1 2 SUsseik» g§ PoosmifA W*** Maartensdijk STAD EN LANDDICHTERBIJ BEL PUZZELLIJN 020-21.44.44 LUISTERSPEL: MET WIE 1 SPREEKT U? KORF BAL autogordels^ vast en zeker Gouden flitsen tod!} Lij motCIIU KI««mm» Vervolg plaatselijk nieuws jö TT :enman die veel geHwm^sparen Stopte Trol?en van dikke Maar dit blad hield hxje^n Wccnkzei hij, waRT/anóaan 2'cu ik de nieuwtjep een praktische fototip voorn ROBERT PAUL en TEDDY SCHOLTEN de eendrachtbode onmisbaar voor nieuwtjes Donderdag 12 oktober 1978 EENDRACHTBODE Tholen. Sint Maartensdijk Sint Annaland VANAVOND OF IN HET WEEKEND DE en U kunt direct meedoen aan het Rode Kruis PUZZEL MEE MET Heeft U pen en papier klaar? DRAAI: 020-21.44.44 ('s-avonds of in 't weekend) dan moeten vergaven BENT U NOG GEEN ABONNÉE, geef u dan op bij onze plaatselijke bezorger of stuur de bon op aan EENDRACHTBODE, Postbus 5, Sint-Annaland of bel 01665-2752 Naam Adres Woonplaats RIETKERK IN MIDDELBURG Veel bisamratten. Reünie 5-3 R.l. Start Blauwe Vogels 15 Gebouwen vragen afstand Zo nu en dan zien we foto's, waarop een kerktoren of een ander hoog gebouw "omvalt". Dat lijkt zo omdat er, als je zo'n foto op korte afstand maakt, een verte kening van het perspektief ontstaat. Een voorbeeld daarvan is de eerste foto, waarbij de hele kerk schuin lijkt te staan, wat niet mooi is. Zo'n probleem kun je oplossen door meer afstand te nemen en zo mogelijk ook een hoger standpunt te kiezen. De vertikale lijnen komen dan weer recht te staan. Omdat er door de grotere afstand ook meer van de omgeving zichtbaar wordt, kun je een uitsnede maken, dus aan de zijkan ten weglaten wat niet van belang is. Er ontstaat dan toch een foto waarin het gebouw heel centraal staat, (foto 2). Gezellige-krans-verkoping en kijkavond op school Ga je nooit naar de krans? O, je weet niet wat dat is? Nou, dat is een soort handwerkbeursje, maar je kunt er alles kopen en de opbrengst is voor een goed doel. Toen ik er, jaren gelden, voor het eerst kwam, was het even wennen. De dames die de krans organiseren en bij de spullen staan om ze te verkopen zien er op het eerste gezicht allemaal eender uit. Nogal mollig postuur en de haren strak naar achteren gekamd met een dotje. De meesten dragen een bril en de coupe van de jurk die ze aan hebben, is ook het zelfde, (waarschijnlijk genaaid door de zelfde persoon) en gemaakt van stof in nogal gedekte kleuren. Als er dus een mager mens, gekleed in spijkerbroek en slobbertrui en met vuurrood gelakte na gels binnenstapt, is het van weerskanten echt wel éven wennen. Maar dat is zo over, want de dames zijn één en al vriendelijkheid. Nou en dan ga je maar kijken hé? Er is van alles: geborduurde priegelzakjes met lavendel, poppe- en kinderkleertjes, kussens, tafellakens, aangeklede poppen in allerlei maten en kleuren, pannelappen, schortjes, ontel bare kleertjes en raamversieringen, ja, teveel om op te noemen en allemaal met de hand gemaakt. Het ziet er allemaal ontzettend gezellig uit. Je kan aan elk werkstuk zien, dat het met veel liefde en geduld gemaakt is, want wat denk je van een gehaakte sprei? Of dat schattige kinderschortje, gemaakt van een rode zakdoek? Of die flinke gebreide sokken voor Pa? Of die poppehuismeubeltjes? Ik heb grote bewondering voor die da mes hoor en er is voor iedereen wel iets bij, al moet je een pak toilet-papier ne men (ja, die staan er ook tussen, de rol len zijn niet met de hand opgerold!) Als je dan iets gekocht hebt, kan je ook nog koffiedrinken met een dik stuk eigenge bakken cake of boterkoek erbij, heerlijk! Dit jaar ben ik natuurlijk ook weer ge weest met m'n vriendinnen. Het was er als altijd een gezellig geroezemoes en veel schattige dingen. Maar weetje wat mij opviel? De jurken van de aanwezige dames waren toch vrolijker van kleur dan anders. Zo leek het echt op een oe cumenisch onderonsje. Toen ik ook nu weer langs de tafels liep, moest ik ineens denken aan school. Als het ouderavond was, moesten onze "handwerkstukken" aan moeder getoond worden. Vierkante lapjes met verschillende steken, baby sokjes en natuurlijk de pannelappen, gemaakt van katoen, want ander mate riaal was er in die tijd niet te krijgen. Lapjes met losse steken of heel vaste en scheef op het eind. Mijn werkstuk lag altijd achteraan, omdat het één van de vuilste en lelijkste was. Nou ja, ik was geen kei in handwerken, het lukte nooit goed en dan kreeg ik altijd kramp in m'n vingers. Nü kan ik aardig iets in mekaar frutselen, maar het moet niet te moeilijk zijn en zéker niet te lang duren. Ik he rinner mij ook nog, dat er, vlak na de oorlog grote zakken met wol op school bezorgd waren. De handwerkjuffrouw was in de wolken. "We hebben gelukkig weer wol meisjes en daar gaan we lek kere warme wanten van breien", zei ze. "Wat voor kleur is het juffroue?" vroe gen we. "Terra", zei ze. Terra? Wat was dat nou voor een kleur, nooit van ge hoord. Nou, de wol bleek een rare vieze kleur bruin te hebben en het waren al lemaal onnoemelijk grote kluwen die ontiegelijk in de war zaten. Juffrouw's droom van warm gekleurde en mooi rÓ\0U0- >-'®: r"iC\ ittH yjy JACOBAPOLDF» Breda. De inhoud van dit gesprek luidt dat er ter versterking van de buslijn iedere werkdag om 7.10 uur een extra bus vertrekt. Deze bus rijdt rechtstreeks naar Bergen op Zoom, dus niet via Nieuw-Vossemeer en Lepelstraat en overstappen in Steenbergen is evenmin nodig. De bus zal 8.00 uur in Bergen op Zoom aankomen en het is u bekend dat de kinderen dan in het overblijflo kaal terecht kunnen. Ik hoop dat met dit latere tijdstip van vertrek en met het feit dat de bus rechtstreeks rijdt, de problemen wat minder groot geworden zijn. Bovendien heb ik afgesproken dat ik de B.B.A. schriftelijk zal vragen of met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei of de bus niet wat later uit St.Philipsland kan vertrekken. Wat de scholen in Bergen op Zoom betreft is dat mogelijk.want deze beginnen om 8.25 uur, aldus drs. Peter- meijer. THOLEN Burgerlijke stand Geboorte Catharina Wijntje dv. N.J. Deij en T. Barth. Wilheimina Philipina Romina dv. M. Boer en W.P. v.d. Velde. Daniëlla dv. R B. Sterenburg en G.v.d. Westen. Johanna dv. A.M. Schot en J. Deurloo. Antoinette dv. C.H.J. Hulsebos, Jacoba dv. LD. v.d. Maas en J.A. Mol. Huwelijk Cornelis J. Thijs. 26 jr. met Mariëtte I.S. Kok, 22 jr. Overlijden Martha Fiolet. 6 jr. dv. H. Fiolet en I. van Lente. 1 OUD VOSSEMEER Burgerlijke stand Geboorte Suzanna Cornelia dv. L.D. Oostdijk en A. Istha Huwelijk Wilhelmus J.A. Kokke, 21 jr. met Isa bella J. Havermans, 20 jr. Joseph D.M. van der Zande, 23 jr. met Johanna M. Moerland, 23 jr. SINT ANNALAND Burgerlijke stand Geboorte Cornelia Leuntje dv. J.C. Vroegop en A.P. op den Brouw, Krina Adriana dv. J.J. Ketting en J.N. Snoep Huwelijk Cornelis G.M. Goedegebuure, 22 jr. met Chantal J.F. de Munck. 19 jr, Paulus W.U. Rademakers, 25 jr. met Cornelia P. van Twist, 23 jr, Johannes Hartog, 23 jr. met Willemina J.H. Scherpenisse, 20 jr- Overlijden Neeltje A.M. Ridderhof. 49 jr, Wilhei mina van der Werf. 98 jr. wv. A. Geld hof. Jan L. Kamhoot. 78 jr. ev. Maria J. van Putte. Suzanna C. de Jonge. 86 jr. wv. A.J. Vaders. STAVENISSE Burgerlijke stand Geboorte Pieternella Adriana dv. E. de Vos en L.L. de Rijke. Ronnie zv. T.W.H. Beeke en P. Poot. Adriaan Leendert zv. J.M. Moerland en J.C. Moerland. Huwelijk Leendert Smits. 20 jr. met Eliza J. Ma- rinissen. 16 jr. Overlijden Cornelis N. Priem, 75 jr. ev. L. Goede gebuure. opgewonden bollen wol was uit. Weken en weken hebben we toen wol uit de war gehaald, tweemaal in de week een uur. Het moet voor dat goeie mens een hele opgave zijn geweest, om ons, spichtige huisvrouwtjes in de dop met zulk mate riaal de "handwerktechnieken" bij te brengen. Maar je, de wol kwam op den duur toch op mooie bolletjes en we hebben allemaal een paar mooie warme wanten gemaakt, het boord gebreid en de rest gehaakt. Die van mij waren een beetje groot uitgevallen, maar m'n moeder vond ze heel degelijk en zei dat dat juist goed was, want ik was immers in de groei? Ik heb er nog jaren plezier van gehad. O ja, ik zou bijna de "kok kinnen" vergeten zijn, maar die heer lijke babbelaars koop je vanzelfspre kend op de krans hè? Tijdens de kinderboekenweek van 11 t/m 20 oktober staan de bibliotheken weer bol van de aktiviteiten. De uitgebreide programma's van de afzonderlijke openbare bi bliotheken (St. Maartensdijk, St. Annaland en Tholen) vindt u hieronder, maar ook in de uitleenposten in de andere kernen zal de kinderboekenweek in het middelpunt staan. Op de jeugdafdeling wordt tijdens de kinderboekenweek een tentoonstelling van bekende boeken en materiaal over de schrijvers en schrijfsters gehouden. Dinsdag 17 en woensdag 18 oktober wordt er om kwart over vier voorgelezen uit de bekroonde boeken. De kinderen mogen zelf een bespreking maken van hun favoriete boek. Een formulier met vragen daarover kan men in de biblio theek krijgen. Als je dat te moeilijk vindt, mag je er ook een tekening van maken. Van 11 tot 19 oktober een foto-zoek- wedstrijd voor de jeugd van 10 tot 14 jaar. In de bibliotheek zijn foto's opge hangen van bekende en minder bekende plaatsen in Sint Maartensdijk. Inschrij vingen in de bibliotheek. Zoek dan de juiste plaatsen bij de foto's. Dinsdag 17 oktober: voorlezen, vertonen van dia's en knutselen met afvalmateriaal, dit uitsluitend voor kinderen van 4 t/m 6 jaar en dan tussen 10.00 en 12.00 uur. donderdag 19 oktober: verkleedpartij en voorleeswedstrijd tussen 10.00'en 12.00 voor kinderen van 7 t/m 9 jaar. Bij de verkleedpartij is het de bedoeling be paalde boeken uit te beelden. Nou, die zijn er heel wat. Moeten we wat ideeën geven van de krant en de bibliotheek: Pinkeltje, Pippi Langkous, Sneeuwwitje, Pinokkio, Arendsoog, Pietje Bell, Dik Trom, Bessie Turf en ga zo maar door. Je mag zelf kiezen wie je het leukste vindt, ook buiten het genoemde lijstje om. Kom dan verkleed als een van die figuren naar de bibliotheek. Van het "mannetje" of "vrouwtje", dat wordt uitgebeeld, is er vast wel een boek in de bibliotheek en daaruit mag dan een stukje worden voorgelezen.Er is een ju ry, dat zijn weer wat oudere mensen, dan jullie zijn, die luisteren, wie leuk kan lezen. En de beste wordt de kinderboe kenkoning 1978.Vrijdag 20 oktober: prijsuitreiking in de bibliotheek. Ieder een is m. 17 oktober is er tussen 10 en 12 uur voorlezen en knutselen voor kinderen Een halve eeuw geleden werd in Scherpenisse het vergroten en de verbouwing van een pand in de Bakkerstraat aanbesteed als kan toor en wachtlokaal voor de Boe renleenbank. Aannemer voor het metselwerk werd M. Andriesse voor 340,— en het timmerwerk zou worden uitgevoerd door J. Suurland voor 380,—terwijl schilder J. Noom voor 132, tijd en materiaal zou leveren en smid J. Kerpestein zou een nota van 60,— indienen. In Stave- nisse werd de watergang "de Weel" om de zoveel jaar uitge diept met de spade. Nu was er echter voor het eerst een motor baggermachine aan te pas geko men. Ook toen ging de mechani satie niet van een leien dakje, want de bevolking mopperde da nig, dat er met zo'n machine voor weinig mensen iets te verdienen viel. Er moest wel algemeen wor den erkend, dat mankracht niet in de schaduw kon staan van de machine. Te Sint Maartensdijk was de heer F.A. Roosendaal hoofd van de openbare school, maar hij kreeg een benoeming te Middelburg. In Sint Philipsland had de auto mobiel ook zijn intrede volop ge daan. Nou ja, volop. Het waren nog uitzonderingen. Opvallend was echter, dat heel wat van de nog weinige auto's in de sloot te recht kwamen. Al ging Sint An naland dan in de volksmond door voor een "töverkot", het leek er op dat de toveraktiviteiten naar Sint Philipsland waren verplaatst. In Poortvliet brak brand uit in een strohoop van de heer A. Luijk aan de Noórdachterweg. Ook een halve eeuw geleden speelden kinderen al met lucifers. Weet u het nog? Te Oud-Vossemeer werd in de Weele volop paling gevonden. Zelfs Belgen kwamen er vissen. Er is niets nieuws onder de zon. "Op de fiets aangekomen doen Antwerpenaren met hengelroe den soms voor enige dagen en nachten bij de Weele vertoeven." In Tholen herdacht het echtpaar G. Geluk-Kuijper het feit dat men 55 jaar was getrouwd, een zeldzaamheid. Daarom ook bracht "Concordia" onder grote publieke belangstelling een sere nade. Te Oud-Vossemeer vierde de School m.d. Bijbel het 25 jarig bestaan. De Thoolse gemeente raad besloot om een gemeente- schuur te bouwen op de plaats van de oude waag en het veer huis. In Tholen werd een bazar gehouden om ,een bewaarschool te stichten. Mevrouw L. Klompe de Lange was presidente van het comité. Voorts werd bij de ope ning van de bazar het woord ge voerd door de voorzitter van Volksonderwijs de heer L.K. van Dijk. Hij hekelde, dat in de bosjes de kippen wel mogen loslopen. maar de kinderen mogen er niet spelen. Met het drukke autover keer vond hij een kleuterschool uiterst nodig. De heer G. Vis jr. bood het bazarcomité een Tele- funken radiotoestel aan. Bij de firma Haaijer te Tholen was C.J. Goedegebuure jr. 25 jaar in dienst, terwijl aan de Am bachtsschool te Bergen op Zoom als leraar electr. techniek de Tholenaar H.J. Bal werd be noemd. Een jaar lang was er in het streekblad geschreven over de brugwerken. Nu was er het einde. De brug lag er in heldere kleuren, want ook het verfwerk was ge reed. Tien oktober waren er de brugfeesten, waarover we eerder dit jaar al meer en uitvoerig be richtten. In Stavenisse was er een stieren en fokvereniging met de ruim 1 jarige stier Zwarte Wodan, die op een Haagse tentoonstelling een eerste prijs veroverde. Te Oud- Vossemeer kwam naar de Geref. kerk ds. C.A. Vreugdenhil. Het gemeentebestuur van Sint Anna land had afwijzend beschikt op een verzoek van het bestuur der chr. school tot de bouw van een vijfde leslokaal. Het schoolbes tuur kondigde aan in beroep te zullen gaan bij g.s. De heer M P. Scherpenisse werd er benoemd tot ontvanger van de kadegelden. In Poortvliet werd de hofstede "Pauluswerf' in het openbaar verkocht. De tophit van een halve eeuw geleden was "tante Griet, wat wor je mager." Op de wijze daarvan was ter ge legenheid van de brugfeesten een "Thools volkslied" gedicht. De leden van de bejaardensoos heb ben dat misschien vijftig jaar ge leden wel gezongen, toen men aan de lollige brugfeesturen was gekomen. Laten ze het dan ko mende soosmiddag nog maar eens dunnetjes overdoen. De tekst van dat Thools volkslied was als volgt (en de wijze van tante Griet zal nog wel bekend zijn) Sientjelief, as we nou zondags kuiere gaan, Dan kijken we naar de brug Langs het veer, langs de kaai Langs de gasfabriek En door de bosjes weer terug. Maar ik wou, lieve meid Zo graag verder gaan. Zeg, weetje waarom dat niet kan? Hoor eens hier, lieve schat, Loopje verder nog door, Komt daar die beroerde brugge- man. Thoolse brug, in je lichtgroen pakje Een sieraard ben je voor de stad. Ik wou maar dat ik al jou cente In mijn vestjeszakje had. Veel belasting op de wegen. Door de auto's wordt gestort. Groene puut, kun jij niet zorge Dat passage vrij nu wordt? Zo zong men dat in Tholen een halve eeuw geleden. van 4 t/m 7 jaar. Tijdens de kinderboe kenweek mogen kinderen van 8 t/m 14 jaar een ontwerp maken voor een nieu we bibliotheek. Tekeningen (van de buiten- en de binnenkant), desnoods een maquette of andere afbeelding is de vrije keuze van de jeugd. Een jury zal de inzendingen beoordelen. Op 20 oktober is er om 10.00 uur prijsuitreiking. Kampioenschappen 1978, Reisduif Scherpenisse Vitesse: 1. J. Moerland 821 pt. 2. A. Moerland 704 pt. 3. J. Scherpenisse 690 pt. M. Fond: 1. J. Scherpenisse 782 pt. 2. J. Moerland 698 pt. 3. A. Scherpenisse 656 pt. Fond: 1. J. Moerland 301 pt. 2. A. Moerland 243 pt. 3. J. Scherpenisse 209 pt. J. Duiven: 1. A. Scherpenisse 627 pt. 2. A. Moerland 612 pt. 3. J. Moerland 579 pt. Generaal: 1. J. Moerland 2.399 pt. 2. J. Scherpenisse 2.168 pt. 3. A. Moerland 2.163 pt. N.V1.: 1. J. Moer land 421 pt. 2. L. de K. Koolaard 408 pt. 3. C. Bolier 380 pt. Vit. duif: 1. J. Moer land NL 75-1028461 257 pt. 2. C. Bolier NL 76142509 257 pt. 3. J. Moerland H 69-103353 250 pt. M. Fond duif: 1. C. Bolier NL 75-1029095 282 pt. 2. J. Scherpenisse NL 76-151844 244 pt. 3. A. Scherpenisse NL 77-1255037 224 pt. Fond duif: 1. J. Moerland NL 77-2512036 185 pt. 2. idem NL 77-1255194 182 pt. 3. idem NL 77-2612034 174 pt. J. duiven duif: 1. L. de K. Koolaard NL 78364389 226 pt. 2. A. Moerland NL 78-7884884 214 pt. 3. J. Moerland NL 78-364585 160 pt. N.V1.: 1. J. Moerland NL 74-1798843 179 pt. 2. J. Moerland NL 77-2612035 175 pt. 3. L. de K. Koolaard H 72-246852 148 pt. Kampioenschappen 1978 De Reisduif St. Philipsland Kampioen duif vitesse: 1. Jac. Geense 162489 - 182 punten. 2. A. Hooglander 1025657 - 181 pt. 3. L. Reijngoudt 1791697 - 177 pt. Kampioen vitesse hok: 1. K. de Frel 538 pt. 2. J. Verwijs Zn. 525 pt. 3. L. Reijngoudt 516 pt. Kam pioen duif midfond: 1. J. Verwijs zn. 2480758 - 303 pt. 2. A. Faasse 162331 - 291 pt. 3. A. Faasse 243884 - 288 pt. Kampioen midfond hok: 1. A. Faasse 732 pt. 2. L. Reijngoudt 559 pt. 3. Gebr. Fonteijne 546 pt. Kampioen duif fond: 1. L. Reijngoudt 2480743 - 185 pt. 2. A. Faasse 162303 - 175 pt. 3. A.v.d.Est 2550740- 170 pt. Kampioen fond hok: 1. A.v.d.Est 535 pt. 2. J. Verwijs Zn. 490 pt. 3. Gebr. Fonteijne 405 pt. Kampioen t/m Orleans: 1. A. Faasse 243884 - 418 pt. 2. J. Verwijs Zn. 2480758 - 416 pt. 3. W. Neele 1025895 - 385 pt. Kampioen duif generaal: 1. L. Reijngoudt 2480743 - 422 pt. 2. A. Faasse 243884 418 pt. 3. J. Verwijs Zn. 2480758 416 pt. Kma- pioen duif jonge E: 1. Iz. Vermeij 360609 - 453 pt. 2. J. Verwijs Zn. 7884146 - 440 pt. 3. M. Meijer 360747 - 426 pt. 1. J. Verwijs Zn. 1.252 pt. 2. L. Reijngoudt 1.203 pt. 3. Iz. Vermeij 1.183 pt. Kam pioen generaal: 1. J. Verwijs Zn. 2.699 pt. 2. L. Reijngoudt 2.603 pt. 3. A. Faasse 2.291 pt. Juliana P-Emergo P. De pup. van Lmergo hadden in het be gin van de wedstrijd nogal moeite om goed te draaien, zodoende raakten zij veel ballen kwijt aan hun tegenstanders. Juliana maakte hier goed gebruik van en kwam voor met 1-0. Door deze achter stand ging Emergo iets feller spelen en beter, zo konden de kansen niet uitblij ven. Philip Franke zorgde voor de ge lijkmaker. Even later was het rust. De tweede helft was Emergo duidelijk be ter, al viel er slechts één doelpunt, door Monique op den Brouw. Zo konden de pup. van Emergo weer een overwinning mee naar huis nemen. Korbatjo-Emergo De eerste helft wilde het maar niet draaien bij Emergo. Korbatjo was dui delijk sterker en sneller. Praktisch iedere bal werd door Emergo verspeeld. Het leek wel of dat niemand meer een bal kon vangen of afspelen. Daardoor kreeg de verdediging het erg zwaar en konden tegendoelpunten niet uitblijven. Jasper v.d. Linden kon voor rust nog een doel punt scoren, d.m.v. een afstan dsschot. De stand met de rust was 10-1. De tweede helft ging duidelijk beter, mede doordat de spelers van Korbatjo hun hoge tempo kwijt waren door vermoei dheid. Hierdoor kon Emergo de achter stand een klein beetje verkleinen door tweemaal achtereen te scoren, d.m.v. Rini Suurlant en Nelly Potappel. Hierna was echter het kruit verschoten bij Emergo en kon Korbatjo de overwin ning thuis houden, de eindstand was overigens 14-3. Aanstaande zaterdag kunnen de sen. van Emergo heel wat supporters gebruiken, zij spelen een wedstrijd tegen D.B. G.C. die ook geen enkele wedstrijd heeft gewonnen. Dus beste mensen, kom Emergo eens aan moedigen, zij kunnen dit hard gebrui ken. Emergo A-B.K.C.-A2 Beide ploegen waren even sterk en de wedstrijd ging dus gelijk op. Emergo had alleen meer geluk met schieten en kon zo twee punten in de wacht slepen (2-1). Zaterdag 14 okt. Emergo-D.B.G.C.2 te Haestinge om 15.00 uur. Emergo A-V.I.O.S.(W)A te Haestinge om 10.30 uur. De Kamercentrale Middelburg van de VVD houdt maandag 16 oktober a.s. een openbare bijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Als spreker is uitgenodigd de heer Mr. J.G. Rietkerk, fractievoorzitter in de Tweede Kamer voor de VVD. De heer Rietkerk zal ingaan op actuele politieke gebeurtenissen. De bijeenkomst begint om acht uur. In september zijn 120 bisamratten ge vangen: 111 van Tholen en 9 van Sint Philipsland. Deze grote vangst is in de hand gewerkt door een gunstige water stand, waardoor er meer beweging in de bisamratten zit dan anders. Daarvan is volgens rijksrattenvanger J. Meijl uit Poortvliet goed gebruik gemaakt. Het 5e bataljon 3e Regiment Infanterie houdt op 9 december 1978 in de Cort Heyligerskazernë te Bergen op Zoom haar 3e reünie. Alle oud-militairen, die nog geen aan schrijving hebben ontvangen kunnen zich alsnog melden bij het secretariaat Commissie Reünie 5-3 R.I.,Van Hou tenstraat 20, 4623 n XL Bergen op Zoom. Binnen Scouting Steenbergen wordt de mogelijkheid geboden om een zogehe ten blauwe vogelgroep te starten. Deze groep is speciaal bedoeld voor kinderen, die vanwege hun lichamelijke handicap niet bij een gewone groep kunnen aansluiten. Wel wordt hetzelfde spel gespeeld met alle Scoutingsaktivi- teiten, alleen op hun eigen manier en in hun eigen tempo. Het ligt in de bedoeling om te starten met twee speleenheden, nl. voor welpen en kabouters in de leeftijd van 7 t/m 9 jaar. De bijeenkomsten worden gehou den 1 maal per 14 dagen in het nieuwe groepshuis van Scouting Steenbergen. In januari wordt er mee begonnen. Kinderen die hiervoor in aanmerking willen komen, kunnen zich voor 28 ok tober op geven bij Bert Langenberg, K 1, Barmel 1 ergen op Zoom of Peet van Giels, St.Ontcommerstraat 22, Steen bergen 01670-4334. Ook de kontakten met de blauwe vo- gelgroepen in en Oostkapelle zullen weer aangehaald worden, om tot een effectieve afstemming te komen wat be treft werkgebied. Ook Tholen en St.Philipsland van onder het werkgebied. Mensen vanaf 17 jaar die willen meewerken als leiding zijn ook van harte welkom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 15