pa tat met mayonaise. WIJ HEBBEN DE OORLOG VER KLAARD AAN DROOG VET HAAR, HAAR MET ROOS HAARUITVAL, MET ONZE KOM- PLETE MODERNE INSTALLATIE AT YOUR SERVICE I met Maatje A. Steenepoorte, 23 jr. Overlijden Cornelis H. Ilage, 84 jr. wv. M.J. Nelis- se, Cornelia A. Knuist, 67 jr. ev. D. de Wilde, Mathéa J. van Luijk, 75 jr. ev. A.F. Buijs. GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 Advertentie IM RIOLERING EN CAMPINGS B en w willen maatregelen treffen om de campings Irenehoeve en Quaak aan de Keetenweg te legaliseren. Dit is moge lijk dankzij een nieuwe subsidieregeling van het ministerie van Economische Zaken waardoor riolering aangelegd kan worden. G.s. van Zeeland hechten grote waarde aan een riolerings^nsliii- ting en bij de campings Gorishoek en Muye is dat pas gebeurd. De campin gexploitanten willen de niet-subsidia- bele rioleringskosten zelf betalen. Om de subsidieaanvraag te kunnen indie nen, willen b en w de twee campings eerst in een bestemmingsplan onder brengen. Maandagmiddag kan de ge meenteraad daarvoor een voorberei- dingsbesluit nemen. Wielrennen Theun Breur won bij de dertienjarigen een wedstrijd in Leiden, terwijl hij vijfde werd in Vlaardingen 'De sluitingsrit Zuid-Holland leverde een fraaie eerste plaats voor Theun Breur op' Hij had vier seconden voorsprong op de kopgroep. Tenniscompetitie Finale laddercompetitie 1978 van de tennisvereniging Jacoba van Beieren Sint-Maartensdijk op 7 oktober. Dames-enkel: le Mevr. H. Polderman, 2e Mevr. A. Muller, 3e Mevr. C. Sturris. Dames-dubbel: le Mevr. A. Mul ler/mevr. C. Sturris 2e Mevr. L. Padt/Mevr. T. ten Cate. Heren enkel: le Hr.W. Brevet 2e Menno Meeuwsen 3e Hr. P. Bakx. Heren dubbel le W. Brevet/G. Meeuw sen 2e R. Dingemans/P. Bakx 3e T. Moerland/J. de Kerf. Alcohol in het verkeer De politie hield donderdag een inwoner van St. Maartensdijk aan die onder in vloed van alcohol toch nog achter het stuur zat. De ademtest en bloedproef toonde aan, dat hij onder invloed was. Aangezien dit al de tweede keer was, werd in overleg met de officier van jus titie zijn rijbewijs ingenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag liep om drie uur een inwoner van Halsteren tegen de lamp. De bloedproef toonde aan, dat ook hij fout zat. De Middelburgse politierechter veroor deelde C.G. tot twee weken gevange nisstraf en negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid omdat hij wei gerde de bloedproef te laten nemen. Oud papier Euterpe heeft dinsdagavond vijf ton oud papier opgehaald. Collecte De collecte voor de nierstichting heeft 1949,48 opgebracht, waarvoor allen hartelijk dank. Bestrating Blauwstraat Nu de rioolaansluiting bij de uitbreiding van het gemeentehuis binnenkort tot stand moet komen en zeer binnenkort ook begonnen wordt met een aantal premiewoningen' is een plan ontworpen voor vervangende bestrating en riole ring. Ook komen er parkeerplaatsen. De raad beslist maandagmiddag over een krediet voor dit werk. Burgerlijke stand Geboorte Adriaan Cornelis zv. C. van der Horst, Justin zv. V. Cras en J.M. Hendriks, Cornelia Maria Jenneke dv. A.B. Goed hart en H.J. de Jongh, Raymond-Ma nuel zv. W.H. v.d. Pol en H.J. Tijsmans Huwelijk Jan Rinses, 21 jr. met Wilhelmina J. Bungalows Langeweg Voor vier bungalows aan de Langeweg dient een sloot gedempt te worden en riolering te worden aangelegd. Een bungalow is reeds voltooid, twee zijn er in aanbouw en met de bouw van de vierde wordt op korte termijn begonnen. Met twee eigenaren is reeds een exploi- tktieovereenkomst aangegaan.: zij moe ten betalen voor de nu door de gemeente te maken rioleringskosten. Dhr. H. van Opstal uit Woensdrecht is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen het raadsbesluit tot ongegrond- verklaring van zijn beroepsschrift tegen het besluit van b en w, een bouwver gunning voor een landhuis aan de Ha venweg te weigeren. Middelharnis vast goed B.V. wil de exploitatieovereen komst voör een perceel grond aan de Langeweg overdragen. Dhr. J.M. Muller heeft hiervoor al een verzoek ingediend. Overigens wijzen b en w erop. dat met Middelharnis vastgoed formeel nog geen overeenkomst is aangegaan. Er is alleen over gecorrespondeerd. B en w hebben grond verkocht aan H. Sauer, M. Andriesse en L. Koppenhol, wat in middels is goedgekeurd door G.S. Activiteiten kleuterschool "De Blokkendoos" Vorige week woensdagmiddag zijn de kleuters van de Blokkendoos naar het bos geweest. Er werd eerst van alles verzameld zoals: herfstblaren, denap pels en kastanjes. Na nog wat gespeeld te hebben werd er nog getracteerd op chocomel, waarna de kleuters weer naar huis keerden. Dinsdag was het ouderavond van de school. De voorzitter opende de verga dering, waarbij een ogenblik stilte in acht genomen werd, in verband met het overlijden van Mevr.Noordijke. Na het lezen van het jaarverslag en het finan cieel overzicht werd met algemene stemmen het huidige bestuur herkozen. Daarna gaf de leidster, Mevr. Baan, een uiteenzetting van de gang van zaken op school. Zo werd verteld hoe het lesroos ter er voor de kleuters uitziet en met wat voor materialen de kinderen spelen. Onder het genot van een kopje koffie was er gelegenheid werk en speelmate riaal te bekijken. Daarna werd de ver gadering gesloten en kon men nog wat napraten. T.C. Zeelands Welvaren Zondagmorgen vertrokken 13 leden voor een tocht van 50 km over het eiland Tholen. Ondanks dat het fiets-seizoen bijna op-zijn einde is heeft de TC nog steeds éen goéde opkomst der leden. Voö'r Wim Bazen was het een pechdag want hij had twee lekke banden. Door het zeer goede weer en omdat men ver der geen pech meer hadwas iedereen weer mooi op tijd terug. Zondagsmid dags reden twee dames van de T.C. mee in een cours te Geffen. Anita Jansen werd 6e en Dia Jansens 4e prijs. Voor aanstaande zondag staat er weer een route van 50 km over het eiland. In to taal zal er nog drie keer gefietst worden op de zondagmorgen en dan is het sei zoen klaar op de weg. Men gaat zich dan voorbereiden op de komende roller competitie. Waar alle T.C. van het ei land Tholen aan meedoen. De eerste avond zal waarschijnlijk te Scherpenisse worden gehouden in het clubhuis en wel op vrijdagavond 3 november. Burgerlijke stand Geboorte Helena Antje Huberdina dv. J.W. Heij boer en A.H. Burger Huwelijk Karei C. Deurloo, 24 jr. met Janna W. van Dijke, 18 jr. Overlijden Cornelis M. Oudesluijs, 49 jr. ev. Eliza beth C. van Vossen. Verkoping Het vrouwen-aktiekomtié voor de ker krestauratie houdt weer haar jaarlijkse verkoopdag op woensdag 18 oktober. Van half drie tot vijf uur en van zeven tot negen is er ruimschoots de gelegen heid om uit de rijk gesorteerde hoeveel heid goederen iets voor ieders gading te verkrijgen. Prima zangavond De zangavond van Crescendo, VZOS St. Philipsland en het mannenkoor Reho- both uit Tholen is zaterdag een groot succes geworden. Er moesten stoelen worden bijgezet om alle belangstellen den een plaats te kunnen geven. De col lecte bracht voor de kerkvoogdij 338 gulden op en voor de organiserende zangvereniging Crescendo 350 gulden. Riolering Kerkring De in aanbouw zijnde huizen bij de N.H. Kerk zijn zover gevorderd, dat op korte termijn riolering en bestrating moet worden aangelegd. Na deze wer ken heeft de eerste fase van de Kerkring definitief gestalte gekregen. Hiermee wordt een aanzet gegeven voor algehele sanering van dit gebied. De gemeente raad beslist maandagmiddag over een krediet. Burgerlijke stand Geboorte Johannes Jacobus zv. M.C: v.d. Slikke en C.v.d. Slikke Huwelijk Marinus W. Fase, 24 jr. met Apolonia C. Geuze, 22 jr, Marinus H. de Groen, 23 jr. met Trijntje M. van den Berge, 20 jr. Overlijden Jacob Bevelander, 72 jr. wv. P. Prins. In landelijke selectie De jeugdige Noad-voetballer Joop Quist maakt kans. dat hij gekozen wordt voor het nationale C-juniorenelftal. Hij gaat woensdag drie dagen naar Zeist om met spelers van andere districten zijn kwali teiten te bewijzen. Joop is geselecteerd na een aantal wedstrijden van de afde lingen Dordrecht. Brabant, Limburg en Zeeland, waar hij tot de beste zestien behoorde. is wegens vakantie afwezig van 19 t/m 25 oktober a.s. te Nw. Vossemeer neemt waar voor noodzakelijke gevallen. Spreekuren te St. Philipsland dinsdag, donderdag, zaterdag en te Nw. Vossemeer maandag, woensdag, vrijdag. Apotheek is normaal geopend. Geen spreek uur in Anna Jacobapolder. Advertentie IM Burgerlijke stand loop der bevolking september 1978. geboorten: Eduard Cornelis, zoon van J.M. Suur- lant en J.M. Wagemaker Johannes, zoon van J. Boudeling en W. de Visser Nicole, dochter van G. Verkerke en A. Stoof, Ellen Mathilde, dochter van G.L. Verstrate en J.W. Stols. Metje Jacoba, dochter van C.M. Verwijs en L.P. Quist. overlijden: H.C. Filius, 53 jaar, echtge noot van J.C. Meijer, huwelijken: J.R. Koldijk en A. Ligten- dag. Uitslagen D.S.V.F. De dammers van D.S.V.F. speelden de laatste twee weken de volgende compe titie wedstrijden. Senioren: L.v.d.Velde-J.Noorthoek 0-2, J.v.d.Velde-A.Verwijst 2-0, J.d.Braber- A.Verwijs jr. 2-0, J.Joppe-L. 't Hove 2-0, J.d.Braber-W.Kempeneers 2-0, H.Wa- genmaker-J.Joppe 0-2, A.Noorthoek- J.Suurland 0-2, J.v.d.Velde-L.v.d. Velde 1-1, W.Mol-P.v.d.Velde 0-2, J.Suur- land-J.d.Braber 0-2, A.Noorthoek- W.Kempeneers 1-1, Junioren: R.Ver- maas-Adr. Verwijs 0-2. D.S.V.F. heeft P.v.d.Velde als lid in kunnen schrijven. Peter speelde dinsdag zijn eerste wed strijd al verrassend sterk tegen W.Mol. Nieuwe diaken In de Geref. Kerk te Anna Jacobapolder is dhr. A.M.Wisse tot diaken gekozen. Hij volgt dhr. L.I.Bolier op. Dag van het brood Bakker Bakker v/d Est van de fa. D.E.S. heeft de dag van het brood vorige week don derdag niet ongemerkt laten voorbij gaan. Op deze dag dat hij juist vrij zou zijn, trakteerde hij samen met zijn echtgenote kinderen en personeel van de peuter speelzaal en de scholen in beide kernen naar keuze op een bolus, roombroodje of oliebol. Ook het gemeentehuis, bank, postkantoor, personeel van gemeente werken en de straatmakers werden niet vergeten. Dat de afname en het succes van deze dag beide goed waren, is wel begrijpe lijk. Schoolbus vertrekt te vroeg Mr. Jan Vrolijk uit de Eendrachtstraat heeft aan de directie van de B.B.A. een brief geschreven omdat scholieren ge dupeerd zijn door de nieuwe dienstre geling. Een afschrift is ter kennis ge bracht aan het gemeentebestuur en de rijksscholengemeenschap in Bergen op Zoom: "Tot mij wendde zich een aantal be zorgde ouders met het verzoek voor het volgende probleem dringend uw aan dacht te vragen. Dagelijks vervoert uw maatschappij al leen al 32 leerlingen van de Rijksscho lengemeenschap te Bergen op Zoom van en naar hun woning te St. Philipsland. Deze kinderen vertrekkén om 7.17 uur met buslijn 6 van de Oostdijk en komen ongeveer om 8.00 uur aan bij de school, waar om 8.30 uur de lessen beginnen. Een wachttijd bij school dus van een half uur lang, iedere ochtend. Met ingang van 1 oktober vertrekt ge noemde buslijn 6 dagelijks om 7.02 uur van de Oostdijk, waardoor de kinderen nog weer een kwartier eerder weg moe ten om nog weer een kwartier langer te moeten wachten alvorens de lessen be ginnen. De ouders achten dit een onbe vredigende gang van zaken, zeker wan neer, zij in aanmerking nemen dat de kinderen ook 's middags veelal uren over de terugreis doen. Natuurlijk kunt u uw dienstregeling niet aanpassen aan allerlei individuele ver langens. Dat is dan ook de reden dat u niet eerder collectieve klachten bereik ten over de situatie des middags- im mers, de kinderen gaan dan in veel klei ner groepjes naar huis. Het ochtend vervoer echter is een andere zaak: (de ouders van) een groep van al leen al 32 leerlingen aan de Rijksscho lengemeenschap op deze wijze voor voldongen feiten stellen past niet meer in deze tijd en kan -naar wij aannemen- zeker niet uw bedoeling zijn geweest. Wij verzoeken u dringend op korte ter mijn weer de oude ochtendvertrektijd (7.17 uur) uit St. Philipsland in te stel len", aldus mr. Vrolijk. Inmiddels kwam er een snelle oplossing tot stand door toedoen van drs. A.Pe- termeijer. rector van de rijksscholenge meenschap te Bergen op Zoom. Hij stelde de betrokken ouders door middel van de volgende brief van het gunstige nieuws op de hoogte: "Omdat de kontakten tussen school en de B.B.A. goed zijn, heb ik me direct in verbinding gesteld met het kantoor in Vervolg op pag. 15 zondag I5 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschieger GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. W.A. Krijger. Wierden CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. R.v. Beek. Baarn GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur le.esdienst N.H. DEELGEM. Gasthuiskapel 10.00 uur ds. Naber. Bergen op Zoom R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. J. Blom. Sint-Maartensdijk 19.00 uur ds. Vermeulen. Jeugddienst GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 19.00 uurds. Vermeulen, jeugddienst CHR. GEREF. KERK 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00. 14.30 en 18.30 leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze 18.00 uurds. W. van Gorsel. Wijk woensdag 18 okt. Schriftoverdenking kerktelefoon GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W. van Gorsel, Wijk 18.00 uur ds. W. J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE vr. 13 okt. 14.30 uur ds. J.v.d. Poel, Ede (huw. bev.) zo. 15 okt. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur dhr. C.J. de Groot, Nieuw- Lekkerland 14.30 uur ds. J. Blom, wo. 18 okt. 10.30 uur Schriftoverdenking in de Maartenshof N.H. DEELGEM. Rehobothkerk 10.00 uur ds. A. de Bruin, Sliedrecht 19.00 uur ds. A. Spruyt, Amsterdam OUD GEREF. GEMEENTE do. 12 okt. 19.00 uur dhr. M.v.d. Kette rij, Woudrichem zo. 15 okt. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30, en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur ds. A. Bac. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur dhr. L. van Gaaien, Wieringerwaard GEREF. KERK 10.00 uur ds. W.A. Krijger, Wierden 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur dhr. A.v.d. Heijden, Veen SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur kand. A.C. Rijken, Sprang Ka,- pelle 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. P. van Til, Middelburg 15.00 uur ds. R.H.M. de Jonge, Bruinisse WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet tel. 01662-400 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 01667-775 b.g.g. 328 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse i Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur, za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 13 okt. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Raad Kinderbescherming 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en On gehuwde Moederzorg, 16.30 uur buro Levens- en Gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 13 t/m 19 okt. vrijdag 13 1.03-13.33 Zaterdag 14 2.03 - 14.27 zondag 15 2.54 - 15.13 maandag 16 3.40 -15.57 dinsdag 17 4.24 - 16.38 woensdag 18 5.03 - 17.16 donderdag 19 5.40-17.50 maandag 16 oktober Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2