KORF BAL autogordels^ vast en zeker mj? S-*- Bnfmifsuw Vervolg plaatselijk nieuws \§k ANNA JACOBAROLDF* i'-t Coiffeur XENOS Donderdag 14 september 1978 EENDRACHTBODE 11 SPS 2 prikte in tweede helft de winst. WHS 3 sterker dan Chrislandia 3 Winst Vosmeer reserves !ti\\ Poortvliet GROTE DISCO EN DANSAVOND DE WIG CHELAAR Sint- Philipsland Mooi bruidje, bent u zenuwachtig? Geeft niet hoor, Xenos verzorgt uw haar wel thuis Atletiek WEDVLUCHTEN C.P. de Rijke ook winnaar Thoolse ploegkampioenschap 0UO- r"iC\ SIN] MOSStWttR gig POORTVUfA Kv ^ENSDIJK zijn de plattelandsvrouwen door het echtpaar Roesingh-van Iterson uit Was senaar voorgelicht over tingieten. Zij zijn nog een van de weinigen die dit beroep uitoefenen. De gietmal wordt nog met de hand gemaakt van Brusselse aarde. Dhr. Roesingh maakte een lepel en een asbak. De voorwerpen worden later nog in een vloeistof gedompeld omdat ze anders lelijk kunnen worden. Mevr. Roesingh had een prachtige col lectie tinnen voorwerpen meegebracht, wat de tin -liefhebbers deed watertan den. 't Was een interessante avond. Alle leden kregen verder een keurig pro gramma van de winteractiviteiten. Er is voor elck wat wils, zodat jong en oud welkom zijn bij de plattelandsvrouwen. Woningbouw Blauwstraat De gemeenteraad beslist maandag avond over de verkoop van grond a n de Centrale Rabobank te Eindhoven voor de bouw van zeven huizen aan de Blauwstraat. Dit is de eerste fase - waarmee a.s. najaar begonnen wordt van een project van 22 woningen. In de augustus-vergadering is dit terugbouw plan reeds aangekondigd. Het architec tenbureau Dingemans, de Vries en Heemskerk, dat ook de uitbreiding van het gemeentehuis voor zijn rekening neemt, is de ontwerper van het plan. B en w rekenen op een rijkssubsidie voor deze woningbouw. De raad dient verder een voorberei- dingsbesluit te nemen om de verbouw mogelijk te maken van de woning van J.A. Stoutjesdijk in de Hammerskjoid- straat. Dhr. W.J.J. Brevet heeft een onderzoek aan de gemeenteraad gericht om de 'bouw van een berging bij zijn woning aan de Hogeweg alsnog mogelijk te ma ken. B en w stellen de raad voor, hier over eerst advies in te winnen. Thoolse Beton Industrie Naar aanleiding van vragen in de vorige raadsvergadering, delen b en w mee. dat dhr. J.E. van Boeijen niet als burge meester maar op persoonlijke titel zit ting had in het stichtingsbestuur van het administratiekantoor van de Thoolse Beton Industrie. In de vacature is in middels door he t stichtingsbestuur voorzoen door aanwijzing van de direc teur van de Nederlandse Midden- standsbank te Bergen op Zoom, dhr. Bijl. Voorwaardelijk In het bericht 'fikse' straffen voor alco hol in 't verkeer' werd vorige week ge meld. dat D.L.R. 500 gulden boete en een week gevangenisstraf had gekregen. Deze straf is echter geheel voorwaarde lijk. Oosterscheldevissers Zaterdag 9 september werd de vierde en laatste wedstrijd gevist voor de jeugd- competitie junioren: 1. Theo Hengstmengel 113 cm. vis 100 pnt, 2. Wim Moerland 100 cm. vis 98 pnt, 3. Jos Scherpenisse 98 cm. vis 96 pnt' 4. Martin Deurloo 97 cm. vis 94 pnt. 5. Sjaak Bazen 74 vis. vis 92 pnt. Pupillen: 1. Gert-Jan v. Ham 134 cm. vis 100 pnt., klemvast kreeg. In de tweede helft een hard werkend Noad, dat telkens op nieuw gevaarlijk voor het Brabantse doel opdook. In de 53ste minuut kwam dan ook de gelijkmaker van de voet van Jan van der Kleijn: 2-2. De gasten bleven drukken en in de 60ste minuut kwam Noad op een voorsprong via Cenny Reijngoudt. Met toch nog een half uur te voetballen was het voor Noad niet eenvoudig om die voorsprong te handhaven. Toch lukte dat en via Adrie Kaashoek werd het zelfs 2-4 waarmee de zege de zege ook meteen veilig werd gesteld. De ontmoeting tussen SPS 2 en Kogel vangers 2 was er een van een vrijwel gelijk opgaande partij. Met name in de eerste helft toonde de Willemstadse elf zich zelf wat vlotter met de bal dan de thuisclub. De Poortvlietse reserves kwa men toen moeilijk uit de verf en veel meer dan een kanjer van Goudzwaard viel er uit die 45 minuten van SPS zijde niet te melden. De thee had de jongens blijkbaar goed gedaan, want met veel meer verve dan tevoren werd de tweede helft gestart. Na 7 minuten was het dan ook al raak. Toen werd Goudzwaard even buiten het strafschopgebied ge vloerd en daaruit schoot Johan Vriends raak: 1-0. Slechts 5 minuten later weer een goede aanval over rechts. De voor zet van Goudzwaard werd door de Wil lemstadse doelman gemist en Kees van Haaften scoorde 2-0. Al vlug daarna werd van Haaften vervangen door Thijs Geuze, die 2 goede kansen niet benutte. Tien minuten voor het einde mislukte een terugspeelbal van Johan Vriends en de Kogelvanger spits rondde af: 2-1. Het werd in die slotfase nog spannend, zeker toen er 5 minuten voor het einde door Willemstad nog wel een doelpunt werd gemaakt, maar ook terecht wegens bui tenspel werd afgekeurd. Zo kon SPS 2 er dan toch beide punten bijtellen. De eerste competitiewedstrijd van WHS 3 leverde tegen soortgenoot uit Heinin gen een 3-0 zege op. Een bepaald niet overdreven uitslag in vergelijking met de mogelijkheden. Anderszijds houden de Heiningers het ook tot de laatste mi nuut vol. In de 10e minuut was er voor leider Joop Vroegop al reden tot tevre denheid' toen Jo Ridderhof uit een voorzet van Nico Overbeeke raak schoot. Tien minuten later bediende Piet Jan Ridderhof, die met Izak Gunter wel de uitblinkers van deze partij genoemd mogen worden, op maat zijn naamge noot Jo Ridderhof en het was opnieuw raak. Een fraai staaltje werd er die eerste helft nog geleverd door het duo Rien den Engelsman-Izak Gunter, die vrijwel over de gehele lengte van het veld tot een l-2tje kwamen, wat overigens niet op een doelpunt uitliep, maar wel de moeite waard was om te zien. Overigens bleef Chrislandia 3 niet werkeloos toe zien, maar groot gevaar ontstönd er voor de nieuwe WHS 3 keeper Kees Goede- gebuure toch nauwelijks, behoudens dat een paar goede reddingen nodig waren. In de slotfase stelde Frank Ketting als invaller uit het 4e WHS elftal de WHS 3 zege compleet. In de vierde klasse heeft Stavenisse 3 tegen een veel beter spelend WC 5 toch een 2-1 overwinning geboekt. De gasten namen nu twintig minuten een 0-1 voorsprong na een misverstand in de achterhoede van Stavenisse. Tien minu ten later reageerde Leen Gunst goed op een dieptepas en alleen voor de keeper scoorde hij de gelijkmaker: 1-1. In de tweede helft was WC opnieuw sterker, maar Stavenisse kwam op voorsprong na een penalty wegens hands: Leen Gunst was opnieuw de maker van het doelpunt: 2-1. Tholense Boys 5 schoot een strafschop over, waardoor het 0-0 bleef tegen Din- teloord 5. Vosmeer 2 is de competitie goed van start gegaan door tegen Grenswachters 2 met welk team men vorig seizoen samen degradeerde met 3-1 te winnen. Het had onder goede leiding van scheidsrechter Gaakeer uit Stavenisse een nerveuze start en het waren de gasten die al spoe dig op voorsprong kwamen toen Toon van Laar Vosmeer doelman van Daalen met een harde schuiver het nakijken gaf. Het duurde tot de 29e minuut voordat Vosmeer op gelijke hoogte kon komen, toen Jack Mosch een snel opgezette aanval over rechts scorend afrondde. Vosmeer putte hieruit moed en vier mi nuten voor de thee was het opnieuw de sterk spelende Sjaak Mosch die Vos meer aan de leiding bracht. Na rust kregen de groen-gele Brabanders het windvoordeel en moest Vosmeer iets pieer op eigen helft terug. De verdedi ging sloot echter goed aan en men wist de golf van Grenswachters-aanvallen bekwaam op te vangen. In de 24e mi nuut leek Vosmeer de voorsprong te gaan vergroten toen een goede combi natie tussen Adrie Ligtendag en Jan Burgers laatstgenoemde alleen voor de Brabantse keeper bracht, maar hij speelde de bal iets te ver voor zich uit waardoor de doelman de situatie mees ter wist te blijven. Enkele ogenblikken later was het opnieuw Jan Burgers die de Grenswachters verdediging op snelheid klopte waardoor hij Johan Geuze in een goede schietpositie wist te brengen, maar deze schoot in het zijnet. Aan de andere kant werd het in de 31e minuut gevaarlijk toen Toon van Laar door de Vosmeer verdediging brak en zijn schuiver in doel leek te verdwijnen, maar het was Henk van Daalen die de handen van het publiek terecht op el kaar bracht door de bal uit de hoek te duiken. Drie hoekschoppen volgden hierna, maar even zovele malen wist de Vosmeer doelman de situatie in de lucht meester te blijven. In de 36e minuut on dernam Harry Havermans een solo op links die tot vlak bij de Grenswachters doelman leidde, maar dit was voor hem een te groot struikelblok. Goed aange ven van Adrie Ligtendag bracht Rien van Poortvliet in een goede schietposi tie, maar ook hij zag zijn schot gestopt maar enkele ogenblikken later werd het toch 3-1 toen de snelle Jan Burgers op nieuw door de Grenswachters defensie stootte maar bij het passeren van de doelman aan de beide benen onderuit werd gehaald, waarop Gaakeer niets anders kon doen dan de bal op de stip te leggen. Jack Mosch stuurde de keeper naar de verkeerde hoek en besloot een sterk gespeelde wedstrijd met een hat trick. In de slotfase drong Grenswach ters nog wel aan en moest Rien Goede- gebuure nog een keer ingrijpen ingrij pen maar in de stand kwam geen ve randering meer. Coach Hans Buitenhuis was duidelijk tevreden. Vosmeer 4 heeft een verdiende 0-1 zege behaald op FC Bergen 8. Men had bijna de gehele wedstrijd een veldoverwicht maar men slaagde er niet in om de vele kansen in doelpunten om te zetten. Tot aan de rust bleef het gelijk en het duurde tot in de 20e minuut voordat Kees Potappel na een snelle combinatie met Ad Plandsoen de score kon openen. Vosmeer bleef aandringen maar in de laatste minuut verspeelde het bijna zijn voorsprong bij een Bergse doorbraak, maar invaller doelman Adrie v.d. Zande dook een ze ker schijnend doelpunt uit de boven hoek en hield de overwinning vast. 2. Adrie Jansen 121 cm. vis 98 pnt, 3. Thino Jansen 99 cm. vis 96 pnt, 4. Diana Hengstmengel 83 cm. vis 94 pnt, 5. Pie- ter Bazen 58 cm. vis 92 pnt. Eindstand over de 3 beste wedstrijden Kampioen Junioren: Sjaak Bazen 298 pnt, 2. Theo Hengstmengel 296 pnt, 3. Martin Deurloo 276 pnt, 4. Adrie Bogers 272 pnt, 5. Jos Schepenisse 268 pnt. Kampioen Pupillen: Flip Hartog 288 pnt, 2. Diana Hengstmengel 288 pnt, 3. Saskia Smelt 284 pnt, 4. Arie Jansen 280 pnt, 5. Giorgio Morelli 278 pnt. De aanmoedigings beker voor de minst gevangen vis ging bij de junioren naar Cobie Lindhout met 3 vissen. Bij de pu pillen naar Arno Goedhart met 2 vissen. De Oosterscheldevissers gaan zaterdag weer vissen voor de beker. Dit is de vijfde wedstrijd, die vervist wordt in de Noord van 14.30 - 17.30 uur. De 6e bekerwedstrijd is op zaterdag 30- 9-78 van 14.00- 17.00 uur. De tussen-stand na 4 wedstrijden: Senioren: I. A. Kanters 354 punten, 2. F. Jansen 349 pnt, 3. W. Smelt 337 pnt, 4. A. v/d Ree 329 pnt, 5. A. Hengstmengel 328 pnt. Dames: 1. Mevr. d'Hooge 341 pnt, 2. Mevr. Vroegop 299 pnt, 3. Mevr. Knuist 295 pnt. Junioren: 1. Michel. Schipper 368 pnt, 2. Johnie Dane 362 pnt, 3. Frans Ponse 358 pnt, 4. Sjaak Bazen 354 pnt, 5. Remie Lindhout 352 pnt. Pupillen: 1. Gertjan v. Ham 384 pnt, 2. Peter Poot 376 pnt., 3. Peter Bazen 376 pnt, 4. Georgio Morelli 372 pnt, 5. Saskia Smlet 368 pnt. Idee van "De Eendracht". Het open clubkampioenschap sneldam- men van Zeeland 1978 wordt zaterdag 16 september in Haestinge gehouden. Dat is nog niet eerder in Zeeland georgani seerd en is min of meer het idee van de Thoolse damclub "De Eendracht". Nu hoort daarbij ook West-Brabant, maar de vereniging uit die regio laten verstek gaan, zodat het een geheel Zeeuwse aangelegenheid zal worden. Er hebben tot dusver 16 viertallen van 9 Zeeuwse damverenigingen ingeschreven en daar onder de sterkste uit dit gewest. Van de volgende verenigingen zullen één of meerdere viertallen de strijd aanbinden t.w. Lammerenburg (Vlis- singen), 's Gravenpolder, Zierikzee, Souburg (elk met één), Aagtekerke, Sint-Laurens en Tholen elk met twee en Middelburg met drie viertallen. Daar naast zijn er nog jeugdviertallen uit Middelburg Tholen en Sint-Philips' land. Alhoewel de inschrijving iets is tegen gevallen zullen in Haestinge toch een groot aantal Zeeuwse kopstukken aan wezig zijn. We noemen A.Goedhart (Zeeuws sneldamkampioen en vorig jaar nog uitkomend in de halve finale van het kampioenschap van Neder land), A.Kammeraat (Zeeuws Kam pioen) beiden uit Middelburg, P.Schun- selaar (Middelburg), P.C.Allaart (Sou burg^.J.Engelvaart (Aagtekerke) en J Blom ('s-Gravenpolder) allen reeds één of meerdere maten Zeeuws snel damkampioen en een zeer sterke jonge ploeg uit Zierikzee. Ook Tholen zal zo sterk mogelijk vertegenwoordigd zijn. Het eerste viertal zal bestaan uit P. v.d.Velde, P.Nieuwenhuijzen, C.Droog- ers en I.Lindhout. het tweede uit A.Boogerd, J.v.d.Velde, H.Bohr en A. van Akkeren. De Thoolse jeugdploeg bestaat uit'H.Geluk J.Nagtegaal, Th. van der Male en R.Quist. De jeugdspelers van Sint-Philipsland zijn: W. Kempeneers, A.Noordhoek, P.v.d.Velde en A.Verwijs. De speeltijd bedraagt per partij tien mi nuten voor elke speler. Wedstrijdleider is J.A. van Akkeren. Naar wordt ver wacht zal het toernooi dat omstreeks 10.00 uur zal aanvangen om ongeveer 17.00 uur zijn afgelopen. Collecte K.W.F. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft 1205 gulden opge bracht, dankzij de inspanningen van de gevers en de collectrices, leden van de plattelandsvrouwen. Geen danscursus Hoewel er vorig jaar met groot succes een danscursus werd georganiseerd in het Holland Huis, kan de voor dit sei zoen aangekondigde opleiding wegens gebrek aan belangstelling niet door gaan. Er waren maar veertien opgaven waarbij acht jongens waren en drie pa ren overigens gaat er in Tholen wel een cursus beginnen. Bromfietser gewond Dirk Vroegop is zondagnacht om een uur even buiten Nieuw-Vossemeer door een defect aan de ketting van zijn bromfiets gevallen, waardoor hij met hoofdverwondingen per ambulance naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Blijven fietsen Twaalf leden van Zeelands Welvaren hebben ondanks een stevige wind zon dagmorgen toch een fietstocht gemaakt, hoewel de voorgenomen route van 70 km via de Philipsdam, Zijpe en Steen bergen werd ingekort. Jo Moerland kreeg een lekke band, die hij zelf moest repareren omdat de volgwagen zoek was. Kees de Graaf kreeg eveneens een lekke band. Met kopwerk van iedereen werd er toch nog 65 km gereden. Zondag probeert men de 70 km naar Dinteloord wel te halen. Het klassement wordt aangevoerd door Piet Jansens met 2487 km, Adrie v.d. Werf 2437, Jan Opree 2363, Kees Jansens 2195 en Anita Jan sens 2100 km. v%|' ^1 vA k- Bij Rabobank nog groei van 1 4 miljoen. Voorzitter J.N. van der Slikke kon on danks de slechte resultaten in de agrari sche sector toch nog een groei van het balanstotaal melden van 1,5 miljoen gulden, tot een totaal van 18,7 miljoen. Hij sprak tot de 21 leden welke dins dagavond 5 september in cafe Tolrust de 62e algemene vergadering van de Coö peratieve Raiffeisenbank "Poortvliet" W.A. bezochten. Onderling waren er nogal wat verschuivingen van de toe vertrouwde middelen aan de bank. Zo stegen de spaargelden tot boven de 14 miljoen, wat echter grotendeels ten kos te ging van de termijndeposito's. Dat het netto resultaat ook is meegevallen komt mede door de vele uitzettingen welke in 1977 zijn gedaan. Met een netto winst van 60.000,— 5.000,— minder dan in het voorgaande jaar) mogen we te vreden zijn, vond de voorzitter. Als de toevertrouwde middelen niet zo snel groeien als de uitzettingen raakt men op een gegeven ogenblik zonder. Zo is ook bij deze bank de ruimte dermate inge krompen dat voor vele aanvragen een beroep wordt gedaan op de Rabohy- potheekbank, of indien het een con sumptief krediet is op de Lage Landen. Dit zijn dochterinstellingen van de Centrale Rabobank. Hierdoor is het mogelijk toch aanvragen te honoreren. De rentemarge bij de bank ondervond een daling, waar tegenover stond een belangrijk hogere provisieopbrengst en een matiging in de nog altijd forse kos tenstijging. De voorzitter bracht zijn dank uit aan directeur en personeel, welke de toene mende stroom van werkzaamheden weer vlot hebben verwerkt. In de afge lopen jaren was er geen wijziging in de personeelssamenstelling, zodat nu met een ingewerkt team kan worden geëx ploiteerd. De heren L.W. de Rijke en J.M. Over beeke reps, secëetaris van het bestuur en secretaris van de raad van toezicht wer den bij acclamtie herkozen. De heren M. de Groen en H. Uijl werden aangewezen om de notulen voorlopig vast te stelten. De statuten en het huishoudelijk regle ment werden gewijzigd. De belang rijkste wijzigingen betreffen de be voegdheden van het bestuur en de raad van toezicht. De statutaire naam van de bank wordt nu "Coöperatieve Rabo bank Poortvliet W.A.". Bij de toelichting op de balans en winst-en verliesrekening zei de direkteur dhr. M.J. Hoek, dat er vorig jaar een omzet van 234.000.000,— werd behaald, waarbij 106.000 boekingsposten werden ver werkt. De privé rekeningen en rekenin gen-courant namen toe tot 670 en de spaarrekeningen tot 1.673. Ook op het gebied van reisbemiddeling namen de activiteiten toe, zo werden er het vorig jaar 70 reizen verkocht en zal dat wel licht ook dit jaar het geval zijn. Besloten werd de winst ad. 60.643,— toe te voegen aan de algemene reserve. Bij de rondvraag werden de rentepercentage bij de Rabohypotheekbank en de Lage Landen toegelicht. Vrijdag 15 september met muziek voor iedereen, om 20.00 uur in 't Ouwe Raed'uus. Advertentie IM Geen goedkeuring Gedeputeerde Staten geven geen goed keuring aan het besluit van de gemeen teraad om een ruiling toe te passen bij de panden Rozemarijnstraat 12 en 14 en Molenstraat 44. B en w willen deze zaak nu bespreken in de raadscommissie on roerende zaken. Dhr. E. Nieuwkerk heeft bij de gemeenteraad een verzoek ingediend om medewerking ingevolge de exploitatieverordening en verkoop van een stukje grond. Het college stelt de raad voor, hierover eerst advies in te winnen. B en w willen aan dhr. J.B. Leunis twee perceeltjes grond bij zijn huis in de Schoolstraat verkopen om een wat gelijkmatiger kavel te maken. De twee zitbanken die er staan, worden praktisch niet gebruikt, zodat ze zonder bezwaar verwijderd kunnen worden. Aannemingsbedrijf Nortier wil op het bedrijventerrein aan de Paasdijkweg een groter perceel grond kopen dan er aan vankelijk op papier stond. B en w heb ben daar geen bezwaar tegen. Collecte K.W.F. De collecte voor de kankerbestrijding heeft 1691,50 opgebracht, wat ruim 109 gulden meer is dan vorig jaar. Ge vers en collectanten hartelijk dank. NCVB en Veilig Verkeer Op de eerste bijeenkomst van dit seizoen zijn de leden van de NCVB voorgelicht door medewerkers van Veilig Verkeer. Ook was er nog een quiz. De bijeen komst in 't Ouwe Raad'uus stond onder leiding van presidente mevr. Elenbaas- Tramper. Gisteren, woensdag, ging de NCVB naar de streekvergadering in Yerseke. Op 17 oktober vertoont dhr. Eversdijk uit Heinkenszand een film over ontwikkelingen in Zeeland. Taken b en w Het nieuwe college van b en w heeft voor de eerste keer vergaderd. Het was een algemeen oriënterend gesprek, waarbij besloten werd evenals vorige keren niet tot portefeuilleverdeling over te gaan. Dhr. L. Walpot werd als loco burgemeester aangewezen, dhr. Abr. Kosten als tweede plaatsvervanger. Het college zal een keer per veertien dagen vergaderen. B en w wezen ook al enkele vertegenwocrdigers aan. Zo blijft de burgemeester lid van het bestuur van de vleeskeuringM met Kosten als plaats vervanger. In het dagelijks bestuur van het kanaalschap de Eendracht houdt de burgemeester zitting met Walpot als plaatsvervanger. In de commissie voor het Midden-en Kleinbedrijf behoudt de burgemeester eveneens zijn zetel met Kosten als plaatsvervanger. In de inter gemeentelijke sociale dienst is Kosten tot opvolger benoemd van A.A. Rij- stenbil. Collecte K.W.F. De collecte voor de kankerbestrijding heeft in St. St. Philipsland/Anna Jaco- bapolder 2090 gulden opgebracht, wat 100 gulden meer is dan vorig jaar. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Debuut Nederlands elftal De negentienjarige Gerard Noorthoek Gzn. derde klasser Meao, heeft vrijdag avond zijn debuut gemaakt in het Ne derlands elftal. Dit is niet het Oranje voetbalteam, maar de naam van een Vara-T.V. programma o.l.v. Koos Pos- tema. Elke vrijdagavond wordt er een actueel onderwerp behandeld, waarbij naast deskundigen tien van de zestien geselecteerde Nederlanders een bijdrage aan de discussie leveren. Zo werd er vrijdagavond over de verkoop van wo ningwetwoningen gesproken, waarbij oud-staatssecretaris M. van Dam als deskundige optrad. Er volgen nog drie uitzendingen en voor morgenavond is Gerard opnieuw uitgekozen. Welk pro bleem dan onder het mes komt, krijgen de deelnemers 's middags pas te horen en de kijkers 's avonds pas te zien. GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 Advertentie IM Burgerlijke stand Loop der bevolking augustus 1978 Geboorten: geen Overlijden: I. de Graaf oud 88 jaar, wednr. van M.Quist. Huwelijken: J.P.Zuidweg en E.M.Ge- luk. Zaterdag naar Philipsdam Zaterdag wordt de brug naar de Phi lipsdam geopend. De commissie Open Bejaardenwerk heeft in overleg met rijkswaterstaat een programma opges teld voor de bejaarden. Om half tien vertrekt er een bus vanaf de Rozeboom die een rondrit over het werkeiland zal maken. Daarna wordt er in Ons Dorps huis een korte diaserie vertoond, waarbij het kopje koffie niet zal ontbreken. Eveneens in Ons Dorpshuis is er van elf tot vier uur een doorlopende dia-pre sentatie, terwijl er ook tekeningen han gen van de Philipsdam-werken. Tot vijf uur kan men het werkeiland bezoeken. De gemeenteraad is vorige week dins dagavond na de wethoudersverkiezin gen reeds geïnformeerd door ing. v.d. Meer, ir. Huis In 't Veld en de heer M. Krijger van rijkswaterstaat. Bibliotheek en huizen Zoals in het kort reeds gemeld, heeft de SGP-fractie in de gemeenteraad drie schriftelijke vragen gesteld. De eerste betrof de bibliotheek, wat enkele maan den geleden al rond gekomen is, maar er worden nog steeds geen boeken uitge leend. Wanneer begint de bibliotheek? wil de SGP weten. Deze zomer zijn de woningwetwoningen in plan de Luijster aanbesteed, waarbij aannemingsbedrijf Ligtendag d de laagste inschrijver was. Wanneer begint de bouw? wilde de SG P-fractie weten. Men had verder vernomen, dat de dijkverzwaring niet voor oktober klaar zal zijn, terwijl er na die maand niet meer aan de zeewering gewerkt mag worden. "Houd het college de zaak goed in de gaten, want het gaat toch om de veiligheid van onze inwo ners", aldus de vraag van SGP-fractie- voorzitter L. den Engelsman. B. en W. zulten in de volgende raadsvergadering antwoorden. Bevolkingsonderzoek Op woensdag 27 september bestaat er voor 91 vrouwen een mogelijkheid orti mee te doen aan een onderzoek naar baarmoederhalskanker. Hiervoor ko men vrouwen van 43,40, 37, 3128 en 25 jaar in aanmerking. De wagen staat om een uur voor de Wimpel en vanaf vier uur tot half vijf voor Ons Dorpshuis De Thoolse atleet Johan Konings liep in Dordrecht zijn eerste tien Engelse mijl wedstrijd. Hij kwam tot een tijd van 1 uur en 5 minuten over de 16.090 meter. De Zwaluw, St.Maartensdijk met 106 duiven vanuit St.Quentin. Ie d. 10.21.01. u. 1401,93 m/min. 10-9-1978. L. Lindhout 1-5-18-27-30, I. Kwaak 2- 3-9-10-11-26-34-O.V., M. Oostdijk 4-33, P. v. Beveren 6-14-23-25-32, D. Muskee 7-15-29, F. v. Beveren 8-13-22-31, A. Bijl 12-17-24-28, L. v. d. Berge 16-19, A. D. v. d. Ree 20, C. Andriesse 21, J. Heyboer 35. Onverwacht bezoek zet ik verse boontjes voor. Ben je ook al bezig de wintervoorraad te vergaren en in te vriezen? Weken gele den al is mijn hamsterinstinct weer boven gekomen en loop ik met een hebberige blik in m'n ogen mijn vrien den en kennissen af, of ze soms nog iets te verhapstukken hebben. Omdat ik zelf óók niet alles in de moestuin heb, wordt het dan weleens ruill ruilen. Een teil selderij voor andijvie, een halve kist boontjes voor kroten, een bakje spits- kooltjes voor rabarber, een emmer pruimen voor tomaten en straks nog peren en appels. (Erwtjes heb ik geluk kig al klaar, want dat is een monniken werk!) Nou en dan maar lekker bezig zijn he? Afhalen, villen, snijden, wassen en nog eens wassen, koken en smoken en roeren, toe maar jongens, alles lekker klaarmaken. Wat kost dat een energie, letterlijk en figuurlijk, maar ik vind het zulk dankbaar werk, want is er iets heerlijkers dan een volle diepvrieskist, zodat je van de winter als het koud guur weer is, zomaar van alles voor het pak ken hebt? Lekker kokkerellen bij de ka chel, terwijl een ander door weer en wind met de boodschappen loopt de sjouwen? Er zijn mensen die beweren, dat dat invriezen maar een dure lief hebberij is, zoals de aanschaf en de extra kosten van al dat koken, maar ik heb voor mezelf allang een rekensommetje gemaakt en ben erachter gekomen, dat het juist véél voordeliger is. Zeven dagen in de week en dat bijna een jaar lang (de zomermaanden niet meegeteld, want dan zijn er zomergroenten genoeg) en dan elke dagje kostje opscharrelen, nou ik geef het je te doen zeg. Als ik hen dat dan uitleg, zeggen ze nog gauw: "Ja, maar het is eigenlijk niet vérs!" Nou vraag ik je: dan zijn blikgroenten en glazen potjes toch ook niet vers? Nee hoor, dat zijn smoesjes' trouwens, ik wil nog weleens een ui meebakken of snip peren, die zijn er 's winters volop en we weten allemaal, dat uien barsten van de vitaminen. In de schuur staat er dan ook nog een zak bruine bonen, nou volgens mij komt m'n gezin zo niets tekort en tenslotte: Gemak dient de mens, niet waar? Als m'n moeder komt en ze ziet de roodgespetterde (van de kroten) kook hoek in de keuken, schudt ze haar hoofd en zegt: "Gelukkig hoefik dat niet meer te doen, qee, ik ga gewoon elkedag naar de groenteboer. Dat is me allenaal teveel werk." "Maar moe", zeg ik dan, "vroe ger deed u dat toch ook? Zoveel verschil zit daar toch niet in, inmaken, wecken of invriezen?" Toen zag de kelder er bij ons zó uit: spierwit gekalkte muren en vuurrood geboende plavuizen (de ech te!) Langs die muren meterslange glad- geschuurde planken en daarop rijen glazen weckpotten, met van alles. Dat wecken was héél wat meer werk, want ik zie m'n moeder nog staan met een verhit gezicht in de bloedhete keuken boven het fornuis, waarop een grote wasketel met kokend water en daarin glazen weckpotten, die "dicht" moesten en dat midden in de zomer! Of wat dacht je van het "haren" van de snijbonen, dagen was ze daarmee bezig. Buiten op het straatje werd dan de keukentafel gezet, een snijbonenmolentje erop geschroefd en dan maar draaien jongens, tot verve lens toe. Dan de boontjes in de keulse pot met zout. Nee, in principe is dat al lemaal hetzelfde gebleven, het is ham steren. Zouden wij, huismoeders, dat van de eekhoorntjes afgekeken hebben, want die verzamelen toch altijd beuke- Zaterdagmiddag heeft de afdeling Tho len en St. Philipsland op een perceel bouwland van dhr. J.O. ten Cate onder Scherpenisse de jaarlijkse ploegkam- pioenschappen gehouden, die werden begunstigd door bijzonder fraai weer. Er werd geploegd met 1 en 2 schar rond gaande ploegen. Er waren 7 ploegers in de categorie gevorderden, die op zware kleigrond ploegden en 6 adspirant wed strijdploegers die op minder zware klei hun proeven aflegden. Er was voor deze wedstrijden een ruime belangstelling terwijl men uitstekend werd geïnfor meerd over het gebeuren. Na afloop gaf jurylid M.A. de Hond een nabeschou wing waarna de ploegers alten een greep konden doen uit een goed verzorgde prijzentafel. Bij de gevorderde ploegers was het Zeeuws kampioen C.P. de Rijke uit Tholen die de Thoolse titel voor zich opeiste met 82'33 punten. 2. M.C. den Engelsman - Poortvliet 78' 16 punten. 3. M. van Tilbeurgh - Oud- Vossemeer 77,83 punten. 4. A. Hage Scherpenisse 72.8 punten. 5. K. Brooijmans Oud- Vossemeer 67,58 punten. 6. L. Minheere - Scherpenisse 66,4 punten. 7. D. Hage 59.9 punten. Bij de adspirantwedstrijd- ploegers won K. Deurloo uit Tholen met 67,16 punten die daar mee beslag legde op een door de Gouden Leeuw uit Scherpenisse beschikbaar gestelde wis selbeker. 2. A. Hage - Poortvliet 61,92 punten. 3. D. Uijl - Poortvliet 61,41 punten. 4. M. Smijs - Stavenisse 56'33 punten. 5. J. de Wilde - Stavenisse 55,33 punten. 6. R. Vroegop - Scherpenisse 54,75 punten. Na afloop van de prijsui treiking sprak P.J.Z.-voorzitter J. de Wilde uit Stavenisse een dankwoord tot de jury. Een fles wijn was de stoffelijke waardering voor hun werk. nootjes in een holle boom voor 's win ters? Dat vertelde de juffrouw op school tenminste. Nou ja, als ik straks in m'n (bijna) volle diepvriezer kijk. ben ik zo trots als een pauw en denk: "Laat nou de kou maar komen, o zo!" O ja. was er bij jou thuis toen ook wel eens een potje te vroeg opengegaan, zo dat je ineens midden in de week 's avonds een schaaltje aardbeien op sap kreeg? Wat een heerlijkheid was dat dan hè? A V De sen. gingen weer met een grote inzet van start. Het aanvalsvak van Emergo draaide van het begin af goed en konden de kansen niet uitblijven. Dicky v.d. Linden schoot van afstand 1-0 ondanks de sterke wind. Nu kwam echter Kievi ten in de aanval. Maar deze aanvallen werden algauw onderbroken door Emergo en zo werd de bal weer naar het aanvalsvak gespeeld. Door de goede combinaties en het snelle samenspel kon Dicky v.d. Linden haar dame op de verkeerde voet zetten en nam zij een goede doorloopbal 2-0. Deze stand be tekende dat er van vak gewisseld moest worden. De Kieviten kwamen weer in de aanval, maar deze werd herhaaldelijk onderbroken door het goede storen en onderscheppen van de bal, wat hoofd zakelijk door Dicky v.d. Linden werd gedaan, die practisch overal tegelijk was. Helaas kon het aanvalsvak van Emergo niet meer zoveel kansen creëren en kreeg de verdediging het steeds zwaar der. Kieviten bleef doorzetten en scoor de van afstand 2-1. Nu zetten hel aan valsvak van Emergo niet meer zoveel kansen creëren en kreeg de verdediging het steeds zwaarder. Kieviten bleef doorzetten en scoorde van afstand 2-1. Nu zetten het aanvalsvak van Emergo alles op alles, om de kleine voorsprong te behouden, of nog beter te vergroten. Er werd nu goed en beter samenges peeld en de tegenstanders werden moe. Kees Klomps zag zijn kans en speelde zijn tegenstander uit, door enkele schijnbewegingen. Nelly Potappel, die een voortreffelijke wedstrijd speelde, had dit in de gaten en speelde de bal goed over Kees, zodat hij de bal door de korf kon laten verdwijnen 3-1. Er werd dus weer van vak gewisseld. De Kieviten kwamen weer als eerste in de aanval en algauw bleek dat de verdediging van Emergo hier weinig tegen in kon bren gen, zo konden de tegendoelpunten niet uitblijven. De stand kwam op 3-3. Wat tevens de ruststand was. Zo goed als Emergo in de eerste helft speelde, zo slecht ging het in de tweede helft. Wat hoofdzakelijk aan de conditie lag. Toch bleef Emergo wel vechten, maar moest het aanzien dat de Kieviten steeds ver der uitliep tot 3-8. En dat mede door pech zij geen enkel doelpunt rrïéer konden scoren. Toch was dit, ondanks de uitslag, een goede wed strijd en als Emergo zo door blijft gaan met hun inzet en samenspel, dan kun nen de overwinningen niet uitblijven. De pup. gaan steeds beter samenspelen en door dat samenspel worden de wed strijden aantrekkelijk en komen de kan sen om te schieten vanzelf en kunnen de doelpunten niet uitblijven. Het eerste doelpunt kwam van Philip Franke, die zich onder de korf had vrijgespeeld en rustig kon scoren. Het tweede doelpunt kwam zeer verrassend van Diana Core- mans die in de gaten kreeg dat haar da me achter haar stond en zij zich alleen hoefde om te draaien om te kunnen schieten. Door een kleine verdedigings- fout kreeg Juliana een tegendoelpunt 2-1. Emergo was met deze uitslag niet tevreden en was vast van plan om de bal nog eens in de korf te laten verdwijnen. Dit werd door Tonny Verjaal gedaan, die een uitstekende wedstrijd speelde, en de eindstand op 3-1 bracht. Afgelopen zaterdag speelden de asp. van Emergo hun eerste competitiewed strijd tegen Keep Fit. Vorig jaar leverde Keep Fit nooit veel moeite op voor Emergo. Deze keer zou dat anders ver lopen. Gedeeltelijk ook omdat er even als bij de asp. verscheidene jongere spe lers en speelsters bij zijn gekomen. Via een afstandsschot vavan Peter Franke kwam Emergo voor met 0-1. Hierna scoorde Keep Fit 1-1. René van Haaften zorgde voor 1-2. Keep Fit kwam echter weer gelijk. Katy v.d. Hoek zorgde dat de stand op 2-4 kwam, voordat Keep Fit kans zag om' te scorpn, bracht Renate Breure de stand op 3-5. Keep Fit wist echter weer door de verdediging van Emergo heen te breken en kwam weer gelijk 5-5. Wat de eindstand ook werd. Hieruit blijkt dat de beide ploegen even sterk waren. Zaterdag 16 sept: Spido 2-Emergo 16.00, Emergo A- Springfield A2 10.30 Haestinge, Emergo P-Keep Fit P 10.30 uur Haestinge.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 11