de wonderpanty W. GELUK -Coiffeur XEN0S 2 EENDRACHTBODE Donderdag 28 september 1978 Tholen Markt 7 - Tholen een verkoping CAF ET ARIA DE SMULHOEK C. PAESENS Anjo - Mauro Oud— Vossemeer P0LLIE ZOON LADIES AND GENTLEMEN! IEDEREEN IS HETZELFDE I.v.m. interne veranderingen zijn wij woensdag 4 oktober gesloten. op donderdag 5 oktober om 9 uur FEESTELIJKE HEROPENING Supermarkt Gommert Burger Stavenisse Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet rtll S-ap in m Sint— Philipsland Nieuw Vossemeer PREDIKBEURTEN Gevonden en verloren Op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hofstraat 4, zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent gevonden voorwerpen: Een huissleutel; een plastic tasje met inhoud; een blauwe jongensfiets merk Ricard: een blauw trainingsjack; een lipssleutel; een gouden dameshorloge merk Ome ga; een schoolagenda; een bruin/geel étui; een portemonnee met inhoud; een bruin hondje; een gouden broche blaadjesmodel; autosleutels aan hanger; een sleutelring met 3 sleutels; twee bankbiljétten van 10,-; een oranje pompje met accuklemmen. Verloren zijn: een bruine damesfiets merk Grand Tourist; een kinderpis tooltje; een portemonnee met inhoud; een Engelse sleutel (baco); een licht bruine damesportemonnee; een bruin ponyzadel; een sleutelring met 3 sleu tels; een rode portemonnee met inhoud; een zilverkleurige Zonnebril; een arm bandje met 3 bedeltjes; 9 sleutels aan een wit koord; een lichtbruine porte monnee met inhoud; een paarse jon gensfiets; een bruin étui met 4 sleutels; een groene portemonnee met inhoud; een bruine multomap; een zwarte he renfiets merk Loco Star; een grijze da messhawl; een rood/blauw étui; een rode badstof kindercape: een geplastifi ceerd zeil; een bos autosleutels merk Ford; een badlaken diverse kleuren: een fototoestel merk Agfa; een lichtbruine knipportemonnee; een kentekenbewijs deel III; een witte marmot met bruine vlekken; een groen notitieboekje; 4 sleutels nr. 9; 5 sleutels nr. tl; 2 wiel doppen van VW-bus; een zilveren scha kelarmband met sterrenbeeld Schor- pioen. ten Cate CertiförL Past veel beter. Zit veel fijner. En gaat 4x langer '"mee! Advertentie IM Plattelandsvrouwen Ze zijn weer begonnen met goede moed aan het nieuwe seizoen. Weet u wat macro-biotisch wat biologisch dyna misch is? Wat een biologische winkel is? Ja u zult er wel eens van gehoord heb ben. maar weet u nou ook precies het wat, het hoe en het waarom? Op 26 september j.l. kwam Lenie Hoff, om dat te vertellen in het verenigings gebouw aan de Brugstraat. Ze heeft een cursus gevolgd bij "De Kleine Aarde en weet ook veel van biologisch groen ten kreken. Bij voldoende animo kan er een vervolg op deze avond komen n.l. de theorie omgezet in praktijk, in de vorm van een kookcursus. Bij voldoende deelname geeft mevrouw Van Veenendaal weer een handwerk- cursus. Dit zal (op verzoek) waarschijn lijk raamweven zijn. De cursus bestaat uit zes lessen op dinsdagmorgen om de twee weken. De dameskrans hoopt woensdag 4 okto ber a.s. te houden in "De Wingerd". Mooie handwerken en andere artikelen worden er verkocht. Er zijn ook weer oliebollen verkrijgbaar. Opening half drie door ds. L. Wüllschle- ger. Allen hartelijk welkom. HET BESTUUR Advertentie IM Fancy Fair ten bate van het bejaardenwerk De op 20 september door de vrouwen raad georganiseerde Fancy Fair, werd dankzij de medwerking van verschillen de dames en heren, en de inwoners zelf, een succes. Er, was 's middags veel be zoek van huisvrouwen en hun kinderen. De verkoop van handwerken liep best en de zelfgemaakte kussentjes en potjes jam vlogen weg. De kinderen konden naar hartelust grabbelen en ook de ver koop van lootjes liep goed. 's Avonds was het bezoek veel minder. Toch kon den veel taarten, fruitbakjes en rollades via het rad van avontuur van eigenaar verwisselen. Damclub De Eendracht De damclub is bezig en staat voor veel aktiviteiten, zoals: onderlinge competi- 1 oktober a.s. hopen wij er een cafe taria in Rotterdam bij te openen. Dit willen wij ook hier in Tholen met u te vieren, daarom vrijdag 29 en zaterdag 30 september FRITES VOOR DE HALVE PRIJS FRIKANDELLEN van 0.90 voor 0.75 SLAATJES van 1.75 voor 1.25 Tevens zaterdag tussen 15.00 en 16.00 uur een gratis soft-ijs voor de kinderen. Hoogachtend, Zondag 10 oktober de gehele dag ge sloten. Advertentie IM tie senioren en jeugd. De jeugd komt op vrijdagavond half zeven in de Gasthuis kapel waar door de heer Nieuwenhuizen eerst wat theorie wordt gegeven en dan nog competitie dammen. Kom gerust eens kijken. Bij de senioren is er nu al volop spanning en verrassende uitsla gen. Daar zorgen de jonge dammers wel voor. Op 21 oktober a.s. sneldamkam- pioenschappen Zeeland in Haestinge te St. Maartensdijk. Lustrumviering mannenkoor Het Chr. mannenkoor Rehoboth viert zaterdag het vijfjarig bestaan met een zangavond in de Rehobothkerk. Alle zangliefhebbers zijn van half acht tot negen uur van harte welkom. Ds. G. Mouw, predikant van de gereformeerde gemeente, verzorgt de opening. Na een woord van welkom van de voorzitter is er wisselend samenzang en koorzang. Uitgevoerd worden een viertal liederen en de psalmen 42, 81, 90, 101 en 146. De samenzang is uif ps. 99, 108 en 150. Brandje in leeg pand In het leegstaande pand op de hoek Markt/Oudelandsestraat ontstond don derdagavond rond zes uur een brandje, dat snel geblust kon worden. Van de koekoek waren enkele planken ver koold. Vermoedelijk hebben enkele kinderen met lucifers gespeeld. Het slooppand is eigendom van de gemeen- .te. Wedstrijd trimmers De Eendrachtrijders organiseren zater dagmiddag op het industrieterrein de sluitingsrit van dit seizoen. Het parcours telt twaalf bochten. De organisatoren hadden liever een ander, wat minder gevaarlijke route aan de zuidwestkant van de stad, maar daarvoor gaf het ge meentebestuur geen toestemming. De C. B en Aategori? start om respectie velijk twee, drie en vier uur. De prijsui treiking is in tóal De Kroon. Ruit vernield Bij mevrouw B. in de Jolstraat, waar vorige week na gebruikmaking van een valse sleutel vijfhonderd gulden werd gestolen, werd nu een ruit van een tus sendeur vernield. Er w.erden echter geen sporen van braak gevonden. In de Oudelandsepoort is vrijdag een geparkeerde auto aangereden. De dader heeft vermoedelijk niets gemerkt, zodat hij doorgereden is. Via zijn welbekende kenteken kenteken kan de identiteit worden opgespoord. Biljarten In de competitie van de Poedelaars speelde Hans Buitenhuis met 11 caram boles de hoogste serie en kwam met 3.70 tot het beste gemiddelde. De kortste partij kwam uit de keu van Leen Klippel met 24 beurten. De uitslagen: Jac. Plandsoen-Hans Buitenhuis 2-0, Paul van Gastel-Jan Heyboer 1-1, Joop Kou wen-Peter Timmermans 0-3, M. Sterk- Leen Klippel 0-2. Bij Willen is kunnen speelde Ad van Poortvliet de kortste partij in 21 beurten en maakte daarin ook de hoogste serie met 11 caramboles. C. Steenpaal-D. van Driel 0-2, M. van Poortvliet-J. van Driel 2-0, A. van Poortvliet-Ant. Verhees Pzn. 2-0, W. Kokke-L. Havermans 0-2, L. van Driel- C. Steenpaal 0-2. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie IM Biljarten A team Nooit Gedacht kortste partij 16 beurten, hoogste serie 24 caramboles en 6.69 beste gemiddelde. Jos de Klerck-Jan de Klerck 2-0. A. Zande-Jos de Klerck 2-0, W. Saparow- A. Goedegebuure 1-1. Jan de Klerck-W. Heyboer 0-2. B team Steyns kortste partij 20 beurten, gemiddelde 2.00 en hoogste serie 10 ca ramboles. N. Hendrikse-D. Hendrikse 0-2, P. Steyns-M. Hendrikse 2-0, F. Zweegers-R. Hendrikse 0-2, .Steyns-J. van Meer 2-0. .vrijt op Tijd: Wessels hoogste serie 21 caramboles, kortste partij 16 en 6.13 be ste gemiddelde. M. Voormeulen-Jac Schetters 0-2, T. Schot-L. Vroegop 0-2, A. Douw-A. Goudswaard 0-2, D. Polderman-H. van Daalen 0-2, M. Goudswéard-Ant. van Daalen 2-0, R. Mosch-G. Minheere 2-0, Th. van der Logt-W. de Leeuw 2-0, J. van Daalen-A. Havermans 2-0, A. Hommel-C. Wessels 0-2, F. Hommel Abr. zn.-A. Aarnoudse 2-0, H. Zeeman- P. Moerland 0-2. Treffers: hoogste serie P. Hommel 12 caramboles, beste gemiddelde Etienne 3.00 en korstedpaD kortste partij 16 beurten. B. den Hollander-L. van Wezel 2-0, M. Moerland-P. de Leeuw 0-2, J. Etienne-J. Burgers 2-0, P. Hommel J.zn.-J. Geuze 2-0. C. Burgers-P. Vis 2-0, H. Hommel-G. Havermans 0-2. Tafeltennis. Velocitas begon zaterdagavond thuis met de competitie tegen Smash 2. Het werd een 5-5 gelijkspel. Ad Vis-J. Coppens 23-21, 19-21, 21-15, Gerrit Vis-H. de Gram 12-2, 14-21. Piet Ridderhof-Th. Coppens 14-21, 21-13,21-14. Gebr. Vis-de Gram, Th. Coppens 15-21, 16-21' Gerrit Vis-J. Coppens 19-21, 12-21Ad V is-Th. Coppens 30-28,21 -18, P. Ridderhof-de Gram 15-21, 25-23 en 21-13, Gerrit Vis-Th. Coppens 10-21, 10-21, Ridderhof-J. Coppens 11-21, 19-21, Ad Vis-de Gram 21-13, 22-20. Vergadering Vogelvrienden. De vogelkwekersvereniging besprak de komende tentoonstelling. Er is ongeveer eenzelfde deelname als vorig jaar toen men 265 gevederde vrienden aan de kij kers kon showen. Ook dit jaar zal men met verkoopklasse uitkomen. Besloten werd om de inschrijfformulieren op 28 oktober in ontvangst te nemen. Judo examens Enkele leden van de judoclub hebben in de sporthal de Haspel te Goirle deelge nomen aan judo examens. Rinus Goov- ers slaagde voor 2e dan door 100 punten te behalen terwijl hij ook bekwaam werd bevonden voor het technische examen. Hans Scherpenisse ging op als le dan door eerst 100 punten te hebben be haald. Het technische gedeelte bleek echter voor hem nog iets te zwaar te zijn. Van de 18 geëxamineerde judoka's slaagden er 8. Hans Lindhout moest om le dan te halen eveneens 100 punten bijeen brengen. Hij maakte vier partijen waarvan hij er 3 won wat weer 16 punten opleverde. Als hij de 100 vol heeft ges coord kan hij voor het technische ge deelte examen afleggen. ALS ii NU NET NIET „ZO MAAR IEDEREEN" WILT ZIJN, LAAT ONS EEN GOEDE COUPE GEVEN I ALLEEN VOOR U I GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 Advertentie IM Plattelandsvrouwen De Plattelandsvrouwen waren in Bergen op Zoom te gast bij de toonzalen van Sfeer meubelen. Men werd verrast met koffie en gebak waarna men op een rustige manier de toonzalen doortrok en alle nieuwe mode snufjes op meubelge- bied onder de loep kon nemen. Na af loop volgden een gezellig samenzijn waarbij de dames werden getrakteerd op een glaasje fris en een gratis verloting met diverse prijzen waardoor menigeen nog met een prijsje huiswaarts kon ke ren. Al met al was het een "Sfeer" volle avond. Oud papier. De oud papier actie van de Oud-Vosse- meerse muziekvereniging heeft 4770 ki lo opgebracht. De baten hiervan komen ten goede aan het instrumentenfonds. Schietwedstrijd Ter afsluiting van het zomerseizoen hield de schietver. Prinses Juliana haar huishoudelijke wedstrijd 100 m. Klasse A: I. A.v.d. Reest 98, 2. J.v.d. Klooster 97, 3. A. Menheere 97, 4. L. Kloet 96, 5. A. Fase 95, 6. H. Keur 94, 7. J.L. Goedege buure 93, 8. J. v.d. Klooster jr. 92, 9. C. Goedegebuure 91, 10. D. Bruijnzeel 91, II.N. Willemse 90. Klasse B: 1Th. Overbeeke 97, 2. A.G. Fare 92, 3. M. v.d. Reest 92,4. A.W. Keur 92, 5. J.J. Keur 88, 6. W. Anthonisse 86. Klasse C: 1Joh. Dekker 88, 2. J. Uytdewilligen 88, 3. J. Voorbraak 86, 4. J. Bruynzeel 83, 5. A.D. Goedegebuure 81, 6. P. van Rijen 75, 7. W. Scherpenisse 66. Hoorzitting plan Kom Belanghebbenden kunnen alsvast note ren, dat het gemeentebestuur op don derdag 23 november om half acht in het Dorpshuis een hoorzitting wil houden over het ontwerp-bestemmingsplan Kom. Startdag jeugdverenigingen Zestig kinderen hebben zaterdag mee gedaan aan een gezellige startdag van het kinderkoor en de meisjesclub Sha lom Ze werden in het hervormd vere nigingsgebouw welkom geheten door de leiders A.P. Kasse, Katie van Vossen en mevrouw M.M. Kasse-de Rooij, en ge- Raiffeisenstraat 2 - SINT-ANNALAND Advertentie IM tracteerd op limonade. Er werden ver volgens acht groepen gevormd met spelnamen als bingo, lotto, kwartet, enz. en om de tien minuten werd er van spel verwisseld: sjoelen, geblinddoekt tussen kegels lopen, bal naar de overkant brengen op een lepel, blazen op een blokfluit enz. Zo werd er tachtig minu ten gespeeld. De einduitslag van elke groep was op het bord te lezen. Daarna kon iedereen een gezelschapsspel spelen zoals mikado, valkuil, kwartet, enz. Om half een ging men aan tafel voor de soep, nassi en ijs. Ds. Geuze en zijn gezin wa ren hierbij ook aanwezig. Met begelei ding van Katie Vossen werd er nog ge zongen uit het Hoogste Lied en enkele kampliedjes. De middag werd gevuld met een speurtocht en een opdracht: maak een lied over deze dag. Voor deze twee onderdelen kon men per groep punten halen. Nadat elk team zijn lied had gezongen kwam de prijsuitreiking, waarbij de dammers als nummer één uit de bus kwamen. Als aandenken kregen ze allemaal een mok. Om vier uur kon men terugzien op een fijne, goed ge slaagde startdag van het verenigings werk. Zangkoor uit Dordrecht In de hervormde kerk is zaterdag 16 september een zangavond gehouden met medewerking van de hervormdge- reformeerde zangvereniging Osanna in Excelsis uit Dordrecht. Een jaar eerder was VZOS, die nu volop bezig is met een ledenwerfactie, in Dordrecht geweest om een uitvoering te geven. De uitwis seling trok een redelijk goede belang stelling. VZOS kampte nog wel met problemen omdat organiste mevrouw J. Fase-Goedegebuure ziek was, terwijl er ook nog een koorlid uitviel.De Dordtse organist J. van Wijckhuyzen moest wel even wennen aan het orgel, maar hij groeide uit tot een volop waardige ver vanger van de zieke organiste. Na ope ning door Ds. M.D. Geuze en samen zang' was er eerst een optreden van VZOS o.l.v. dirigent W. Fase. Na weer een tussenzang volgde de medewerking van Osanna o.l.v. A. van Wijckhuyzen. Ook de gasten brachten een vijftal lie deren ten gehore, terwijl tenslotte o.l.v. de Dordtse dirigent beide koren nog een keer optraden met "Mijn herder is de Heere God" en "Wees mijn leidsman". Dirigent Fase gaf leiding aan "Schepper en Koning U klinkt mijn zang" en "Ik weet niet waarom Gods gena". Na af loop werd met de gasten in het vereni gingsgebouw de koffie gebruikt. Tourclub De Hoop Wielertourclub Die Hoop heeft in sa menwerking met De Fuik een rit door de Limburgse heuvels georganiseerd. Om kwart over vijf vertrok men per fiets naar Tholen om van daar met de auto naar Hoensbroek te gaan. Na de koffie stapte men op de fiets voor de Mergel landroute over 135 km. De eerste 65 km. werd samen afgelegd. Na de lunch kwam het echte zware werk en ging ieder zijn eigen weg. Dat het zwaar was bleek wel uit het feit dat de laatste deel nemer anderhalf uur na de eerste aank^ wam bij het vertrekpunt. Tien leden re den zondag 53 km. vfa de bossen van Vrederust. Maandag werd de laatste door-de-weekse rit afgewerkt omdat volgende week de zomertijd weer voor bij is. De zondagritten blijven voorlopig gewoon doorgaan. Fouten In het verslag van de receptie voor de scheidende wethouder A.J. Scherpenisse stond onder het kopje 'Vriendschaps banden' een verkeerde zin doordat een aantal woorden waren weggevallen. "Moge het zo zijn, dat alle fouten die in deze jaren zijn gegroeid, blijven bes taan", zo stond er vorige week. Dat kon natuurlijk nooit de bedoeling zijn en de juiste, naar de drukkerij door gegeven zin luidde: 'Moge het zo zijn, dat alle fouten die in deze jaren van ifiij zijn uitgegaan, wor den vergeven. Het is maar door men senhanden gedaan, maar ik hoop dat de vriendschapsbanden die in deze jaren zijn gegroeid, blijven bestaan'. Collecte De collecte voor het Prinses Beatrix- fonds heeft in Stavenisse dankzij de in spanning van de collectanten 900,93 opgebracht. Biljarters op reis De reisclub van de Kitskoningen heeft een trip naar Oostenrijk gemaakt. Via Luxemburg en de watervallen van Schaffhausen ging het naar Bregenz, waar men vijf dagen verbleef. Vandaar uit werden er dagtochten gemaakt. De Lunersee was een belevenis, terwijl het subtropische eiland Mainou ook op ve len indruk maakte vanwege de bloe menpracht. Op de terugreis werd in Wurtzburg overnacht. Zaterdag moest men vroeg uit de veren om via de Rijn en Lorelei en de lunch in St. Goarts- hausen in Weert het goed verzorgde af scheidsdiner te nuttigen. Na enkele ge zellige uren stapte men weer in de bus voor het laatste traject. De heer C.P. Nooy dankte chauffeur A. van Driel voor al het moois dat hij had laten zien. 't Was een geslaagde reis en bij vol doende animo gaan de Kitskoningen volgend jaar weer. Hoorzitting Het gemeentebestuur is van plan op donderdag 26 oktober om half acht in het Dorpshuis e n hoorzitting te houden over het ontwerp-bestemmingsplan Kom. Zie daarover binnenkort ook Tholenderwijs. Viswedstrijd DE OOSTERSCHELDEVISSERS VISTEN ZATERDAG HUN 5eBE- KERWEDSTRIJD. De uitslag: senioren: 1. V. Vermaas 550 pnt, 100 klass. pnt, 2. A.v.d. Ree 525 pnt, 99 klass. pnt, 3. I. Lindhout Phzn. 475 pnt, 98 klass. pnt, 4. G. Mellie 450 pnt, 97 klass. pnt, 5. A. Hengstmengel 325 pnt, 96 klass. pnt, 6. W. Hoogkamer 215 pnt, 95 klass. pnt, 7. A.v.d. Ree Johzn. 200 pnt, 94 klass. pnt, 8. Bert Koopman 200 pnt, 94 klass. pnt, 9. W. Smelt 175 pnt, 92 klass. pnt. JUNIOREN: 1. Adriaan v.d. Hoek 370 pnt, 100 klass. pnt, 2. Cobie Lindhout 300 pnt, 98 klass. pnt, 3. Bram v.d. Male 290 pnt, 96 klass. pnt, 4. Sjaak Bazen 250 pnt, 94 klass. pnt, 5. Theo Hengstmengel 200 pnt, 92 klass. pnt. PUPILLEN: 1. Gertjan v. Ham 220 pnt, 100 klass. pnt, 2. Georgio Morellie 150 pnt, 98 klass. pnt' 3. Martin d'Hooge 115 pnt, 96 klass. pnt, 4. Marcel Wesdorp 100 pnt, 94 klass. pnt' 5. Pieter Bazen 25 pnt, 92 klass. pnt. Muziekmiddag en-avond Zaterdag organiseert Euterpe een mu ziekmiddag- en avond, 's Middags ma ken er vijf korpsen een rondgang door het dorp, waarna op de Markt een ge zamenlijke mars wordt uitgevoerd. Om zeven uur beginnen de concerten in de grote zaal van Haestinge. Collecte De collecte voor het Prinses Beatrix- fonds heeft in St. Maartensdijk 861,02 opgebracht. Inbraak Mevr. R.M.P. uit de Bloemenlaan ont dekte maandag, toen ze thuiskwam na een periode van afwezigheid, dat er in gebroken was. Het keukenraam was ka pot en in alle kamers was er gezocht, maar op het eerste gezicht werd er niets vermist. Gevonden en verloren Bij de politie zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden zwarte bescher- mingskap van Mercury buitenboord- mdtor, nikkelen dameshorloge Pontiac, gebreid kindervestje beige-bruin, zwart imitatielederen jack, speelgoedbeertje, linker zwarte bromfietswant, geel re genjack, diverse lips- en huissleutels. Verloren is een zilveren schakelarm band met indisch muntje, ring met acht sleutels, bruine portemonnee met 100 gulden, duikerspolshorloge Jayco, kin derfietsje paars-wit, groene polyester visjas met capuchon, bromfietshelm, verCchroomd herenhorloge entra met stalen band, blauw kinderjack met ge breid wit boord, trainingsjack blauw- oranje, wit damesvest met zilverkleurige knoopjes en een zwarte gymbroek. Botsing bromfietsers Geen persoonlijk letsel maar wel mate riële schade ontstond er vorige week woensdag bij een botsing tussen twee bromfietsen op het fietspad langs de Provincialeweg. G.R.M. uit St. Maar tensdijk wilde linksaf de dr. Tazelaar- straat inslaan, waarbij hij werd aange reden door J.G. uit Stavenisse die hem van achter inhaalde. G. had niet gezien dat M. linksaf moest, hoewel hij dit met een richtingaanwijzer had aangegeven. Beide bestuurders vielen. Plattelandsvrouwen De Plattelandsvrouwen hebben dins dagavond in de Gouden Leeuw het nieuwe seizoen geopend. Presidente Mevr.J. Versluijs-van Dalen was ver heugd zovelen te mogen begroeten. Mevr.M.Noordijke-van As, die bij een droevig verkeersongeval om het leven kwam, werd staande herdacht. Na het- huishoudelijk gedeelte lieten de leden vele suggesties horen voor het winter- programma, zodat het bestuur genoeg ideeën kreeg. Na de pauze sprak dhr.M. de Waal van de Stichting Welzijnsor- gaan Tholen over het maatschappelijk werk. Hij belichtte de zijde die nogal in de taboesfeer zit: het helpen van mensen die er alleen niet meer uit kunnen ko men. Een maatschappelijk werkster is volgens dhr. de Waal geen mens die het wel even zal oplossen, maar wel iemand die geïnteresseerd is in mensen en een stukje warm gevoel voor anderen in zich heeft, 't Was een leerzame avond en dhr. de Waal kreeg een boekenbon. De vol gende bijeenkomst is 12 oktober in de kantine van camping De Pluimpot. Doordat de verbouw van het Holland Huis nog steeds niet klaar is, moeten de Plattelandsvrouwen opnieuw naar een andere accommodatie uitwijken. Zeelands Welvaren Onder grote belangstelling heeft de Tourclub Zeelands Welvaren vrijdag avond een rollenwedstrijd georgani seerd. Er reden zestien leden mee, van wie vier dames. De blokken werden be diend door Dirk Uijl, die nog met het wegseizoen bezig is. Na 2 x 500 m kwam Kees Jansens met 49.6 sec. als eerste te voorschijn. 2. Jan Verkerke 52.9 sec. 3. Jaap Vroegop 53.5 sec. 4. Kees de Graaf 53.8 sec. 5. Adrie v.d.Werf 54.3 sec. ö.Laban Hage 54.5 sec. 7. Piet Jansens 54.7 sec. 8. Bert van Wijk 55.9 sec. 9. Jan Opree 57 sec. 10. Martin de Haan 59 sec. 11. Daan Opree 61.6 sec. 12. Jo Moer land 61.8 sec. De eerste vijf kregen een mooie standaard, terwijl er voor ieder een een fraaie herinnering was. De dames moesten 2 x 250 m afleggen. Dia Jansens won voor Anita en Arie Jansens en Marjan Bevelander. Twaalf leden legden zondagmorgen 155 km af door West-Brabant. Men vertrok met slecht weer, maar 't werd beter. Tij dens de koffiepauze in Oud Gastel werd de fiets van Kees de Graaf hersteld,. Via Oudenbossche en Zundert ging het ver der. Na 93 km stapte Marjan Bevelander vanwege de vrij stevige wind af en na 107 km stopte ook Anita Jansens, via het Belgische Essen reed men huiswaarts. In tegenstelling tot een vorige melding, blijft de tourclub tot de laatste zondag in oktober fietsen, al wordt de route inge kort tot 50 km. Vanwege de wintertijd wordt er op dinsdagavond niet meer ge reden. yi^fk Elke eerste dinsdag v.d. maand, dus nu 3 oktober haalt S.P.S. weer oud papier op. Advertentie IM Loslopende koeien In een boomgaard aan de Postweg wer den loslopende koeien aangetroffen, waarvoor eigenaar V.D.M. werd ge waarschuwd om schade te voorkomen. In de Oudepolder bij St. Philipsland lukte het de politie na enig drijfwerk een uit de wei losgebroken koe te pakken. Hetzelfde dier had eens eerder de vrij heid gekozen, zodat eigenaar van G. werd geadviseerd voor een betere afras tering te zorgen. PIT collecte. Een inzameling voor het Prot. Interker kelijk Thuisfront heeft 314,38 opgele verd. Dammen. Op de damavond in de Wimpel werd de huishoudelijke competitie voortgezet. Eerst kwam J. Joppe nog uit in een vriendschappelijke partij tegen junior P. v.d. Velde, die verrassend sterk speelde. De damclub hoopt deze junior spoedig als lid te kunnen inschrijven. Hij zal ook in de seniorenclub meetellen. De uitsla gen: J. Noorthoek - J. Joppe 0-2, H. Wage- maker - A. Verwijs sr. 0 - 2, W. Mol - L. ten Hove 0 - 2, P. Reijngoudt - J. v.d. Velde 0 - 2, L. v.d. Velde - J. Noorthoek afgebr. en A. Noorthoek - W. Kempé- neers eveneens afgebr. Sieraden. De Plattelandsvrouwen kregen op de eerste bijeenkomst van het wintersei zoen voorlichting over sieraden van de heer Broekhuis uit Steenbergen. Naast wat algemene informatie over goud en zilver kregen de diamanten extra aan dacht. Daarbij ook een film over dia mantvondst. Na de pauze kwamen de parels en bloedkoralen aan bod, terwijl ook over meegebrachte oude sieraden werd verteld. Tot slot de film "de magie van de diamant". Tevoren waren enkele huishoudelijke zaken afgewerkt. De presidente dankte de heer Broekhuis voor de aan deze avond verleende me dewerking. Aan het begin werden 3 nieuwe leden begroet. Viswedstrijd Goede belangstelling was er zaterdag voor de onderlinge wedstrijd van de Makreel in de Krabbenkreek bij de werkhaven. Hoewel het tij gunstig was, waren de vangstresultaten pover. 1. M.J. den Braber 925 p. 2.J. Potappel 665 p. 3. M.J.Geuze 355 p. 4.W.H. de Lindt 350 p. 5. T.Geuze 330 p. 6.J.van Moort 290 p. 7.K.Mol 280 p. 8. J.P.Kaashoek 275 p. 9.K.v.d.Berg 250 p. lO.M.den Engels man 205 p. Jeugd: l.Rene de Jonge 460 p. 2.Leon de Jonge 235 p. 3. A.J. van Oeveren 135 p. 4,C.Mol 135 p. 5. P.C.Wagemaker 40 p. Bejaardenmiddag De Commissie open bejaardenwerk o.l.v. Lenny Meerdink organiseert woensdagmiddag om half drie in De Wimpel weer een bijeenkomst voor de bejaarden. Een medewerking van' 'Ver volgd Christendom' houdt een inleiding over het werk van dit zendingsgenoot schap, dat zich op grote schaal bezig houdt met de produktie en het transport van bijbels, gezangboeken en hulpma teriaal naar gelovigen in communisti sche landen. De film 'Met liefde naar Rusland' verschaft een blik achter de schermen van dit boeiende werk en laat tevens interessante beelden zien van het leven in het Rusland van vandaag. Vernielingen aan auto's Sinds enige tijd worden automobilisten die hun auto op de Voorstraat of aan de Zuiddijk geparkeerd hebben, gecon fronteerd met schade. Meestal in de nacht van vrijdag op zaterdag worden spiegels en antennes afgerukt of met een spijker diepe krassen in de auto ge maakt. Een auto had daardoor een schade van 1600 gulden. Donderdag nacht werd de wagen van J.Verwijs bij een garage aan de Zuiddijk door de vandaal bewerkt. De auto werd open gebroken, waarna de radio werd mee genomen en het paneel werd vernield. De schade was 700 gulden. Tips die tot aanhouding van de dader of daders kunnen leiden, zijn welkom bij de poli tie. Burgerlijke stand GEBOORTEN: Matthijs, zv. B. Oskam - Mudde. /ondag I oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. WUUschleger GEREF. KERK 10.00 (voorb. H.A.) en 17.00 uur ds. G. Haaksma, Klundert CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. D. Slagboom. Ba- rendrecht GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst N.H. DEELGEM. Gasthuiskapel 10.00 uur ds..Visser, Deil - R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. T.v.d. Heyden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. H. Roose, Roos endaal CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. D. Slagboom. Barendrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. J.M. de Raad, Usselmuiden woensdag 4 okt. 10.30 uur Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 5 okt. 19.30 uur ds. v. Ravenswaay GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVFNISSF HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. J. Blom 18.30 uur ds. W.L. Tukker, Wassenaar wo. 4 okt. 10.30 uur Schriftoverdenking in de Maartenshof N.H. DEELGEM. Rehobothkerk 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18-00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 4 okt. 19.30 uur ds. G. Mouw POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. A.J. Zoutendijk, Noorden GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. A. Moolenaar, Utvenhout GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur dhr. A.D. v.d. Heyden, Veen SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uurds. M.D. Geuze, Sint-Annaland 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. Haverkamp, Nij- kerk WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. Pigmans, Oud-Vossemeer, tel. 01667-758 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uurza. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 29 sept. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Medisch Opvoedkun dig buro en buro Levens- en Gezinsvra gen, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 29 sept. t/m 5 okt. vrijdag 29 2.56- 15.20 zaterdag 30 3.43 - 16.01 zondag 1 4.23 - 16.35 maandag 2 4.56-17.09 dinsdag 3 5.30-17.41 woensdag 4 6.03 -18.17 donderdag 5 6.37 - 18.49 maandag 2 oktober Nieuwe Maan Vivian D.A.C.. dv. A.W.C. Bosters van Giels. Ninotsjka. dv. E.P. Nieodem - Zaal Maarten, zv: G. Harting - Appels Esther A.M.. dv. M. Jansen - Leenheer. Adrianus F.J.. zv. G.S.N.M. Merkx - Cools. Vervolg op pag. 11 I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2